Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22851) Crystalheart válasza Mister_X (#22847) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szinte minden elérhető anime videóhoz elegendő, ha telepíted az XviD-et vagy DivX-et és aztán megnézed egy alap MPCHC-vel. (VSFilter még azért jó, hogy jobban kezelje a feliratokat.) A CCCP neked olyan, mintha egy melóhoz tudvalevőleg csak csillagcsavarhúzó kellene, de azért elviszed a 20 kilós szerszámos ládát kézben, sőt még a láncfűrészt is, biztos ami biztos. :) Tudod, nekem mikor kellett? Amikor 2005-ben több száz eltérő kódolású gametrailer videóból vágtam össze egy prezentációra valót. Szerintem uninstall.

(#22852) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Naállj, most akkor mi a trágya az a CCCP?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22853) Crystalheart válasza Mister_X (#22852) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az egy codecpack, azok közül még az egyik legbiztonságosabb, ritkán akadnak össze az alkotóelemei, de azért előferdül olyan is, pláne idővel. Szükségtelen behemót ahhoz, hogy szinte tutira xvid/divx kódolású videókat lejátssz. Tényleg arra való, hogy ha rengeteg codecre van szükséged, akkor egyben feltolj mindent, azt is, ami nem kell, de ez ma már ritka eset.

[ Szerkesztve ]

(#22854) Tüzi válasza Mister_X (#22852) üzenetére

volt oroszország mozaikszava.
Союз Советских Социалистических Республик

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#22855) Crystalheart válasza Tüzi (#22854) üzenetére


Crystalheart
senior tag

:D Na hát igen, meg az is. :P

(#22856) Totheground válasza Tüzi (#22854) üzenetére


Totheground
addikt

Akarod mondani Szovjetunió.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#22857) Tüzi válasza Totheground (#22856) üzenetére

egyre megy.
orosz birodalom, szovjetunió, oroszország, mother russia-
whatever mate :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#22858) Mister_X válasza Tüzi (#22854) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ezt én is kiszúrtam már a honlapból. Amúgy durvára nem mindegy, hogy most Orosz Birodalom, Oroszország, vagy Szovjetunió. Ennyi erővel idehaza Magyar Királyság van.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22859) Totheground válasza Tüzi (#22857) üzenetére


Totheground
addikt

The motherland!
And my fav Russian (még ha csak részben is)

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#22860) Tüzi válasza Mister_X (#22858) üzenetére

nekem k.rvára mindegy :D
ott oroszok laknak, itt magyarok.
felőlem bivalyba..nádnak is nevezehetik az orosz földet, attól az még orosz föld marad.
ez meg magyar föld.
itt most temporális királyság van.
ez sem lesz sokáig.

de tessék:
CCCP may also refer to:

Combined Community Codec Pack, a filter pack developed for Microsoft Windows to play back rich multimedia content
Central Committee of the Communist Party
CCCP Fedeli alla linea, a punk/art band from Reggio Emilia, Italy
C.C.C.P. (band), a German synthpop group
Carbonyl cyanide m-chlorophenyl hydrazone, a highly toxic ionophore and decoupler of the respiratory chain

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#22861) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Egy nap alatt letudtam az NGE-t End of Evangelionsotul. Hát. Az biztos, hogy ár lett volna kihagynom, de az érzéseim vegyesek. A vége azért nagyon wtf. De Shinji azért egy idióta :) Alszom egyet, 10 óra maratoni animézés után kell egy kis alvás, hogy rendesen kiértékeljem magamban az egészet.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22862) Crystalheart válasza Mister_X (#22861) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Adok hozzá egy tippet: végig úgy csinál a sorozat, mintha többet jelentene, mint amit látsz, úgy csinál, mintha szimbólumokat hozna, de közben nem. Ja, és Shinji tényleg egy rúgnivaló nyomi. :D

(#22863) Archanon válasza Mister_X (#22861) üzenetére


Archanon
őstag

Rendesen majd pár hónap múlva fogod kiértékelni, vagy még később is talán...

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#22864) Vistaboy válasza Mister_X (#22861) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ha rám hallgatsz, letörölsz minden codec packot a gépről, letöltöd a legújabb Media Player Classic - Home Cinema-t, és kész. Nálam most a 64-bites kiadás van telepítve és mindent visz probléma nélkül. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#22865) Mister_X válasza Vistaboy (#22864) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát most én sem tudom, hogy mi van a gépen :F Sima Windows Media Player nem viszi az .mkv-t, a CCCP-nek meg elvileg nincs köze a KMPlayerhez... Extra codeceket meg nem töltöttem le.

@Crystalheart & Archanon: megvolt az alvás, még zavarosabb lett az egész. Az elején még tök átlátható volt az egész, volt egy fiú, akire a világ megmentésének terhe nehezedett és nem bírt el a súllyal, a végére meg már konkrétan azt setudtam, hogy mi van.
Aztán most Shinji Asuka iránti érzéseit sem értem. Most szereti? De közben utálja, amiért magának beképzelte, hogy ő meg nem? Aztán meg is akarta ölni a látomásában, majd amint visszakerültek a Földre, ott is ez volt az első dolga? Anyád.
Eredetileg úgy volt, hogy nem volt tervben az End of Evangelion és lezárták volna az utolsó két epizóddal? Én konkrétan azt sem tudtam, hogy mi ez a szenny ami a képernyőre került. Jó, belementünk a szereplők érzéseibe, de ezen bűzlött is közben, hogy nem maradt pénz a befejezésre. De az End of Evangelion rendesen odatett azért :Y

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22866) bandiras2 válasza Mister_X (#22865) üzenetére


bandiras2
senior tag

Az volt, hogy a 24 eész után a kreátor beterjesztette az ötleteit egy monumentális lezárásnak, de a költségvetés elhajtotta a vérbe, hogy túl drága, oldja meg olcsóbban. Megoldotta... ez lett a 25-26. Akkora lett a felháborodás, hogy mégis megkapta a pézt a mozijára. :R
And of eva. Előtte talán mégis érdemes lett volna betolni a Death and Rebirth mozit, mert ha másra nem is, arra jó hogy rendet tegyen valamennyire a fejedben. Akár most is pótolhatod. Nem időrendben, hanem szereplőnként haladd végig egy spéci logika alapján, és felvet néhány olyan eseményt ami felett elsiklottál mint mindenki más, de itt majd rájössz.
Aztán majd 2 hónap múlva nézd meg újra a szériát és a mozit.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#22867) stratova


stratova
veterán

Kellemesen csalódtam S&W S1 fogadtatásában, kérdés nélkül eljutottunk a 10. részig vele egy szuszra :)

A kép a specialból van, de hirtelen ez tetszett leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#22868) Crystalheart válasza Mister_X (#22865) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A szerző a saját életében lévő frusztrációit vetítette a műbe, a káosz az tényleg káosz, és Shinji logikátlansága tényleg logikátlanság, ne aggódj. Pont ezért lehet sok mindent belemagyarázni, és ez az egyik oka, hogy olyan népszerű lett az USA-ban is. Pedig a premisszája valójából igen egyszerű, és az egyetlen valódi szimbólum, "a nagy lötty" épp azt jelenti.

A Codec-kérdéshez: A DivX converter is tud Matroskát (.mkv) csinálni, a saját codecje tartalmazza azt is, minthogy egyébként nyílt forrású cucc. Töröld le a CCCP-t és telepítsd az XviD-et (ami ugye a DivX ingyenes alternatívája), amit fentebb linkeltem, és elvileg jó lesz. Bár nekem a DivX is fent van, szóval nem tudom, melyik viszi, de elvileg ha a DivX igen, akkor az XviD is.

[ Szerkesztve ]

(#22869) oriic válasza Mister_X (#22865) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez a MPCHC.

Live-Die-Respawn

(#22870) Mister_X válasza bandiras2 (#22866) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Inkább nem keverném meg még jobban magam, újranézéskor majd betolom azt is.

Most az Angel Beats!-et kezdtem el újra megnézni, HD-ban. Nagyon jól néz ki. Tényleg nem fogok soha többé mobilon animét nézni :D Viszont furcsa, hogy az ED-t hallgatva megeredtek a könnyeim. Direkt letöröltem a telefonomról is korábban az OST-ből, mert nem vidított fel. Most meg...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22871) Máté94 válasza Mister_X (#22870) üzenetére


Máté94
addikt

Nemá... :DDD
Kezdem azt hinni, hogy tényleg kőszívem van... :U

(#22872) Mister_X válasza Máté94 (#22871) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Bennem mondhaatni mély nyomot hagyott az AB!, nyílván nem könnyezném meg csak magát az ED-t.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22873) Nova96 válasza Máté94 (#22871) üzenetére


Nova96
őstag

Én is. :DDD

(#22874) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Valvrave S2

2. rész

Úgy tudtam hogy valami ilyesmi lesz. Na most izgulhatunk. :D

Live-Die-Respawn

(#22875) mikromanus válasza neko18 (#22750) üzenetére


mikromanus
veterán

Egy része tuti volt:
- Bokusatsu Tenshi Dokuro Chan
- Full Metal Panic!: első évad vicces-akció keverék, a második inkább epizódikus vicces, a harmadik meg nem vicces, de van egy OVA hozzá, ami ezért kárpótolhat.
- Boku wa tomodachi ga sukunai: elég vicces, meglehetősen troll. :DDD
Esetleg Katekyo Hitman Reborn

Van még pár ami főképp nem vígjáték, de van benne pár morbid, vagy vicecs rész... Majd igény esetén begyűjtőm...

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#22876) oriic válasza mikromanus (#22875) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

" Full Metal Panic!: első évad vicces-akció keverék, a második inkább epizódikus vicces, a harmadik meg nem vicces, de van egy OVA hozzá, ami ezért kárpótolhat."

Ezt hogy is kell érteni? Van a sima sorozat, a Second Raid. Meg a Fumoffu. Előbbi vigjáték akció, a második évad a Second Raid inkább már akció vígjáték elemekkel, a Fumoffu meg tömény vígjáték. De ez nem három évad hanem két külön sorozat.

Live-Die-Respawn

(#22877) Crystalheart válasza Nova96 (#22873) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát az ember nem poénból mondja, hogy ezekkel várni kell.

(#22878) mikromanus válasza oriic (#22876) üzenetére


mikromanus
veterán

Időrendileg van az első évad. Nem volt azt hiszem névben kiegészítés. Ez vígjáték-akció-mecha keverék. van történet, halad a főszál, van egymásra épülés. A második évad a Fumoffu. EZ vígjáték. Epizódikus, nincs igazán benne átívelő történeti szál. Vagyis a meglévő nem halad. A harmadik évad a Second raid. Ez már abszolút nem vicces. Komor és nyomottabb a hangulata. +Csináltak egy OVA-t hozzá, ami vígjáték. Ennyi. ;)

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#22879) oriic válasza mikromanus (#22878) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó hát én a Fumoffu-t full külön vettem külön sorozatként. :B

Live-Die-Respawn

(#22880) Hintalow válasza neko18 (#22750) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ha ökörség kell, akkor:
- B Gata H Kei
- Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan
- Cosplay Complex
- Dai Mahou Touge
- Eiken
- Elf o Karu Mono-tachi I-II
- Fullmetal Panic! Fumoffu (Viszont kell hozzá a normál Full metal Panic, hogy értsd, miről van szó, ami azért nem feltétlenül csak vígjáték)
- Heppoko Jikken Animation Excel Saga
- Kenkou Zenrakei Suieibu Umishou
- Kore wa Zombie Desuka?
- Ninin ga Shinobuden: The Nonsense Kunoichi Fiction
- Photon (a főszereplő kb Down kór szindróma, de a főgonoszon az ember szétröhögi az agyát)
- Puni Puni Poemi
- Renkin San-kyuu Magical? Pokaan
- Sakigake!! Cromartie Koukou (számomra ez az egyik legfájdalmasabb :) )
- Seto no Hanayome

mikromanus:

A fomoffu-t én nem venném külön évadnak, mert semmiben nem tesz hozzá a nomrál FMP történetéhez, ha nem lenne, semmi lyukat nem hagyna maga után.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#22881) mikromanus válasza Hintalow (#22880) üzenetére


mikromanus
veterán

Illeszkedik a történetbe (még ha nem is halad előre), azonosak a szereplők és a készítők (?) azaz "folytatás" :DD

Ha móka és kacagás kell, akkor esetleg a Stein's Gate első fele is belefér. Onnan fordul a kocka, a jókedv tovaszáll és az egyensúly helyreállításához indul a tömény sz*p@s. :D
Az Angel Beats első felében is vannak jó/vicces részek.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#22882) Máté94 válasza oriic (#22874) üzenetére


Máté94
addikt

A 3.-ban is kitettek magukért. :C

(#22883) Nova96 válasza Crystalheart (#22877) üzenetére


Nova96
őstag

Bocsi, hogy az ED-re nem kezdek el bömbölni. :U Istenem, de felhúztál most.

(#22884) Mister_X válasza Nova96 (#22883) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nyugalom, béke van. Szerintem csak én vagyok ilyen érzelmi roncshalmaz :) Ez olyan, mint amikor a dédanyámról kell beszélnem / szóba kerül. Akaratlanul előhozza az emlékeket, a torkom elszorul, azt veszem észre, hogy nedves az arcom. Nyilván egy anime nem hoz elő belőlem ilyen érzéseket, de az ED alatt a szöveg hozta elő úgy en bloc az egész Angel Beats!-et. És ezek szerint mély nyomot hagyott bennem - előre félek a Clannadtől. A torokszorító érzés elmarad azért, csak azt vettem észre, hogy folynak a könnyeim.

Kanon meg tíz kilobitekkel vánszorog lefele, lejött mellette az egész NGE, Angel Beats! és Mirai Nikki, valamint a Sacred 2 és a Deus Ex: Human Revolution. Most tart úgy 10%-nál... szerintem előrébb leszek, ha online nézem meg vagy töltöm le (KissAnime, mondjuk).

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22885) Nova96 válasza Mister_X (#22884) üzenetére


Nova96
őstag

Béke van csak szerintem nem látta, hogy az ED-ről van szó....és már megy is a toroknak esés.
Ez olyan, mint amikor a dédanyámról kell beszélnem / szóba kerül.
Ez teljesen normális, ilyenkor azért nagyon is nehéz, nem egyszer elkezdek könnyezni én is.
Többihez meg majd kiderül, lehet nem is tudod majd komolyan venni és nem hat meg annyira. :)

(#22886) Mister_X válasza Nova96 (#22885) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem is azért szoktam elkezdeni sírni, hogy belegondolok, hogy nincs többé. Elkezdek mesélni róla és valahogy a tudat alatt jön elő, hogy múlt időben kell beszélek róla. Ha belegondolok, az sokkal rosszabb, még mindig. Családi videót nem véletlenül nem nézek három éve.

Attól nem félek, hogy nem veszem komolyan vagy nem érzek együtt eléggé. Sokkal inkább, hogy mit vált ki belőlem. Kanont mindenképp le akarom tolni előtte, de nem akar letöltődni.

Éberen feldolgoztam magamban az End of Evangeliont. Ez a Shinji gyerek önmaga ellentmondása. :F

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22887) hoffman_


hoffman_
nagyúr

egy jóbarátom most jött haza versenyről Japánból. az eredményen, élménybeszámolón, rengeteg képen, és kaján kívül hozott pár szuvenírt is. ebből egy Hellsing 5. kötet volt a jussom :)

galéria, csak úgy kutyafuttában.

és a főattrakcióm:

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22888) Crystalheart válasza Nova96 (#22883) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Oké, Angel Beats ED-jére én sem, noha a sorozat nézése közben elérzékenyítő volt, az tény. Nem sok ED-et nézek végig, általában unalmasak és rossz a zene, de azt végig kellett. Ellenben miután megnéztem a Clannadot, még vagy három hétig ha eszembe jutott a Dango, ami egyben a sorozat endingje, hirtelen jó távol kellett mennem mindenkitől, mert helyben elkönnyeztem magam, pedig én amúgy szuperérzéketlen hírében állok. :D (Ó a fene, most megint végighallgattam...) Azt nem tudom, hogy ha te ilyen korán megnézed, milyen hatást fog kiváltani.

"Istenem, de felhúztál most." - Te tényleg ennyire agresszív vagy, vagy csak ezzel kompenzálsz valamit?

Mister_X: Airt is letolhatnád előtte, befejezhetnéd. Sejtésed sincs, mi van a végén. Persze nem katasztrófa, ha utána nézed meg, én is azt vettem utoljára, de így utólag azt mondom, előtte kellett volna.

Apropo, ugye a 2006-os Kanont szeded?

"Elkezdek mesélni róla és valahogy a tudat alatt jön elő, hogy múlt időben kell beszélek róla." - Oh, neked találták ki. :DDD SPOILER, NE NÉZD MEG, csak a clannadizáltaknak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22889) Nova96 válasza Crystalheart (#22888) üzenetére


Nova96
őstag

User Error, nem sok ED-t hallgatsz meg ...hiba. Annyi briliáns van nem mint a mai hülye ""POP zenékbe.""" Én az ED mindig meghallgatom és ha tetszik a videó is megnézem ha nem, lerak tálcára és addig felnézek netre, vagy bármi.
De, a Dango-t most, hogy nézem én is végig hallgatom mindig. :DDD Jó hangulata van, vagy nem tudom.
Meg, úgy az egész Clannad-nak most félidőnél, olyan megnyerő/kellemes hangulata van...amit eddig csak 1-2 animénel tapasztaltam. (Attól függetlenül ami már megtörtént.)De, ha ilyen marad a hangulata akkor ez tényleg csak felvezetés.

"Istenem, de felhúztál most." - Te tényleg ennyire agresszív vagy, vagy csak ezzel kompenzálsz valamit?
Szerintem, te is ideges lennél, hogy ha minden 3. kommentedbe bele kötnének....főleg a semmi miatt. :U
Én egyébként nem vagyok agresszív és nem is kompenzálok semmit egyszerűen felhúz az, hogy mindig belém kötsz. :R :U

Főleg most mint kiderült, tényleg nem láttad az a kis szócskát, hogy ED...és a semmiért kötöttél belém...na mind1 peace.

[ Szerkesztve ]

(#22890) Crystalheart válasza Nova96 (#22889) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A japán popzene a legritkább esetben jön be, átlagos, futószalag, nem slágeres. Ízlés dolga, nem user error. Tudod, én klasszikus és modern szimfonikuson edződtem és edződöm, zene tekintetében elég finnyás vagyok.

Nem kötnék beléd egyszer sem, ha nem volna rá okom. :)

Egyébként most azért emeltem szót, mert ha egy tragédia egy elemét felidézik az embernek, legyen az ed vagy op vagy egy jelenet, akkor másodlagos az épp fogyasztott tartalom maga, de a feltoluló emlékek ríkatják meg. Már akit, ugye. Valaki fogékonyabb rá, valaki kevésbé, de nagyon sokan csak huszonvalahány éves koruk után válnak szentimentálisabbá. Tiniként még csak azt látja az ember, hogy úúúh, micsoda klafa vérfürdő, vagy épp untatja a Légy jó mindhalálig meg a Kincskereső kisködmön, nem érti, miért kell hatéves kislányok haláltusájáról olvasni (igazából általános suliban nem is kellene), felnőttként viszont már jó esetben belegondol a tragikumba és párhuzamokat keres a való élettel.

[ Szerkesztve ]

(#22891) Nova96 válasza Crystalheart (#22890) üzenetére


Nova96
őstag

User error és kész. Én szeretem a klasszikus zenét is, sőt nagyon gyakran hallgatom manga olvasáskor és amikor photoshop-al hülyéskedek.

Nem kötnék beléd egyszer sem, ha nem volna rá okom. :)
Akkor meg kéretik nem írni, hogy agresszív vagyok és egyéb baromságokat. :U

Tiniként még csak azt látja az ember, hogy úúúh, micsoda klafa vérfürdő, vagy épp untatja a Légy jó mindhalálig meg .....
Neeeeeeeeeeem, is vagy előítéletes* nem. :U

*Nem ezt a szót keresem, csak épp megy a német szavak mellette, sry. És, fárad az agyam.

(#22892) Crystalheart válasza Nova96 (#22891) üzenetére


Crystalheart
senior tag

User error ha nem tetszik az a zene amit te jónak tartasz? Oké... :DD

"Neeeeeeeeeeem, is vagy előítéletes* nem." - Egy átlagos középiskolai osztályban 30 tanulóból 28 nem olvassa el a kötelező olvasmányokat és untatják a tragikus művek, nem tanulják meg Radnóti verseit és Máraihoz hozzá sem szagolnak, sokan tán még a Himnuszt is búvalbéleltnek tartják. Amikor azt mondom, hogy érdemes várni a tragikus anime-drámákkal pár évet, azért mondom, mert sokkal nagyobb annak az esélye, hogy az illető tiniből nem azt a hatást fogja kiváltani, mint amit ki kellene. Igazából halálosan nem érdekel, hogy ki mikor nézi meg, csak úgy érzem, maga a mestermű megérdemli a megértést.

(#22893) Mister_X válasza Crystalheart (#22892) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Van az a harmincból harminc nem olassa, ha a rövidítettet nem számoljuk, azzal 30/28 ;) Monjduk amiket feladnak kötelezőnek... Az ember tragédája és az Úri muri még jó is volt, de a többi... hát ez nekem olyan, mint neked a JPOP.

Kanonból a Vistaboy-féle jön le, Air is töltődik.

@Totheground (#22859): ez miből van?

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22894) Tüzi válasza Mister_X (#22884) üzenetére

Én a Hotaru no Haka-tól sírtam el magam.
Na jó, ez talán kicsit túlzás, de potyogtak a könnyeim, pedig eléggé "beleszarok" típus vagyok, nem igazán indít meg egy hulla látványa. Neki már mindegy, akkor én miért érzékenyüljek el?
Valszeg szakmai ártalom is ez, de a végén odabaszott valamiért keményen...

ha nem láttad még, akkor CSAKIS JAPÁN NYELV-MAGYAR FELIRAT-tal nézd meg!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#22895) Ijk válasza Crystalheart (#22892) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hülyeség az irodalom, legszívesebben felgyújtottam volna a könyveimet érettségi után. Ráerőltetnek olyan műveket az emberre amit nem képes még megérteni, élvezni, átélni. Az már csak a hab a tortán hogy dolgozatot íratnak a műelemzésből, amit nagyrészt beseggelsz az irodalom tankönyvből, vagy amit lead neked a tanár az órán. Az hogy véletlen önálló gondolatod legyen még véletlen sem.
A memoriter pedig külön kedvencem volt. Seggelj be verseket, mert attól majd művelt leszel. Az a vicc hogy egy hétvégét tanultam az Alföld-et, egy hét múlva már nem tudtam volna felmondani, nagyanyám a 8 általánosával meg szinte az összes megtanult verset visszamondja a mai napig.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#22896) Máté94 válasza Mister_X (#22893) üzenetére


Máté94
addikt

(#22897) Tüzi válasza hoffman_ (#22887) üzenetére

Ilyenek a jóbarátok látod? :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#22898) Nova96 válasza Crystalheart (#22892) üzenetére


Nova96
őstag

User error ha nem tetszik az a zene amit te jónak tartasz? Oké.. ->Most komolyan? :U
Az User Error, hogy egy jó j-pop-t vagy bármi ami ED-nek van azt nem hallgatod végig, mert nem a te műfajod.

Szeretem ezeket az előítéletek....komolyan.
Egyébként a kötelezővel nincs semmi baj, ha nem 6 darab van feladva mellé feladva 16 vers+ mellette van más anyag is irodalmamból. :) + Van más tantárgy is, én elolvasok amennyit tudok és ha kicsit is érdekel.
Úgy gondolom, hogy nem az életképtelen emberekhez kéne a másikat mérni, de mind1. :U

[ Szerkesztve ]

(#22899) Mister_X válasza Tüzi (#22894) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Angol szinkronnal semit sem néznék meg, magyarral meg pláne. Felirat meg egyelőre maradhat magyar meg angol, januártól már (remélhetőleg) úgy is felirat nélkül fogom nézni az egyszerűbb műveket (Monogatarival néha még magyar subbal sem tudnám tartani a lépést, nem hogy angollal vagy felirat nélkül).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#22900) Crystalheart válasza Ijk (#22895) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Ráerőltetnek olyan műveket az emberre amit nem képes még megérteni, élvezni, átélni." - Ez a kulcs - a különbség, hogy a seinen animéket egyes shounenek önszántukból, puszta türelmetlenségből nézik meg, aztán panaszkodnak, hogy nem tudják, mit esznek ezen, közben meg a blíccset tízre pontozzák. És már óh, mennyiszer előfordult ez is itt, ebben a topikban.

Az oktatási módszerekkel én sem értek egyet, ezen nincs vita. Bár nekem volt kötelező a Piszkos Fred, a kapitány is, azt mindenki imádta. :) Meg mondjuk én olyan stréber voltam, aki elolvasta még a Szigeti veszedelmet is (és élvezte), meg szórakozásból tanultam meg a verseket már jó előre, mert az ember tényleg művelt lesz tőle. Épp csak ott szúrják el, hogy másokban is ezt az attitűdöt, vagy hasonlót kellene kialakítani, az irodalom szeretetét, nem pedig magoltatni. Az irodalom csodás, az emberi kultúra míves koronája, számos egyéb művészeti ág alapja és elhagyhatatlan alkotóeleme, a történelem és a társadalom formálója, az emlékezet és képzelet sajátos kompozíciója... De a jelen irodalomórai gyakorlat majd' mindenkit csak elrettent. Sajnos.

Nova: "Az User Error, hogy egy jó j-pop-t vagy bármi ami ED-nek van azt nem hallgatod végig, mert nem a te műfajod." - De ha egyszer nem tetszik, mi az anyám kínjáért hallgassam végig? Hátha mire a végére ér, megszeretem a stílust, vagy mi? :DDD

De told csak még, én jól mulatok. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.