Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) Archanon válasza hoffman_ (#10299) üzenetére


Archanon
őstag

Ez így megy. :DDD Szerencsére azért a filmeket [legalábbis amiket eddig láttam] jól szinkronizálják. Pl. Vampire Hunter D - Bloodlust nem volt rossz, Vándorló Palota kifejezetten jól sikerült (szvsz, jobban, mint az eredeti), Steamboy is bőven átlagon felüli szinkront kapott. Ninja Scroll-t is leszedtem magyar szinkronnal, és úgy is tervezem megnézni. [Most már áshatom a síromat? :DDD ]

"És a hangja is milyen nyeszlett csórikámnak, űűű..."

Mint akit 2x-3x jól tökönvágtak.

#Darth_Revan: A japán releasek mellé van legalább angol felirat? Ha nincs, semmiképp nem vennék úgy onnan semmit, még ha lenne is rá pénzem, akkor sem. Előbb meg kellene tanulni japánul. :U

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#10302) Crystalheart válasza Darth_Revan (#10300) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Jah meg tipikus magyar szinkronszinész hiba" - Mármint főleg animés/szappanoperás hiba. Nem csoda, mert általában csak egyszer mennek át rajta, azt sikerül ahogy sikerül. Borzalom.

Egyébként csóri japók rendesen ordítani sem tudnak, szerintem ha akarnak sem, mit akarsz? :D (A fenti jelenet japán verzióban.)

(#10303) Darth_Revan válasza Archanon (#10301) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Anime sorozat esetében 9/10 esetben nem hogy angol, de semmilyen felirat nincs japán DVD/BR-hez. Denpa Onna kiadásokhoz (amiket linkeltél) sincs semmilyen felirat. Sőt sokszor audió sincs feljavítva 5.1-re, csak 2.0.

Clannad ebben is kivétel. A BR kiadáshoz mellékelt audiót is feljavították, 3 audiósáv van: PCM 5.1, DTS Master 5.1 és PCM 2.0
Továbbá Clannad abban is kivétel, hogy mellékeltek feliratot: japán és angol feliratot. Ez azért érdekes, mert mint írtam, nem hogy feliratot nem mellékelnek, de az angol felirat ritka mint a fehér holló japán anime forgalmazótól.

Volt szerencsém a 2. évadhoz külföldi ismerős által pár napig, így amit tapasztaltam:
-doboza citromsárga, kemény kartonból, mint az amerikai Rosario+Vampire S01 LE vagy játékok terén mint a Starcraft 2 CE
-a doboz egy slipcase, kicsúsztatható belőle a lemezeket tároló "Könyv", kb ugyanaz a megoldás, mint a magyar Bleach kiadás esetében ([link]), annyi különbséggel, hogy a könyv, ami tartalmazza a lemezeket nem széthajtható, mint a magyar Bleach esetében, hanem jobbról-balra (mivel japán) lapozva lehet kivenni a lemezeket
-5db Blu-Ray lemezt tartalmaz
-a lemezeket tartalmazó "Könyv" keményborítós és a borítón egy gyönyörű szines kép található, amit külön a BR kedvéért rajzoltak
-a lemezeket tartalmazó könyv mellett még egy stáblistát tartalmazó füzetecske található, ami kb úgy néz ki és olyan vastag mint, amilyen a kézikönyv, amit PC játékhoz szoktak adni. Érdekessége, hogy ez füzetecske, ami a készítők neveit tartalmazza angol nyelven van, nem japánul!
-tartalmaz alapból angol feliratot, ami ráadásul jobb, mint az angol felirat, amit az amerikában megjelent DVD-hez mellékeltek

Röviden a Clannad 1. és 2. évada BR kiadásban Japánban úgy jelent meg, mintha számítottak volna külföldi vásárlókra is, nem úgy mint a többi anime kiadás esetében.

Összegezve: Jár hozzá egy kemény doboz kicsúsztatható könyvvel, benne 5 BR lemezzel és egy füzet a készítők neveivel. Szép kiadás, a könyvön található kép is gyönyörű (fénykép), a képminőség hihetetlen (rengeteg anime csak DVD upscale BR lemezen, de ezt újrakészítették a BR kiadáshoz), a hang is gyönyörű, még mindig libabőrös leszek, ha visszaemlékszem milyen volt kihagosítva DTS Master 5.1 audióval a Clannad AS openingje.

Azonban szerintem 130.000Ft-ot nem ér. Ha Japánban élnék akkor nem lenne gond, de magyar szemmel nézve ez a kiadás 20 MAX 30e Ft-ot ér.

u.i.: Továbbá én picit nagyobbnak képzeltem el, de csak kb 24 cm magas a doboz :)

[ Szerkesztve ]

(#10304) Crystalheart válasza Darth_Revan (#10303) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Magyar szemmel 30e? :D

(#10305) Archanon válasza Darth_Revan (#10303) üzenetére


Archanon
őstag

És évadonként 130k... Azért az szép. Nagyon tetszik a tartalom, ha elég fanatikus lennék, és tényleg lenne módom megvenni (mert mondjuk zsebpénznek számítana ennyi lé), simán beszerezném... így viszont csak álom marad, ill. majd egy amcsi kiadás. (Bár ki tudja mit hoz a jövő, lehet megnyerem a lottót, mert épp egyszer játszani támad kedvem... :U Eh, de jó is volna.)

[A Denpa Onna-t nem én linkeltem. :P ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#10306) hoffman_ válasza Archanon (#10301) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ninja Scroll-t is leszedtem magyar szinkronnal, és úgy is tervezem megnézni. [Most már áshatom a síromat? :DDD ]

Nem lészünk mink itten jóba... :DDD Egyébként mindenkinek szíve joga(filmtopicban pont most megy ugyanez a vita :D), szerintem jobb az eredeti, akinek jó a dub, az nekem nem fáj :N

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10307) Archanon válasza hoffman_ (#10306) üzenetére


Archanon
őstag

Indavideos változat legelejébe hallgattam bele, ami szerintem egyáltalán nem volt rossz, ezért kíváncsi vagyok az egészre. Ha tetszett a movie, akkor meg a jövőben úgyis meg fogom nézni még egyszer legalább, csak mondjuk japó hanggal, a változatosság kedvéért.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#10308) Totheground válasza Darth_Revan (#10300) üzenetére


Totheground
addikt

Én rövidesen egy Saber lily dollfie-t akarok szerezni. Na annak az árán néznének igazán a vámosok. Pedig "csak" egy "játékbaba". :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#10309) hoffman_ válasza Archanon (#10307) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Amennyi anime van, én nem érek rá egyet kétszer megnézni :DDD

más:

Ghost in the shell-t nézném, megkaptam, de magyarul. Keresek japánt. Mit kéne szednem, valaki járatos benne? Van 1-2-3 része + a sorozatból(stand alone complex) season 1 és 2? A filmek megállják a helyüket külön/érdemes mindet megnézni, illetve a sorozatot kell/érdemes?

Kicsit sok kérdés, tudom :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10310) Crystalheart válasza Totheground (#10308) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De akárhogy is, ezeknek a cuccoknak az ára azért a japán átlagfizetéshez mérten is drágább, mint egy hasonló kategóriájú cucc hazai (vagy nyugati) ára a magyar fizetéshez képest...

Vajon mi történne, ha egy ilyen jobb anime lemezpakkját baráti 30-40 ezerért dobnák ott piacra? :D

[ Szerkesztve ]

(#10311) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Ma sikerült Chaos Head-et nézni. Eddig (4 rész ment le) jónak találom, de még sok dologra nem derült fény, ami minden bizonnyal a történet előrehaladtával kerül kibontásra. A rajzok szépek (bár nem a legjobbak), de minden kétséget kizáróan igényesek. :)

[ Szerkesztve ]

(#10312) Totheground válasza Crystalheart (#10310) üzenetére


Totheground
addikt

Persze, nem véletlen, hogy egy 10k-s eladás már baromi nagy sikernek számít. Azért ott sem sokan csengetnek ki érte ennyit. Többek közt ezért úszik most a Shaft a pénzben, mind a Bake mind a Madoka 50k fölött adott el volonként. Lehet utánaszámolni. :)

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#10313) Archanon válasza hoffman_ (#10309) üzenetére


Archanon
őstag

Anno én is kérdeztem, és még mindig nem néztem meg... :DDD Sorrend.
BakaBT-n meg elvileg mind elérhető.

#SHiZUOKA: Nekem nagyon tetszett, és elég meglepő [bár sajnos gyors] lezárást kapott.

#Totheground: Ehj, pedig a Madoka is a listámon van. :DDD Ebből is USA lesz.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#10314) hoffman_ válasza Archanon (#10313) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Bázeg, ebbe belenyúltam... Jó, akkor ezt lehet én is rakom bookmarkba, és pihentetem. Ennyi HD rilizt nem bír az enkorom :DDD

mod:

Meg a HDD-m se :DDD (és ha jól vettem ki, akkor ezek a nagy filmek, a sorozatnak ehhez méh köze sincs, azt külön szedem? uhh...)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10315) Crystalheart válasza Totheground (#10312) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De még így sem éri el egy átlagnál jobb USA film profitját. Nem lehet, hogy jobban megérné nekik alacsonyabb áron, de többeknek eladni? Bár valamiért mégis ragaszkodnak a csillagászati összegekhez...

(#10316) Totheground válasza Crystalheart (#10315) üzenetére


Totheground
addikt

Önmagában lehet, hogy nem, de ezekhez viszont sokkal több merchandise kapcsolódik, ami még hozzájön a BD/DVD eladásokhoz. Plusz egy anime készítési költsége, még a jobbaké is, töredéke egy átlagosnál jobb filmének.
Hogy jobb lenne-e, azt a fene sem tudja.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#10317) Crystalheart válasza Totheground (#10316) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért olyan nagyon olcsóak sem lehetnek, ha a Steamboy 22 milla volt - a box office buktától tekintsünk el :D (Persze ez kb. egy középkat. filmre elég csupán, szóval kevesebb, persze. Mondjuk arra is kíváncsi volnék, mennyivel dobná meg a gyártási költséget, ha rendesen állandó 24 fps-t rajzolnának meg.)

MOD: Na most megnéztem ezt a Dragon Half-ot, elég nagy agymenés. :D (Száraz jég, atyám :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#10318) phanzetomox válasza Darth_Revan (#10281) üzenetére


phanzetomox
őstag

Én is azt várom, ha valamire arra biztos lesz időm hogy megnézzem. Nem tudom nekem a túlzott fanservice ellenére is rohadtul bejött a highscool of the dead, már egy csomószór végignéztem az 1. évadot, a zenéi meg főleg kedvenceim lettek :)
Jöhetne már tényleg, mert nekem marha uncsi hogy mindig csak a csütörtököt várom az új naruto rész miatt :D :D

(#10319) Darth_Revan válasza Crystalheart (#10310) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Vannak kivételek. Például a Shakugan no Shana 1. és 2. évadát be lehet szerezni a "normál" árhoz képest elég olcsón.

Például Shakugan no Shana II 2 packra osztva már kapható, 1 packban 4 DVD lemez van 12 résszel és 1 pack ára ~11.000Ft, tehát összesen a 2. évadot már meg lehet venni 22.000Ft+szállítási költségért.

Ez elég jó ár 24 részért cserébe, főleg ha figyelembe vesszük, hogy például az Ichiban Ushirou no Daimao mind a 12 részét tartalmazó volume-t meg akarjuk venni, akkor 90.000Ft+ a végösszeg :Y

Ha továbbra is folytatódik ez a herce-hurca az Universal Pictures/Geneon és a Funimation között, akkor lehet nem fogok várni az olcsóbb, amerikai kiadásra és megveszem a japánt. Mondjuk aki az 1. évadot tervezi most venni az is jól megszívta. Amerikában már nem gyártják, Amazonon is csak magáneladók árulják horribilis összegért (drágábban, mint a japán kiadást) és Angliában is fogy a készlet. Nekem még sikerült megvenni szó szerint az utolsó készletet a külön kapható lemezekből összesen 5e Ft-ért, most meg már csak 1 packban kapható Complete Collection-ként 9.000Ft-ért :U

(#10320) hoffman_ válasza Darth_Revan (#10319) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Valaki azt a szót mondta, hogy Ichiban? :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10321) Darth_Revan válasza hoffman_ (#10320) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Már csak azért is poén mert ichiban=első/legjobb, tehát akkor "Legjobb rúzs férfiaknak"? :D

(#10322) hoffman_ válasza Darth_Revan (#10321) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az elsőben nem vagyok biztos, a legjobb-ban igen :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10323) Ijk válasza Darth_Revan (#10303) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hogy mennyi a Clannad BD? :Y
A Clannadot, Ef 2 évadot, Gosick-ot, Madokát, Angel Beats-et simán megvenném, de ilyen árak mellet azt hiszem még várok pár évet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10324) Darth_Revan válasza hoffman_ (#10322) üzenetére


Darth_Revan
veterán

~ban helyzetre, helyezésre használt számláló. Pl ha azt akarod mondani, hogy a versenyen 3. lettél, akkor sanban :K

(#10325) hoffman_ válasza Darth_Revan (#10324) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem jelentésre gondoltam, a fordítás rendben van :DDD A rúzsra magára :D De köszi a nyelvtanleckét, sose lehet tudni, mikor jön jól :D Bár beszédem már jobb, rám ragadt a sok megbocsájthatatlan! meg francba/p*csába!(kinek mi), meg gyerünk! és társaik :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10326) Darth_Revan válasza hoffman_ (#10325) üzenetére


Darth_Revan
veterán

ne felejtd a "Hazudsz!"-t :DDD

(#10327) hoffman_ válasza Darth_Revan (#10326) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Érdekes, ez az én animéimben nem túl gyakori, nem is rémlet. Nálam nincs olyan, hogy valaki hazudik, csak "pofa be" meg "meghalsz" :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10328) F34R válasza hoffman_ (#10327) üzenetére


F34R
nagyúr

kicsi vagy még, nálam több sorozatban is volt.

(#10329) hoffman_ válasza F34R (#10328) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem néztem túl sokat, ez tény :) Amit meg nézek az is vérengzős/kardozós, nem iskolás tinis(még :DDD ).

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10330) Darth_Revan válasza hoffman_ (#10329) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát a Higurashi, amiből a videó készült, amit linkeltem, az pont vérengzős fajta :DDD

(#10331) Hintalow válasza hoffman_ (#10309) üzenetére


Hintalow
senior tag

Van az eredeti Ghost in The Shell, az önmagában nézhető.
Van a Ghost in the Shell 2: Innocence, ez a fenti folytatása (itt csak elméletben nyilatkoznék, mert nem láttam)
Aztán van a két sorozat:
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG ezek szorosan összefüggnek, de a fenti két filmhez nem annyira szorosan kapcsolódnak (szerintem)
és van a Ghost in the Shell: S.A.C. Solid State Society, ez a két sorozathoz kapcsolódik, utánuk nézendő, az első két filmtől szintén független.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#10332) hoffman_ válasza Darth_Revan (#10330) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen? Első blikkre nagyon nem tűnt annak :D Nem hosszú a listám, mindegyikben volt eddig kard, de a Hazudsz nem volt gyakori :N Bleach, Samurai Champloo, Claymore, Afro Samurai, Hellsing és The Boondocks + Blade of the Immortal in progress. Nagyfilmből Ninja Scroll a kardos, Chichiro a nem kardos, amiket láttam. Ezekben nem hazudnak :DDD

Hintalow:

Hú, köszi szépen a leírást, helyretettél. Így már kitisztult a kép, lehet előrébb hozom a listán. Köszi szépen :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10333) Darth_Revan válasza Ijk (#10323) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Amerikából és Angliából magyar pénztárcának is elviselhető áron be lehet szerezni őket.

Clannad 1. évada Blu-Ray lemezen Amerikából hozatva (igaz csak kék BR tokban és nem 5 lemezen, hanem "csak" 3-on) a japán 130.000Ft-os árhoz képest már sokkal barátibb, 11.200Ft-os áron beszerezhető (A DVD 10.700Ft, szóval nem sokkal olcsóbb).

ef: A Tale of Memories Complete Collection BR: 9.000Ft (A DVD 8.000Ft)

ef: A Tale of Melodies Complete Collection BD: ez még nem jelent meg, a pre-order ára 11.500Ft, de ez az ár valószínűleg lemegy a megjelenés után (A DVD Pre-order ára 9.900Ft)

Angel Beats Complete Collection BR: 8.800Ft (A DVD 7.500Ft)

Madoka: erős japán gyökerekkel rendelkező kiadó adja ezt ki (NIS AMERICA), így a többivel ellentétben nem egy packban jelenik meg az egész évad, hanem 3 volume, 1 volume 4 részt tartalmaz. Az 1. volume ára BR: 8.800Ft, DVD: 6.600Ft.

Az amerikai Madoka kiadások kapnak egy drága, limitált változatot is. Az 1. változat:

Tartalma:
-1 DVD rajta a 4 résszel
-1 Blu-Ray rajta a 4 résszel
-1 zene CD
-kifordítható borítóval ellátott tok az anime lemeznek és külön egy másik a zene cd-nek
-poszter, egyik oldalán Madoka-val és Homura-val
-képeslapok
-24 oldalas booklet interjúkkal és exkluzív képekkel
-mindez jó minőségű kartondobozban

Viszont az ára egy ilyennek elég borsos lesz, 16.500Ft. (mondjuk még így is olcsóbb, mint a japán kiadás)

[ Szerkesztve ]

(#10334) hoffman_ válasza Darth_Revan (#10333) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Mivel nézel ennyi BD-t? Van a PC-ban, vagy lejátszót etetsz vele? Csak mert alig ismerek embert, akinke BD lejátszója van - pedig szerintem is király cucc.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10335) Darth_Revan válasza hoffman_ (#10334) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem szoktam sok BR-t nézni, inkább DVD-t preferálom, mert olcsóbb és legtöbb esetben nem látok nagy különbséget BR-hez képest, mert már egy középkategóriás LCD TV is "javít" annyit rajta, mint amilyen a BR (Tisztelet a kivételnek).

Ezeket az árakat csak azért írtam le, emrt a kollega említette, hogy megvenné őket egyszer, így leírtam az amcsi árakat, amik kedvezőbbek a japán árakhoz képest :)

[ Szerkesztve ]

(#10336) F34R


F34R
nagyúr

11eyes

SPOILER

Főhősünk Satsuki Kakeru fiatalkorában elveszti nővérét , aki öngyilkos lett és őt is megsebesíti. Az egészet Yuka Minase gyerekkori barátja látta és mindvégig a

sztori alatt együtt is maradnak. Az ő kettőjük kapcsolata idézte elő azt hogy egy alternatív világ nyílt meg melyben fogva tartanak egy kislányt. Sokan csapódnak a csapathoz

melynek célja elpusztítani ezt a világot és kiszabadítani a lányt.
A "szilánkok" különleges erővel bírnak felruházva képességekkel gazdájukat.
így valakiből halhatatlan gyilkos , elementális tűzdobáló , és legendás kardforgató vált.
A hiba becsúszik , mivel Kakeru-nak kezdetben semmilyen skill-je nincs, így kénytelen másokra támaszkodni. Az ellenek sem egyszerűek fekete lovagok akik

feláldozták emberi méltóságukat annak érdekében , hogy a boszorkányt (akit a többiek kislánynak hisznek ) bebörtönözzék. Ilyenkor kap új értelmet Kakeru szemei is

(vak-ként született).
Aeron szemét kapta meg , aki egy másik korban rengeteg életet kiontott és Lisette a kis boszorkány szerelmet táplált iránta. Együtt akarták megnyitni a pokol

kapuit (hogy mindenkit elpusztítsanak ) amikor Aeon egyik embere kardal átdöfi . A bosszú tehát adott volt viszont egyedül sosem sikerült volna neki, ezért a

szilánkokra és az új szem gazdájára szükség volt.
A harc folyamán barátokat vesztettek és egy érdekes szerelmi háromszög is kialakult.
A társak különböző idősíkból jöttek azzal a céllal hogy megállítsák Lisette-t .
Sok harc és áldozat ellenére a kiszabadult boszorkányt bezárják egy idősíkba ahonnan nem tud szabadulni.
Kakeru a happy-ending ben pedig boldogan él egy ugyancsak másik idősíkban a többiekkel a normális diákéveket megélve.
SPOILER

Karakterek tetszettek , kicsivel több echi lehetett volna így átlagos sorozatot kaptam. [6.5/10]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gosick

Nem tagadok a kis fodros-bodros szőke cukorfalat teljesen levett a lábamról :DDD .

SPOILER

A messzi japánból egy európai iskolába kerül Kujou aki hátrahagyja szüleit ( második fiú volt a családban és csupán anyja volt rá büszke ) és az Akadémiára kerül.

Érkezését követően máris szóbeszéd tárgya lett és nem volt egy barátja sem. Tanítás után a könyvtárba ment és csillogó dolgot látott a legfelső szinten. Akit megpillantott egy

szépséges kis hölgy Victorique volt. Annak ellenére hogy társai közé nem ment egész nap csak olvasott és unatkozott , meg persze édességet evett ^^. Tudása híres volt

és rejtélyek megoldására éhezett. A felügyelő volt a testvére Glevis aki mindig learatta a babérokat.
Számtalan históriát oldottak meg , egyre közelebb kerülve egymáshoz. Victorique közelebb kerül anyja hollétéhez is apja ármánykodásai is keresztcélba veszik.
Frappáns , humoros és egyben történelmi vonalat képviseli a mű.
A háborúhoz közeledvén szétválnak útjaik , és jóval később találkoznak újra . A vége nem más mint hogy kéz a kézben indulnak a távolba. :)

SPOILER

ezzel a röpke 26 résszel megismerhettük az aranyhajú szörnyeteg , a szürke farkas történetét.

Voilá ide is kanyarítom a jól megérdemelt [8.9/10]-t :P

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sora no Otoshimono

Hát ez volt a nekem való befejezés , nem kicsit önfeledt hangulatba kerültem :D

SPOILER

Tomoki meghitt nyugodt és perverz életébe hirtelen az égből pottyanó angyal keseríti meg akit nem akart otthagyni sérülten. Az Alpha típusú Angeloid

Ikaros néven futó istenes keblekkel megáldott tünemény ezután mestereként tekintette.
Nem kicsit kényes helyzetbe hozta gazdáját és a perverzségeket Sohara sem tűrte.
Szépen folytak a mindennapok ,de Tomoki-t rémálmok gyötörték. Nem sokkal később egy másik Angeloid is csatlakozik hozzájuk. Ikaros-sal ellentétben más

természetű és felszereltségű egyén nem más mint a "Cuki-Tepsi" Nymph.
A feladata az hogy visszavigye Uranos (Ikaros ) hercegnőt az égiekhez.
Mivel esetlennek tarja és nem hiszi hogy valóban az feloldja Ikaros korlátait aki egy pusztító erejű angyal.
Nymph is kezd kötötdni Tomoki-hoz ezért megtagadja a parancsot melynek szárnya elvesztése és Ikaros életének veszélyeztetése az ára. A harcok közti

hézagokat humor mindennapi élet tölti ki , néha már a rofl érzés keringetett.
Kialakult egy "hárem" amely a következő : Ikaros - Tomoki - Nymph - Sohara .

SPOILER

Az első fejezetnek egy [7/10]-t adok.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sora no Otoshimono: Forte

A jóság korán sem fejeződik be itt a második évad :C

SPOILER

A perverzió a hárem és a mindennapok továbbra is folytatódnak . Az iskolai életbe is beleintegrálódnak az Angeloid-k. Igen egy harmadik még extrémebb érkezik Delta típusú neve pedig Astraea Óriási mellekkel toppan be (csak pislogtam hogy lehet ez ) a legerősebb közelharci típus , viszont megvan fűszerezve extra adag idiótizmussal.
(Volt olyan rész hogy versenyeztek Tomoki-val ha 100x nem hangzott el hogy baka akkor egyszer sem :DDD ).
Az ő feladata , hogy megölje Tomoki-t , de amilyen buta , [nah meg persze csatlakozik a háremhez :D ] nem képes megtenni.
A legbetegebb dolog mikor lány Tomoko-vá alakítják Tomoki--t , így közel kerül a lányokhoz , öltözőbe , fürdőbe meg minden egyszerűen epic ;] .
Az álom is kezd megfejtődni és rájönnek csak bábuk az égiek világában.
A sorozat vége felé , mivel Astrea nem teljesítette ugyancsak feladatát, egy 2.0 generációs Angeloid- érkezik . Tomoki álmában és életében is megjelenik egy ártatlan apácaruhás kislány aki báttyó-nak nevezi.
Mivel mindenki megkergült a szerelemtől és egyre emberiebbek az érzéseik ő is átakarja érezni.
Chaos már a nevével is hordozza a pusztulást és félelmetes erejű. Ikaros is csak Uranos formájában bír vele és a tenger fenekére taszítja.
Megbetegszik és közben küzd érzéseivel. (szegényke ábrázata is azt sugallja nem nagyon vannak érzései , azonban mégis Tomoki mellett akar maradni. )

A korán sem halott Chaos visszatért és még erősebb lett.. Hárman hivatottak legyőzni de a meggyengült Ikaros ismét küszködik . A befejezés végül az hogy legyengítik annyira hogy készítenek egy lakatot ami kordában tartja és nem engedi hogy a parancsokat teljesítse .
Korábban megígért lánykérés is megtörténik (ha lehet ennek nevezni ) A templomba gyülekeznek a menyasszonyjelöltek is. Igen senkit sem vesz el nagyon hezitál és segítségért kiált . Az angyalian ördögi Chaos belépésével menekül meg. Szerencsésen élik miden napjaikat , Tomoki elvállalja az összes angyal gondozását (mesterük lesz. ) és repkednek meg minden fura dolgot tesznek yupp ^^.

SPOILER

nagyon is jó kis Echi fűszerezésű sorozat perverz orvérzésekkel .

Egyet még hozzáfűzve hogy nem az Uncensored verziót láttam ami nem is baj mert Tomoki fűtyijén kívül nem sok dolgot leplezett volna le.

[8/10]

Bocsánatért esedezem eme nagyszerű topicnak , ordas hibával a magam komótos módján , kevés teljesítményt nyújtva csak ezt a kevés művet dolgozta fel hitvány agyam . :(((

[ Szerkesztve ]

(#10337) maross válasza F34R (#10336) üzenetére


maross
veterán

Eh, ennyi hosszu leiras, es mindegyikbol egy sort olvashattam el a spoiler miatt :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#10338) F34R válasza Darth_Revan (#10335) üzenetére


F34R
nagyúr

Hát azért 576p vs 1080p van különbség .

dvd ~ egylemezes 4,5 gb
bluray meg 25gb min.

persze ha oylan tv-d van amin nem lehet megjeleníteni tényleg fölösleges a BR.

(#10339) Ijk válasza Darth_Revan (#10333) üzenetére


Ijk
nagyúr

Lehet hogy akkor karácsonyra összehozok egy kövér amazon rendelést. Addigra még oda is eljutok hogy meg akarom nézni mindet újra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10340) hoffman_ válasza Darth_Revan (#10335) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezeket az árakat csak azért írtam le, emrt a kollega említette, hogy megvenné őket egyszer

Jaa, értem :)

Viszont ezt a minőségbeli különbséget ne nagyon hangoztasd :D Még anno a 26"-os LCD-n is láttam különbséget egy DVD és egy BD film között, hát még most a 42" plazmán - pedig messziről is nézem kicsit(főleg régen a 26-ost, és amúgy se vagyok érzékeny rá annyira). Egetrengető :) Ha potom öccá forint a különbség, akkor csakis a BD-t venném, ez vicc, nem is különbség igazából. Egy faja lejátszót mondjuk össze kell spórolni hozzá, az tény :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10341) Crystalheart válasza F34R (#10336) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én már vagy 10 cím véleményezésével vagyok elmaradva, szerintem kihagyok jó párat. :D Nem tudom, mit szívtak a MAL-os fanatikusok, akik 14500 animéhez írnak 3 oldalt egyenként, akkor is, ha 3 pontot adnak rá...

(#10342) F34R válasza Crystalheart (#10341) üzenetére


F34R
nagyúr

nekem nincs annyi időm ezt megtenni , hármat néztem meg és már nagyon ködös, valahol nem is tudok visszaemlékezni . az meg külön dolog hogy rohadt lassan gépelek és nem tudok normálisan fogalmazni , de törekszek arra hogy megállja a helyét a topicban.
Nem mélyedtem még bele annyira hogy nézzek kritikákat. :D

egyébként én is el vagyok maradva K-on 2 season , Angel Beats és még egy csomó jóság, egy hete egyetlen egy epizódot sem néztem semmiből.

(#10343) Darth_Revan válasza F34R (#10338) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Csak a brit DVD 576p, amcsi 480p :P

Amit eddig láttam legszembetűnöbb különbség anime DVD és BR között az a képélesség, a BR képe élesebb, mint a DVD képe (legalábbis nálam PC-n). Ez viszont már mellékes, PC-n pl a Total Media Theater-ben 1 gombnyomás "Blu-Ray-esíteni" a DVD-t (élesít a képen), TV-n meg a középkategóriás LG FullHD TV-m alapból élesít rajta annyit, hogy gyönyörű legyen a kép. Shaft-os művészkedős anime-ok közül, amikben sok a szín, csak a Dance in the Vampire Bund van meg DVD-n és TV-n sincs semmi panasz a képminőségre. Szép színes, éles kép, mint a BR.

Megnéztem Shakugan no Shana DVD és BR között is a különbséget. A BR képe picit tisztább és nem annyira maszatos a szélek körül egyes helyeken, mint a DVD, azonban mozgás közben, normális távból nézve nem nyújt annyi plusszt, hogy megérjen +70e Ft-ot :)

Jó vannak még egyéb apróságok, de ezek sem igazán feltünőek, ha normális távolságból nézi valaki a TV-t és nem pedig 50 centire a képernyőtől.

Az meg, hogy a BR 25GB+, a DVD meg 4,38GB kb semmit sem jelent, legalábbis anime esetében. Sokszor feleslegesen nagy a bitrate-je a lemez videósávjának, tökéletes példa a Highschool of the Dead OVA része. 4,7GB Blu-Ray lemezen, mert 33.8 Mbps a H264 kódolású videosáv bitrate-je, azonban ha lekonvertálod H264 MP4-be, de mondjuk csak 9Mbps bitrate-el, akkor a fájlméret negyedére csökken és csak 1GB lesz, a képminőségben meg semmi különbséget nem látni.
Feltételezem Amerikában is a Clannad nem azért jelent meg 5 BR lemez helyett 3-on, mert levizezték a minőséget, hanem mert elég nagy volt az űr és le lehetett csökkenteni minőség romlás nélkül a méretet annyira, hogy 3 lemez is elég legyen.

(#10344) dfdfdf válasza Darth_Revan (#10343) üzenetére


dfdfdf
őstag

hát én azért inkább 720p 0180p híve vagyok 1 2 sorozatnál van különbség.

(#10345) #59620352


#59620352
törölt tag

Boku wa Tomodachi ga Sukunai!

Élveztem, főleg az elején. Minden anime az elején a legjobb... xd
A legnagyobb pozitívuma a ZENÉK, hihetetlen de az OP és ED is mestermű.
Fanservice is nagyon tetszett :D A csajok szexik, a lolik arik <3 Kobato vámpírbeszólásaitól már néha facepalmot kaptam:D
Amivel le lehet venni a lábamról az, ha az animében game-lnek, főleg ha lányok is :D szal ez is nagyon bejött.
Negatívumnak csak annyit, hogy néha unalmas, nem poénkodnak benne már a végefele, de megérte megnézni. 9/10

(#10346) Archanon válasza dfdfdf (#10344) üzenetére


Archanon
őstag

Jéé, egy Luffy... Üdv a topicban. :)
___

Amúgy én jelenleg 13 címmel vagyok elmaradva, persze ebből a fele movie, meg rövid OVA-k. Egyszer nekem rá kéne szánnom magam egy kis írásra. :U

#F34R: Inkább a véleményedet írd le hosszabban, a teljes történetet ráérünk megtudni, ha megnézzük a sorozatot. ;) Ha meg láttuk, már úgyis tudjuk mi.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#10347) dfdfdf válasza Archanon (#10346) üzenetére


dfdfdf
őstag

üdv neked és nektek is topiclakók :)

(#10348) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Olvasva Darth_Revan hsz.-t az árakkal kapcsolatban kicsit elkezdtem nosztalgiázni.

Anno amikor megismerkedtem az anime műfajjal 1994-1995-ban akkor anime-t csak a Pozsonyi úti 576 boltba lehetett venni (legalábbis máshol legálisan nem, mondjuk a pecsa bolhapiacán néha-néha előfordult). Mindegyik film amit náluk kapni lehetett a Manga kiadó gondozásában jelent meg. Emlékszem a Guyver-t akartam megvenni, de eléggé szíven ütött, hogy egy VHS kazetta ára 5000 - 9000 Ft volt. Azt feltétlenül tudni kell, hogy akkoriban a minimálbér vagyis 1994-ben 10.500 Ft és 1995-ban 12.200 volt. Tehát arányaiba véve tényleg arany áron voltak a filmek anno.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#10349) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#10081) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Yattaaaaa!!

Ma megjött az új adag jóság :DD

Postás kint hagyta a hidegben, de szerencsére gyorsan sikerült észrevenni, így nem fagytak át a lemezek.

Így most már teljes a ~chuu és az ~uguu gyűjtemény is :))

(#10350) dfdfdf válasza Darth_Revan (#10349) üzenetére


dfdfdf
őstag

chuuuudálatos gratulálok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.