Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) shev7


shev7
veterán

mivel ma ujra majdnem elutottek (nem nem azert mert rossz iranyba nezek, azt mar megszoktam par honap alatt) gondolom megkerdezem, hatha valaki kepben van az itteni "kresz"-szel.

Szoval itt nincs olyan, hogy a kanyarodo autokkal szemben a gyalogosnak elsobbsege van? Mert az oke, hogy otthon sem szeretik ezt betartani, de legalabb nem allnak neki dudalni es orditiozni ha kilepek elejuk...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5452) Bondi válasza shev7 (#5451) üzenetére


Bondi
csendes tag

Eléjük ne lépj ki, legfeljebb a táv helyes felmérése után, de amúgy neked van elsőbbséged, szóval kívánjál nekik viszont hasonló jókat.

(#5453) shev7 válasza Bondi (#5452) üzenetére


shev7
veterán

akkor jol gondoltam. Az illedelmes angolok kodde valnak amint autoba ulnek, es kegyetlen vadalatta valtoznak :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5454) PaladiN válasza shev7 (#5453) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nem egeszen. Arnyalnam megintcsak a kepet annyival, hogy az angolok is emberbol vannak. Ezzel egyutt bizony naluk is elofordulnak idiotak. Es miert pont az utakat kerulnek el ezek az emberek? Amugy szerintem nem altalanos jelensegrol van szo. Mivel van szerencsem autoval jarni az utakat, igy azt mondnam, hogy akar a szabalyokat, ugy a sebesseghatarokat is errefele komolyan veszik, valamint udvariasak is, neha tulontul is.
Ez a sebesseghatar betartas mar csak azert is erdekes, mive mifelenk (Bishop Stortford) kifejezetten gyakoriak a sport, avagy gyarilag sportositott autok (GTI, GT, WRX stb), az egyebekrol nem is beszelve, mint pl Lotusok, Ferrarik. Amiota itt vezetek azota egyser sem talalkoztam olyan vagany driverrel, akikkel otthon neha meggyult a bajom. Mondjuk az is igaz, hogy nem mondhatni hogy jol vezetnenek, sot.
Amugy nekem a legdurvabb autopalyas veszelyhelyzetem meglepo modon Ausztriaban egy nemet rendszamu bmw-vel volt annak ellenere, hogy osszesen talan ha 0.01%-ot kozlekedtem Ausztriaban az osszes vezetett kilometeremhez kepest. Nem kicsit volt idiota a nemet gyerek, es nagyon kevesen mult, hogy nem maradtunk ott.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#5455) shev7 válasza PaladiN (#5454) üzenetére


shev7
veterán

en is vezetek itt eleg sokat, azt en is tapasztalom, hogy eroszakosak. De a legjobb amikor vasarnap all a sor a pirosnal, kimegyek a buszsavba, mert ugye akkor eppen szabad, viszont a keresztezodes utan csak egy sav van. Biztos hogy elkezdenek izmozni, hogy marpedig teged ide nem engedunk be. A sebesseghatarokat altalaban tenyleg betartjak, bar autopalyan kevesbe, viszont osszesegeben szerintem inkabb eroszakosak, es kevesse udvariasak, legalabbis del-londonban...

Nekem legdurvabb elmenyem iden aprilisban Belgium, 80+-os tata. Index nelkul vagott at 3 savon es mikor radudaltam, hogy talan nem kene elvinnie az autom elejet felbaszta magat, es beallt mogem refivel. Gyorsan menni nem akartam, ezert visszavettem a tempot menjen a bolondja. Ment is, egeszen addig mig mellem nem ert, es eszrevette, hogy vege a mokanak, nem tudja kisutni a szemem... reakcioj egy satufek a beslo savban. A mogotte levo transporter aki mar igy is a seggeben volt mert nem ertette mit keres 90-es tempoval a belso savban majdnem maga ala gyurte...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5456) PaladiN válasza shev7 (#5455) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Az udvariassagot ugy ertettem, hogy az otthoniakhoz kepest tobb udvarias sofor van. Ha pl mellekutrol akar felhajtani valaki a magasabb rendu utra, akkor nem jellemzo, hogy sokat kell ott varnia. En legalabbis eddig nem tapasztaltam hasonlot.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#5457) shev7 válasza PaladiN (#5456) üzenetére


shev7
veterán

lehet tul agresszivan vezetek, de nekem otthon sem kell sokat varni :D

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5458) MegalodonS válasza PaladiN (#5456) üzenetére


MegalodonS
őstag

Szerintem itt nagyon de nagyon udvariasak es turelmesek az autosok!Nem szoktak dudalgatni,nem agresszivek mint otthon.Talan Nemetorszagban talalkozunk hasonloval!

(#5459) shev7 válasza MegalodonS (#5458) üzenetére


shev7
veterán

Akkor hadd meseljem el az esetet ami pont ma reggel tortent. Sajnos nem egyedi...

Ugyanazt probalom mint minden reggel, nem megvarni mig a kocsisor elkanyarodik, hanem atmenni, amikor atferek. Siman at is fertem volna ha a kedves angol fiatalember nem lep oda a gazra es nem fordul olyan szuk ivben amilyen szuk ivben csak tud. A szokasos musor dudalas, mutogatas, orditozas megint elkezdodott, gondoltam en sem maradok ki belole. Sokat mondo volt az udvarias valasza: "Foreign mothafucka shit!"

Vagy del-londonra nem igaz amit irtok vagy velem van nagyon nagy problema.

Illetve velunk, mert a lakotarsamat meg tegnap a Victorianal egy bicajos utotte el majdnem... Ejfelkor az utcak teljesen uresek, megy at az uton. A biciklis arra nem vette a faradtsagot hogy 20 centivel kikerulje, inkabb elkezdett osztani...

Egyebkent a mellekutcabol kiengedesrol jut eszembe meg egy. Autoval voltam, megalltam a fouton hogy kiengedjek egy autot a mellekutcabol. Hat majdnem csatt lett belole, mert a mogottem jovo ugy gondolta, hogy o nem akarja kiengedni es engem kikerulve tovabbhajtott. Eppenhogy sikerult elkerulnie ket utkozest, nagyot kellett rantania a kormanyon a szembe jovonek, meg satufek a mellekutcabol kikanyarodonal.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5460) Lejszi


Lejszi
senior tag

sziasztok!

nem tudtok vmi oldalt (angolt) ahol angol szamra lehet ingyen sms-t kuldeni?

:R

(#5461) Lejszi válasza MegalodonS (#5458) üzenetére


Lejszi
senior tag

en svajcban talalkoztam nagyon udvarias soforokkel. az S6-os audiban is vegig vezette a 70-es tablanal es zarovonalnak mogottem azt a 2 km-t, amig a zaroval tartott.

ja es mikor a korforgalomnal megallt az orias kamion h atengedjen, engem mint gyalogost! csak lestem es neztem fel ra...

(#5462) MegalodonS válasza shev7 (#5459) üzenetére


MegalodonS
őstag

Erdekes itt delvideken azert elegge udvariasak,mondjuk London mar gondolom kicsit mas :)

(#5463) Balinov válasza MegalodonS (#5462) üzenetére


Balinov
félisten

vezetesrol jut eszembe:

nalatok is veszelyesek az indiaiak, pakik, ha kocsiba ulnek? Nem beszelve a nigeriai taxisoforrol, ami itt marmar legendas alak, a szo pejorativ ertelmeben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5464) shev7 válasza Balinov (#5463) üzenetére


shev7
veterán

indiai anyuka aki eppen iskolaba viszi a kolykoket a hatalmas volvoval? en messzirol kerulom oket...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5465) Balinov válasza shev7 (#5464) üzenetére


Balinov
félisten

hmm...majdnem...az itteni indiaiak kb elso generacios ittelok, igy max kisautora futja nekik, de azzal mennek, mint allat...de a lenyeg ugyanaz....szinte meg lehet mondani melyik ir rendszamu autot vezeti kulfoldi europabol...azok dinamikusabban kozlekednek.. :DDD

a masik allatt az az autopalyan 120-as tablanal folyamatosan a belsosavban kozlekedo allatfaj, persze vagy 80-90-el.....ma tortenetesen a Port tunell kijaratatol a repterig egy Brabus merci mogott totyogtam igy....

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5466) Lejszi válasza shev7 (#5464) üzenetére


Lejszi
senior tag

en olyat lattam vmelyik nap h a tanulo vezeto autoban a nő befordult az egyik kanyarba es elfelejtette vissza tekerni a kormanyt es meg a sajat savjaba is keresztbe allt. az uj fiat 500-assal.
eleg LOL volt :C

[ Szerkesztve ]

(#5467) MegalodonS válasza Lejszi (#5461) üzenetére


MegalodonS
őstag

Svajc,Nemetorszag, az kulpn kategoria :-)

(#5468) MegalodonS válasza Balinov (#5463) üzenetére


MegalodonS
őstag

Hat jottek mar velem szembe,mondjuk ez csak 1x tortent :D

(#5469) Lejszi válasza MegalodonS (#5467) üzenetére


Lejszi
senior tag

similar :) swiss better....I think ;)

(#5470) Bondi


Bondi
csendes tag

Shev, az ilyen helyzeteket csakis higgadtan szabad kezelni. Kispajszer a vezetőülés mellé, a következő pirosnál azzal kiszállsz és megkérded tőle, hogy hol vette a jogsiját. Az elédbefordulós-elsőbbségnemmegadós parasztoktól is meg lehet kérdezni, vagy nyugodtan lerúgni a vezető oldalán a tükröt a picsába. Pesten legalábbis úgy szokás biciklis körökben. Csak aztán persze vigyázni, hátha ő is pajszerrel száll ki. :)

(#5471) Lejszi


Lejszi
senior tag

nem tud vki olyan site-ot ahol eloben online tom nezni a VB meccsket, innen angliabol. az m1 oldala nem engedi. ide mutogat, de UK nem szerepel a listan.

Ezt dobja a telesport oldala:
[link]

(#5472) Balinov válasza Lejszi (#5471) üzenetére


Balinov
félisten

elsore enis ezt ajanlottam volna, de UK nyista.

Esetleg itt nezz korul, peripll nincs fenn az esti meccs a listingbe, de hatha. tovabba ustream, justin.tv amit meg erdemes megprobalni. vagy , esetleg meg RTE.ie-n, de ez valszeg irorszagra van korlatozva.

Ustream

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5473) Lejszi válasza Balinov (#5472) üzenetére


Lejszi
senior tag

kosssze ;)

jelenleg varom h vhova felrakjak es ra tudjak "rabolni" :D

(#5474) Lejszi válasza Balinov (#5472) üzenetére


Lejszi
senior tag

tegnap este irtam egy emailt az MTV-nek, azon belul is a telesportnak, arra az email cimre (sport@mtv.hu), amit a studiobeszelgeteskor irnak ki a kepernyore. serelmeztem benne, hogy tobb mint 2000 magyar el az UK-ban es ezek kozul biztos sokan neznek a foci vb-t a neten az m1-nek hala, de nem tudjak. kerdeztem hogy miert pont az UK maradt ki a listabol.
meglepo lett volna ha valaszolnak ra....
mi mast vartam volna, csak akkor mi a f***nak irjanak az emberek nekik?!

(#5475) PaladiN válasza Lejszi (#5474) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Javaslom egy tv, egy digitális fejegyseg es egy szobaantenna beszerzeset. Nalunk igy nezik a szomszedok a szamukra erdekes meccseket. Amennyiben ez nem megoldas, akkor egy digitális tv tuner es antenna komboval a szgepeden kozvetlenul is nezheted.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#5476) Lejszi válasza PaladiN (#5475) üzenetére


Lejszi
senior tag

koszi a tippet, gondoltam mar en is ra, de egyenlore nem akarok beruhazni, kivarok kicsit.
tv van, csak nem mpeg4-es.
addig is: [link]

kozben égnek a görögök.... :U

(#5477) blacky36 válasza Lejszi (#5476) üzenetére


blacky36
tag

Itt MPEG-2 őt használnak földi digitálisra, ha arra se jó a tv-d, 20Ł alatt kapsz decodert.

(#5478) Bondi válasza Lejszi (#5474) üzenetére


Bondi
csendes tag

„tobb mint 2000 magyar el az UK-ban"
Matematikailag így is helyes, de pár nulla odafért volna a végére. Már csak az iwiwen regisztrált(!) londoni(!) magyarok száma több mint 20 ezer.

(#5479) Wyco válasza Bondi (#5478) üzenetére


Wyco
tag

wiwen mindenki azt ir amit akar....meg amikor fent voltam a wiwen volt egy csomo ismerosom akik beirtak mindenfele zoldseget hogy ok itt meg ott laknak, mert azok "kuul" helyek, vagy mert az aktualis médiaszerelmuk odavalosi. meg a "Dévid Bekem".

a tévés kozvetitesek kulfoldre altalaban azert nem mennek ugy ahogy mi szeretnenk mert a jogokat ugy ertekesitik hogy x orszagra, vagy x regiora, stb. a tv nem fogja megvenni a jogokat a nyugateuropai magyaroknak amikor az egy valag penz lenne, valoszinuleg nezne 50 ember, es abbol nekik pontosan 0 forint reklambeveteluk lesz.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5480) SzalaiG válasza Bondi (#5478) üzenetére


SzalaiG
addikt

Csak Londonban 20e, akkor Angliában van az 40-50e is.

(#5481) MegalodonS válasza SzalaiG (#5480) üzenetére


MegalodonS
őstag

Szetintem 20e max aki kint lehet,mert azert sokan haza is mennek!Azert kivancsi lennek en is pontos adatokra!
Azert mi hol vagyunk a nepes lengyel tabortol :D 1milla

(#5482) SzalaiG válasza MegalodonS (#5481) üzenetére


SzalaiG
addikt

De a lengyelek nem is 10millióan vannak. :D

(#5483) tildy


tildy
nagyúr

Jahm, főleg itt északon mindig hallani magyar beszédet, nem tudsz úgy sehova sem menni, hogy legalább egy magyar ne legyen a buszon.
Más: július végén hazautazunk, aug közepén vissza, de már lehetőleg új albérletbe szeretnénk jönni.Szerntetek lehetséges úgy találni albérletet, hogy mondjuk egy hónap múlva költözünk? Majdnem 3 hetet lennénk otthon, kidobni meg pénzt feleslegesen arra az időre nem igazán szeretnénk (addig ismerősnél lenne kb az a két bőröndnyi cuccunk, ami kb van. ( másik kettővel meg hazaugrunk)

Balinov: koszi! Szétnézek. N1 azért elég benn van, tuti nem lesz szerintem 140 alatt... Ráadásul mindenképpen sharedet szeretnénk és semmiféleképpen nem magyarokkal.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5484) Balinov válasza tildy (#5483) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem biztos van olyan ingatalnos keresooldal, ahol ugy teszik fel az ingatlant, hogy adott idoszaktol koltozheto. Ha ireknel van, akkor UK-ban miert ne lenne.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5485) PaladiN válasza SzalaiG (#5482) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ma mintegy 70 ezer brit álampolgár magyar vagy magyar származású.
The Office for National Statistics estimates that, as of 2008, 26,000 Hungarian-born people were resident in the UK, compared to 13,159 at the time of the 2001 UK Census.
Ezek a wikipediarol szarmazo adatok. Sajnos ennel frissebb adatot nem talaltam, de ha ennyi volt a hivatalosan itt levok szama, akkor velheton a 20000-et ma is meghaladja a teljes magyarsag, az allampolgarokat leszamitva, viszont a nem hivatalosan itt tartozkodokat is hozzaadva.

[ Szerkesztve ]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#5486) shadeofme


shadeofme
tag

Aktuális idevágó bejegyzés. :)

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#5487) Wyco válasza shadeofme (#5486) üzenetére


Wyco
tag

Itt nem is esik :P :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5488) tildy


tildy
nagyúr

Ma azért csepergett, de ezerszer jobb idő van idekinn, mint otthon:D:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5489) Lejszi válasza Bondi (#5478) üzenetére


Lejszi
senior tag

koszi az infot, nem neztem utana, egy regebbi infot vettem alapul, de ugy nez ki tobb mint gondoltam...

amugy valaszoltak az emailemre ma reggel: "Tisztelt Uram, hogy az EBU kiket tesz fel saját listájára, arra az MTV-nek nincs kompetenciája. Azt gondolom, az angol televízió – saját védelmében – ilyen szerződést kötött az EBU-bal"

(#5490) Lejszi válasza MegalodonS (#5481) üzenetére


Lejszi
senior tag

hat a lengyeleknel sem kolbaszbol van a kerites, nem veletlenul :)

(#5491) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

korkerdesem lenne az egybegyultekhez.

Ki mit hasznal, hogy az otthoniakkal legolcsobban tudjon beszelni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5492) Wyco válasza Balinov (#5491) üzenetére


Wyco
tag

skype, bar csak az ingyenes reszt.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5493) Balinov válasza Wyco (#5492) üzenetére


Balinov
félisten

az okes, igazabol nem is az IRL-HUN iranyra lennek kivancsi, hanem hogy pl. ha veszel egy skype telefonszamot, adott esetben magyart, akkor azt at lehet-e iranyitani (lehetoseg szerint ingyen UK/IRL mobilszamra), igy az otthoniaknak csak azt a magyar vezetekes szamot kene tarcsazniuk.

Valahol olvastam errol, mikor 2 eve kijottunk, de az istennek nem ugrik be, hol... :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5494) kraftxld válasza Balinov (#5491) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Skype, unlimited country, havi 4€-ért ingyen vezetékes hívás, meg vettünk 0621-es számot is, ezen szoktak hívni minket. Skype-ról a mobil hívás se veszélyes áron van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5495) Balinov válasza kraftxld (#5494) üzenetére


Balinov
félisten

udv mester, pont erre a 06-21-es szamra lennek kivancsi, hogy at lehet-e iranyitani ir mobilszamra peldanak okadek?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5496) kraftxld válasza Balinov (#5495) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Át lehet irányítani, de ilyenkor a te számládról pöngeti a lóvét. De ha van érvényes előfizetésed mondjuk unlimited ireland vonalas irányba, akkor az átirányítás ingyenes ha vonalasra nyomod.
[link]
Tehát pl ha van nekem egy unlimited country-m HU-ra, meg NZ-re, veszek egy 0621-es számot és beállítom a call forwarding-ot, az itteni vezetékesemre, akkor Mo-ról helyi tarifával lehet hívni az itteni mazzagost.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5497) Lejszi válasza Balinov (#5491) üzenetére


Lejszi
senior tag

Hali!

Én a skype ingyenes reszet hasznalom, valamint a Voip Discount-ot ha vezetekest akarok hivni, ennek segítségével a minden vezetékest ingyen hivhatsz. :R

(#5498) Balinov válasza kraftxld (#5496) üzenetére


Balinov
félisten

skype 2 go? vagy hogyan? rohadtul nem egyertelmu most a skype oldala... :B

+van. skype 0621-es szam megveve 3 honapra,atutalassal.remelem 7vege fele aktivaljak, igy ki is tudom proszalni.

Tovabbiakhoz mit kell venni/allitani?

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5499) Lejszi


Lejszi
senior tag

Nekem is lenne egy kérdésem, kérésem.

Mikor megpályázok egy melot es csatolom a CV-t meg a covering lettert az emailhez, kell még írni ugye valamifajta szöveget is az emailben amiben leírom, hogy mit is akarok valojaban. Nekem is van egy egyfajta szovegem amiket használni szoktam, de arra lennék kíváncsi hogy van-e valamelyikőtöknek ilyenje?

Ha igen esetleg megosztaná-e velem? Mert lehet találnék benne frappáns, érdekes mondatokat, kifejezéseket amiket az enyémbe is bele tudnék építeni és ezáltal még is csak növelné a levelem és a "pályázatom" színvonalát.

Elore is koszi :R

(#5500) Wyco


Wyco
tag

off: 22"-es Acer monitor es egy 305w -s Dell tap elado :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.