Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Wyco válasza Bondi (#5700) üzenetére


Wyco
tag

Tolem ID-t Mo-n meg sose kertek. Eloszor 14 voltam amikor osztalykaracsonyon ugy berugtam hogy a tanari elott jott ki belolem minden es az osztalyfonok vitt haza kocsival. A sarki boltos csak annyit mondott amikor mar harmadszor mentem be piáért hogy 'talán nem kéne' de kiadta...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5702) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Ha feladom a levelet a Home Office-nak akkor kb. mennyi idő múlva vonják le a 90Fontot a számlámról?

Köszi!

(#5703) Wyco válasza kem (#5702) üzenetére


Wyco
tag

Azt nem csekken kell fizetned?

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5704) kem válasza Wyco (#5703) üzenetére


kem
addikt

Nem tudom. Lakótársam azt mondta, hogy "úgyis csak 3 hét múlva emelik le a számládról, szal az első fizuból ki tudod fizetni". Azért kérdezem mert nincs annyi a számlámon, de sürgősen el kell küldenem. Már 2hónapja meg kellett volna érkeznie az adóvisszatérítésnek:O:W

Köszi!

(#5705) PaladiN válasza kem (#5702) üzenetére


PaladiN
aktív tag

De, azt ott azonnal fizeted, tehat nincs olyan hogy mikor, azaz ott azonnal.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#5706) PaladiN válasza kem (#5704) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A lakotarsad nem jol emlekszik. Amugy csak a penz miatt kell sietned, mivel nem valoszinu hogy barmifele buntit kapnal, de egyeb hatranyokat sem fogsz megtapasztalni.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#5707) Wyco válasza kem (#5704) üzenetére


Wyco
tag

Az tuti h anno en csekken fizettem, akkor (ket eve) ugy kellett, az meg azonnali levonás ahogy megerkezik hozzajuk a posta.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5708) kem


kem
addikt

A Mekiben azt mondták 3 hetet kapok, hogy megcsináltassam:)) Kénytelen leszek a magyar számlámhoz nyúlni:(

Köszi!

(#5709) hejesírásó válasza kem (#5702) üzenetére


hejesírásó
senior tag

bemész a postára és ott befizeted, aztán meg elküldöd a levelet amibe belerakod a másolatát (vagy bátrabbak az eredetijét) a blokknak a postárol.

a számla leemelést nem tom mennyi idő, de nagyon NAGY kilengéseket tapasztaltam ügyintézési időre, tehát bárki bármit mond azt be is szorozhatod 2-vel meg el is oszthatod. :K

van akinek az egész meg volt feladástól számított 2 héten belül, nekem másfél hónap volt.

Meki: ideiglenes számot is használhatsz, képzésének módja a neten van, amit egyébként a munkáltatód is nagyon jól tud csak lusták.
a törvény szerint:
-ügynökségen keresztül dolgozva az ügynökségnél regisztrálás (és nem az első fizetett munka nap után) után legkésöbb 30 napra rá kell postára adnod a papirost

-nem ügynökségen keresztül dolgozva ha jól emlékszem 30 napra az első fizetett munkanpod után

DE baromira nem büntetnek, van olyan exem idekint aki 4 hónapot melózott
s-ban és nem is adta postára :U

[ Szerkesztve ]

(#5710) tildy válasza hejesírásó (#5709) üzenetére


tildy
nagyúr

WRS!=NI , mármint ideiglenes szvsz WRSnél nincs...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5711) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Van vki aki Cardiffban vagy vhol walesben lakik?

Költöznék, de párom miatt inkább olyan helyre ahol van magyar is. iwiw-en öss und vissz van 24 ember Cardiffból és 0 lakás hirdetés.

Előre is nagyon szépen köszönöm!!!

(#5712) Bondi válasza Wyco (#5701) üzenetére


Bondi
csendes tag

Otthon is csak az utóbbi pár évben, az EU-csatlakozás után ilyenek. Azelőtt cigit-piját bárki vehetett, egy kanna borhoz se kértek tőlünk személyit. :)

(#5713) Lejszi


Lejszi
senior tag

Sziasztok!

Egy kerdessel fordulnek hozzatok. Lehet idiota kerdes, de csak a biztonsag kedveert rakom fel, hogy tutira menjek.
Szeretnek egy skype-os telot venni a THREE -től,amivel inygen tok majd skype-oni az otthoniakkal. kérdésem az lenne, hogy ha a Nokia E63-at valasztom akkor ugyan ugy lesz rajta vmi olyan "menüpont" vagy akármi, hogy elinditsam az ingyenes skype-ot (fuggetlenul ugye a netes adatforgalomtol), mint pl: ezen : [link]

Valaki el tudna ezt nekem magyarazni? Ha elofizut rendelek a netről biztosra akarok menni.
Elore is koszonom. :R

(#5714) hejesírásó válasza Lejszi (#5713) üzenetére


hejesírásó
senior tag

mobiltelefonok azonnali kérdések topik ;)

(#5715) Lejszi válasza hejesírásó (#5714) üzenetére


Lejszi
senior tag

de egy probat meger ;) thx

(#5716) kem válasza Lejszi (#5713) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Simán menni fog. Én 3 napig használtam a telóm a nélkül, hogy feltöltöttem volna rá az első 10Fontot, ergo csak aktiválva lett. Skype, MSN és ebay tökingyen van. Ezeken a mobilokon a Three-re átszabott oprendszerek, softwarek vannak (az enyémet ezért nem is lehet frissíteni:O), viszont alapból rajtuk van a skype. Ha fölmész a three ingyenes honlapjára a telóról akkor felajánlja a frissítést, ami szintén ingyenes. Úgyhogy ne aggódj:))

Köszi!

(#5717) Lejszi válasza kem (#5716) üzenetére


Lejszi
senior tag

Isten kiraly vagy!!!! ;)
koszontem szepen !!!!!!

Lájk :DD

(#5718) Lejszi válasza kem (#5716) üzenetére


Lejszi
senior tag

adatforgalmi dijat se szamol fel?

(#5719) kem válasza Lejszi (#5718) üzenetére


kem
addikt

Nem. Mondom, nem volt pénz a kártyámon mikor már ezeket ingyen használtam zökkenésmentesen. Ráadásul amit a three honlapján keresztül csinálsz (Skype, MSN programfrissítés meg ilyenek), azért se számol fel semmit. Nekem eddig a GPS miatt töltött le 2Mb-ot, de abban benne volt Reading és környéke. És még így is van 148Mb ingyen netem a hónapra.

Köszi!

(#5720) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sziasztok

szept 15.-én úgynézki hazanyargalok 2 hétre. szeretnék érdeklődni, mielőtt a guglihoz fordulok,, hogy manchesterből van-é fapados, olcsó repcsi haza, magyarországra...:U
kolegáim a lutoni(?) repteret hajkurásszák.... kissé eltévedtem már a rengetegben...:R
akinek van valami tapasztalata e téren, hálás lennék, ha megosztaná velem.
köszönöm szépen

üdv
zk

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#5721) Mawyx válasza - = Zk = - (#5720) üzenetére


Mawyx
senior tag

Pl Manchesterből Dublinba tudsz menni 8-8 GBP-ért, onnan meg Bp-re retúr 71€ + csomagdíj, ha csomaggal jössz, Ryanairnél néztem. Szptemberre Wizznek voltak jó árai Lutonba retúr 14k HUF, de már felment, most 20k HUF-ért láttam legolcsóbban retúr.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5722) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Akkor most ennyi volt a nyár?

több nyarat megélt emberek->ennyi volt? vagy még lesz jó idő?

köszi

(#5723) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

+ vágja vki h melyik sport csatorna szokta adni a német bajnokságot és kupát csak mert szombaton már meccs van, de nem találom h hol lesz. :U

(#5724) PaladiN válasza hejesírásó (#5722) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nem ennyi volt, hanem ez a nyar. En pl kifejezetten kedvelem, hogy nem kell megdogleni a melegben, de napon belul altalaban szokott lenni naposabb ido is, pl reggel, es emellett a 20-25 fok meg szokott lenni nap kozben. Amit az elmult par honapban tapasztalhattal volt a szokatlan meleg, legalabbis ilyen hosszan nem szokott kitartani. Jellemzoen a nyar legmelegebb resze (30 fok folott) regebben olyan egy-ket hetig szokott tartani.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#5725) Lejszi válasza hejesírásó (#5722) üzenetére


Lejszi
senior tag

nekem eddig nincs gondom az idojarassal. kicsit tobbet jo lett volna egy kis kanikula de igy sem panaszkodom, a lenyeg h minel kevesebb eso legyen es akkor mar boldog vok :)

(#5726) Lejszi válasza hejesírásó (#5723) üzenetére


Lejszi
senior tag

sajnos nem tudom. nem szoktam nemet focit nezni.

vki megy az angol-magyarra aug 11.-én?

(#5727) hejesírásó válasza Lejszi (#5726) üzenetére


hejesírásó
senior tag

én jelentem, nem.

(#5728) Lejszi válasza hejesírásó (#5727) üzenetére


Lejszi
senior tag

nekem is a munkabeosztasomtol fugg amit meg nem tok a jovo hetre vonatkozoan.

(#5729) Lejszi válasza kem (#5719) üzenetére


Lejszi
senior tag

es bejelentkezve tudsz maradni akar egesz nap a hatterben?

te elofizusat vettel vagy pas as you go ?

(#5730) Balinov válasza hejesírásó (#5723) üzenetére


Balinov
félisten

udv,

igaz nekem nincs tv elofizum (bas*tt draga), de en ezen az oldalon szoktam meccseket nezni. Egy probat meger.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5731) shev7 válasza Balinov (#5730) üzenetére


shev7
veterán

es melyik az az oldal? :D

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5732) Wyco válasza hejesírásó (#5722) üzenetére


Wyco
tag

Idén eleg jo ido volt, ennek mar orulni kell h nem egesz nyar olyan volt mint a mai delutan.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5733) Lejszi válasza shev7 (#5731) üzenetére


Lejszi
senior tag

ja, melyik? :)

(#5734) Lejszi válasza Wyco (#5732) üzenetére


Lejszi
senior tag

Hat ma eleg bolond az idojaras :F
mire elindultam volna mindig elkezdett esni, harmadjara hagytam az egeszet a pi***ba es itthon maradtam :DD majd csak 6-ra megyek melozni, csak ne essen tobb ma mar....

(#5735) Lejszi


Lejszi
senior tag

TV-vel kapcsolatban talaltam egy ilyen hirdetest iwiwen, ha vkit erdekel:

UPC , magyar tv musorok Sziasztok! Ha magyar tv műsorra vágytok H í V J A T O K hisz akár már holnap is nézhetitek. Muholdvevoszet beallitasa precizios digitalis muszerrel ,minden magyar ado telefon:07999576342 vagy email:bluethundersatellite@yahoo.com INTERNET KAPCSOLAT szukseges. Teljes Instalalas:belteri+tanyer+szereles 400 font Havi dij:10 font elso 3 honap ingyenes. Muholdvevoszet beallitasa: kulonbozo tenyezoktol fugg.

Nem az en hirdetesem, csak hatha vkit erdekel...

(#5736) Balinov válasza Lejszi (#5733) üzenetére


Balinov
félisten

bakker, a lenyeg maradt csak le

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5737) blacky36 válasza - = Zk = - (#5720) üzenetére


blacky36
tag

Jet2 van Manchesterből Bp.-re

(#5738) Wyco


Wyco
tag

Kicsit random kerdes, de sose tudni. Tudja valaki, h azok az analyst-ok akik a city-ben dolgoznak egesz jo penzekert vajon milyen programokat hasznalnak, mit tudnak, stb?
Lenyegeben arra vagyok kivancsi hogy par ev analyst tapasztalattal (fmcg terulet), SAS/SQL alapismeretekkel, VBA turheto tudasszintel hogy lehetne jobban fizeto melot talalni :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5739) - = Zk = - válasza blacky36 (#5737) üzenetére


- = Zk = -
félisten

picit drága, de lehet az lesz az végső megoldásom.. kiderül. azért köszönöm:R

(#5721) Mawyx
nem rossz alternativa. hmm. köszönöm :C:R...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#5740) kraftxld válasza Wyco (#5738) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nyomj melle meg par gyartoi vizsgat aztan ha van gyakorlat akkor hajra :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5741) hejesírásó válasza Balinov (#5736) üzenetére


hejesírásó
senior tag

köszke!

(#5742) hejesírásó válasza Balinov (#5736) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ezen meg lehet vhogy nézni a jövőbeli meccseket? mert csak a mai napi meccsek vannak rajta. :C

(#5743) Balinov válasza hejesírásó (#5742) üzenetére


Balinov
félisten

ez az egyetlen bottleneck-je. nincs schedule, csak altalaban aznapra. bar tudom tanusitani, hogy a fobb esemenyek fennvannak. egyszer meg magyar NB1-es bajnokit is lattam a kinalatban

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5744) Wyco válasza kraftxld (#5740) üzenetére


Wyco
tag

Hat nemtom most mibol tudnek vizsgat tenni photoshop es windows-on kivul :)
SAS-bol még nem, SQL-bol se nagyon mert csak a SAS-on beluli reszt hasznaljuk, ami joreszt SELECT...:)
VBA-bol nemtom vannak-e vizsgak de egy alapfoknak nem latom sok ertelmet.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5745) PaladiN válasza Wyco (#5744) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A dolog kb ugy mukodik, hogy minden elerheto papirt megszerzel, es a megszerzetteket probalod felhasznalni. Ha csak alapokrol vannak papirjaid, akkor azzal. A lenyeg hogy papirod legyen rola. Nem biztos hogy igy felvesznek, de ismeretlenul, hatszel nelkul csak a papirok segithetnek felulemelkedni a tobbieken, es a nemzetiseged finoman szolva is hatraltato lehet.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#5746) Wyco válasza PaladiN (#5745) üzenetére


Wyco
tag

Hmm, koszi, fejben tartom. Utanajarok majd a lehetosegeknek hogy milyen papirok vannak.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5747) kem


kem
addikt

Hali!

Van valakinek olyan ismerőse aki hangtechnikával, vagy azzal kapcsolatos akármivel foglalkozik itt a UK-ban?

Köszi!

(#5748) hejesírásó válasza Wyco (#5744) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ajánlom learndirectet ott sok IT képzés van ingyé és vizsgát is tehetsz.

(#5749) hejesírásó válasza Balinov (#5743) üzenetére


hejesírásó
senior tag

igen megnéztem ma reggel, az volt első dolgom.

közvetítik, meg ha nem akkor rákeresek többi helyen az ARD-re.

köszönöm! :))

(#5750) Lejszi


Lejszi
senior tag

szerintetek turo rudit felengednek a gepre? a parom jon ki hozzam, csak kezi poggyasza lesz es akar kihozni nekem orias pottyost (nem 1db-ot, hanem pl: két 5-ös pakkot), csak nem tudni h felengedik e gepre.
tudnatok ebben vmi infot mondani vagy tapasztalatot?

ennyire buzi hogy lehet a wizzair honlapja, nincs egy normalis ugyfelszolgalati email cim amire irni lehetne. Én nem panaszt akarok irni. Leirja hogy hivd a callcentert. Ja, 225 ft-ért percenkent ugy hogy az elso 5percig csak geppel beszelek. Hivja az akinek 2 anyja van!!!!!!! :W :W

Szoval aki tud, pls help :R :R ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.