Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) Petek válasza SzalaiG (#5649) üzenetére


Petek
tag

Minosegben valoban nem nagyon, de az arazas...
Itt olcsobb ugyanaz a net mint otthon, nem is kicsit

In vino veritas

(#5652) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Tenaop vettem 3-nál egy ZTE F107-es telefon, de egy fél nap alatt tele lett vele a tököm. Mocskosan lassú, még egy rohadt kép megynyitása is másodpercekig tart neki Újraindul, kilépked skypeból, msnbe meg mire belép elfelejti az üzenetet amit kaptam, ezen kívül az ismerőseim 1%-át látja csak online-nak. 30Font volt 10Fontos Top-Uppal(amit még nem toltam fel rá), de azért azt reméltem, hogy működni fog. Szerintetek mennyi időm van visszavinni ha nem tetszik? Vennék egy egyel drágább telót hátha az működik.

Köszi!

(#5653) Esmein válasza kem (#5652) üzenetére


Esmein
nagyúr

14 napod. Mi a 15. napon vittunk vissza egy HTC desiret a 3-hez, mert nem toltott. Ott kiderult, hogy csak az USB kabel hibas, ficko mondta, hogy nem szarakodunk, hoz egy ujat. Hatrament, hozott egy zsir ujat es ideadta. Kb 10 percig voltunk benn azzal egyutt hogy kiprobaltam ott a helyszinen hogy az tolt-e.

Anglia, ne foglalkozz vele. Te vagy a customer, ok a szolgaltato. Ha valami baja van annak amit vettel toluk, akkor az legyen az o problemajuk.

2 hetig barmire money back vagy levasarolhato. Vittem mar vissza sainsburybe fulhallgatot, mert 7 fontert meg azt se tudta amit elvartam tole. Ugy szolt mint egy telefingott vizes kartondoboz.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#5654) kem


kem
addikt

Lakik valaki Aberdeen közelében vagy valakinek ott ismerőse? Egy processzort szeretnék venni, de a csókát az istenért sem tudom rávenni, hogy póstázzon, hiába utalok előre vagy akármi. Ezt kéne átvenni tőle és postára adni. Nagyon hálás lennék! :R

Köszi!

(#5655) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

vAN MELÓ MUNKAHELYEMEN!

egy FFi-t keresnek
-angolja jó legyen
-tisztességes
-precíz
-lelkiismeretes

rendőrségi kartotékja nem lehet és a haj és vizelet teszten se bukjon meg.

a meló:

full time korházi porter-takarjtó féleség. szval sima housekeeping meló. kényelmes. köze nincs a szokásos idegölős catering és hotel melókhoz.

baromira jó hely. nem hajtós. sőt...

a korház fizetős méregdrága magánkorház. regents park stationtől kb 5-6 perc gyalog.

jelentkezni privátban.

ja még annyi h éjszakai muszak.

(#5656) tildy válasza hejesírásó (#5655) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak nem a portland? Nem olyan reg latogattam emgott az ismerosom. Nem mentel vegul walesbe?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5657) hejesírásó válasza tildy (#5656) üzenetére


hejesírásó
senior tag

kertek meg ket hetet. remélem nem lesz leves addig meg kellett vmi más.
nem a VII-dik edward ha jól tudom ez a neve. itt arabok meg katonák vannak.

(#5658) hejesírásó válasza tildy (#5656) üzenetére


hejesírásó
senior tag

de a környéken (ma számoltam meg egy térképen) írd és mond 12 magán kórház van! mind kb 5 perces sétára ha jól választom meg az origót.

(#5659) Wyco


Wyco
tag

tettem fel par kepet kelet-londonbol, ott voltunk ma egy ismerossel:
backtotheuk.blog.hu/2010/07/24/juliusi_eletkepek [brick lane, old street es kornyeke]

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5660) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

akkor senkit nem érdekel munka?

(#5661) SzalaiG válasza hejesírásó (#5660) üzenetére


SzalaiG
addikt

Engem érdekelne, de nem annyira jó az angolom még. Sajnos.

(#5662) Balinov


Balinov
félisten

sziasztok,

par hete volt tema a Skype number ill. az arrol valo hivastovabbitas UK/IRL mobilszamra.

Azt szeretnem kerdezni, hogy tudomasotok szerint a callforward ingyenes-e? Az ok, amiert kerdezem, hogy a nyaralas elott feltottot 10€-s egyenlegem kb 6-7nap alatt eltunt, mikor csomot beszeltunk a 06-21-es szamomat az ir mobilomra atiranyitottuk.

Valamiert nekem ugy remlik az idok homalyabol, hogy ez ingyenes volt anno...

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5663) kraftxld válasza Balinov (#5662) üzenetére


kraftxld
nagyúr

99,99%, hogy az átirányítás nem ingyenes, főleg mobilra. Szerintem olyan irányban ingyenes ahová van unlimited előfizetésed.
Ha ingyenes lenne, akkor a fél világ 0621-es számmal rohangálna, és ingyen mobilozna:)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5664) Balinov válasza kraftxld (#5663) üzenetére


Balinov
félisten

hm...akkor ezt beneztem. sebaj, igy is olcso megoldas, szerintem. Megneztem, 16 eurocentbe kerult egy perc,ami abszolute nem veszes, tekintve hogy 27cent a roamingnal a hivasfogadas percenkent nekem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5665) Balinov válasza Balinov (#5664) üzenetére


Balinov
félisten

fenebe, lejart az otpercem. szoval ha veszek IRL iranyra unlimitedet, akkor lesz csak ingyenes a hivastovabbitasom. Mar tiszta, azt hiszem. Koszi Mester :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5666) Wyco


Wyco
tag

Írtam megegyet, ezuttal szobaberles ugyben. Ha valakinek van hozzafuznivaloja, szivesen beiktatom!
http://backtotheuk.blog.hu/2010/07/25/lakasberles_szobaberles_angliaban

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5667) hejesírásó válasza SzalaiG (#5661) üzenetére


hejesírásó
senior tag

akkor dobj egy privátot h milyen szinten van az angolod. :K

(#5668) kem válasza hejesírásó (#5667) üzenetére


kem
addikt

Engem nagyonis érdekelne, de én sem felelek meg telljesen a kritériumoknak:DDD :W

Köszi!

(#5669) hejesírásó válasza kem (#5668) üzenetére


hejesírásó
senior tag

csak nem a hajteszt ;]

(#5670) R&R


R&R
csendes tag

sziasztok :)
gondoltam merészkedem felvázolni a problémám, remélem sok lelkes, segítőkész ember jár errefele :)
Szóval:
egy évre ki fogok menni angliába (oxford), tanulási céllal. Egy nyelviskolába megyek, ahol csak nyelvet fogok tanulni. Kollégiumban fogok lakni. Sokat töprengtem már ezen, vajon mi fog történni, mit érdemes magammal vinnem és mit nem stbstb. Tapasztalatokat szeretnék meghallgatni, azoktól akik esetleg ott élnek vagy huzamosabb ideig éltek ott.. :) Mire számítsak? Mit vigyek magammal? Mit érdemes megjegyeznem ill. tudnom mielőtt odamegyek? :B

előre is köszönöm a válaszokat.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=R%26R&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#5671) Wyco válasza R&R (#5670) üzenetére


Wyco
tag

Oxford eleg kicsi hely, de azert a dolgok jo resze beszerezheto. Laktam ott egy evet, en is koliztam. Ruhat limitaltan erdemes hozz mert van Primark, ami kb 'olcsón szart', de megteszi. Farmer 9 font és alatta kategoria. Persze attol is fugg mennyi dolgot akarsz kihozni.
Muszaki cuccokat csak annyira hozz hogy laptop, hifit meg ilyeneket csak ha bátor vagy, leginkabb mert a koliszobak picik. Nyomtato es tarsai nem kell, gumtreen olcson beszerezhetok. Kaja van, van egy Sainsburys meg kint Cowley-ban egy nagy Teszko (a Sains is olyan mint a Tesco)

A mire szamits kerdesre szivesen valaszolok ha picit reszletezed mire vagy kivancsi :)
Sok sikert! - bar gondolom addig még irsz.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5672) R&R válasza Wyco (#5671) üzenetére


R&R
csendes tag

perszehogy:) szóval ruhát nem érdemes olyan sokat vinnem. oké. mindenre kiváncsi vagyok, mert eléggé be vagyok parázva, mégis csak idegen környezet stb.:) az első pár honaptól kifejezetten, mert hát a nyelvem és a fülem nem ahhoz lesz szokva :( mi az a gumtree?
mennyi kezdőlóvét érdemes magammal vinnem? hogy az ne legyen se sok-se kevés. természetesen viszek bankártyát, amire pénzt raknak itthon. atm-ek vannak? :) köszönöm válaszod :)

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=R%26R&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#5673) Wyco válasza R&R (#5672) üzenetére


Wyco
tag

Hat, mennyit tudsz angolul most? Hany eves vagy? Laktal mar kulfoldon? :)

Penz: a koleszkoltsegen tul minimum sztm havi 2-300 font erdemes.Ebbol nem teszkogazdasagos patkánymérget eszel, parszor eljutsz szorakozni, es talan egyszer Lodonba is. Ha tobbet akarsz, tobb penz. :) ATM-ek vannak igen, bar nem minden sarkon, es a kulfoldi hasznalatert vonnak eleg sokat, szoval ezt tartsd fejben. Melyik koliban leszel? Eleg sok van.

A gumtree egy weboldal, olyasmi mint otthon az Apronet, csak picit effektivebb es baratsagosabb. Kb mindent be lehet ott szerezni.

Ha akarod, nezd meg az alairsaomban levo blogot es menj vissza datumilag az elejere. Az elso evem Oxford volt, szal az arrol szol joreszt.

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5674) R&R válasza Wyco (#5673) üzenetére


R&R
csendes tag

17 vagyok és még nem laktam külföldön hosszu ideig, csak egy hónapot, németben. a blogodat már olvasom, és tetszik :) angolul, háát szerintem középfok alatt vagyok valahol egy picit lecsuszva. szavakat kell tanulnom. szóval a gumtree az hasznos nagyon hasznos :) a koleszt nem tudom most megmondani, de majd megnézem. akkor a bankot hogy érdemes csinálni?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=R%26R&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#5675) Wyco válasza R&R (#5674) üzenetére


Wyco
tag

Ha megerted a kornyezeted az mar eleg. Gondolom dolgozni nem nagyon akarsz majd, bar az egy kulon teszta, nem tudom mik a szabalyok a 18 alattiakra. (Errol a helyi hallgatoi onkormanyzat tud felvilagositast adni, talan, vagy meginkabb a suli ahova mesz). Egyebkent nem para, jo hely a varos, nem esznek meg :) Csak par helyet kell elkerulj ejjel, de egyik se kolik kornyeken van. [Cowley egyes reszei, Blackbird L. stb]

Bankszamlanak nezz utana majd, mert a legtobb banknal ugy van hogy az elso x honapban havonta y penzt be kell utalj. Jellemzoen az elso harom honapban 500 font/ho-t de mivel te nem vagy 18 ezert rad valoszinuleg mas szabalyok vonatkoznak majd, egyreszt nem hiszem hogy ennyit lehuznak rolad, masreszt lehet h nagykorunak ala kell irnia a papirjaidat. Egyszerubb ha megnezed a Lloyds/HSBC/Barclays oldalait. Egyebkent Oxf-ban van kb egy darab keresztucta ami a varoskozpont, ott az osszes bank meg minden mas is, ugyhogy az ugyintezest egy hetkoznap lezavarhatod eleg konnyen.

SIM-et majd vegyel, nincs papirmunka vele, megveszed azt' kész. Az angolok viszonylag nem kekeckedos fajta.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5676) R&R válasza Wyco (#5675) üzenetére


R&R
csendes tag

igen angol sim érdemes, azt olvastam. az mindegy hol? vagy majd ennek is utána nézek.
közlekedés tényleg ennyire szörnyű? nameg. szabályokkal hogy állnak? néztem, h 18 év alatt nagyon nem szeretik ha piázik az ember és hogy azt komolyan veszik.. ellenben a dohányvásárlás 16évhez van kötve?! ez igyvan?
sportolási lehetőség van oxfordban, vagy ne is kérdezzek ilyet.. :)
köszi, h időt szakítasz :)

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=R%26R&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#5677) Wyco válasza R&R (#5676) üzenetére


Wyco
tag

Pia: 18-at elegge betartjak, szal gyorsan lepj szintet [es évet] mielott kimesz. Cigi valoban 16, bar eleg fura a rendszer, kb magadnak nem vehetsz cigit 18 alatt de masnak igen. Vagyis a masnak kell tobbnek lennie de vehet neked. Fene se erti. Jellemzoen egyebkent a torvenyeket es a szabalyokat betartjak.
Sim: mindegy, de jellemzoen az o2 eleg jo.
Kozlekedes: hat, buszok vannak, annak kell orulni :D A belvaros mondjuk eleg kicsi szoval ha nem tulsagosan kint a koli akkor nem annyira gáz. Sportolasi lehetoseg van, de en lusta vagyok/voltam, ugyhogy nem nagyon neztem utana. Azt tudom h az uszas olcso, de a tobbi lehet picit dragabb...

A piahoz annyit h azert (is) veszik komolyan mert sok a probavasarlas es aki elad kiskorunak alkoholt azt megvagjak 5-10 ezer fontra, masodszor meg bezarjak oket. Ezt senki nem akarja.

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5678) R&R válasza Wyco (#5677) üzenetére


R&R
csendes tag

értem. szóval ott ugy mennek a dolgok, ahogy menniük kell :) te például mit vittél ki magaddal mikor kimentél egy év oxfordra? engem ez aggaszt leginkább. az ottani életet tuti megszokom. honvággyal hogy álltál? :) nem kivánkoznék dohányozni, csak jó tudni :)

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=R%26R&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#5679) Wyco válasza R&R (#5678) üzenetére


Wyco
tag

Hat en picit mashogy voltam mert en eltem korabban egy evet masutt kulfoldon plusz nekem jo angolom volt mar akkor is :) Harmadreszt en azert jottem el otthonrol hogy ne legyek a csalad kornyezeteben. Szoval honvagy nem volt, de azert fontos hogy a kornyezetedben sok emberrel megismerkedj mert egyebkent egyedul leszel es az telleg szar.

Nem tudom mar mit hoztam, de kb laptop, ruhak, hajszarito, torolkozo, esoallo ruha, meg anyamek ramaggattak egy teljes agynemu-felszerelest aminek sztm semmi ertelme mert max masodik nap ugyis veszel ha kell. Tiszalkodoszerek ugyanez. De ha delelott erkezel vagy legalabbis nem baromi este akkor ezeket megveheted a sarki boltban is es akkor tobb hely jut mas dolgoknak a csomagban.

En se dohanyzom de draga a cigi. Ha boltban veszed kb 4 font/doboz, ha szorakozohelyen akkor 7/dob.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5680) R&R válasza Wyco (#5679) üzenetére


R&R
csendes tag

ezaz. szórakozás. beengednek 18 alatt? :) szóval tiszta alapdolgokkal kimehetek, max teszkóban veszek :) gondolom odajár mindenki oxfordbóól. :)

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=R%26R&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#5681) Wyco válasza R&R (#5680) üzenetére


Wyco
tag

Van egy kozepes Sainsburys es egy kis Sainsburys a belvarosban, vmint egy kis tesco picit kijjebb, es egy nagy tesco elegge kint. Ezen kivul a Primarkban mindent megkapsz ami nem kaja/muszaki cikk [gyk ruha es otthoni-termek]. Van egy bevasarlokozpont a belvarosban de ne szamits sokra, kb akkora mint egy fel Europark (se).
Haat, nemtom igy hirtelen h beengednek-e, gondolom igen, bar megmondom oszinten ez eszembe se jutott :) En 25 voltam amikor ott jartam ugyhogy nem annyira volt aktualis kerdes. Majd lehet a bolcsebbek ezt megvalaszoljak.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5682) R&R válasza Wyco (#5681) üzenetére


R&R
csendes tag

váóó. ezek nagyon jó infók, köszönöm szépen! megálmodom még a kérdéseket holnapig, aztán írok :)

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=R%26R&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#5683) Wyco válasza R&R (#5682) üzenetére


Wyco
tag

Okok :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5684) hejesírásó válasza R&R (#5676) üzenetére


hejesírásó
senior tag

annyit tennék hozzá a kor limitekhez, h a török, örmény, lengyel kis-boltok sosem kérnek ID-t.

náluk ha pelyhes az állad és nem nagyon aknés a bőröd kapsz mindent majd gond nélkül.

azt meg nem tom h oxfordban mennyire vannak elterjedve az ilyen boltok.

(#5685) tildy válasza Wyco (#5679) üzenetére


tildy
nagyúr

En miota kijottem, magamnak alig kaptam ruhat, pedig otthon szinte csak angol turibol oltoztem. Egyszeruen olyan az itteni ruhak szabasa, vagy nem tudom.

amugy az albis irashoz: van hozzafuznivalom. Kozel sem olyan rossz, ha magyar ugnoksegen keresztul kapod a szallast, legalabbis az elso idokben , mikor meg senkit sem ismersz. De utana mar latod, hogy kb csak beszedett penz erdekli oket, masban nem nagyon segitenek.
Nekunk pl jott a british gas, kuldenek uj kartyat, blabla, utolag derult ki, hogy uj kontraktot csinaltak. Erre az ugynoksegunk : csinaltunk nekik masfel ora munkat...

Szoval nekunk nem szamoltak fel felarat, es nem is raktak ki minket, es itt meg a shared szoba is normalis ( ha valaki elkoltozik, nem kell fizetned az o lakberet) , mar aki abba lakik, viszont 9 ember lakik a hazban, egy furdo van.... No comment, koltozunk is hamarosan. Viszont folyamatosan konyorogni kell, hogy adjanak villanyra eleg penzt, ha valamit javitani kell, jobb ha mi intezzuk, kulonben varhatnank, szoval hosszu.
Arra, hogy az ember megvesse a labat, mert senkit nem ismer, arra tokeletes, de amugy idovel jobb ha megy az ember mas alberlet utan nezni.

Cserebe viszont nem kernek sok kauciot, csak ket hetet. Ami a kov. albink 750es kauciojahoz (6 het) kepest azert elegge jo.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5686) Wyco válasza tildy (#5685) üzenetére


Wyco
tag

En vettem parat, bar jellemzoen nem a Primarkban hanem a Nextben.

Albi: koszi a feedbacket :) Kb ti vagytok az elsok akiktol pozitivat hallok a magyar kiadokrol, azert irtam eleg negativ hangvitelben roluk. De majd atszabom :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5687) Balinov válasza tildy (#5685) üzenetére


Balinov
félisten

750 a kaucio? Annyi egy kulon kecoert ajandek, tolunk Landlord siman legombolt €1150-et, mikor bekoltoztunk..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5688) tildy válasza Wyco (#5686) üzenetére


tildy
nagyúr

Azert nem minden fenekig tejfel. Nem veletlen hogy koltozunk . Azt mondom inkabb, hogy egy arnyalattal jobb, mint ahogy leirtad de itt is vannak stiklik. Pl havi 40 font 9 emberre villanyra? Normalis? Legalabb 70 kell. Vagy pl a foldre tett matracon fekszunk, mert az agykeret olyan rossz volt, meghajlott alattunk, es key honapja nem kaptunk ujat...
Balinov: nem kulon keco. Angolokkal found lakni , kb 5en leszunk a hazban. Van ket furdoszoba is, plusz a mi szobankhoz kulon wc es zuhany. Blogomban reszletesen van..

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5689) Balinov válasza tildy (#5688) üzenetére


Balinov
félisten

Tildy: ja ugy mas, igy mar ertem, igy kb realis innet a kisebbik szigetrol nezve.

En suite double room nagy kincs, tudom. Laktunk 8 litvannal egy nagy csaladihazban, a nagy furdo allandoan foglalt volt, be is szoptunk volna, ha azt kell hasznalni, de halistennek volt sajat kis 2x1m-es en suite "furdoszoba", igy nem kellett azon osztoznunk, legalabb azon nem. minden mason (1db mosogep, 1 db huto, 1 konya) igen. Jottunk is el, gyakorlatilag mint a refugee-k masfel honap utan, meg a felhavi rentet se sajnaltuk otthagyni...

van blogod? adnal egy linket? :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5690) tildy válasza Balinov (#5689) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt a nevem alatt ni:D
Ahogy EsM irta ott az ilyen "tomegszallasra" :

Ha tud mindenki viselkedni, nincs belole baj. A baj akkor van, mikor az echte magyar kijon, es magyarkodik. Szarik mindenkire, csak o letezik, baszkodja az ajtot, dubog, hangoskodik, es hajnali 3-kor esik haza 7 napbol 4szer annak ellenere hogy uvoltottem mar le a fejet hogy viselkedni kene(mikozben elotte parszor mar szepen megkertem, hogy nem kene dubogni, stb...). Vannak ilyenek, emiatt nem magyarorszagon akarok elni.

Elvileg uj hazban 5en leszunk kb, vagy hatan, angolokkal :D
A konyha , huto, mosogep osztozkodas nem gond.

Ez lenne az...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5691) tildy


tildy
nagyúr

KerdeS: mennyi alkoholt lehet kivinni? Vinnenk egy pakk cidert haza. holnap utazunk. Ha kuldeni akar valamit meg msot szoljon gyosan!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5692) Balinov válasza tildy (#5690) üzenetére


Balinov
félisten

ahh...latod a Logoutos blogodra nem is gondoltam...ebedszunetben majd olvasgatok...

6emberrel meg nem veszes, bar eleg ha a 6-bol 1 fajbarom,mert az el tudja szabni az egesz osszkepet

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5693) Wyco válasza tildy (#5690) üzenetére


Wyco
tag

Ezt lehet beteszem blogra ha nem haragszotok :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5694) tildy válasza Wyco (#5693) üzenetére


tildy
nagyúr

Esm azt mondja, mehet.
Ha valakinek kell hazakuldeni-kikuldeni valamit, meg msot szoljon.
Holnap reggel 8kor megyunk, aug 16an , du. 3kor jovunk.

Paladin : nem feltetlen fugg nemzetisegtol . Ebben igazad van , en is halottam mar rossszakat masokrol is. Csak aki flatshareban van, legyen mar tisztaban az alap egyuttelesi szabalyokkal.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5695) PaladiN válasza tildy (#5690) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Mi hatan, harom par, lakunk egy eleg nagyra sikerult lakasban, egy nagyobbacska hazban (8 lakas es ket uzlet van a hazban). De nem ezert irtam most, hanem mert a "magyarkodas" nem feltetlenul a magyarokra jellemzo. A harom parbol ketten magyarok vagyunk, de megis a harmadik a feketebarany, egy francia-spanyol duo. A spanyol sraccal igazabol nincs semmi gondunk, de a francia "uriholgy" mindannyiunk szamara komoly kihivast jelent. Ajtokilincsrol latszolag meg nem hallott, mivel a sokadik keres es par veszekedes utan sem kepes a hasznalatara. Amikor o kozlekedik a lakas barmely pontjan azt tisztan lehet hallani, mivel ugy odaveri a talpat a padlohoz. Ebben az a legerdekesebb hogy messze o a legpehelysulyubb (kb a 45 kiloja utan a kovetkezo az asszonykam 57 kiloja). Egyparszor hallgattam a fejtegeteset, hogy azert nem mosta el maga utan a tanyerjait, azert nem pakolta el a konyhaasztalrol a cucacit, mert dolgozik es faradt volt. Azt mar fel sem vetettem neki hogy porszivot hasznosithatna meg padlot is takarithatna neha. A tisztalkodasi szokasokrol, illetve az ezzel egyuttjaro zavaro szagokrol mar nem is beszelek, szerencsere ritkan vannak meleg napok. Ellenben a veszekedesben meg fuck offolasban elenjar. Meg abban is hogy 20 eves fejjel kioktasson, hogy milyen alapon merek en szolni neki.
Ezentul persze meg jocskan vannak kellemetlen dolgok, de ha valaki mar a minimumok megemlitesetol is felhaborodik, akkor mit szolna egy teljes listahoz?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#5696) Wyco válasza tildy (#5694) üzenetére


Wyco
tag

Legyen tisztaban...hat...illene, de azert nalunk is voltak anno erdekessegek. Pl a zuhanyfuggony barna/fekete volt a penesztol, pedig nemsokkal az elott vettem [emellet kva budos is volt persze es ragadt]. Amikor valaki a szememre vetette h miert aztatom el a furdoszobat es azt valaszoltam azert nem huzom el a fuggonyt mert tiszta mocsok, oszinten nem erette a srac hogy mi a baj. Meg meg is kerdezte hogy miert, mi az a fekete?
Na ezek utan asszem nem vartam el sokat tole a jovoben :) [egyebkent sved/ukran félvér volt]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5697) tildy válasza Wyco (#5696) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt nem is mondtam: Nálunk heti takarítási lsita van, mindig egy egy szoba csinálja az alábbi helyiségeket... Mondjuk:
2010. aug 3 :
1es szoba folyosó
2es szoba: fürdő
3as :konyha

Igaz ezt anno az ügynökség rakta ki, de egyszer evitték a papírt, azóta én csináltam. Szerencsére ritkán felejtik el a takarítást a népek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5698) Wyco válasza hejesírásó (#5684) üzenetére


Wyco
tag

Egy 33 eves ismerosomtol most kertek el az ID-t :) Azota is azon rohogunk.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5699) Wyco válasza tildy (#5697) üzenetére


Wyco
tag

Az még istenes. Nalunk senki nem takaritott semmit, en a sajat szobamat neha kiporszivoztam, bar a porszivo joreszt nem mukodott, meg vki neha kitakaritotta a konyhat. De az a ház telleg valami alpári szutyok hely volt :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#5700) Bondi válasza Wyco (#5698) üzenetére


Bondi
csendes tag

Tőlem otthon kérték el egy hónapja, és ráadásul otthon 18 a korhatár, nem 21. Fodrász után rövid hajjal mindig babaarcom van. :) A harmadik x-nél tartok egyébként.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.