Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hogy zajlik a mai választás és mikor lesz eredményhirdetés? Szeretnék még előtte dollárt váltani :D (amúgy nem)

(#28302) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

No, exit poll alapján Boris Becker és pártja meglepően nagyon nyert, ami azt jelentheti, hogy másfél hónap múlva byebye EU.

(#28303) instantwater válasza Alvin_ti4200 (#28302) üzenetére


instantwater
addikt

Ennek ellenére erősödött a Font. Ki érti ezt? :U

(#28304) Alvin_ti4200 válasza instantwater (#28303) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez volt a predikció egy egyértelmű Johnson vezette kormány felállásánál, mivel a bizonytalanságot nagy mértékben csökkenti (értsd: tudja mindenki (i.e. a piacok), hogy pontosan mi jön).

(#28305) G.Zs. válasza instantwater (#28303) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A piac a bizonytalansagot nem szereti. Ha ma megint nem lenne tobbsege senkinek akkor elindulna a lejton a font. Itt most egyelore ugy nez ki hogy lesz tobbseg, erre reagalt pozitivan a piac.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#28306) Yeffy válasza Alvin_ti4200 (#28302) üzenetére


Yeffy
veterán

Miert nem vagyok meglepve... :W :(((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#28307) instantwater válasza G.Zs. (#28305) üzenetére


instantwater
addikt

Csökkent a bizonytalanság, értem.
Lesz Brexit.
De az még mindig bizonytalan, hogy ez hogyan fogja befolyásolni az Angol gazdaságot, emelkedő árakat, csökkenő importot, stb.

(#28308) Snoop-y válasza instantwater (#28307) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ne aggodj azt januarban vagy mikor vegre lesz dontes bearazza majd a piac ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28309) Ck.


Ck.
addikt

No akkor mostmár parlamenti kontroll nélkül, viktor új legjobb barátja végre tönkreteheti az országot.

(#28310) qqzs válasza Ck. (#28309) üzenetére


qqzs
őstag

plusz bye bye Skocia

Eladó: GTS450

(#28311) radi8tor válasza qqzs (#28310) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez egy értelmes lépés lenne a Skótok részéről.

⭐ Stella

(#28312) Yeffy válasza Ck. (#28309) üzenetére


Yeffy
veterán

Kb :W :W

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#28313) #30610944 válasza instantwater (#28307) üzenetére


#30610944
törölt tag

Az emelkedő árak már most is megvannak.

(#28314) instantwater válasza #30610944 (#28313) üzenetére


instantwater
addikt

Dehogy, épp akciós a cookies a Sainsburysben :DDD :DD ;]
A nagy karácsonyi kiszereléses Celebrationst is 3.50 környékén meg lehet venni akcióban.
A 10 giga mobilnetem is csak 10.50.

Ja, a rentet emelték 100 fonttal, mert évekig nem emeltek.

Komolyra fordítva a szót én az árak emelkedését leginkább az import cuccokon vélem felfedezni a gyenge font miatt, de még a legjobb gazdaságban is emelkednek évente az árak az infláció miatt.

(#28315) Alvin_ti4200 válasza instantwater (#28314) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én amin leginkább meglepődtem, hogy szinte az összes elektronikai termék drágább Angliában, mint Magyarországon, hiába 7%-kal alacsonyabb a forgalmi adó rajta.

[ Szerkesztve ]

(#28316) Apollyon válasza Alvin_ti4200 (#28315) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Kivéve a használt cuccot.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28317) BÁ Nutrition válasza instantwater (#28314) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

En azzal szembesultem hogy heti 15 napot is dolgozgatnek annyi melonk van

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28318) instantwater válasza Alvin_ti4200 (#28315) üzenetére


instantwater
addikt

Milyen elektronikai termék?
Telefonok max minimálisan drágábbak, mekkbúk/ájfón otthon a legdrágább.
Valószínűleg a gyenge font miatt, bár a forint sem erőbajnok mostanában.

(#28319) qqzs


qqzs
őstag

Csak úgy elgondolkodtam hogy Eu egyik legerosebb orszaga cimet lecsereltek a USA csicskajara? Vagy mit gondolnak hogy milyen statuszuk lesz ezutan? Ujra ramennek a vilagbirodalmira :)

Eladó: GTS450

(#28320) Mercutio_ válasza qqzs (#28319) üzenetére


Mercutio_
félisten

India legújabb gyarmata :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28321) sh4d0w válasza qqzs (#28319) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ez megtörtént még a 2. vh idején...

https://www.coreinfinity.tech

(#28322) qqzs


qqzs
őstag

Ok de azert EUban voltak valakik. most senkik.

Eladó: GTS450

(#28323) Yeffy válasza qqzs (#28319) üzenetére


Yeffy
veterán

Eu egyik legerosebb orszaga cimet lecsereltek a USA csicskajara?

Ugy nez ki...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#28324) #72806656


#72806656
törölt tag

Van valakinek bevalt modszere angol tv csatornakat nezni online kelet europabol? Elegge hianyoznak miota dobbantottam. Koszonom

(#28325) qqzs válasza #72806656 (#28324) üzenetére


qqzs
őstag

(#28326) #72806656 válasza qqzs (#28325) üzenetére


#72806656
törölt tag

Csak par perc ingyenes, regisztracioval is. Azert koszonom.

(#28327) qqzs válasza #72806656 (#28326) üzenetére


qqzs
őstag

regen Sd ingyenes volt

Eladó: GTS450

(#28328) Apollyon válasza qqzs (#28319) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én korábban usákiába akartam menni UK helyett, mert mégiscsak könnyebb az az angol, meg nagyobb ország több lehetőséggel (?) de a jövőben ott se lennék annyira biztos.

UK-t nem mondanám USA csicskának, mivel utóbbinak azért van egy durva területi előnye, de UK akkor is az "ősország" ahonnan a yankee-k származnak. :DDD

Viccet félretéve, Trumplival az élen eléggé fájhat a feje Amerikának, ami egyébként szintén szakadhatna akár 51 felé is...
Másrészt az orosz barátság sem éppen túl étvágygerjesztő, nem beszélve a többi aljasságról, amit a mai napig elkövet az ottani kormány. Emiatt eléggé célpont lehet (az is) sok más háborodott ország szemében, lásd WTC, amiről én a mai napig nem merném 100%-osan kijelenteni, hogy azt nem az usákiai kormány követte el a saját népe ellen.

Persze a mi fejünk is fájhat a Borisz miatt, de a tengerentúliaknál (ha csak egy fokkal is de) azért szerintem jobb helyzetben vagyunk, legalábbis békesség és józanész szempontjából.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28329) Snoop-y válasza Apollyon (#28328) üzenetére


Snoop-y
veterán

USA-ba csak akkor mennek ha valami tuti allasom van egy jo cegnel. Meg mindig divik a kizsakmanyolas. Lofasz szabadsag, a biztositas egy remalom (meg akkor is ha van csak eppen szarul valasztottal konnyen felhuzhatod a szopoalarcot) a jo helyeken aranyaron van a lakber. Meg ugye ez a lovoldozunk meg terror celpont vagyunk sem valami bizalomgerjeszto. De pl be lehet talalni jo helyekre (Sarasota is olyan csak legyen melod :D )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28330) instantwater válasza #72806656 (#28324) üzenetére


instantwater
addikt

Ha van forrás ahol tudod nézni, de csak UKból, akkor egy VPN szolgáltatás lehet a megoldás.
Ugyanígy néznek sokan UKben magyar tartalmat online.

(#28331) Alvin_ti4200 válasza Snoop-y (#28329) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha nem lenne annyira messze, én egy Vancouvert átgondolnék, bár még személyesen nem volt lehetőségem megnézni.

(#28332) BÁ Nutrition válasza qqzs (#28322) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ilyen megallapitast azert nem tennek

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28333) qqzs válasza BÁ Nutrition (#28332) üzenetére


qqzs
őstag

Akkor hogy jellemezned az eu utani allapotot? Skocia kilep ahol az olaj volt. Minden eppeszu ceg koltozik euba. Mar most sincs penz fentartani azt a par darab atomraketat.
Kilepunk ha beledoglunk is...ja hoppa beledoglottunk,..de legalabb fejezetcim leszek a tortenelemkonyvekben

Eladó: GTS450

(#28334) Apollyon válasza qqzs (#28333) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Norvégia, Izland, Svájc: ők sem EU tagok, mégis milyen jól megvannak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28335) qqzs válasza Apollyon (#28334) üzenetére


qqzs
őstag

meg mondjuk meg 200 orszag sem az, azok is jol elvannak.

Eladó: GTS450

(#28336) radi8tor válasza Apollyon (#28334) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Svájc azért teljesen más téma. Mindenki oda vitte a pénzét VH óta. Még szép, hogy békén hagyták háború alatt is. Aztán nagy előnyre tettek szert emiatt.
Izland marha messze van Európától, semmi értelme nem lenne belépnie és fizetni be komoly pénzeket EU-ba.

⭐ Stella

(#28337) Apollyon válasza radi8tor (#28336) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az EU elvileg egy adok-kapok monetáris unió. Nem érné meg Izlandnak? Tehát mégiscsak jól elvannak. Messze van, de akkor is Európához tartozik.
Norvégiát meg ügyesen kihagytad.

Nem támogatom a brexitet, pláne hogy egy alapító tag lép ki, de ettől még nem fog a világ magába roskadni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28338) Mercutio_ válasza Apollyon (#28337) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra a Norvégiára gondolsz, akik kis népesség mellett bazinagy olaj- és földgáz vagyonon ül? :DDD

Az EU-tagság magába foglal sok olyan egyéb gazdasági/VÁM/stb. egyezményt aminek a felsorolt (és még egyéb más) országok is tagjai, a kilépéssel viszont ezek az egyéb egyezmények is megszűnnek, ha jól tudom, ezért sem lehet hasonlítani GB majdani állapotát a "szimplán" csak nem EU-tag Európai országokéhoz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28339) qqzs


qqzs
őstag

Vilag nem fog magaba roskadni de UK az nagyon :)

Eladó: GTS450

(#28340) sh4d0w válasza radi8tor (#28336) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem teljes a kép: Svájcot megszállták volna a németek, a svájci titkosszolgálat eredménye volt, hogy nem történt meg.

https://www.coreinfinity.tech

(#28341) instantwater válasza Apollyon (#28334) üzenetére


instantwater
addikt

Izland nem EU tag, de EEA és Schengen tag, ami jelentős segítség.

(#28342) G.Zs. válasza Apollyon (#28334) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Felsoroltal 2 EEA tag orszagot plusz Svajc is tagja az egyseges piacnak. Az angolok ugye ezt is ott fogjak hagyni es valahol pont itt kezdodnek a problemak.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#28343) Apollyon válasza G.Zs. (#28342) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Felsoroltam 3 országot, amik jól elvannak EU nélkül is.
Azt viszont, hogy pontosan milyen módon lép ki UK az EU-ból, és annak milyen következménye lesz, még senki sem tudja.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28344) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ti már regisztráltatok, hogy szeretnétek letelepedési státuszt? Én nem is hallottam róla megmondom őszintén, hogy ilyesmire lenne szükség :F Lehet elektronikusan formában is vagy be kell menni személyesen valahova? Forrás

(#28345) instantwater válasza Alvin_ti4200 (#28344) üzenetére


instantwater
addikt

Egy magyar híroldalról kellene ezt az infót beszerezni?
Vazul néni Paszulyfalván tudja, hogy az amerikai elnök hány cukorral issza a kávéját?

Az indexnek a cél a kattintás, forgalom, reklámmegtekintés.

Majd ha végre a cirkuszigazgató és kompániája eldönti, hogy lesz-e Brexit, és, ha igen, akkor mikor, és hogyan, akkor majd fogsz érdemleges infót találni erről, mert a csapból is ez fog folyni.

De jelenleg ott tartunk, hogy Január 31 a kilépés dátuma, de olyan ez az egész szituáció, mint egy rossz válóper. Az Egyesült Királyság válni akar az EUtól, de akkor Skócia is az Egyesült Királyságtól, viszont ez az Egyesült Királyság olyan jó pasi, hogy Írországgal közös gyerekük is van, úgy hívják Észak Írország, de nem tudnak megegyezni, hogy ki vigye a gyereket, ráadásul a bíróság és a válóperes ügyvéd elmegy karácsonyi szabadságra, és utána hetekig kómás lesz a sok zabálástól.

Kabaré, cirkusz.

Érdemes megnézni ezt a videot, elég jól kifigurázza a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#28346) fojtviki válasza Alvin_ti4200 (#28344) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nalunk pl a munkahelyem kerte, hogy csinaljuk meg. Jobbanmondva kotelezove tettek. Szoval nekem meg kellett csinalni :)

(#28347) Snoop-y válasza Alvin_ti4200 (#28344) üzenetére


Snoop-y
veterán

En nem de nem is fogok

;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28348) BÁ Nutrition válasza Alvin_ti4200 (#28344) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

sosem erek ra sajnos, pedig mar elegge ideje lenne finoman szolva

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28349) G.Zs. válasza Alvin_ti4200 (#28344) üzenetére


G.Zs.
senior tag

En megcsinaltam. Eleg egyszeru volt. Alap adatokat kert be plusz egy androidos appon keresztul el kellett kuldenem a befotozott utlevelemet. Amikor vegigkattintottam a folyamatot egybol megmondta hogy a rendelkezesre allo adatok alapjan Settled Status-ra vagyok jogosult, akarom-e elkuldeni a palyazatot.
A palyazat utan 5 nap mulva jott a valasz, hogy megkaptam.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#28350) Snoop-y válasza BÁ Nutrition (#28348) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem akartal te korabban allampolgarsagit csinalni?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.