Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) generic válasza bandus (#20850) üzenetére


generic
senior tag

Sok sikert, szorítunk. :)

(#20852) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#20824) üzenetére


Yeffy
veterán

hmm, milyen fura ezeket hallani otthon után... :)

kilépést én se valószínűsítem, túl nagy falat lenne, meg azért szopnának vele az angolok is rendesen. de valami értelmesebb reformot el tudok képzelni. aztán meg majd kiderül

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#20853) Viszlát válasza callmeakos (#20849) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha nem megy a hivatallal a dolog, akkor érdemes elnézni a helyi Citizen Advice Bureau-ba, ami egy ingyenes segítő szolgálat. Nem mindig tudnak, de volt már pozitív tapasztalat is, közvetlen számaik vannak minden hivatalhoz és szívesebben kommunikálnak velük az ügyintézők.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20854) bandus válasza generic (#20851) üzenetére


bandus
veterán

köszi :)

ha végül tényleg megyek, és lakik a környéken valaki akinek épp szüksége van valamire innen, akkor szóljon nyugodtan :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20855) Mercutio_ válasza callmeakos (#20849) üzenetére


Mercutio_
félisten

A személyes ügyintézés nem lenne egyszerűbb?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20856) BÁ Nutrition válasza bandus (#20854) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

reading innen 16 mile asszem.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#20857) bandus válasza BÁ Nutrition (#20856) üzenetére


bandus
veterán

Hol az az innen? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20858) bandus válasza BÁ Nutrition (#20856) üzenetére


bandus
veterán

Hol az az innen? :) mert irorszagbol biztosan nem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20859) BÁ Nutrition válasza bandus (#20858) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

newbury

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#20860) KMan


KMan
őstag

Gyorshajtasrol tudna valaki meselni? Megjott az elso birsagom... :O
30 mph helyett 34 mph-val hajtottam... :F no comment.
(magyar jogsim van, meg nem csereltem le)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#20861) BÁ Nutrition válasza KMan (#20860) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

es mennyi lett?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#20862) KMan válasza BÁ Nutrition (#20861) üzenetére


KMan
őstag

Meg csak az elso lepesnel tartok a folyamatban, nyilatkozatot kell rola kitolteni hogy ki vezette az autot amikor a kamera fenykepezett. Tovabbi infot nem tudok, ezert is erdekelne, hogy mi lesz es mennyi... :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#20863) fojtviki válasza KMan (#20862) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nalunk a parom 80-al ment autopalyan! Elsonel lehetett valasztani, hogy 100 font bunti es 3 pont, vagy 95 font es egy 4 oras kurzus es nincs pont! Termeszetesen az utobbi tortent!

(#20864) KMan válasza fojtviki (#20863) üzenetére


KMan
őstag

Utana olvastam a bunteto pontoknak. Elvileg magyar jogsira nem tudjak raterhelni...viszont a DVLA nyilvantartasba veszi es jogsi cserenel a brit jogsira mar rakerulnek amikor az kiallitasra kerul.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#20865) fojtviki válasza KMan (#20864) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igy van:) Munkatarsamnal is ez volt a helyzet. Szoval a mostani papiron inkabb x-eld be a lehetoseget. Olcsobb is mintha buntit fizetnel, 4 oras eloadast meg kibirsz:)

(#20866) BÁ Nutrition válasza KMan (#20864) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem biztos h szukseged lesz angol jogsira

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#20867) callmeakos válasza Viszlát (#20853) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mi is ezen filózunk, hogy lehet hogy ebből az lesz.

Egyébként szerintetek a Child Tax alanyi jogon jár, vagy van joguk szüneteltetni ennek a folyósítását? Mert tesómék olvastak ilyet.

All→M8

(#20868) zsambek válasza callmeakos (#20867) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia!

Ennel biztosabbat szerintem nem tudsz:

https://www.gov.uk/child-tax-credit/overview

Kellemes estet,

(#20869) bandus válasza BÁ Nutrition (#20859) üzenetére


bandus
veterán

jaa, ~35 km, akkor még akár egy sört is megihatunk, ha úgy jön ki a dolog :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20870) tildy válasza callmeakos (#20867) üzenetére


tildy
nagyúr

Van joguk, pl ha jobban keresel, mint ahogy "kene" .Nekunk pl egy kanyi vas nem fog jarni erre.
A poen, hogy akkor sem, mikor az osszes bevetel parom fizuja, meg az SMP meg a Children benefit lesz, a magam reszerol pl 6 hoonapig 600 fontot fogok kapni osszesen.... Hat nagyon jo.
Bezzeg aki minimalberes, annak a sejhaja ala toljaka housing benefitet, a mindenfele tax crediteket, meg sorolhatnam. Ugy , hogya vegen jobban jon ki, mint aki jobb keresetre van bejelentve

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20871) eszgé100 válasza KMan (#20864) üzenetére


eszgé100
őstag

Nekem nem kerult ra cserekor sem, pedig kb fel ev volt csak a buntetes es a csere kozott, azota is tiszta vagyok.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#20872) noorbertt válasza tildy (#20870) üzenetére


noorbertt
őstag

És ez neked miért fáj? :) bezzeg te meg jobban keresel mint a minimálbéres.. Lakás támogatás akkor jár ha berled a lakást, neked van saját ha jól emlékszem?

(#20873) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#20866) üzenetére


Yeffy
veterán

ha sofőrködni akar kint akkor (tudtommal) ajánlott

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#20874) tildy válasza noorbertt (#20872) üzenetére


tildy
nagyúr

Rosszul emlékszel, béreljük a lakást már 3.5 éve.

Amúgy azért nem fair így a rendszer, mert ha valaki pl. nettó 1200-1300 körül kap, annak simán megtagadhatjak ezeket a támogatásokat, vagy aki gyerekkel van otthon, és hónapokig heti 138t kap, annak is, miközben a minimalberesek simán van, hogy megkapják majdnem a teljes 2-3 szobás lakás árát housing benefitkent .
Nagyon nem fair, hogy emiatt a támogatás miatt akár simán lehet sokkal jobb lakásuk is, igen, a többi adófizető pénzéből, mint annak, aki jobban keres, és többet is tesz be a közösbe.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20875) Malibutomi válasza tildy (#20874) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Vannak ilyen hulyesegek. Mint pl a bank.
Nekunk akik agencytol berelunk hazat havi x osszegert, megy a fizetese a paromnak a szamlara, es bent is van parezer font nem vettek fel engem tarsnak a szamlara, mert az agency contractot nem fogadjak el mint proof of addresst.
Aki munkanelkuli, segelyen el, council house-ban annak viszont siman nyitnak szamlat.

(#20876) Balinov válasza Malibutomi (#20875) üzenetére


Balinov
félisten

tudod miert? mert a segely folyositashoz atomorat lehetne igazitani ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20877) perecKING


perecKING
senior tag

A munkahelyemen awi/tig hegesztő, vagy magát annak mondó embereket keresnek. Nincs munkaerőnk, bárkit felvesznek. Még a nyelv sem kell, hogy erős legyen!
Ha esetleg van ismerősötök akinek munka kell itt a lehetőség! Túlórával 2-3000 kézhez!

Abingdon, Milton park

Szívesen segítek! 07760556397

(#20878) noorbertt válasza tildy (#20874) üzenetére


noorbertt
őstag

Fair, nem fair. A minimálbéres sokszor jobban szív az életben és a munkában is. Szerencsére nekem is felette van, viszont nem bánom hogy többet kap a másik mert.. Utána sokkal nehezebb vissza razodni a minimálbéres életbe szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#20879) bandus válasza tildy (#20874) üzenetére


bandus
veterán

az élet nem fair :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20880) veron3 válasza Balinov (#20876) üzenetére


veron3
csendes tag

Tudod, meg meg is ertettem volna, ha lenne credit card meg overdraft limit a szamlamon, de nincsen. Azaz effektiv azt akadalyoztak meg ideiglenesen, hogy a parom konnyen hozzaferhessen a MI!!!! (nem a bank) penzehez. Mert a 3 bemutatott dokumentumbol (tenancy contract, NI szam igenyleserol kiallitott dokumentum, TDS igazolas) egyik sem volt megfelelo. Ellenben segellyel kapcsolatos barmilyen dokumentum amin a cim szerepelt, megfelelo lett volna. Regen voltam olyan merges, mint akkor. Azt is megkerdeztem, hogy a kivett szabadsagot, a benzink, P+R es egyeb koltseget ki teriti meg, miutan telefonon felreinformaltak.

A legviccesebb az egeszben, hogy a lakasbiztositas, ami arra a cimre szol es a parom is rajta van mint tarsberlo es ugynanannal a banknal van, az sem okes.... Facepalm....

(#20881) Assimilator


Assimilator
őstag

Ha ma veszek egy kocsit, azt haza tudom úgy hozni, hogy csak itthon kötök biztosítást?
Még ma megkötném, de csak azután, hogy a kocsival hazaértem.
Vagy, hogy érdemes ezt csinálni?

(#20882) veron3


veron3
csendes tag

Cameron es EUs nepszavazas: a konzervativok egyaltalan nem tamogatjak a kilepest, hisz a legnagyobb tamogatobazisuk a multik es nagyvallalatok, akiknek abszolut nem erdeke. En emlkeszem az egyik valasztasi musorban Cameron el is mondta, mivel a lakossag szeretne nepszavazast a kilepesrol, megtartja, de o szemely szerint a maradas mellett fog voksolni. Ami miatt meg elobbre hozza 2017-nel az az, hogy az osszes ellenzeki, adott estben EU ellenes part (UKIP) totalis kaoszban van, vezetovaltas, stb, es ha gyorsan lep, nem igazan tudnak a kilepes mellett kampanyolni, mert massal vannak elfoglalva. A vilagban mindenhol ahol a tobbsegi kormanyzas mukodik, letezik amire a brit media csak ugy hivatkozik, hogy mezeshetek periodus, nagyjabol 3 honap, amikor a vesztes felek sebeket nyalogatnak, es a kevesbe nepszeru, de adott esetben szukseges lepeseket meg lehet tenni, torvenyeket meghozni tul nagy ellenhang nelkul.

(#20883) zone válasza Assimilator (#20881) üzenetére


zone
őstag

Nem vezethetsz úgy, hogy nincs érvényes biztosításod és kifizetett útadó. Road tax min. fél évre lehet befizetni, de biztosítás akár egy napra is köthető. Szerintem 100-150 font körül lesz a kettő együtt.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20884) Assimilator válasza zone (#20883) üzenetére


Assimilator
őstag

S ezt hogy érdemes csinálni? A kifizetett autót otthagyom a helyszínen, elmegyek befizetni a road taxet meg kötök biztosítást valahol?

(#20885) veron3 válasza Assimilator (#20884) üzenetére


veron3
csendes tag

Mi a biztositast ott helyben a neten megkotottuk, a DVLA oldalan pedig a kereskedo megnezte, az auton meg volt road tax, tehat hazavezettunk es azt is megcsinaltuk. A biztositas a hosszu, a sok adat miatt amit meg kell adni, de nem ordongosseg.

(#20886) Assimilator válasza veron3 (#20885) üzenetére


Assimilator
őstag

Köszönöm szépen! :R Azt még esetleg meg tudod mondani, melyik oldalon kerestetek biztosítót?

(#20887) zone válasza Assimilator (#20884) üzenetére


zone
őstag

Keresel valami olcsó one day insurance-t, okostelefonról mobilnettel megkötöd a helyszínen. Nekem az adót a kereskedő megcsinálta, de ezt is lehet online vagy Post Office-ban személyesen. Utána néztem, autótípustól függően lehet havonta is fizetni az adót. Itt meg tudod nézni, hogy mennyibe kerül:[link]
Ha 100g/km alatt van a CO2 kibocsátás, nincs adó, de ez csak néhány kisautóra vonatkozik.

(#20885) veron3
2014. október 1. óta nem átruházható az érvényes adó, tehát már nem árulhatnak úgy autót, hogy "taxed". Az új tulajdonosnak kell fizetnie, a régi tulaj pedig az általa fizetett hátralévő érvényességi időre visszatérítést kap.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20888) Assimilator válasza zone (#20887) üzenetére


Assimilator
őstag

Szerintem valószínűleg az lesz. Köszönöm szépen neked is! :R
Első angol autóm lesz ha minden jól megy, kicsit izgulok. :D

(#20889) veron3 válasza zone (#20887) üzenetére


veron3
csendes tag

Ettol fuggetlenul ido, mig atfut a rendszeren. Mivel az auto csak par napja allt a kereskedesben, taxed volt azon a vasarnapon, mikor az autot vettuk, tehat hazavezettunk vele.

(#20890) bandus


bandus
veterán

én vagyok béna, vagy egyszerűen nem elég egy 11 jegyű angliai szám elé beírni a +44-et, hogy beszélni tudjak velük? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20891) rup1u5 válasza bandus (#20890) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ha +44-el hívod akkor az első 0-át el kell hagyni.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#20892) bandus válasza rup1u5 (#20891) üzenetére


bandus
veterán

Kozben sikerult megtalalni, kosz! Bsr sajna nem ertem el a hr-es csajt, de majd holnap!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20893) Bubee82 válasza zone (#20883) üzenetére


Bubee82
őstag

Az informacio nem teljesen helyes: az utado immaron havi reszletekben is fizetheto. Nyilvan a vegosszeg dragabb lesz.

(#20894) fojtviki válasza Bubee82 (#20893) üzenetére


fojtviki
senior tag

A vegosszeg tobb lesz ha az eveset nezed, viszont olcsobb mint ha 2x fel evet fizetnel:))

(#20895) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok! Lenne egy fontos kérdésem hozzátok: Angliában bejelentett munkahely nélkül, de segélyek igénybevétele nélkül ki lehet költözni véglegesen, szóval nem pár hónapra?
Sportfogadásból és pókerből élek itthon, de mióta az eszemet tudom Amerikában vagy Angliában szeretnék élni. Amerika kilőve, csak bejelentett állandó munkahellyel legális, Angliában hogy működik?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#20896) Bubee82 válasza fojtviki (#20894) üzenetére


Bubee82
őstag

Erre :N emlekeztem tisztan :K

(#20897) KMan válasza eszgé100 (#20871) üzenetére


KMan
őstag

Elmentel erre a gyorshajtas oktatasra? Valamint, mekkora penzbirsagra lehet szamitani? :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#20898) KMan válasza Bubee82 (#20893) üzenetére


KMan
őstag

Az mukodhet hogy az utadot havi bontasban fizeti es koti meg, az elso honapot kifizetni, majd a DVLA-nal bejelenti hogy az auto vegleg elhagyta a UK-t export miatt es az utadot es a biztositast lemondja? Elvileg a biztositas felmondasanak van egy dija, nem tudom hogy az utadod is fel lehet-e "torni" egy honap utan...

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#20899) tildy válasza SidCorky (#20895) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, ki.|Itt nincs ugy lakohely fogalma mint otthon. Ha bejelented a v egleges kikoltozest Magyarorszagon, akkor ennyi, fogod magad es jossz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20900) Bubee82 válasza KMan (#20898) üzenetére


Bubee82
őstag

Hivatalos informacio:

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.