Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105151) #79335424 válasza nimfas (#105150) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szívesen! Egy S802 -est (M8 -as) használok Kodival. Nekem bőven elég, de az S812 -esek már hardveresen dekódolják a DTS -t és a h265 -öt. De van, aki S805 -öst használ Open Elec/Kodi párosítással.

[ Szerkesztve ]

(#105152) salaud válasza madrac (#105127) üzenetére


salaud
aktív tag

THL T6s négymagos MTK 6582M SoC--kal szerelve, a FaceBook Lite nem akadozik. Sőt, más sem. Nem az app hibája lesz szvsz.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#105153) nimfas válasza #79335424 (#105151) üzenetére


nimfas
addikt

Tehát egy ilyen: [link] elboldogul a full hd videóval.... hang kimegy a hdmi-n. Magyar, ékezetes feliratokkal hogy állhat?
Üdv.

(#105154) #79335424 válasza nimfas (#105153) üzenetére


#79335424
törölt tag

A fullHD nem ügy. Azt még az enyém is símán viszi. 4k -nál lehetnek problémák. A linkelt topikban, pont az utolsó oldalon olvashatsz ezzel kapcsolatos véleményeket. Itthon a 220V -nál is körülnézhetsz. A topikban Lifeforce a 220V -s kontaktunk.
Tudomásom szerint, az ékezetes karakterek problémája a hálózati médiaszervereknél fordul elő. A miniPC -s Kodit viszont símán, hálózati megosztáshoz (SMB, CIFS) kapcsolod és mindent a kliens csinál. Én nem tapasztaltam felirat hibát. De én nem vagyok ebben igazán kompetens, mert a médialejátszás nálam nem elsődleges szempont. A hang mehet HDMI -n, analóg kimeneten, USB -n, vagy optikai kimeneten.

[ Szerkesztve ]

(#105155) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy ZTE V5S nevezetű telefonom és egy pár napja már olyan problémám van vele, hogy gyorsabban merül mint szokott, és lassabban is tölt.
Korábban sokkal rövidebb idő alatt feltöltötte. Most meg 6 óra alatt töltött rajta kb 50%-ot.
Ez nagyon kevés.
Hogy lehetne ezt orvosolni? :)

(#105156) ctibor válasza freaghill (#105155) üzenetére


ctibor
senior tag

Akkucserével.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#105157) nimfas válasza freaghill (#105155) üzenetére


nimfas
addikt

Meg kéne nézni nincs-e beragadva vmi program...

(#105158) freaghill válasza nimfas (#105157) üzenetére


freaghill
őstag

Hogyan tudnam azt megnezni? Elso androidos telefonom.
Fogalmam sincs hogy lehetne megnezni. Az ilyen battery programok azt irjak, hogy battery life: good.

(#105159) b0bcat válasza freaghill (#105158) üzenetére


b0bcat
addikt

A "battery programok" semmit nem érnek, úgyhogy szinte mindegy is, mit írnak. A Wakelock Detector tudja például megmutatni neked, hogy mi az, ami pörgeti a procit. De túl sokat ettől a dologtól (a felderítéstől) sem szabad várni - a nejem régi telefonjánál hiába láttam, hogy naponta 350x ébreszti a Google Services a készüléket (ami erős merülést okozott), a konkrét hibát nem sikerült feltárni, és a factory reset sem segített. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#105160) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Erre szeretnék javaslatokat kérni. :R

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#105161) WOT-H-A-C válasza Dan-szan (#105160) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

LenovoK3, redmi 2

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#105162) freaghill válasza b0bcat (#105159) üzenetére


freaghill
őstag

Én is reseteltem de nem segített. Root jogot sem sikerült még adni magamnak.

(#105163) bioengin válasza nimfas (#105146) üzenetére


bioengin
tag

Én egy Wayteq Fuso-t cseréltem (na az fagyott, kidobott stb. orrba szájba) Beelink MXIII Plus-ra.
Kb. 3 hónapja megy 24/7-ben, balhé nélkül. És megy vele a Wayteg légiegere (vagy minek hívják...). Patent.

(#105164) madrac válasza Upo (#105144) üzenetére


madrac
őstag

Ez a legújabb 128-as végű van fent. Akkor is darabos a görgetés miután betöltődtek a képek. Mondjuk jobban megnézve, snapdragon alatt is lehetne folyamatosabb.

(#105148) fateless: köszönöm, de szerintem maradok a böngésző+honlapnál ami teljesen folyamatos. nincs szükségem arra hogy még a messenger is szipkázza az akkut. ha jól tudom az se az optimalizáltságáról híres. mintha 4G hálón így is jobban enné az akkut adatkapcsolat nélkül is.

(#105165) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Néhányszor már volt róla szó, de gondolom örökzöld sláger az értesítő LED helyettesítése.

Nekem egy Samsung GS4 minihez kellene valami megoldás (root-olt).

A NoLED tetszik, de ezen a készüléken nem kezeli a második SIM-et - vagy csak én állítottam be rosszul.

Van-e valamilyen beállítás, amivel életre kelthető a NoLED a másik SIM-mel is vagy nézzek más alkalmazást (pl. ahogy próbáltam a LED actornál ez nem probléma).

Köszönettel,

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#105166) madrac válasza fateless (#105148) üzenetére


madrac
őstag

Játéknál (ingress) is éreztem akadást snapdragon-hoz képest. Olyan sok programot még nem próbáltam. Mindenesetre ezután a 4,5 inch kijelzőt újra megnézni, az egérmozinak hat :Y

(#105167) Bendegúz98 válasza AttyVin (#105165) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Vibration notifiert probald ki nekem az jott be. Es a noled es az altalam probalt nem egy alkalmazas nem fog neked emailre meg mesengerre mindig ertesitest kuldeni hiaba tudod hozzarendelni. Hol jelez hol nem. Nalam legalabb is.

(#105168) #79335424 válasza AttyVin (#105165) üzenetére


#79335424
törölt tag

SGS2 -n, BLN -t használtam, custom kernellel.

(#105169) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Mai napon megjött a Csájnából rendelt Lenovo A916 telefonom. Barátkozunk, már jóban vagyunk, de még nem ismerjük egymást.

Olyan embert keresek akinek vág az esze és keni vágja a maltertémát, azaz az android oprendszert és a telefonokat. Írjon itt kend vagy privátban, nekem mindegy.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#105170) WOT-H-A-C válasza wolfman (#105169) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Talán tedd fel a kérdéseidet is és akkor lehet, hogy válasz is lesz... :U

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#105171) gyűrű válasza wolfman (#105169) üzenetére


gyűrű
addikt

Üdvözöllek!
Örülök hogy megjött....ha máshonnan nem, akkor legalább "Csájnából"
Hogy szeretnéd az ismerkedést?
Ez az : "akinek vág az esze és keni vágja a maltertémát, azaz az android oprendszert és a telefonokat"
kicsit megakasztott.
Sok olyan van itt, akinek vág az esze. De miért kell hogy : keni vágja a maltertémát ?
Mi az amit szeretnél, remélem a hasonlataidat félre nem értve, mondám neked "kedves őstermelő"?
Lehet hogy a "Írjon itt kend vagy privátban, nekem mindegy"-ot .félreértem? :F

(#105172) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Lenovo K3 (nem Note, hanem sima) van itt esetleg valakinek?

(#105173) 01andris


01andris
tag

Helló.A Zopo ZP330 telefon 90 dollárért jó vétel?

(#105174) beg válasza 01andris (#105173) üzenetére


beg
veterán

Jó.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#105175) gyűrű válasza 01andris (#105173) üzenetére


gyűrű
addikt

Nagyon jó ennyiért :K

(#105176) freaghill


freaghill
őstag

Szerintetek melyik a legjobb offline GPS?
Mennem kell hétfőn Németországba, és mikor kiértem akkor tudok majd csak ott kártyát venni és használni ott is a Waze-t.

(#105177) gyűrű válasza freaghill (#105176) üzenetére


gyűrű
addikt

Egyértelműen az IGO. :K

(#105178) Zeki válasza freaghill (#105176) üzenetére


Zeki
nagyúr

nem warezben a HERE.

(#105179) fateless válasza freaghill (#105176) üzenetére


fateless
veterán

Ingyenes: here
Fizetős: sygic

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#105180) zolipapa66 válasza Zeki (#105178) üzenetére


zolipapa66
tag

Az Igo szülinap sem warez....

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#105182) zolipapa66 válasza #45553408 (#105181) üzenetére


zolipapa66
tag

Valóban :)

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#105183) gipsztigris válasza zolipapa66 (#105180) üzenetére


gipsztigris
addikt

Németeknél nem tudja használni! Hazánkban egyértelműen a legjobb az iGO, de külföldön legálisan a Sygic… vagy a Here.

Na, már megint a frissítés maradt el! :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#105184) freaghill


freaghill
őstag

Here-t szedtem le. Eddig tetszik. Holnap kipróbálom. Köszönöm srácok!

(#105185) citkar válasza zolipapa66 (#105180) üzenetére


citkar
addikt

És aki most akarja beszerezni már nem tudja.
Vagy helyesbítsen ki valaki, ha mégis...

(#105186) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Lenovo P70es telefont.
Az eszközkezelőben megjelenik, de ugye felkiáltó jellel.
Letöltöttem hozzá a drivert és nem akarja telepíteni, mert azt írja ki, hogy win nem talál drivert :(

Ez mitől van? Win = és Win 8.1es gépen is!

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#105187) wolfman válasza gyűrű (#105171) üzenetére


wolfman
veterán

Finoman leparasztoztál, köszi. :D

Leírom én ide is a kérdéseim, de félek, hogy nagyon általános ismeret lesz, aminek csak én nem vagyok még tudója itt ebben a topikban. Meg az is lehet, hogy az adott embert nagyon is lefoglalnám kérdéseimmel, azért gondoltam privátban. Ám, de legyen.

1.: Szeretnék pár (majdnem mind) gyári programot kitörölni a szoftverből. Ezt hogyan lehet. Gondolom ehhez kell a rootolás, de ezt se vágom még. Hallottam már mindenfelől, csak még nem csináltam, lévén mától van okostelóm.

2.: Alapból a telefon angol volt. Átállítottam a nyelvet magyarra, minden ok volt. Aztán volt egy menüpont, ahol szintén valami régiót lehetett állítani, de csak két lehetőség volt, talán kínai meg Japán. Na itt sikerült OK-t nyomjak az alsóra és azóta szét van esve az összes szöveg mindenhol ahol hosszú ékezet van. :( Ez mi és hogy lehet rendbe hozni?

3.: Google Store nélkül tudok-e chrome böngészőt és facebook alkalmazást telepíteni meg egyebeket?

Egyelőre ennyi.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#105188) Vvarpi válasza cekkk (#105186) üzenetére


Vvarpi
tag

Keress rá: az aláíratlan driver telepítése win 8 alatt témára.
Sajnos a letöltött(aláírtlan) driver telepítése már nem csak egy klikk.

(#105189) cekkk válasza Vvarpi (#105188) üzenetére


cekkk
veterán

Most éppen olyan módban vagyok a gépen, és nem akarja úgy sem sajnos :(

(#105190) wolfman


wolfman
veterán

Ja igen, még egy nagyon fontos!

Beletettem a saját vodás kártyám, másodiknak meg a céges vodás számom. Elsődlegesnek van mobilinternete 500mb, de nem tudom használni. Engedélyeztem az adatkapcsolatot a SIM1-en, de ezután sem engedi. Mi lehet a baja?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#105191) zolipapa66 válasza wolfman (#105190) üzenetére


zolipapa66
tag

Apn beállításnál töröld a vitamax szót.

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#105192) WOT-H-A-C válasza wolfman (#105187) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

1. Kingo root
. Root + valamilyen file explorer,de ezelőtt mentést javaslok

2. Itt szerintem csak a font készletwet állítottad át

3. Nem nagyon vagyis talán... :), ha van valami store amiben megtalálod a google services -t , play-t stb...

4.Multilang, root, gapps

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#105193) alexw801 válasza wolfman (#105187) üzenetére


alexw801
senior tag

Nem Te vagy az egyetlen, akit elküldött ez a ...., engem is, magyar nyelvhasználat ügyben, meg kínai csúfolódással...
Én tisztelem a kínaiakat, az elmúlt hetekben 15 napot jártam arra két nekifutással, 12 rep. jártattal.

1. A rendszerrel érkező appokat törölni csak root joggal lehet, és következményei lesznek, pl. nem lehet gyári frissítést végezni emiatt a jövőben.
2.Két helyen jön elő a nyelv: a telefon általános használati nyelve (nyilván először itt állítottad át) és a beviteli nyelvek. Ez utóbbit a Beállítások / nyelv és bevitel alatt kell állítgatni. A beviteli módot is kell állítani és lehet több nyelvet egyszerre választani, én pl. magyar, angol és orosz nyelvet állítottam be, ezután minden szöveg beírási feladatnál feljön a virtuális billentyűzet, és ott ez a 3 nyelv átkapcsolható. gyűrűnek üzenem, hogy semmi kínai bevitel nincs nálam, bár sokat figyeltem hogyan írnak be a kínaiak: latin billentyűzeten 3-4 beütés, feljön egy sor ajánlott kínai karakter, és kiválasztják a megfelelőt, ráböknek. Ezt elég gyorsan végzik.
3. Androidos telefont nem használnék Google szolgáltatások nélkül, bár a Nagy Kínában ez így megy, le van tiltva (kivéve Tajvanon, ott szuper jól működnek). Az egészet együtt kell telepíteni, Gapps a becenevük. Először a Google Play Services, stb. kell (ez végzi a szinkronizálást), majd a Play Store jön, a többit le lehet szedni egyenként a Play Store / Play áruházból. Lehet függetllen forrásból is telepíteni app-okat, ez esetben az SD kártyára (gyökérbe) másoljuk az .apk kiterjesztésű app-ot, majd fájlkezelővel rábökünk, telepítjük. Pl a Facebook-ot.

Jó munkát!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#105194) cappa72 válasza wolfman (#105169) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha ez az első okostelefonod, akkor elsőre leginkább olvasd el az összefoglaló mentési javaslatait.
Aztán fontos tudni hogy az a816-on kulin kell aktivslni a dual sim mode-ot. Kehet higy neked aktivaltak es ezert erdemes megnezni a sim kezelesnel ezt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#105195) 7Sony7 válasza cappa72 (#105194) üzenetére


7Sony7
addikt

Te lenni külföldi? :D
(Én is szoktam így járni, ha sietek) :)

-

(#105196) cappa72 válasza 7Sony7 (#105195) üzenetére


cappa72
nagyúr

Movilrol durvan nehezen irok, es csak torom madzsar. Bar sokan megertik. ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#105197) 7Sony7 válasza cappa72 (#105196) üzenetére


7Sony7
addikt

:D Én érteni, és nem kötekedőzni tovabb. :) Csak azért írtam, mert akinek válaszoltál, az így nem biztos, hogy megérti. :)

-

(#105198) WOT-H-A-C válasza cappa72 (#105194) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem a916 rol volt szó? B@sszus én meg ahhoz kerestem cuccokat.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#105199) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ez a z üzlet mennyire megbízható?

[link]

Elég jó áron van a Lenovo P70, talán megtaláltam a ZTE V5 utódját :K

(#105200) WOT-H-A-C válasza Jim74 (#105199) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ajánlott. A telefon topikjában már többen vették onnan.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.