Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz proci985 #4753 üzenetére

    Egyébként ez régóta így van, és tényleg pokoli zavaró. Akadnak olyan szériák, egyre több, ahol nagyon észnél kell lenni a teszteredményekkel kapcsolatban. Pl. AMD oldalon én mindig a tesztekben a 7970 eredményét néztem, mert a 7950-eken nagyon alacsony volt a power limit, és össze-vissza eredmények voltak, kártyánként, tesztoldalanként más emiatt.

    Ugyanez a referencia 290 és 290X, főleg az utóbbi csendes BIOS-ával, mivel eléri a 94 fokot, és utána órajel-játék. Ott szerencsére van az "Über-mód", ami minimalizálja a throttlingot, az viszonylag jó viszonyítási alap.

    Nv-nél pedig aztán végképp katyvasz, emlékszem, anno mennyi találgatás volt, mi alapján dől el, melyik GPU mennyire BOOST-ol. Volt ami nagyobb, volt ami kisebb mértékben tette.

    De egyébként Intel CPU-knál is vannak vices dolgok, főleg az új Broadwell Core-M cuccoknál, ahol egész vicces dolgokat produkál a magas turbó, alacsony TDP és alapórajel [link].

    De a saját Sandy Bridge kétmagosomnál is erősen trükközni kell a notiban, hogy a GPU turbózhasson, de a CPU nem, különben megeszi a 35W TDP-t az IGP elől, és 1300Mhz helyett nagyon durván kisebb órajelen megy azért, hogy a proci minimálisat turbózhasson, a végeredmény meg pocsék. Nem pont ide vág a téma, de pár mérés: [link].

Új hozzászólás Aktív témák