Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) HSM válasza 7time (#9150) üzenetére


HSM
félisten

Azért azt nem mondanám, de erősen túl lett misztifikálva azóta dolog, erre céloztam. ;)

(#9152) gbors válasza HSM (#9149) üzenetére


gbors
nagyúr

úgy van, van neki pár fő előnye :K
őszintén szólva, nagyon örülnék, ha az AMD valamelyik innovatív húzása végre azonnali eredményekre fordulna le. amikor a gDDR5-öt behozták egy generációval a konkurencia előtt, az elég nagyot ütött :)

(#9148) -Solt-: őszintén szólva, annyira fundamentális hatása lehet a GPU-ra egy ilyen változásnak, hogy én még jósolni sem merek :B

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9153) Televan74 válasza gbors (#9147) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem is megakadt a szemem a 360X -n.Majd kiderül.

(#9150) 7time A fogyasztás engem nem zavar.Én GTX980 -t a Witcher3 miatt vettem meg,és jó áron jutottam hozzá.137.000+posta jó ár volt egy alig használt G1 -ért.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9154) HSM válasza gbors (#9152) üzenetére


HSM
félisten

Igen, emlékszem rá. Az Nv vissza is fizetett valamennyit az első vásárlóiknak, akkorát estek a kártyáik árai. :R

(#9155) -Solt- válasza gbors (#9152) üzenetére


-Solt-
veterán

Én sem, csak ötletelek, hogy mi lehet a fő csapásvonal... :))

www.smart-bus.hu

(#9156) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Radeon R9 380X Based on "Grenada," a Refined "Hawaii"

"AMD's upcoming Radeon R9 380X and R9 380 graphics cards, with which it wants to immediately address the GTX 980 and GTX 970, will be based on a "new" silicon codenamed "Grenada." Built on the 28 nm silicon fab process, Grenada will be a refined variant of "Hawaii," much in the same way as "Curacao" was of "Pitcairn," in the previous generation.

The Grenada silicon will have the same specs as Hawaii - 2,816 GCN stream processors, 176 TMUs, 64 ROPs, and a 512-bit wide GDDR5 memory interface, holding 4 GB memory. Refinements in the silicon over Hawaii could allow AMD to increase clock speeds, to outperform the GTX 980 and GTX 970. We don't expect the chip to be any more energy efficient at its final clocks, than Hawaii. AMD's design focus appears to be performance. AMD could save itself the embarrassment of a loud reference design cooler, by throwing the chip up for quiet custom-design cooling solutions from AIB (add-in board) partners from day-one."

hmmm, érdekesen hangzik, erre kiváncsi vagyok, tényleg fel tudják-e tolni a hawaii-t a 980 szintjére.

"The only truly new silicon with the R9 300 series, is "Fiji." This chip will be designed to drive AMD's high-end single- and dual-GPU graphics cards, and will be built to compete with the GM200 silicon from NVIDIA, and the GeForce GTX TITAN-X it will debut with. This chip features 4,096 stream processors based on the GCN 1.3 architecture - double that of "Tonga," 256 TMUs, 128 ROPs, and a 1024-bit wide HBM memory interface, offering 640 GB/s of memory bandwidth. 4 GB could be the standard memory amount. The three cards AMD will carve out of this silicon, are the R9 390, the R9 390X, and the R9 390X2."

[ Szerkesztve ]

(#9157) Malibutomi válasza Malibutomi (#9156) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez egybevág a Televan által linkelt táblázattal. Érdekesen alakul, vajon mennyi lesz a grenada emelt órajele? Hogy beérje a 980-at, ahhoz 1200 a minimum.
Milyen lesz a Fiji? mennyit fog fogyasztani? :DD

(#9158) Crytek válasza Malibutomi (#9156) üzenetére


Crytek
veterán

Nem értek angolul: Akkor most ez a 380X a régi putri 1.1GCN lesz vagy ez is 1.3?

Mert az látom hogy a semmire nem jó kategóriához oda van írva az 1.3.

Next PC Upgrade: 2022

(#9159) FollowTheORI válasza Malibutomi (#9156) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Őszintén ezt a változatot még nem olvastam eddig de nem sok értelmét látom. :)

Tehát jön egy "refined" finomított hawaii... ennek semmi értelme... ha már hozzányúlnak akkor új GCN architektúrás szilikon jönne... az úgy meg már nem összeegyeztethető a többivel.
Sima órajelpiszkálgatással meg egy újabb Hawaii revizióval nem lehet befogni a 980-at, annyit nem hiszem tudnak csavarni rajta értelmesen a jelenlegi hátrányait figyelembe véve pláne.

Számomra még mindig hihetőbb az hogy jön az új "Fiji"... és az lesz a 980 ellenfele, lehet gyorsabb lesz nála valamennyivel.

A 390 speckói meg ingencsak "whishful thinking dream" kategória... de persze majd meglátjuk. :)
(Kivéve ha 20-22nm-en van.)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9160) HSM válasza Crytek (#9158) üzenetére


HSM
félisten

Putri? :F Jelen pillanatban az 1.0 GCN is fejlettebb a konkurenciánál, nem tudom, miért kéne mindenáron beleerőszakolniuk mégnagyobb tudást. Így is a fogyasztásért meg sebességért megy a sírásrívás. :D

Amúgy 1.2 most a legfejlettebb, az a Tonga, és az lesz elvileg a Fiji is. Szerintem semmi gond nem lesz az 1.1-el sem amúgy, főleg csak VR-nél látom előnyét az 1.2-nek.

[ Szerkesztve ]

(#9161) Malibutomi válasza FollowTheORI (#9159) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Csak annyit tudok mondani hogy ez már TPU és Guru3D info, nem csingcsung kinai közlés.
Lassan kezdenek egybevágni az adatok.

(#9160) HSM
A Fiji-re 1.3-at írnak.

[ Szerkesztve ]

(#9162) Laja333


Laja333
őstag

Már komolyan kezd jobban érdekelni mit hoznak ki a hawaii-ból, mint a Fiji. :C
Írta is valahol Abu, hogy AMD meg van elégedve a hawaii-al. 980ra a válaszuk: ja hát ilyet mi is tudunk tavalyi kártyákból. Zseniális. :C

(#9163) TTomax


TTomax
nagyúr

Ugyanaz lesz a 380X,mint ami 280X volt a 7970 után... "zseniális"... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9164) Anubris válasza Malibutomi (#9157) üzenetére


Anubris
őstag

Ráadásul nem tudom mennyire veszik figyelembe azt, hogy a 970/980 az alap boost-nál jóval följebb tolható.
Meg ezt akkor ha csak ennyi változtatás lenne, hamarosan meg kellene jelentetni.

(#9165) Milka 78 válasza Malibutomi (#9156) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak nem úszom meg a 390x-et...ez a 380x meg elég érdekes,de a 980-hoz 1250-1300 az alap és a tuningról,fogyasztásról még szó sincs.Nem tudom mit akarnak reszelni a Hawai-on,de nagyon bele kell nyúlniuk,hogy életképes legyen.

(#9166) Malibutomi válasza Anubris (#9164) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hogy meddig tolható, az a cégeket nem érdekli szerintem, a tuning mindig lutri, és a usertől függ. Ők az alap állapotot nézik, ahhoz képest viszonyítanak.
De igen, eléggé bele kell nyúlniuk, ha 1200 felett alapórajellel akarnak kijönni.

Mondjuk ha összehozzák, és kireszelnek +20%-ot a hawaii-ból, akkor emelem kalapom.

[ Szerkesztve ]

(#9167) HSM válasza Malibutomi (#9161) üzenetére


HSM
félisten

Hülyeség. Alig jöttek ki az 1.2-vel, nem fognak 1.3-at csinálni, hogy szivasság magukat generáción belül. :N

(#9163) TTomax: Elég sokat javult fogyasztás terén a Tahiti az első XT revízióhoz képest akár az XT2, akár az XTL revíziónál. :K

(#9164) Anubris: "ha csak ennyi változtatás lenne"
Papíron nem tűnik nagy dolognak, de nem olyan egyszerű kis pici feladat "optimalizálni a szilikont" egy csekély 6Milliárd tranzisztoros csipben. :DDD

(#9168) regener válasza Crytek (#9158) üzenetére


regener
veterán

(#9169) Anubris válasza HSM (#9167) üzenetére


Anubris
őstag

Gondolom nem most kezdenek neki állni, én arra mondom, hogy a korábbi hírek arról szóltak, hogy Júniusban a nem tudom milyen show után lesznek kaphatók a 380x-ek.
Ez gondolom most nem így lesz és max a 390 érkezik olyan későn, a 380x-nek meg tavasszal jönnie kellene.

Szerk: Igazából majd arra leszek kíváncsi milyen áron vezetik be, szépen lenyomhatnák a 980 árát.

[ Szerkesztve ]

(#9170) Televan74


Televan74
nagyúr

Izgatottan várom majd az első teszteket.Mondjuk igazi újdonság csak a HBM -s Fiji lesz.

Nagyon alacsony árakra azért nem érdemes számítani.Lisa Su megmondta, hogy több piros mérleget nem szeretne többé látni.Mivel a gyártáson nem tudnak spórolni,így ha teljesítmény kell,fizess érte üzletpolitika fog játszani. :(

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9171) FragMaster válasza TTomax (#9163) üzenetére


FragMaster
addikt

Nekem annyi kell, hogy jó olcsón legyen 290-em :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#9172) Laja333 válasza Anubris (#9164) üzenetére


Laja333
őstag

"Csak". Csak behozzák a 980at Hawaii-al, változatlan fogyasztás mellett. Biztosan csak felhúzzák az órajelét 1200- 1300-ra. Ehhez azért több kell egy átnevezésen kívül. :)

(#9173) Malibutomi válasza Laja333 (#9172) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy ez még csak egy hír. Majd ha itt vannak a kártyák, és tényleg ez a helyzet, akkor biztos bármi.

(#9174) Departed válasza FragMaster (#9171) üzenetére


Departed
őstag

Pontosan ez a célom nekem is. :D Az új csúcskártyák FullHD-s használatot figyelembevéve feleslegesen drága megoldást jelentenének, a 290/380 már megfelelne mondjuk 7-essel kezdődő árcédulával. :K

(#9175) ffodi válasza Malibutomi (#9156) üzenetére


ffodi
veterán

"Refinements in the silicon over Hawaii could allow AMD to increase clock speeds, to outperform the GTX 980 and GTX 970"

Na erre nagyon kíváncsi leszek. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9176) Crytek válasza regener (#9168) üzenetére


Crytek
veterán

Köszi!

Sajnos ha ez igaz akkor nem lesz 970-nél olcsóbb azonos szintű AMD :(
120 ezret meg nem vagyok hajlandó kiadni egy alkatrészért sem!

Akkor idén sem lesz új gépem dejó. :W

Next PC Upgrade: 2022

(#9177) FollowTheORI válasza Crytek (#9176) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Amíg megjelennek tudsz spórólni... :P

Mellesleg nem hinném AMD drágábban fogja adni a portékáját mint az nVidia a 970-et, mármint amit annak az ellenfeléül szán. Már most is ugyanannyiba kerül a 290X pl.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9178) Crytek válasza FollowTheORI (#9177) üzenetére


Crytek
veterán

Ez nekem nem spórolás kérdése pénzem van mindig .De ha 50 milliárdom van akkor sem veszek 120-ért soha pc-be alkatrészt.

regener: Most is vehetnék bármikor amit írtál ,de nekem nemér annyit , ennyi.Amúgy meg ha meg valaki csak a pc-jével tud villogni ott komoly bajok lennének jelen.

Dtomka: Egyszerre akarok mindent. De még olyan proci nem is létezik amilyet akarok sajnos :(

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#9179) regener válasza Crytek (#9178) üzenetére


regener
veterán

Nem a francokat nem, itt világítanál vele hogy a te gépedben R9 295X2 CFX van :D

(#9180) Dtomka válasza Crytek (#9176) üzenetére


Dtomka
veterán

"Akkor idén sem lesz új gépem dejó" Attól még megvehetsz mindent ami kell...proci+hűtő+alaplap+ram+táp...
Vagy előbb veszed a vga-t és utána a többit? :F

Én is Broadwellt várom....a Skylakeről lebeszéltek :)

[ Szerkesztve ]

(#9181) FollowTheORI válasza Crytek (#9178) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Dehogynem... majd ha tovább romlik a forint a dollárhoz képest. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9182) tailor74


tailor74
őstag

Hát nem tudom ki hogy van vele, de én nem estem hasra ettől a hírtől... :( Valahogy többre számítottam...
Ezek szerint kapunk 2 magasabb órajelű átnevezett kártyát, amit igen erősen hűteni kell, még jobban, mint eddig...
Meg lesz 2 új kártya, de milyen áron?
Még mindig az átnevezős, kicsit előre tipegős korszaka van az amd-nek, én talán kezdem ezt megunni..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#9183) Laja333 válasza tailor74 (#9182) üzenetére


Laja333
őstag

Nem volt szó átnevezésről. Legalább is nem olyan értelemben, hogy fogják a raktári 290x-eket, felhúzzák őket 1300-ra majd 380x-ként árusítják. Valószínűleg marad a fogyasztása a mai szinten, de jobb teljesítménnyel. Mivel a 290x most is hozza a 970 teljesítményét, így gondolom az újragondolt Hawaii-t a 980-hoz lövik be. Teljesítmény/fogyasztás még mindig nem lesz olyan mint a GTX-é, de már jobb lesz mint volt. A 390/X meg a 980Ti-vel fog boxolni, olyan áron, amilyet a GTX is képviselni fog. :)

(#9184) Malibutomi válasza Laja333 (#9183) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azért én nagyon kiváncsi vagyok hogy ha tényleg ez lesz a valóság, akkor hogyan tudják úgy átgyúrni a chipet, hogy kihozzanak belőle legalább 20% teljesítményt/órajelet.

(#9185) daveoff válasza Laja333 (#9183) üzenetére


daveoff
veterán

Arra leszek kíváncsi, ha a 380X-et a 980 ellen indítják, és lényegében egy javított 290X lesz, akkor hova teszik árban. Most pl. 110-120k egy 290X, akkor ez az emelt órajeles "ugyanilyen kártya" mennyi lesz? A 980 árát így biztos le fogja nyomni...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#9186) gbors válasza HSM (#9160) üzenetére


gbors
nagyúr

elég szerencsétlen kifejezés a "fejlettebb" ebben az esetben. funkcionálisan többet tud, de a funkcionalitás korántsem a fejlettség egyetlen fokmérője.

szerintem bőven van mit fejleszteni a GCN-en is - még akkor is, ha új tudást nem kell belerakni. egyébként amúgy kell - a GCN 1.0 nem tud A-Syncet, az 1.1-ben pedig még nincs benne a fejlettebb delta color compression, csak hogy két markáns példát említsek.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9187) -Solt- válasza daveoff (#9185) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem 140-150K-val fog kezdeni... attól függően, hogy viszonyul a 980-hoz a tudása.

www.smart-bus.hu

(#9188) Crytek válasza daveoff (#9185) üzenetére


Crytek
veterán

Nv most úgyis nagyon jól áll. Tol egy price cut-ot a 980-akra 125K-ig és mindenki rohan olyat venni. Nem is értem miért nem lépik meg :C

Next PC Upgrade: 2022

(#9189) Televan74 válasza Crytek (#9188) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mert nincs konkurencia.Nemhogy olcsóbb,de inkább drágább lett. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9190) stratova válasza gbors (#9186) üzenetére


stratova
veterán

Elvileg a tesszellátoron is reszeltek 1.2-nél, amire rá is fért. Úgy rémlik ebben már-már menetrendszerűen erősebb Nv "normal" felett.

Ebben R9 285 kb. egy szinten lehet GTX 760 Ti-vel.

[ Szerkesztve ]

(#9191) Laja333 válasza daveoff (#9185) üzenetére


Laja333
őstag

Newegg-en a MSI gaming 290x most 310 dollár, a Tri-x meg 340. GTX 980-ak 560 dollártól indulnak. Ha 100 dollárral drágábban adják a 380x-eket mint a 290x-eket, még így is egy százassal olcsóbb mint a 980. Szerintem tudnak hova nyújtózkodni az árral. 390-ek meg ugye 980 fölötti árral kell számolni, eleve afölötti kategória lesz.

(#9192) Crytek válasza Televan74 (#9189) üzenetére


Crytek
veterán

De ha majd lesz konkurencia a buta NV akkor se viszi le 125K-ig a 980 árát

Next PC Upgrade: 2022

(#9193) HSM válasza gbors (#9186) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem jó a kifejezés. Pl. a preempció támogatása határozott fejlődés az architektúra szempontjából. Persze, lehet "funkciónak" is csúfolni.

Az A-sync támogatásnál inkább úgy mondanám, újabb verziójú DP kell, amit a GCN1.1-es kártyákba raktak bele. A delta-color cucctól azért én nem estem hanyatt, nyers erőben bőven kompenzálja az 512bites memóriabusz. Persze, nyilván jobb lenne, ha benne lenne, de inkább olcsóbb kártyákban látom ennek fontos szerepét, pl. a Tongában. ;) Más kérdés, hogy sanszosan jobb fogyasztás/teljesítmény lenne elérhető egy Hawaii-kategóriájú csippel is, ha kicsit kisebb memóribusza lenne kevesebb csippel és delta-colorral, de az egy másik történet...

(#9190) stratova: Kérdés, van-e bármi értelme. Valahogy nem igazán lett egy széleskörűen alkalmazott dolog ez a tesszeláció a megvalósítás buktatói miatt.

[ Szerkesztve ]

(#9194) Abu85 válasza stratova (#9190) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt csak azért erős a 285, mert az OpenGL base profil a Radeonon csak egy tesszellátor használatát teszi lehetővé. Ezért van a Hawaii és a Tahiti egymáson, annak ellenére, hogy a Hawaii DX11-ben sokkal jobb eredményeket mutat fel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9195) daveoff válasza Laja333 (#9191) üzenetére


daveoff
veterán

Ezt vágom, csak én arra utaltam, hogy lényegében eladnak egy ugyanolyan kártyát jóval drágábban.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#9196) -Solt- válasza daveoff (#9195) üzenetére


-Solt-
veterán

Ugyanolyan? A 290X partiban van a 980-l? :)

www.smart-bus.hu

(#9197) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ezt énis kétlem... de igaz már leírtam.

Ez elég lehetetlen kategória hogy a jelenlegi 290X-et meg lehet úgy piszkálni azonos gyártástechnológián "minimális" módosításokkal (ami még megéri, az újratervezés helyett), hogy a 980-at befogja.
Ha meg nem fogja be és nem változik a viszonyuk az ára is irreleváns lesz a 980-hoz képest.

Ehhez kell egy új GPU és ezt valószínű az AMD is tudja, azért molyol rajta évek óta, egy sima refresh-t akár évente tudtak volna tolni már eddig is, ha ez lenne a cél és elég lenne.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9198) stratova válasza Abu85 (#9194) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm a magyarázatot. Túlzás hogy értem, inkább pedzegetem. De akkor egy Dx tesztben nem kellene profilt váltani, vagy tudom is én :F
Computerbase DirectX SDK - SubD11 tesztjében (918 MHz: GTX 770, R9 285, R9 290, R9 280) Faktor 12-nél Hawaii-tól átveszi a vezetést Tonga, majd 15-nél ő adja át a stafétát GK104-nek.

Ha jól rémlik a Metro címek szeretik ilyen szempontból megfektetni a kártyákat. FHD mellett R9 285 egész szépen állja a sarat (R9 285 min 35 fps vs. R9 290: 37, GTX 970: 36, R9 280X: 34, GTX 770: 33, GTX 960: 31). 1080p felett viszont másutt lehet a szűk keresztmetszet (memória stb).

[ Szerkesztve ]

(#9199) gbors válasza HSM (#9193) üzenetére


gbors
nagyúr

a preempció támogatása tipikusan az egyik olyan feature-e (ha már a funkció szó annyira büdös :) ) a GCN-nek, amiből a jó ég tudja, mikor fognak a játékok profitálni, if ever. de még egyszer - ez a fejlettségnek csak az egyik dimenziója. unit-utilizációban továbbra is jobb az nVidia - erre is lehet mondani, hogy fejlettebb. meg a perf / wattra is, még akkor is, ha előre tudom, mit fogsz erre válaszolni ;]

én nem lennék biztos benne, hogy ha a Tahitire rákasztasz egy újabb DP-t, akkor A-Sync solved. az AMD is óvatosan fogalmaz.

a DeltaCC alacsonyabb fizikai sávszélesség használata mellett éri el ugyanazt a teljesítményt. szerintem 384-bit + erős DeltaCC > 512-bit (ahol > azt jelenti, hogy jobb). nem pont Te írtad, hogy a HBM milyen jó, mert kevesebbet fogyaszt? itt ugyanaz a helyzet.

(#9190) stratova: a Tongában a frontend több részéhez is hozzányúltak, valóban. a tesszelációs teljesítmény javulása indirekt következménye a vertex reuse-nak, ha jól emlékszem, de a változások nem merülnek ki ennyiben.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9200) daveoff válasza -Solt- (#9196) üzenetére


daveoff
veterán

Mondjuk azzal a plusz 200-300MHz-el már közel partiban lenne..... :)

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.