Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) korcsi válasza Laja333 (#9099) üzenetére


korcsi
veterán

Most HBM-es vagy DDR4-es?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9102) 7time válasza korcsi (#9101) üzenetére


7time
senior tag

Úgy gondolta hogy az IGP használja a HBM memóriát a CPU pedig a DDR4.

(#9103) stratova válasza 7time (#9093) üzenetére


stratova
veterán

Csendben megjegyzem, hogy a wikit bárki szerkesztheti akár Te vagy én is. Már megjelent termékeknél jó támpont, de várományos modellek esetében érdemes fenntartással kezelni. :)

(#9104) Crytek válasza 7time (#9102) üzenetére


Crytek
veterán

Minden legyen HBM-es az csókolom , azt nesze neked sebesség :C

Next PC Upgrade: 2022

(#9105) stratova válasza Crytek (#9104) üzenetére


stratova
veterán

Azt te nem fizetnéd ki. :N

(#9106) Crytek válasza stratova (#9105) üzenetére


Crytek
veterán

Attól még érdekelhet egy DDR4-DDR5-ös rendszerrel összevetve mit tudna.

Next PC Upgrade: 2022

(#9107) 7time válasza Crytek (#9106) üzenetére


7time
senior tag

DDR5 nem létezik, a DDR4 meg megreggelizné.

(#9108) Crytek válasza 7time (#9107) üzenetére


Crytek
veterán

Az összehasonlító számok , nem ezt mutatják de lényegtelen ,mert ilyen HBM-es rendszer soha nem lesz!

Next PC Upgrade: 2022

(#9109) 7time válasza Crytek (#9108) üzenetére


7time
senior tag

Milyen összehasonlító számra gondolsz?

(#9110) Crytek válasza 7time (#9109) üzenetére


Crytek
veterán

Túrd elő a neten én meg nem keresem most.

Valami cikkbe volt 1-2 érték ahol ez volt: A HBM 9x gyorsabb mint a ddr5 vagy valami ilyesmi

Next PC Upgrade: 2022

(#9111) Thrawn válasza Crytek (#9110) üzenetére


Thrawn
félisten

Nincs DDR5 továbbra sem :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9112) 7time válasza Crytek (#9110) üzenetére


7time
senior tag

Félreérthetően írtam, a HBM reggelizné meg a DDR4 -et, DDR5 nem létezik csak GDDR5 de azt nem lehet rendszermemóriának használni.

(#9113) Crytek válasza Thrawn (#9111) üzenetére


Crytek
veterán

Majd lesz egyszer (csak még a DD3 a menő a DDR4 most kezd csak elterjedni.... nem állhatnak hirtelen elő a DDR5-el) ez csak agyalás elmélkedés.Minden technológia amit most az iparban jelen van már nagyon rég elavult. Sok ember örökre elmezavarodott lenne a sokktól, ha tudná valójában hol is tart a technológia.

Amúgy meg egyelőre HBM sincs és új AMD sincs :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#9114) 7time válasza Crytek (#9113) üzenetére


7time
senior tag

Azért a sok UAV meg B2 bombázó,kémműhold mellett nem ijednénk meg a DDR5 sem csak ugye még nincs kész a szabvány sem.

(#9115) Thrawn válasza Crytek (#9113) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez világos, csak akkor azt nem értem, hogy miért és hogyan akarod összehasonlítani a DDR-t és a HBM-et, mikor mindkettőnek megvan az a sajátos környezete, amiben jól teljesít. Hiába pattintasz egy DDR4-es RAM modulra a chipek helyére HBM-et, ha a proci azt sem tudja mihez kezdje vele. Ugyanez fordítva is igaz.

Az előbb félreütöttem egy billentyűt, de felnyitotta a szemem miközben kijavítottam. A HBM valódi rövidítése a HűB*Meg :))

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9116) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Várható az új amd karik közül valamelyik a 200-250$-os kategóriába vagy mindegyik felette lesz?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#9117) 7time válasza Ferdzsoo (#9116) üzenetére


7time
senior tag

Valószínűleg az R9-370X az a kategória lesz csak ugye az Európában valamivel többet jelent.

(#9118) stratova válasza Ferdzsoo (#9116) üzenetére


stratova
veterán

Szvsz Tonga "refresh" (R9 370 / 370X?) lehet ilyen a GTX 960 / GTX 960 Ti-hez hasonló árban.

[ Szerkesztve ]

(#9119) Ferdzsoo válasza stratova (#9118) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezek a karik előreláthatólag gyorsabbak lesznek mint a jelenlegi R9 280?
Ezérz találgatós topik nem? :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#9120) stratova válasza Ferdzsoo (#9119) üzenetére


stratova
veterán

Indulj ki az R9 285 vs R9 280 viszonyából, bár a 3xx-nek ezen attól még kicsit illene reszelnie (pl kaphatna több és nagyobb kapacitású RAM-ot, utóbbit szinte kötelező jelleggel, mert már GTX 960-ból is lesz 4 GB-os verzió). Annyi biztos hogy lesz teljes értékű Tonga is.

[ Szerkesztve ]

(#9121) 7time válasza Ferdzsoo (#9119) üzenetére


7time
senior tag

Valószínűleg gyorsabbak lesznek valamivel az R9-280-nál és kevesebbet is fognak fogyasztani, remélem a 3GB mellett lesznek 6GB verziók is.

stratova

Nem kell OFF -ba tenni hiszen találgatunk és a témában.

[ Szerkesztve ]

(#9122) FollowTheORI válasza Ferdzsoo (#9119) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem nem... mármint ami azonos specifikációval jön az nem.

Kb ez várható ha minden jól megy AMD oldalon:

370/370X -> a monstani 285 és 280X körül, esetleg picit magasabb órajel és jobb fogyasztás (ez mondjuk attól is függ pl 28 nano vagy netán mégis 22 lesz) - GTX 960 / 960Ti ellenfele.
380/380X -> a mostani 290 és 290X körül esetleg picit magasabb órajel és jobb fogyasztás (28 nano vagy netán mégis 22 lesz). GTX 970 ellenfele.

És ha lesz még nagyobb 390/390X kb az lesz akkor a GTX980 sebessége körül, legalábbis ez az én tippem.
Bár ha sikerül meglépni a 22 nanót akkor akár fölé is mehet még értelmes fogyasztási keretek között.

Az árazás lesz a másik nagy kérdés. Azis lehet bemennek az nVidia alá jelentősen majd (50-100 dollárral pl).

Lesz még 360/360X is valszeg az meg a mostani 270/270X lesz csak már alsó katergóriában.

Kb ez várható a tavaszi, nyár eleji rajttól egész év végéig kifutással, attól függ hogy ütemezték be.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9123) 7time válasza FollowTheORI (#9122) üzenetére


7time
senior tag

Kicsit alulbecsülöd:

(#9124) Ferdzsoo válasza FollowTheORI (#9122) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Erősen gondolkozom most 60k körül lehet kapni 280-at, szerintem annyiért jó vétel...
nyár elejére már úgysem lesz belőle sehol...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#9125) 7time válasza Ferdzsoo (#9124) üzenetére


7time
senior tag

Valóban jó vétel.

(#9126) TESCO-Zsömle válasza Ferdzsoo (#9124) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha azt veszem, hogy én 3 éve vettem a "280X"-et 100k-ért, akkor az eléggé időtálló döntés volt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9127) FragMaster válasza Ferdzsoo (#9124) üzenetére


FragMaster
addikt

Ha használttól nem riadsz vissza 50 alatt kifogható garis 7970 & 280x is. Jó alternatíva ha átmenetileg kell némi olcsó erő a váltásig.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#9128) TTomax válasza TESCO-Zsömle (#9126) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ne ez így nem igazán stimmel,mert vagy nem 3éve vetted,vagy nem 100K volt...vagy esetleg valami kamionról esett le,de a release napján az nem 100K volt az biztos...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9129) TESCO-Zsömle válasza TTomax (#9128) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Használt volt, itt vettem az aprón.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9130) Departed válasza TESCO-Zsömle (#9126) üzenetére


Departed
őstag

Én 4 éve az új 3 év garis 6950@70-et 60ezerért, az még időtállóbb. ;)
Pont ezért R9 290 teljesítménynél nem adom alább a következőnél, az 88ezer most újonnan, hátha lesz nemsokára 80 alatt, vagy hasonló áron beújítok egy R9 380-at és megint elleszek négy évig. :K

[ Szerkesztve ]

(#9131) TTomax válasza TESCO-Zsömle (#9129) üzenetére


TTomax
nagyúr

Akkor te igen jól vetted,bár gyorsan esett az ára,de amikor kijött 549dolcsi volt...sokan imádkoztak még akkor egy 120K-ért is,de volt aki 300K-ért vett egy párat. :) [link]

(#9132) NetTom
Én is arra gondoltam,azért is írtam amit írtam... a 280X már 299dolcsin nyitott. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#9132) FollowTheORI válasza TTomax (#9128) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem HD7970-re gondolhatott azért tette idézőjelbe.

A 280X nem volt 3 éve... 2013 október volt a rajt, szóval 1 év és 5-6 hónapja.
Ezt onnan tudom hogy elsők között vettem BF4 editiont belőle amikor kijött. :)
És 80-85k volt induláskor.

Utána mondjuk nem lehetett kapni, meg lehet felment az ára, nem követtem, mert akkor volt a Bitcoin bányász őrület és felvásároltak minden új AMD kártyát.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9133) FragMaster válasza Departed (#9130) üzenetére


FragMaster
addikt

Aprón a megfelelő helyen már van új garis 82k, szóval az irány jó :)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#9134) 7time válasza TESCO-Zsömle (#9129) üzenetére


7time
senior tag

Hogyan vettél R9-280X kártyát 3 éve használtan mikor 1,5 éve jelent meg?

[ Szerkesztve ]

(#9135) TESCO-Zsömle válasza Departed (#9130) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jó vásár volt, én azt cseréltem le anno GCN-re. Még legalább 1 évet szeretnék belepakolni, mielőtt váltok.

Szeretnék DDR4-es AMD vasra váltani.

(#9131) TTomax: Mindig vannak türelmetlenek, akiknek megjelenés előtt kell... Én inkább várok. 1-3 hónap meg főleg belefér...

(#9134) 7time: Úgy, hogy az egy átnevezett 7970-es. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9136) Dtomka válasza 7time (#9134) üzenetére


Dtomka
veterán

Úgy, hogy 7970 est vett ami= a 280x -szel :D
Én kb 1 éve vettem zsír újonnan 8x k ért :)

(#9137) Televan74


Televan74
nagyúr

Egy kis spekuláció!

[link]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9138) FollowTheORI válasza Televan74 (#9137) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Na ez már reálisabbnak tűnik. :)

Mármint hogy a bermuda egy dupla cucc és azért annyira jó azon a chiphelles grafikonon.

Kb bejöhet akkor amit várok. Mindenesetre a pénzt már spórolom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9139) 7time válasza Televan74 (#9137) üzenetére


7time
senior tag

Elég zűrzavaros, HBM memóriát rak az R9-385 -re de csak 2GB az úgy egy nudli rettenetesen drágán, az R9-380 meg marad GCN 1.1, szerintem csak unatkozott valaki, az R9-395X 2 8192 maggal pedig sokkal erősebb kellene legyen, ez hülyeség, a chiphelles grafikonon az R9-295X2 a legerősebb VGA ami nem lehetne igaz az R9-395X2 -vel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#9140) gbors válasza Televan74 (#9137) üzenetére


gbors
nagyúr

hmmm, az a 360X akár még érdekes is lehet :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9141) Televan74 válasza 7time (#9139) üzenetére


Televan74
nagyúr

Oda van írva,hogy csak a pletyka rovatba van és úgy is kell kezelni. :DDD
A 385 -nél még a pletyka rovatba is sok a kérdőjel.380 meg egyszerű átnevezés lesz,290/290X raktársöprése.

(#9140) gbors Majd meglátjuk mit hoz a Március.De egy kártya nem csinál tavaszt. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9142) Dtomka válasza Televan74 (#9137) üzenetére


Dtomka
veterán

Felmerült bennem 1-2 kérdés a táblázatot látva.

● Nem lesznek 4 gb nál nagyobb kártyák?Nem X2es...

● Illetve egy 2gb HBM-mel szerelt az mire lesz elegendő.
Manapság a 3gb is kevés, vagy ezt másképpen kell kezelni?
Most nem a sebességre gondolok, hanem hogy a memória mennyiségek 1gb hbm=1gb gddr5?

● Gondolom ha már cserél az ember akkor érdemes gcn 1.3 vga-t venni mert a dx12 es játékokban azok a kártyák jobban fognak szerepelni.

[ Szerkesztve ]

(#9143) 7time válasza Dtomka (#9142) üzenetére


7time
senior tag

Ez a legostobább táblázat amit eddig láttam, nem érdemes foglalkozni vele, minden esetre rég volt ekkora pletyka és felhajtás AMD kártyák megjelenése előtt, gondolom a HBM -re kíváncsi mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#9144) 7time válasza Televan74 (#9141) üzenetére


7time
senior tag

Ez sokkal hihetőbb:[link]

(#9145) Interceptor válasza 7time (#9139) üzenetére


Interceptor
addikt

Logikus amit mondasz, amúgy elég szép táblázat lehetne, széles jól belőtt választékkal :) Ez a HBM ram a gyakorlatban játékoknál, hol fogja éreztetni a hatását leginkább?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#9146) 7time válasza Interceptor (#9145) üzenetére


7time
senior tag

Ez a HBM ram a gyakorlatban játékoknál, hol fogja éreztetni a hatását leginkább?

Leginkább a microlag és a min FPS lesz nagyon jó hatással a nagyon magas sávszelesség és a kisebb elérési idő miatt.

(#9147) gbors válasza Televan74 (#9141) üzenetére


gbors
nagyúr

én nem tavaszt szeretnék, hanem értelmes versenyző termékeket a 150 USDs kategóriában :)

(#9145) Interceptor:
Ez a HBM ram a gyakorlatban játékoknál, hol fogja éreztetni a hatását leginkább?

erre a kérdésre elég nehéz egyszerű választ adni, és az AMD-n és bizalmasain kívül aligha tudja bárki. a HBM fő előnye a csökkentett késleltetés, ami az egész GPU működésére vissza fog hatni. kérdés, hogy az AMD ezzel milyen módon fog élni - átalakítja a memória-alrendszert, csökkenti a latency hidingra áldozott tranzisztorok számát, esetleg valami teljesen mást...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9148) -Solt- válasza gbors (#9147) üzenetére


-Solt-
veterán

A VR kopogtatása miatt a késleltetés csökkentése lenne a logikus szerintem.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#9149) HSM válasza gbors (#9147) üzenetére


HSM
félisten

Én a GDDR5-höz képesti közel fele fogyasztást is mindenképpen "fő előnynek" mondanám. Pláne, amennyire mindenki fogyasztás-lázban ég a Maxwell-ek óta. :C

(#9150) 7time válasza HSM (#9149) üzenetére


7time
senior tag

Pláne, amennyire mindenki fogyasztás-lázban ég a Maxwell-ek óta.

Az előtt meg senkit nem érdekelt a fogyasztás. :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.