Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) -Solt- válasza daveoff (#9200) üzenetére


-Solt-
veterán

És úgy máris indokolt a felár... :)

www.smart-bus.hu

(#9202) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Engem nagyon érdekel,hogy ezt összehozza-e az AMD.
Attól függetlenül hogy a maxwell féle energiatakarékossági ugrás mellett nem tünik nagy dolognak, ez olyan mintha a 7970-ből olyan 280X lett volna ami a 780-al hadakozik. Érdekes na.

(#9203) daveoff válasza Malibutomi (#9202) üzenetére


daveoff
veterán

Szerintem a 290X, és a 980 között kisebb a különbség, mint a 7970, és a 780 között volt. Vagy rosszul emlékszem? De tényleg érdekes lesz, ha ezt összehozzak. Én nem nézek ki a 290X-ből +300MHz-et, még a +200MHz is necces ismerve Hawaii-t, annyi meg legalább kellene, hogy partiban legyenek.

(#9201) -Solt-: +20-30% órajelért +30-40% felár, vagy még több..... :F

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#9204) Malibutomi válasza daveoff (#9203) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem Hawaii abból én sem nézem ki...Grenada...épp ez az érdekes része :)

Ilyenkor mindíg az jut eszembe, hogy lehet Abu már tud ezt azt, és ennek a találgatásnak semmi köze a valósághoz, ő meg röhög rajtunk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9205) daveoff válasza Malibutomi (#9204) üzenetére


daveoff
veterán

Ja, tényleg, Gerenda... :D Igazad van!

Persze, ez benne van, hogy semmi köze a valósághoz, de ezért is találgatós topik a neve, hivatalos infóig mi döntjük el mi lesz... :DDD

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#9206) HSM válasza gbors (#9199) üzenetére


HSM
félisten

A preempció nem elsősorban a játékok, inkább a VR miatt fontos, bár nem tartom elképzelhetetlennek, hogy más jellegű dolgokra is hasznos lehessen, pl. számolhat extra procedurális fűszálakat a GPU egy jelenetbe, amíg nem érkezik fontosabb feladat.
A perf / watt az nem fejlettségi, hanem hatékonysági mutató szvsz. Igazad lesz, a Tahiti is DP1.2-es. De ettől függetlenül nem gondolom, hogy ez egy túl nagy update lenne, hogy működjön. :N

Írtam, hogy fogyasztás terén jobb lehetne, de azért közelsem lenne olyan drámai előrelépés, mint amilyennek a HBM ígérkezik. ;)

(#9207) -Solt- válasza daveoff (#9203) üzenetére


-Solt-
veterán

Jelenleg 110-120K a 290X, ha erre rátesz a 380X 20-30%-t, és ilyen 150K körüli áron jön, akkor az szerintem kezdésnek nem rossz. :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#9208) demmer123


demmer123
őstag

Mikor fog megjelenni az új radeon kártyák?Ezt írják második negyedévbe jelenik meg.

Szerintetek a radeon r9 390 sima mennyibe fog kerülni? 150-160ezer kb? Mivel az új 970/980 azért az árazásuk pont jó.

És ez a r9 380x a középkategória legerősebb kártyája? És az r9 390,390x érdemes full hd-ra venni ultrahoz vagy oda a r9 380x is elég lesz?

Tudom így nehéz tippelni is hogy nem jelentek még meg csak mivel az r9 290 leszeretném majd cserélni egy r9 390re ha 130-140körül lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9209) Laja333 válasza daveoff (#9195) üzenetére


Laja333
őstag

Ezt próbáltam kifejteni fentebb. Ahhoz hogy 2-300-al megemeljék, mialatt nem vagy minimálisan nő a fogyasztás (értsd 300 watt alatt marad) nem csak egy átnevezés kell vagy kis finomhangolás. Ott azért belenyúlnak rendesen. Már csak a Hawaii tuning potenciáljából kiindulva.
Ipon pl addig merészkedik a cikkben, hogy esélyes frissebb GCN-t jósol a Gerendának. És am kabbe, azóta mindig gerendának olvasom mióta leírtad. :D

[ Szerkesztve ]

(#9210) Televan74 válasza -Solt- (#9207) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem lesz annyi.Ha jól számoltam az előzetes árak szerint a 390 fog 150.000 - 160.000 környékén kezdeni.
380X -t 130.000 körülire tippelem.380 -t meg 100.000. 370X 80.000. 370 60.000. 360X 45.000. 360 30.000-35.000. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9211) Ghoula válasza Laja333 (#9209) üzenetére


Ghoula
senior tag

Lehet azért finomhangolással is nyerni Mhz-eket, hogy ne menjünk túl messze ott van a Devils Canyon.
Elvileg nem nyúltak a szilikonhoz, mégis könnyedén megy jobban mint a sima Haswell.
Emellett lehet a litográfián is tekerni, lásd új gyárban készülő vietnámi procik, vagy akár a nyákon pl tápellátás stabilizálásán.

(#9212) Laja333 válasza Ghoula (#9211) üzenetére


Laja333
őstag

Azért itt olyan értékről beszélünk, amit fesz emeléssel sem tud elérni stabilan a legtöbb 290x. Na most ezt akarják alap órajelnek, amit még valószínűleg a bátor tulajok tovább is húzhatnak. Intelhez nem értek, de a Devil Canyonnál egy olyan órajelre húzták, amit alapból tud bármelyik Haswell és tuningban is kimerül kb 100 MHZ-el Haswell max fölött.

(#9213) -Solt- válasza Televan74 (#9210) üzenetére


-Solt-
veterán

Meglepne, ha ennyi várakozás után a 390 HBM memóriával felvértezve 160K-s áron nyitna, de a próféta szóljon belőled! :) Egy pár százalékkal a 980 alatt lévő 380X 130K-ért elég ütős lenne... :K

www.smart-bus.hu

(#9214) Ghoula válasza Laja333 (#9212) üzenetére


Ghoula
senior tag

De nem csak feszültség emeléssel lehet egy chipből többet kihozni, illetve egy kicsit áttervezett architektúrával nem csak az előző által kimaxolt órajelet érheted el alacsonyabb fesz-el. Pont a Devils canyonnal, hozzá sem nyúltak a chiphez, csak a pasztát cserélték, és pár smd kondit alápakoltak, hogy stabilabb legyen a tápellátás. És vietnámi chipekből könnyen (léghűtés és normális fesz) ki lehet hozni 5Ghz-et is, ami azért haswellnél 1 a 100ból.

Szerk: és ne csak max órajeleket nézz ln2-vel, hanem átlag tuning-okat, léggel, vízzel.

Sokat számít, hogy új gyár, új berendezések, szóval az a 2-300 Mhz nem egy olyan nagy tudomány, főleg ha a tervezőasztalig visszamennek emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#9215) FollowTheORI válasza Laja333 (#9212) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csak apró finomítás kérdése... ;]

(Never gets old... :DDD )

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9216) Televan74 válasza -Solt- (#9213) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mondom ezek csak kb árak. 390X 599$ (kb.210.000-214.000 Ft), 390 399$( kb. 140.000-145.000 Ft) :) Mai árfolyamon,Már ha igazak a $ számok.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9217) Laja333 válasza Ghoula (#9214) üzenetére


Laja333
őstag

Nem ln2-st néztem, hanem légest. Haswell 4,6 körül megállt, Canyon meg 4,7. De ez részletkérdés.
Egyébként ha tényleg kapna egy frisebb GCN-t, ( ami már tényleg nem csak kisebb finomhangolás ) akkor lehet még annyit sem kell növelni az órajelén. Gondolok itt pl a tesszellációra.

(#9218) -Solt- válasza Televan74 (#9216) üzenetére


-Solt-
veterán

200 usd lenne a 390X és a 390 között? Nem sok az?

www.smart-bus.hu

(#9219) Televan74 válasza -Solt- (#9218) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mondjuk így nézve kicsi gyanús a dolog. Mert a 290X és a 290 között is csak 100$ volt a különbség.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9220) -Solt- válasza Televan74 (#9219) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha a 380X tényleg partiban lesz a 980-l, akkor az alá egy 100 usd-vel fogják árazni kezdésnek... szerintem.

www.smart-bus.hu

(#9221) demmer123 válasza -Solt- (#9220) üzenetére


demmer123
őstag

Akkor mi értelme van az r9 390 -re ha 380x is elég lesz minden játékhoz ultrara?

(#9222) -Solt- válasza demmer123 (#9221) üzenetére


-Solt-
veterán

Ennyi erővel mi értelme lesz GTX980TI-nek, és az új Titan-nak?

Jön a VR, a DX12, terjed a 4K...

www.smart-bus.hu

(#9223) demmer123 válasza -Solt- (#9222) üzenetére


demmer123
őstag

r9 290 elég lesz r9 380x-re cserélni full hd-ra vagy oda már a r9 390 kell?

(#9224) Ghoula válasza Laja333 (#9217) üzenetére


Ghoula
senior tag

Igazából lényegtelen, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy 2-300 Mhz kisajtolása nem földtől elrugaszkodott elképzelés. :)
Ez utóbbit eléggé elképzelhetetlennek tartom. Ha tovább bonyolítják, még nehezebb a magas órajelet elérni. Maxwell pont ezért jó, mert a jelenleg szükséges minimum van benne tudásilag, emiatt nincs felesleges fűtés,órajel magas.
Van most olyan szoftver,nem benchmark, ahol a tesszeláció sebessége limitál?

(#9225) Laja333 válasza Ghoula (#9224) üzenetére


Laja333
őstag

Egy 1000 MHZ-es kártyánál azért nagy szám a +300. :)
stratova említette előrébb, hogy pl a Metro sorozatban szépen látszik melyik kártya mennyire erős tesszben.

(#9226) -Solt- válasza demmer123 (#9223) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem ez játék függő...

www.smart-bus.hu

(#9227) gbors válasza HSM (#9206) üzenetére


gbors
nagyúr

tehát összefoglalva: a preempció jelenleg semmire sem jó a játékosoknak ;) ismét kilyukadtunk a szokásos sztorihoz: majd egyszer...

a perf / watt egy hatékonysági mutató, és mint ilyen, ha jobb, az fejlettebb megoldásra utal. nemde? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9228) HSM válasza gbors (#9227) üzenetére


HSM
félisten

Akkor utal fejlettebb megoldásra, ha a perf/watt javulás nem a funkciók/képességek rovására jött létre.

(#9229) stratova válasza HSM (#9228) üzenetére


stratova
veterán

Azért azt lássuk be, ha egyes - a legtöbb játék által jelenleg ki nem használt - funkciók elhagyásával/csökkentésével (pl. dupla lebegőpontos számítási teljesítmény) javítható a teljesítmény/fogyasztás arány, akkor az szépen meg tudja dobni az eladásokat, mert gyorsabb modellek hozhatók ki azonos keretből és kisebb fogyasztást lehet elérni azonos teéjesítmény mellett, ami asztali és mobil GPU-kanak egyaránt kedvező. Ezzel azért ügyesen játszik Nv. Ahova pedig kell a dupla lebegőpontos kraft, Keplert frissített (aztán most lassan érkezik GM200).
Ha már benragadt egy generáció erejéig mindkét gyártó a 28 nm-en ott ügyeskedni kell, Nv egyik irányba ment, AMD a másikba, de utóbbi gyártónak jó esetben mentőöv a CPU-GPU "közelítése" és látszólag nincs kapacitás arra, hogy egy kifejezetten teljesítmény/fogyasztás és egy "okos" lapkát dolgozzanak ki párhuzamosan.

[ Szerkesztve ]

(#9230) Ghoula válasza Laja333 (#9225) üzenetére


Ghoula
senior tag

Persze, hogy az, nem is mondtam, hogy nem. :)

@gbors (9227) :

Abból a szempontból fejlettebb, ez nem is kérdés. De ilyen komplex dolgokat, mint egy-egy gpu, szerintem nem lehet ennyire sarkalatosan összehasonlítani.

(#9231) gbors válasza HSM (#9228) üzenetére


gbors
nagyúr

ez az állítás egyrészt már önmagában sem igaz (stratova leírta, hogy miért), ill. ezen felül mind a Kepler, mind a Maxwell tartalmaz számos olyan fogyasztáscsökkentő megoldást, ami nem megy a tudás rovására.

(#9230) Ghoula: onnan indultunk, hogy túl sokszor hangzik el itt a pH!-n, hogy a GCN fejlettebb. pont arra reflektáltam, hogy ezt így általánosságban nem lehet kijelenteni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9232) Ghoula válasza gbors (#9231) üzenetére


Ghoula
senior tag

Tudom, az is egy sarkalatos nézőpont. :) Funkciók tekintetében fejlettebb, úgy lenne korrekt szerintem.

(#9233) Abu85 válasza gbors (#9231) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vegyük a Tahitit. Az első hardver volt, ami támogatta a bindless modellt, az erőforrások korlát nélküli kezelését, a stateless compute képességet, az aszinkron DMA lehetőséget, a PRT-t.
A bindless modellt az NV-nél a GK204 vezette be, míg az aszinkron DMA lehetőséget a GM204.
A PRT főbb képességeit a GK204 részlegesen, míg a GM204 teljesen támogatja.
Az erőforrás-kezelés szempontjából nő limit: SRV: Fermi->Kepler-Maxwell esetében 128->1024768, UAV: Fermi/Kepler/Maxwell1->Maxwell2 esetében 8->64 ... nyilván nem korlát nélküli, de látszik az irány.
Később lesz a konkurensek oldalán is stateless compute, és a többi dolog, amit a GCN bevezetett. Ennek az architektúrának a képességei után mennek a konkurensek és másolják le azokat, részben vagy teljesen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9234) HSM válasza gbors (#9231) üzenetére


HSM
félisten

Mire gondolsz fogyasztáscsökkentő megoldásként, ami nem ment a tudás rovására a Keplerben, Maxwellben? :F

Én abból indultam ki, hogy olyasmiket tudok (hasznos dolgokat is), amit a GCN tud, és a Maxwell sem, nemhogy az elődei, de olyat nem, amit a Maxwell tudna, de a GCN nem. Persze, rá lehet fogni, hogy úgysincs kihasználva, meg hasonlókat, de azt azért nem árt látni, hogyha be sem épülnek dolgok, akkor nem fog az ipar sem fejlődni.
Nyilván az AMD is kidobhatná a belső buszait, +kidobhatna pár funkciót a GCN-ből, és csinálhatna egy hasonló fogyasztású cuccot, mint a Maxwell, de szerintem ennek pont semmi értelme nem lenne. Az Nv ultramobil irányba indult el, érdekes, hirtelen az asztali GPU-ikba is mennyire fontos lett az energiatakarékosság (insert troll face here), az AMD pedig abba az irányba, hogy hogyan lehetne tovább okosítani, illetve hatékonyabbá tenni a már meglévő architektúráját.

Nekem 100X szimpatikusabb az AMD üzleti modellje, stratégiája, persze, el tudom fogadni, ha mások nem így gondolják. :R

[ Szerkesztve ]

(#9235) Abu85 válasza HSM (#9234) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért hozzá kell venni azt a stratégiát is, hogy az AMD-t elsődlegesen ennek a piacnak a fennmaradása érdekli, míg a többi másodlagos. Az NVIDIA listájának tetején a mobil és a felhő áll, és a PC a másodlagos.
A tervezési koncepciók csupán ezt reprezentálják. Ha az AMD-t is annyira érdekelné a mobil és a felhő, mint az NVIDIA-t, akkor nekik is olyan architektúrájuk lenne, amelyet az energiahatékonyságra gyúrtak ki, mert az kis fogyasztást jelent és például olcsó fenntartani a felhőt. Ugyanez fordítva, ha az NV-t komolyan érdekelnék az olyan PC-s irányok, mint a VR vagy a 4K, akkor ők is máshogy tervezték volna az architektúrát. Szóval ez fókuszkülönbség. Egyik cég sem hülye, csak más prioritások szerint dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9236) Ghoula válasza HSM (#9234) üzenetére


Ghoula
senior tag

Teljesen más a két cég stratégiája, ez nagyon jól látszik a GPU-k felépítéséből, AMD bonyolult vasat ad, tessék, programozd, míg NV a jelenleg szükséges minimumra lő, ne akard programozni, majd mi adunk rá kódot, használd azt.
Nem véletlen mozdult el abba az irányba NV, mikor bukták az x86 licenszet, kénytelenek voltak ARM felé nyitni, abba szegmensbe meg ez kell.
Aztán lehet rosszul gondolom, Abu biztos mélyebben rálát ezeknek a dolgoknak a hátterére, majd megcáfol ha nem így van. :)

(#9237) HSM válasza Abu85 (#9235) üzenetére


HSM
félisten

Véletlenül sem gondoltam hülyének egyik céget sem. :N Csak az AMD stratégiája tetszik, az Nv-é pedig nem. :D

(#9236) Ghoula: X86 licenszük/processzoruk szerintem nekik sosem volt, csak busz-licenszük, amivel a régebbi Intelekhez tudtak csipszeteket eszkábálni.
Amúgy inkább az ARM/Mobil piac van a háttérben, no meg ezekszerint (thx Abu) a felhő. :R

[ Szerkesztve ]

(#9238) zimi1991 válasza -Solt- (#9220) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Miért lenne vele partiban???
Én úgy gondolom a 370x lessz vele partiban jóval olcsóbban...
A 380x nek elkellene hagynia a 390x nek meg 980ti/titánokkal kellene partiban lenie!

A privátokra illik válaszolni!

(#9239) Ghoula válasza HSM (#9237) üzenetére


Ghoula
senior tag

Emlékeim szerint azzal megvolt a licenszük, hogy x86os cpu-t is gyártsanak, csak nem tették.

(#9240) gbors válasza HSM (#9234) üzenetére


gbors
nagyúr

csak pár dolog a teljesség igénye nélkül:
- egyszerűsített scheduler (a Keplerben a compilerbe pakoltak át egy csomó latency hidingot)
- szétszedett setup (ez még Fermi) - ez önmagában talán nem csökkent, viszont megágyaz egyebeknek
- priorizált adatutak a crossbarban (ugye ebből fakad a 970-es probléma, de maga az ötlet nagyon jó)
- a Maxwell SM-ben több olyan feature van, ami a "lekapcsolható" core-ok számának maximalizálására törekszik
- ill. mindegyik architektúránál beszélnek tranzisztor-szintű fogyasztási optimalizálásokról, aminek a részleteit nem kötik az orrunkra :)

nyilván az nVidia az ultramobil szinergia miatt priorizálja ennyire a fogyasztást, ezt nem is vitatja senki (még a whitepaperekben is leírják ezt, btw.). viszont egyre inkább abba az irányba mutatnak a hszeid, mintha az nVidia csak és kizárólag funkcióvesztéssel érne el jobb perf / wattot (amiből az következik, hogy ezt az AMD is bármikor meg tudná tenni, ha akarná) - ez viszont egy óriási tévedés.

amúgy az AMD stratégiája nekem is szimpatikusabb lenne, ha képesek lennének normálisan végrehajtani, ld. még lejjebb.

(#9233) Abu85: igen, a technológiai iparágakban mindenhol így működik az innovátor / követő modell. a hangsúly a részben szón van - az AMD bedob egy csomó újdonságot, amiből a konkurensek 1-2 generációval lemaradva válogatnak. ennek úgy kellene lefordulnia a gyakorlatban (ue. akkor lenne hatékony az innovátor szerep), hogy az AMD az újdonságaival az adott generációban szanaszét rúgja a konkurencia seggét. ezt hiányolom 2010 óta.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9241) Abu85 válasza gbors (#9240) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nézd meg hova jutottak. Biztos emlékszel még az R600-as időkre, és utána. Az EA, a Square Enix, a Capcom, a SEGA, mind az NVIDIA partnerei voltak. Ma egyik említett cégnek sincs szerződése az NVIDIA-val, és mindegyik cég az AMD-vel fejleszt. És ebből ma mi látszik? Az AMD Gaming Evolveden belül érkezett játékok jól optimalizáltak. Ezzel szemben az NV-nek maradt az Ubisoft és a Warner, mert belőlük az AMD sem kér. Kapott a piac Watch Dogs-ot, AC: Unity-t, most Dying Lightot, amelyek abszolút nem erősítik meg arról a usert, hogy PC-s játékosnak lenni jó.
Az AMD a stratégiájával az összes olyan kiadót maga mellé állította, akik képesek optimalizált PC-s portokat lerakni az asztalra, míg meghagyták az NV-nek a csőcseléket. Mi ez ha nem eredmény?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9242) Bici válasza Abu85 (#9241) üzenetére


Bici
félisten

Szertintem gbors dollárban mérhető eredményre gondolt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9243) -Solt- válasza zimi1991 (#9238) üzenetére


-Solt-
veterán

Tehát a 370X-nek kéne partiban lennie a 980-l? Ez túl optimista hozzáállás szerintem, de majd meglátjuk.

www.smart-bus.hu

(#9244) Abu85 válasza Bici (#9242) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az miért fontos egy felhasználónak? Egy cég tegyen értünk, ne mi tegyünk a cégért. Aki úgy gondolkodik, hogy tartozik egy gyártónak az nem normális világnézetet vall, mert saját érdekeit helyezi a háttérbe. Persze lehet építeni a birkákra is stratégiát, a világ minden táján, sőt hazánkban is láthatjuk, hogy ez az irány sikeres. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9245) demmer123 válasza -Solt- (#9243) üzenetére


demmer123
őstag

Mikor jönnek szerinted ezek az új amd kártyák? Ezt írták q2 2015.Nyár fele várható?

(#9246) Malibutomi válasza zimi1991 (#9238) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kicsit től optimista vagy nem?
A 370X (amennyire tudjuk) a full Tonga lesz, vagyis a 285X. Az a 960-970 közé tud beülni
Jóesetben, ha az AMD tényleg hozza ezt a terveket, akkor a Grenada 380-970, 380X-980 szinten lesz. A 390X Fiji pedig mehet a 980Ti ellen.

Szerintem ez a reális kb.

[ Szerkesztve ]

(#9247) stratova válasza demmer123 (#9245) üzenetére


stratova
veterán

Bocs, hogy belevau. Attól függ mely típusok, a HBM-es zászlóshajóra nem nagyon lehet számítani 2015 Q2-nél korábban, de ami a jelenlegi csíkszélességen vagy/és GCN verzióval elérhető (pl Tonga) esélyesen márciusban beköszönthet.

Szvsz R9 370-nek GTX 960-at, míg R9 370X-nek GTX 960 Ti-et illene befogni (előbbi R9 285 alapján kb. teljesül is), míg az R9 380/380X párost 970/980 szintre kellene gyúrni, itt én még találgatni sem mernék GCN 1.1 órajelemelés vagy GCN 1.2 lesz-e.

(#9248) gbors válasza Abu85 (#9241) üzenetére


gbors
nagyúr

ez mind nagyon szép, viszont ez a post a partneri stratégiáról beszél, eddig pedig a műszakiról szólt a csevej. a kettő elég jól függetleníthető egymástól - ott találkoznak, hogy mindkettőt az üzleti célokból érdemes levezetni, amúgy nem nagyon. megismétlem - az architektúrában hozott innovatív döntéseket egyelőre semmilyen eredménnyel nem sikerült alátámasztani. sem FPS-ekkel, sem USD-kkel :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9249) demmer123 válasza stratova (#9247) üzenetére


demmer123
őstag

Én inkább az r9 380x,390-et szeretnék venni.Akkor szerinted még van pár hónap a megjelenésig ?

(#9250) Televan74 válasza demmer123 (#9249) üzenetére


Televan74
nagyúr

Április - Május kb.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.