Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77083) Aprósólyom válasza DraXoN (#77082) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Köszi a választ! 6/8 magos FX-t már nem akarok ebbe a gépbe, mert azoknak megkérik az árát. Akkor már tényleg veszek használtan egy újabb, de szintén használt rendszert. 5-6k HUF-t még hajlandó vagyok rá eltapsolni, de azon felül már nem tartom rentábilisnak. Szerinted egy FX-4100/FX-4300 bírná a VP9 1080p60-t?
Pluginnel azért nem akarok vacakolni, mert fél évente 1-2x vagyok ősöknél, és mi van ha bármi beüt: mondjuk változtat a kódon a YT, frissíteni kell a plug-int, hogy újra működjön, azt meg nem fogják, megcsinálni szüleim. Plusz: azért elég marginális a minőségbeli különbség VP9 és H.264 között eseménydús/gyors jeleneteknél, így nem mondanék le a VP9-ről. Akkor inkább lecserélem a platformot egy i5-2400-re, abban tuti van elég kakaó és még tuti jól lesz a szülőknek vagy 5 évig, vagy tovább.

Hát sajna annak idején sem volt túl jók ez a platform. Nekem FX-6100-am volt, és de meglepődtem mikor lecseréltem 2500k-ra. (CS GO újabb lendületre kapott.) Aztán tovább költekezve a jelenlegire váltottam.
Ha eddig kihúztad várd meg tényleg a tél végét, aztán kijön az új Intel. Talán lesz egy kis árharc és jó áron tudsz választani magadnak Intel vagy AMD amelyik jobban jön majd ki neked.
Vagy add el most, míg nem süllyed még lentebb a rendszered ára és vegyél valamilyen leselejtezett vállalati Brand gépet. Tonna számra kapni itt a hardveraprón, fillérekért. I5-2400/i5-3470 komplett gépek, olyan 24-28 között kaphatóak, szinte már-már nevetségesek. Aztán fél év múlva minimális veszteséggel kiszálsz belőle egy modernebbe. Csak egy ötlet. ;)

Csak hogy a kérdés ne illanjon el, szerinted a 4 magos FX elbírja a youtube igényem?

Jevons paradox

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.