Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) Pug válasza MiklosSaS (#34226) üzenetére


Pug
veterán

Ez mind szép és jó, csak a magokhoz nem tartozik valódi hőszenzor, de nyugodtan nézegetheted azokat az értékeket, ha érted mire célzok. :DDD

Mint ahogy ez a kis leírás is mutatja, érdemes elolvasni.

Ha lesz végre szabadidőm, akkor lehet lefordítom és mehet is az első hsz-be.

Magyarán újfent a tanulság, a "kupak" hőmérsékletére érdemes figyelni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34252) vakond5 válasza dergander (#34248) üzenetére


vakond5
őstag

"a kupak ugyis leadja a hőt az ihs-re"
A kupak maga az IHS. A kupak már csak a hűtőnek adja át a hőt.

@Pug: Ha gondolod csinálhatjuk ketten a fordítást. :K

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#34253) csoki98


csoki98
tag

Hali!
Pár napja vettem egy FX-6300-at + egy Asrock M3N78D FX alaplapot. Namost nekem az a problémám, hogy belépek pl.: a Gta sa-ba és van kb 20 fps-em. Mondjuk a videókártyám egy Gigabyte 8600GT és tudom hogy nem éppen mai gyártmány de a régi AMD Phenom 2 x2 250-es processzorommal simán megvolt az 50 fps. Arra gondoltam, hogy biztos nem kap elég energiát (400Wattos táp) a proci meg a vidikari ezért vettem egy 500Wattos Corsairt. Elindítottam a játékot és ugyanúgy 20fps-em volt. Ezt csinálja kb. minden játéknál. Nem tudom hogy mi lehet a baj. Arra tippelek hogy a processzor nem nagyon támogatja a GPU-mat. Előre is köszönöm a válaszokat.

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#34254) Jester01 válasza Pug (#34251) üzenetére


Jester01
veterán

Nyugodtan lefordíthatod, ott sem írnak mást. Ettől még az AMD a maghőmérsékletre adja meg a korlátot, tehát a proci szempontjából az a fontos. Sőt, kifejezetten azért van hogy ezzel vezéreld a hűtést (még ha az alaplapgyártók ezt nem is teszik meg).

Engem állatira nem érdekel, hogy mennyit mér az alaplap, felőlem 200 fok is lehet, ha a processzormag a gyártó által megadott korlátokon belül van. Mint ahogy az sem érdekel, hogy fizikailag hány fokos mert ez egy tök fölösleges, bár valódi, információ. Én nem azért hűtöm a procim, hogy ne égesse meg a kezem (ehhez kellene a valódi hőmérséklet) hanem azért, hogy a működési tartományon belül maradjon.

MOD: mellesleg a lap alján ott a link az overclock.net fórumra, ahol kifejezetten írják is:

AMD says my chip has a [INSERT SPEC] Celsius limit, what value is this referring to?
This is referring to "Core Temp" of course.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#34255) Pug válasza Jester01 (#34254) üzenetére


Pug
veterán

"Ettől még az AMD a maghőmérsékletre adja meg a korlátot, tehát a proci szempontjából az a fontos.

Engem állatira nem érdekel, hogy mennyit mér az alaplap, felőlem 200 fok is lehet,"

Akkor kívánok 200 fokos socketet, meg utána jó poroltást. :DDD

"AMD says my chip has a [INSERT SPEC] Celsius limit, what value is this referring to?
This is referring to "Core Temp" of course.
"

És az AMD csiribiri skálán vagy celsiusban adja meg a maghőmérsékletre vonatkozó korlátot... oh wait, celsiusban, a core tempnél fogsz valaha valós celsisut látni? Nem. Akkor meg miről beszélünk... :U . Mondtam már, nyugodtan nézhet mindenki azt amit akar, ettől még amit írtam, az tény marad.;)

[ Szerkesztve ]

(#34256) mqm


mqm
senior tag

Kérdésem a következő.
Az probléma ha egy mag a 3 fázisban le áll Prime95 alatt, de én ugyan úgy játszok továbbra is ezen a fesz./mhz-en? Eddig játék alatt nem volt bajom belőle. :R

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#34257) Jester01 válasza Pug (#34255) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, ott valóban pongyolán fogalmaztak. De szerintem már idéztem a hivatalos AMD Bios and kernel developer's guide-ból: "Tctl is a temperature on its own scale aligned to the processors cooling requirements. Therefore Tctl does not represent a temperature which could be measured on the die or the case of the processor. Instead, it specifies the processor temperature relative to the maximum operating temperature, Tctl,max. Tctl,max is specified in the power and thermal data sheet." (még csinos ábra is van amin konkrétan feltüntetik, hogy a tctl skálán van az érték.)

A hűtés vezérléshez van kitalálva, és ennek a korlátját adják meg. Ennyi.

Jester

(#34258) dergander válasza vakond5 (#34252) üzenetére


dergander
addikt

úgyértem a mag leadja az ihs-re,kezdek fáradni nyugodni kellene már :R

(#34259) lee56 válasza SRII (#34250) üzenetére


lee56
őstag

Szia!

Ha általánosságban érted, akkor az a Kaveri lesz FM2+ foglalatra ha minden igaz még idén valamikor, ez mint a többi eddigi APU 4 mag-nál többet nem vonultat fel, viszont hasonló a felépítése mint a nextgen konzoloké, és sokak szerint ez majd ad extrákat a hagyományos processzorokhoz képest, de amíg ki nem jött, senki sem tudja biztosra ebből milyen szinten és mennyi minden fog megvalósulni, szóval most még korai szerintem dönteni. Viszont az AM3+ vonal (ahol ugye jelenleg is 8 mag a csúcs) már a tervek szerint nem bővül újabb processzorokkal. De kis szerencsével még talán kapnak az FX-ek egy kis vérfrissítést Steamroller magokkal, de erre csak jövőre lehet esély, és akkor sem túl nagy, valószínűbb sajnos hogy az APU-kat fogják nyomatni inkább 1000-el.

Ha gépújítás miatt kérdezed mindezt, azt mondom várj kicsit, amíg kijönnek az új konzolok és a Kaveri, akkor meglátjuk majd hogy mit tud konkrétan és talán könyebb lesz dönteni, de amúgy ha sokat konvertálsz, vagy BF/Cry3 játékok érdekelnek, valószínűleg jobban jársz egy sokmagos FX-el. Az APU-k kihasználásához meg elterjedéséhez amúgyis kell majd "kis" idő, addig meg még bőven jók a jelenlegi FX-ek is majdnem mindenhez.

(#34210) luimapeiz : Ugyanolyan lapban mint a tied láttam egy FX-6300-at, ami ment simán pöccre 4.5GHz, 1.275V alapfeszhez csak +0.25V-ot kellett hozzáadni és full stabil. :) Ahogy már mondották többen, főleg a procitől függ azért mennyit bír, utána második szempont hogy egy adott alaplappal ebből mennyit képes realizálni..

No Comment

(#34260) Tigi válasza csoki98 (#34253) üzenetére


Tigi
őstag

Ha jól sejtem akkor az egy elavult lap, még az FX jelzés ellenére sem igazán jó szerintem FX-hez.
Telepítettél új OS-t miután összepattintottad?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#34261) csoki98 válasza Tigi (#34260) üzenetére


csoki98
tag

új win 7-et. meg sajnos erre futotta

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#34262) Alastair' válasza csoki98 (#34253) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ember, nVidia 720D chipset. No comment. Még álmában sem ismeri az FX cpu-kat, nem is értem, hogy a seggszikla, hogy mer erre hivatkozni. :D
Biztos álmodtak hozzá egy biost, ami szerintük működik, dehát ez csak egy kici kínai olcó lapocka.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#34263) SRII válasza lee56 (#34259) üzenetére


SRII
őstag

érthető, kellemes írás! Köszönöm :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34264) csoki98 válasza Alastair' (#34262) üzenetére


csoki98
tag

tudsz valami jobb alaplapot hozzá 14 ezerért? Mert akkor eladom ezt és megveszem azt. :W

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#34265) Alastair' válasza csoki98 (#34264) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Processor Supported Phenom
Athlon 64 X2
Athlon 64
Socket Supported AM3 , AM2+ , AM2

970-es chipset kell hozzá, mert az AMD újabban nem szereti ha más gyártó akar bohóckodni.

jegelve,de ez az alja.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#34266) pcguru23 válasza csoki98 (#34264) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Vagy egy asrock 970 extreme 3 rev 2 ami nekem is van!Jó kis lap 14K-ba találsz aprón!És cibálni is lehet benn a procit! :K

(#34267) csoki98 válasza Alastair' (#34265) üzenetére


csoki98
tag

De még mindig nem értem hogy miért van csak 20fps-em. Mondjuk hogy akkor van pofájuk kiírni hogy supportolja a procit??? :W szégyen. És ha beszerzek egy Gigabyte HD7750-est akkor lehet hogy nem lesz ennyi?

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#34268) Alastair' válasza csoki98 (#34267) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az az nVidia chipset egyértelműen nem támogatja az FX procikat. Csak van pofájuk ráírni. Korábban is meg merték csinálni már a 775-ös időszakban is, hogy szerintük a 200 éves 865-ös chipset támogatja az E8400-es C2D-t lol.
Seggsziklát nem veszünk. AMD-hez pláne.
A komolyabb lapjaik, talán. De ilyen nV chipsetes valami........... :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#34269) Gerisz


Gerisz
addikt

990FXA-UD5 3.0-ás Biosban hol lehet az APM?

(#34270) Maotun válasza Alastair' (#34268) üzenetére


Maotun
őstag

"Seggsziklát nem veszünk. AMD-hez pláne.
A komolyabb lapjaik, talán."

[ez talán?]

(#34271) frescho válasza Alastair' (#34268) üzenetére


frescho
addikt

A nem tamogatjat hogy erted?

A HT busz elektromosan kompatibilis es az FX-et is vissza tudod lassitani akar az 1.0 szintjere is. Ettol a HT-n logo cuccok persze lelassulnak, de a 8600GT-hez meg 4 PCIE sav is tobb, mint eleg lenne. Csak ugyes kis kinai mernok kell, aki megirja ugy a BIOS-t, hogy a CPU indulasanal a regisztereket megfeleloen allitsa be.

A gondot inkabb a tap kornyeken keresnem. Szinte le mernem fogadni, hogy folyamatosan trottlingol a szerencsetlen.

Autos hasonlattal: a negyutemu trabiba szepen belapatolhato az 1.6-os motor. Meg jol is fog menni. De megallni mar nem.

csoki98: Milyen huto van rajta, milyen homersekleten fut a proci? Esetleg probald ki a kovetkezot:

Turbo -> OFF
Core feszultseget finoman csokkentsd mondjuk 0.05V-os lepesekben

Teszteld valami melegito progival es monitorozd a frekvenciat, hogy throttlingol-e,

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#34272) csoki98 válasza frescho (#34271) üzenetére


csoki98
tag

Gyári hűtővel használom ezért húzni sem húzom. A hőmérséklet meg olyan 40-50 °C körül van. Még ha nyúzom a gépet akkor sem megy 55 fölé. A tápom meg ma lett lecserélve egy Hipro 400wattosról egy corsait builder series cx500-asra

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#34273) frescho válasza csoki98 (#34272) üzenetére


frescho
addikt

Elmelegedhet a tapellato reszleg is. Probald ki, amit irtam. Ez pont antituning, ha ettol javul, akkor egyertelmu hiba.

https://frescho.hu

(#34274) Alastair' válasza frescho (#34271) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Csak simán ránéztem arra az nv chipsetre és a max support az am3. Tovább ragozni nem akarom ezt a témát. Arra, hogy a seggszikla mit bűvölt vele, meg natúr nem vagyok kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#34275) Alastair' válasza Alastair' (#34274) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Emlékszek még arra az időkre is amikor az nv feltuningolta az elavult semmire se jó chipsettjeit az asrock lapokban, hogy a HT nem volt képes 1 GHz felett menni, mikor rendes amd chipes lappal már 2GHz-nél jártak. Hagyjuk már az ilyen semmirekellő lapokat.
Meg lehet magyarázni,de ettől egy átlag user továbbra is csak azt fogja érzékelni, hogy neki szar az egész, míg másnál nincs semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#34276) frescho válasza Alastair' (#34275) üzenetére


frescho
addikt

A gond csak annyi, hogy a jo ar/ertek aranyu 6300 melle megveszi a user az olcso lapot, mert nem akarja meg egyszer a proci arat kifizetni. Amikor az AMD felelosseget feszegettem azzal kapcsolatban, hogy hogyan lehet az ilyen hackelt cuccokra rairni azt, hogy AM3+ kompatibilis, akkor is jott a hagyjuk es nem az AMD felelossege. Ki tehet arrol, hogy ilyen lapok a piacra kerulnek? (Ide ertem meg a 740-es, 760-as... chipszettel keszult csodakat is.)

https://frescho.hu

(#34277) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok ismet :) , anno irtam fx8350es cpu-val kapcsolatban, hogy rettentoen melegszik H100i nem tudja normalis hofokon tartani. Tuning tesztnel 1.45v-tol felfele mar 80-85 fokot is eleri aminel a teszt hovedelem miatt elszall.
Melyik lenne a legjobb valasztas? H100i vs Dark Rock pro2, Noctua NH-D14, Thermaltake SB-Extreme. Dark rock pro 2 vel szemezgetek, 1 az 1 ben cserevel.
Mennyire lenne jo valasztas hozza?
Koszi.

(#34278) Alastair' válasza frescho (#34276) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Egyértelmű, hogy a fars lapot kiadó cég tehet erről.
Másik kérdés, hogy van olyan buta user aki még hisz az olcsó csodákban.
Nagyon nem érzem az AMD felelősségét ebben, mert esélyes, hogy fingja nincs az egészről.
Én is eladhatok minden büntetés nélkül egy Ladát, ráfogott BMW motorral egy hozzá nem értőnek.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#34279) pcguru23 válasza Walter_White (#34277) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Noctua D14-et csak ajánlani tudom! :K Volt ilyen hütőm mai napig vissza sírom!Halk és még is kiváló a teljesítménye!

(#34280) dergander válasza Gerisz (#34269) üzenetére


dergander
addikt

Nincs külön apm,a cpb az az apm,ha van turbo core akkor van ha kikapcsolod és running akkor nincs,szóval kicsit furcsa ez

(#34281) dergander válasza Maotun (#34270) üzenetére


dergander
addikt

Én ezt se venném meg,ugyanolyan árba van mint az UD5 az meg kicsit komolyabb a DrMos fet miatt.

(#34282) Maotun válasza dergander (#34281) üzenetére


Maotun
őstag

Advanced V8 + 2 Power Phase Design a seggsziklába

(#34283) Maotun


Maotun
őstag

Sziasztok ennyit sikerült kisajtolni a fx8350 ből:
(Noctua 12p cooler mellett)
TCT Disabled
APM Disabled
LLC Disabled
cpu voltage: 1.3625 biosba cpuz szerint 1.400 :F
Multiplier 21,5x 200 = 4300 Mhz
fél óra Prime95 után
magok: 55c / socket temp(kupak :) ) : 75c
ez így maradhat???
több feszt nem akarok adni meg melegebb cpu-t se szeretnék :U
legalábbis ezzel a hűtővel

[ Szerkesztve ]

(#34284) pcguru23 válasza Maotun (#34283) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Szerintem picit meleg :F

(#34285) frescho válasza Alastair' (#34278) üzenetére


frescho
addikt

Az autos hasonlatod csalasnak szamit es buntetik. Ugyanigy az AMD is megtilthatna a sajat tulajdonat kepezo logok hasznalatat a gyartonak.

https://frescho.hu

(#34286) MaxxDamage válasza Maotun (#34283) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van a laphoz "nekem" (M5A97 EVO R2.0) "Utility" progi, Asus Remote GO! amivel "Auto" tuning -ra raktam és úgy kihozott belőle 4330+ MHz -t , (gondolom ez a max. elérhető "tuning" nálam ezen az alaplapon amit képes kihozni..). ha belegondolok, alapon 4 GHz kereken, + ha van Turbo is azzal 4.2-4.3 GHz ugyanugy kihizható... (Alapon... / Auto-n) Mit nyer az ember azzal a +párszáz MHz -vel ? (szerintem kb. semmit) az Alapon bőven jó mindenre ! (ez az én meglátásom...) :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34287) MiklosSaS válasza MaxxDamage (#34286) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Felhasznalastol fugg hogy erdemes vagy nem, peldaul van olyan helyzet ahol kell a 4.7-4.8 GHz hogy rendesen kihajtson egy VGA-t. Peldaul processzor igenyes munkanal lehet 10-15 % -al erosebb (gyorsabb) ha 4.8 - 5.1 GHz-en van jaratva a 4-4.2 GHz helyett.
De ugy altalaban igazad van, ahova nem eleg a 4.2 oda a 4.6 - 4.8 sem sz eleg.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34288) MaxxDamage válasza MiklosSaS (#34287) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Amennyiben megjön a Mugen 4-re a 2.-ik ventim.. megpróbálom az FX-8350 -em 1.5v -on mi hozható ki belőle... (Full Manual BIOS-ba) hajt a kiváncsiság ! ;) (azt ha kapok stabilan megfelelő értéket, azt elmentem a BIOS profilba, hogy meglegyen, de nemhiszem, hogy azon is járatom 24/7 -be)

"nekem elég a 4GHz is" - lehet ezt sem igazán használom ki...

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34289) MiklosSaS válasza MaxxDamage (#34288) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

1.5 V-on mar eselyes a 4.8 - 4.9 - 5.0 GHz (cpu-tol fuggoen), csak nagyon figyelj a hofokokra, mivel 1.5-nel mar elszabadul a pokol.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34290) MaxxDamage válasza MiklosSaS (#34289) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos már 1.4v és afelett elszabadul(t) nálam, mert 4.4-4.5-t próbáltam , de 70c fok és afölött volt a hőfok prime95 alatt (pár perc alatt... és még ment felfelé), nameg 2-3mag working stopped volt :((( :U (lehet ez a lap nem cpu húzásra lett tervezve... sőt biztos) őrüljek, hogy alap / gyári értékeken elviszi nem ? ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34291) MiklosSaS válasza MaxxDamage (#34290) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

AZ a lap egy eleg jo lap, en olyan ba huztam annak idejen a 6100-ast 4.66 GHz-re. Vagyis meg rev 2.0 sem volt, csak a sima asus m5a97-pro. Lehet a processzorod nem birja a tuningot, erdemes volna egy masik alaplapban kiprobalni.

Ha ilyen forro akkor neked kell egy jo huto.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34292) Maotun válasza MaxxDamage (#34286) üzenetére


Maotun
őstag

:R igazad van csak kiváncsi voltam!
vissza minden alapra így prime95 mellett is jók a hőfokok: 40c magok 61c "kupak" aida64 szerint :B
1.4v melett én is próbáltam a 4,5/4,5 Ghz.-t de hibáztak a magok jelenlegi hűtőmmel nem megyek 1,4v fölé.
de sanda gyanúm nem egy tuning bajnokot fogtam ki :(

[ Szerkesztve ]

(#34293) Peaceliker válasza Maotun (#34292) üzenetére


Peaceliker
őstag

Egy olyan hűtővel nem sok még ez is kicsit?

"Oh my Goa'uld!"

(#34294) dergander válasza Maotun (#34282) üzenetére


dergander
addikt

Most irtad le h advanced,ez közel nincs olyan mint egy asus vagy gigabyte fetjei

(#34295) Maotun válasza dergander (#34294) üzenetére


Maotun
őstag

kezdem belátni :R
cpu voltage 1.3625v bioszba = 1.4008 v cpu z és aida 64 szerint is kikapcsolt LLC melett.
ezt se nagyon értem :(

(#34296) MaxxDamage válasza MiklosSaS (#34291) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

(nekemis ezt mondták)
sajnos nincs másik alaplapom / ismerős mind Inteles :B

(#34292) Maotun : ugyanezt tapasztaltam , és a sejtésem szintén a tiéddel egyező... (kifogtunk egy FX-et ami arra képes amire gyárilag bevan lőve így nemigazán huzható... de elég is bármire jelenleg !) (nekünk) :DDD ;)

Throtting POWA... :U

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34297) Maotun válasza dergander (#34294) üzenetére


Maotun
őstag

(#34298) HERR Z válasza Maotun (#34297) üzenetére


HERR Z
veterán

én azt tapasztalom sima phenom2-vel is hogy eléggé melexik a vrm, lehet egy újrapasztázás is sokat dobna neki, mert 5-6 fokkal melegebb emiatt a procim azonos fesszel mint előtte a gigában volt

(#34299) dergander válasza MaxxDamage (#34296) üzenetére


dergander
addikt

Ez nem a proci miatt van,sajnos bekell látnotok hogy az asrock nem a legjobb lap,talán még a fatality vagy az extreme9 de olyan áruk van hogy annyiért se azt választanám. Ami most nagyon jó választás az az 970-ud3p digitalis phase-el.nagyon kis ütős és olcsó is

(#34300) dergander válasza Maotun (#34297) üzenetére


dergander
addikt

Nah annyiért meg veszek asus formulát vagy gigaud7et,asrockokkal eddig csak a baj volt kivéve 1-2 embernek,de a több százaléka problémázott,ebből szűröm le én hogy ha sokaknak nemjóvagy nemvált be,akkor azt veszem amit mindenki elismer. Persze egy lap se tökéletes de az asrock az valahogy nem muzsikál jól

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.