Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) Tom5 válasza soultrapp (#18550) üzenetére


Tom5
addikt

Lap miatt van, ugyan ez van nálam is, akkor valószínű az új procinál is ez lesz, de kövi hónapban akkor cserélek egy Asus-ra...

(#18552) soultrapp válasza Tom5 (#18551) üzenetére


soultrapp
senior tag

Engem annyira most az nem érdekel,mert egy játék sem hajtja meg annyira,hogy közben throttlingoljon.
meg már sok lenne a lapcsere is nekem :W :Y

(#18553) Tom5 válasza soultrapp (#18552) üzenetére


Tom5
addikt

Én sem foglalkozom vele, egy éve szépen megy a lap, csak melegebb a proci az átlagnál. Meg ott a vrm-ek környékén iszonyat forróság van...

(#18554) soultrapp válasza Tom5 (#18553) üzenetére


soultrapp
senior tag

hát én is csodálkoztam,hogy másnak mikor 45fok volt nekem 60fokos volt.
de idővel kiderült,hogy a lap miatt ilyen,mert házam is huzatos :)

(#18555) Malibutomi válasza soultrapp (#18552) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Engem annyira most az nem érdekel,mert egy játék sem hajtja meg annyira,hogy közben throttlingoljon.

Nagy bölcsesség amúgy :) :R

[ Szerkesztve ]

(#18556) miresz válasza Malibutomi (#18543) üzenetére


miresz
veterán

Indigo Renderer

WinRar 4.20

CineBENCH 11.5

7-Zip

Frybench

PassMark PerformanceTest 8

GeekBench v2.1.4

Super PI Mod v1.5

Comanche 4 Demo

Így hirtelen ennyit találtam,de még mehetne hozzá a 3Dmark11+3Dmark Vantage Physics,is. Valami ötlet még?

(#18557) Yeffy válasza BomiBoogie (#18548) üzenetére


Yeffy
veterán

milyen kutyus, he?
nyakon leszel már pattintva... ;]

inkább mondanál valami véleményt arra, amit beírtam korábban... -.-"

veled is csak a baj van... :N :P

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18558) Malibutomi válasza miresz (#18556) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Körülnézek még.
Esetleg az [x264 benchmark]

VÁÓ új rang! :DD

[ Szerkesztve ]

(#18559) miresz válasza Malibutomi (#18558) üzenetére


miresz
veterán

Na nézegess te is egy kicsit aztán ha mindenki bedobta az ötletét,akkor el döntjük mik legyenek a véglegesek,és mehet a méricskélés,aztán majd a cikk írást megoldanánk mi ketten. :) Hm?

A rangnak már itt volt az ideje. :)

[ Szerkesztve ]

(#18560) BomiBoogie válasza Yeffy (#18557) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Milyen kérdésről van szó? :DDD
Egyébként nem értem, miért tiltakozol, talán egy cica néz a hozzászólásaid mellett? Hogy a macska rúgja meg! ;]

(#18561) Yeffy válasza BomiBoogie (#18560) üzenetére


Yeffy
veterán

ahh... -.-" facepalm... :DDD
mondjuk ezek... :N

neem, most nem néz, majd 7végén fog... :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18562) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem, mert nem tudom mi a megoldás.

Új konfigurációról van szó, amiben FX processzor csücsül. A hibajelenség az, hogy a processzor terhelés hatására felmelegszik, és ha elér egy határt, akkor például játékokban az FPS egyik pillanatról a másikra leesik felére, harmadára (talán ez valamilyen belső védelem?!?)

És innentől lenne érdekes, ugyanis már több alkatrész ki lett cserélve, és a probléma folyamatosan fennáll.
A processzoron nem a gyári hűtés van, hanem egy freezer hőcsöves hűtő, a gépház alsó tápos, és hátra, felülre nyitott. Mégis intenzív terhelésre a gépház tetejét szinte átforrósítja. Nem forró, de erősen melegnek mondanám.

Először egy jobb Asrock alaplap és egy 8150-es proci volt együtt. Terhelés hatására 20 perc alatt előjött a jelenség. Bios frissítés nem segített.

Másodszor az alaplap egy Gigabyte-ra lett cserélve, így pár random kékhalál, egyéb hiba már nem jött elő, de a fentebb említett hiba még mindig. Bios frissítés megvolt, nehogy azon múljon, probléma továbbra is fennáll.

Harmadszor a processzor kicserélve 8350-re, ami sokkal kevésbé melegszik, de 2 óra terhelés után ez is eléri az általam vélt határ hőfokot, és a hiba jelentkezik.

Negyedik alkalommal kipróbáltam egy mezei X2-es procival, amivel bármeddig elment hiba nélkül.

A konfigban erős táp, jó vga kártya volt, és szerintem a processzor körül kell keresni a hibát, de már nem tudok mit...
Mit tudnátok javasolni? Amd-ben nem vagyok annyira naprakész, hátha van valami erre már kitalált orvosság, tipp, ötlet.

Előre is köszönöm.

(#18563) BomiBoogie válasza Soja (#18562) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Írd le a konfigot részletesen.

(#18564) Malibutomi válasza Soja (#18562) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Lett bármi állítva a biosban, vagy csak úgy van alapon, ahogy felismeri?
Milyen az a freezer hűtő, mert a freezer 13 pl. már elég kevéske ide. Tényleg kellene a részletes konfig ahogy előttem is mondja a kolléga, úgy jobban tudunk segíteni.

(#18559) miresz
Oksa gyűjtök én is párat, aztán nekiállhatunk.
Spongyabobos grafika elég kemény :)

[ Szerkesztve ]

(#18565) frescho válasza Soja (#18562) üzenetére


frescho
addikt

Szepen leirtad a thermal throttlingot.

Hogy van megoldva a hutes? Itt nem csak a CPU hutesre gondolok, hanem magara a hazra es annak a szellozesere is.
Milyen hazban van, ventillatorok...?

https://frescho.hu

(#18566) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Ezt találtam a Gigabyte oldalán:
AMD Opteron 3260 2700MHz 1MBx4 4MB Bulldozer 22nm B2 45W 5200
Létezne, hogy 22nm?

(#18567) RVR400 válasza Zsocó (#18566) üzenetére


RVR400
veterán

(#18568) Tom5


Tom5
addikt

Megjött a kicsike. (az előzőt meg elvitték így 5K-ba volt a csere.) Elsőként 1,3V Uefiben és 4Ghz. Ezt simán bírja. De melegszik ez is a lap miatt. Intel burn test alatt belenyal a 62 fokba a nagy dög mugen alatt. Szóval kövi hónapban lap csere.

(#18569) Soja válasza frescho (#18565) üzenetére


Soja
aktív tag

A konfiguráció a következő:

Gigabyte GA-970A-DS3
FX-8320 (rosszul emlékeztem, nem 8350 :N )
8GB 1600MHz corsair vengeance red (2x4)
Arctic Cooling Freezer 7 Pro rev. 2
WD500GB
Chieftec GPS-600-A8 600W
Cooler Master elite knight 350 ház
LG dvd író
Gigabyte HD7870 2GB

Ez a konfig. Mondjuk, ha ez a freezer nem elég hozzá, akkor a gyári mennyire lett volna elég?

(#18570) Malibutomi válasza Soja (#18569) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Biosban állítottál valamit, vagy ugy vanahogy felismerte a procit?

(#18571) Soja válasza Malibutomi (#18570) üzenetére


Soja
aktív tag

Nem volt állítva semmi, felismerte, nem volt gond.

(#18572) Motaba78 válasza Soja (#18569) üzenetére


Motaba78
őstag

ventillátort nem cseréltél a hűtőn ? egy swif2-92p-re ? látom teljesítményben kb a tx3 hűtővel van egy szinten nekem van olyanom, de a gyári ventit cseréltem swif2-re és lényegesen jobban hűtőt.

egy ilyen cpu azért minimum egy 212+ evo hűtőt megérdemelne.

(#18573) Malibutomi válasza Soja (#18571) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát a freezer 7 sajnos elég kevéske már, és a gyári hűtő is elég hull amit adnak hozzá, nem ártana egy nagyobb.
Én megpróbálnám azt hogy kikapcsolni a turbó, és belőni egy fix mondjuk 3,8ghz-re a procit. Mert még az is lehet, hogy nem a proci melegszik túl, hanem az alaplapod tápáramköre, mert az nem túl acélos sajna.
Első menüpont : motherboard intelligent tweaker vagy ilyesmi, és ott:
Core performance boost - disabledre
Cpu clock ratio x19-re
System voltage control manual-ra
Cpu voltage 1,3V-ra

[ Szerkesztve ]

(#18574) Soja válasza Malibutomi (#18573) üzenetére


Soja
aktív tag

Köszönöm, már ez is valami, ki fogom próbálni.

(#18575) RVR400 válasza Malibutomi (#18573) üzenetére


RVR400
veterán

4+1 fázis, ráadásul még egy árva borda sincs rajta, így teljesen egyértelmű, hogy a lap a ludas. Lehet, hogy egy bordázás segítene rajta, nekem van is egy Thermalright HR-09-em, de azon a lapon még csak lyukak sincsenek a FET-eknél, hogy normálisan rá lehessen pattintani.

(#18576) Malibutomi válasza Soja (#18574) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha nem tiszta valami, inkább szólj, bár nagyon elrontani nem tudod, legrosszabb esetben bios reset.
Ezzel a beállítással elvileg kevesebb kakaót kér majd a proci, és talán nem melegszik túl a cucc.
Sajnos a gyári turbó elég sok feszt ad neki alapból.

Egyébként gigabyte lapokból az UD végződésüket érdemes használni, mert azoknak van rendes táp részük hűtéssel.

[ Szerkesztve ]

(#18577) lee56 válasza Malibutomi (#18573) üzenetére


lee56
őstag

Bizony az egy négymagosokra tervezett közepes teljesítményű hűtő, amire még rányomja a 7870 is a fűtést, könnyen lehet túlmelegedés így, főleg ha nincs tele a gépház ventikkel.

Alaplapból meg rossz asrockról váltott rossz gigabájtra, inkább így lenne helyes megfogalmazás . :)

No Comment

(#18578) kovsol


kovsol
titán

Esetleg ha rakna rá öntapadós ram sünöket akkor az némileg jobban elvezetné a hőt mintha csak csupaszon ott figyel a vrm. Én személy szerint soha nem vennék vrm hűtés nélküli alaplapot.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18579) Akcok94


Akcok94
senior tag

igy a hutesnel maradva,
a corsair hydro 60, mennyire jo egy fx8320ra?
a mostani thermaltake sprinq utan?(bajom nincs vele meg procit nem engedte 55 fole) csak egy kicsit hangos nem zavar, csak hamar porog fel a huto.(netezes kozbe)
megerne?

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#18580) stratova válasza kovsol (#18578) üzenetére


stratova
veterán

Odaát is sündörögtünk egy sort, a hűtés nélküli VRM-es szuicid lapok kapcsán.

(#18581) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

A legjobb, hogy a milyen gépet topicban folyamatosan nyomják a szuper 16-17eft-os lapokat a 8xxx bullok meg visherák mellé. Aztán csodálkozunk hogy szidják az emberek az AMD-t.

(#18582) BomiBoogie válasza Malibutomi (#18581) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt ne ide írd, hanem oda, ha van vér a pucádban! :DDD

(#18583) stratova válasza BomiBoogie (#18582) üzenetére


stratova
veterán

Elég ahhoz egy kis sárkány lehelet vagy vaskalap, esetleg legyen az ember szimplán fejvadász.:)

[ Szerkesztve ]

(#18584) Zsocó


Zsocó
aktív tag

amd steamroller am3+ ban megjelenik vajon?
Ha igen, akkor remélem a 880g-s lapom kap hozzá BIOS-t. Visherat még támogatja a 6300-ig.

(#18585) BomiBoogie válasza Zsocó (#18584) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egyszer minden megjelenik.

(#18586) Malibutomi válasza BomiBoogie (#18582) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

[link]
[link]
[link]

:P

[ Szerkesztve ]

(#18587) BomiBoogie válasza Malibutomi (#18586) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Helyes, helyes, osszad őket, mert úgy tűnik, a "milyen gépet vegyek" topikban mindent az árnak rendelnek alá.

(#18588) ThunderBoy


ThunderBoy
tag

Sziasztok. Tudom hogy inkább az ajánlós topicba kellene kérdezősködnöm, de a tulajdonosok véleménye többet dob a latba. 8120 mellé milyen lapot vegyek? A rávaló 35e.
Ezeket néztem:
ASUS M5A99X EVO
Gigabyte GA-990XA-UD3
Gigabyte GA-990FXA-UD3

Nem lesz SLI/Crossfire, 4Ghz környékén üzemeltetném.

Köszi.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#18589) ETOM


ETOM
addikt

Nekem nagyon gagyi lapom van, de alapon nincs gondom nagyon a vrm-el. Igaz nincs házba a gépem ez biztos sokat számít.. Viszont a hűtés nem gyári szal levegőt se kap. Kis oc is belefér. Persze nem tudom primeolni mert ott szétfől a vrm és visszavesz. De játék alatt nem volt gond 3.8 körül. Ha raknék rá bordát 4-4.2 tuti menne. Mert úgy bf3-ztam, 4.5-n hogy ventivel fujattam vrm-t. (csak állat hangos) :DDD

(#18590) Malibutomi válasza ThunderBoy (#18588) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezek közül mindegyik jó. Ha nem lesz CF, akkor az FXA lappal a fekete színen kivül érezhető előnyhöz nem jutsz :) Viszont drágább.
Nekem a középső van, és nagyon jól muzsikál, nincs vele gond.
Az ASUS grafikus UEFI-vel van, a gigabyteok hagyományos BIOS-al.

[ Szerkesztve ]

(#18591) xatos3 válasza Malibutomi (#18581) üzenetére


xatos3
senior tag

mélységesen egyetértek veled, ugyanez a táppal gagyizás jelensége is!!!

a legnagyobb procihoz az isten szerelmére legyen már a legnagyobb chipset!!

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#18592) Yeffy válasza Malibutomi (#18586) üzenetére


Yeffy
veterán

teljesen jogos, maximálisan egyetértek Csigusszal...
még jó, h én is kikérdeztelek titeket.

amúgy ez a Giga lap az egyik ottani hsz-edből, a 8+2-es, ebből is rev 2.0 kell? bár nagy különbséget közte és az Anus EVO R2.0 lap között nem nagyon látok, elvileg, a tápellátáson kívül...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18593) kovsol válasza xatos3 (#18591) üzenetére


kovsol
titán

Nem a chipseten van a hangsúly itt, mert a 970 990 között érdemi eltérés nincs. Teljesítményük is megegyezik. 990 már natívban tudja kezelni a többkártyás rendszert normális sebességgel, míg a 970 esetén külön módszerrel kell ezt megoldani. Talán ez az egy eltérés amit ki is használ az ember.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18594) BomiBoogie válasza Yeffy (#18592) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Csigusznak neve is van ám, blöki! :DDD

(#18595) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Csináltam most egy ilyen 3DMark11 gyöngyörűséget. Lui76 kollégával hasonlítgatjuk, neki ez jött ki, nekem pedig ez. A pontszám különbsége a VGA-ból adódik leginkább, a "Physics" pontokban (tehát a CPU-nál) viszont simán veri a Phenom II X4 B60@3.5 GHz az FX-4100@4.5 GHz-t.

Tényleg ennyire gyenge a kis Bulldozer? Biztos észrevesztek valami hibát, ami mellett elsiklottam.

[ Szerkesztve ]

(#18596) kovsol válasza BomiBoogie (#18595) üzenetére


kovsol
titán

Ram órajelek hogy alakultak? Csak mert 3dmark 11 pontszámot erősen befolyásolja az is.
mod: azt látom neked 1333Mhz. 1866 al jóval többet dobna. Valamiért 3dmark11 cpu teszt ram órajel érzékeny. Sőt nálam ha be van kapcsolva az igp akkor -1000pontot dobott, mintha diszkrét vga val mérnék.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18597) Soldika30


Soldika30
tag

Sziasztok ez a procim van AMD FX 8120 8x3.1 ghz érdekldőnék meddig melegedhet max a proci ami benne van a tűréshatárban? játék alatt van hogy eléri az 57°C-ot.
Illetve lrinám a telejs konfigom az lenne a kérdésem,hogy egy ilyen táppal hajtom meg.[link] elég ez? Néha csinál oylathogy saját magától ujra indul game alatt,.

AMD FX 8120 8x3.1 ghz processzor,AsRock 990FX EXTREME 3 alaplap ,Kingmax 8GB DDR3 1600Mhz ,Kingston 120GB 120G SSD,VGA HD-4890 illetve van még benne 2 db HDD is de gondolom ezeknek a fogyasztása max 10 w lehet. váro ma véleményeteket..

Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#18598) BomiBoogie válasza kovsol (#18596) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát akkor nem gyengébb a CPU, csak a tesztpontszám a RAM miatt ilyen alacsony? Akkor sok értelme van ennek a benchnek is. Ha tennék bele 1866-os RAM-ot, real life performance-ban elhanyagolható lenne a különbség, a tesztet meg megdobná...

(#18599) Yeffy válasza BomiBoogie (#18594) üzenetére


Yeffy
veterán

a blökinek is van, szóval nyasgem ;]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18600) BomiBoogie válasza Yeffy (#18599) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Épp ezért írtam, ha érted a csíziót. :DDD
Tudom, hogy a lelked legmélyén akkoris DOOM szörny maradtál.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.