Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) RVR400 válasza Malibutomi (#19699) üzenetére


RVR400
veterán

Monnyuk az már észrevetted, hogy simán lehet tolni neki a mondókát:

"Csiga-biga gyere ki, ég a házad ideki'! :DDD

De amúgy ezek szerint a csiga kihajcsa, csak néha throttlingol. :DD

[ Szerkesztve ]

(#19702) BomiBoogie válasza Malibutomi (#19699) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem minden full-full HD hatalmasnak tűnik, a tévéirányítót is csak úgy tudom kezelni, ha végigcsussz rajta.

(#19703) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Bocs srácok, többet nem offolok, de nektek ezt nem tudtam kihagyni :D :D :D :D :D

(#19704) lee56 válasza Malibutomi (#19703) üzenetére


lee56
őstag

Méghogy nincs kutya-csiga barátság a világon. :D

No Comment

(#19705) Yeffy válasza lee56 (#19704) üzenetére


Yeffy
veterán

hát komolyan mondom... :DDD :N

na jó, kész, kifáradtam mára is Tőletek... :DD
ennyi nem normálist... :D

na jóccaka... mást nem is merek írni XD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19706) Ferike001


Ferike001
csendes tag

Ma beszereltem a hűtőt és elkedzem próbálgatni az OC-t. most 3800-ra lőttem be. APM és turbo off. Stabilitás tesztet még nem csináltam, a problémám az lenne ha CPU-Z vel nézem a procit akkor a core voltage, brand ID, szorzó, BUS speed és rated FSB ki vannak szürkítve, tehát nem látok róluk semmi adatot. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#19707) Asbee válasza Ferike001 (#19706) üzenetére


Asbee
veterán

Milyen alaplap?

(#19708) Ferike001 válasza Ferike001 (#19706) üzenetére


Ferike001
csendes tag

Újraindítottam a progit, most jó minden. MÁsik dolog, hogy magok hőmérséklete 7-8C és CPUTIN 31C idle-ben. Ez mennyire reális?

Asbee : Asrock 970 ext 3

[ Szerkesztve ]

(#19709) Bali27 válasza Ferike001 (#19706) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem a 6100 1.2500V-n 3.8 on TC APM Offon és atomstabil---
Szinte Gránit szilárdságú :DDD :))

(#19710) Ferike001 válasza Bali27 (#19709) üzenetére


Ferike001
csendes tag

Most nekem 4.1-en 1.272V-al 2 perc prime után behalt.... :(

(#19711) Ferike001


Ferike001
csendes tag

ha biosban 1.315 V-ra van beállítva a CPU és teszt közbe a CPU-Z csak maximum 1.280-at de inkább 1.272-t mér, akkor az azt jelenti, hogy az alaplap nem bír többet szolgáltatni? Amúgy most 4.0Ghz 1.272V, 25 perc prime nem volr hiba. Most indítok vmi játékot.

(#19712) Jester01 válasza Ferike001 (#19708) üzenetére


Jester01
veterán

Hacsak nem peltier hűtőd van, nyilván nem lehet hűvösebb a proci mint a szobahőmérséklet. A 31C az hihető, a 7-8C csak ha kint ülsz a hidegben :N

Igen, ha nem mér annyit mint amennyit kellene akkor droppol a lap (vagy rossz a szenzor). Lehet játszani az LLC beállítással (főleg ha terhelés esetén esik le) vagy emelni a feszültséget amíg ténylegesen nem kap annyit amennyit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#19713) Ferike001 válasza Jester01 (#19712) üzenetére


Ferike001
csendes tag

Igen én is nagyot néztem, de amúgy terhelésre már a magok 31-re a kupak pedig 53-ra ment fel max, szerintem ez így már oké bár az, h idlében miért mér 7-8 fokot a mag az nem tdom.
Amúgy tényleg ennyire gyenge lenne, hogy már itt droppol a lap?

[ Szerkesztve ]

(#19714) and1ao válasza Ferike001 (#19713) üzenetére


and1ao
őstag

Mert pontatlanul és szarul mér a szenzor enyém is fos 30 fok felett már jobb a kép ott valamivel pontosabb.
Milyen lap?

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#19715) Ferike001 válasza and1ao (#19714) üzenetére


Ferike001
csendes tag

970 extreme 3

(#19716) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ma este nagyon megharagudtam a sabertooth-ra meg a 2600-asra. Ugy dontottem hogy visszaterek az AMD vonalra ha el tudnam adni a feleves 2600K es a 3 honapos sabertooth-ot.

Kivancsi lennek arra hogy ki tudja hajtani rendesen a 8350 a 7870CF-et vagy a 7970-et ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#19717) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#19716) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A CF-re nem vennék mérget.

Miért haragudtál meg? Elég nyughatatlan természetű vagy. :D

(#19718) stratova válasza MiklosSaS (#19716) üzenetére


stratova
veterán

Mi lőtte szegény 2600K-t?

Urak!

Erre tud valaki magyarázatot?
A játszótéri homokozóvá vált témában, csodával határos módon született nemrég pár értelmes hsz.
Malibutomi és =WiNTeR= kollégák összeeresztették Visherát és Sandyt CPU-intenzív terepen. Ebben az esetben FX-nek magasabb órajel kellett, bár vállalhatót produkált c2c is.
De akkor hogyan kaptak mások ilyen eredményt? :F Itt FX-8350 elverte 2600K-t, FX-6300 pedig 2500K-t :Y , ez szimpatikus csak nem fér a fejembe.

Szerk.: Elnéztem Skyrim volt a kollégák alanya, Crysis 3 szépen skálázódik. Így szimplán csak jó hír annak, aki FX-et venne Crysis 3-hoz :)

[ Szerkesztve ]

(#19719) Malibutomi válasza stratova (#19718) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyre több jól skálázódó motor jön ki, még a végén elindul itt valami...

(#19720) BomiBoogie válasza Malibutomi (#19719) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nyilván ahogy egyre többen vesznek FX procikat, a szoftverfejlesztők sem hagyhatják figyelmen kívül azt a potenciális vásárlóréteget. Tehát mindeki vegyen FX-et, hogy legyen optimalizálás. :K

(#19721) stratova válasza BomiBoogie (#19720) üzenetére


stratova
veterán

Mi tagadás ezt öröm nézni.
Sajnos a hazai régi AM2+os lapocska max. Phenom II X4 945-öt támogat. :( Pedig ha kapott volna frissítést, FX-6300-at rendelek bele. Viszont a szegről-végről rokon Trinity/Richland/Kaveri valamelyikére pályázok. Jó lenne ha FX is kapna még egy kis RCM-frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#19722) stratova


stratova
veterán

Inkább itt kérdem, mert egy esetleges negatív eredmény újabb flame-hullámot indítana a másik témában.

Malibutomi: Mit szól ahhoz Skyrim és a többi, jellemzően pár szálat igénylő játék (ha van még ilyen a tarsolyodban) ahhoz, ha modulonként egy magot letiltasz? Azonos órajelen és ugyanazon a pályán.

BomiBoogie: Gondolj bele mi lesz azzal, aki i3-mal játszaná. Mert te tuninggal még tudsz segíteni a kicsi FX-en, de odaát már nem ez a helyzet.

Malibutomi: Teljesen érthető hozzáállás. Csak gondoltam ha jól sül el, meg lehet említeni a "milyen processzort vegyek"-ben mint ajánlást.

[ Szerkesztve ]

(#19723) BomiBoogie válasza stratova (#19721) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

fullHD-n FX-4300 CPU limites, nem semmi igények.

Ezzel együtt én bevallom, az egy dolog, hogy nem érdekelt soha a Crysis széria, de igencsak eltúlzottnak érzem a gépigényt és az ezt övező hype-ot, hogy "jaj, most akkor veszek gépet Crysis 3 miatt", meg "nem gondolod, hogy egy 50K-s VGA-n elfut Ultrán".

Egyrészt a textúrák részletessége alacsonyabb beállításokon is megmarad, ha sok pixelből épülnek fel, úgyis szép lesz, ha meg élvezetes a játék, közben senki nem fogja lesni a beállításokat.

A fejlesztők részéről leginkább egy nagy marketingfogás, hogy mindig kihoznak egy irreális igényű játékot. Az valahogy sosem kerül be a kommentekbe, hogy amúgy egy átlagos gépen is teljesen jól játszható.

(#19724) Malibutomi válasza stratova (#19722) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem tudom, nem pöcsörésztem vele igazából. Még az ilyen fosdézsa motorokon mint a skyrimé is megvan az 50-60 fps, minek küzdjek :)

(#19725) BomiBoogie válasza Malibutomi (#19724) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Úgy látom, nem értetted egészen. Az volt a kifejezett kérés, hogy pöcsöréssz vele. :D

(#19726) Yeffy válasza BomiBoogie (#19725) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

semmi reakció a kutyásképre? ejj, csalódtam benned ;]

egy kis ON: 7850/70-en kívül, ha szükség lenne rá, erősebb VGA-t is "kihajt" (de utálom ezt a szót" a 6300-am? alapon v 4,1/4,2-n?
vagy erősebb kártyához 8xxx "kell"?
CF-et/SLI-t gondolom ne is kérdezzem...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19727) Bali27 válasza Yeffy (#19726) üzenetére


Bali27
addikt

Full HD ban játszol általában bőven kihajtja.. A 6100 am 3.8 on ma már szinte mindenhez elég amire egy 8xxx -is. Ha megnézed a teszteket Full HD ban már a VGA ereje dominál.

(#19728) BomiBoogie válasza Yeffy (#19726) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez egy összetett kérdés. FullHD-ra elsősorban a VGA számít, bár most már lassan ott is CPU limit lesz egyes helyeken, lásd ezt.

Ettől függetlenül egy 6300 mellé tehetsz egy 7970-et is, valószínűleg maradni fog valamennyi a VGA-ban, de így is, úgy is meglesz a max. képfrissítési rátával azonos FPS-ed (mondjuk 60) értelmes beállításokkal (értsd: nem Crysis 3 ultra 8x élsimításos siránkozás).

Nem te vagy a kutyás képen, akkor meg minek reagáljak? :D

(#19729) Yeffy válasza BomiBoogie (#19728) üzenetére


Yeffy
veterán

+ Bali27:
értem, köszönöm.
valami ilyesmit sejtettem, csak gondoltam, megkérdezem, elvégre ti jobban mozogtok ebben a környezetben, le vagyok maradva a mai technológiákkal.

tehát akkor elvileg bírja, de érdemesebb egy 8xxx. okay. :R

miért, a csiga tán te vagy? ahh Isstenem.. -.-" :N

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19730) Malibutomi válasza BomiBoogie (#19725) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hagyjuk meg az erotikát a hanyatló nyugat ópiumának....

(#19731) BomiBoogie válasza Yeffy (#19729) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem, de szívesen azonosulok csigatársaimmal, viszont hallgatok Malbutomira és a sikamlósabb részekbe most nem megyek bele. :DDD

(#19732) Malibutomi válasza BomiBoogie (#19731) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ugyanmár, olyan vagy mint egy rossz akcióhős..a kemény külső lágy belsőt takar...ami nyálkás, és puha, és...inkább ejtema témát :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19733) stratova válasza Malibutomi (#19730) üzenetére


stratova
veterán

Értem én a nem-et. A másik agymenés a másutt már emlegetett játék + videó lett volna. 3 modul Skyrimnek 1 a felvevő programnak. De nem fárasztalak. :)

BomiBoogie: nincs korán még ehhez? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19734) Yeffy válasza Malibutomi (#19730) üzenetére


Yeffy
veterán

ohh... erotika? itt? :D :N
hanyatlik? tuti? :)

Csigusz: naháát, ez kéész. mára is kiégtem :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#19735) BomiBoogie válasza Malibutomi (#19732) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A kemény külső lágy részeket takar, de az ember szíve néha bizony megkeményedik. :DDD

(#19736) Malibutomi válasza stratova (#19733) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja nem fárasztás, megnézem szívesen ezeket, de csak jövöhéten lesz rá idöm.

(#19737) Ferike001


Ferike001
csendes tag

1.360V-nál 4.3 Ghz-n befigyelt a jó kis Asrock throttling 5 perc prime után. Ha minden másnal stabil, mondjuk játékok vagy munka, akkor szerintetek maradhat amíg nem lesz egy jobb lap?
Amúgy chipset borda forró és VRM borda szintén, gyakorlatilag nem lehet hozzájuk nyúlni :)

[ Szerkesztve ]

(#19738) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#19717) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

startova@ & BomiBoogie@ : az osszes cpu tesztjevel leteszteltem, hogy meglegyen a 4.8 ghz stabilan, aztan hetfon munka kozepen kekhalal, persze elvesztettem mindent (nincs manualis safe szimulalas kozben csak auto), mondom az en en hibam emelek meg a feszen, persze hogy tobb oras prime95, LinX, IntelBurnTest, LinX+Furmark vagyis a beleit is kitaposom es atom stabil. Az este (vagyis ejjel) elertem majdnem a munka vegere (96 %) egy kemeny 7 ora utan amikor ujra kekhalal. Ujrainditom, es amulok hogy az utolso mentes 19 % tortent !!!! Vagyis szerintem megvolt ugy kb 85-90 %-nal csak valahogy nem volt elmentve.
Na ezt most ki kellet magyarazni a kliensnek aki a penzt adja, amibol elek.
Tehat bucsuzni szeretnek a 2600K-tol meg a szabitol, csak nem tudom hogy ha el tudom majd adni minimalis veszteseggel illetve milyen iranyba vegyem az utat . Terjek vissza AMD oldalra egy agyon-feszelt-huzott 8350 egy ROG lappal, ami persz penztarca kimelo vagy adjam el az egyik vesemet es vegyek egy P9X79 Pro lapot egy 6 magos i7--3930K (a 4 magos i7-es 3820-at siman vertem a 2600K-val) ami a tesztek alapjan kb 40-42 %-kal gyorsabb (magasabb orajel, 12 szal ) de a duplajaba kerul.
+ ha tul sok a rafizetes kezdodik a cirkusz a felesegemmel ... " mar megint penzt raksz abba a gepbe ? Bezzeg nekem meg a kocsit is sajnalod lemosatni " meg ilyenek amibol nem kernek.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#19739) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#19738) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor még mindig a legjobb egy 8350 lenne, ami talán kevesebb feszt kér a húzáshoz, mint a 8320, még ha elvileg egyformák is.

Főleg, hogy egy 2011-es rendszer költségei tényleg aránytalanul magasak és annyit nem nyernél vele. Tehát akkor ez mindenképp sok ráfizetés, amiből meg cirkusz lenne. Persze, azt neked kell tudni, tudsz-e annyival többet keresni, ha kicsit gyorsabb a 2011-es rendszer.

(#19740) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#19739) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, en is a 8350- el meg egy atomstabil ROG- al, csak nem tudom menyiert tudnam elpasszolni a 2600k + z77 sabertooth- ot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#19741) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#19740) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mivel nem itthon vagy, ebben nem igazán tudunk segíteni. :(
Valószínűleg azért el tudod annyiért, hogy minimális ráfizetéssel beszerezhess egy 8350+ROG kombót.

(#19742) stratova válasza Malibutomi (#19736) üzenetére


stratova
veterán

Meg sem fordult a fejemben, hogy csak ezért most méricskélj. Ha legközelebb játszol vele, akkor megköszönöm, ha megnézed így is.

(#19743) Asbee válasza MiklosSaS (#19738) üzenetére


Asbee
veterán

Én ezért szoktam mindig mondani. Prime, LinX, IBT után még jöhet az "éles" teszt. Egyébként offsettel vagy fix fesszel használod?

(#19744) soultrapp


soultrapp
senior tag

hy!
tudom,hogy nem számít a windows7 élmény index,de nektek mennyit ad a 8320ra?mert nekem 7.7pontot.

(#19745) Malibutomi válasza soultrapp (#19744) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az elég jó mivel 7,9 a max :)

(#19746) MiklosSaS válasza Asbee (#19743) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Offset-el hasznalom, de hasznaltam fix-el is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#19747) Asbee válasza MiklosSaS (#19746) üzenetére


Asbee
veterán

Offsetet én pont ezért nem szeretem. Igazán stabilra még nem tudtam vele belőni procit. Több óra komoly terhelésnél mindig volt valami fagyás, bsod.

[ Szerkesztve ]

(#19748) soultrapp válasza Malibutomi (#19745) üzenetére


soultrapp
senior tag

azt tudom,hogy annyi a max csak kíváncsi voltam nektek mennyit ad...

(#19749) ETOM válasza soultrapp (#19748) üzenetére


ETOM
addikt

FX 8120 4ghz 7.7 pont.

(#19750) soultrapp válasza ETOM (#19749) üzenetére


soultrapp
senior tag

köszi!
kíváncsi voltam,mert nekem 3.8on 7.7.,de a fx6100 3.8on 7.4 volt.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.