Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) Pug válasza bandika0626 (#14150) üzenetére


Pug
veterán

A "konvertalas" (letezik ra par program :DDD) sok minden, csak nem stress test. Engedja ra egy kis BF3-at meg Primeot.

(#14152) MrM94 válasza Pug (#14151) üzenetére


MrM94
őstag

engedd ra a Dirt 3 benchmarkot :)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#14153) Lavidaloka válasza MrM94 (#14152) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Prime 8120 4.Ghz-en 1.32v alatt miután ráengedtem egyből 2 mag is hibázott....
Felette hibátlan csak a kupakhő felmegy 65C -re... ;]

Amugy aida meg minden nekem is lefut alacsonyabb feszen is.Eddig egyedül a prime nem szerette ha alulfeszeltem.

ホンダシビッククーペ

(#14154) Borokafa válasza Lavidaloka (#14153) üzenetére


Borokafa
őstag

Ahány proci annyi féle....A szükséges fesz is változó

(#14155) MrM94 válasza Lavidaloka (#14153) üzenetére


MrM94
őstag

Nekem alapfeszen megy 4ghz :B Dirt 3 at probaltad?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#14156) lee56 válasza attilla84 (#14147) üzenetére


lee56
őstag

Igen, érdemes lenne akkor magasabbra rakni a memóriasebességet is, de amiket írtál inkább úgy hangzik mintha a vinyót kezelné rosszul a rendszer, sata/ahci driver frissítés lehet nem ártana még.

No Comment

(#14157) frescho válasza Pug (#14135) üzenetére


frescho
addikt

A baj az, hogy a nem komoly tuningnal is belep limitkent a vedelem. 4GHz nem nagy szam egy FX-tol es nem extra kivansag, hogy ami elerheto az Intel oldalon, azt az AMD-nel is megkapjuk. Ez szerintem szoftveres hangolasi hiba.

Ismetlem magam: 4GHz-en is mar zavaro belassulasokat lehet eszlelni emberi feszultsegekkel (sokaknak alap feszen, nekem 1.3V-on), amiknel az FX nem fogyaszt tobbet, mint a 4GHz-re huzott X6. Legalabbis az tuti, hogy az FX-6100 nem ehet ilyen ertekeknel annyit, mint az X6.

miresz: Koszonom, erdekel. A mail cimem fent van az adataim kozott.

https://frescho.hu

(#14158) Lavidaloka válasza MrM94 (#14155) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Már uncsi az a driftes game.....de amúgy meg se kottyant neki...

ホンダシビッククーペ

(#14159) MrM94 válasza Lavidaloka (#14158) üzenetére


MrM94
őstag

Nem jatszani gondoltam..nalam volt hogy a prime nem dobott hibat kb 1 oran keresztul..de aztan a dirt3 egybol kivagott mint cicat nagydolgozni :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#14160) Asbee válasza Lavidaloka (#14158) üzenetére


Asbee
veterán

Lehet hogy uncsi a driftes game de tuning tesztelésre nagyon jó.

(#14161) Pug válasza frescho (#14157) üzenetére


Pug
veterán

Ezt a reszet ertettem elsore is, erre mondtam, h olyan lap kell alla amin normalisan configilhato minden vedelmi funkcio.

(#14162) frescho válasza Pug (#14161) üzenetére


frescho
addikt

Tudsz mondani olyan lapot, ami megfelel azoknak a felteteleknek, amiket leirtam, tehat finomhangolhato az APM es a TC is?

https://frescho.hu

(#14163) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Olyat látott már valaki, hoyg mióta megvan a 8120 megy 1,25V-on 4GHz-en, de ma reggel óta nem. Bármit indítottam kékhalál, aztán feljebb vettem a feszt egy lépéssel, és megy most 1,28-on.
Annyi történt, hogy próbából felraktam 2,6-ra a CPU-NB-t. Azzal lefagyott, így visszaraktam 2,4-re ahogy addig volt, de azóta nem megy.
Lehet megpróbálok egy bios defaultot, aztán újra belőni.

(#14164) miresz válasza Malibutomi (#14163) üzenetére


miresz
veterán

Még a 12.11 van fent nálad? Mert amióta az van fenn nekem nem megy nem fut le 4,5Ghz-n a 3Dmark11 Combinated teszt. Valami nem ok.

(#14165) Malibutomi válasza miresz (#14164) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Lehet akkor az a gáz, mert abba, és a heavenbe fagytam bele.
De mióta emeltem egy kicsit a feszen lefut. De mi köze a procihoz a gpu drivernek?

[ Szerkesztve ]

(#14166) miresz válasza Malibutomi (#14165) üzenetére


miresz
veterán

Hát ez az,ezt én sem tudom,de én is abba a kettőbe fagytam bele,amibe te. 12.8-al meg simán lefut. :(((

[ Szerkesztve ]

(#14167) Malibutomi válasza miresz (#14166) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akkor jó, nem a procim szart be. :)
Biszont tegnap ezek lefutottak. Most újrainditás után meg nem? :F

(#14168) Borokafa


Borokafa
őstag

(#14169) Borokafa válasza Malibutomi (#14165) üzenetére


Borokafa
őstag

A catalistban lehetnek újabb alaplapi driverek, szerintem

(#14170) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!
Adott egy AMD fx6100-as CPU gyári hűtővel. Sajnos elég hangos ciripelő hangot ad a ventilátora van arra lehetőség, hogy csak a ventilátort kicserélje az ember? Amúgy nem értem mert eddig minden képen fekete színű vetit láttam a procihoz de az enyém piros és hát eléggé idegesít a hangja.

(#14171) Bali27 válasza Borokafa (#14168) üzenetére


Bali27
addikt

guru3D-n is tesztelték.. 1-2 szálas teljesítményben pont ugyan ott van mint az elődje.... Ott FarCry2-t meg Crysist teszteltek.. Igaz huncutak mert egyszálas gamákat.. De a végeredmény szempontjábol ezen a téren mindegy.. [link]

(#14172) giigz válasza SPeti1984 (#14170) üzenetére


giigz
veterán

Vidd vissza, nekem is gyári hűtővel megy most, és szinte semmi hangja sincs...

(#14173) SPeti1984 válasza giigz (#14172) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Azt megnéztem még, hogy a biosba a CPU ventinél FULL ON van beállítva nem pedig AUTO. És hát kipróbáltam az ASRock eXtreme Tunerra a level 10-es szintről levettem level 9-re és egyből elhallkult. Szóval lehet biosban csak átkéne tennem autora és jó is lenne? Igaz ujraindítottam a gépet és 3 sipolás volt és nem indult a gép. Tápot hátul kihúztam pár pillanatra vissza és most jó pedig már paráztam de hál isten semmi gond, viszont most újra hangos a venti mert visszaállítottam a korábbi állapotra.

(#14174) giigz válasza SPeti1984 (#14173) üzenetére


giigz
veterán

Milyen tápod van?

(#14175) Asbee válasza SPeti1984 (#14173) üzenetére


Asbee
veterán

Terhelésre hangos is lesz a gyári venti. Ez van. Vagy kicseréled vagy elviseled. Alulfeszelés szokott kicsit segíteni.

(#14177) SPeti1984 válasza giigz (#14174) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Chieftec iarena 500s8. kb 2-3 hetes a táp.

[ Szerkesztve ]

(#14178) SPeti1984 válasza Asbee (#14175) üzenetére


SPeti1984
senior tag

De csak magát a ventit lehet cserélni? Ha igen akkor milyet ajánlanál helyette ami hatásos is meg halk is?

(#14179) Asbee válasza SPeti1984 (#14178) üzenetére


Asbee
veterán

Nem tudom lehet-e de nem hinném hogy sokkal halkabb lenne ha cserélnéd. Hatékonyabb meg főleg nem, attól még a borda ugyanakkora marad.

(#14180) Malibutomi válasza miresz (#14166) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Rollback a 12.8-ra, és újra stabil a gépem az előzőleg használt beállításokkal.
Valami nem oké a 12.11-el

(#14181) miresz válasza Malibutomi (#14180) üzenetére


miresz
veterán

Mondtam. Én is megtettem,és 12.8-al tökéletes minden. Lehet,hogy a hivatalos 12.10 -et még kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#14182) mackosajt


mackosajt
addikt

Kellemes délutánt mindenkinek!

Elméletileg csütörtökön délután lesz szerencsém megépíteni első AMD gépemet, amihez az alaplap egy Asrock 970 Extreme4 lesz, bele egy FX-8120 procival.

Kérdés a következő:
Mire kell vigyázzak (a proci lábait leszámítva) az összeszerelés és beüzemelés során?
Illetve érdeme-e a gyári hűtőt alapból fel sem rakni, és helyette egy Arctic Cooling Freezer 7 Pro rev2-t installáljak, vagy jó lesz a gyári is?

Megmondom őszíntén, eléggé inteles vagyok, ez egy úgynevezett "kényszer" kapcsolatnak indul, de ha beválik, akkor nagyon tartós lesz.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14183) giigz


giigz
veterán

Most éppen filmet konvertálok már vagy 10-15 perce, gyári hűtővel CPU 61 fokos, magok 50 fok. Pedig fesz. emelés sem volt, húzva is alig van... Kíváncsi leszek, hogy ehhez képest mekkora előrelépést hoz a TX2...

Na mindjárt 62 fok, ki ne kapcsoljon már itt nekem... :DDD

(#14184) DeadMeat válasza miresz (#14181) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nekem nincs vele ilyen gondom, lefutott minden ugyan azon az órajeleken (fx6 4ghz; 7770 1150, 5000) Bf3 is szereti.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#14185) DeadMeat válasza giigz (#14183) üzenetére


DeadMeat
veterán

A 6-osnak magasabb a hőtűrése. ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#14186) giigz válasza DeadMeat (#14185) üzenetére


giigz
veterán

Az előbb már 63 fok is volt... Most meg 33 fok és 17 a magok...

Mennyi lehet a max.? 61, vagy akkor ennek több?

(#14187) miresz válasza DeadMeat (#14184) üzenetére


miresz
veterán

4 GHz- n nekem is lefut. Tedd fel egy kicsit komolyabb GHz- re. 4,5,vagy 4,8GHz- re. Gpu az nekem is fut ugyan annyit mint az elöző driverekkel. A CPU nem akart ugyan úgy futni,a 11.12-vel,mint a 11.8-al.Csak azt nem tudom miért?

(#14188) DeadMeat válasza giigz (#14186) üzenetére


DeadMeat
veterán

71 fok a 6xxx szériának a max AMD szerint.

miresz: Értem, feljebb még nem próbáltam megmondom őszintén, ez a küszöb nálam feszben, így még a gyári alatt van, de órajelben +700 mhz. Ami érdekes, mert majd 2 tizedel kevesebb kell a gyári értéktől a 3600mhz-hez, a négyezerhez meg alig pár századdal kevesebb.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#14189) frescho válasza Bali27 (#14171) üzenetére


frescho
addikt

A prohardveren osszehasonlitottak azonos orajelen. Nem lepett akkorat elore, mint jo lenne, de az orajelemelessel megvan a kb. 10%. Varhattak volna vele kicsit, igy mire megjelenik elavul az uj tesztem.

https://frescho.hu

(#14190) Oliverda válasza Bali27 (#14171) üzenetére


Oliverda
félisten

Az IPC, azaz az egységnyi órajel alatt végrehajtható utasítások száma átlagosan 10%-kal nőtt a Bulldozerhez képest. Plusz a néhány 100 MHz miatt még van másik 4-6%, aminek pontos hatását az azonos max. turbó órajel miatt nehéz megállapítani.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14191) bandika0626


bandika0626
senior tag

Szép estét.

Beállítottam a gépemet 4.3 GHz-re 1.32Volton a memóriát 1866 MHz 9-10-9-28 1T 1.65Volt.
Elkeztem videót konvertálni egy kis denoiser effectel amit a vga-val lehet gyorsítani + x264-es tömörítést adtam neki és konnektorból max 370 watt-ot vett fel.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#14192) Findzs


Findzs
addikt

nem lett rossz ez a vishera de a fogyasztástól kevesebbet vártam
na de lecserélni a régi bult nem éri meg rá ha azonos magszámnál marad az ember

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#14193) RVR400 válasza frescho (#14189) üzenetére


RVR400
veterán

Na igen, főleg, hogy 11%-kal nagyobb órajelnél a teszt szerint 14%-kal gyorsabb az egész, így kb semmi értelme lecserélni. A legnagyobb érv ebben az esetben a fogyasztás, de semmi több.

(#14194) Oliverda válasza RVR400 (#14193) üzenetére


Oliverda
félisten

11%-kal csak az alapórajel magasabb. A max. turbo például megegyezik. A gyorsulás nagyobb része a mikroarchitektúra egyes módosításainak köszönhető.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14195) Pug válasza Oliverda (#14194) üzenetére


Pug
veterán

Hát ez finoman szólva nem túl nagy előrelépés. A Bullt erre cserélni konkrétan semmi értelme. :N

(#14196) Oliverda válasza Pug (#14195) üzenetére


Oliverda
félisten

1x% miatt nyilván nem kell a boltba rohanni, de sokan épp azért nem vettek az előző szériából, mert inkább megvárták ezt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14197) szabjan válasza mackosajt (#14182) üzenetére


szabjan
tag

Tulajdonképpen jól írtál mindent. A gyári hűtőt rögtön felejtsd el. Még tuning nélkül is képes sugárhajtóművé válni. Csütörtökig még van idő. Érdemes itt pár oldalt visszaolvasni. sok felesleges kérdéstől mented meg magad. ;)

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#14198) mackosajt válasza szabjan (#14197) üzenetére


mackosajt
addikt

köszi, akkor még szerencse, hogy van a freezer

tudom hogy van idő, csak egyrészt ejszakas vagyok, így nappal alszom, másrészt a mobilnet elérte a lassitast, így elég rossz böngészni, no meg a meló sem engedi mindig.
szóval ha valaki esetleg megtenné, és összefoglaló hozzászólást írna, nem lenne baj. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14199) frescho válasza Oliverda (#14196) üzenetére


frescho
addikt

Nem rossz az elorelepes, csak az orajel skalazodas kicsit kevesebb, mint kellene. Szerinted nem fognak belefutni egy a P4-hez hasonlo fogyasztasi falba?

Alap feszultsegen probaltad tuningolni? Kivancsi lennek, hogy ugy mennyivel megy jobban az uj FX, mint a regi. Fesz emeles nelkul a fogyasztas sem szall el durvan.

Az vicces amugy, hogy az Intel oldalon meg sokan pont az ilyen kis elorelepes miatt nem valtanak Sandy-rol Ivy-re.

https://frescho.hu

(#14200) Pug válasza frescho (#14199) üzenetére


Pug
veterán

Szerinted nem fognak belefutni egy a P4-hez hasonlo fogyasztasi falba?

Ha megnézed, hogy a Bullnak mennyi fesz kell 4.5 környékén és mennyit eszik ott, akkor kb már most belefutottak abba a bizonyos falba...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.