Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) ETOM válasza mackosajt (#14346) üzenetére


ETOM
addikt

Remélem nálam nem lesznek ilyen gondok eddig oké minden. Majd nem sokára BF3 alatt is kiprobálom.

[ Szerkesztve ]

(#14352) Lavidaloka válasza mackosajt (#14350) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Mik a tünetek..? ;]

ホンダシビッククーペ

(#14353) Asbee válasza qwert111 (#14349) üzenetére


Asbee
veterán

Hogyan sípol? Gondolok itt arra, folyamatos, szakasos, stb.

(#14354) soultrapp válasza qwert111 (#14349) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hogy vannak a ramok mondjuk 2szer x gb?
Mert lehet memória a baj is,ha így van akkor próbáld meg csak az egyikkel először,de ha csak egy van benne akkor nem tudom mi lehet.nekem ez az első ötletem.

Mert ram hibánál elvileg sípolhat.

(#14355) Pug válasza =HG= (#14325) üzenetére


Pug
veterán

Az NB-nek nem sok köze van a hanghoz... :U

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#14356) qwert111 válasza Asbee (#14353) üzenetére


qwert111
csendes tag

Váltakozva sípol,de nem a csipogó, hanem az alaplapon a chipset vagy valami.Például amikor netezek,és áll az oldal akkor nem sípol, amikor tekerm a görgőt akkor azzonnal sípol.Játék közben sem állandóan van mikor abbahagyja.Vegyek új alaplapot? Vagy van olyan ,hogy a processzor sípol,mert még olyanról nem hallottam.

(#14357) qwert111


qwert111
csendes tag

Elvittem egyik havernál a processzort és megnéztük az ő alaplapjában is (M5A78LM-USB3),nála is sípolt de nagyon halkan.Ez a chipset lenne ilyen?

(#14358) Lavidaloka válasza qwert111 (#14356) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Alaplap vagy táp szokott ilyen idegesitő hangon sípolni...

ホンダシビッククーペ

(#14359) mackosajt válasza Lavidaloka (#14352) üzenetére


mackosajt
addikt

megy szépen, aztán egyszer úgy belassul, hogy bf3 alatt leesik 5-15 fps-re, a vga addig folyamatosan 95-98% közt van kihasználva amíg jól megy, aztán amikor belassul, akkor leesik a vga kihasználtság is.
Monitorozva, olyankor a frekit ledobja, vagy a szorzót.
Valamelyik leesik.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14360) qwert111 válasza Lavidaloka (#14358) üzenetére


qwert111
csendes tag

Tápegység az előző alaplappal tökéletesen ment.Amúgy Xilence 550 watt ennek elégnek kellene lennie egy dupla ekkora gépnek is.2X2GBRam, Geforce 9600 GT, Segate 1TB vinyó.

(#14361) Borokafa válasza mackosajt (#14350) üzenetére


Borokafa
őstag

Milyen beállítás mellett használod a procit?
A javaslatom:
Apm-ki
TC-ki
Cpu fesz manuálisan az alapfeszre
Energiatakarékossági funkciók-be
Ezek után szorzóval állítsd be pl 3600-ra majd prime teszt (10 perc)
Ha bírja újból emelés 3700-ra (10perc teszt)
És így tovább. Amelyiknél nem bírja egyet vissza a szorzón és 30perc Prime teszt.
Valószínűleg a dropp miatt úgyis kicsit alacsonyabb lesz a feszültség, mint a beállított, de elvileg
alapfeszen vagy kicsivel alatta bírnia kellene leszabályozás nélkül

[ Szerkesztve ]

(#14362) Lavidaloka válasza mackosajt (#14359) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Prockód húzva van?

Vegyel égy jó kis Asus M5A97 Pro deszkát! :K

ホンダシビッククーペ

(#14363) mackosajt válasza Borokafa (#14361) üzenetére


mackosajt
addikt

Megelégednék, ha a gyári értéken menne rendesen.

Nem akarom feltétlen húzni.
energiatakarékosságot miért kell bekapcsolni? Azt nem pont ki kéne szintén?
Cool n quiet akkor ki/APM ki/CT (cpu thermal control?) ki STB

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14364) Asbee válasza qwert111 (#14356) üzenetére


Asbee
veterán

Valami komolyabb lapban ki kéne próbálnod a procit. Alaplap, táp, vga is sipolhat. Xilence táp nagy része nem ajánlott amúgy, de jelen esetben nem hinném, hogy az a gond. Inkább alaplap, lehet. Ismerős gépében milyen proci van? Azzal sípol?

(#14363) mackosajt: CnQ maradhat, APM mehet ki, Turbot kapcsold ki, az durván megfeszeli a procit fölöslegesen. Egyébként mennyire esik vissza az órajel? Mert apm az csak pár száz Mhz-et vesz általában vissza. Nem hinném, hogy attól esne ennyit az fps.

[ Szerkesztve ]

(#14365) Borokafa válasza mackosajt (#14363) üzenetére


Borokafa
őstag

Azért kell bekapcsolni, mert az úgyis csak terheletlen állapotban veszi vissza a szorzót és a feszt.
Azért érdemes "tuningolni" mert (a TC-t érdemes kikapcsolni mert indokolatlanul magas feszt ad) a kikapcsolt TC-t szépen lehet kompenzálni ezzel.
C&Q be!
APM, TC, Cpu thermal control stb ki.
Ha nem akarsz tuningolni annyira :) akkor alapfesz manuálisan beállítva és szorzóval a proci 3600-ra. Ezt bírnia kéne. :)

[ Szerkesztve ]

(#14366) qwert111 válasza Asbee (#14364) üzenetére


qwert111
csendes tag

A haver gépében egy Phenom X4 965 125Watt-os proci van azzal nem sípol.De már azt is hallottam,hogy az FX proci miatt sípol.A másik haveromnak egy M5A97-es lapja van egy FX-6100 as proci, 8 giga ram,és egy brutál VGA-ja,de ő is azt mondta,hogy az övé is sípol minimálisan.Most én is kinéztem egy M5A97 EVO alaplapot ha tudnám, hogy azzal nem sípolna azonnal megvenném de így nem merem .Amúgy mit tesz az EVO és a PRO,mármint különbség van e a 2 között a hátlapi panelen kívúl ?

[ Szerkesztve ]

(#14367) Malibutomi válasza mackosajt (#14363) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezt irtam neked már a multkor is, hogy a turbo szétfeszeli a procit. Kapcsold ki, a legtöbb 8120 alapfeszen 1,25-1,275V körül simán felrakható 4GHz-re. A turbo meg adna ugyanehez 1,4125-öt ha jól emlékszem.

(#14368) mackosajt


mackosajt
addikt

Proci 3100-on, szorzó 15.5, HT bus speed 2000

prime fut. mennek a szálak. CPUTIN felmegy 72 fölé, és a szorzó leugrik 7.0-re, ami miatt a cpu freki 2730 körülire áll be, a HT Bus speed meg felugrik 4000-re.

Hőfok lemegy, minden visszaáll "Normálisra", majd ahogy megint felmegy, ugrik le.
a cpu vcore alapban 1.2615 vagy min állt. Mikor leesik, akkor 0,87-re lemegy az is. mikor rástartol, 1.28-ra megy fel.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14369) lee56 válasza qwert111 (#14366) üzenetére


lee56
őstag

Nem megfelelő a BIOS talán, az FX-ekhez frissíteni nem árthat, főleg ha régebbi AM3-as volt az alaplap..

No Comment

(#14370) qwert111 válasza lee56 (#14369) üzenetére


qwert111
csendes tag

Már megvolt a bios frissítés ,az sem segített.

[ Szerkesztve ]

(#14371) Asbee válasza mackosajt (#14368) üzenetére


Asbee
veterán

Melegedés lesz a gond, azért vesz vissza. Mivel hűtöd?

(#14372) Malibutomi válasza mackosajt (#14368) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akkor viszont vagy nem jól van fent a hűtő, vagy hasonló a gond, egyszerűen túlmelegszik a procid.
FX-8XXX-ek maximum 61C maghőig mennek, ez kb megfelel a 72 fokos kupakhőnek amit írtál. Leszabályoz a hővédelem.
Vagyis nem a VRM melegszik, ahogy a multkor okoskodtunk, maga a proci túl meleg.

[ Szerkesztve ]

(#14373) qwert111


qwert111
csendes tag

Valakinek valami ötlet?

(#14374) chstratus


chstratus
csendes tag

Sziasztok!
Gyári hütövel fx4100 prockó meddig húzható stabilan?

(#14375) Pug válasza Malibutomi (#14372) üzenetére


Pug
veterán

Bekapcsolt thermal control mellett sem szabályoz le 61C maghőnél.... :N
És mivel a VRM direkt hűtésénél tudta elodázni a throttling-ot, (ugyan úgy ahogy én az UD3-as deszkánál, így továbbra is eléggé sanszos, hogy a VRM melegszik nála túl. ;)

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#14376) Asbee válasza chstratus (#14374) üzenetére


Asbee
veterán

Nem igazán. Max alulfesszel kicsit.

(#14375) Pug: Szerintem sem a vrm melegszik. Azért alapórajelen, még hűtés nélkül is bírnia kéne. Az extreme4 meg azért nem olyan rossz. Az én lapomon komoly tuningnál olyan meleg a vrm bordája, hogy lesüti az ujjamat. Oké, hogy más konfig, de mostanában annyiszor merül fel ez a vrm melegedés, hogy valami nekem furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#14377) lee56 válasza qwert111 (#14373) üzenetére


lee56
őstag

Lehet hogy Asus fícsör, egy kis ajándék a kedves vásárlónak :)

Amúgy amiket írtál, arra utal hogy terhelés közben valami nem oké, ez pedig főleg a processzor, és az ő áramellátásának (vrm) a túlmelegedés forog fenn nálad (is). :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#14378) mackosajt válasza Malibutomi (#14372) üzenetére


mackosajt
addikt

Levettem, letöröltem, vékonyan megint paszta, felrak, 180 fokot fordítva, hátha így jobb lesz áramlásilag.

Próba, de kifagytam. Most próbálom, apránként inkább lentebb venni a feszt.
VRM felett dolgozik egy 4 cm-es légkavaró.
Az a rész, amin nagy betűkkel van írva, hogy Asrock XFast USB, az a NB hűtője ugye?
Na az olyan forró, "mint az állat."

SZERK:
Alulfeszelésre jól reagált az alap órajeleken.... na de ez milyen már?

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14379) Asbee válasza Pug (#14375) üzenetére


Asbee
veterán

Bocs, lejárt a szerkesztés. Szóval azért durva lenne, ha alapórajelen túlmelegedne. Régen phenom2-es időmben nem egy ember köztük én is vrm bordás nélküli lapban tuningoltunk és semmi gáz nem volt. Amíg fx6100-em volt, ok nem 8xxx de 4,6-on sem melegedett túl sosem. Most itt vagy az alaplapgyártók változtattak valamit, mert régebben nem volt gyakori ennyi vrm melegedés, vagy valami más gond van.

(#14380) frescho válasza mackosajt (#14378) üzenetére


frescho
addikt

mennyire tudtad levenni? A megorokolt FX-6100 1.15V 3.6GHz-en ment.

https://frescho.hu

(#14381) mackosajt válasza frescho (#14380) üzenetére


mackosajt
addikt

most ha a CPU-Z-nek lehet hinni, 1.15 körül megy. Biosban amúgy az 1.2625 alatti első választást tettem.

Eddig kopp-kopp, de lassan 20 perce megy a prime, és a hőfokok nagyjából beálltak.
A magok 53-55 közt mozognak, a cputin (ez akkor a kupak lenne?) 75-77 még így is.
Viszont nem dobja el a szorzót. Stabilan megy a 3,1 GHz.

Szerk: eltelt 20 perc prime alatt hiba nélkül. Haladunk.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14382) Pug válasza Asbee (#14379) üzenetére


Pug
veterán

Én csak tapasztalat alapján tudom azt mondani, hogy az UD3-as deszkánál (REV 1.2), VRM leszabályzás volt túlmelegedés miatt [legalábbis hőfok alapú lehetett (a throttling jelentkezésekor sípoló hangot adott a VRM és ekkor szépen visszavette a Vcore-t, az órajel maradt változatlan, de a teljesítmény visszaesett, Cinebench-ben tökéletesen látszott), mivel 9cm-es ventilátorral direktbe fújatva el tudtam odázni a throttling-ot, de így is jelentkezett egy idő után]. Persze ez nem egzakt bizonyíték, de abban biztos vagyok, hogy esetemben a VRM hőfoka miatt lépett életbe valamiyen fojtás Ezek után úgy voltam vele, hogy nem mertem egy hasonló hűtésű deszkát bevállalni, viszont amin normálisabb bordát találtam, annak meg az ára ugye nem volt annyira baráti. De utólag nem bántam meg és ahogy egyre több hasonló "hibajelenséget" osztanak meg az emberek, az érzés csak erősödik. /Mert ugye Ő is ki tudta tolni a probléma jelentkezését a VRM direkt hűtésével.../

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#14383) direwolf válasza mackosajt (#14338) üzenetére


direwolf
őstag

AMD-n is pont így áll. De ha megnézed az adatlapom láthatod, hogy nekem ezzel megy. Mondjuk ilyen hűtőt már nem kapsz, max használtan. A TX2/TX3-on már nincs ez a légterelő :( De nem hiszem, hogy komoly tudást igényel egy ilyen összerakása.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#14384) qwert111 válasza lee56 (#14377) üzenetére


qwert111
csendes tag

És ilyenkor mit kell tenni? Új alaplap? A gyári hűtőt azonnal lecseréltem, a hőfokokkal nincs baj.

(#14385) Borokafa válasza Pug (#14382) üzenetére


Borokafa
őstag

Sajnos én sem igazán hiszem ezt a VRM problémát. A proci túlmelegedése, a TDP keret túllépése, vagy az APM körüli bizonytalanságok sokkal inkább okozhatnak problémát. Mackósajt esete is csak azt bizonyítja amit már én is több esetben tapasztaltam, hogy a gyári hűtés a 8xxx-as sorozatnál bizony még alapfeszen-alapórajelen is kevés sok esetben.

[ Szerkesztve ]

(#14386) Pug válasza Borokafa (#14385) üzenetére


Pug
veterán

Én csak azt tudom biztosan állítani, hogy esetemben a leírt probléma jelentkezett, mely VRM hőmérsékletből adódott, nem mondtam, hogy mackósajt esetében is csak ez lehet az egyetlen problémaforrás, de mint már korábban mondottam volt, Ő maga írta, hogy a VRM direkt hűtésével időlegesen ki tudta küszöbölni a porblémát.

A proci túlmelegedése, a TDP keret túllépése, vagy az APM körüli bizonytalanságok

Ha a thermal controlt kilövi és az APM-et kikapcsolja, akkor ezek a lehetőségek kiesnek, mellesleg a TDP keret kikapcsolása megegyezik az APM kilövésével. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#14387) mackosajt válasza Borokafa (#14385) üzenetére


mackosajt
addikt

De nekem nem a gyári hűtés van fent.

Viszont most nagyon pöpecül ment a BF3 is a kis prime után.
Semmi akadás.

Viszont a VRM-re irányított ventim a jelek szerint döglődik. hangoskodik.
Mindegy, van még itthon pár őskövület vga, amiről "csereszabatos" a venti a rögtönzött felfogatásba.

De majd kipróbálom nélküle is, így alulfeszelve.
Mert lehet csak ennyi a gond.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14388) Malibutomi válasza Pug (#14386) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem feltétlen, ugyanis attól hogy a lap thermal controlt kikapcsolja a proci még leszabályozza magát.
Nekem is volt exreme4 a 8120-al, és ugy throtlingolt ahogy megvan írva kikapcsolt APM-el, és thermal controllal mint a kisangyal.

mackosajt:
A hőfokok továbbra is nagyon magasak. Egy 10-15 fokkal kevesebb kellene legyen, főleg alulfeszelve. Sajna ilyenek is játszanak, hogy a hűtő vagy proci kupak nem sík pl., vagy nem tudom milyen a házszellőzésed.

[ Szerkesztve ]

(#14389) Pug válasza Malibutomi (#14388) üzenetére


Pug
veterán

Nekem is volt exreme4 a 8120-al, és ugy throtlingolt ahogy megvan írva kikapcsolt APM-el, és thermal controllal mint a kisangyal.

Érdekes, nekem pl 78 fokon se szabályoz le a 8120-as :U

Szóval ott más miatt volt a throttling... ;)

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#14390) ETOM


ETOM
addikt

Játszottam BF3-t kupak 59c-re ment fel mag meg 54 vagy nem is tudom mindenesetre nem ment 6500RPM-n olyan 3000 felett a venti. VRM is bírta eddig nem volt lassulás. Pedig turbo megküldi +1.4v-el. Érdemes lenne 4ghz-re belőni kisebb feszel?

[ Szerkesztve ]

(#14391) Asbee válasza ETOM (#14390) üzenetére


Asbee
veterán

Igen, mindenképpen.

(#14392) mackosajt válasza Malibutomi (#14388) üzenetére


mackosajt
addikt

ház csere tervben van, mert ez még a jó öreg felül a táp, alul a pálya kuckó.
A 10-15 fokot prime95 futása közbeni hőmérsékletnek érted?
Azért én már speciel örülök neki, hogy csak ennyi.
Olyan nem lehet, hogy valamiért a lap rosszul érzékeli a feszt, és többet küld? Mert ugye az a biztos csak, amit műszeresen megmérünk. Nem?
Síkság. Ez van, ezt kell szeretni

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14393) Pug válasza ETOM (#14390) üzenetére


Pug
veterán

Érdemes lenne 4ghz-re belőni kisebb feszel?

A gyári hűtővel nem ajánlom.

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#14394) ETOM válasza Pug (#14393) üzenetére


ETOM
addikt

De miért nem :F Most sokszor látok ilyen 1,452v-t is.

[ Szerkesztve ]

(#14395) Pug válasza ETOM (#14394) üzenetére


Pug
veterán

Mert az a turbó miatt ugrik fel annyira, ugye amikor messze nem az összes mag van leterhelve. Na most képzeld el, hogy BF3 alatt 1,28 -1,3 környéki feszültséggel mind a nyolc egység 4gigán megy.... lesz ott meleg meg porszívó. De próbáld ki nyugodtan, lődd be a feszt 1,3-ra (ott kb biztos stabil lesz 4gigán) és tollj vele egy 40 perc BF3-at és meglátod, hogy milyenek lesznek a hőfokok meg a stock cooler hangja...

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#14396) lee56 válasza ETOM (#14394) üzenetére


lee56
őstag

Igen, a turbós feszültségek nagyon el lettek túlozva, nem is értem miért adtak meg ilyen magasakat amikor szinte az összes FX 1.4V alatt is szalad 4GHz-en..

qwert111 : Az hogy a processzoron jó a hűtő attól még az NB vagy a VRM megsülhet, főleg egy rosszul szellőző házban ahol a VGA is befűt. Igazából pontosan be kéne mérned mi és mikor milyen hangot ad, aztán kipróbálni más BIOS beállításokat kevesebb feszültségeket belőni, hogy akkoris csinálja-é aztán gondolkozhatsz a cserén, csak jól nézd meg mit veszel :) De az is lehet hogy gyári hibás az alaplap, ha garanciás, talán még ki is cserélnék, kérdezd meg a boltot ahol vetted.

No Comment

(#14397) ETOM válasza Pug (#14395) üzenetére


ETOM
addikt

Hnap kipróbálom. Monitoroztam BF3 alatt 1.4v-t kap 3400-n aida64 szerint. Hát akk ez baromi soknak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#14398) ETOM válasza ETOM (#14397) üzenetére


ETOM
addikt

(#14399) Cseneles válasza ETOM (#14397) üzenetére


Cseneles
őstag

Nekem 4Ghz-n megy vagy fél éve atom stabilan 1.2v mellett! Nem igazán praktikus a tartós 1.4v meg felesleges is :Y

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#14400) =HG= válasza qwert111 (#14349) üzenetére


=HG=
addikt

Milyen bios, és mennyit sípol? Nézelődj.....

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.