Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) psycroptic válasza .: JuSzT :. (#16050) üzenetére


psycroptic
őstag

Az állvány megfordult a fejemben nekem is csak ezek a jószágok mozogtak és még elég tapasztalatlan vagyok még a működését illetően. :R

PSNID: Tomy83PS

(#16052) Saccco


Saccco
nagyúr

Hoztam egy egyszerű kis panoráma képet:


Panoráma a Somlóról

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16053) kkoornel válasza Saccco (#16052) üzenetére


kkoornel
csendes tag

Szeretem azt a vidéket nagyon.
Talán a felhők lehetének egy picit kékebbek, nekem tetszik.

(#16054) Darko


Darko
senior tag

Hétvégén szúnyogirtás volt nálunk, bár a szúnyogok addigra már eltűntek a környékről, de a gyerekek élvezték a felhajtást. :)

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#16055) Nameste válasza Darko (#16054) üzenetére


Nameste
tag

Nagyon szép, főleg jól néz ki a gép oldalán a fény.

(#16056) hcl válasza psycroptic (#16051) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A mozgó jószágokat nem küszöböli ki sem az állvány, em a stabi. Rövid záridő, magasabb ISO. A nyitott rekeszre ne parázz, nem pixeleket kell vadászni, hanem olyan pillanatot elkapni, ami megfogja az embert, akkor nem fogja érdekelni a zaj.

@Darko : Nagyon lent van a gép, de majd akkor mondok ilyet, ha tudok olyat lőni, mint ez :D Baromi jó képileg. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16057) ROBOTER válasza Darko (#16054) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szép!

(#16058) szabo176


szabo176
csendes tag


Mi a véleményetek eme remek képről?
Min kéne változtatni esetleg javítani?
Facebook elérhetőségünk

Teljes körű lakásfelújítás, többéves tapasztalattal, akár az ország egész területén! Hívjon bizalommal. www.facebook.com/szebbhaz

(#16059) hcl válasza szabo176 (#16058) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Alapvetően nem középre tenni a dobozt, esetleg. Illetve vagy ferde, vagy Canon 18-55, és az torzít? :) A képi világ, színek, stb. tetszik :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16060) szabo176 válasza hcl (#16059) üzenetére


szabo176
csendes tag

Koszonom a valaszodat. A dobozt valojaban az uton talaltuk es nem mertunk hozzanyulni. Ezen felul a kep egy Lg optimus Blackkel keszult.

Ezt valamivel jobbnak gondolom. szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Teljes körű lakásfelújítás, többéves tapasztalattal, akár az ország egész területén! Hívjon bizalommal. www.facebook.com/szebbhaz

(#16061) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Sziasztok! Egy amator kezdo fotommat hoztam el nektek.

[ Szerkesztve ]

(#16062) jjeahh válasza szabo176 (#16060) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem az ilyen fotókkal a legnagyobb gondom, technikailag bármilyen is legyen, hogy első blikkre látszik, hogy ez nem filmre készült, hanem próbálod leutánozni azt a hatást, emiatt "hamis"-nak hathat. sztem egyszerűen lehetetlen egy digitális képből ugyanazt kihozni, szóval a digi maradjon digi...főleg ha telóval készült. sztem ezek kb instagram szintűek, és az nem "photography" sem nem művészet, ha érted mire gondolok...ez csak vélemény, nem akarlak megsérteni, de ha már tetszik ez a képi világ, miért nem vesztek egy filmes gépet bagóért? :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16063) copass válasza szabo176 (#16058) üzenetére


copass
veterán

vélemény:"lefotóztam egy sörösdobozt a panelba az ovi mellett egy mobillal instagram effektel"
semmi mondanivaló, ilyen képeket gyorsan el kell felejteni kár érte a megabyte is.
változtatni: kuka a képet is, meg a sörösdobozt is.
kezdj el fotóskönyveket olvasni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16064) hcl válasza copass (#16063) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fene tudja, szerintem ha valami célja van az ilyen látványvilágnak-utómunkának, akkor rendben. Hogy nála volt-e? Passz.
Az unalmassága max. abban van, hogy minden bokorban ilyenek vannak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16065) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Erről vélemény esetleg?

(#16066) Fandango válasza rolkaDb (#16065) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Most komolyan 40 perc utan ujra irsz, hogy az elozo kepedre mondjanak valamit? Legalabb egy 1 napot varjal mar, ha akkor sem jon semmi akkor esetleg rakerdezel ujra.

(#16067) szepsuti válasza rolkaDb (#16065) üzenetére


szepsuti
aktív tag

40 percre raktad fel...

Sztem úgy rossz ahogy van. A kompozíció rossz, nem értem mit akartál elérni vele. Pár zöld fűszál, pár száraz levél, valahol mindegyikbe belevágva. Attól, hogy a háttér elmosódott attól még nem lesz jó egy kép.

(#16068) copass válasza hcl (#16064) üzenetére


copass
veterán

a célja a következő: "csináltam 5 képet mobillal, felrakom a fészre hogy xy photograpy és már fotós is vagyok"
feltünősködés az egész semmi más.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16069) psycroptic válasza hcl (#16056) üzenetére


psycroptic
őstag

Köszönöm! Megfogadom. :R

PSNID: Tomy83PS

(#16070) rolkaDb válasza Fandango (#16066) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

szepsuti, Ahogy látjátok előttem 3 ember írt az előttem szóló kommentéhez. Csak bátorkodtam, hogy talán jelen vannak a forumon ugyan ezek a userek és válaszolnak nekem is. Úgy látom, hogy ma mindenki bal lábbal kelt, nem csak itthon, hanem a forumon is. :)

Szepsuti válasz: Köszönöm az építő jellegű kritikát. Sok ötletem lenne, elképzelésekkel tele de még a kivitelezést kell finomítani. Nem is vártam, hogy a második képen értékelhető lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16071) L4mie válasza rolkaDb (#16070) üzenetére


L4mie
veterán

Bocsi, de ezen mi a téma?

Mert instagrammal lefotóztam a járdán a repedést és a fű előtt volt egy száraz falevél, az nem lesz elég sajnos, hogy bárminemű képpel kapcsolatos építő kritikát kapj.

Kattintgass még, nézegesd a fórumot, elég csak az utóbbi egy hetet végigpörgetni jó pár jó kép került fel.
keress témát és javaslat: csak olyan képet tölts fel amit szívesen látnál magadnál háttérnek, esetleg ki is raknád otthona falra, ez sokaknál bevált.

[link]

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#16072) kkoornel


kkoornel
csendes tag

Sziasztok!
Ezttegnap készítettem.
Érdekelne a véleményetek.

(#16073) m3ss válasza Darko (#16054) üzenetére


m3ss
veterán

:C

(#16072) kkoornel semmilyen nekem. arnyekos a galamb, messze van, csatorna sem kulonosebben mutat jol.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16074) copass válasza rolkaDb (#16070) üzenetére


copass
veterán

attól hogy minden topikba berakod amiben megfordultál valaha attól még ezek a képek mobilosinstagramképek maradnak.
ha tényleg bal lábbal keltem volna fel akkor simán lesza...ozom.
de már jól indult a reggelem, berakni egy ilyet a haladó fotósok topikba... hejjj :C

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16075) imyourfriend válasza kkoornel (#16072) üzenetére


imyourfriend
őstag

Sötét a galamb nagyon, nincsen veled egy vonalban és elveszik majdhogynem a képen. Képeld közelebbről a galambot, ha az a célpont.

(#16076) kkoornel


kkoornel
csendes tag

Köszönöm, éreztem én is, hogy v.mi hiányzik. Majd legközelebb jobb lesz, köszönöm a kritikát ez sokat segít.

(#16077) copass válasza Darko (#16054) üzenetére


copass
veterán

tetszetős, látszik hogy repül,az oldalán elkapja a lemenő nap.
lányom is forgolódott össze-vissza merre megy a repcsi!:D
de már nincs is szúnyog, 1 hónapja kellett volna irtani.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16078) rolkaDb válasza L4mie (#16071) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Köszönöm az építő jellegű kritikát, egy dologban tévedtél, hogy nem instagrammal van szerkesztve és nem is oda lett szánva. Vissza felé haladva a mai nap folyamán még csak 2 oldal jött össze de találtam szép számmal képeket. Viszont nem mindet éreztem "kezdőnek"....

copass
Akkor egyszerűen én is leszarom a véleményedet! Más felől ezt az egyetlen képet tettem ma ki, IDE...Harmad részt el vagy tévedve, mert ez s KEZDŐ fotósok topikja. Lehet, hogy még 10 óra is korán van néhányunknak. ;]

(#16079) copass válasza rolkaDb (#16078) üzenetére


copass
veterán

bocsi, ezt benéztem, azt hittem a sörösdobozos kép is a tiéd. a színvilág megzavart.
moderátor kérem törölje ezt a hozzászólásomat 16074

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16080) rolkaDb válasza copass (#16079) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Semmi gond, emberek vagyunk. Mind tévedünk. Csak szeretnék lényegében építő jellegű kritikákat kapni, fejleszteni a tudásomat a fotózással kapcsolatban. Érdekel a téma, szeretem is. Sokat olvasok vele kapcsolatban. De talán akkor a legjobb az egész, ha szereted azt amit csinálsz és bőven elegendő az is ha magadnak felelsz csak meg. No, majd az idő előrehaladtával hátha fejlődök én is és elmondhatom, hogy nem csak trollkodni jártam ide. :)

(#16081) copass válasza rolkaDb (#16080) üzenetére


copass
veterán

ez a cikk nekem sokat segített a kompozícióra
ha igazán akarsz fejlődni vegyél egy zenit fényképezőt alap obival (5k), filmmel. pár tekercs kép után már tudni fogod mi merre. természesen egy dslr az amivel lehet tanulni igazán.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16082) Agostino válasza kkoornel (#16072) üzenetére


Agostino
addikt

szerintem az ilyen fotókra ne pazarold a géped. eget akárki akármikor lát ha felnéz, ahogyan sátorponyvát is. galambból meg annyi van, mint a rohadalom. szóval azt lefotozóni amit akárki láthat, nem kecsegtet elismerő csettintésekkel. olyat fotózz, ami ritka, ami soha vissza nem térő alkalom. persze tartsd szem előtt a hasznos tudnivalókat, fókusz, f-stop ilyesmik : )))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#16083) L4mie válasza rolkaDb (#16078) üzenetére


L4mie
veterán

igen mert sokan úgy vallják, hogy ez nem az a topic, hogy:
Jéé megtaláltam az expo gombot a telefonon/compacton ezért is lett megváltoztatva a topic neve,
Kezdő digitális képeimről vagy valami ilyesmiről.

Sokan vannak itt olyanok is akik előtt még a profik is tisztelegnek, most nem ugrik be a repülőgépet fotózó srác nickje /remélem belinkeli valaki/, de előtte le a kalappal, és mégis azt mondja hogy ő kezdő.

Én speciel még fotósnak se tartom magam, kezeim közé került egy gép és nyomkodom, de mint te is fejlődni akarok, és ez a jó hozzáállás.

copass: ezt elolvasom én is :) érzem a késztetést az autodidakta mód felhagyására :P

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#16084) .: JuSzT :. válasza Agostino (#16082) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ennek alapján szoktam felbaszni magam azon, hogy valaki virágokat fotóz, meg kutyát. Azt is látsz mindenhol. Ezért nem szoktam ide képelni, csak ritkán, mert az elkapott jó pillanatokat kevesen értékelik, ha véletlenül nem a harmadolóba teszem a lényeget, meg kicsit zajos...

Bezzeg amikor a **** tulipán szép éles zajmentes , az MEKKORA jó kép :)

(#16085) hcl válasza copass (#16068) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Úgy értettem, az instagramos színvilágnak az adott képen. Hogy mit csinál a fotós, vagy mit hisz, az más kérdés :)

@ JuSZt : +1 ! Van kép, aminek a tűélesség, és zajmentesség a lényege, de nem feltétlen a pixelvadászatról szól a dolog. Bersze bizonyos határokon belül.

@Agostino : Portrézni galambot, abban még van kihívás ;)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16086) Chance válasza .: JuSzT :. (#16084) üzenetére


Chance
tag

Szerintem ez nem teljesen igaz. Mindenkinek megvan az őt érdeklő témája, de ha tudatosan próbál fényképezni, lehet azt igényesen, nem hétköznapi módon tálalni. Akár a kutyát, virágot is. Aki szeret fényképezni, de viszonylag ritkán jut el bárhová otthonról, az már ássa el magát, mert csak szokásos témákat talál?
Én azt mondom, minden csak kreativitás kérdése. Azt meg hogy kinek mi tetszik, csak az egyéni ízlés határozza meg.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#16087) fattyu válasza Agostino (#16082) üzenetére


fattyu
veterán

ez mondjuk így szerintem is erős.

Mi olyat van esélyed látni amit nem látott már valaki? vagy nem fotózott le valaki?

Nyilván törekedni kell az érdekesre a nem szokványosra valami ujra de attól hogy van 3 csilliárd kutyás kép én azért még szeretek kutyákat fotózni.

Ezzel az erővel tiltsuk be a portrét meg az épületfotózást. Állatkertbe pedig egyenesen halálbüntetés terhe mellett lehessen csak fgépet vinni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16088) Agostino válasza .: JuSzT :. (#16084) üzenetére


Agostino
addikt

le kell fotózni a virágokat, le kell fotózni a kutyákat. mindent fentről, alulexpozva. nem viccelek, tényleg le kell. szerintem egy egészséges tanulási folyamat vége az, hogy az ember felismeri ezeket a hibákat és soha többet címszó alatt megfogadja magának, hogy nem fotóz többé ilyet. mindebből pedig rengeteget tanul. legyünk őszinték: világhírű kép, de kompozíció szerint nem az igazi. hiszen ha eszerint vizsgáljuk a fejek középen vannak, bezavar a háttér, talán mintha itt-ott ki lenne égve. ugyanakkor annyira erős a téma a mondanivaló, hogy eltörpülnek a szabálytalanságok. szóval néha igenis le kell nyelni, hogy nem éles a kép és nem harmadol tökéletesen : ))) szerintem a legtöbb jó kép tök véletlenül születik : ) jókor kell jó helyen lenni

fattyu - nemnem. semmit nem akarok betiltatni. csak nem jól fogalmaztam. újra: érdekes szöget, érdekes kompót kell találni, ami nem hétköznapi, erre akartam célozni. also: túlreagálod, kicsit többet olvastál ki, mint amit én bele akartam rakni : )

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#16089) Chance válasza fattyu (#16087) üzenetére


Chance
tag

+1 :K

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#16090) hcl válasza Agostino (#16088) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez az, amikor a pillanat elviszi a hátán... Mondjuk ilyen helyzetben tegye fel a kezét, aki oda tud figyelni a kompozícióra ;) Egyet tudok érteni.

Az érdekes, újszerű dolgok találására ajó szó az erre való törekvés lesz. Sikerülni nem feltétlen fog, de hátha, meg kell próbálni, úgy tanul az ember.
Én is inkább lustaságból makrózok, abban könnyű olyat alkotni, ami nem jön szembe két kattintással később :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16091) Agostino válasza hcl (#16090) üzenetére


Agostino
addikt

jah, na igen : )))) mi van ha a következő golyó az enyém lesz? : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#16092) hcl válasza Agostino (#16091) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre gondoltam :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16093) Larry303 válasza .: JuSzT :. (#16084) üzenetére


Larry303
addikt

ez azért nem teljesen így van...
ha azt a képet pont az elkapott pillanat viszi, hidd el van itt pár ember aki meg fogja dícsérni...nem is kell messze menni ezen a lapon itt a repülős kép amit roboter, és mess is megdícsért...akik azért már pár komoly képet letettek az asztalra
de ha valaki olyan képet posztol, amin pont a harmonia, a minőség stb lenne a lényeg akkor igen bele fognak kötni, pont azért mert ezek a képek ettől lennének jók

az elkapott pillanattal amúgy az a baj, hogy sokan azt hisszük, hogy igen ez az, de sajnos sokszor ez csak számunkra az a pillanat, másnak semmitmondó...nos ezeket a képeket felesleges posztolni bárhova is

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#16094) .: JuSzT :. válasza Agostino (#16088) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Persze, mindent kell fotózni én is azt mondom, én is ha kell ha nem nyomom a gombot mindenre. Csak sokszor nem kap dícséretet a pillanat, ellenben fikát kap hogy ferde a kép.

(#16095) m3ss válasza Larry303 (#16093) üzenetére


m3ss
veterán

+1, ha annyira jo a pillanat akkor ertekelve vannak azok a kepek. altalaban inkabb a kepkeszito lat benne tobbet mint ami

larry, voltam pecazni most eloszor par ev ota, majd keresek egy kepet, csak nem az en gepemmel keszult. fogtam egy snecit, a pellettarto szilikonkarikaba volt beleszorulva :DD lattal mar ilyet? :))

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16096) .: JuSzT :. válasza Larry303 (#16093) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, ettől lesznek méregdrágák a képek, hogy valaki egy fél könyvnyi sztorit ír az amúgy minőségtelen képei alá, és mindenki hasra esik. Így lesz mások számára is egyedi a pillanat.

Itt van ez a fejlővős kép. Akár készülhetett egy forgatáson is... Persze ez csak feltevés.

(#16097) copass válasza Agostino (#16088) üzenetére


copass
veterán

tudom-tudom kretén vagyok, de ez ugrott be a képről:
fotós kommunikál: ne oda állj, fogi gyere ki balra! ne lőjj még! vááárj, bumm. mondtam hogy ne lőjj b+! bemozdult.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16098) hcl válasza .: JuSzT :. (#16096) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na de ez az, hogy lehet tudni, hogy nem ott :) A bizonyosság adja a pluszt, hogy ez tényleg az adott forradalom/háború/stb.

@copass : :D Kemény :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16099) rolkaDb válasza copass (#16081) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Köszönöm az oldalt, már olvasgatom is! Ez a filmes ötlet pedig egész jónak tűnik, és még az ár töredéke sem egy dslr-hez képest. :DDD

Furkoo, talán csak a legtöbben a negatív kritikákat nem bírják azért is maradtak mára itt olyan emberek akik nem is igazán kezdők már, de mégis hobbiként űzik. Nekem van egy célom, azt szeretném megvalósítani, de ehhez be kell járni egy úttat ami nem is olyan könnyű, mint aminek első ránézésre tűnik.

Lehet számunka nagy képeket alkot de az ő céljaihoz képest még így is elenyészőek. :)

Ahhoz, hogy akárkiből fotós születhessen valamit előtte le kell tenni a képzeletbeli asztalra és nem csak másoknak de magának is. De talán akkor már többről is beszélhetünk, mint egyszerű hobbi szint.

(#16100) m3ss válasza rolkaDb (#16099) üzenetére


m3ss
veterán

"Köszönöm az oldalt, már olvasgatom is! Ez a filmes ötlet pedig egész jónak tűnik, és még az ár töredéke sem egy dslr-hez képest."
haaat. szamold ki a filmeket, elohivast, scannelest es rogton nem is olyan barati. foleg ha sokat kattintgatsz :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.