Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) k!nG


k!nG
aktív tag

Instagram topik lettunk? A telefonnal keszult kepekre van kulon tema, szoval tessenek oda atfaradni.

Darko: Gyonyoru szinek, kompozicio, de mintha a repcsi kicsit eletlen lenne.

Saccco: Szep taj, csak kar, hogy a felhok nem jonnek ki elegge. Amugy ez is tetszik. :)

szabo176: Ez azert meg messze van attol, hogy Facebook oldalt csinaljatok szerintem. A velemenyem errol a telos Instagramos kepekrol fent. Amugy a Kobanyais kep eletlen a Marbolos kb. semmilyen, ki van egve plusz meg latszik a vakunyom is, csak raraktal BW filtert es kesz.

rolkaDb:

"Köszönöm az oldalt, már olvasgatom is! Ez a filmes ötlet pedig egész jónak tűnik, és még az ár töredéke sem egy dslr-hez képest."

Lassan a testel. Ez azert nem ilyen egyszeru. Az elohivas tobbe kerul, mint egy hasznalt filmes gep, a film sem olcso bele, a feketefeher csakhogy tudd, dragabb is mint a szines es ha digitalizalni akarod a kepet azert is kell perkalnod. Rohadtul nem eri meg. Plusz itt nincs az, hogy elb0sztad a kepet es helyette csinalsz majd 200-at. Egy film, 24 kocka kepet tudsz vele elloni, aztan pa. Nekem egy EOS 3000-m van amit, mondjuk szeretek, de azota egy film van benne miota tavaly megvettem, plusz egy Praktika-m, kb. szintugy. Raadasul ha oregebben gondolkozol ajanlom, hogy elotte tanuld meg hasznalni, hogy ne tragya kepeket hivass elo. A regieknel biza te mered a fenyt, te allitod be a fenyerot a zaridot a rekeszt, itt erezned kell a gepet es a fenyviszonyokat is fel kell tudnod profin merned, hogy jo kepeket keszits. Persze ha ujabbat veszel (nekem a EOS 3000 a Soosnal megallt 6000-be + film) akkor mar be tudod rakni akar automataba is es ugy is lohetsz, meg meg sok jopofa funkcio van.
Szoval vagy egy ujabb es konnyen kezelheto gepet vegyel, vagy egy regit, de ahhoz muszaj tapasztalatot szerezned valahonnan.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#16102) fattyu válasza k!nG (#16101) üzenetére


fattyu
veterán

pont ezekért a dolgokért lett írva hoigy TANULNI sokkal jobbak.

Mert nem lősz 200at ugyanarról a fosról hanem MAX kettőt de inkább egyet és főleg nem lősz minden fosról képet hanem keresed a témát.

Nyilván mindenkinek a saját mércéje szerint de ezért aztán sokkal nagyobb lesz a keeper rate mint ha csak tenyerelsz az expógombon digittel. Az hogy nem gondolkodik helyetted a váz, hanem neked kell szintén oltári sokat segít.

Lősz két délutánt egy olyan vázzal amiben van fénymérő de nincs automatika utána ha oda figyeltél már akár fénymérő nélküli vázzal is elboldogulsz. Mert nagy vonalakban azért meg tudod saccolni mi kell a témának.

Azt meg már meg sem említem hogy a Fullframe fílinged is megvan és azért azzal összevetve az árat...

Nyilván eccerűbb ha van scannered otthon. és hívni is lehet magadnak.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#16103) k!nG válasza fattyu (#16102) üzenetére


k!nG
aktív tag

"Mert nem lősz 200at ugyanarról a fosról hanem MAX kettőt de inkább egyet és főleg nem lősz minden fosról képet hanem keresed a témát."

Ezt nehogy azt hidd, hogy magamrol irtam. Elrettentes keppen, mert ezeregy olyan emberrel talalkoztam, akik kompaktok utan vettek jopenzert egy slr-t, pont a tanulas miatt aztan jottek sirni, hogy elment a felpenze az elohivasokra es meg a kepei is szarok lettek.

"Azt meg már meg sem említem hogy a Fullframe fílinged is megvan és azért azzal összevetve az árat...
Nyilván eccerűbb ha van scannered otthon. és hívni is lehet magadnak."

Hat mondjuk ugy inkabb a retro filinged, gondolom o nem fullframes slr-t akar venni. Persze, persze, annak van scannere aki mar regota a filmes gepekkel fotozik, mert nyilvan igy olcsobb. De szerintem o nem akar venni egy filmes gepet, utana egy scannert, meg egy hivot is azonnal, mert kb. megall a vegen egy hasznalt dslr araban.
Ne a te szemeddel nezd a szituaciot, hanem annak a szemevel aki kezdo.

Amugy igazad van, csak ez sem a legkoltsegtakarekosabb megoldas, ha csak azert venne slr-t.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#16104) End-ru válasza Agostino (#16088) üzenetére


End-ru
aktív tag

szóval néha igenis le kell nyelni, hogy nem éles a kép és nem harmadol tökéletesen

Egy 60-as évekbeli technikával készült képből szerintem nem szerencsés ilyen következtetést levonni. Ma már elengedhetetlen, hogy amit fotózol éles legyen, különben mehet a kukába. A harmadolás meg nem szentírás, fel lehet rúgni, ha ezzel a mondanivalót erősíted.
Az említett kép idejében nem sok kép született, a legmegrázóbbakkal meg sokkolta a média a társadalmat, persze, hogy híres lett. Ma pl. egy tüntetésen több sajtófotós van, mint tüntető, nehéz kiemelkedőt alkotni, életlen rosszul komponált képpel biztos nem fog sikerülni.

Egyébként rákerestem, ez a kép is min. 3 vágással kereng a neten. ;)

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#16105) Larry303 válasza m3ss (#16095) üzenetére


Larry303
addikt

:DDD az kemény, ilyet még nem láttam
idén nem tudok sokat menni, tavaly végig a vízparton voltam...kevesebb a képem is :S
majd azért belehúzok, de remélem nem snecik jönnek :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#16106) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

[link] egy nagy crop egy 35össel lőtt képből

[ Szerkesztve ]

(#16107) hcl válasza End-ru (#16104) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy elengedhetetlen az élesség, de csak bizonyos esetekben megengedhető.
(Pl. itt - az a lényeg, hogy homály - persze ez nagyon speciális eset :) )
Fotózásban állítólag mindent szabad, ha a végeredmény üt :)

@Telomanikus : Naggyonmérgesss :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16108) m3ss válasza Telomanikus (#16106) üzenetére


m3ss
veterán

klassz, tetszik :K ha kozeprol sikerul meglonod, meg nem dolne talan meg jobb lenne. bar kutyaknal nem olyan egyszeru ez :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16109) .: JuSzT :. válasza hcl (#16107) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ez nekem már inkább festmény.

(#16110) hcl válasza .: JuSzT :. (#16109) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A lyukkamera ilyen... ha tudok kisebb lyukat bökni, hogy élesebb legyen, akkor lesz fényképebb kép :)
Ahogy haver fogalmazott : infinity élességtelenség.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16111) Telomanikus válasza m3ss (#16108) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Köszi :R majd a macskával is csinálok valami képet..imádom ezt a 35mm-es obit :D

(#16112) L4mie válasza Telomanikus (#16111) üzenetére


L4mie
veterán

ezt írd be Nikon topicba is :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#16113) Balinov


Balinov
félisten

Huuu,micsoda feligmeddig szajkarate ment itten.. :P

Ontopikkent jonnek par ujabb friss keppel.

Koszonom a kiritikakat :R
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16114) L4mie válasza Balinov (#16113) üzenetére


L4mie
veterán

1.: szép színek /ez mind a 3 ra igaz/,
Gondolom balra lejtett a domb, amúgy semmi xtra, háttér picit plasztikus lett az elején tapasztalható élességhez képest, 11 es blendével elvileg nem kéne, gondolom mókoltál vele rendesen.

2.: :D szép szál.....hölgyeket megpirongató :) gyorsan el is küldtem e-mailen pár csajszinak :C

3.: favorit egy dolog zavaró, hogy középen kilóg egy búzalevél :( tetszik a perspektíva, talán még picit lejjebbről lőttem volna, de ez megint csak szubjektív. Összességében nekem bejövősek.

Olyant, hogy itt nálam picit túlszaturált a zöld nem írok, majd otthonról megnézem rendesen kalibrált monitorról :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#16115) k!nG válasza Balinov (#16113) üzenetére


k!nG
aktív tag

Tovabb neztem oket es amiken mar a tenger is latszik, azok gyonyoruek!
Ezek kozul nekem a kozepso tetszik a legjobban., a fuvesnel en lejjebb mentem volna a geppel.

szerk.: amugy az elottem szolonak igaza van egy kicsit tenyleg tul vannak szaturalva.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#16116) Chance válasza Balinov (#16113) üzenetére


Chance
tag

Ötletes a kerektornyos, bár nekem kicsit kopár az előtér, így hiányérzetem van.
Viszont a színek hangulatosak, mint mindig. Hiába, Íroszág...

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#16117) JohnyBlue válasza rolkaDb (#16099) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ha gondolod és van kedved 2-3 hét múlva összefuthatunk Debiben egy street fotózássörözéskólázásbeszélgetésre :B ezen időre tudok kölcsönadni gépet is :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#16118) .: JuSzT :. válasza JohnyBlue (#16117) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ennek tükrében megkérdezném, hogy tudsz olyanról hogy ilyen összejövetelek hol mikor szoktak lenni országszerte?

Mert engem érdekelne valami ilyesmi, szívesen kimozdulok a fővárosból, csak nem ilyen fizetős workshopra gondoltam, hanem mondjuk tapasztaltak és kezdők közösen járnak egy délutánt valahol,sör kóla ropi meg 1000 expo társaságában :)

(#16119) hcl válasza .: JuSzT :. (#16118) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pécsi Fotóséta pl. (egyszer sem voltam, mert ált. munkaidőmben van, meg ha nem, akkor richtig akkor, amikor más dolgom van :D) De jó szokott lenni állítólag. A pécsi biznisztopikban is szoktak szólni, ha éppen van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16120) .: JuSzT :. válasza hcl (#16119) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Jó mondjuk egy Pécsi sétára többet kellene utaznom mint maga az esemény :D

Akkor kell szerveznem valahogy egy szombati budapesti fotóssétát :D

(#16121) cool13


cool13
őstag

A búzamező közepére kidobott hulladék közt találtam őt. :D

[ Szerkesztve ]

(#16122) L4mie válasza .: JuSzT :. (#16118) üzenetére


L4mie
veterán

-hoz ragaszkodsz? :D amúgy valamelyik szombat este én is benne lennék egy ilyenben, csak be vagyok táblázva aug végéig :)

btw: Fotótalis topic

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#16123) hcl válasza cool13 (#16121) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szvsz ez aranyos :) (A kép, nem az, hogy a búzába dobálják a szemetet.) Azon kívül, hogy a horizont nagyon középen van, nem nagyon tudok belekötni.
Lehetne ugyan szűkebbre vágni, de azzal pont az veszne el, hogy bemutatja, az elefánt a semmi közepén ül, egyedül.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16124) .: JuSzT :. válasza L4mie (#16122) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerintem egy ilyenen bárki megjelenik, az csak jó :) Akármennyire kezdő vagy profi. Lényeges hogy más gépeket is lát az ember működés közben, ez főleg annak jó aki kezdő, és esetleg rákap a fejlesztés ízére.

Az esti fotózás pár embert és pár gépet kizárna a jelöltekből, lehet hogy inkább délutántól estébe nyúlóan gondolnám, és az elfogyasztott sörök és ellőtt expók aránya változna az idő múlásával :D

Offkorsz nem csak PH-s résztvevőkre korlátozódna, csak itt jutott eszembe és hangosan gondolkodtam, de ha innen összejön 5-10 ember, az már elsőre hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#16125) mumk1 válasza cool13 (#16121) üzenetére


mumk1
addikt

Kissé tájidegen, de nem rossz. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#16126) cool13 válasza hcl (#16123) üzenetére


cool13
őstag

A felhőt szerettem volna meghagyni, mert akkor meg az van hogy üres felette minden. Ha meg alul vágok többet akkor az elefáni alatt nincs hely. De felteszem mellé a másikat, hátha mégis az a jobb. Megnéznéd azt is?

[ Szerkesztve ]

(#16127) hcl válasza cool13 (#16126) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én annyira nem vagyok pro, hogy jól ítéljem meg :) Csak azt tudom, hogy általában a középen hagyott horizont nem jó. De amúgy ami neked jobban bejön, szerintem ha alul vágs belőle, akkor is megvan a nagy üresség érzése szegény elefánt körül :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16128) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Párhuzamosan esetleg ér kérdezősködni, hogy lenne itt valakinek kedve valamelyik hétvégi délután -este Budapesten valami pár órás fotós sétára, eszmecsere, sör ropi kóla váltogatására?

Abszolút kezdőként felmerült ez bennem is, mint fővárosi prolira. Kettőről hallottam, Pécs és Debrecen, kicsit messze van innen nekem, ezen felbuzdulva dobom fel az ötletet.

Nem is ide akartam, szerk vége

[ Szerkesztve ]

(#16129) cool13 válasza hcl (#16127) üzenetére


cool13
őstag

Több szem többet lát. :D Azért kösz! .: JuSzT :. Tetszik az ötlet. Csak nehéz összehozni.

[ Szerkesztve ]

(#16130) Agostino válasza .: JuSzT :. (#16128) üzenetére


Agostino
addikt

budapest reporting in! : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#16131) k!nG válasza cool13 (#16121) üzenetére


k!nG
aktív tag

Igen, szoval a buzamezo felbevagja az eget. Szerintem az ehhez hasonlo kepeknel okozza a harmadolas es/vagy az aranymetszes hianya adja a kep teljessegenek hianyerzetet.
En csak a harmadolast ertettem, az aranymetszes jelentoseget sosem, de itt egy cikk hatha. De mivel en sem vagyok profi vedd ugy, hogy meg sem szolaltam mert lehet, hogy hulyeseg

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#16132) hcl válasza k!nG (#16131) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Barátnőmet kirázza a hideg a harmadba vágástól. Grafikus az egyik végzettsége :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16133) skater86


skater86
tag

Sziasztok!
Láttam délelőtt egy Kőbányais képet. Nekem is van egy :D Eddig nem "publikáltam" :DDD . Egy próba utáni sörözgetéskor készült spontán és kicsit átdolgoztam. Erről lenne szó:
Az ördög söre
Szerintetek milyen? Nem tudom, mennyire fér el itt, lehet inkább a kreatív képek topickba kellett volna betenni.
Üdv!

(#16134) hcl válasza skater86 (#16133) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azon kívül, hogy mitől az ördögé, nekem tetszik, illetve lehetne feljebb a sör, de ez csak kukacoskodás.
A mélyégélesség adja a mosott hátteret, vagy a PS? ;)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16135) k!nG válasza skater86 (#16133) üzenetére


k!nG
aktív tag

Jopofa, bar szegeny mukso szemoldoke a kontraszttol nagyon kiugrik. :D Vagy ez koncepcio?
Amugy ez merfoldekkel jobban ertekelheto mint az Instagramos es en speciel nemely esetben szeretem az ilyen szinkiemelest, amit sokan giccsesnek tartanak.

#16134: Ez vicces kerdes, mert PS-ben igy azert nem tudsz tiltshift-elni maximum ha reszleteiben kijelolod az ember kezet, ami baromi nehez. PS mindazonaltal biztos van rajta, a szinkiemelest elnezve. (plusz valami filter is lehet rajta)

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#16136) hcl válasza k!nG (#16135) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Részben vicceskedés volt, de aztán megnéztem, mivel készült, és ja, az tud elmosást :) De különben szelektív utómunka maszkolással nem nehéz ám, én rendszeresen csinálom - igaz, általában a zaj eltüntetése miatt.
Körberajzolni amúgy is körbe kellett a sörösdobozt, a szelektív fekete-fhérítés végett.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16137) skater86 válasza hcl (#16134) üzenetére


skater86
tag

Fix 50 1.8G-vel készült, 1.8-on. Már kezdett szürkülni. A háttér elmosás a lencse miatt van :) A kép címét azért adtam mert aki fogja a sört (jó barát) számomra olyan feje van ezen a képen mint az ördögnek :) De ezt lehet én látom csak így...Próbáltam direkt annyira húzni a kontrasztot az elmosott részen, hogy kihangsúlyozza a szemöldökének (meg a sapka árnyékának) a vonalát :) A háttér színtelenítése, mint ötlet később jött. Bár az se teljesen szürkeárnyalatos. Kicsit jobban kiemeli a sört :)

(#16138) k!nG válasza hcl (#16136) üzenetére


k!nG
aktív tag

"Körberajzolni amúgy is körbe kellett a sörösdobozt, a szelektív fekete-fehérítés végett."

Nem feltetlen, ha igenytelen vagy akkor lehuzod a szaturaciot, felveszed a papaszemet, szigszalaggal fikszalod a Parkinson koros kezed es brush tool-al kifestozol egy kicsit korbevagas nelkul. ;] :D

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#16139) skater86 válasza k!nG (#16138) üzenetére


skater86
tag

Ez kivételesen egy színes és egy szürkeárnyalatos képből készült, maszkolással :D

(#16140) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Akkor részemről is egy amatőr kutyás kép :)

(#16141) erzol válasza .: JuSzT :. (#16128) üzenetére


erzol
őstag

Részemről üdvözítő a kezdeményezés, lévén full kezdőként nagyon jól esne egy-két személyes jótanács.Bár még a képeim nem ütik meg a fórum színvonalát, napi szinten "veletek" vagyok. Olvasok, tanulok bújom a netet, amikor csak lehet kattintok.Nagyon jó lenne összefutni hasonló lelkes, tapasztalt emberekkel és tanulni tőlük. Részemről "bármikor" csatlakozok egy budapesti összeröffre!
Sorry, megtaláltam a megfelelő topicot...

[ Szerkesztve ]

(#16142) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

NOS Akkor próbáljuk meg ezt a budapesti fotós sétát is...

Akkor ITT NI található az esemény.

Jobbat nem tudtam most kitalálni, a lényeg érthető :) Megosztani ér

BUDAPEST, 2013.08.03

(#16143) hcl válasza k!nG (#16138) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A kollega nem igénytelen ;)
@skater86 : Ért :) Kiírja Flickr, hogy mivel :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16144) Joao


Joao
tag

Üdv!
Szeretném én is megmutatni pár képemet, jól jön az építő jellegű kritika :)
Szóval, az első áldozat.

[ Szerkesztve ]

(#16145) .: JuSzT :. válasza Joao (#16144) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Gondolom nem a gyári 14-42 vel készült :) Szerintem jó a vágás, jók az arányok, szép a mosás, én jó helyen látom a fókuszt. Talán akkor lett volna jobb, de az már nem rajtad múlt, hogy a nap ne csak a nyelvét süsse, hanem kicsit a fejére jobban

P8062824 keményen jó :R :R

[ Szerkesztve ]

(#16146) k!nG válasza Joao (#16144) üzenetére


k!nG
aktív tag

Ez szerintem BW-ben mutatna jol. Amugy jo kezdesnek, kb. minden stimmel.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#16147) Joao válasza .: JuSzT :. (#16145) üzenetére


Joao
tag

40-150-nel, ha jól emlékszem.

(#16148) blokad


blokad
senior tag

Sziasztok!

Mondanátok egy-két szót az új Pentax X5-ömmel készült első képemről?
Linkelem

(#16149) .: JuSzT :. válasza Joao (#16147) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, már a számokból gondoltam hogy nem az első 100 expod közül való a kép. :)

(#16150) fattyu válasza blokad (#16148) üzenetére


fattyu
veterán

sötét, ennél jobban középre és unalmasabb szögből nehéz lett volna.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.