Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) Retro11 válasza Byk01 (#15187) üzenetére


Retro11
senior tag

(#15187) Byk01: Ha kinagyítod a képet a flickr-en és jobban megnézed a járóköveket, akkor láthatod, hogy ahol a lány áll, az bizony nem lejt semerre. Az utca és az út lejt a háttérben. :B

(#15186) ccs2929: Köszi, elérte a célját a kép.

(#15185) *Ropi*: Ha tudná Uram, amit én.. :DDD

(#15184) copass: Látom ismered a járást.. :))

(#15183) jjeahh: Ezt a mozdulatsor leszámítva nagyon ügyes volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#15202) imyourfriend válasza Fandango (#15199) üzenetére


imyourfriend
őstag

Sötét mind ahogy mondod, hangulatosak. Valamelyik enyhén túl van szaturálva. De szerintem a régebbi képeid jobban sikerültek, ezek nem ragadtak el magukkal. :B

(#15203) Byk01 válasza Retro11 (#15201) üzenetére


Byk01
senior tag

Nekem az ablaknyílások ferdének tűnnek, és azokat függőlegesbe szokták állítani, nem az utca lejtését követik velük.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#15204) Retro11 válasza Byk01 (#15203) üzenetére


Retro11
senior tag

Hmm, jogos.. Javítom a képet, megnézem úgy is.. Köszi! : - )

(#15205) ccs2929


ccs2929
senior tag

Igazán irigylésre méltó amit ez a kissrác 14 évesen művel :DDD Le a kalappal előtte, azt hiszem rá igaz, hogy az anyatejjel szívta magába a fotózáshoz való érzéket. :C

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#15206) stranger28


stranger28
addikt

Leszedtem az idei termést.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Ez majdnem jó lett. Szintén.

Van 1-2 ami nem hulladék? Én már marhára nem látom.

(#15207) A Zéé válasza stranger28 (#15206) üzenetére


A Zéé
addikt

a 19-es, ami nem rossz, kár, hogy jobb oldalt nincs benne a teljes fehér óralap, a többi az nekem semmi.
A "majdnem jó lett"-ben mi lett majdnem jó?

Just a simple Lineman...

(#15208) *Ropi* válasza ccs2929 (#15205) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ehhez a sima anyatej nem elég. Ez anyatejszínhab volt. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15209) zgospel


zgospel
őstag

ne haragudjatok de nem lehetne azt hogy először magatok szűritek ki hogy melyik az amit tényleg jónak gondoltok és azt teszitek be (vagy max 2-3-at egyszerre) nem pedig így százasával? :( :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#15210) *Ropi* válasza A Zéé (#15207) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...A "majdnem jó lett"-ben mi lett majdnem jó?..."

Pl. a belógó ágak meg a szárítókötél... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15211) jjeahh válasza stranger28 (#15206) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sok képednél nem jó a képkivágás, sztem ez a legnagyobb gond, pl kilógnak, vagy épp a széléről belelógnak a virágok, az egyik kutyásnak le van vágva az orra, a másikon a füle, a madaras képeden van egy fölös kábel, azt nem olyan nehéz kiszedni onnan...a fás-madarason túl nagy a hangsúly az ágakon, és kár, hogy csak hátból tudtad lekapni...talán a csigás tetszik a legjobban, de én jobban aranymetszésbe helyeztem volna

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15212) stranger28 válasza A Zéé (#15207) üzenetére


stranger28
addikt

Értem, köszi.
Hát belelóg minden.

(#15209) zgospel: Kajak nem tudtam már melyik legyen meg melyik nem, azért ez a barbárkodás.

(#15211) jjeahh: Köszi neked is, ezeket látod észre se vettem. :DDD
Hátulról is alig engedte. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15213) Fandango válasza imyourfriend (#15202) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Koszi, a szinek direkt ilyenek, az eredeti kepek jobban neznek ki. :K

(#15214) imyourfriend válasza Fandango (#15213) üzenetére


imyourfriend
őstag

Próbáltad már hogy adsz +1Fé-t a képeknek? Kívülről sötétednek befelé 1-2 ponton ilyen érzésem támadt. 17-70el lőtted őket ugye?

(#15209) zgospel: +1

[ Szerkesztve ]

(#15215) Fandango válasza imyourfriend (#15214) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Canon plastic fantastic a.k.a. 50mm f/1.8 amivel a kepek keszultek. A +1Fe nem jo a kepeknek, direkt akartam ilyen zoldet es arnyekos hatast, meg a vignette is azert van, hogy a kep kozepe fele iranyitsa a tekintetet, alagut hatast kolcsonozve a kepnek (ez kettore vonatkozik).

Itt vannak nagyobban es dropboxbol, nezd meg igy oket (ne bongeszobol nezd meg, toltsd le)
1
2
3

[ Szerkesztve ]

(#15216) imyourfriend válasza Fandango (#15215) üzenetére


imyourfriend
őstag

Tényleg jóféle minőséget kölcsönöz a sok szép növény, főleg a telezöld. Ezek valami botanikus kertben készültek? :)

Ebből is látszik hogy milyen a flickr minőség és milyen mikor egész monitoron jó minőségben lehet látni a képet.

[ Szerkesztve ]

(#15217) Fandango válasza imyourfriend (#15216) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Na ugye, hogy mas igy? :)
Ez egy tanosveny a kozelben ahol lakom.

(#15218) bartucc válasza ccs2929 (#15186) üzenetére


bartucc
addikt

Köszi!

Sajnos, kb 20 percem volt, mire odaért hozzánk az eső, addig lőttem kb 18-20 képet, amiket felraktam, azok lettek csak használhatók, sajnos. 2 éve fotóztam villámot, a Fujival első ilyen alkalom volt, vissza kell még rázódni, de a tanácsokat igyekszem megfogadni :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#15219) bartucc válasza stranger28 (#15206) üzenetére


bartucc
addikt

A 11-es képhez nem találom, ilyen beállításokkal készült, esetleg meg tudod adni őket, vagy hogy flickr-en ezeket hol találom? :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#15220) stranger28 válasza bartucc (#15219) üzenetére


stranger28
addikt

Nem tudom most mire gondolsz. Ja, tényleg nem írja ki.
ISO200 f4 1/5 sec

[ Szerkesztve ]

(#15221) L4mie


L4mie
veterán

képügyileg nem nagy szám,de olyan ééééddeees
[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15222) Santiagain válasza L4mie (#15221) üzenetére


Santiagain
senior tag

Látszik a képén, hogy nem kedveli, ha telibe vakuzzák. :)

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#15223) L4mie válasza Santiagain (#15222) üzenetére


L4mie
veterán

ígyígy :) vázvakut meg főleg rühelli :3 de muszáj volt gyorsan pár képet lőni, mert vitte haza a gazdája.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15224) Byk01 válasza L4mie (#15221) üzenetére


Byk01
senior tag

Mi az az ufó a feje fölött? :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#15225) L4mie válasza Byk01 (#15224) üzenetére


L4mie
veterán

valami matrica még az asztal aljáról.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15226) imyourfriend válasza L4mie (#15221) üzenetére


imyourfriend
őstag

Mondhatni az ilyen esetekre érdemes otthon tartani egy alap vakut. :P Mintha kiégett volna az a rész ahova a vaku irányult?

(#15227) szarkad333


szarkad333
tag

Szerintetek milyen?

Szarkadavid.hu

(#15228) cattus válasza szarkad333 (#15227) üzenetére


cattus
őstag

Nekem tetszik. Szerintem nagyon jó színpadi kép lett.
Talán az árnyékokat lehetnem egy kicsit feljebb húzni.

Do the thing!

(#15229) tDr1v3r válasza szarkad333 (#15227) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Jó lett szerintem... annyi hogy én pont középről fotóztam volna, meg kicsit kevesebb árnyékkal jobb lenne. De ez amatőrtől (feltételezem hogy az vagy) így is bőven jó.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15230) draco31


draco31
veterán

Hello!

Nem tudom mennyire férek ide teljesen amatőrként a Casio Exilim EX-Z19-esemmel. Egy-két képet mutatnék tőle, kíváncsi vagyok a véleményetekre. Leginkább csak átméretezve lettek a képek, vagy minimális belenyúlás a fekete háttéren.
Remélem jól csináltam a feltöltést, nem ismerem ezt az oldal, csak a képfeltöltést.
Méhecske1
Méhecske2
Denevér1
Denevér2
Ne kíméljetek!

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15231) Fandango


Fandango
Topikgazda

Nehany regi kep ujra gondolva:

Depressive
Old times
Industrial

(#15232) *Ropi* válasza szarkad333 (#15227) üzenetére


*Ropi*
félisten

A pillanat maga jó, de a fények katasztrofálisak. Mondjuk erről nem tehetsz, túl hátulról és oldalról világítottak: a színpadon lévők több, mint 50%-ának sötét az arca. A két domináns figura arca az előtérben (akiken a fejgépnek - kiemelő reflektornak - lennie kellene) töksötét...Az árnyékok felhúzásával valamit lehetne javítani rajta.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15233) *Ropi* válasza draco31 (#15230) üzenetére


*Ropi*
félisten

A méhecskéseknek az lehetne a címe, hogy "Eldugtam egy méhet a képen, aki megtalálja igyon egy sört az egészségemre!" ;) :D Most komolyan: úgy kell keresni a méhet, mert eltűnik a kusza háttéren. Vagy sokkal kisebb mélységélességgel kellett volna meglőni, hogy leválaszd a háttérről, vagy lemenve az ő szintjére oldalról komponálni, hogy csak a virág legyen benne és háttérként az ég vagy valami hasonlóan homogén házfal, ami nem húzza el a néző tekintetét a témáról. :U

A második denevéres jobb lenne, ha akkora lenne rajta a bőregér, mint az elsőn. ;) Kicsit az is elvész arányaiban a képen. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15234) *Ropi* válasza Fandango (#15231) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Depressive": balra dőlős érzete van: a fák szöge egy dolog, de a kép balra csúszott egyensúlya is rájátszik az út kanyargásával és a balközépen lévő sötét levélhalommal. Ha kicsit jobbra döntenéd Lightroomban, helyreállna az egyensúlya. Megnézném színesben is: jól áll az őszi tájnak a kicsit túlszaturált látványvilág (tudom, akkor már nem depresszív lenne :D).

"Old times": Feleslegesnek érzem ezt a zöldes cross process utómunkát, nem áll jól a képnek. Persze ez szubjektív vélemény, lehet másnak bejön...A másik oldal, hogy egy laikusnak semmit nem mond a kép. Váltók, sínek, teherkocsik...A sínek vonala nem vezeti a szemet sehova, nincs "csúcspontja" a képnek, amire azt mondanád, hogy "igen, ezt megérte megörökíteni".

"Industrial": Ezen a képen sem kerekedik ki a történet...Túl sok minden van rajta túl összevissza. Pl. ha a fák nem takarnák ki a gyárcsarnokokat akkor hitelesebb lenne a kép, mert így csak 3 kémény lóg ki a fák mögül, a többit úgy kell hozzágondolni. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15235) zgospel válasza Fandango (#15231) üzenetére


zgospel
őstag

egyáltalán nem értem hogy miről szólnak/akarnak szólni ezek a képek, és az utómunka is inkább elvett belőlük mintsem hozzátett. ráadásul kuszák is nagyon :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#15236) draco31 válasza *Ropi* (#15233) üzenetére


draco31
veterán

Rendben, legközelebb igyekszem jobban figyelni a környezetre is. Eddig ez sosem jutott az eszembe, ezért is jöttem ide kérdezni, hogy mire figyeljek. Persze a denevéreseknél nem egyszerű mutatvány, hogy közel jöjjön, pedig én mondtam nekik, hogy közelebb, közelebb. :D
Egyébként nehéz így röptében vaksötétben elkapni őket komolyabb masinákkal, mint pl. az én képeimen? Nekem így nagyjából 50-60 képből sikerült ez a kettő, de ez egy kis kompakt ugyebár.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15237) Deadpapa válasza szarkad333 (#15227) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Az elképzelés jó tetszik.Kivéve hogy a lábaik zajosak.

(#15238) Deadpapa


Deadpapa
aktív tag

Vélemény

(#15239) .: JuSzT :. válasza Deadpapa (#15238) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem annyi, hogy ezért felesleges volt vízpartot keresni, mert alig látszik a háttér :) ennyi erővel egy fehér fal előtt is ülhetne.

Nekem kicsit világos a háttér, szembántó.

(#15240) cOxeR válasza Deadpapa (#15238) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jobb oldalán kellene kevesebb tér, a bal felén pedig több.
Az arc nagyon alexpós lett, és ki kellene retusálni, mert így kiábrándító.
Arc és fejtartás szempontból, túlságosan ki van tekeredve a szeme, nagyon kinéz a képből, valamint nem előnyös a profilkép... egy kicsit feléd kellett volna nézie, sokkal előnyösebb lett volna.
A lába nagyon fehér és virít, ezt is lehetne orvosolni, ha a valóságban ennyi különbség van, ha nincs, akkor meg a fény árnyékokra kell figyelni sokkal jobban.

(#15241) Deadpapa válasza cOxeR (#15240) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Köszi.Akkor utómunka megy is

(#15242) Deadpapa


Deadpapa
aktív tag

Itt egy másik remélem ez már jobb kritikákat kap

(#15243) fattyu válasza Deadpapa (#15242) üzenetére


fattyu
veterán

Neee. Bocsánat de erről a pózról egy rettenetes fosás jut eszembe. Iszonyatosan nem előnyös.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#15244) .: JuSzT :. válasza fattyu (#15243) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:D:D:D:D:D:D elég jól bírja ilyen arccal :D

(#15245) .: JuSzT :. válasza Deadpapa (#15242) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerintem lényegesen jobb mint az előző. Akár az arc, a háttér, FF, meg egyebek miatt, de nekem sokkal jobban tetszik.

Bár az arcán tényleg az látszik, hogy "mi a fasznak kell begugolnom a bozótba?".

(#15246) stranger28 válasza fattyu (#15243) üzenetére


stranger28
addikt

Rég sírtam ilyen jót. :DDD :DDD

(#15247) tDr1v3r válasza fattyu (#15243) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem is hasonló... :D

A kép készítője ne vegye ám sértésnek! :)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15248) #74459392 válasza tDr1v3r (#15247) üzenetére


#74459392
törölt tag

grat a jó 'kis' monitorhoz :DD

(#15249) tDr1v3r válasza #74459392 (#15248) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15250) Fandango válasza *Ropi* (#15234) üzenetére


Fandango
Topikgazda

*Ropi* koszi a reszletes elemzest, tanulsagos volt.
zgospel neked is kosz.

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.