Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) Hunner válasza #24334592 (#15500) üzenetére


Hunner
senior tag

A két kép egyébként szerintem jól sikerült, csak el akartam oszlatni a kételyeket :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#15502) Perzeusz válasza mishubi (#15495) üzenetére


Perzeusz
tag

A "mezős" képet munka közben csináltam, ennek ellenére jó hangulatom volt.
A szöcskés típusú képeket kipróbálnám már egyszer egy normális objektívvel, de ha egyszer mindig mást kell venni :) Pedig már kb 10-szer szántam rá magam makró o. vásárlására...
Csengősön megpróbálok vmit változtatni, azt' felrakom.

Agostino: a kukac amúgy a nagy farontó lepke hernyója, és volt vagy 10 cm-es! Kár, hogy elmenekült :((

Köszi a válaszokat!

hcl: Az már a hernyó s*gge, a feje már bent volt az odúban :))

[ Szerkesztve ]

2 db WD Red 2TB eladó

(#15503) #24334592 válasza Hunner (#15501) üzenetére


#24334592
törölt tag

koszonom
:R

(#15504) mishubi válasza Perzeusz (#15502) üzenetére


mishubi
tag

Ismerős.. mindig mást kell venni, vagy ha összejön a rávaló akkor elromlik a gép.. sajnos ez tapasztalat.
Ha tükrös géped van akkor közgyűrűsort érdemes venni, mert az 2-3ezer körül van. Igaz manuális, de ilyet lehet már lőni vele. Csak linkelek, mert régi és már nem tetszik ;D LINK Ha nem tükrös a géped akkor pedig előtétlencsét érdemes nézni kiindulónak. Az is egy lépés már és árban is baráti. :)

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#15505) Agostino válasza Perzeusz (#15502) üzenetére


Agostino
addikt

most, hogy mondod, ez tényleg a segge : ))))))

mishubi - hol tudok ennyiért közgyűrűt venni? mármint most komolyan, én mindig húszezer körül látom őket : (

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#15506) mishubi válasza Agostino (#15505) üzenetére


mishubi
tag

20 körül az AF megy.. MF megy 2-3K körül.
Mindjárt keresek és dobok egy linket üzibe, hogy ne legyen itt ennyi off.

szerk.:még belefér a szerkesztésbe.. ezt csak gyorsba vateráról Én nála vettem régebben és akkor asszem 3ba volt.
itt is van.

[ Szerkesztve ]

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#15507) raczger válasza Agostino (#15505) üzenetére


raczger
őstag

Most 7k-ért is van, ebayen (én fél éve még 12k-ért vettem innen), ugyanezt találod meg 20k-ért is több helyen. AF-es.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#15508) stranger28 válasza Hunner (#15499) üzenetére


stranger28
addikt

Nyilván nem nyersen értettem...

(#15509) hcl válasza Perzeusz (#15502) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jobb lett volna, ha a feje, de hát ez van :D Attól még makrónak nem volt az rossz.

@mishubi : Fordított objketív ;) Úgy mos, ahogy semmi más, és nagyítás-ár arányban verhetetlen :D
Vesz az ember egy régi manuális obit, meg egy fordítógyűrűt (nekem az egész kb. 6000-ből kijött), és lehet menni bogarakat vadászni. A nagyítás a zoommal változik, AF ugyanúgy nincs, mint AF mentes közgyűrűvel, de ha manuális objektív van, akkor van rekesz.
De simán a meglevő elektronikus fókuszú obikat is használhatja fordítva, egy ideig el lehet velük lenni nyitott rekesszel is.
A linkelt képed viszont nagyon jó :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15510) ccs2929 válasza zool1 (#15489) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Az elsőt megnézném más perspektívából, hátha úgy izgalmasabb.. :) Ezekről a régi kapukról lehet jó képeket készíteni. ;)
A második nekem nem..a múltkori "életkép"-es az jobban átjött, igaz picit ferdének hat, ami nem tetszik benne, az a szépia effekt.

#15492 Perzeusz

Miért méretezted le ennyire a képeket? :F

1. Lehet ez fordított tagolással jobb lett volna 2/3-ad búza, 1/3-ad ég, nagyon picit ferdének hat, de lehet csak a bal oldalon lévő sötétebb tónusú fák, bokrok miatt.. :F

2. Ennél szerintem nem jó helyre ment a fókusz, a lyuk feletti rész éles, nem a "kukac" , felül picit kiégett

3. szvsz. alexpós egy picit, a kis méret miatt nem tudom normálisan megállapítani, élesek-e a részletek

4. Nem lenne rossz kép, de a jobb fele, az nagyon kiégettt, meg a háttérben zavaró az a hordó forma valami

5. Ez a képed tetszik, én a picúrt, vagy közvetlen "alám" állítottam volna, vagy, ha már így oldalt van, akkor a széles lépcsőfok hozzám közelebbi felére, mert így az egész kép ferdének hat. :U

Ahogyan nézem az összes képed "kényszeresen" leméretezed :W Már van tárhely a flickr-en bőven, úgyhogy legközelebb ne kicsinyítsd le ennyire őket...... ;)

#15497 mishubi Véleményem szerint túl lágy lett a kép, vagy a clarity csúszkán kellene állítani, vagy a zajszűrés vágta ennyire haza!?

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#15511) Perzeusz válasza mishubi (#15504) üzenetére


Perzeusz
tag

600D-vel nyomom az ipart. Meg a szokásos kitobikkal (18-55 ISII, 55-250 IS). Bár most kaptam tartós használatra sógoromtól egy 24-105 f4L-t. De a belinkelt képek mindegyike a kittel készült. Kézből. Pedig van állványom, csak egyik alkalommal sem volt nálam. Egyébként már réges-rég összeszedegettem a pénzt egy jófajta makróobira (Canon 100mm), de most az autócsere élvez prioritást :) Viszont egy DCR-250-nel nagyon szemezgetek. Nem tudom, mennyivel lenne jobb.

2 db WD Red 2TB eladó

(#15512) Perzeusz válasza ccs2929 (#15510) üzenetére


Perzeusz
tag

Ez a képleméretezés talán egy régi beidegződés. Hogy a lassú kapcsolattal rendelkezőknek ne kelljen minden képnél perceket várni. Minden kép hosszabbik oldala 1000 pixeles. Lehet újrarakom őket majd.

A hernyós képet sajnálom, mivel elég ritkán fut össze az ember ilyen szerzettel. (Én speciel bográcsoztam, egy nagy dióágat aprítottam, abban lapult. Mondjuk jobban járt, mintha elégett volna :) )

A csengős képből viszont van több is, azokkal még tudok mit kezdeni. A falon lévő tárgy egy nagy szita. Csak fényárban úszott.

A lépcsős kép pedig a bazilikában készült. A lányomat próbáltam pozicionálni, de nagyon nehezen ment :) Úgy szerettem volna eredetileg, hogy kihajol a lyuk fölé.

Tényleg köszönöm a tanácsokat, észrevételeket.

2 db WD Red 2TB eladó

(#15513) jjeahh válasza Perzeusz (#15512) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én is le szoktam méretezni, többek között, mert kevesebb helyet foglal, ez pl dropboxon stb elég fontos, na meg mert szinte senki, soha, akinek elküldöm a fotókat nem nézi meg full méretben, mert minek... :F oké, itt más, mert ide kritizálni rakunk képeket...a másik dolog meg, hogy sok helyen, (pl facebook) a full méretű képek sztem elég hüjén néznek ki az oldal által leméretezve...és ha az ismerős kezdi feltolni a szuperkockás képeket, majd bejelöl rajta, hogy én készítettem, az gáz... :DDD sőt, én a régi flickr leméretezésében sem bíztam anno...szóval le szoktam én is méretezni, + utólag élesítem egy kicsit, aztán mehet idegen kezekbe is...1000x valahány azért lehet tényleg túlzás egy kicsit :D , főleg fullHD vagy magasabb felbontású panelen gondolom

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15514) hcl válasza Perzeusz (#15511) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A legtöbbször amúgy is kézből fotóz az ember. Pillanatot állvánnyal elkapni, az nem éppen egyszerű :)
Persze, kell állvány, de nem minden esetben. Éjjelre nyilván.
Makró : miközben makróobira gyűjtesz, vegyél egy fordítógyűrűt, és a 18-55-re csavard fel ;) 1200-1500ft. Meg fogsz lepődni.

DCR-250 jó dolog!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15515) szarkad333


szarkad333
tag

Tegnapi fotozasbol:

[ Szerkesztve ]

Szarkadavid.hu

(#15516) *Ropi* válasza szarkad333 (#15515) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem volt más háttér, mint a fejéből kinyúló faágak? ;) A szemüvege ferde, emiatt az egyik szeme úgy tűnik, mintha feljebb lenne a másiknál. Ráadásul az egyik zöld, a másik barna (gondolom a szemüveg fénytörése miatt)...A háttérben lévő autó pedig borítja a kép szimmetriáját.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15517) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Akkor a hét közepi témához visszatérve, valamit ismét próbálkoztam. Vélemény?

Az itthoni változat nem ennyire szűk, és van rajta fej is, csak ugye az "itthoni" felhasználásra van. :)

[ Szerkesztve ]

(#15518) cOxeR válasza .: JuSzT :. (#15517) üzenetére


cOxeR
Ármester

Vidd már ki a szobából... ez a radiátor, meg ablak az egész képet nézhetőségét agyoncsapja.
Valamint a lényegi tanács, egy ilyen részlet megmutatásánál próbálj fekvő képet készíteni, sokkal jobban mutat egy ilyen kivágás, ha bal vagy jobb oldalon van valami szép képelem, egy táj egy elmosott fa... vagy valami szép bútordarab, ha már beltér, mögötte pedig egy totálisan homogén falfelület.
Akkor lenne jó ez álló képnek, ha a teljes felsőtest is benne van, látszódik a kar a fej, nem kell ehhez még az arcot sem megmutatni, egy hátrahajtott, égre néző fejtartás, egy hajba túró kézpár... szóval kell a képre az alak többi része. ;)

(#15519) stranger28 válasza .: JuSzT :. (#15517) üzenetére


stranger28
addikt

Pen toollal menj rajta körbe, aztán tegyél valami más hátteret legközelebb, hisz gondolom azért vagytok bent, mert kint szégyenlős. Sose jön rá senki egy ilyen témánál. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15520) .: JuSzT :. válasza cOxeR (#15518) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ez még mindig az a 10 kép, amit egyik reggel 5 perc alatt kattintottam. Nem igazán komponáltam semmit, csak pont jól besütött a nap, gondoltam valamit kezdek vele :D Nem lőttem úgy sorozatot, de tervezem

(#15521) .: JuSzT :. válasza stranger28 (#15519) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Egyiket sem tudom hogy kell csinálni :D se a pen tool, se a más háttér nem megy :)

(#15522) .: JuSzT :. válasza cOxeR (#15518) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem mellesleg ki néz egy ilyen képen egy éppen csak kilógó radiátort? :DDDDDDDD sorry, csak tudod van csomó ilyen kép a neten, hogy "ha ezt a szöveget észrevetted akkor bla bla... "

(#15523) m3ss válasza .: JuSzT :. (#15520) üzenetére


m3ss
veterán

"Ez még mindig az a 10 kép, amit egyik reggel 5 perc alatt kattintottam."
pont ugy is neznek ki ;) csinos a modell de ez nem a fb, velemenyert raktad fel a kepet, nem?
hallgass a velemenyekre es probaljatok ujra. hajbaturos tenyleg jo lenne ilyen pozzal, vmi homogenebb hatterrel...fal, fuggony, agynemu akarmi...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#15524) .: JuSzT :. válasza m3ss (#15523) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Persze nincs baj a véleménnyel. Csak úgy tűnt, hogy az jön le hogy ismét csináltam pár képet, és megint ilyen szar lett :D

Igazából a fényekre lettem volna kíváncsi hogy milyenek. A komponálás tudom hogy rossz, mivel az nem is volt :D

(#15525) m3ss válasza .: JuSzT :. (#15524) üzenetére


m3ss
veterán

mitol lennenek jok? vagas, ablak, radiator, kompo... egyik sem jo. fenyekben sincs semmi kulonleges. van egy nagyon csinos modell a tobbi meg :N
probald ujra. ha csak a felet megfogadod mar 2x jobb lesz ;)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#15526) .: JuSzT :. válasza m3ss (#15525) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:R

(#15527) #31757056 válasza .: JuSzT :. (#15524) üzenetére


#31757056
törölt tag

A fenyeken ha kicsit szoftositanal, alomszerubbe teve oket, akkor nem tunne fel annyira a gyenge kompo sem. Amugy nem erdemes leragadni a radiatornal, azert mert egy kepen van radiator meg nem feltetlenul szar, csak ugyesen kell belekomponalni a fotoba. Pelda (mar varom a leszolokat :DDD ) a hetkoznpi kornyezetre: [link]
Illetve itt van meg egy, ettol hetkoznapibb helyszin nem is kell, oreg rozoga szekreny, szemcsepp a tetejen, sima kupis haloszoba a hatter...: [link]

(#15528) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Off, de az a gépszerkezet :)

Nem azért, de LR ben egyáltalán nem így néz ki ez a kép...

[ Szerkesztve ]

(#15529) .: JuSzT :. válasza .: JuSzT :. (#15528) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

pro rgb to srgb. hell yeah.

(#15530) #74459392


#74459392
törölt tag

néhány szitakötős próbálkozás...

szerintetek?

(#15531) m3ss válasza #74459392 (#15530) üzenetére


m3ss
veterán

szerintem jok. az elso ketto. elso sztem lehetne kicsit tagasabb, bar fekete hatterrel nem tunik fel :)
masodik meg lehet kicsit tul lett elesitve? vagy csak nem annyira borotva...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#15532) #74459392 válasza m3ss (#15531) üzenetére


#74459392
törölt tag

köszi
inkább nem annyira borotva :) + croppolva is van, le is van méretezve

harmadik nem adja?:)

(#15533) mishubi válasza #74459392 (#15532) üzenetére


mishubi
tag

Nekem is az első kettő jön be. :)
A harmadik szűk szerintem vagy a vágás nem az igazi, hogy lemaradtak a szárnyvégek.

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#15534) m3ss válasza #74459392 (#15532) üzenetére


m3ss
veterán

igy hatulrol szarnyak nelkul nem olyan jo. inkabb szembol ha ilyen szuken.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#15535) #74459392 válasza m3ss (#15534) üzenetére


#74459392
törölt tag

na majd ha visszajön levadászom újra:)

(#15536) devbence válasza #31757056 (#15527) üzenetére


devbence
tag

ott a radiator! :C :DDD

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#15537) Larry303 válasza #74459392 (#15530) üzenetére


Larry303
addikt

nekem csak a második..és amit mess írt róla
első nem annyira, valahogy fura az egész..póz, fűszálak, a vágás

milyen üveg?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#15538) szarkad333 válasza *Ropi* (#15516) üzenetére


szarkad333
tag

Legközelebb jobban odafigyelek:D Ez jobb lett?

Szarkadavid.hu

(#15539) ROBOTER válasza szarkad333 (#15538) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ezt a (tekintet) középreszerkesztést el kellene felejteni. Irtó közönségessé teszi a képeket. Az előzőnek is ez volt a gondja. Vannak helyzetek, amikor előnyös lehet, de ez nem az.

[ Szerkesztve ]

(#15540) #74459392 válasza Larry303 (#15537) üzenetére


#74459392
törölt tag

55-200 + közgyűrű

(#15541) szarkad333 válasza ROBOTER (#15539) üzenetére


szarkad333
tag

Értem. Remélem legközelebb jobban sikerül

Szarkadavid.hu

(#15542) ROBOTER válasza szarkad333 (#15541) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ezt nyugodtan kezelheted utólag is, vágással. Nem kell ökölszabályokat követni, de remélem te is érzed, hogy az alany háta kissé túl hangsúlyos a képen. Elviszi a tekintetet. Nem kell mindig arra törekedni, hogy minden a képen legyen. Bele lehet vágni a dolgokba.

[ Szerkesztve ]

(#15543) End-ru


End-ru
aktív tag

Ez hogy tetszik? Remélem az ív"szakértő" Úr is jár majd erre :)

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#15544) crey válasza End-ru (#15543) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Te miért a kezdőben posztolsz End-ru? :F

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#15545) End-ru válasza crey (#15544) üzenetére


End-ru
aktív tag

Egyrészt itt volt most téma ez a téma, másrészt totál kezdő vagyok ezen a téren ;)

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#15546) m3ss válasza End-ru (#15545) üzenetére


m3ss
veterán

nekem tetszik :K esetleg meg egy kis balra dontest el tudnek kepzelni...de klassz, nekem bejon, bar nem az en mufajom :B nezokent annal inkabb :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#15547) Freddy76 válasza crey (#15544) üzenetére


Freddy76
addikt

Ezt én sem értem :F ez a kép is símán beférni oda... Amúgy endrú, az első futós képed klafa :K

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#15548) Larry303 válasza End-ru (#15543) üzenetére


Larry303
addikt

nekem főként ezek a lágy fények adják..baromira stimmel ez a megvilágítás ehhez a témához így!
tán egy nagyon kevés mehetne még, de így is ok sztem
frankó!

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#15549) akela91


akela91
addikt

Voltam kint szőlőbe kattintani párat honlaphoz. Próbáltam érdekesebb nézőpontokat találni, mert nem igazán látványos egy szimpla szőlő (főleg, még szőlőfürtök nélkül). :)

levél
pipacsok a szőlő mellett - zavaró a belógó pipacs nagyon?
panoráma - egy pöpp HDR-t nyomtam rá(kevés témán áll jól, de ezen szerintem sokat dob), lehet sok lett picit, illetve 1 hiba is van benne.

[ Szerkesztve ]

(#15550) zgospel válasza akela91 (#15549) üzenetére


zgospel
őstag

a panorámán szerintem sok lett az a hdr, majd kiugrott a szemem amikor megláttam. :Y

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.