Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28501) gabx76 válasza havri1 (#28496) üzenetére


gabx76
senior tag

Szerintem valami ilyesmire gondolt. Korábban már keresgéltem vezérlőt, fontolgatom a beszerzését a ledesítéshez.

[ Szerkesztve ]

(#28502) Salex1


Salex1
senior tag

Az öves díszcsík tényleg jól fogyasztja a csigákat? És vajon a garnélákat is megenné?

A ledes témába is hogy beleszóljak nekem is VTAC van. Nagyon elégedett vagyok vele, de én csak 6500-ast raktam, nem vízállót, mert nekem is üveg van alatta. Egy idő után pluszban rendeltem Kínából teljes hullámhosszú LED szalagot, ami úgy tűnik csak annyiból áll hogy három piros LED egy kék led. Amióta ez is benne van sokkal kevésbé algásodik.

[ Szerkesztve ]

(#28503) Capricornus válasza Silentfrog (#28500) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Hello!

Na, sikerült némi utazgatás után találni egy boltot, ahol árulták ezeket a ledeket. Vettem is belőlük meg adtak tápot és vezetéket is. Már csak valami lámpatestet kell találni és össze is tudom rakni a cuccot.

Köszi még egyszer a segítséget!

Per aspera ad astra!

(#28504) Silentfrog válasza Capricornus (#28503) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Majd kérünk képeket hogy milyen lett. :)

(#28505) xxxjjjkkk válasza Salex1 (#28502) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

jol de sok hely kell neki
nekem egy csigám sincs, pedig volt bőven

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28506) Salex1 válasza xxxjjjkkk (#28505) üzenetére


Salex1
senior tag

és a garnélákhoz hogy áll?

(#28507) Capricornus válasza Silentfrog (#28504) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Ha nagyon gagyi lesz, akkor lehet, hogy nem mutatok képeket. :-D

Per aspera ad astra!

(#28508) xxxjjjkkk válasza Salex1 (#28506) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

szerintem szeretni fogja őket, igazi ínyencség ;]
de utána kell nézni, csikbol van palesztin meg mittudomén milyen csik, van pár féle, a nagyja eszik csigát, de nem nőnek akkorára, rajhalak, szóval kell belőle 3 minimum
[link]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28509) Silentfrog válasza Capricornus (#28507) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha nem te csinálod a lámpatestet akkor nem lesz gagyi! :)

(#28510) Salex1 válasza xxxjjjkkk (#28508) üzenetére


Salex1
senior tag

"Kuli-kuli" van de nem vettem észre, hogy fogyasztanák a csigákat...lehet akkor a biztonság kedvéért csigaevő-csigát rakok még be, azok eszik őket, csak kevés 3db a 140 literre és kb 300 csigára.

(#28511) Plebi válasza Salex1 (#28502) üzenetére


Plebi
senior tag

Nekem volt 3 öves díszcsíkom. Olyan 3 évesen le kellett őket adnom, mert már nem volt csiga a vízben és unalomból, kedvtelésből, elkezdték felnyársalni a halakat is. Guppikat, plattikat, xciphokat és minden mást amit éppen értek. A végén már majdnem csak ők maradtak, a dús növényzet termelt néhány túlélőt.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#28512) Capricornus válasza Silentfrog (#28509) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Attól tartok, hogy a "lámpatest"-et is én fogom csinálni. :-)

Viszont lenne még pár kérdésem:

Jól gondolom, hogy ezek az ipari tápok, amiket adnak a ledekhez nem igazán a terhelés függvényében adják le a teljesítményüket? Ezt abból gondolom, hogy miután összekábeleztem a cuccot a táppal, meg a 230 felől ráeszkábáltam a villásdugót (ez is izgi volt, ki kellett gugliznom, hogy a 3 eres vezetékben mik a színkódok:-)), rádugtam egy méternyi kéket, hogy kipróbáljam és gyakorlatilag a fele kiégett és nagyon hamar tűzforró lett az egész. ez egy 12V/10A-es táp, az eladó ajánlotta ennyi ledhez.

Illetve összesen olyan 8 méternyi cucc lesz rákötve, kb. 5000 lumen. Ezt lehet párhuzamosan, vagy mindenképpen sorosan kellene összekötni őket? Ha sorosan, akkor jól sejtem, hogy mindkét végéről kell nekik táp?

Per aspera ad astra!

(#28513) Salex1 válasza Capricornus (#28512) üzenetére


Salex1
senior tag

Elvileg egy tápra akár 5cm-t is rá kellene tudni rakni, a feszültség nem változhat, az áramot pedig a rákötött terhelés (LEDszalag) határozza meg. Ha VTAC-ot vettél, vagy hasonlót és garanciális, vidd vissza.

(#28514) pjen válasza Capricornus (#28512) üzenetére


pjen
félisten

Elég sok tápon van a kimenő kapcsok mellett egy "csavar"amivel 10-15V között lehet állítani a kimenő feszt,nem az van nagyon felcsavarva?

(#28515) Capricornus válasza pjen (#28514) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Ilyet adtak. Nem emlékszem kis csavarra, de ha hazaérek, akkor megnézem.

@Salex1

Elméletileg garanciás minden. Még ma este megnézem, hogy tutibiztos mindent jól kötöttem-e össze és ha igen, akkor holnap reggel visszamegyek a boltba.

Per aspera ad astra!

(#28516) pjen válasza Capricornus (#28515) üzenetére


pjen
félisten

nem látni semmit.

(#28517) Dealer95 válasza pjen (#28516) üzenetére


Dealer95
őstag

(#28518) pjen válasza Dealer95 (#28517) üzenetére


pjen
félisten

Én sem látok potit. :) vidd vissza

(#28519) bringasisti válasza Capricornus (#28515) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezek a LED szalagok nem szeretik ha nincsenek hűtő felületre ragasztva, és csak minőségi nem trafó alapú meghajtást szavad választani ami a hálózati tüsiket képes kezelni

BENEFON DELTA--------N8

(#28520) Dealer95


Dealer95
őstag

Nekünk saját készítésű a tető/világítás:
A LED-eket mindenképp alu profilra kell ragasztani, eléggé melegedősek.

[kép]
[kép]

(#28521) Capricornus válasza Dealer95 (#28520) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Ezt is direkt megkérdeztem az egyik ledes boltban. :-(
"Á, nem kell alura ragasztani, ezek a modern ledek már nem melegszenek."

Per aspera ad astra!

(#28522) Silentfrog válasza Capricornus (#28521) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az 5050/60 -as szalagok is melegednek főleg ha órákat működnek. A 3014/ 204-es szalag meg hűtés nélkül 3 perc múlva megfoghatatlanul forró.
A ledeknek a rákfenéje a melegedés minél jobban hűtöd annál tovább bírja a strapát.

Dealer95 Nagyon jól néz ki, halak nincsenek benne?

[ Szerkesztve ]

(#28523) xxxjjjkkk válasza Capricornus (#28521) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

be is b@szna, ha nem melegedne, a led is valami 85%os veszteséggel dolgozik, ami hővé alakul, csak azért nem tűnik fel, mert a normál izzó meg 95%al, így jóval kissebb kell belőle, de egy 50W os led kb ugyan olyan rohadt meleg, mint egy 50W os izzó
egy konyhaszekrényen, ahol fára van ragasztva, ott elmegy, de a led legnagyobb ellensége a melegedés
nem csak élettartamából, de erejéből is veszít, ráadásul igen jelentősen
a trafo az ne trafo legyen, hanem kapcs üzemű táp, fix 12V, és a trafón se spórolj, a meanwell kinai, de elég jó, ez alá ne nagyon menj, a trafó sem baj, ha tud hűlni
gyártástechbológia végett, elég nagy a szórás a ledekben, 10-20%is lehet, tehát ha te 100W ledet akarsz rakni, annak eleve 1,2x, de inkább 1,3x nagyobb trafó kell, ja meg ahogy öregszik, úgy is nől az áramfelvétele a diódának, meg a tápot sem illik 100%on hajtani

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28524) bringasisti válasza xxxjjjkkk (#28523) üzenetére


bringasisti
őstag


Itt nem kell félni hogy átjön a szekunder oldalra ha a szomszéd bekapcsol egy villanymotort

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#28525) Capricornus


Capricornus
aktív tag

Köszi mindenkinek a segítséget!

Per aspera ad astra!

(#28526) xxxjjjkkk válasza bringasisti (#28524) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

nem is mondtam ilyet :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28527) bringasisti válasza xxxjjjkkk (#28526) üzenetére


bringasisti
őstag

Én se mondtam hogy ezt mondtad, csak az általad megnevezett márkát mint jó választást lefényképeztem hogy valóban igaz hogy egy biztos megoldás

BENEFON DELTA--------N8

(#28528) Dealer95 válasza Silentfrog (#28522) üzenetére


Dealer95
őstag

Vannak, persze :)

(160x60x60-as az aksi; a bútor, tető, világítás mind saját készítésű; a szűrő pedig egy FX6-os)

[ Szerkesztve ]

(#28529) xxxjjjkkk válasza bringasisti (#28527) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

jaa, akkor jó

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28530) Salex1


Salex1
senior tag

A kavics melletti mulmosodással lehet valamit kezdeni? Teljesen le van barnulva a kavics.

[ Szerkesztve ]

(#28531) Exian válasza Salex1 (#28530) üzenetére


Exian
őstag

Lehet. Fekete vastag ragasztócsík az üvegre kívülről és problem solved. Vagy tetszés szerint bármilyen takaróléc a kavicsréteg legtetejéig. Esztétikailag is dob jelentősen az egész aksi látványképén. A talajszint alatti rész nem tartozik a nagyközönség (látvány) elé, úgyhogy nyugodtan el lehet rejteni. Egyébként pedig ha más fajta talajt alkalmaznál ehelyett a mindenféle színű, de alapvetően világos kavics helyett, akkor eleve kisebb ilyen jellegű gondod lenne vele. Nekem fekete bazalt van, abban eleve nem látszik (annyira). De nincs ilyen vastag rétegem, így talajporszívózással kordában is tudom tartani, valamennyire. Persze ilyen előnövényzettel ez nehéz feladat nálad, nekem nincs ilyesmi.

Amúgy elég komoly kavicsréteged van, így képről lehet, hogy csalóka, de hány centi magas ez?

[ Szerkesztve ]

(#28532) Salex1 válasza Exian (#28531) üzenetére


Salex1
senior tag

Túl magas :)
kb 5 cm. Alapból hátulról előre lejtős volt, de szépen kiegyenlítődött... Azon is gondolkoztam, hogy szép lassan szedjem vékonyabbra "porszívózással" vagy egyszer essek neki és kész.

(#28533) Exian válasza Salex1 (#28532) üzenetére


Exian
őstag

Jah értem. Hát igen a kiegyenlítődés az előfordul, nálam is úgy volt. De ahogy írtam, egy szép takaróléccel vagy sima fekete vastag szigszalaggal, vagy öntapadós tapétával jó eredményt lehet elérni.

(#28534) noorbertt válasza Salex1 (#28530) üzenetére


noorbertt
őstag

Csak kérdezem mivel nem tudom de ilyen esetekre jó a talaj szűrő nem?

(#28535) twi452


twi452
senior tag

Nálam néha megjelenik barna alga az aljzat mellett az üvegen. Azt egy régi diákigazolvány kártyával szoktam óvatosan felhúzni. Talán mulmot is fel lehet vele valahogy zavarni az üveg mentén. Nálam mondjuk agyagos talaj van úgyhogy nem folyik annyira mint a sűrű sóder/kavics így egyszerűbb a művelet.

(#28536) Lecs@


Lecs@
addikt

Ma reggel hívott a haver, hogy a reggel kapott bohóchala nem igazán haverkodik a többivel, és furán viselkedik. 2 ramija van, neonok és gurámik. Nem tudtam tanácsot adni neki. Több növény esetleg , hogy el tudjon bújni ?

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#28537) -juc- válasza Lecs@ (#28536) üzenetére


-juc-
aktív tag

Ne hülyéskedj, a bohóchal tengeri hal! :Y

(#28538) Silentfrog válasza -juc- (#28537) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Akkor érthető, hogy miért viselkedik furcsán! :DD

(#28539) bringasisti


bringasisti
őstag

Ott a név terén valami nem kerek. Aki filléres halakat tart az nem vesz tengeri halat egy vagyonért

BENEFON DELTA--------N8

(#28540) xxxjjjkkk válasza Lecs@ (#28536) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Mond meg neki, hogy ez a furcsa viselkedés, csak időleges, és max pár napig fog tartani.
És azt is, hogy legközelebb olvasson utána, mielőtt hülyeségeket csinál.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28541) mdk01 válasza Lecs@ (#28536) üzenetére


mdk01
addikt

Remélem csak viccelsz, de ha nem akkor ennyi idő alatt már sztem megoldódott a probléma. :U

(#28542) bringasisti válasza mdk01 (#28541) üzenetére


bringasisti
őstag

Lehet hogy olyan jól érzi magát hogy a hasát sütteti a víz felszínen a felkelő nap sugaraival?

BENEFON DELTA--------N8

(#28543) mdk01 válasza bringasisti (#28542) üzenetére


mdk01
addikt

Esélyes... :U

[ Szerkesztve ]

(#28544) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Bekerült az egyik szűrőmbe egy liter nitrát szelektív gyanta. Picit magas volt a nitrátom a 600 literes sügéres medencébe 75-100 mg/ liter körül mozgott vízcsere előtt , vízcsere után 50 mg/ liter volt. Évek óta ennyi.
A 5 nap gyanta használat után , most vízcsere előtt állok ami péntekenként esedékes .
Gyorsan mértem egy szintet és most 10 mg/ liter körül van az érték a tesztcsík alig színeződött el.
Döbbenetes, eddig sosem volt ennyi a nitrátom, nem is beszélve arról, hogy olyan mind ha nem is lenne víz a medencébe még 2 méteres hosszúságban se látszik semmi sárga színe a víznek.

(#28545) turbulencia8 válasza Silentfrog (#28544) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ha majd epitesz egy akvaponias/hidrokulturas viragladat az akvariumhoz kotve, denitrifikacios cellal, akkor merni sem tudnad azzal a tesztcsikkal a nitratszintet.

(#28546) noorbertt válasza turbulencia8 (#28545) üzenetére


noorbertt
őstag

Szia,

Tudnál egy kis tapasztalatot, képet mutatni a rendszeredről? Mindig is érdekelt ez a téma

(#28547) xxxjjjkkk válasza Silentfrog (#28544) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

szigorúan félbevágott tesztcsíkkal ;]

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28548) Silentfrog válasza xxxjjjkkk (#28547) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Elmész a ... :) Igen szigorúan kettévágva.

(#28549) bringasisti válasza turbulencia8 (#28545) üzenetére


bringasisti
őstag

Az említett rendszer csak ott működik ahol 2 darab 10 literes medence már nagynak számít

BENEFON DELTA--------N8

(#28550) Lecs@ válasza xxxjjjkkk (#28540) üzenetére


Lecs@
addikt

Valószínű az előző tulaja kiéheztette. Aznap éhenhalt. Szegény Laci barátom köpni nyelni nem tudott.. :((

512 GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.