Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28951) haxiboy


haxiboy
veterán

Történt egy kis upgrade minden téren. Hamarosan beszámoló :DDD

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28952) turbulencia8 válasza Daywalker (#28950) üzenetére


turbulencia8
őstag

Jogos, most ugrott be, hogy azok is vannak nalam, igaz a javai mohat evente kidobalom, ennek ellenere mindig elszaporodik valahol.

(#28953) haxiboy


haxiboy
veterán

Az upgraderől :200l akvárium : JBL Aquabasis plus + JBL manado, az előző akváriumból a növények + néhány újabb, illetve pázsit. Low technek szerettem volna, de a pázsithoz kell a co2, így első körben bepróbálkozok az egyszerűbb élesztős megoldással.

Világításból a Sera Blueskyokat amikkel vettem, és isten tudja mennyi idős volt, lecseréltük 1-1 Sera Daylight Brilliant illetve Sera Plant Colorra.

Szűrést is upgradeltük : Atman CF-1200 lett, mindenféle jóságos töltettel ami csak létezik. Kerámia, Szivacs, Siporax, Gyanta stb.

A víz még nagyon zavaros, egyelőre hagyom hogy a víz feltöltéskor felkevert mindenség megálljon, az úszó manadot már nagyrészt kiszedegettem. Sajnos a pázsitot illetve néhány növényt újra kell ültetni, de ez a legkevesebb.

Fűtésnek egy 150W-os Eheim került be. Most várunk néhány napot amíg beáll a szűrő és a növények is legyökereznek.

Lenne 1 Kérdésem is : A szűrő nyomja a vizet mint az állat, tudom valahogy lefolytatni hogy ne legyen túl nagy áramlat a vízben (tudjanak pihenni a halak)? Ha csak lefelé nyomom akkor viszont a talajt mozgatja.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28954) Silentfrog válasza haxiboy (#28953) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A nyomó ágon a csapon minden probléma nélkül lehet zárni. De csak a nyomó ágon 1/3 vízmozgáscsökkentés az eredetihez képest semmi problémát nem okoz. Ha koszolódik a szűrő akkor meg érdemes teljesen kinyitni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28955) bringasisti válasza Silentfrog (#28947) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen, csak a gyökér töve legyen szabadon.

BENEFON DELTA--------N8

(#28956) haxiboy válasza Silentfrog (#28954) üzenetére


haxiboy
veterán

Szuper köszönöm. Bár gondolkodtam azon hogy esőztetővel lefolytom, ha a teljes felületet mozgatom úgy nincs akkora nyomás sem. Bepróbálkozok elsőnek a csap állításával. :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28957) Silentfrog válasza haxiboy (#28956) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Minden következmény nélkül megteheted, a nyomó ági csap zárását. ;)

bringasisti Akkor már nem rohad? Ezt nem is tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#28958) haxiboy válasza Silentfrog (#28957) üzenetére


haxiboy
veterán

Meg is tettem, így már jobban érzik magukat.

Ma érkezett néhány új hal is. 4 platti, 1 pár xifo, 10 neon, illetve még 4 ferdén úszó lazac, így már egész szép a létszám.

A kissebbik akváriumban már kristálytiszta a víz. Nálunk még mindig zavaros, pedig egyszerre indultak. Bár a nagyobbikban van táptalaj is így egyelőre a zavarosságot betudom annak, illetve az új szűrőnek.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28959) haxiboy


haxiboy
veterán

Még opálos a víz kicsit mert kavarják az aljzatot. Pár nap és szép lesz minden. Este készül a co2 reaktor. Illetve a napokban felkerül a háttér is.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28960) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok!

Tetra 800 plus szűrőm van és takarítás után nehezen akarja kidolgozni a levegőt. Feltöltöm vízzel, elkezdem pumpálni, de nehezen indul el az esőztetőn a víz. Olyan mintha elgyengült volna a pumpa. Találkozott már valaki hasonló esettel, lehet ezt orvosolni valahogy?

(#28961) Silentfrog válasza JHONNY 79 (#28960) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A legegyszerúbb ha kezded előlról az egészet. :P

Kiöntöd a vizet a tartályból, összerakod a szűrőt. Beleteszed a csöveket a helyére. A nyomó ágat megszívod. Mikor tele megy a tartály vízzel és a nyomó ág csövében is megjelenik a víz akkor áram alá helyezed a szűrőt. Hagyod hogy egy kicsit dolgozzon majd a a tartályt picit mozgatod, fél óránként egyszer kétszer. Egy naap múlva nem szabad bár hogy levegős legyen.

A csöveket is kitakarítottad?

(#28962) haxiboy


haxiboy
veterán

Co2 diffusert melyik oldalra kell beraknom? A nyomóág vagy a szívóági oldalra? Szeretném hogy szépen mindenhova eljusson. Illetve mennyi ideig nyomassam nekik? Nem szeretnék szódát csinálni a vízből. (élesztős módszer)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28963) bringasisti válasza JHONNY 79 (#28960) üzenetére


bringasisti
őstag

Kösd le a fojtást a kimenő ágról és ha rendesen dolgozik akkor tedd vissza, mert ig rugózik a levegő a rotorban.

BENEFON DELTA--------N8

(#28964) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Természetesen mindent kitisztítok, a csöveket is. A rotort is ki szoktam szedni és leöblítem.
A konkrét problémám, hogy a pumpát hiába nyomkodom, nem akar beindulni a két ág. Néha rásegítek bekapcsolom a szivattyút, majd kikapcsolom, megint pumpálom és nagy nehezen indul el, kb 10-15 perces kínlódás után. Ezt próbáltam üres és feltöltött tartállyal is, a probléma mindkét esetben fennáll. Új korában pár pumpálás után beindult a két kör és nem volt vele baj. Ezt pár hónapja produkálja, ezért kérdezem mi lehet vele, van e olyan része a motornak ami eltömődhetett, vagy melyik része romolhat el ebben az esetben. A pumpát szét lehet szedni, esetleg azzal lenne baj?

(#28965) jegenye77 válasza JHONNY 79 (#28964) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem is volt ilyen a 400 as és a 600 al is.
Az aksi alatt volt a földön a szűrő és nem tudta felnyomni az aksiba a vizet.
Úgy csináltam utána mindig, hogy kivettem a nyomóágat az aksiból és egy tálba tettem a szűrővel egy magasságba a földre.
Így könnyen beindult és gyors elzártam a csapokat, majd vissza az aksiba és utána már nem volt gond.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28966) JHONNY 79 válasza jegenye77 (#28965) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom.

(#28967) xxxjjjkkk válasza Daywalker (#28941) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Én úgy vettem észre, hogy ez futár függő is.
Van aki rutinosan viszi a címeket, van aki balf@sz, és fél órát kering egy címen. De az, hogy nem lehet mondjuk növényeknek elsőbbségit kérni, az baj. Bár, ha nincs fagy, pár napot simán elutazgat a növény, ha jól csomagolják.
Mondjuk mpl el 2 csomagom volt, egy napos kézbesítéssel, hát nem. sikerült nekik.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28968) Plebi


Plebi
senior tag

Készülget a 800 literes, remélhetőleg a héten már költözni is tudok. Kék háttér még a régi tulajé volt, szűrőhely kialakítva, hátterezés folyamatban.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#28969) Eugene Roe válasza Plebi (#28968) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Majd képeket, miután végeztél is, érdekesnek tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#28970) haxiboy


haxiboy
veterán

Élesztős CO2-höz gyárt valaki kupakokat amik nem eresztenek? Nekem sajnos nem sikerült tökéletes kupakot csinálnom 3 nap alatt...egy picit szivárog, nincs elég nyomás a diffúzor meghajtására.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28971) Daywalker válasza haxiboy (#28970) üzenetére


Daywalker
addikt

Azt hiszem aliexpressen kapni készen. De van neten leírás, hogy kell csinálni olyat, ami nem ereszt. Talán az akvakertész fórumon láttam.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#28972) Salex1 válasza haxiboy (#28970) üzenetére


Salex1
senior tag

Én pneumatikai csatlakozót építettem a kupakba, és nem eresztett.

(#28973) Daywalker


Daywalker
addikt

Elkezdtem tegnaptól adagolni az easy carbót mindkét akiba, kíváncsi leszek, használ-e, vagy csak vakítás :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#28974) Plebi válasza Eugene Roe (#28969) üzenetére


Plebi
senior tag

Egyenlőre ennyi kép, ha minden összeállt, letisztult, növényeket rendesen leültetem, a kiégett dayligt csövet cserélem, akkor teszek fel képet még, már amennyiben igény mutatkozik rá.

Már összeállt az egész, be is üzemeltük.

Szűrést a háttér mögé épített 3 szivacs látja el, 3 db 5*23*66 CM-es méretben, növekvő sűrűséggel. A szivacsokon átáramlást egy Atman AT-2219F és egy Eheim Power Line 2052 segíti. Mindkettő 1200 L/h teljesítményű. Vízvezeték csővel csövezve, díffúzorba vezetve.

Világítás, sima irodai armatúra, 2db 150 cm-es T8-as neonokkal, egy növényes és egy dayligh 58W-os csővel.

A növényzetet 15 tő 20-25 cm-es anubias, 8 tő vízikalász adja, már régóta hagytam őket nőni, szaporítottam el, hogy legyen elég. Dekornak szőlőtőkéket főztem ki és pucoltam simára (pepecs munka), de szépek lettek. Halak egyenlőre még a régiben megmaradt őregek (nem sok minden), hamarosan vérfrissítés, de az még egy másik léc megugrása lesz. Még a tetejére megy egy takaró bútorlap keret, illetve a szűrőrekesz bemeneti részét takarom el szintén bútorlappal. Fény most csak ennyi, a fent említett egy cső miatt, illetve eleve félre is volt tolva.








Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#28975) Silentfrog válasza Plebi (#28974) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az utolsó képen hiányzik a sör aa kezetekből! :) / Jó lett, tetszik ;) /

(#28976) Plebi válasza Silentfrog (#28975) üzenetére


Plebi
senior tag

Köszi!

Ültetéshez szinte úszni kell. :DD Létra 3. fok, vállig vízbe.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#28977) bringasisti válasza Silentfrog (#28975) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért nincs sör mert rövidet isznak.

BENEFON DELTA--------N8

(#28978) turbulencia8 válasza Plebi (#28976) üzenetére


turbulencia8
őstag

Azert a sima irodai armaturaval vigyazz, en ejtettem mar be vilagitast a medencebe, szerencsere az szigetelve volt. Amugy szep nagy akvarium!

[ Szerkesztve ]

(#28979) Susana


Susana
tag

Sziasztok!
Aquazonic aquapro 800 vélemény erről?

(#28980) Silentfrog válasza Susana (#28979) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Amíg működik addig tuti jó, rosszat nem hallottam róla, bár össz ketten vettek ilyet akiről tudok. Nem sok tapasztalat van róla De mi van ha kell hozzá tömítés, forgórész, bármi? Mert alkatrészt nem árulnak hozzá semmit. Nem vennék ilyet.

Esetleg egy [Tetra 800] vagy egy Atman-t ajánlanék.

[ Szerkesztve ]

(#28981) Susana válasza Silentfrog (#28980) üzenetére


Susana
tag

Köszi az infót!

Igazából csak az ára volt a vonzó. Itt találtam hozzá alkatrészeket.
Most egy 54l van de 84l (60x35x40) fogom cserélni hamarosan.
Amúgy egy tetra ex 600 gondoltam.Ami nekem bőven elég lenne. Ez az atman is jó árban van.

(#28982) simsonbetyar


simsonbetyar
csendes tag

Sziasztok!

Egy társas halas-növényes akváriumot tervezek.
Világításnak ledet építenék a tetőbe, melyhez készítettem egy kis számítást az olvasottak alapján.
IP65 SMD 5050, 60 led/m az összes led szalag, a képen látható elrendezésben alumínium profilba ragasztva.
A másik képen a számítások vannak.
Nappal menne minden led (8-10 órát?) és a kék ledek a nappali világítás előtt és után világítanának 2 órát holdfény gyanánt.
Szerintetek ez így megfelelő vagy nagyon rossz irányban gondolkozok?

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#28983) Silentfrog válasza simsonbetyar (#28982) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ez mekkora akváriumra lesz?

(#28984) simsonbetyar válasza Silentfrog (#28983) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

100x50x50 cm
250 L

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#28985) Silentfrog válasza simsonbetyar (#28984) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Kb 25 lumen/ litered lesz ha jól számolom ami alacsony fényigényű növényeknek már tökéletes. Viszont a a kék sok lesz éjszkai fénynek, szerintem zavaró lesz nekik.

(#28986) simsonbetyar válasza Silentfrog (#28985) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Azt olvastam több helyről is hogy min. 20 lm/l kell, kevesebb ne legyen.
Ezek szerint elég ennyi fény, és a megvilágítás időtartamával nincs baj?
Ha csak a kék ledek fele világítana "hajnalban" és "éjszaka" akkor az is sok vagy csak az algásítok ezzel a kék fénnyel, illetve a szín összetétele/aránya is megfelelő?

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#28987) Silentfrog válasza simsonbetyar (#28986) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam is van kék , jó szűrés mellett nem okoz gondot. A megvilágítás ideje lehet hogy sok lesz de ezt majd kitapasztalod.
Elsőnek fele kéket használnék, ha a derengő kék fény a lényeg.

Nálam hidegfehér 6500K és kék világít, de nálam nincsennek növények. A lámpatestben van piros is de nekem nem tetszik a fénye így lekötöttem.
Így azonos fajta szalagok mellett az arány 33% kék 66% hidegfehér.
Ez egy sügéres medence csak hólyagos vizíkehely van . Ez a növény szépen nő, ez a fény alatt.

Milyen szűrés lesz?

(#28988) simsonbetyar válasza Silentfrog (#28987) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

A piros fény elvileg segíti a fotoszintézist azért van benne.
Bár a most azon gondolkozom hogy a fehérből teszek még 2 csíkot és egy TC 420-as vezérlővel dimmelem, valamint csinálnék egy napfelkelte-napnyugta programot, mert az is tetszene. Külön plusz hogy így a színösszetétellel is tudnék játszani igény esetén. :)

A szűrő Atman AT-3338S lesz. Bár nem tudom még hogy mennyi töltet megy bele.
Arra gondoltam hogy az aljában maradna a lávakő (ha azzal adják) vagy a biolabda hogy törje kicsit az áramlást és egy vagy két szivacs, következő kosárban siporax, a felsőben pedig matrix trop, szivacs és 250 ml purigen.

Ezzel a világítás dologgal vívódok hogy hogyan kéne, a többi dolog nagyjából rendben van.
Nagyon sok segítséget ad ez a fórum és az internet világa. 2016 januárjától végigolvastam ezt a topikot és amire nem találtam választ vagy nem volt tiszta arra még külön rákerestem. :))

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#28989) Silentfrog válasza simsonbetyar (#28988) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem kerámiagyűrűt adnak hozzá. Az rakd alólra majd a szivacsokat és utána a minőségi bio. szűrőaanyagot, majd a purigent. Így jobb a sorrend.

(#28990) dugynok válasza simsonbetyar (#28988) üzenetére


dugynok
senior tag

Szerintem leddel ne nagyon csinàlj ilyen össze - vissza variàlom a szineket... Elviszed a fénynek a spektrumàt és jön majd az alga és a növényed meg nem lesz szép. Nem a piros fény segíti a fotoszintézist. A növényeknek is kell "pihenni", nem kell holdfény, kell sötét óràk nekik is! Olvass utàna - ès ne akvàriumos oldalakon - a növények mesterséges megvilàgítàsànak :)

[ Szerkesztve ]

(#28991) Silentfrog válasza dugynok (#28990) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Bár ez egy sügéres akvárium és picit jobb a szűrés mint amit ő szeretne , de alga nincs semmi pedig ez csak az "összevissza" ledekkel volt megvilágítva mióta megvan., kb 2 éve.
Egy ideig volt némi ecsetalga de az sem a fény hanem a magas nitrát, 100 mg/liter miatt volt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28992) simsonbetyar válasza dugynok (#28990) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Szerintem félreértettél. Nem egész este akarok világítani és nem is erősen. Az utánaolvasás is rendben van, ill. folyamatban. Esetleg ha tudsz linkelni általad megbízhatónak gondolt oldalt ahol informálódhatok akkor örömmel veszem. :)
A kérdéseim is ezért vannak meg lesznek is még később hogy ne csináljak hülyeséget. Élő ökoszisztéma egy akvárium, nem szeretném tönkretenni.
A vezérlővel meg lehet oldani hogy kicsit túltervezem a világítást és visszaveszek a fényerőből ami így az élettartamára is jó hatással van a ledeknek, a másik pedig hogy ha soknak bizonyul pl. a kék fény akkor nem kell forrasztgatni, mechanikusan a rendszert piszkálni.

Silentfrog
Nem tudom hogy mit adnak hozzá, ezt nem sikerült kideríteni. De majd ha meglesz a szűrő meglátom.

Ha pedig nem tiszta valami akkor kérdezek, hiszen itt van a nálam hiányzó tapasztalat. :R

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#28993) dugynok válasza Silentfrog (#28991) üzenetére


dugynok
senior tag

Hmmm... Akkor tévedtem. Csak abból indultam ki, hogy a neonokat is illik bizonyos óraszàm felett cserélni, mert eltolódik a színspektrum.

(#28994) haxiboy


haxiboy
veterán

Alakulunk. A hátteret sajnos rosszul ragasztottam fel (csak megnedvesítettem , 3 napig tök szép volt). Már tervben van valami normális ragasztó vásárlása. Illetve a csöveket is tappancsokkal fogom rögzíteni, de a boltban ahol 20ft darabja soha nincs. :P

A szülőszobában most egy növendék Xifo van, 1 hét és mehet a többiek közé :)
Növények kicsit megsinylették a költözést, de már kezdenek magukhoz térni.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28995) Salex1


Salex1
senior tag

Az elég régen beállt akváriumban (kb. két év) most megjelent zöld pötty-alga az üvegen. nagyon ragaszkodik az üveghez, alig lehet ledörzsölni. Nem változott semmi, a világítás is ugyan annyi, szűrés is u.a. mint volt.
Valami ötlet?

(#28996) Silentfrog válasza Salex1 (#28995) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Fénycsővel világítasz? Mert akkor lehet hogy a cső elöregedése az oka.

haxiboy a külső szűrő nyomó ágát miért így raktad?

[ Szerkesztve ]

(#28997) Salex1 válasza Silentfrog (#28996) üzenetére


Salex1
senior tag

LED-el, a kezdetektől.

[ Szerkesztve ]

(#28998) haxiboy válasza Silentfrog (#28996) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha lefelé áll akkor, mivel a talaj manado elmozgatja a talajt, ha hosszában van akkor még felére tekerve is elég nagy az áramlás. Így viszont az első üvegen szépen eloszlik. Tervben van egyébként az esőztető beszerelése, de vágnom kell a csőből mert vagy hosszában szerelem be, de úgy a CO2 beoldásnál az összes buborék a front üvegen köt ki, vagy vágok a csőből és akkor befér úgy ahogy most a nyomó ág van, és az egész akvában egyenletes áramlás lesz.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28999) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

Tudnátok ajánlani 200l akvárium hoz ár értek arányban külső szűrőt?

(#29000) haxiboy válasza apple87 (#28999) üzenetére


haxiboy
veterán

Én egy ATMAN CF-1200-at használok, teljesen meg vagyok vele elégedve.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.