Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28251) SlyChocolate válasza jegenye77 (#28247) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

A szabad felület alatt mit értesz pontosan?

(#28252) jegenye77


jegenye77
addikt

Na igen. A fotózást és a szerkesztést még tanulni kell :)
A kavicsos, dekor homokos részt. Kisebb lesz vagy lehet egyáltalán nem lesz a következőben.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28253) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
Karácsonyra kapott a gyerek egy kis akváriumot, 4 hallal. Vettünk hozzá egy szűrőt ami levegőztető is. Most akárhogy takaritom nem nyom bubikat. Mi lehet a gond?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#28254) aldebaran válasza cris78 (#28253) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát ebből neked aztán ...
Mekkora az akvárium?
Milyen a szűrő?
Minek neked bubi? A szűrő elég, ha csak a víz felszínét mozgatja.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#28255) cris78 válasza aldebaran (#28254) üzenetére


cris78
őstag


20 literes akvárium.
A víz mozog benne. A víz felszíne fodrozodik.
Akkor bubik nem kellenek?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#28256) Silentfrog válasza cris78 (#28255) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha mozog a vízfelszín akkor nem kell a bubi! :)
Egy kis víz elférne ebbe az akváriumba, így is nagyon kicsi. Tölts még hozzá egy keveset.

(#28257) cris78 válasza Silentfrog (#28256) üzenetére


cris78
őstag

Ok. Köszönöm!
Biztos lesz még kérdésem majd :)

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#28258) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

ejej, karácsonyi ajándékkal bűncselekményre nevelni a gyerekeket

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28259) bringasisti válasza cris78 (#28255) üzenetére


bringasisti
őstag

Elvízkövesedett a diffúzor

BENEFON DELTA--------N8

(#28260) cris78 válasza bringasisti (#28259) üzenetére


cris78
őstag

Amikor berakom a vízbe és bedugom akkor egy ideig jönnek bubik.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#28261) adam3


adam3
aktív tag

Sziasztok!

Kértem árajánlatot opti akvárium készítésre, és érdekes árak jöttek vissza. Már már ijesztő a különbség, és nem tudom melyikben mi lehet több/jobb.

Aquadepo: 30ezer
ÁllatABC: 45ezer
GreenAqua: 65ezer

Van valakinek tapasztalata a fenti cégeknél készült akváriumokkal? Megéri a több ár, jobbak annyival az egyes akváriumok minőségben?

(#28262) jegenye77 válasza adam3 (#28261) üzenetére


jegenye77
addikt

Saját tapasztalat :
GA nál kifogástalan minőség. Semmibe nem lehetett belekötni.
Szegedi Tropus, nagyon gyenge minőség. Ragasztóval több helyen összekenve az üveg,
karcos és fizetés után a kézbe adva csomagolás nélkül, viszlát.
De olcsóbb volt vagy ötezerrel. Nagyon megérte :(

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28263) -juc- válasza adam3 (#28261) üzenetére


-juc-
aktív tag

Nem tudom, mennyire részletezted az árajánlatkérést, de pl. az élcsiszolás baromi sokat ad hozzá, és egyáltalán nem biztos, hogy azonos üvegvastagsággal számoltak minden helyen, illetve hogy minden oldalt optival számolták.
A 65 literes opti akváriumomat a GA-ban vettem, 6-os üvegből van, nagyon szépen le van csiszolva. Itt helyben (Trópus) ezt a méretet árulják (optiból) olcsóbban is, de az árlistában csak 4-es üvegből van, és hogy csiszolt-e, azt nem hinném. Amikor a nagyobb akim készíttettem (sima üvegből), az árát legalább 30%-kal megdobta volna már az is, ha csak a látható éleket lecsiszoltatom elöl meg az egyik oldalán. És elég rondára sikerült, ahogy jegenye is mondja.

(#28264) xxxjjjkkk válasza adam3 (#28261) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

aquadepoba van szokott kinn lenni saját készítésű, de érdemes tisztázni a részleteket, szerintem a ga ban is sajátok vannak

Silentfrog ot is érdemes megkérdezni, ő nagyon olcsón csináltatta a 600literesét, igaz azon kb nem volt utómunka, de annyiba került mintha lopta volna az üveget

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#28265) adam3


adam3
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Az ajánlatkérésnél egyértelműen leírtam, hogy minden oldala opti üveg, és 8mm vastag legyen, a méret adott volt, így elvileg ezeknek a számoknak összehasonlíthatónak kell lenniük. (Az élcsiszolással tényleg nem számoltam, ez a GA-nál alap?)

Mivel a kapott optis árak kb. duplái voltak a sima üveg áraknak, lehet marad a normál üveg és a megbízható és igényes GreenAqua.

(#28266) -juc- válasza adam3 (#28265) üzenetére


-juc-
aktív tag

Igen, szerintem a GA-ban alap a csiszolás. Még sosem olvastam senkinél, hogy ne olyan lett volna. Azért kérdezz rá, mielőtt megrendeled!

(#28267) bringasisti válasza cris78 (#28260) üzenetére


bringasisti
őstag

El van koszolódva a történet ezért nincs meg a megfelelő víznyomás, áramlási sebesség valószinüleg a levegő áramlása se tuti ezért nem tudja leszívni a levegőt olyan mélyre mint régen.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#28268) Lecs@


Lecs@
addikt

Sziasztok ! De jó, hogy PH+ - n még akvarisztika is van ! :D

Kezdő vagyok. Vagyis volt régrn a szüleimnek akvárium, de most én szeretnék foglalkozni vele. Segítséget kérnék.

Vettem egy 125 literes Juwel akváriumot, szekrényével. Ami eddig van hozzá :

- 25 kiló fehér 3-5 mm Rosnerski Aquarienkies kavics
- vízmelegítő
- led világítás
- kishal akvárium
- JBL EasyTest ( gondolom ez vízpróba )

van továbbá egy szűrő, de állítólag a kábele defektes. CristallProfi 200 ( JBL ) .

Kérdéseim :

A szűrőt érdemes - e megnézetnem, vagy vegyek másikat ? Ha igen , mit ajánlanátok 125 literhez ? Külső / brlső esetleg, új vagy használt ? A 25 kiló kavics az sok gondolom. És a 3-5 mm az furva. Alá kell nekem még valami finomabb ? Ha igen, mi az ajánlott ? Mit kell még vennem fontos dolgotak, hogy az alapok meglegyenek ? Ti betartjátok a 4 hetes " baktérimkultúra " beállását, mirlőtt halat telpítetek, vagy ez nem olyan fontos ( cseppek ) ?

Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#28269) Exian válasza Lecs@ (#28268) üzenetére


Exian
őstag

"Ti betartjátok a 4 hetes " baktérimkultúra " beállását, mirlőtt halat telpítetek, vagy ez nem olyan fontos ( cseppek ) ?"

Kezdem a végével: de az nagyon fontos. Ne rakj rögtön élőlényeket, növényeken kívül. Viszont halkaját célszerű a "bejáratás" idején is már szórni naponta. De a halakkal ne siess!

Én külsőszűrő párti vagyok, belső max. kiegészítésnek, mechanikai szűrésre, de igazán jó biológiai szűrésre mindenképp külső.

Azt a talajt én skippelném, bár ízlések és pofonok, de én fehér aljzatot eleve nem raknék, meg inkább kisebbet. Nekem fekete bazalt van, apró szemű. Halak i s jobban elvannak sötét aljzattal, kevésbé stresszelnek, állítólag.

A világítás pontosan micsoda és mekkora teljesítményű?

(#28270) Lecs@ válasza Exian (#28269) üzenetére


Lecs@
addikt

Nem neon, hanem Led ez biztos. Sajna annyira a saroba a neve, hogy ki nem hámozom. Ha az adapter is segít, Input 100-240V
Output 24V MLF AC Adapter

Csak külső szűrő elég lenne ? Milyent ajánlanál ? A fekete aljzat érdekelne. Milyent használsz pontosan ? Esetleg keverjem ezzel ami van, vagy te ezt félre is tennéd ? ( 25 kg zsák )

512 GB

(#28271) Exian válasza Lecs@ (#28270) üzenetére


Exian
őstag

Semmiképp nem keverném. Nekem legalábbis nem tetszene, az biztos. DE ismétlem: ízlések és pofonok :)

Nekem ilyesmi van (nem saját kép).

Ez meg konkrétan az akváriumom, de épp nagyon erős napsütésben (azért fotóztam direkt, mert tetszett), így inkább szürkének látszik, meg igazából amúgy sem teljesen fekete. Meg csalóka képen, mert alatta a szekrény is teljesen fekete, még is ahhoz hasonló az árnyalata.

Lámpával is inkább szürkés:

Nekem nincs belső szűrőm, ~220 L-es az akváriumom, viszont a külső szűrőm az elég nagy. Én nem érzem szükségét belsőnek mellette. A külsőm az egy Tetratec EX 1200 Plus. Persze ennek a gyári töltetét el kell felejteni, helyette/mellette nekem Siporax van benne úgy 4 liternyi.

A lámpáról írt adat az csak az adapter, az semmit sem árul el, lehet arra kötni szinte bármit.

[ Szerkesztve ]

(#28272) Lecs@ válasza Exian (#28271) üzenetére


Lecs@
addikt

Nagyon köszi soraidat :R

512 GB

(#28273) Salex1


Salex1
senior tag

Ez normális? (Szűrt oldal)

Másik,140l-ben van kb. 20 hal, mellette vagy 50 garnéla, meg született hozzá vagy 40 anci...mennyit adjak enni nekik?
(Az ancik nem maradnak, csak amíg nőnek egy kicsit)

Kaja idő:

[ Szerkesztve ]

(#28274) Silentfrog válasza Salex1 (#28273) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mit kell nézni a szűrőn? :)

(#28275) Salex1 válasza Silentfrog (#28274) üzenetére


Salex1
senior tag

A szűrt oldalon, a mátrix felett nagyon sok barna trutyi volt.

(#28276) Silentfrog válasza Salex1 (#28275) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Amit látok az egy tök normális lemulmosodott szűrő. :)

(#28277) farkas26


farkas26
tag

Sziasztok!

Tudtok olyan oldalt ahol olcsón lehet venni digitális időkapcsolót?
Mert a mechanikusosom bekrepált,de ez már legalább a 3. :(((

"A jövő sem a régi"

(#28278) bringasisti válasza farkas26 (#28277) üzenetére


bringasisti
őstag

Tesó vagy az Auchan. Amit ott megkapsz azt másutt csak drágább kiadásban

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#28279) atos19881101


atos19881101
senior tag

Hátha valakit érdekel. Kicsit megritkítottam a mohámat, és lett kb 1-1.5l karácsony mohám. Ha érdekel valakit, akkor privátban beszéljünk.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#28280) myk74


myk74
senior tag

Több mint 2 éves a kis 72 literes!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#28281) jegenye77 válasza myk74 (#28280) üzenetére


jegenye77
addikt

És még mindig milyen jól néz ki!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28282) myk74 válasza jegenye77 (#28281) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm, öregszünk! :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#28283) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok,

Kb. 1 hónapja vettem egy új szűrőt az 54 literes akváriumomba, egy Aquael Fan-1 Plus-t. Kb. 1,5 hete tisztítom, viszont egyre kevésbé nyomja az oxigén buborékokat, sőt a mai tisztítás után már egyáltalán nem. :( Mi lehet a baja? A leírásnak megfelelően a vízfelszíntől kb. 3 cm-re van besüllyesztve a szűrő, mindig ugyanúgy rakom vissza, semmi dzsuva nincs a felső (motor) részben.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#28284) dugynok válasza Zsombe (#28283) üzenetére


dugynok
senior tag

Banális kérdés, de nincs elzárva a kilógó cső végén a kupakja? Merthogy azzal szabályozod a levegő bevitelt, közvetlenül a víznyomó ág végén van bevezetés.

(#28285) Zsombe válasza dugynok (#28284) üzenetére


Zsombe
senior tag

Nincs, már próbáltam a kupakot teljesen levéve is, de az sem vezetett eredményre. :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#28286) pjen válasza Zsombe (#28285) üzenetére


pjen
félisten

Fujjál bele a csőbe.

(#28287) Gyugyu1987


Gyugyu1987
tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni! 2 napja elég erősen elkezdett megjelenni a fekete alga a 64 literes akváriumomban! Legfőképpen a műnövényeken és a víz tetején úszó mohán! A műnövényeket kiszedtem, de ötletem sincs, hogy a moháról hogyan tüntessem el őket! A két igazi növényen, és a kavicsokon nem láttam algát! Aki tud segítsen! Előre is köszönöm!

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#28288) aldebaran válasza Gyugyu1987 (#28287) üzenetére


aldebaran
őstag

Szerintem a világítás lesz a hunyó. Nem változott mostanában? Esetleg nem régi?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#28289) Gyugyu1987 válasza aldebaran (#28288) üzenetére


Gyugyu1987
tag

Nem változott! Ugyanaz minden!

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#28290) Gyugyu1987


Gyugyu1987
tag

A világítás 2 hónapos

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#28291) -juc- válasza Gyugyu1987 (#28287) üzenetére


-juc-
aktív tag

Fekete ecsetalgád van (kicsi szőrpamacsok)? Az nagy áramlásban szokott megjelenni, ha nem jól van beállítva a szűrő: az álmoskönyvek szerint az áramlás kihajtja a széndioxidot a vízből és/vagy felkavarja az aljzatban lévő trutyit.
Először is jól kiporszívóznám az aljzatot, és próbálgatnám, hogyan lesz kevésbé durva az áramlás. Ez az alga magától nemigen fog eltűnni, le kell szedegetni/vagdosni. Vegyszer (Carbo) is elpusztítja, de valaminek le kell ennie a maradványokat (pl. Amano garnéla). A moha nem vegyszerezhető!

(#28292) Gyugyu1987 válasza -juc- (#28291) üzenetére


Gyugyu1987
tag

Igen! Az áramlás eddig is ekkora volt, mint az elmúlt két napban! Egyszer csak megjelent! Akkor a moha kuka?
A carbot hogy használjam?

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#28293) -juc- válasza Gyugyu1987 (#28292) üzenetére


-juc-
aktív tag

Az áramlás már attól képes megváltozni, hogy a szűrő kifolyója a vízszinthez képest "elmozdul" a víz párolgása miatt.
Én első körben megpróbálnám megmenteni a mohát (de én minden élőt sajnálok kidobni), csak van olyan része, ami nem fertőzött! Valószínű egy tál vízben (akkor átláthatóbb) megpróbálnám kivágni vagy csipeszelni belőle az algát. A mohák szívós növénykék, már pici darabkákból is képes újra bedúsulni. Csak akkor van értelme ezzel bajlódni, ha boltban vennéd sok pénzért az utánpótlást, ha mástól kapod túlszaporulatból, akkor nincs.
Carbo: az élő növényeket érdemes ezzel kezelni. Fecskendőbe fele Carbót fele akváriumvizet szívsz, összerázod, és pár percre leállított szűrő mellett rányomod a növényre. Esetleg első körben nem a teljes állományra/tőre, hátha az érintett faj érzékeny rá. Az ugyanekkora akváriumomnál napi maximum 3 ml-t (= 6 ml keveréket) szoktam alkalmazni.
Amíg csak a műnövényeken van ecsetalga, azokat kiszedve ecettel (esetleg hipóval, forró vízzel... amit bír ezek közül a műanyag) öntözném, kár rájuk pazarolni a Carbót. Az elhalt algát meg talán már a fogkefe is leszedi.
Hosszú távon érdemes lenne lecserélni a műnövényeket igazira, könnyebben egyensúlyba kerülhet a rendszered élő növényekkel.

(#28294) Gyugyu1987 válasza -juc- (#28293) üzenetére


Gyugyu1987
tag

A halakra nincs káros hatással a carbo?
Abban igazad van, hogy a párolgás miatt tegnap kellett ráöntenem vizet, de azok már előtte is megjelentek!
A moha pont most erősödött meg, már nagyon megörültünk neki, erre jön ez!
Mindenesetre kipróbálom amiket írtál!!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!!!!!!

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#28295) -juc- válasza Gyugyu1987 (#28294) üzenetére


-juc-
aktív tag

A carbo "folyékony széndioxid", a növények fejlődését serkenti. Valójában glutáraldehid, és több márkanéven is kapható.
Ne öntsd a halak (garnélák) nyakába lehetőleg, de a vízmozgás elkeveri, és egyes kényes garnélákon kívül nem szokott problémát okozni. Kb. egy éve használom tápozásra, meg néha célzott algairtásra. A leállított szűrőt azért írtam tegnap, mert úgy hatékonyabbnak mondják, de őszintén, nem szoktam vele szórakozni, nehogy leállítva felejtsem.

Sok sikert!

(#28296) Gyugyu1987


Gyugyu1987
tag

Nagyon szépen köszönöm mégegyszer a segítségedet! Megpróbálom összehozni, és ha nem felejtem el, akkor írok a fejleményekről!
Köszi!

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#28297) twi452


twi452
senior tag

Hello

Úgy döntöttem a több víz -> stabilabb akvárium elv alapján lecserélem a 40 literes taiwan akvát otthon úgyhogy most kb kétszerannyi vízben úszkálnak, matatnak megállás nélkül. Úgy tűnik mindenki szépen tűrte a fél napos költöztetést.
Így volt alkalmam leltározni is. Jelenleg 17 taiwan bee és 10 mischling van a tankban és beigazolódni lászik a sejtésem, hogy sajnos az összes hím mischlingem elhullott az idők alatt és ezért nincs új petésedés karácsony óta.
Viszont szépen lassan felcseperedik az új nemzedék úgyhogy nagyon remélem hamarosan lesz egy csomó petés nőstényem mert azok már hatalmasra nőttek idővel :)

Beszereztem egy új szűrőt is: Odyssea CFS-130

Nem olyan szép mint a fehér dennerle szűrő (sőt :D) viszont majdnem harmad annyiba kerül és szemre talán háromszor annyi szűrőanyag belefér.
Saccra 2 litert simán bele lehet rakni a gyári szivacsok helyére.
Én az aktívszenes vastag szivacsot szedtem csak ki és annak a helyére raktam matrix-ot meg a dennerle szűrőből kiszedett gyári kerámiagyűrűket.

Elég izmos pumpa van a tartály alján ebben is erősebb a dennerle szűrőjénél.
A csövezés.. hát elég fura de ha a saját tartozékaival akarja használni az ember akkor teszi a dolgát.
Légteleníteni nagyon macerás mivel nincs kialakítva erre semmi lehetőség (mondjuk egy dologgal kevesebb ami elromolhat és ereszthet).
Amíg levegő van a tartály tetején addig szörnyen csobog, szürcsög minden baja van viszont ha sikerült kijátszani belőle akkor egész halk.
Kis kattogó hang jön csak a pumpa felől gondolom ennek is kell idő amíg bejáratódik vagy a biofilm kicsit "bezsírozza" mert a dennerle is ugyanezt csinálta újkorában, mostanra az már teljesen néma.

Összességében nem rossz kis szűrő, egy sima akasztóst simán kenterbever. A tartóssága majd kiderül illetve, hogy lehet-e majd alkatrészt szerezni hozzá.

Még egy pozitívum, hogy 10 perces reszelés és/vagy csiszolás után a dennerle lily pipe-ját bele lehet tuszkolni a kifolyó csövezésbe úgyhogy azzal egész jól lehet teríteni az áramlást :)

[ Szerkesztve ]

(#28298) farkas26 válasza twi452 (#28297) üzenetére


farkas26
tag

És képet mikor látunk :))

"A jövő sem a régi"

(#28299) Lecs@


Lecs@
addikt

Üdv. Kezdő, első akváriumom. Így állt össze végülis. Vagyis első próbálkozás, és tanácskérő posztom.

Juwel 126 literes lett amit találtam magamnak, használtan vettem. Eheim aquaball 130 szűrőt kapott, új. 4 napja megy a cuccos.
Kérdéseim :
-Többféle infót kapok, látok is dolgokat. Aljzat. Kollegám 180 literesében gyönyörűek a növények ilyesmi kövezettel. Viszont szakoldalak ezt ellenzik. Ti mit ajánlanátok ? Persze mind kivenni nem szeretném, de hátha van ötlet.
- elrendezés, növények, esetleges plusz ami hiányzik. Növényeket tervezek még. Pakoljak át valamit, van valami szakmai fogás, hiányosság , amit esetleg pótoljak, amíg nincsenek halak ?

- halak.... Miben érd3mes gondolkodnom ebben a stílusban, méretben ?

Előre is köszi.

Kép 1

Ja, ezt a két szert raktam bele indításnak egy boltos ajánlásával. Ok ez , elég ez ?

Kép 2

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#28300) twi452 válasza farkas26 (#28298) üzenetére


twi452
senior tag

Olyan sok látnivaló nincs sajnos egyelőre :D

Teljesen sima egyszerű irányba vittem a garnélásat, nem akarok semmilyen tápot vagy vegyszert használni ráhagyom a növényekre a dolgot. Fény úgyis kevés van.. tápanyag annyi lesz ami keletkezik.. aki bírja az marad aki nem az úgyis eltűnik :)
Annak örülnék ha nem kellene harcolni az algákkal úgyhogy szépen megvárom hogyan alakulnak a dolgok.

A koszos üveg és becsillanás stb miatt sorry :) Meg telefonos képek úgyhogy ennyire futja tőle.

Azért látszik, hogy a hófehér szivacs mennyi cuccot összeszedett az átpakolt amazoniaból... garnik is állandóan matatnak rajta :)

Ez az egyetlen piros mischlingem de ő is a kedvencem :)

Ez meg a másik tank ebben dolgozik a dennerle akasztósa a hátfalra szerelve, neo-kal és egy galaxy csapattal. Ebben kezd a tápozás helyrerázódni és megindult a dzsungelesedés is hátul.. Tegnap takarítottam kicsit de már annyi úszőnövény volt a tetején, hogy alig jutott fény be az akváriumba meg a tápot is felszívják a többi növény elől :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.