Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28351) Lecs@ válasza -juc- (#28349) üzenetére


Lecs@
addikt

Az elején a két szín számomra is fura. Majd keresek megoldást ( ötletet is várok :) ) hogy az elejébe a fehér kavics legyen csak. Már ment 6-7 napja a víz, ezért oldottam meg így, hogy legalább középre " jó " talaj kerüljön a növényeknek. Kép.. Ja, ma megjött egy kis csoport a vizet tesztelni. 5 db harcsa ( latin nevét nem tudom :D ) , 6 db ékfoltos razbóra, és 2 db kakadu. Szerintem a boltos benézte, és 2 hímet adott. Vehetek 2 nőstényt majd, vagy cseréljem vissza ?

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#28352) jegenye77


jegenye77
addikt

Ismét egy kis tapasztalat a Szegedi Tropus akvásoknál :
Csináltattam egy 60x30x30 as opti White aksit náluk. Szóltak telón mikor kész volt és mindjárt mondták is a telóba, hogy a 20 ból engednek egy ezrest mert a HÁTSÓ üveg tetején egy centis leppattanás van.
Mondom mi van? Milyen hátsó? Honnan tudja melyik nekem a hátulja? És ha a hátulja is, akkor is látszik!
Küldött is egy fotót mert úton voltam épp a GA ba. Hát mondom ezt biztos nem hozom el tőlük.
GA ba rákérdeztem mennyi is lenne ugyan ez az aksi és van e raktáron. 24 be tudtam elhozni tőlük. Ehhez persze kellett, hogy több mindent vásároljak mert így az akvából - 10 % lejött.
Csak azért írtam le mert korábban volt itt kérdés, hogy honnan és milyen minőség :)
Tropusnál nálam ez volt a második aksi amit elcsesztek.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28353) Dealer95 válasza jegenye77 (#28352) üzenetére


Dealer95
őstag

Azt a fotót fel tudod ide tölteni?
Kíváncsi lennék az 1000 Ft-os lepattanásra :DDD

(#28354) Silentfrog válasza jegenye77 (#28352) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha 15-öt mondtak volna akkor az úgy még talán ok is lenne. De így egy ezressel olcsóbban viccesek. És most hogy nem vetted át mivel hibás így mennyiért adják el? 10-ért?

[ Szerkesztve ]

(#28355) Dealer95 válasza Silentfrog (#28354) üzenetére


Dealer95
őstag

Ha lett volna eszük a "hátlapot" kicserélik és akkor nem rohad rajtuk az Opti... mert azt nagyon kevesen vesznek.

[ Szerkesztve ]

(#28356) pjen válasza Dealer95 (#28355) üzenetére


pjen
félisten

Ha van eszük vesznek rá egy zsugor szegőt és eladják drágábban.Mondjuk nem láttam a sérülést,lehet nem takarja el.

(#28357) Silentfrog válasza Dealer95 (#28355) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ráadásul ők csináljál, nem valakivel készíttetik.

(#28358) jegenye77


jegenye77
addikt

Alap, hogy ki kellett volna cserélni azt a lapot.
Később felrakom a képet.
15 nél gondolkoztam volna rajta de igazából akkor se hiszem, hogy elhoztam volna.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28359) Mandra válasza -juc- (#28346) üzenetére


Mandra
csendes tag

A bútorral semmi gond nincs, a felső, vízszintes bútorlap van a függőlegesek tetején.
Az akvárium gyári kerete (ami szemből a talajt takarja) derékszögben bemegy az akvárium alá körben, kb. 1 centit. Tehát az akvárium alsó lapja nem az egész vízszintes bútorlapra fekszik fel, hanem csak a 4 szélén körbe 1 centis vastagságban. Az akvárium aljának többi része a levegőben van (tehát nem érintkezik a bútorral). Az akvárium ráadásul csak 6 mm vastag (80x35x40) és az alsó lapra vannak építve a függőlegesek.

(#28360) jegenye77 válasza pjen (#28356) üzenetére


jegenye77
addikt

Opti, zsugorszegővel nagyon szép lenne.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28361) bringasisti válasza jegenye77 (#28360) üzenetére


bringasisti
őstag

Megy a levesbe, vagy valaki félpénzen megveszi. Mindig csodálom hogy a boltokban több akvárium van egymásba rakva a tárolás miatt, de olyant még nem láttam hogy egy lap újság a két felület között a karcolást megelőzze

BENEFON DELTA--------N8

(#28362) Lecs@


Lecs@
addikt

Dennerle márka aljzatát ismeritek ? Jóval olcsóbban megvenném, mint az ADA Soilt. Rászántam magam, és arra gondoltam rendesen megcsinálom az aksimat. Szóval egyfajta, egyszínű aljzattal, külső szűrővel. Aljzat, szűrőajánlatot szívesen fogadok. Aquaball belső mellé venném. Mivel aksim eleje karcis lett ( vagy már az is volt ;( ) , és zavar, így is úgy is leengednm a vizet.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#28363) farkas26


farkas26
tag

Egy kis segítséget vagy is ötleteket szeretnék kérni.

Adott 2tő akváriumom és a kicsit idő hiányában megakarom szüntetni csak a nagyot hagyom meg.
A kicsiből szeretném átmenteni a fámat csak hova építsem be a nagyba, ti hova raknátok? :)

A képek telóval készültek így nem a legszebbek. :DDD

"A jövő sem a régi"

(#28364) DirtyFREE válasza farkas26 (#28363) üzenetére


DirtyFREE
tag

Középre,hátul csinálj egy kis helyet szerintem! ;)

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#28365) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Kimaradt 2.5 kg JBL Aquabasis Plus növény táptalajom. Valaki tudja esetleg, hány kg körül van a 2.5 vagy az 5 literes csomag? Tovább akarom adni egyik ismerősömnek baráti áron, de nem tudom mennyit kérjek érte. (közben tárgytalanná is vált, a JBL oldalán fent van a tömege. A 2,5L 2520g.

Illetve odaadnám neki a már lejárt szavatosságú Easylife Easycarbo-t, majdnem 1 liter mennyiség. Ezt persze ingyen és csak saját felelősségre. Mit gondoltok, okozhat ez gondot a frissen induló akváriumban?

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#28366) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok!

Első akváriumomat indítottam pár hete, ezzel kapcsolatosan lenne kérdésem.
Átolvasam az elmúlt két év hozzászólásait, nagyjából ezekből - és az ajánlott irodalmakból - kiindulva igyekeztem összeállítani a cuccot.
Az alap adott volt, születésnapomra kaptam egy 54l-es Diversa szettet a feleségemtől.
Bár valószínűleg a topiklakók egy része élve felkoncolna emiatt, de a kiegészítők többségét ebay-ről szereztem be. (egyelőre nem bántam meg)

Így a külső szűrő is onnan érkezett (sunsun hw-603b), kapott biológiai töltetet is. Egy hónap távlatából úgy tűnik, jól teszi a dolgát.
Az aljzat bazaltzuzalék, van vasfám, két red moore és egy bazaltszikla. A növények Anubias, Bakopa, Valisneria és egy általam ismeretlen, a boltos által ajánlott indás növényke. (ez utóbbi valóban jó választás volt, úgy terjed, mint pestis a kora-középkorban).
A többi növény (anubias-t kivéve) az egyelőre elégtelen világítás miatt nagyjából csak vegetál.

A lakók is megérkeztek kb.10 napja:
6db Izzófényű pontylazac
4db Vörösúszójú pontylazac
3db Red cherry garnéla
2db Amano garnéla

Egyik kérdésem az, hogy szerintetek elbír-e még pár garnélát az akvárium?! Nagyon szép munkát végeznek, de úgy érzem nem jutnak oda mindenhová ennyien.
Másik kérdés a vörösúszójuakra vonatkozik. Eléggé ilyedősek a másik fajhoz képest, néha egy egyszerű mozgástól is körbeszáguldoznak az akváriumon. Fog ez változni idővel?

[ Szerkesztve ]

(#28367) aldebaran válasza gabx76 (#28366) üzenetére


aldebaran
őstag

Gratula az akvához.
Csomó garnélát beletehetsz még, hisz alig van benne hal és egyéb élőlény. :)
Képet azért mutass! :)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#28368) gabx76 válasza aldebaran (#28367) üzenetére


gabx76
senior tag

Köszi! (a választ is)
Este ha hazaértem rakok fel képet.

(#28369) twi452 válasza gabx76 (#28366) üzenetére


twi452
senior tag

egy 8-10 fős red cherry csapat hamar felszaporodna a többszörösére ha nem lennének a halaid :)
dzsungeles búvóhelyes akváriumban van esélyük a piciknek is felnőni de nálam is rendesen kordában tartja a szaporulatot a galaxy csapat hiába sűrű a növényzet

viszont takarítani tényleg mint a robotok olyanok :)
a taiwan akvában akad fonalalga rendesen most és átraktam néhány növényt meg mohát a redekhez aztán nap végére teljesen tiszták lettek.

(#28370) gabx76 válasza twi452 (#28369) üzenetére


gabx76
senior tag

Egyelőre 2-2-t gondoltam mindegyikből. Amano úgysem szaporodik.
Növény még nem elég dús, ebből kifolyólag ritkábban is indulnak meg a búvóhelyükről, estefelé kezdenek főleg kemény melóba.
A vörösúszójú csapatot kicsit megbántam, nagyon félősek és hebehurgyák. Az izzófényűek sokkal jobb arcok.

(#28371) gabx76


gabx76
senior tag

Az ígért kép: (mai felvétel)

Valaki meg tudná mondani, mi a neve az elől középen lévő növénykének?

[ Szerkesztve ]

(#28372) tzimash


tzimash
őstag

Egy 96l-es akváriumba mennyi garnéla tehető? gondolkozom rajta, hogy a halakat elajándékozom, és garnikat tartok ezután :)
Igazából két hal van amit nagyon sajnálnék, egy pakisztáni díszcsík, gondolom ő nagyon nem kompatibilis a garnélákkal... és egy arany anci.

(#28373) Emperor_ válasza gabx76 (#28371) üzenetére


Emperor_
addikt

Szépen berendezted.
Sajna nem tudom a középső növény nevét.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#28374) twi452 válasza gabx76 (#28371) üzenetére


twi452
senior tag

Erre hasonlít szerintem Echinodorus Quadricostatus

szerk:
90% [link]

[ Szerkesztve ]

(#28375) gabx76 válasza twi452 (#28374) üzenetére


gabx76
senior tag

Ezaz, köszi!
Azóta kicsit ritkítottam rajta, az új hajtásokat pedig leszúrtam ide-oda. Nagyon jól érzi magát.

(#28376) Dealer95 válasza tzimash (#28372) üzenetére


Dealer95
őstag

100 literbe minimum 40 (szerintem, kevesebb elveszne) maximum pár száz db mehetne :)

(#28377) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok, egy 25 literes akváriumot indítottunk némi szifóval, neonnal és házmesterrel, egy tő növénnyel.
Fényem nincs, a kérdésem, hogy egy ilyen olcsó kínai csoda mennyire ajánlott?
5050 SMD
Egyáltalán kell világítás vagy csak esztétikai célokat szolgál?
Milyen világítás ajánlott?
Ilyen csíptetőset is néztem: [link] Kicsit hitetlen vagyok, hogy a halaknak jó az, hogy egész nap telibevilágítják őket ilyen reflektorokkal.
Az akvárium mérete 42x30x20 cm, tető nincs rajta. Ablak közelében van a fish tank, az algásodást két csiga kezeli eredményesen.
Előre is kösz a tanácsokat!

Elfogadom a sütiket.

(#28378) Exian válasza Dr.NX (#28377) üzenetére


Exian
őstag

25 literbe neon, szifo, egyebek? Azt azért tudod, hogy 30 liter alatt nem tartunk kvázi semmit? Már úgy törvényileg is.

Ha van növény, akkor kell fény. Meg amúgy is, hogy lásd normálisan a dolgokat. Elvégre az akvárium dísztárgy is. Csak jól kell megválasztani a teljesítményt és a színhőmérsékletet, különben algatelep lesz hamar az akva.

De ismétlem, ilyen pici medencébe max. garnélában gondolkodtam volna. Mert az akvárium NEM CSAK dísztárgy! Élőlények lakhelye. Ráadásul Ilyen pici akvát sokkal nehezebb karbantartani, mint egy nagyobbat.

[ Szerkesztve ]

(#28379) Silentfrog válasza Dr.NX (#28377) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Csatlakoznék az előttem szólóhoz. A 25 liter halaknak nagyon kevés, legalább egy 54 literest nézzél. Ablak mellé se szerencsés rakni az akváriumot,egy két hét és csak egy zöld pocsolyát fogsz látni, még megfelelő szűrés mellett is.

(#28380) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Igaz, hogy terráriummal kapcsolatos kérdésem lenne, de szerintem tudtok segíteni. Leopárd gekkónak fűtés gyanánt többnyire a terrárium alá tehető fűtőlapot javasolják. A kérdésem, hogy ha a terrárium polcon van, tehát teljes alsó felületével érintkezik a polccal, akkor is rátehető az aljára ez a lap? Úgy hogy a szélére ragasztom, és oldalt ki tudjon állni a tápkábel. Vagy így annyira nem jó, mert esetleg túlhevül? Mert akkor a terrárium tetejére teszek inkább valami melegítő lámpát.

(#28381) bringasisti válasza Gabesz87 (#28380) üzenetére


bringasisti
őstag

A terrárium fűtése lámpával történik

BENEFON DELTA--------N8

(#28382) Gabesz87 válasza bringasisti (#28381) üzenetére


Gabesz87
addikt

Van egy terráriumom, azt lámpával fűtöm. Csak most az egyik gekkómat (kisebb, fiatalabb példány) el kellett különíteni, mert a nagy nőstény tojást rakott, és elég fenyegetően viselkedett a kicsivel. És korábban, amikor a mostani terkót rendeztem be, több fórumon is azt írták, hogy a legjobb ez a fűtőlap. De azt hiszem, most is csak lámpát fogok használni.

(#28383) bringasisti válasza Gabesz87 (#28382) üzenetére


bringasisti
őstag

Ahol ezek az élőlények élnek ott se termosztát szabályozza a természetben a hőmérsékletet, ergo van ingadozás.

BENEFON DELTA--------N8

(#28384) Gabesz87


Gabesz87
addikt

A két tojás sajnos behorpadt több helyen. Valószínű a nem megfelelő hőm./páratartalom miatt. Gondolom az így kuka. Ki kellett volna venni keltetőbe, csak hát nem készültem előre, és nem volt hozzá semmi eszközöm.

(#28385) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Ugyan a kérdésre nem kaptam választ, de hogy mindenki megnyugodjon, kapnak majd egy nagyobb akvát.
Most még mindegyik hal csak pár (1-2) centis.

Elfogadom a sütiket.

(#28386) Exian válasza Dr.NX (#28385) üzenetére


Exian
őstag

Minket nem kell nyugtatni, a te döntésed, hogy mit, hogyan csinálsz :)

Ugyanakkor én megfordítanám a dolgot: előbb legyen nagyobb akva és majd arra keress megfelelő világítást, ezt a 25 L-es meg inkább hanyagold, kár költeni rá. Persze, ha később megtartod nano akváriumnak, garnéláknak vagy nano halaknak, akkor lehet hozzá venni bármit, de ha utána megszünteted, akkor felesleges.

Amúgy a teljesítményt nézd meg a kiszemelt lámpán, ha van növény, akkor nagy általánosságban elmondható, hogy egy növényes akvárium 0.5 W / L értéket igényel. És mellette tápozni, megfelelő mennyiségben adagolva, amit igényel az akvárium. Ezt ki kell tapasztalni, hogy miből mennyi kell. Ha csak 1 tő igénytelenebb növényed van, akkor persze nem kell ezt túlbonyolítani és túlgondolni.

A teljesítmény mellett, mint írtam korábban is, a színhőmérséklet is fontos. Növényeknek a hidegebb szín kell, ugyanakkor van kimondott növényes cső is. Nekem van olyan is. 2db cső van az akvám felett, egyik egy hagyományos hideg fehér cső, a másik egy kimondott "növénytermesztő" cső, annak igen brután rózsaszínes-ibolyás színe van :)

Ja, és fontos még a világítás mennyisége: 6-8 óránál ne legyen több, mert pöcegödör lesz hamar az egész akva a sok algától.

[ Szerkesztve ]

(#28387) Dr.NX válasza Exian (#28386) üzenetére


Dr.NX
addikt

Köszönöm a tanácsodat!
:R

Elfogadom a sütiket.

(#28388) jegenye77


jegenye77
addikt

Alakul :

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28389) Silentfrog válasza jegenye77 (#28388) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nagyon tetszik! Purigent vagy szatot használsz arra , hogy ne legyen sárga a vized?

(#28390) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

T.A.C. verseny fotóm. (kattints a képre nagy mérethez)

[ Szerkesztve ]

(#28391) jegenye77 válasza Silentfrog (#28389) üzenetére


jegenye77
addikt

Köszi!
Purigen van benne, bár elég koszos már.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28392) Dealer95


Dealer95
őstag

Alakulóban :)

(#28393) Silentfrog válasza Dealer95 (#28392) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Jó lesz nagyon! Tetszik! :)

(#28394) farkas26 válasza jegenye77 (#28388) üzenetére


farkas26
tag

Nagyon jó. :C :C

"A jövő sem a régi"

(#28395) myk74 válasza jegenye77 (#28388) üzenetére


myk74
senior tag

Nagyon pazar. Gratulálok.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#28396) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok . Váltás miatt feledlegessé vált 4db hím vöröstorkú (kb6-8 cm) és 2db(1 pár) torokátum (kb8-10cm) Szolnokon . Ha valakit érdekel, meg tudunk egyezni.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#28397) SlyChocolate válasza jegenye77 (#28388) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Ne haragudj Jegenye de ez a vasfa kompozició jelenleg is így van?
Ez valami hatalmas blama ha érted mire gondolok...?
:U

(#28398) pjen


pjen
félisten

Üdv.A napokban 8 órás bejelentett áramszünet lesz.Gondolom a belső szűrőben a bacik mind megdöglenek.Vegyem ki már az áramszünet előtt vagy utána és mossam ki csapvízben és tegyek bele ezt a víz indítót? Vagy egyéb ötlet.Csóró halak nem tehetnek róla.

(#28399) dugynok válasza pjen (#28398) üzenetére


dugynok
senior tag

Elötte cserélj vizet, hogy megszabadítsd a mérgektől a vizet. Használhatsz sztem utána bacikat, hogy gyorsabban visszatérjenek a szűrőbe, de egyébként semmi baj nem lesz, kicsit túl van misztifikálva tapasztalatom szerint a dolog... 8 óra kiesés alatt meg pláne nem lesz semmi.

(#28400) mdk01 válasza pjen (#28398) üzenetére


mdk01
addikt

Egyetértek az előttem szólóval. Cserélj vize az áramszünet előtt aztán mehet tovább minden ha visszajön az áram. Én megkockáztatom, hogy inditó sem kell, de ha nem tudod hova rakni a pénzt vehetsz egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.