Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) ludsimon


ludsimon
veterán

Hosszú hezitálás után megrendeltem a 4 darab Eneloopot, azért csak most, mert csak így jött össze, de legalább nemsokára meglesz. :)

Mellé megvettem a lámpát is, úgyhogy kíváncsi leszek mennyit fog bírni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2252) szaszlaci válasza kugyu21 (#2250) üzenetére


szaszlaci
addikt

4 db Eneloop = 2.400 Ft postával..
Sztem ez egy csöppet olcsóbb :U

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2253) kugyu21 válasza szaszlaci (#2252) üzenetére


kugyu21
senior tag

Igazad van, de én félek így vásárolni, nálam a hagyományos boltok játszanak.

(#2254) ottkar válasza szaszlaci (#2252) üzenetére


ottkar
addikt

A nagy kérdés hogy ez valódi e? Mert olyan jelzés van rajta ami az eredetin nincs.És az egyik felíraton USA gyártmány van a másikon meg Japán. Valami nem tiszta. Texasban aligha gyártanak ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#2255) szaszlaci válasza ottkar (#2254) üzenetére


szaszlaci
addikt

Egy gyárban készül, de ezen kívül egy bizonyos tétel fölött azt írnak rá, amit akarsz.. Vagyis itt már elveszti az 'eredeti' szó a jelentését mindkét terméknél.
Szállítástól, vámtól, ilyenektől lesz a végén kétszeres ár.
El kell olvasni, miket írnak róla vásárlók.

Lítiumok például itthon alíg beszerezhetőek.
Én 1865-öt használok, a legnagyobb itthon 1200 mAh volt. Ott kaptam olcsóbban 2400-asat, ráadásul tényleg annyi, megmérték többen is.

Esetleg rendelj egyszer tőlük, még van összehasonlító mintád is!

Szerk.:"Real capacity for the four Eneloops I received is 2.08, 2.10, 2.11, 2.16 Ah (measured by La Crosse BC-900U at 350 mA discharge rate, after a few charge-discharge cycles)."
Ezt egy vásárló írta. Meg még alacsony önkisülés, ilyesmik, azt nem másoltam be.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2256) j.bravo válasza ottkar (#2254) üzenetére


j.bravo
addikt

Az USA felirat: "Manufactured for Sanyo Energy (U.S.A) ", azaz nem azt mondja, hogy az usa-ban készült, hanem hogy a Sanyo Energy USA számára készült...

Szóval nincs itt semmi gond. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2257) jeni válasza szaszlaci (#2252) üzenetére


jeni
félisten

Erre nehéz garanciát kapni,ha mégis valami zűr lenne vele,akkor mehet vissza postán saját költséggel.
Inkább a digitcam boltban megveszem 4200 Ft-ért vagy a 8-s kiszerelést 6500 Ft-ért

[ Szerkesztve ]

(#2258) szaszlaci válasza jeni (#2257) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nagyot tévedsz!
Írsz DX-nek, hogy rossz, törött, nem érkezett meg, és küldenek egy újat. Nem kell sem visszaküldeni, sem fizetni. Tudod, nem Magyarországon vagyunk..

Akksira mennyi garanciát kapsz? Abbol az árból veszek 7 darabot, digitcam-nál csak 4-et. Nem hiszem, hogy minden második rossz lenne..

Nem értem, miért az elutasítás, ha jóval olcsóbb, és még ki is hozzák házhoz. :F

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2259) Mec


Mec
aktív tag

Media Markt-ban fél év garit vállalnak a Durcacell akkura. (gondolom a többire is)

Megyek is délután cseréltetni.

mecsystem.uw.hu

(#2260) szaszlaci válasza Mec (#2259) üzenetére


szaszlaci
addikt

2 db Duracell 2650-es NiMH 2500 Ft. Ennyiért ez a minimum. Ósenban 1090 Ft szokott lenni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2261) ludsimon


ludsimon
veterán

Én is a DealExtreme-től rendeltem meg 8.-án az Eneloopot, de eddig semmi hír.
Azt írja, hogy beszerzőre vár.

De már a tököm ki van, ebay-en nekem 1 nap alatt mindent postáznak, ezek meg szarakodnak.

Van order cancell, lehet visszamondom, és megrendelem a szokásos módon, az ebay-en, az illetőtől. Már rendeltem tőle és nagyon gyors, van , hogy 1 hét alatt megjön tőle minden, de max. 2 héten belül.

szaszlaci mondta, hogy a DX mostanában lassú, reménykedem benne, hogy csak őfelé a Magyar Posta a lassú, nem pedig a DX, mert nincs kedvem 1 hónapot várni ilyen apró dologra, mikor 1 hét alatt is ideérne. :W

Lehet inkább a kitaposott úton kellene járnom, a szokásos, jól bevált módon...

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2262) ludsimon


ludsimon
veterán

Visszamondtam, nem fogok majd én hetekig várni ilyen szarért, miért kell várni a beszállítójukra egy boltnak, milyen érdekes, az ebay-en azonnal megy a dolog, nincsenek ilyen hülyeségek....

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2263) ottkar válasza ludsimon (#2262) üzenetére


ottkar
addikt

Ha egy bolt nem kap meg egy árut az miért a bolt hibája?

(#2264) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Akinek szimpatikusabb az ebay:
8 db eneloop, ingyen postával 4500 Ft.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2265) jeni válasza szaszlaci (#2264) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Nevedben nekem is megrendeled a terméket,mert akkor fizetem a 4500 Ft a 8 darabos csomagolású Eneloopért.:R

(#2266) szaszlaci válasza jeni (#2265) üzenetére


szaszlaci
addikt

Lehet róla szó.
Ebay-ről még sose vásároltam (csak érdekesség képp linkeltem), lehet DX-ről kellene. Ott 2400 Ft a 4 darab, nem tudom, mikor ér ide.
De jöhet ebay-ről is, utald el az árát, és megrendelem a címedre.
Többit privátban!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2267) ludsimon válasza ottkar (#2263) üzenetére


ludsimon
veterán

Na ne nézzél már hülyének. :W

Milyen lenne már, hogy a Tesco-ban vagy akárhol máshol előre kellene megrendelni az 1kg kenyeret, vagy az 1kg kristálycukrot, és 3 nap múlva lehetne érte menni?

Megvárom a holnapot, visszaküldik a pénzt, és ebayről rendelem a 8 darab Eneloopot, mert most jöttem rá, hogy kevés lesz 4 pakk, főleg sokszor fordul elő, hogy utolsó pillanatban kellene aksi, de le van merülve, és nincs már rá idő feltölteni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2268) ludsimon válasza jeni (#2265) üzenetére


ludsimon
veterán

Én tapasztalt ebay-es vagyok, 49 pozitívval, ha gondolod írj rám privátot.

Üdv

undefined

(#2269) ottkar válasza ludsimon (#2267) üzenetére


ottkar
addikt

Te nem tudod azt hogy a Távol-Keleten gyártják ezeket az alkatrészeket és ezres nagyságrendű a gyártók száma és azoktól azt be kell gyűjteni hajóra rakodni, és a hajók nem másodpercre pontosan közlekednek? Nem értesz semmit ezekhez a dolgokhoz ha az élelmiszerekhez hasonlítod ezek kereskedelmét. Az Ebayon többezer eladó van, az egészen más mint az import.És ha jártál a Tescoban ott is többszáz cikknél sokszor ki van írva hogy átmeneti készlethiány, pont az iparcikkeknél.

[ Szerkesztve ]

(#2270) ludsimon válasza ottkar (#2269) üzenetére


ludsimon
veterán

Jól van, nem az a lényeg, hanem, hogy minnél hamarabb megkapjam a cuccot, gondolom senkinek se mindegy, hogy 1 hónap, vagy 1 hét alatt érkezik meg...

undefined

(#2271) ludsimon


ludsimon
veterán

Megérkezett az ebay-en rendelt 4 darab Eneloop, a másik 4 még egyenlőre nem. (2 másik embertől jön.)

Kaptam hozzá műanyag tartót is! :C :R
Ennek nagyon örülök!

Következő adatok jöttek ki első kisütésnél IPC-1L-el:
►►1.►►► 2.►► ►3.►►►► 4.
1508mAh 1503mAh 1521mAh 1503mAh

Gyártási évet honnan tudom meg?
Egy dátumot találtam rajta, mégpedig ezt: 2007.03.24
Ez biztos mást jelent.

Most refresh-re nyomtam.
Így szépen megformázza nekem az IPC! :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2272) szaszlaci válasza ludsimon (#2271) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mi más lehetne, mint a gyártási dátum? Új volt? Lehet szétcseszett akkukat kaptál.
Elvileg egyre többet kéne kihozni belőle, nálad meg nem változik az eredmény.
DX-essel jobban jártál volna, ott majdnem 2200-at kihoztak belőle.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2273) kugyu21 válasza ludsimon (#2271) üzenetére


kugyu21
senior tag

Igen az a gyártási dátum, ezek a műanyag dobozosak a régebbiek, a frissebbekhez már nem adják a dobozt. Tavaly évvégén én is ráfutottam ilyenre és bizony ott hagytam, vártam amig ezek elfogytak és tavasszal megjöttek a fatalabbak azokból vettem.
Na pl. ilyenek miatt nem vásárolok az interneten keresztül, inkább bemegyek a boltba, kézbe fogom, eldöntöm hogy megveszem-e ..... még ha egy kicsit drágább is így.
Amúgy a refresh biztosan formába fogja öket hozni, nem hibásak azok, csak egy kicsit öregebbek (söt jól hangzik, hogy ennyire egyformák, szinte nincs is szórásuk).

[ Szerkesztve ]

(#2274) ottkar válasza kugyu21 (#2273) üzenetére


ottkar
addikt

Ezeket az akkukat nem kell formábahozni mert az önkisülés miatt mentek le erre a szintre. Elég lett volna egy kisütést, feltöltést nyomni és a végén kiíratni az eredményt. Ha nem elég akkor a ciklust lehet ismételni. Egy hétig is elszütyöröghet a refresh.

(#2275) And válasza ludsimon (#2271) üzenetére


And
veterán

Én a félévesekből is hasonló töltést szedtem ki, szóval ha a kétévesekből is ennyi jön ki, az nem jelent rosszat ;).
#2272: "Elvileg egyre többet kéne kihozni belőle, nálad meg nem változik az eredmény."
Szerintem ezt elnézted, ez nem egyetlen darab frissítési eredménye, hanem a négy cella első kisütése ;).
#2274: "Elég lett volna egy kisütést, feltöltést nyomni és a végén kiíratni az eredményt."
Csak hát töltés után nem látod a valós kapacitást, amit majd utána tudsz kisütni az akkukból. Merthogy a sima kisütés vagy töltésprogram végeztével a betöltött töltésmennyiséget látod, az meg annyi, amennyi, de biztosan sokkal több, mint a kivehető.

(#2276) szaszlaci válasza And (#2275) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tényleg elnéztem :) , úgy már oké. (Bár 2,5 éves akku azért lehet nem a legjobb, azért cserébe, hogy 2 héttel hamarabb érkezik meg.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2277) kugyu21 válasza ottkar (#2274) üzenetére


kugyu21
senior tag

And már fürgébb volt, a lényeget lásd ott.
"Ha nem elég akkor a ciklust lehet ismételni" éppen ezt csinálja a refresh.
Nálam még 3 napnál többet egy aksival sem szöszmötölt, ha pedig még többször kell ismételni a ciklust akkor pedig az az aksi talán rá is szolgált. Éppen ez a refresh lényege.

(#2278) ludsimon válasza szaszlaci (#2272) üzenetére


ludsimon
veterán

Ne basszál már föl ember, miért lenne szétcseszett akku baszki?

Ezért írtam le, hogy ha 2007-es akkor ez nagyon brutális adat!
Első kisütésről beszéltem.

undefined

(#2279) ottkar válasza ludsimon (#2278) üzenetére


ottkar
addikt

"szétcseszett akku baszki"

Ez a legújabb akku szakkifejezés?

(#2280) szaszlaci válasza ottkar (#2279) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem új ez, csak eddig nem volt itt jelen..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2281) ludsimon válasza kugyu21 (#2273) üzenetére


ludsimon
veterán

Én pont erre vágytam, hogy kapjak hozzá műanyag dobozt.

Szerintem semmi baj nincsen velük, megvan az első ciklus mindegyik 2000mAh felett teljesítenek! :R

Majd a végén írom az adatokat, most jól megformázza frissítéssel az IPC, aztán jönnek az adatok.

undefined

(#2282) ludsimon válasza And (#2275) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem bírtam írni az utóbbi 30 percben, azt gondoltam már bannoltak, vagy nem tudom.
Elnézést kérek a kifutásomért, hirtelen kijött a dühöm ide is.

Szóval, igen, nagyon jól értelmezted! :K
Elmagyaráztad akkor Nekik. :R

undefined

(#2283) ludsimon válasza szaszlaci (#2272) üzenetére


ludsimon
veterán

Zsír új, bontatlan, érintetlen, szűz gyári Eneloop feliratú dobozában jött. Milyen kifejezéseket használjak még? :)

Én bontottam ki először, a műanyag dobozban volt benne a 4 darab Eneloop.

Szerintem meg az nagyon brutális, ha 2007-ben gyártották, és ki tudott szedni belőlük ennyit. :K

Kösz, de nekem a DX-ből marhára elegem lett.
A nyamvadt kínai alig akarta visszaküldeni paypal-on az Eneloop árát, 3 napba tellett, a kérvény benyújtása után.
A cérna nálam ott szakadt el, mikor több napokig eltartott a beszerzés.

Az ebay szvsz a legmegbízhatóbb, leggyorsabb, legjobb megoldás, mást nem is ajánlok senkinek.
Ebay-en legalább van feedback, és ennek köszönhetően fel lehet állítani egy bizalomlétrát.

A DX-ről meg inkább hadd ne nyilatkozzak...
Ha ilyen lassú lenne vki ebay-en én simán nyomnám rá a negative feedback-et...

undefined

(#2284) And válasza ludsimon (#2282) üzenetére


And
veterán

(Teljesen fölösleges olyan stílusú hsz-eket megeresztened egy szakmai témában, mint amilyen a #2278-as. Ez nem poltopik, olyan már nincs is a PH-n. Ha nem értesz egyet valakivel, akkor inkább érvelj..)
Én sem örülnék, ha valaki elég nehezen számonkérhető módon 2,5 éves akkumulátorokat vágna hozzám, csökkentendő a nyakán maradt sokéves készleteket. Ezek nem tranzisztorok, amik elállnak a polcon, ameddig csak akarjuk (függetlenül attól, hogy milyen kapacitást mérsz most az akkukon).
Az eBay sem szentek gyülekezete, volt olyan, akinek csak azért nem adtam negatívot, mert ő is bizonyosan hozzámvágott volna egyet viszonzásul, annyit meg nem ért az egész. Nem volt nagy tétel, és az eladónak csupa pozitív feedback-je volt. Hibás használt cuccot küldött, ami persze 'nála még jó volt'.

(#2285) kugyu21 válasza ludsimon (#2281) üzenetére


kugyu21
senior tag

Én nem mondtam, hogy baj van velük (még meg is dícsértem, hogy milyen egyformán tartották meg a kapacitást a példányaid), csak azt állapítottam meg, hogy kicsit öregebb sorozathoz sikerült hozzájutnod és hogy lehet frissebbeket is kapni.
OFF Nektek is szarakodik mostanában ez az oldal? Úgy két napja, idönként csak többszöri próbálkozásra tudok rá fellépni.

(#2286) ludsimon válasza And (#2284) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen, elnézést kérek, hirtelen kijött, mielőtt elolvastam volna a hsz-t, már akkor is rossz kedvem volt.

"Ezek nem tranzisztorok, amik elállnak a polcon, ameddig csak akarjuk"

De azt se felejtsd el, hogy nem tök mindegy mivel van töltve!
Lehet, ha a sima fehér Sanyo töltőjével töltögetném, fél év után már csak 1700mAh-eket tudna teljesíteni, netán még kevesebbet!
IPC-vel meg valószínű, hogy évekig el fog működni, és szerintem meg az akkumulátor élettartama, nagyban nem a gyártási idő befolyásolja, hanem, hogy mivel, HOGYAN van töltve, és mennyi időnként!

Egy példa:
Ha pl. ezek az Eneloopok bírják még 2 évig, heti töltögetéssel, ez ugye került 2300Ft-ba az ebay-en.
Ha bemegyek a boltba, és megveszem a 2009.xx.xx dátumú Eneloopot és a fehér töltővel töltöm, akkor az pedig heti töltögetéssel, mondjuk működik 3 évig.
Számoljuk csak ki?
Ki járt jobban?
Én!
Miért?
Mert mialatt én 8 darabot vettem 4600Ft-ért és ezeket használom 4 évig, és ráadásul van 4 pót aksim amit vészesetben bármikor használhatok!
Míg a MO-on vásárolt 4 darab 2009-es aksi meg elműködik ~3 évig, és nincs pót aksi, vagyis azon kell izgulnom, hogy csak kibírja addig amíg kell.

eBay-el kapcsolatban:
Vigyázni kell, mert ez eBay-en rengeteg olyan cuccot árulnak, ami hamisítvány, vagy éppen nem a leírtaknak megfelelő minőségű.
Nem szabad bedőlni a túl olcsó, de mégis a leírásban magas minőségűnek leírt terméknek.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2287) szaszlaci válasza ludsimon (#2283) üzenetére


szaszlaci
addikt

Most nem téged akarlak meggyőzni, csak reagálok arra, amit írtál!

DX: nem azonnal érkezik a cucc, azért, mert a gyárból jön, vagyis kb akkor gyártják le, mikor én megrendelem. Nem szeretek én sem várni, de marhára nem korrekt több éves cuccot küldeni.

Tudod te, mennyibe kerül vissza utalni? Egyszer levonja a PayPal a részét, aztán ha neked máshonnét utlnak, az 1-2 ezres. Ha PP-on keresztül, az 1500-öt vesz le, tőled. Ha mégsem látod ezt, akkor ezt a DX fizette ki.
Szerintem ez maximálisan korrekt mentalitás, ellenben az ebay-es csókával. Nem hiszem, hogy három ezer forintot nem tudsz nélkülözni 3 napra.

Ebay: ha átvernek, ott a PayPal kárpótól, szóval a megbízhatóság meg annak a számlájára írható.

kugyu21: nekem már hetek óta szarakodik..

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2288) ludsimon válasza szaszlaci (#2287) üzenetére


ludsimon
veterán

"Nem szeretek én sem várni, de marhára nem korrekt több éves cuccot küldeni."

Azt áruld már el nekem, hogy miért lenne akkora eget verő hétszentség, ha nem azonnal gyártják le?

Ettől Te boldogabbnak érzed magad?

Képzeld, én meg pont azért rendeltem az ebay-en, mert egyedül ott találtam olyan illetőt, aki TUD hozzá adni műanyag tokot, és nekem ez volt a lényeg!!
Nem kallódik el, szépen beleteszem és megvan egyben.
8 darab aksi össze vissza mindenhol, azt se tudom hol a fele stb...
Ez miért jó?

Mielőtt jönne a tranzisztoros válasz, itt a megoldás.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2289) ludsimon válasza szaszlaci (#2287) üzenetére


ludsimon
veterán

Ja, és azt megnézném, hogy mi a gyártási dátum, mert azt meg én nem hiszem el, hogy 12,61 USD-ért Te majd 2009-es évjáratút fogsz kapni.

Kizártnak tartom. Tuti, hogy az is 2007-es vagy régebbi, vagy 1 évvel fiatalabb, de nem hiszem, hogy 2009-es lenne.

Ha megjöttek képpel kérem bizonyítani...

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2290) ludsimon


ludsimon
veterán

Értelmezné valaki nekem, hogy ezek a dátumok pontosan mit jelentenek? :U

Van egy felül jobb oldalt (gondolom az az), és van egy alul bal oldalt.

undefined

(#2291) szaszlaci válasza ludsimon (#2288) üzenetére


szaszlaci
addikt

Kemény lehet az élet AA tok nélkül..

"Ha megjöttek képpel kérem bizonyítani..."
Plusz közjegyző és két tanú, gondolom... :))

Mint említettem, nem téged akarlak meggyőzni, csupán nem tartom normális dolognak majdnem 3 éves akkut venni teljes áron.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2292) ludsimon válasza szaszlaci (#2291) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha a DX-es is 2007-es lesz, akkor én még mindig olcsóbban jöttem ki...

undefined

(#2293) ludsimon


ludsimon
veterán

Megvan a válasz!!!!!!

Most kérdeztem meg az eladót:

hi thanks for your question.
I think, there is some misunderstanding with you.
Why did you think my eneloop was produced in 2007?
Let me know the sound basis.

Maybe you mean "KPS Mark" 2007.3.24 ??
That is not birth of battery.
That is SELF SAFETY REPORT DATE by under the law of Korea.
As you know, eneloop is from Japan.
2007.3.24 is the date of the report at first test.
Always same date on package.
If you do not believe, google "KPS Mark".

At right upper side, you can see "I 10"
That is manufactureed date. "I10" means manufactured in September 2009.

Do not worry about that.
my eneloop is always new.
My eneloop is from authentic eneloop importer in Korea.

If you still have curiosity, contact me again.
Thank you.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2294) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok!

A bazáromban ismét kaphatóak a nagysikerű Eneloop akkuk. Ezen kívűl mindenféle más típus is megtalálható igénytől / pénztárcától függően.

Üdv
Á

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#2295) Maksifül


Maksifül
senior tag

Tudja valaki, hogy mennyi idő alatt tölt fel egy IPC-1, vagy IPC-1L töltő 4 darab 2100mA-es akkut a leggyorsabban? Nem érdekel az akku élettartama, az érdekel, hogy baromi gyorsan fel legyen töltve. :P

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#2296) szaszlaci válasza Maksifül (#2295) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jól tudom, hogy 700 mA a legtöbb azon? Úgy kb 4-4,5 óra.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2297) And válasza Maksifül (#2295) üzenetére


And
veterán

Abból következően, hogy a töltő maximum 700mA áramot tud cellánként adni, a töltési idő 2,1Ah-s akkuk esetén kb. 3..3,5h lehet. Ha közben túlságosan felmelegednének, akkor tovább tarthat, mivel a töltés addig fel lenne függesztve.
#2293: Akkor már tudjuk a titkot..

(#2298) szaszlaci válasza And (#2297) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem 2100 x 1,4-el, ami a veszteség? És ez osztva 700-al. :U (A lemerítés most nem volt kérdés.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2299) And válasza szaszlaci (#2298) üzenetére


And
veterán

Többször volt már itt szó róla, hogy az 1,4-es szorzó (gyártók ajánlása szerint 1,4..1,6) kizárólag normál, C/10 áramú töltésre igaz. Gyorsított töltésnél a töltési hatásfok (bevitt / kisüthető töltésmennyiségek aránya) javul, kevesebb energia alakul hővé. Ezért a szorzó értéke csökken. Én 500mA-es áramnál sem nagyon emlékszem 2,1..2,2Ah feletti bevitt töltésmennyiségre egy 2Ah-s cellánál (ami ugye csupán 1,1-es többletet jelentene), de az is igaz, hogy ezt az értéket jófajta cellával tapasztaltam ;).

(#2300) szaszlaci válasza And (#2299) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nahát, ez érdekes, nem tudtam.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.