Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) szaszlaci válasza kutyman (#2549) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ahogy mondják!
Hogyne lehetne már csepptölteni :F Pont, hogy a hülye töltőkkel nem szabadna, amit oly bőszen ajánl a forgalmazó az eneloop-hoz.
Lehet, hogy a csepptöltés nem a legjobb hozzá, de hogy tilos lenne, azt kétlem.
Én 1 A-el szoktam, langyosak lesznek (40 fokC alatt), nem hinném, hogy bajt csinálnék vele.

Az a töltés a szintentartó töltés, nem tudom miért jó (szerintem hüjeség is). De az kb 30-50 mA-el történik. Egy eneloop-nál a csepptöltés olyan 300 mA lehet nagyjából.

Az lenne a baj, ha egyszerre töltené fel. Azért külön csatornás, hogy külön töltse, ami annak az akkunak épp jó, úgy.
Az 1 óra külömbség sok, jó esetben hasonlónak kellene lennie. Tudom, hogy ellentmondás fedezhető fel az előző két mondatomban.
Szóval a nagy eltérés valoszinű azért van, mert pont az "eneloop-töltőhöz" hasonló cuccal lett töltve, és marhára nem jól kezelte az akksikat. Az nem a többcsatornás töltő hibája, hogy időbeni eltérés mutatkozik.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2552) And válasza szaszlaci (#2551) üzenetére


And
veterán

(A csepptöltés = szintentartó töltés. Ha 300 mA-es töltőáramról beszélünk egy ceruzaméretű NiMH-cella kapcsán, az már messze nem csepptöltés vagy szintentartás, hanem majdnem 'normál', kapacitástól függően közelítőleg C/8 ... C/7-áramú töltés.)

[ Szerkesztve ]

(#2553) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani valami jó töltőt?
Az aksiaim: AA 2500mAh-ás NI-MH-ak.
A mostani töltőnk kicsit gyenge, és kicsit buta is.
Ami jó lenne:
- töltés végén kikapcsolna és jelezné, hogy kész a töltés
- lenne benne normál és gyorstöltési lehetőség.
- és persze lassú üzemmódban se 1.5 napig tartson a töltés..
Persze valami elérhető áron ha lehet.
Előre is köszi.
Zoli

(#2554) szaszlaci válasza And (#2552) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen igen, ezt egyszer már benéztem valahol, lehet pont itt :B

World-Soft: csak 15 hozzászólást olvass vissza, a leendő kérdéseidre is választ kapsz ;)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2555) World-Soft válasza szaszlaci (#2554) üzenetére


World-Soft
senior tag

Melyikre gondolsz?
Az úgy nevezett: "okos töltő"?
És az mit jelent? Melyik az okos?

Köszi.
Zoli

(#2556) szaszlaci válasza World-Soft (#2555) üzenetére


szaszlaci
addikt

DX-es és
IPC.
Az "okos" azt jelenti, amivel minden akkut kelene tölteni. Vagyis töltés előtt lemeríti, hogy az üres akkuval kezdje.
A töltés végét pedig érzékeli, így nem fogja túltölteni. Ez ugye minden darab akkunál más egy kicsit, főleg ahogy használódik el.
Ez a két legfontosabb tulajdonsága, mindenképp ilyen javasolt. Mindkét töltő tudja ezt (is).

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2557) ludsimon válasza szaszlaci (#2556) üzenetére


ludsimon
veterán

Hogy vált be a töltő?
Előjöttek valami apróbb, nagyobb hibák?

undefined

(#2558) szaszlaci válasza ludsimon (#2557) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszönöm kérdésed, teljesen hibátlan egyelőre!
Annyit kell tudni, hogy van benne töltési időkorlát, ez pont 3 óra. (Ugye 3150 mAh-nél többet nem igen kell jó esetben tölteni.)
Vagyis megoldottam, hogy fél Amperral töltsön, de úgyis lekapcsol 3 óra múlva.
Aztán rájöttem, hogy teljesen megfelelő az 1050 mA, egyik akkumat sem melegíti komolyabban úgy.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2559) kutyman válasza szaszlaci (#2558) üzenetére


kutyman
aktív tag

Ezzel a töltővel lehet-e egy db akksit tölteni, vagy csak kettőt ill. négyet ?

(#2560) ludsimon válasza szaszlaci (#2558) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor rendesen sufni...
1 Amperral megküldeni pedig szerintem aksigyilkolás. :Y
Fél amper, 3 óra az meg kevés...

Konklúzió:
Nem éri meg, kivéve akkor, ha valaki fel tudja hackelni a 3 órás korlátot, és levenni fél amperra a töltést.
Ha ezekhez esetleg van hozzáértő, akkor egy jó vétel. Viszont szerintem addig ne ajánld senkinek, mert aztán meg majd jönnek panaszkodni, hogy fél év alatt hazavágta az 1 Amperrel való töltés az akkukat...

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2561) ludsimon


ludsimon
veterán

Nekem nagyon bevált a Sanyo 2700mAh-es akkuk, és csak ajánlani tudom!!!!! :R

Ma a met.hu szerint -6 fok volt kint, bicikli lámpában használtam, szóval erre még rájön a menetszél is!

Nálam bizonyított! Simán bírja már 2 hete a lámpában, úgy, hogy szépen le tudja adni még ilyen mínusz fokokban is azt a 1,20-1,30V körüli értéket!

Lehet eladom az Eneloop-okat, mert nincs 8 darabra szükségem, ha ezek ilyen jól teljesítenek!

undefined

(#2562) szaszlaci válasza ludsimon (#2560) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez nem igaz! Hogyha nem melegszik az akku, akkor teljesen jó neki a választott áram, legjobb tudomásom szerint.
Sem az eneloop, sem a Duracell nem melegszik, sem egyebek, amikkel próbáltam.
Lehet, hogy köze van a 0,5 Hz-es töltéshez.

Amúgy nem sufni, gyári állapotról beszélünk, én is úgy használom, és ezek a tapasztalatok arra vonatkoznak.
Fél év alatt inkább a minden nélküli gagyi töltők vágják haza. (Még azok se..)
Azért részletezem, hogy ne tévessz meg mást akaratodon kívül sem ;)

kutyman: lehet, de ez is olyan, mint a többi. Vagyis 1-2 akkunál 1 Amper, 3-4-nél 0,5 Amper a töltőáram.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2563) szaszlaci válasza ludsimon (#2560) üzenetére


szaszlaci
addikt

kétszer..

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2564) World-Soft válasza szaszlaci (#2556) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
A DX-es igen tetszetős, csak nem találok sehol olyan helyet ahol ezt itthon is meg lehetne venni.
Sajnos a régi töltőt el akarjuk ajándékozni, így hosszú időre töltő nélkül maradnánk, mire az írt oldalra és a paypal regisztrálnák, majd mire megjönne az első csomag.
Senki nem tud az országba ilyet?

Köszi.
Zoli

(#2565) vikobase


vikobase
csendes tag

Hi

Ehhez mit szóltok ?

Tegnap kezdték és még van belőle ,

Egyszerre 8 db elemet lehet tölteni vele és mindegy , hogy AA vagy AAA a 8db.
8-10e mindenhol de itt 2db csomagot adnak 1 áráért.

nézzétek meg:

http://www.wpower.hu/

(#2566) szaszlaci válasza vikobase (#2565) üzenetére


szaszlaci
addikt

Egy négy csatornás töltő, ami elég erős, 1 Amperes, amihez van két elemtartó rész.
Vagyis ilyenkor csak párban tudja tölteni, tehát esélyes, hogy nem külön figyeli már, tehát gagyi.
Illetve nem látom, hogy képes lenne le is meríteni az akkukat.

Illetve az az autómatikus kikapcsolás szöveg kérdés mit takar. Az általunk beállított idő után kikapcsol, vagy érzékeli mikor van kész.

Szóval az én véleményem, hogy felejtős.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2567) World-Soft


World-Soft
senior tag

Ez mennyivel rosszabb mint az IPC?
[TÖLTŐKÉSZÜLÉK BC-250]
Köszi.Zoli

(#2568) arthropod válasza World-Soft (#2567) üzenetére


arthropod
tag

"sokkal", illetve elég csak elolvasnod, megnézned ugyan ott az IPC adatlapját is :R

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#2569) szaszlaci válasza World-Soft (#2567) üzenetére


szaszlaci
addikt

250 mA-el tölt csupán, nema leggyorsabb. (És talán nem is a legjobb..)
Nem képes lemeríteni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2570) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Nos, megvanak részemről az első értékelhető DX-es, Sanyo eneloop tapasztalatok.
3 hét alatt merítettem fényképezővel. 500 kép készült vele, nagy számban vakuval is (közepes vagy erősebb fokozaton).
Nagyjából 60 mAh maradt még az akkuban, amit a töltő vett ki.

Figyelembe kell venni, hogy az akkuk újak, szemben a jó egy éves Duracell-ekkel.
Mondhatom, hogy jobban szerepelt az eneloop! Nincsenek óriási különbségek, de sejthetően jobb.
Szemben a két kapacitás, ami a hagyományos NiMH esetében elvileg 2.650 mAh, s a gyakorlatban is erősen több, mint a 2.000 mAh-ás eneloop.
Arról ugye nem beszélve, hogy a Sanyonál elméletileg nem kell számolni a kisüléssel.
Ez miatt, valamint az erősebb lemeríthetőség miatt jobb a kihasználhatósága, olyannyira, hogy előnyre is tehet szert, ami érezhető. (Pláne, ha netán hónapokig nem töltenénk!)

Tehát én is csatlakozom a véleményemmel az itteni táborhoz, hogy eneloop-ot érdemes vásárolni, szemben a régebbi típusú NiMH-el.
Ha már birtokunkban van mégis a régebbi típusú NiMH akkumulátor, nem hiszem, hogy csak ezért érdemes lecserélni. (Márha nagyjából lemeríti a készülék !!) Viszont ha vásárlás előtt állunk, mindenképpen ilyet javaslok!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2571) World-Soft válasza szaszlaci (#2569) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszönöm mindenki segítségét.
Megszületett a nehéz döntés és ma beruháztam egy IPC-1L-be.
A kérdésem az lenne, hogy 2500-as NiMH akkuk esetén mennyire érdemes (milyen sűrűn) a kisütéses töltést alkalmazni?
Illetve még két kérdés:
- frissítés mód hány ciklust jelent?
- teszt mód mennyivel jobb mint a kisütéses töltés? (azon kívül, hogy két feltöltés van)

Előre is köszi.
Zoli

(#2572) ludsimon válasza World-Soft (#2571) üzenetére


ludsimon
veterán

Megszületett a nehéz döntés és ma beruháztam egy IPC-1L-be.

Üdv az IPC felhasználók körében! :)

A kérdésem az lenne, hogy 2500-as NiMH akkuk esetén mennyire érdemes (milyen sűrűn) a kisütéses töltést alkalmazni?

Kisütéses töltést minden alkalommal kell használni, hacsak nem akarod tönkretenni az akkuijaidat. Ha nagyon sietsz, 1-2 alkalommal még elmegy, de ne sűrűn, mert a pénztárcád fogja bánni!

frissítés mód hány ciklust jelent?

Ez minden akkumulátornál más.
Lehet, hogy 5-6, de az is lehet, hogy elég neki 3.

teszt mód mennyivel jobb mint a kisütéses töltés? (azon kívül, hogy két feltöltés van)

Teszt üzemmódban nem érdemes tölteni az akkukat, csak ha meg akarod tudni, hogy mennyi mAh-t tudnak az aksik.

undefined

(#2573) World-Soft válasza ludsimon (#2572) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi a gyors választ.
A ha kisütéses töltést választok akkor a végén a betöltött kapacitást kapom meg. Ez akkor nem egyezik meg azzal amit vissza lehet nyerni ha jól értem. Teszt módban pedig a kisütés alatt kapom meg azt amit ki lehet valójában venni az akkuból.
Én azt hittem először, hogy ugyanaz a kettő. Csak teszt üzemmódban lehet ezt megtudni, vagy azért el lehet mondani esetleg, hogy nagy általánosságban a betöltött áram X % szokott lenni a kinyerhető vagy sem? Csak azért, hogy teszt nélkül is el lehessen dönteni, hogy esetleg az aksira egy kis ellenőrzés/karbantartás ráférne.

A másik kérdés, hogy ekkora aksikat mekkora töltő és kisütő árammal érdemes tölteni?

Köszi.
Zoli

(#2574) ludsimon válasza World-Soft (#2573) üzenetére


ludsimon
veterán

500mA nyugodtan mehet rá, ha sürgős akkor a 700mA is.
A 700mA se annyira gyors töltés egy 2500 mAh-os aksinak.

Teszt módban pedig a kisütés alatt kapom meg azt amit ki lehet valójában venni az akkuból.

Pontosan! Ez a valós kapacitása az aksiknak!

Csak teszt üzemmódban lehet ezt megtudni, vagy azért el lehet mondani esetleg, hogy nagy általánosságban a betöltött áram X % szokott lenni a kinyerhető vagy sem?

Csak teszt módban lehet pontos az adat, a betöltött áram az általában több szokott lenni, mint a kapacitása az aksiknak.

undefined

(#2575) World-Soft válasza ludsimon (#2574) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszönöm a sok hasznos infót.
Zoli

(#2576) kugyu21 válasza World-Soft (#2573) üzenetére


kugyu21
senior tag

A nem annyira intelligens töltők töltési idejének számolásakor a bevitt energát a kinyerhetőnek az 1,4 szeresének veszik.

(#2577) World-Soft válasza kugyu21 (#2576) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi!

Még egy kérdés:
Most próbálok egy frissítést.
A papír szerint azt látom, hogy a folyamat végén nem az újonnan kinyerhető kapacitást hanem az utolsó ciklus betöltött kapacitását fogom kapni.
Igaz ez?
Ha igen, akkor utána még még egy tesztre is szükség van csak hogy megtudjam mit értem el?
Azért kérdem, mert számomra nem logikus, hisz az utolsó pillanatig elméletileg a kisütési kapacitást mutatja, csak a végén mutat mást.
Bízom benne, hogy ez csak elírás.

Köszi.
Zoli

(#2578) kugyu21 válasza World-Soft (#2577) üzenetére


kugyu21
senior tag

Na most megfogtál.
Én eddig úgy vettem hogy az a frissítési procedúra útolsó kisütésének az értéke, és a logika is és a nagyságrend is azt kívánná. Ehhez képest a leírásban valóban azt írják, hogy a belerakott mennyiség.
Szerintem nem az, de egy próbát megér, hogy a refresh után nyomj egy tesztet is, akkor ki kell hogy derüljön.
Hozzáteszem még hogy ezek szerint én ilyen alapossággal nem olvastam el a leírást, valamint, hogy a teszt funkciót soha sem használtam (ugyanúgy ahogy a csak töltést sem)
Ha töltök akkor discharge, ha gyengének találom a használatban az aksit akkor refresh.

(#2579) And válasza World-Soft (#2577) üzenetére


And
veterán

Ez a leírás egyik tévedése (minden nyelvnél), de akár az is lehetséges, hogy időközben módosult a szoftver. Tehát frissítés végén tényleg nem az utolsó bevitt töltésmennyiséget mutatja, hanem a kisütöttet (vagyis a valós kapacitást).
A teszt módot még én sem próbáltam, de emlékeim szerint azzal annyi a probléma, hogy töltéssel kezd, tehát kisütött akkuval kell indítani. Ilyet pedig az IPC-vel alapban nehéz produkálni, mivel minden programmód töltéssel zárul. Ha discharge-módban a kisütés végén, mikor épp töltésre vált, kikapod a cellát, akkor jó, de arra ugye ode kell figyelni.

(#2580) kutyman válasza szaszlaci (#2570) üzenetére


kutyman
aktív tag

Szia !
A Soshine töltőddel lehet-e vegyesen tölteni AA és AAA akksikat ?
Elöregedett akksikat fel tudok-e vele frissíteni 3-4 kisütéssel - feltöltéssel, mint
az IPC-1L frissítő funkciójával ?

(#2581) szaszlaci válasza kutyman (#2580) üzenetére


szaszlaci
addikt

Lehet vegyesen tölteni, igen.
Frissíteni csak úgy lehet, hogy ráteszed kisütésre-töltésre, és megismétled ahányszor jónak látod. De max áramon (pontosan 1150 mA), és nem méri a kivett töltést. Vagyis frissítés terén sehol nincs az IPC-hez képest.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2582) kutyman válasza szaszlaci (#2581) üzenetére


kutyman
aktív tag

Köszi a választ, akkor megpróbálom párosával a frissítést ily módon.
4 db régebbi akksiról van szó, s szerintem nem éri meg beruházni ezért egy
IPC-1L be. Már csak az ár miatt sem ( 3000Ft vs. 9000Ft ).
Ha nem sikerül helyrepofoznom őket, akkor majd megkérek itt a fórumon
egy Voltcraft töltővel rendelkező kollégát, hogy pár doboz sőrért végezze el a frissítést.

(#2583) szaszlaci válasza kutyman (#2582) üzenetére


szaszlaci
addikt

Én azt gondolom, ha normálisan van töltve egy akku a kezdetektől, akkor azt nem kell frissíteni. Persze lehet tévedek. Amúgy nem kell párosával ennél a két töltőnél, itt független a négy csatorna. 4 akku miatt nyílván nem éri meg többszörös áru töltőt venni..

Még azt is csinálhatod, hogy kis áramú, kb 100-150 mA-es, olcsó dugasztápos töltővel kiszámolod, mennyit kell beletölteni, szorzod 1,4-el. Így nekem erősen javított sokéves akkun. Soshine 10 perc után maxot mutatott, ezután meg névleges kapacitás 50 %-a fölé tudta tölteni.
Párszor lemeríted, ismétled. Hosszú távon nyílván nem jó, de frissítési céllal nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2584) kutyman válasza szaszlaci (#2583) üzenetére


kutyman
aktív tag

Azért akarom párosával (2db) megpróbálni a kisütés-töltést, mert azt írtad
hogy ezt max. töltéssel csináljam. A Soshine akkor tölt 1050-el ha 2 db-ot teszek bele.
Ha ezt jól értelmezem: "AA Charge Current: 1050mA when charging 2 AA rechargeable Batteries - 525mA with 4 AA Batteries"
A válaszod második fele nem tiszta számomra.

(#2585) szaszlaci válasza kutyman (#2584) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha 1 vagy 2 darabot teszel bele, akkor 1050 mA.
Ha 3 vagy 4 darab, úgy 525 mA.
Nem mondtam, hogy maxon csináld, a töltő fogja ennyivel csinálni, ezt sajnos nem te döntöd el.

Ha nem hozná helyre, akkor érdemes a válaszom másik felét alkalmazni: akkukapacitás osztva töltőárammal szorozva 1,4-el. Ennyi órán át kel töltened ilyen gagyi és gyenge dugasztápos töltővel (ha van ilyened). Aztán meríted és ismétled, nekem ez regenerált elég jól, egyszer próbáltam iylet.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2586) Ybron válasza szaszlaci (#2585) üzenetére


Ybron
senior tag

Hello,

Szeretnék venni Canon 500D-hez aksit.
Ezt találtam: [link]
Megbízhatóak ezek a noname valamik ? Vagy biztosabb az original ?

(#2587) And válasza Ybron (#2586) üzenetére


And
veterán

Annyit tudok ehhez szólni, hogy én 300D-hez vettem utángyártottat, és nem volt vele gond (lásd: #2424). Már négy éves, kicsit érezni rajta a korát, de hát Li-ion, és még bőven használható. Akkoriban postaköltséggel együtt a gyári akku árának negyedrészéért sikerült beszereznem, szintén az eBay-ről.

(#2588) Ybron válasza And (#2587) üzenetére


Ybron
senior tag

Néztem originalt, de csak egyetlen egyet találtam ami Németben van 12e ft és nem szállit Magyarországra.
Tudsz/tudtok adni linket ahol originalt tudnék venni(nem túl drágán)

(#2589) And válasza Ybron (#2588) üzenetére


And
veterán

Azért én találtam néhányat: [link], mondjuk az, aminek a doboza is Canon-os, szállítással együtt kb. 16 ezer Ft. Ennél a magyar árak is olcsóbbak: [link]. De épp az imént említettem, hogy az utángyártottal sem volt semmi gondom, sőt még a kapacitása is nagyobb volt az eredetiénél..

(#2590) Ybron válasza And (#2589) üzenetére


Ybron
senior tag

Köszi :R
Jaja, szerintem is egy próbát megér az utánagyártott.

(#2591) szaszlaci válasza Ybron (#2590) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem se lesz vele gond. Én még nem hallottam rossz, gagyi, béna lítiumról, semmilyen gyártmányban. Ha már képesek legyártani, nem nagyon lesz vele gond.
(Vannak esetek, mikor nem hozza a ráírt kapacitást, de ezt a méretéből saccolni lehet. Vagyis ha az előződ is kb 950 mAh és ekkora, akkor ez is lesz annyi!)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2592) TeeJay válasza Ybron (#2590) üzenetére


TeeJay
félisten

ingyenes házhoz szállítással 10font kettő darab olyan akku amit mutattál
link-delight e-bay

én Nikon D90-re rendeltem múlthéten portrémarkolatot és kapok mellé 2 darab akkut pluszba és akik már vettek ilyet azt mondták teljesen jó, ugyanannyit bír mint az eredeti Canon vagy Nikon akku. a Link Delight nagyon ajánlott cég, jó minőségű cuccokat árulnak fényképezőgépekhez szóval ha itt veszel utángyárott akksit tuti nem jársz rosszul pláne hogy 10font kb. 3ezer forint és ajtóig hozzák :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2593) ludsimon


ludsimon
veterán

Feltettem 4 darab Eneloop AA típusú akkukat frissítésre (350/700mA), IPC-1L-el.

5 évesek, az utolsó hetekben már heti 3 alkalommal volt töltve (szerintem döglődnek), azzal a fehér Sanyo töltővel.

Nagyon kíváncsi leszek rá, hogy mennyire 'készültek ki' ezalatt az 5 év alatt.
Eredményeket majd írom!

Ui.:
Főképp arra leszek kíváncsi, hogy az igaz e, hogy 700mA-es töltésnél melegedik a cella, és többször kikapcsol, mert eddig nehezen tudtam elképzelni. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2594) And válasza ludsimon (#2593) üzenetére


And
veterán

(Az eneloop pont nem annyira hajlamos a melegedésre, legalábbis új korában. Lásd az adatlapon feltüntetett 2A-es töltési lehetőséget.)

(#2595) szaszlaci válasza ludsimon (#2593) üzenetére


szaszlaci
addikt

5 éve már volt eneloop? Nahát..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2596) ludsimon válasza szaszlaci (#2595) üzenetére


ludsimon
veterán

Vagy 4, mit tudom én már!

De nagyon jól emlékszem, hogy miután megjelent pár hónappal rá én is vettem egy csomagot.

undefined

(#2597) ludsimon


ludsimon
veterán

Első feltöltés, kisütés eredmény:

400x tuti fel lett már töltve (Ráadásul a fehér Sanyo töltővel)!!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2598) TeeJay válasza ludsimon (#2597) üzenetére


TeeJay
félisten

fasza akku ez, még most is hozza azt amit újkorában kell :R
amint megveszem a rendszervakumat én is veszek hozzá 8 darab ilyen AA akkut és azzal végig lehet fotózni akár egy esküvőt is bőven ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2599) ludsimon


ludsimon
veterán

Második feltöltés, kisütés eredménye:

Na ezen nagyon meglepődtem!! :Y
400x minimum fel lett töltve (4 éves aksik), és ilyen eredmény jött ki 2. kisütésnek! :R

Ráadásul a Sanyo fehér töltőjével, vagyis semmilyen profi módon való kisütést nem kapott 1x-se.
Én úgy érzem, hogy kezd beválni amit sejtettem.
Ezek az Eneloop aksik már egyre jobban hasonlítanak a Li-ion aksikra, mint látható, ugyan azt a szintet hozza, mint a fiókomban lévő zsír új 4 Eneloop, még 4 év után is!

Most lát életében először IPC töltőt ez a 4 Eneloop.
Enyém volt ez a 4 Eneloop, aztán a fényképezőkkel együtt oda ajándékoztam apámnak.

undefined

(#2600) szaszlaci válasza ludsimon (#2599) üzenetére


szaszlaci
addikt

Komoly..
Már csak az a kérdés, ha félre rakod 1-2 hétre, úgy is hasonló szintet hoz-e.
Ha van kedved, kipróbálhatnád!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.