Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5239) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Üdvözletem. Adva van egy 1,5 TB-os WD MyBook Esential típusú külső vinyó. Jó másfél éve használom archiválásra, nem napi gyakorisággal. A mai napig semmi baja nem volt, HD Sentinel kitűnő állapotúnak jelezte. Ma esete csatlakoztatás után a szokásos módon felpörgött, majd két ronda kattanás hallatszott. Mondanom sem kell, hogy a gép nem látja a meghajtók között. Újbóli próbálkozás után a win7 "ismeretlen eszköz" néven detektálta, majd meghajtót próbált telepíteni, sikertelenül. A tálcán viszont megjelent az eszköz eltávolítása menüpont, és erre klikkelve a vezérlőpult menüjében felismerte, hogy WD MyBook meghajtóról van szó. Lecsatlakoztatás után kihúztam az USB kábelt, és ekkor ismét hallattszott az a két ronda hangos kattanás. Tettem még egy próbát, ekkor nem látta gép és a tálcán sem jelent már meg a lecsatlakoztatás ikonja. Az USB kihúzása után megint a már ismerős két kattanás... A vinyó az asztalomon állt, nem hordoztam, nem ejtettem le stb.
A kattogás arra utal, hogy valamilyen mechanikus hibáról lehet szó. Ebben az esetben van valamilyen lehetőségem az adatok kinyerésére a tányérokról? Kb 600 GB adat volt rajta, de ebből csak kb 30 GB lenne igazán fontos. Teljesen tájékozatlan vagyok e téren, minden jótanácsnak örülnék.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.