Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) BigBlackDog válasza Peti78 (#8498) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, néztem már ezt is, de mintha csak 175 mm magas lenne a mostani és a lefogató miatt magasabb nem is férne be. Vagy mindenképpen 190 mm magas kéne bent legyen?

(#8500) FeRRaR1: :R Na, majd rámérek, ha sikerült beröffenteni.

(#8502) aneda válasza BigBlackDog (#8501) üzenetére


aneda
aktív tag

Engem évekig szoptatott a félig rossz feszültség szabályzó...
13,7V környékén volt a töltő feszültség, de álló helyzetben mindig hamar lemerült az akku. Megmérték Bosch töltő feszültség teszterrel, az is azt mondta hogy minden rendben. Ha nap mint nap használtam az autót, nem rádióztam álló helyzetben fél órákat, sosem volt gond. Már a harmadik akksit cseréltem, és eltelt 4 év, mikor végleg elpukkant a feszültség szabályzó.
Annak cseréje után mindjárt lett 14,4V töltő feszültség, bármilyen fogyasztó is került rá, és soha többet nem merült le az akksi semmilyen körülmények között.
Csak azt sajnálom, hogy a gyári Volvo akksi ment a kukába, szerintem nem volt annak semmi baja, ahogy a többinek sem...

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#8503) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#8501) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Márkaszervizt felhívva jött a szokásos hozzáállás; csak a gyári a jó, az fogja legtovább bírni. Ja és a méretről fogalmuk sincs, mert az nincs az adatbázisban és nem is mérték le.

Szóval kérdés, hogy egy 2007-es S60-ba befér-e rendesen a 190 mm magas akkumulátor, vagy csak a 175 mm. Mindenhol 190 mm magasat ajánl hozzá a kereső, de a helyén lemérve csak ~175 mm magasság jött ki (és a lefogató miatt félek, hogy nem is férne be magasabb).

(#8504) xEon1337 válasza BigBlackDog (#8503) üzenetére


xEon1337
őstag

Abban egyébként igazat kell adjak a márkaszerviznek, hogy a gyári a legjobb. Én 8 év után cseréltem le a gyárit, de a helyére került Exide Premium ha 4 évig húzza, akkor már örülhetek..

Méret szempontjából én is bizonytalan voltam, ugyan ez volt a szitu, hogy az ajánlás nem egyezett az általam mért méretekkel. Elgurultam Győrben az akkumulátor outlethez, ott a motorházfedelet felnyitva megmutattam a szakinak, hogy ide kellene beférnie a lehető legerősebb akksinak, aztán már hozta is.

Nekem is 190 mm magas akksit hozott előzetesen a netes ajánlás (EA 640), de csak a 175 mm magas fér be (EA 722) úgy, hogy a leszorítót és a fedelet is vissza lehessen rakni!

"Less but better" - Dieter Rams

(#8505) BigBlackDog válasza xEon1337 (#8504) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Neked gondolom elől van az akkumulátor, igaz? Az első generációs S60-nál hátul van az akksi és csak a második generációnál került előre a motortérbe. Emiatt a 2gennél már csak 175 mm fér be a leírások alapján. Mindegy, lehet, hogy maradok a gyárinál, végül is 10 évig bírta a mostani is, ami azért szép eredmény véleményem szerint.

(#8506) xEon1337 válasza BigBlackDog (#8505) üzenetére


xEon1337
őstag

Igen, elöl van a C30-ban.
Mennyibe kerülne a gyári akksi bele? Mert mondjuk ha 50 ezer alatt van, akkor szerintem nem kérdés.

"Less but better" - Dieter Rams

(#8507) haxxika válasza BigBlackDog (#8505) üzenetére


haxxika
senior tag

Ha jön ma a szomszédom, akkor megkérem hogy mutassa már meg a motorteret és lemérem neked. 2005-ös S60ja van, már a faceliftes verzió. Reméljük a gyári van benne neki.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#8508) BigBlackDog válasza haxxika (#8507) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azt megköszönöm előre is! De ne a motortérben keresd, hanem hátul, a csomagtartó aljában van az akksi. :)

(#8506) xeon.Szabi: 55e Huf körülre mondták. Gondolkozok erősen én is. Ha 8 évet az kibír, akkor már nem jártam vele annyira szarul.

[ Szerkesztve ]

(#8509) haxxika válasza BigBlackDog (#8508) üzenetére


haxxika
senior tag

Tudom, 2002-es S60-al járok, nekem is hátul kell keresni :) Párszor le kellett vennem már a sarut, amikor a hűtőventilátor ment folyamatosan valamiért.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#8510) FeRRaR1 válasza BigBlackDog (#8508) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Azért egy Bosch S5-el vesd össze árban, fateréknél van egy hibátlan 6-7 éves, ma napig pöccre indul, neki és nekem is van még összesen három, gondunk azóta soha nem volt.

Egyiket még az első S80-amba vettem, onnan ment a V70-be, onnét pedig a mostani S80 V8-ba.

(#8511) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
2001-es s60 T5-ben szeretnék izzót cserélni. Jó lenne kicsit többet látni, (sokkal többet) mint a mostanival. Jelenleg mezei van benne. Az első elvárást mát leírtam.A következő, hogy ne piszkáljon miatta a rendőr, a műszakin se legyen probléma, és lehetőség szerint a szembejövőket se vakítsa el. Magyarországon (Debrecenben ) beszerezhető legyen.
Mit ajánlotok?

u.i.: Az első ködlámpákba is kellene valami. :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8512) FeRRaR1 válasza Peti78 (#8511) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Melyik verzió, Xenon vagy halogén, illetve a tiszta átlátszó vagy még a barázdált üveges?

Van opálosodás vagy szennyeződés?

[ Szerkesztve ]

(#8513) tikshow válasza belaazallat (#8488) üzenetére


tikshow
addikt

Köszi!

(#8514) molnarpeter válasza BigBlackDog (#8508) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nézd végig +-5 vagy akár 10 Ah méreteket egyesével, overkill a gyári, és hiába eredeti, de nem első szerelés, lehet nem is ugyanaz. A legtöbbet az számít, hogy soha ne merüljön le, emiatt praktikus lehet a nagyobb. Kicsit overrated is a gyári, mert új autóban a generátor és önindító is új, amiket semmilyen akku nem fog jobbá tenni, ha fáradnak.

[ Szerkesztve ]

(#8515) aneda válasza BigBlackDog (#8503) üzenetére


aneda
aktív tag

A 2002-es V70-be 190mm magas való!

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#8516) Rivaul


Rivaul
addikt

Még nincs kész teljesen mert merev tetős lesz, meg talapzat stb de végre nem kell reggel kapirgálni :C 6x3x2 méter, kényelmesen elfér benne az XC. ugyan egyedül csináltam minden pontját az anyagbeszerzéstől az utolsó csavarig de viszonylag gombokból meg van és nagyon megérte :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8517) Peti78 válasza FeRRaR1 (#8512) üzenetére


Peti78
őstag

A barázdált üveges.
Melyik verzió, Xenon vagy halogén Ez e kérdés mire vonatkozik? AMi jelenleg benne van vagy hogy mit szeretnék? Opálosodás, szennyeződés nincs.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8518) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#8494) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Úgy tűnik, hogy megoldódott a probléma, köszönöm mindenkinek a segítséget! :R Végül a linkelt Exide lett a kiválasztott. És igen, nem 175 mm-es kell, hanem befér oda a 190 mm magas és 353 mm hosszú akkumulátor is.

Tapasztalatok;
- Rohadt nehéz ez az Exide.
- A gyári Volvo még nehezebb. :DDD
- A gyári akkumulátornál 12.12 Voltot mértem.
- Az újnál 12,86 Voltot mértek a boltban, járó motor mellett pedig 14.36-14.39 Volt között ingadozott a feszültség. Jól gondolom ez alapján, hogy a feszültségszabályozó és a generátor is rendben kell legyen?
- Természetesen a gyári elgondolás megvalósítása szinte lehetetlen az akksi kiemelésével kapcsolatban, így a pótkerék kivételével nyertem némi helyet. Így már gyerekjáték volt a csere.

Beszerelés után pöcc-röff és már dorombolt is az öthengeres gépcsoda. :) Egyedül csak az időt felejtette el, se a rádióval, se a riasztóval nem volt gond.

Mai kérdésem az lenne, hogy mit jelent, ha a kuplungpedál benyomásakor halk, sistergő, "ciripelő" hangot hallok? Kicsit visszaengedésnél is mintha ragadna egy nagyon picit egy ponton, de egyáltalán nem zavaró. Előfordulhat, hogy a "Kuplungpedál visszahúzó rugó" nevű típushiba van kialakulófélben?

[ Szerkesztve ]

(#8519) #17347328


#17347328
törölt tag

Sziasztok,
Nem volna valakinek egy régi S40T4-es (1998) műszerfal hátsójáról egy jó minőségű képe?
Elég gyenge a megvilágítása, ki szeretném cserélni valami LED-es megoldásra, de jó lenne látni, megoldható-e.
Szétszedni addig nem szeretném feleslegesen.
A képen lévő készülékről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#8520) #17347328


#17347328
törölt tag

A kép lemaradt.

(#8521) FeRRaR1 válasza Peti78 (#8517) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Arra hogy halogén vagy Xenon izzós e gyárilag. Amennyiben barázdált üveges, gondolom halogén, nekem legalább is az volt, akkor amit tehetsz, osram nightbreaker izzót bele, ami emelt fényerejű, de teljesen legális. Illetve egyik este elgurulnák egy vízszintes helyre ahol van egy szép egyenes fal, és beállítanám rendesen, nekem ez nagyon sokat segített anno V70-en.

Rivaul

Jó lesz ez, mi magunk féltetőben és vagy favázasban gondolkozunk, de nem állna meg 1 misi alatt...

BigBlackDog

Nagy valószínűséggel minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#8522) molnarpeter válasza FeRRaR1 (#8521) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mobilgarázs nem játszik?

Izzó: GE Megalight is jó cucc :K

(#8523) BigBlackDog válasza FeRRaR1 (#8521) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Megnyugtató. Esetleg a kuplungpedál nyiszorgásával/sercegésével kapcsolatban van valami tipp, hogy mitől lehet?

Lehetséges, hogy triviális a válasz és én vagyok fáradt csak, de az természetes, hogy a csomagtér ajtóját csak akkor tudom kinyitni, ha a távnyitón megnyomom a csomagtér nyitó gombot (vagy nyitom a központi zárat)? Belül nincs egy erre szolgáló nyitó gomb? :B Tegnap járó motor mellett akartam nyitni, de nem nyílt, csak, ha a kulcsról nyitotta manuálisan.

[ Szerkesztve ]

(#8524) Rivaul válasza FeRRaR1 (#8521) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez így 35k ami a képen van a ponyva nélkül, tehát a szerkezet. Gyakorlatilag gombok. Rá bitumenes lemez megy majd ami 18k és a ponyva körbe oldalnak. Rugalmas, masszív, mobilis és nem hegesztett úgy alakítom ahogy akarom.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8525) Peti78 válasza FeRRaR1 (#8521) üzenetére


Peti78
őstag

Köszönöm, utánanézek :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8526) belaazallat válasza FeRRaR1 (#8521) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem kell egyenes fal, itthon ingyenesen megnézik, és ha kell állítanak rajta. Országos akció van péntekig. [link]

Én kedden voltam a helyi(Kaposvár) Magyar Auto Klub szervizében, nekem ingyen be is állították műszerrel.

Mellesleg emelt fényű Osram nem tudom mit vettem, két éve akciósan, féláron, volt a pár H7-es izzó 5800Ft, azóta nem volt problémám a világítással.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#8527) #03969024 válasza BigBlackDog (#8523) üzenetére


#03969024
törölt tag

No, csak Volvos lettél? Fényképek? :)

(#8528) BigBlackDog válasza #03969024 (#8527) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nagyon úgy tűnik. Képek még nincsenek, egyelőre Civic van még használatban. De hétvégén remélem lesz időm "átköltözni". :)

[ Szerkesztve ]

(#8529) Peti78


Peti78
őstag

Üdv.
Teljes kéderezést csinált/csináltatott már valaki? MIlyen hatással van a menetzajra? Hol lehet/érdemes beszerezni a kédergumit 2001-es S60-hoz? Melyik autós szakma foglalkozik ezzel? :) A teljes kéderezés anyagára + munkadíja mennyi lehet?

Köszönöm :))

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8530) Weareus válasza FeRRaR1 (#8403) üzenetére


Weareus
addikt

Ezt egy S60 R-rel kellett volna megcsinálnia. :K
No way, man, no way!

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#8531) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ablaktörlő lapátból ki mit javasol (S60-ra)? Csak a gyári a használható, vagy más, magasabb áru márkák (pl. Bosch) is szóba jöhetnek? Esetleg egy olcsó Bosoko is tökéletes?

(#8532) r.levente75 válasza BigBlackDog (#8531) üzenetére


r.levente75
addikt

Boschra egy szavazat.

(#8533) xEon1337 válasza BigBlackDog (#8531) üzenetére


xEon1337
őstag

2 szett Bosoko után váltottam Boschra, ezután csak ezt veszem. Semmi nyikorgás kevés víznél, teljesen néma működés, eddig tartósabbnak is tűnik.

"Less but better" - Dieter Rams

(#8534) TiberiusX


TiberiusX
tag

Sziasztok!

Van egy 2004-es Volvo S40 1.9D autóm és kiégett benne az A/C modulnál az izzó.
Hol tudnák ilyet beszerezni?
[link]

Bárdiba sajnos nem volt, amit linkeltem oldalt ott meg nem elérhető sajnos.

Üdv: Tibi

(#8535) 6120 válasza Peti78 (#8529) üzenetére


6120
tag

Erre én is kíváncsi vagyok; a 2006os v70ben is fütyül a szél nagyobb (130+) tempónál.
Gondoltam, amikor megy műszakizni (januárban), akkor mondom h cseréljék ki azt is.

(#8536) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

S60-hoz távolságiba milyen izzót érdemes venni? Ha jól látom H9 van benne és ahogy nézem, eléggé ritka az ilyen izzó. Emelt fényerejű, ismertebb típusokból nem is látok ilyen foglalattal.

Mondjuk érdekes ez a 2005-ös facelift az S60-nál. Megváltozott az ablaktörlő felfogatása is (a szokásos "kampós" helyett eléggé egyedi lett) és ahogy látom a távolsági foglalata is ekkor változott H7-ről H9-re.

Korábban FeRRaR1 keresett ilyet, kérdés, hogy talált-e normálisat? :)

(#8535) 6120: B oszlop tetejétől én is hallok egy kis szélzajt 120 felett, de nálam nem fütyül, csak "susog". Állítólag utasoldalon is ilyen, sőt tesztben is olvastam erről.

[ Szerkesztve ]

(#8537) ffodi válasza BigBlackDog (#8536) üzenetére


ffodi
veterán

Épp a múltkor cseréltem xenont és távolságit. H9-ből egyetlen egy típust találtam, ami jobb, mint a megszokott classic izzók: OSRAM CoolBlue Boost (75W!). Mivel egy kicsit kékes, így hivatalosan nem rakhatnád be, de mivel a Xenon is az, így nem feltűnő. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#8538) BigBlackDog válasza ffodi (#8537) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor nem erőlködök, majd, ha kiégett, akkor veszek valamit bele. :R Kéket nem akarok, engem nem zavar a normál halogén fénye sem, legalább valamennyire kompenzálja a xenon hidegségét (vizes burkolatnál talán jobb). Meg aztán offroadban nem utazok. :B

[ Szerkesztve ]

(#8539) Peti78 válasza BigBlackDog (#8536) üzenetére


Peti78
őstag

Akkor nem érdemes újrakéderezni :( Szomorú, hogy azért mégiscsak egy gyorsabb, hosszabb távú utakra tervezett autónál ilyen bakit elkövetnek.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8540) FeRRaR1 válasza BigBlackDog (#8536) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Az sem tegnap volt, 4-5 éve kerestem az S80 D5-be, Osram Nightbreaker Unlimited volt a H7 tompított, és Philipset találtam H9-et, nem volt emelt fényerejű, de olyan szép volt vele a jól beállított refi, hogy szebbet nem is kívánhattam volna.

& Peti78

[link] Ezzel biztos megpróbálkoznék, sokat használtam én is a korábbi autóimnál, a mostaniaknál csak a motortér elején / szélén.

Nem újra, de a meglévő mögé, közé, vagy ahova lehetséges. Ajtóra vagy magára a kasztnira.

[ Szerkesztve ]

(#8541) r.levente75


r.levente75
addikt

2007-es s40 jobb első keréktől jön egy kis zörgő hang. Idestova 5 éve megvan a jelenség. Szakszervíz szerint, most kérdeztem meg, valami a kerékagyben vagy tengelyben van ami kilazult, megpróbhatják visszaragasztani, igen nem írtam el, ha nem segít féltengely csere. :Y
Csak indulásnál hallani kis sebesség enyhe emelkedő előre hátra sakkozásnál, síma uton, ha beállok valahová.

(#8542) Rivaul válasza r.levente75 (#8541) üzenetére


Rivaul
addikt

Azért megkérdezném egy féltengelyen mi az anyámat akarnak ragasztani és mivel? Ha féltengely kell írj és mutatom hol találsz "emberi" áron.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8543) r.levente75 válasza Rivaul (#8542) üzenetére


r.levente75
addikt

Én is ezen csodálkoztam, még ha nem is lövök annyira az autókhoz, de a kerékagy és a féltengely?
Ha jók az infóim, akkor ha egy autó féltengelyes az kátyúban stb, kopog. Ennek köze sincs ilyesmihez. Ez olyan mint az orvosi diagnózisok többsége.
Szakszervíz!

(#8544) Rivaul válasza r.levente75 (#8543) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem. Gömbfejek koppannak. Ha a külső csuklód kotlott meg akkor kormányt valamelyik irányba kitekerve gázadásra ropogó hangot hallasz, ha a belsőd akkor nagyrészt hangtalan de ráz erőltetésre az egész autó és suhoghat is. A kerékcsapágy búgással figyelmeztet. Féltengely legtöbbször harang szakadás miatt hibásodik meg mert elmegy a kenés és a bekerülő retek megeszi, ez szemmel jól látható mert minden tiszta grafitzsír a környékén. Ezek közül semmit nem lehet ragasztani, legalább is én el nem tudom képzelni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8545) aneda válasza Rivaul (#8542) üzenetére


aneda
aktív tag

A kerékagyban lévő belső bordában "lötyög" a féltengely külső bordás része.
A Volvo szervizben (is) ezt meg szokták ragasztani csapágyragasztóval.
Műszakilag nem a legszebb megoldás, de működik. Hiába veszel másik csapágyat, az utángyártott még roszabb.

[ Szerkesztve ]

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#8546) r.levente75 válasza aneda (#8545) üzenetére


r.levente75
addikt

Ezaz ezaz nem tudtam ilyen pontosan idézni.

(#8547) Rivaul válasza aneda (#8545) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezt utána az anyám szedi le? :D Nem tudom ez nekem olyan mint a xar belsőt felmarni és túlméretezni. Nem szimpatikus.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8548) Peti78 válasza FeRRaR1 (#8540) üzenetére


Peti78
őstag

Elgondolkodtató. Ha nem távolítom el a régit, attól a záródással nem lesz probléma?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8549) FeRRaR1 válasza Peti78 (#8548) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Próbáld ki, olyan helyre tegyed, ahol zár és szigetel, de nem akadályoz. Egyébként puha anyag, nem lesz vele gond.

(#8550) haxxika


haxxika
senior tag

Na visszakaptam az S60-at, amíg odavolt édesanyámnál 2000km alatt semmi nem jött elő. Előbb mikor megérkeztem barátnőmékhez, az utolsó 200m-en kaptam egy check engine-t (mentem ma vele eddig 60km-t már pesten). Újraindítom, megint fél óra út, de nem jött elő semmi, pedig próbáltam picit meghúzatni is.
Diagra rakva ki tudom szedni a memóriából, hogy volt esemény? Vagy a diag csak az aktuális állapotot látja?
A motortérben a szervoolaj környékén volt nedves nagyon, valszeg picit túl van töltve, és kilöttyent. Lehet erre érzékeny a számítógép?
Köszi a választ.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.