Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8351) Rivaul válasza person (#8350) üzenetére


Rivaul
addikt

Botrány amúgy hogy egy olajcserére nem tudsz b+ bevinni sehova egy autót. Mostanában több ilyet olvastam. Minden egyes masszív szívásom után megfogadom hogy következőre valami szaki kezébe adom a vasat azt szenvedjen ő. De nem merem...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8352) FeRRaR1 válasza Rivaul (#8351) üzenetére


FeRRaR1
őstag

De még ők is két részre oszthatóak, az egyik hülye, azért tölti túl, a másik meg azért, hogy majd úgy is elfogyasztja :DDD

(#8353) person válasza FeRRaR1 (#8352) üzenetére


person
senior tag

Amikor a hülyesèg szorgalommal pàrosul..
Egyèbkènt külön szòltam, hogy bőven jò lesz közèpen, majd ràtöltök ha mèg kìvànja.

Rivaul: amint sikerül csalàdiba bennünk biztosan nem viszem senkihez.. szègyen vagy sem egy XC-nèl..

(#8354) Rivaul


Rivaul
addikt

Nah olajcsere is meg volt. Szépen középre beszintezve :P Kicsit túlszaladtam mert 16,200-nál jutottam el ide, de szinte csak pálya és hosszú fő-út ment csak bele, nem eshetett szét nagyon az olaj. Még kell egy hátsó lengő, meg egy első kerékcsapágy. Most hogy hátul nem búg, hallom hogy elől kissé igen :W Egy axiál porvédő és meg is vagyok. Köv hó végén műszaki, bekéri rendesen a szervizigényt :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8355) Peti78 válasza Rivaul (#8354) üzenetére


Peti78
őstag

A következő történt ma. Kb. 20 percet álltam a parkolóban alapjárat+ fűtés. Pont leállítás előtt (2-3mp) furán kezdett el járni a motor. Megérkezett akit vártam (anyukám). Az autó szépen elindult, de éreztem valami furcsát. 1-2 km múlva váltáskor elkezdett rángatni, ugrált az alapjárat. Piros lámpánál üresben le is állt. Beindult, azonnal leállt. Ezt kétszer megcsinálta, majd nem állt le, de ugrált az alapjárat, erőteljesebben rángatta a karosszériát is. Hibakódot nem dobott. Váltáskor mintha kicsit megtorpant volna az autó. Az uticélunknál megálltunk, majd két óra múlva ismét elindultunk és mintha mi sem történt volna, ahogy szokott, mint biztos alapjárat, sima váltás. 2001 s60 t5 man.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8356) Rivaul válasza Peti78 (#8355) üzenetére


Rivaul
addikt

Az ilyesmi annyi minden lehet hogy gépre kéne kötni hát ha eltárolt valamit az esetről.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8357) Peti78 válasza Rivaul (#8356) üzenetére


Peti78
őstag

Már folyamatban. :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8358) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Tank V70 :DDD

[ Szerkesztve ]

HATER

(#8359) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Teljesen meghalt a topik? :(

Mindenki boldogan használja a gépét probléma nélkül? :K

(#8360) csabi94 válasza FeRRaR1 (#8359) üzenetére


csabi94
őstag

Úgy tűnik.

Én elégedett vagyok a V40-el. Pénteken viszem szerelőhöz, kicseréli a motortartó bakokat, remélhetőleg megszűnik tőle a remegés. 2 tartományban remeg durván, egyszer olyan 2300-as fordulatnál, aztán utána, 3000 környékén. Alatta-felette tökéletes, szépen gurul. Cserélve lesz továbbá a 2 hátsó rugó (az egyik törött), néhány szilent, talpas gömbfej. Jövő hétfőn pedig viszem futóműbeállításra, hogy a vadiúj Conti TS860-akat ne koptassam már félre, mint ahogy az előző tulaj tette a gumikkal. Utána hónap végén műszaki, és 2 évig elvileg probléma és költségmentes az autó. Nem hinném, hogy sok bajom lehet vele, mivel kíméletesen, ritkán használom, általában hosszabb távokra. Fogyasztásom 7 liter átlagban, azzal is bőven elégedett vagyok. :K

(#8361) haxxika válasza FeRRaR1 (#8359) üzenetére


haxxika
senior tag

Én nem merek jelenleg kátyús úton vezetni mert olyan mintha dobolnának körülöttem... Lassan megy szerelőhöz az autó, amúgyis itt a 10 ezres olajcsere ideje, nyár óta belement 8,5. Kapni fog még egy váltóolajcserét, mert néha valami darabkán is érzek a 2-es körül mikor átváltok, illetve a stabpálcák lengéscsillapítók környékét akarom rendbe rakni, hogy lehessen a másikkal beszélgetni a Gyömrői úton
Néha olyan érzésem van, hogy a váltás egyszer nehezebben megy, aztán könnyebben, de lehet hogy placebo már mindenre. Minden esetre egy friss olaj biztos segíteni fog rajta.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#8362) belaazallat válasza FeRRaR1 (#8359) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem egy alfa, hogy folyton szerelőhöz járjunk vele. ;] :P Meg volt a kuplung csere, szóval már csak esztétikai hibái vannak, azokat is majd egyszer, ha sok pénzem lesz kijavítom.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#8363) Rivaul válasza FeRRaR1 (#8359) üzenetére


Rivaul
addikt

Lófaxt. Kicseréltem a hátsó csapágyat hogy búg. Ahogy az megszűnt hallom hogy elől is búg. Mondom még egy csapágy de nem. Belső féltengelycsukló ami külön valamiért nem kapható csak egybe. Még Gábor is 70-ért tud de megpróbál egy gyári összerakás előtti felet kikönyörögni nekem akkor megúszhatom emberi áron. Most toltam olajcserét, csapágyat, biztosítást, műszaki a hónapba, és a féltengely. Mellé megint valamiért bebaxta az srs hibát, kell egy lengőkar meg egy axiál porvédő. Az életem rámegy a pompára meg csillogásra :O :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8364) Peti329 válasza FeRRaR1 (#8359) üzenetére


Peti329
csendes tag

Borzasztó szép ez V8-as hadosztály.
Bárcsak ne kellene itthon kifizetni egy raklap pénzt az államnak egy ilyen fentartásához.

Amúgy Ti milyen téligumit javasoltok S80-ra? Sajnos a Dunlop SPWS 4D nem volt jó választás, nagyon átveszi az úthibákat, jövőre újra neki kell futnom... :(((

De a téli felni legalább jól mutat. :)

(#8365) FeRRaR1 válasza Peti329 (#8364) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Én ezt a két oldalt nyálaztam át mielőtt a nyárit vettem, Michelin Pilot Sport 4.

[link] & [link]
Az első oldalon vannak a kapcsolódó gumihoz tesztek, felhasználói vissza jelzések, leírás, de a másik is nagyon jó. Ezen a vonalon indulnék el.

(#8366) molnarpeter válasza Peti329 (#8364) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gumis topik ;) Hankook puha oldalfalakat szokott csinálni.

(#8367) #03969024


#03969024
törölt tag

2.gen S80 tulajok! Nektek is csúnyán zajos az AUX, vagy csak nálam van valami bibi?

(#8368) #03969024 válasza Peti329 (#8364) üzenetére


#03969024
törölt tag

[link]

Keresd a szerzőt, gumiabroncsokkal foglalkozik, biztosan talál neked megfelelőt, rendkívül kedvező áron adja Volvosoknak. Én is tőle vettem Blizzak LM001 EVO-t. Még nem tudom milyen, szombaton rakatom fel.

(#8369) FeRRaR1 válasza #03969024 (#8367) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Tökéletesen tisztán szól, talán az S80-é minimálisan szebben is mint az XC90-é, de gondolom mert újabb a rendszere.

Másik kábellel és forrással próbáltad? Minden más (rádió, cd) szépen szól?

Vettem régebben egy nagyon rossz minőségű olcsó auxot, azzal nekem is katasztrófa volt.

2-3 éve ezt használom: [link] persze nem ennyiért vettem, de most csak ezt a linket találtam.

Idén meg ez is mellé került: [link] HTC U11 már jack nélküli sajnos, de remekül szól.

[ Szerkesztve ]

(#8370) #03969024 válasza FeRRaR1 (#8369) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha nem dugok bele semmit, akkor is zajos. Próbáltam telefonról, az még kattogott is, rákötöttem asztali CD-lejátszót, nos..., sistereg úgy is.
Az enyémben még nincs USB, kiépíteni meg horror pénz. Gondolkodom egy Raspberry pi+DAC kombón, olcsóbb és sokoldalúbb lenne, de ahhoz rendbe kéne tenni az AUX-ot. Talán kiveszem a fejegységet, s beforrasztom valami rendes kábellel és csatlakozóval fixre. A fene a Volvoba, miért kellett ez a MOST rendszer az audiohoz???

(#8371) FeRRaR1 válasza #03969024 (#8370) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Akkor nálad valami egyedi probléma lesz, ha szerencséd van akkor a kábel vagy a csatlakozó. USB nekem sincs, csak aux, pedig mind a kettőben a feláras Dynaudio rendszer van. Ne nem mint ha hiányozna, ha tartósabban volt nálam USB-s kocsi, akkor is AUXon ment a zene.

(#8372) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
A 2011 utáni 1.6 -nál nagyobb motoros, benzines S60 -ak között létezik olyan automata, ami nem powershift? 2012 -es T5 -öt néztem, de ha jól tudom, a Ford féle 4 hengeres, és az 5 hengeres amerikai modellek is ilyen váltóval vannak szerelve.
Köszönöm!

(#8373) Rivaul


Rivaul
addikt

Akinek gumi gondjai, kérdései, vásárlása és egyebek vannak, keresheti Szekeres Istvánt facebookon (kis michelin figura a profilképe). Volvosoknak nagyon jó árakat ad :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8374) #03969024 válasza Rivaul (#8373) üzenetére


#03969024
törölt tag

Én is őt ajánlottam, csak kicsit burkoltabban... :)

(#8375) Rivaul válasza #03969024 (#8374) üzenetére


Rivaul
addikt

Hát ha valaki nem olvas a sorok között. Rendes korrekt ember sztem mindenkinek előny ha ismeri. Olyan mint Harangozó Gábor ha valamit nem találsz a volvohoz vagy olcsóbban akarod megszerezni mint a boltok. Mind kettő név a zsebbe súlyos Magyar forintokat ér. És hát miért ne osszuk meg egymással :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8376) haxxika válasza Rivaul (#8375) üzenetére


haxxika
senior tag

Na, pont ma mondta édesanyámnak a gumisunk, hogy a téli garnitúra kuka... Mit ajánlotok? S80 2010 D5 AWD, 17-es felni van fent, 225/50 R17 méretet néztem. Eddig a Kleber Krisalp HP3 nyer, 33ér találtam neten darabját. Inkább vidéki közlekedéshez kell sok kilométerre.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#8377) Rivaul válasza haxxika (#8376) üzenetére


Rivaul
addikt

Krisalp HP van a Roveremen 15-be, soha nem volt vele gondom, nagyon jól tartja az anyagát és mintáját. Ebbe az árba remek értéket képvisel.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8378) haxxika válasza Rivaul (#8377) üzenetére


haxxika
senior tag

Na meglássuk mit mond a gumis, ha nagyon sokért adná, akkor megy a rendelés.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#8379) molnarpeter válasza haxxika (#8376) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Barum Polaris 3, Hankook best buy (maga árában), vagy Conti TS860 :)

(#8380) Schmidt L.


Schmidt L.
újonc

Szervusztok !
A haverom V60-jával probléma van és nem boldogul vele ,ezért a segítségeteket szeretném kérni .
Menet közben kigyullad egy sárga lámpa amiben egy I betű van ,(ez világít akkor is ha nyitva az ajtó )
Ezzel egy időben világít a motor szimbólum is ,és elmegy a nyomaték . A haver szerint olyan mintha leállna a
turbó és ezt rendszertelenül csinálja . Leállítás és újraindítás után megint elmegy egy darabig .
Számítógépen nézve 1-es lambda szonda hiba ,amit kiütve újra megy rendesen egy darabig . A lambda szonda csere semmilyen változást nem eredményezett .
Előre is köszönök minden segítséget !

(#8381) aneda válasza Acheron (#8372) üzenetére


aneda
aktív tag

Az 5 hengeres motorokhoz csak az aisin felé Geartronic van szerelve.
5 henger alatt meg nem Volvo a Volvo... :)

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#8382) molnarpeter válasza Schmidt L. (#8380) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Élő adatok is voltak nézve, vagy csak hibakód? Mikori évjárat, melyik motor?

(#8383) #03969024 válasza molnarpeter (#8379) üzenetére


#03969024
törölt tag

A Hankook lehet, hogy olcsó, de havon nem az igazi!

(#8384) Peti78 válasza #03969024 (#8383) üzenetére


Peti78
őstag

Igaz, az utóbbi években hó se nagyon van. :D

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8385) molnarpeter válasza #03969024 (#8383) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mind a maga árában éri meg :) Tavaly Barummal is lehetett "büntetni" hóban, csak vezetéstechnika meg segédletek kérdése :DDD

(#8386) #03969024 válasza molnarpeter (#8385) üzenetére


#03969024
törölt tag

De minden teszt szerint a Barum jobb hóban, mint a Hankook! Ha tudnám, hogy nem fog havazni, nem is cserélnék gumit...

(#8387) Schmidt L. válasza molnarpeter (#8382) üzenetére


Schmidt L.
újonc

Szia Péter .
Csak a hiba kód látszott a gépen . 2011-es ,5 hengeres D5 motorról van szó .

(#8388) haxxika


haxxika
senior tag

Megint sikerült kifognom valami bóvli ablaktörlőt, 3 hónap után felmondta a szolgálatot, kár hogy nem költöttem többet normálisra. Tudtok ajánlani valami jót? Az se érdekel, ha nem ilyen egyszerű gumis, 2002-es S60-ra kéne. Itt a tél és kellene látni esőben este a pályán is.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#8389) xEon1337 válasza haxxika (#8388) üzenetére


xEon1337
őstag

Bosch vagy gyári, a többit felejtsd el.

"Less but better" - Dieter Rams

(#8390) Rivaul válasza xEon1337 (#8389) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem a bosch is szar volt, ellenben a valeoval.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8391) haxxika válasza xEon1337 (#8389) üzenetére


haxxika
senior tag

Például ő?

Rivaul
Valeo volt fent korábban, de nekem meg az csíkozott. Sima fém volt, nem a full gumis.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#8392) belaazallat válasza Rivaul (#8390) üzenetére


belaazallat
addikt

És jó méret volt fent? Mert nekem sem töröl jól a mostani Bosch, de rossz méretet is raktak fel. 530/500 helyett 500/500 van fent. Bosch sem tudja melyik való a régi V40-hez két szettet ír.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#8393) molnarpeter válasza Schmidt L. (#8387) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Diagolni kéne, mikor vészmódba rakja magát, Ford felszerelés is jó hozzá talán.

(#8394) Schmidt L. válasza molnarpeter (#8393) üzenetére


Schmidt L.
újonc

Ha jól értem ,lepukkadt állapotban kellene gépre tenni ?

[ Szerkesztve ]

(#8395) Rivaul válasza belaazallat (#8392) üzenetére


Rivaul
addikt

A Roveremen volt, azt tettem rá amit a papír szerint írt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8396) Rivaul


Rivaul
addikt

Ma voltam műszakin. A legrosszabb érték amit hozott az autó az a bal hátsó lengéscsillapító 95%-on. A többi 98-99-99%, ugyan így a fékekkel és minden egyébbel. Egy szakadt axiál gumi és kissé kirepedezett hátsó fékcsövek volt az össze ami található rajta kifogásként himi humi nélkül :) Balszerencsémre pár napja megint kiadta az srs hibát egy ülés baxtatásra amit nem tudtam hirtelen eltüntetni de ha "read"-re teszed akkor csak a háromszög világít. Ugyan az amelyik akkor is ha nyitva van az ajtó, és a fedélzeti is írja hogy nyitva az ajtó. fényképezni meg nyitott ajtónál behajolva fényképeznek, szóval a kpm-nek nem tűnt fel szerencsére :)) Most két évig megint nyugi van, bár nem mint ha nem lenne folyton rendbe téve ha bár mit találok. Most is rendelem ezt a pár apróságot és cserélem is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8397) #17347328


#17347328
törölt tag

Sziasztok,
Eddig csak olvasgattam a hozzászólásokat mert konkrét gondom nem nagyon volt (talán egyszer).
Most viszont egy olyan gondom támadt, hogy a belső keringtetés és az AC ledje egyszerre el kezdett villogni a gyújtás ráadása után, majd kis idő múlva abbamaradt. Ezzel egyidőben a fűtő ventillátor teljes sebességgel pörgött. Hibakód olvasó nem jelez semmit.
A másik apróság amire évek alatt nem sikerült rájönnöm: A vészvillogó alatti hűt-fűt kapcsoló mit akar csinálni? Bármely állásától függetlenül működik a hűtés-fűtés a beállított hőfoknak megfelelően.
S40 T4 1998- autó

[ Szerkesztve ]

(#8398) belaazallat válasza #17347328 (#8397) üzenetére


belaazallat
addikt

A hideg-meleg kapcsoló, hogy a szellőzéshez hideg, vagy meleg levegőt keverjen.

Max venti fordulat, illetve ingadozó levegő keringtetés általában a klima panel hibára szokott utalni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#8399) #17347328 válasza belaazallat (#8398) üzenetére


#17347328
törölt tag

Ez eddig meg se fordult a fejemben :W Tényleg van benne logika, hogy honnan vegye a levegőt.

Közben szétkaptam az autót egy kicsit, a ventillátor tranzisztora (2N3055) lett zárlatos, az okozta a hibát. 158 Forintba fájt :DD plusz a fél óra meló.Szerencsére megúsztam a klíma-panel javítást.

(#8400) belaazallat válasza #17347328 (#8399) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha ilyen emelt szinten kezeled az elektronikát lehet megkereslek majd! ;]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.