Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Mawyx válasza aphra2 (#850) üzenetére


Mawyx
senior tag

Van erre is valami pálca, amit meg lehet nézni mennyi benne az olaj? Egyszerű cserélni? Mennyi kell bele kb? Megnézem fb-n is.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#852) aphra2 válasza Mawyx (#851) üzenetére


aphra2
aktív tag

Pálca nincs , leeresztő és szintellenörző csavar van ,ott kell betölteni (is) átlagba 2 liter elég mindenbe , tipo , bravo , stilo, stb.... konkrétan az 1.2-est nem tudom fejből, de sztem oda is elég a 2 lityi.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#853) Winne válasza aphra2 (#850) üzenetére


Winne
nagyúr

Ha még sosem volt cserélve, akkor mennyinél illene az első cserét beidőzíteni?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#854) FET-MEN


FET-MEN
veterán

menet közbe elkezdett zörögni jobb elöl az autó és rázni. Azthittem defekt. Faterom is ott volt. Ránéz, hozzak kerékkulcsot. Fellazult a felni bal elöl és hátul is. Lehet hogy átvágtak és nem 4x98-as a felni hanem 4x100?

Iphone 7

(#855) Mawyx válasza FET-MEN (#854) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ugyanez volt nekem is tegnapelőtt, el is hagytam egyik kerékcsavarom. Szerencse volt, hogy épp megérkeztem vidékről és kanyarodtam be leparkolni. Érdekes lett volna, ha 100-nál megelőzött volna a kerekem. Akkor már elgurultam aknán megnézetni, egyből jöttek azzal hogy hát az utólagos alufelni az ilyen, de mondom ez limited edition, gyárilag ezzel a kerékkel jött ki. Magyarul fogalmuk nem volt róla mitől lazultak meg a csavarok. Néha ránézek majd.
Ha kell a felnibe, akkor tegyél bele központosító gyűrűt.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#856) Winne válasza FET-MEN (#854) üzenetére


Winne
nagyúr

Ne idegesíts, én is most próbálom ráaplikálni a felnit, ami mint kiderült 4*100 lett a 4*98 helyett és nekem fel sem ment így, mert nem állt lyukra rendesen. :Y Most rendeltem hozzá mozgó kúpost, nem hiányzik, hogy stresszelj. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#857) FET-MEN válasza Winne (#856) üzenetére


FET-MEN
veterán

Mozgókúpossal jó lesz. Nekem lehet hogy felment a 4x100 felnire a 4x98.. elmegyek gumishoz jövőhéten hogy adjon szakértői véleményt :D De fater szerint 4x98. Ahhoz kéepst jól megijesztett :DDD

Iphone 7

(#858) Winne válasza FET-MEN (#857) üzenetére


Winne
nagyúr

A tiédbe sincs beleírva belül?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#859) FET-MEN válasza Winne (#858) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nem volt asszem. De majd leveszem megnézem.

Iphone 7

(#860) aphra2 válasza Winne (#853) üzenetére


aphra2
aktív tag

A kezelési könyv szerint élettartamos, nem ír elő cserét, csak szintellenörzést 80 és 160 ezernél.
Mondjuk én azért 100k után lecserélném , rengeteg fémmorzsalék gyűlik ám össze az alján a mágnesnél ,(mert az kizárt , hogy nem reccsent meg egyszer se) viszont amit a mágnes már nem fog meg az kering belül , + még a szinkrongyürű kopásából adódó réz-bronz finom morzsalék is az olajban van , amit a mágnes nem fog meg.

Kerékre: azért a mozgókúpos csavar még nem központosít , azt a kerékagy végzi , ami 58,1 mm, szóval ha a felni közepe nagyobb akkor még űthet majd ,..... ha mindezt tudtad akkor nem szóltam .

FET-MEN: mérjél két lyuk átlót lyukközépre , 2mm difit még egy mérőszalag is kidob jól láthatóan :K ,...egyből tudni , hogy 98 vagy 100 :K

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#861) Winne válasza aphra2 (#860) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezt a szintellenőrzést akkor lehet megejtjük, mert gondolom nem egy eget rengető összeg lenne cserélni. :K

Azt érezni, hogy az elején finomabban cuppant be a helyére, lassan elérem a 100k-t vele.

A felnire ezt nem tudtam ebben a formájában, de ha csavarok nélkül felteszem és szépen illeszkedik, akkor nem lesz gond?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#862) FET-MEN válasza aphra2 (#860) üzenetére


FET-MEN
veterán

Fater is ezt mondta, prbáltam, de valahogy két feles után ez nem nagyon jött össze :DDD

Iphone 7

(#863) aphra2 válasza Winne (#861) üzenetére


aphra2
aktív tag

Sztem gond lesz , pontosan középre nem tudod majd illeszteni, a mozgókúpos meg pont oda mozog ahol nem feszül, ez volna a lényege :D , ha nagyobb a felni közepe akkor kell bele központosító, tehermentesítő gyűrű
Persze sokan írják a neten , hogy felrakták és nem űt , ki kell próbálni , speciel én csak gyűrűvel csinálnám, ...de eleve nem is vettem volna olyat ami nem 4x98 és nem 58,1 de ez csak magánvélemény , no offense :)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#864) Winne válasza aphra2 (#863) üzenetére


Winne
nagyúr

Én se vettem volna, 4*98-asként hirdette a srác, meg se fordult a fejemben, hogy nem az, a felni belsejébe meg nincs felírva sehol. :(

A felni közepe alatt mit értünk? A komplett belső felületet, amit látok a küllőkig, vagy a furatokig? Józanésszel végiggondolva ha kicsit nem középre van felrakva, akkor ütnie kell valóban, nem tudom használatban hogyan működik a mozgókúpos csavar, de a feje nem mozoghat, amikor már behajtottad, nem?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#865) aphra2 válasza Winne (#864) üzenetére


aphra2
aktív tag

Itt egy kerékagy a közepén az a peremes kiálló részre kell a felni belső felén lévő középfuratnak felfeküdni ,(magyarul pont rámegy, beleilleszkedik) tehát a kerékagy külső átmérő 58,1 és a felniben levő középfurat is 58,1 mm akkor van központosítva, tehát lötyögésmentesen felfekszik , ha a felni középfurata nagyobb, pl 65 mm , akkor kell a központosító-tehermentesít gyűrű, mert akkor az biztositja (egyenletesen kihézagolja) az átmérő difit , és központosít, ezek után húzod meg a csavarokat , amik nem központosítanak csak rögzítenek.

mozgókúpos csavar: itt a kúp nem fix mint a gyári csavaron , hanem el tud csúszni oldalra ,( a felső csavaron a képen jól látszik ) és igy kompenzálja a 4x98 és a 4x100 közti difit.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#866) Winne válasza aphra2 (#865) üzenetére


Winne
nagyúr

Így már teljesen világos, köszi. A mostani aluból kinyomom a kupakot és megnézem látni-e. :D Remélem megjönnek a csavarok a héten, mert már pontot akarok tenni a végére. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#867) 4ron


4ron
senior tag

Valaki szerelt már Punto II első ajtókba hangszórót? EL felszereltségű kocsink van és jelenleg a kalaptartónál van 2 sima SAL hangszóró, amiknek ótvar hangja van a gyenge fejegység miatt is.
Arra gondoltam, hogy kéne egy új fejegység +2 új hangszóró. Az első ajtóba mekkora fér bele? Egyáltalán hova ajánlatos rakni? Milyen típusú hangszóró javasolt? Családi kocsi, nem az enyém, tehát a cél az átlagos felhasználás. Autóhifi fórumban senki sem válaszolt...

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#868) Winne válasza 4ron (#867) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem II/B van, 165 mm ha jól emlékszem és flat, tehát lapos legyen, mert különben nem fér el az ablak miatt. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#869) 4ron válasza Winne (#868) üzenetére


4ron
senior tag

A gáz csak az, hogy nekünk ott a hangszóró helyén így néz ki. Tehát kell oda valami rács, gondolom ezt bontott autóból, vagy?
A flat alatt mit értesz? :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#870) Winne válasza 4ron (#869) üzenetére


Winne
nagyúr

Flat, azaz nem túl mély hangszórókat kell választanod, nekem sajna egy mélyebb verzió volt és azóta is mutyi megoldással van berakva. A képen látható ajtóból hiányzik az a keret, amibe be lehet csavarozni a hangszórót. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#871) 4ron válasza Winne (#870) üzenetére


4ron
senior tag

No majd meglátjuk. Köszi. Keresnem kell panelt, azt 30€ körül láttam. Macerás lesz így...

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#872) Winne válasza 4ron (#871) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem is kellene keresnem olyat, ami benyeli szépen azt a mély hangszórót is, amit beletettem, de az összes helyi bontóst végigjártam kb és egyiknél sem volt hasonló sem, de újan sem találok. Most egy fából körbevágott "alátét" van alatta, kicsit paraszt megoldás, de funkcionál. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#873) 4ron válasza Winne (#872) üzenetére


4ron
senior tag

Én találtam, de tuti nem veszem meg, mert ez a hangrendszer dolog még csak kósza ötlet. Nem az enyém a kocsi és várom a kimutatást a költségekről, amik felmerülhetnek :D Szóval meglátjuk. Mindenesetre köszi.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#874) Winne válasza 4ron (#873) üzenetére


Winne
nagyúr

Nincs mit. :)

Arra azért figyelj akkor ebben az esetben, hogy egy szakival nézesd meg, mert ezek a csíklámpások elég sok kehet össze tudnak szedni, 3 munkatársamnak is van és kettő közülük folyamatosan szív a típusbetegségeivel. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#875) 4ron válasza Winne (#874) üzenetére


4ron
senior tag

Szaki fogja beszerelni ha úgy alakul, mert nem szeretem a gányolást. A két hátsó hangszórónak a kábelei most is lógnak, az előző tulaj érdekesen bánhatott szegénnyel. Kösz a tippet!

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#876) FET-MEN válasza Winne (#864) üzenetére


FET-MEN
veterán

Ha kilazul akkor túl rövid a csavar és nem fog jól a kúp. Stimmel a felni, stimmel minden, csak alufelnihez más csavarok kellenek, hosszabbak, és alufelni kúpos.

Iphone 7

(#877) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Iphone 7

(#878) Mawyx válasza FET-MEN (#877) üzenetére


Mawyx
senior tag

[link] :))

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#879) Winne válasza FET-MEN (#877) üzenetére


Winne
nagyúr

Fanatic! :C

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#880) FET-MEN válasza Mawyx (#878) üzenetére


FET-MEN
veterán

Szép kis bravo :)


jah első autóm bele vagyok bzulva :DDD egyből csaptam egy 2 személyes találkozót :DDD meg ha jön szemből másik mareás villogunk egymásnak

Iphone 7

(#881) Winne válasza FET-MEN (#880) üzenetére


Winne
nagyúr

Gondolom tettél bele pénzt szépen, jó állapotúnak tűnik nagyon. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#882) Mawyx válasza FET-MEN (#880) üzenetére


Mawyx
senior tag

:) a tiéd is szép :K
én azért nem villogom le az összes bravost itt a nagyfaluban :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#883) FET-MEN válasza Winne (#881) üzenetére


FET-MEN
veterán

Hát igen amennyiért vettem annak az5-szöröse lett ráköltve :)

Iphone 7

(#884) zoo8800 válasza FET-MEN (#883) üzenetére


zoo8800
veterán

Mennyyyiiiiiiiii?

rip and tear, until it is done

(#885) Mawyx válasza FET-MEN (#883) üzenetére


Mawyx
senior tag

Jajj én az előző kocsimmal csináltam ezt meg, kicseréltem az egész kocsit már, ilyet többé nem csinálok, csak amit nagyon muszáj rajta.
A váltóolajon most gondolkozok van-e értelme cserélni.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#886) Winne válasza zoo8800 (#884) üzenetére


Winne
nagyúr

50-ért vette.. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#887) Mawyx válasza Winne (#886) üzenetére


Mawyx
senior tag

:DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#888) FET-MEN válasza zoo8800 (#884) üzenetére


FET-MEN
veterán

400€ volt a vas. 1100 a papirozas és a fékek cseréje. Felnik 250€. és akkor sok apróság 150€

Iphone 7

(#889) Mawyx válasza FET-MEN (#888) üzenetére


Mawyx
senior tag

Te valahol kint élsz?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#890) Winne válasza FET-MEN (#888) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem is tévedtem akkor sokat. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#891) FET-MEN válasza Mawyx (#889) üzenetére


FET-MEN
veterán

Határtól 20km-re.

Iphone 7

(#892) Mawyx válasza FET-MEN (#891) üzenetére


Mawyx
senior tag

Mit csinálsz kint?
A magyar rendszám nem probléma?
Az én kocsim is Ausztriából jött, ennek ellenére egyedül a motortér rozsdás csak. Se a csomitartóban a kárpitok alatt, se az ülés alatt nem látni semmit, gyönyörű szép. A motorteret viszont nem értem, lehet sérült volt és mocitetö nélkül állt egy darabig, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#893) FET-MEN válasza Mawyx (#892) üzenetére


FET-MEN
veterán

Én semmit. Apám Pölteni cégnél kamionozik. Kollégája első tulaja volt az autónak és továbbadta nekünk. Nekem nulla a rozsdásodás. Magyar a lakcímem át lett írva ezért volt a regadó stb..
Lehet törött volt azért rozsdás.

Iphone 7

(#894) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok,

nem tudjátok véletlen, hogy a Punto 1-be hány mm-es sofita izzó kell a hátsó rendszámtáblához?

(#895) Gismo


Gismo
addikt

Ahogy nézem nem csak én szívok a kerék lelazulás témájával, bár nekem a kerékagyból lett kinyaldosva a menet, mindegy mindkét első csonkállvány cserélve, aggyal együtt, így végre felkerülhetett a nyári kerék

Később lesznek még képek.

(#896) Gismo válasza SPF (#894) üzenetére


Gismo
addikt

Úgytudom a mezei 37mm-es kell bele. Csupán 450db van belőle itthon :D

(#897) SPF válasza Gismo (#896) üzenetére


SPF
senior tag

Köszi!

(#898) FET-MEN válasza Gismo (#895) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nekem csak új csavarok kellenek. Mostaniak lemezfelniez vannak és annak a kúpja nem jó ehhez illetve rövid is.

Iphone 7

(#899) 4ron


4ron
senior tag

Na, az 1.9D Punto Mk2 tényleg csak 160-at tud. Ma kipróbáltam :U

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#900) FET-MEN válasza 4ron (#899) üzenetére


FET-MEN
veterán

Sima D ? Akkor nekem a TD marea 160 felett is mennie kell..

Iphone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.