Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) zoo8800 válasza 4ron (#899) üzenetére


zoo8800
veterán

Jogsibarát autó :K :D

rip and tear, until it is done

(#902) 4ron válasza FET-MEN (#900) üzenetére


4ron
senior tag

Igen, sima dízel, 60 lóerővel. Habár 160-nál berezeltem, mintha füst szagot éreztem volna. Remélem nincs baja. Mindenesetre első és utolsó alkalom volt.

zoo8800: igen, száguldozni nem könnyű vele :D Sőt, előzni is elég kockázatos bizonyos esetekben. Meg csajozásra se a legjobb :D De elviszi a seggem ahova kell és ez pont elég. Meg ha a csaj magassarkúban bulizza végig az estét, jól jön a fuvar. Természetesen jótett helyébe jót várj stílusban ;]

A haverral mentünk, neki 2.0 HDI C5-ös van. Szintén családi. Lőttünk pár képet út közben telefonnal :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#903) FET-MEN válasza 4ron (#902) üzenetére


FET-MEN
veterán

Viszont keveset ehet. :)

Szép vasak :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#904) 4ron válasza FET-MEN (#903) üzenetére


4ron
senior tag

Hát, most számoltam, hogy 393 forintos üzemanyag árak mellett (Szerbia) tankoltam 2600 forintért és megtettem vele 140 kilométert úgy, hogy csak kigyulladt a visszajelző fény. Nem tudom mennyit tudott volna még utána menni. Nem merem ugye kipróbálni teljesen kiüríteni a tankot, mert dízelnél az nem ajánlatos állítólag.

Amúgy köszi, habár az enyém az full gyári. Nincs rajta semmi módosítás. A haverom rakott ledeket, xenont, alu felnit, stb.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#905) FET-MEN válasza 4ron (#904) üzenetére


FET-MEN
veterán

Piros lámpa kigyullad utána még 50km. Az enyém is teljesen gyári. Ha tuningolnék akkor max gyári xenon fényszórók illetve hifi.

Iphone 7

(#906) 4ron válasza FET-MEN (#905) üzenetére


4ron
senior tag

Tényleg? Akkor az nem is rossz.
Amúgy nekem nem jön be az utólag épített led. Xenon, angel eye, hifi rendszer, óracsoport háttérvilágításának fehérre cseréje + esetleg belsőleg valami kiegészítő világítás. De mivel ez nem az én kocsim, nem fogok rajta sokat alakítani. Meg valahogy az 5 ajtós Punto nem néz ki elég sportosnak, hogy megérje számomra a tuning.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#907) FET-MEN válasza 4ron (#906) üzenetére


FET-MEN
veterán

Jah. Nekem egy viszonylag jól felszerelt mareám van. Sajátom. Még egy darabig meglesz. Gyári facelift fényszórók szépek semmi csicsa nem lenne. Belül meg 2DIN es lcds menne ha lenne rá leretem.

Iphone 7

(#908) 4ron válasza FET-MEN (#907) üzenetére


4ron
senior tag

Majd lőhetnél képet :) Vagy ha van a topikban akkor mondd meg kb. merre találom, kíváncsi vagyok. Az a baj, hogy ha kicsi az anyagi keret, a mozgástér is az. Most akartam bele hifit, de elmegy a polírra. Szóval mindig van valami...

szerk.: visszaolvastam, találtam képet, jól néz ki :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#909) FET-MEN válasza 4ron (#908) üzenetére


FET-MEN
veterán

Akkor megtaláltad :R

Iphone 7

(#910) lorcsi válasza FET-MEN (#888) üzenetére


lorcsi
veterán

ezt csuda jól vetted
nézegetem én is a hazai mareákat,d e 90% olyan szakadt, hogy a képek után hányok :(

aaron111:
faszán néz ki az a kis punto 2 :)
főleg a 200 utűni faceliftesek szépek..
mik a tapasztalataid vele?
fogyi?
a hahu-n 4-5 litert írnak az 1.2 benzinre..elég gyanús..

kopó dolgoknál mikre kell figyelni ?
rozsdásodás?

[ Szerkesztve ]

(#911) FET-MEN válasza lorcsi (#910) üzenetére


FET-MEN
veterán

Jaja csak fékeket cseréltettem. Más baja nem volt. De esztétikailag én raktam rendbe. Új kerekek, új kilincsek, tetősín tükrök újrafújva, fényezés 100x lemosva és viasz rá stb :) de megérte

Iphone 7

(#912) 4ron válasza lorcsi (#910) üzenetére


4ron
senior tag

Fogyasztás 4-5 között van, fölötte még nem volt télen sem. Klímával nem tudom, mert kifogyott a klímagáz. Jelenleg a féket kell cserélni, az épp esedékes. Ezen kívül a gumi tömítések is elöregedtek már, de még nem ázik be, csak idegesítő, hogy néhol foszlik. Szervó néha leáll, akkor jöhet a jól bevált trükk, azaz hogy leállítom a motort és újra be. De rég jelentkezett, kb. fél éve utoljára. Váltó kicsit akad, de nem vészes. Van 1-2 rozsdafolt, de azok a kavicsfelverődés miatt keletkeztek (télen kavics + utána a só). Amúgy nem rozsdás. Az 1.9D elég lomha. A többi alkatrész cserét nem tudom felsorolni, mert nem értek hozzá, de amikor megvettük, eléggé drága mulatság volt, kb. 400 eurót költöttünk a szerelőre. Azóta viszont nincs gond vele (kopp-kopp). Tehát hiába olasz technika, azért annyira nem rossz. Alkatrész olcsó hozzá, olajszűrő és olajcsere házilag könnyen elvégezhető. Karban kell tartani és nem lesz vele gond, ha nincs széthajtva, szvsz.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#913) lorcsi válasza 4ron (#912) üzenetére


lorcsi
veterán

a fogyi elég jól hangzik..még ha majd klímával emelkedik is..
mi lehet a szervóval? valami drága alkatrész romlott el benne?

az viszont elszomorító, hogy vásárlásnál kapásbé egy bő 10-at kéllett költeni :(
te is külföldön élsz, hogy euroban számolsz ?

1.9 és lomha is?:Y
miylen motorral kellene hogy dinamikus legyen ?

van félévem, hogy találjak egy jó állapotú karmantartottat :)

(#914) FET-MEN válasza lorcsi (#913) üzenetére


FET-MEN
veterán

ami nem lomha az befecskendezéses intercooleres. Enyém sem egy erőgép. Ha marea akkor 1.9 JTD vagy 2.4 JTD. Renault DCI 1.9 nagyon meggyőzött bitangerős de nemkéne mert fosretyó. Máshoz még nem volt szerencsém. Oktatóatuó 2.0 CDI 160 le-t meg sose húzathattam :DDD

Iphone 7

(#915) 4ron válasza lorcsi (#913) üzenetére


4ron
senior tag

A szervó az ilyen típushiba. Menet közben nem áll meg soha, maximum indulásnál. Már hozzászoktam totál :)
Kifogtunk egy rossz példányt, nem vittünk magunkkal szakit a vásárláskor, így nem lett átnézetve. Ez ilyen hirtelen felindulásból történő vásárlás volt. Délvidéki vagyok, itt a szerb dinártól függetlenül elég sűrűn számolnak euróban.

1.9D és csak 60 lóerő. Nem kell csodát várni :) A JTD sokkal pörgősebb motor, egyik ismerősömét próbáltam. Sokkal élvezetesebb. Nem nehéz találni jó állapotút, csak nem szabad elsietni a vásárlást, mint ahogy mi tettük.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#916) FET-MEN válasza 4ron (#915) üzenetére


FET-MEN
veterán

Mondjuk én Puntot nem vennék. Max a Grande puntot. Marea 97-es de jobban felszerelt mint anyám 2008-as fabiaja. Meg nagy is. Szervóm meg.. elájulnál tőle, finomab mint a fabiaé vagy a 2006-os octviaé.

Iphone 7

(#917) lorcsi válasza FET-MEN (#914) üzenetére


lorcsi
veterán

1.5 dci van most, erőben nekünk elég..nagyon gyorsulgatni nem szeretek. olcsón vigyen el..annyi elég

aaron111:
ennek most én is nagyon alaposan állok neki. volt már egy gépem amiből alig tudtam normálisan kiszállni..így már tudm miylen az ha megégetem magam egy rossz állapotú autóval :(

[ Szerkesztve ]

(#918) FET-MEN válasza lorcsi (#917) üzenetére


FET-MEN
veterán

1.5 DCI nagyon jó motor. Dacia Lodgy-ba van, mentem vele meglepődtem milyen erős. És csak 5 litert evet akkora kasztnival :Y De akkósem kéne :DDD

Iphone 7

(#919) aphra2 válasza lorcsi (#913) üzenetére


aphra2
aktív tag

A szervo hiba az jellegzetes punto betegség , általában elektromos motort cseréltek eddig (30-40k a bontott), de már lehet javítani sokkal olcsóbban.
Az 1.2-es benyás meg nem fog 4-5 literből elmászkálni max országúton 90-nél, inkább 6 lesz az alsóhangon.
Bírom a hirdetésekben is a csodafogyasztásokat , mikor az én autómnak is gyárilag 10 liter van megadva városban , és akkor beírja , hogy 7-ből elmászkál, ....és a gyári átlag vagy vegyes is 8.1 liter.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#920) FET-MEN válasza aphra2 (#919) üzenetére


FET-MEN
veterán

anyám 1.2 HTP benya fabia is nagyon gyalázatul fogyaszt.

Iphone 7

(#921) lorcsi válasza aphra2 (#919) üzenetére


lorcsi
veterán

nekem is nagyon hihetetlen...utálom ezt a sok hantát..és még csak ránéztem :W

(#922) Winne válasza aphra2 (#919) üzenetére


Winne
nagyúr

Szervo baki nálam is volt kétszer, mindkettő hosszabb út után, le kellett állítani a gépet, majd a "reboot" után semmi baja nem volt. Egy éve nem produkálta, talán nem lesz baja. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#923) aphra2 válasza Winne (#922) üzenetére


aphra2
aktív tag

A szervoban van egy potenciométer az szokik beszarni , magától nem javul sajnos , szóval idővel egyre gyakrabban előjön, nálunk is csinálja néha , de megvárjuk mig kisarkosodik jobban a probléma :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#924) Winne válasza aphra2 (#923) üzenetére


Winne
nagyúr

Addig én se nyúlok hozzá, míg nem könyörög a megmentéséért az biztos. ;]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#925) 4ron válasza FET-MEN (#916) üzenetére


4ron
senior tag

Ha most vennénk kocsit, Astra G lenne a választás. Akkor pár éve viszont ez tűnt jónak anyagilag, a Punto II. Viszont Grande Puntorol eddig csak rosszat hallottam. Pedig szexi autó. Nem vagyok márkahű, tehát kb. mindegy, csak megbízható legyen és keveset fogyasszon :) Na meg nézzen ki valahogy.
Gondolkodtam saját kocsin, 90 körüli Mazda 323 igen jól néz ki, de ez már más téma.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#926) Geller72


Geller72
veterán

Van valakinek tapasztalata 166-os, 2.4-es JTD diesel Alfával kapcsolatban?

(#927) Gismo válasza 4ron (#925) üzenetére


Gismo
addikt

Pedig a Fiat csoportot a Stiló és a Grande punci húzta ki a dzsúzból.

(#928) Gismo válasza Geller72 (#926) üzenetére


Gismo
addikt

Népítéletet érdemes olvasgatni. Sajnos saját tapasztalat még nincs róla, de tervben egy 3.0 V6-os. (vagy Lancia Thesis 2.0 20VT)

(#929) 4ron válasza FET-MEN (#916) üzenetére


4ron
senior tag

Milyen felszereltségű a kocsid?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#930) FET-MEN válasza 4ron (#929) üzenetére


FET-MEN
veterán

SX. nem a full hanem az alatt eggyel. Tehát nem 4 elektromos ablak csak első 2 illetve nem 4 légzsák csak 2. Viszont ugyanúgy ködlámpás klímás lámpamosós stb.. sok ilyen cucc van benne.

Iphone 7

(#931) lorcsi válasza 4ron (#925) üzenetére


lorcsi
veterán

G asztra nekem a 190 centimhez nagyon kicsi volt és kényelmetlenek az ülései, kipróbáltam egyszer 300km-re
borzasztó volt a megane 2 után

(#932) Winne válasza lorcsi (#931) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez érdekes dolog, haveromnak is van és nekem is kicsi, talán picivel nálad is magasabb vagyok. Elől is nyomorgós az enyémhez képest és fejmagasságban is laposabb, beleért már a hajam a tetőkárpitba és idegesítő volt. Én pont ezért vettem anno Puntot, mert beültem, feltoltam a kormányt a legmagasabb állásba, ülés kicsit hátra és bódottá' volt. Mondjuk hozzá tartozik, hogy 3 ajtós.. :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#933) 4ron válasza FET-MEN (#930) üzenetére


4ron
senior tag

Nem lehet rossz. Viszont én ezek szerint nem vagyok nagy igényű. Ha van benne szervó kormány, 2 légzsák, 2 elektromos ablakemelő és ABS, az már elég. De mondjuk ha átülnék egy jobban felszerelt gépbe, mint pl. a haverom Stilo-jába, akkor lehet más lenne a véleményem :)

Xenont amúgy tényleg lehetséges 35€ körül venni? Mert a C5-be, ami a képen is van olyan lett rakva. Nem hiszem el, hogy lead akkora fényerőt, mint a egy gyári fényforrás és hogy olyan sokáig tud világítani. Pedig faszán néz ki.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#934) 4ron válasza lorcsi (#931) üzenetére


4ron
senior tag

Nekem pont, hogy a Punto kényelmetlen. Az ülések még nem is, hanem valamiért a lábam fárad el már 50km után is. Nem tudom úgy beállítani a távolságot, hogy ne fáradjanak el. Fura.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#935) FET-MEN válasza 4ron (#933) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nekem nincs ABS az cink lesz télen. Na mindegy :D Nem gyári xenont nem rakhatsz be mert itthon büntetnek érte.

Iphone 7

(#936) 4ron válasza FET-MEN (#935) üzenetére


4ron
senior tag

Tudom, hogy Magyarországon büntetendő. Nálunk úgy tudom nem, mert szervizek is foglalkoznak vele hivatalosan is. De ettől még persze vannak aggályaim. Viszont ő ennyiért vette...

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#937) Outlander válasza 4ron (#925) üzenetére


Outlander
őstag

Sorolj már fel légyszi rossz dolgokat a grandéról! :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#938) 4ron válasza Outlander (#937) üzenetére


4ron
senior tag

Szokásos Fiat-ra jellemző elektronikai hibák, például. Egyik ismerősöm folyamatosan ezekkel van tele. Anyaghasználat a beltérben az kritikán aluli (mondjuk engem ez a legkevésbé sem zavar). Kapásból ezek jutnak eszembe.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#939) Mawyx válasza FET-MEN (#935) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nekem ez az első ABS-es autóm, télen hívtam a szerelőt, hogy valami nem stimmel a kocsival, mert olyan fura a fék, hozzászoktam hogy drift van akár akarom akár nem. :D Azt mondta a Lada után ne csodálkozzak rajta hogy ez furcsa, de nyugodjak meg, nincs semmi baja és üssem be a netre, hogy abs :D

(#933) aaron111: használtautón láttam egy gyönyörű Stilo-t, ezüst kocsi fekete motorháztetővel, egyből megtetszettek az ívek rajta, aztán továbblapoztam a képeket és megláttam a hátulját, fujj. Élőben is nézegettem onanntól, de a hátuljával nem lehet megbarátkozni.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#940) Outlander válasza 4ron (#938) üzenetére


Outlander
őstag

Baromság...:U

Én az elsők között vettem, én kötöttem be a hifit és a riasztót is, ha lenne elektromos baj, már előjött volna..
pláne h minden bosch meg blaupunkt benne.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#941) 4ron válasza Outlander (#940) üzenetére


4ron
senior tag

Akkor szerencsés vagy :) Nekem bejönnek a Grandék, jó lenne nyerni sportfogadással egy kis lét és abból azt vennék :D Dehát úgy sem jön össze.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#942) Outlander válasza 4ron (#941) üzenetére


Outlander
őstag

Nem szerencs dolga, :U, mivel szenved a haverod?
Hátha tudok segíteni, van az ecuhoz majdnem minden, meg a grandepuntofan.hu is en csinálom.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#943) 4ron válasza Outlander (#942) üzenetére


4ron
senior tag

A havert képletesen értettem, idősebb ember, igazából apámnak ismerőse, csak néha eljön hozzánk és akkor mikor szóba kerül a kocsi, akkor megy a témázás a Puntókról. Neki ez munkaautója, kereskedelmi utazóként dolgozik.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#944) Outlander válasza 4ron (#943) üzenetére


Outlander
őstag

Értem, szaal akkor igazából nincs is semmi baj, csak ismerős "sír, sajnáltatja" magát :U..gondolom egy Bentleyből kellene árulni a tésztát?! :DDD
Képletesen persze...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#945) 4ron válasza Outlander (#944) üzenetére


4ron
senior tag

Valami olyasmi :D Meg ki tudja hogyan hajtja, ugye ez céges autó... Amúgy takarmányt árul :D :D

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#946) Outlander válasza 4ron (#945) üzenetére


Outlander
őstag

Na mondjuk a céges autó egy külön faj... :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#947) 4ron válasza Outlander (#946) üzenetére


4ron
senior tag

Igen, persze. De az alak elég megbízható, ahogy ismerem. Na de mindegy, szép autó a Grande :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#948) Winne válasza Winne (#791) üzenetére


Winne
nagyúr

Na itt van az előtte-utána kép, egyelőre fent van az új, de vannak még gondok sajnos... :(

[link] [link] [link]

Véleményeket szívesen várom. :)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#949) lorcsi válasza Winne (#948) üzenetére


lorcsi
veterán

nekem nagyon tetszik eza kis forma :)
auzt néztem, hogy mintha a külső visszapillantók sokkal kisebbek lennének a többinél

miféle gondok vannak vele?

(#950) FET-MEN válasza Winne (#948) üzenetére


FET-MEN
veterán

Szép gép. Diesel?

Iphone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.