Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link] :DDD


hobizoli

több drón kell ;P

(#402) george11 válasza Gismo (#399) üzenetére


george11
senior tag

Nem a sugárhajtásra gondoltam, hanem arra, hogy a ''tuningautók'' java része abból áll, hogy:
1: nagykerék(suzukira 17-es, gófnégyre 19-es)
2: főődigültet ( szigorúan csak rugócsere, mert a teljes futómű már drága lenne)
3: valami nyitott dob(lehetőleg legalább 2, de inkább 4 véggel...) hurkatöltő feeling
4: kövér zene (mindegy milyen, csak a mély nagyot szóljon, meg zörögjön tőle a rendszámtábla)
5: fólia ( fullfekete, se ki sem belátni nem lehet)
6: ''sport''légszűrő ( ettől aztán megy ám, mint az állat, takarítani mindig elfelejtik, és hazavágja a motort)
7: ledes bizbaszok (égő lenne enélkül a dico előtt nyomulni, gyökkettővel, padlóra tekert zenével. A merészebbek strobit is tesznek + ide-oda neon)
8: króm rendszámkeret(ezt gyakran kell cserélni, mert a gőzborotva lehozza róla a cuccot)
9: fél négyzetméteres szárny, spoilerek.... (minél több/nagyobb, annál jobb)

És ettől már racsing is lesz a gép :DDD

Aki gyorsulásra ''gyúr'', az ott kezdi, hogy az ilyen dolgokat kivágja a kocsiból :U
Erre akartam csak utalni :B


Nem kell félreérteni nem vagyok az optikai tuning ellen, csak nemtom mit keresnek a versenypályán :)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#403) hobizoli válasza Gismo (#399) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat ne hari, de engem a jet-car meg a tobbi balfasz betetmusor kib@szottul nem tud erdekelni egy rendezvenyen sem. A rendezveny nem ezert van egyebkent sem, ha orakat allnal a sorban, mert most gumigetes van, meg most srteetfightrekedes, aztan meg a jon a jetcar mar harmadszor, es azert allsz megint 20percet egy helyben, kozben meg a motorosok is jonnek egy 40-50percet, akkor megertened. Nem egyszer elofordult, hogy amire a sor vegerol a elejere ertem a motorok mar 2x lefutottak a sajat idocellajukat, mert ezek a betetprg-k veletlenul sem az o idejukbol mennek am. Aztan igy 3 orat is siman eltologathatod az autod egy kanyarert. Otthagyni nem igen hagyhatod ott, mert ha kiall vki eloled, mert beleunt ebbe a varasba, akkor elorebb megy a sor, es beeloznek. Pedig a sor nem olyan hude hosszu am, ~150m, ami 35 auto hossz es ugye kettesevel allnak parban. Ebbol kiszamolhatod, hogyha egy paros max 1 percig van a palyan, a stageelessel, indulassal, lefekezessel, mindennel egyutt -de addig nincs-, 60-65percenkent akkor is sorra lehetne kerulni...es megsem


hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#404) george11 válasza hobizoli (#401) üzenetére


george11
senior tag

Na jó, de gondolom piszkálva volt a turbo is rajta ;]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#405) hobizoli válasza george11 (#404) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nincs, mindket auto tokgyari.



hobizoli

több drón kell ;P

(#406) george11 válasza hobizoli (#405) üzenetére


george11
senior tag

Akkor jót tesz neki a turbo.
De olyan, mintha a VTI-t nem is pörgetné rendesen a gyerek. Kis fordulaton az elég döglött.

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#407) hobizoli válasza george11 (#406) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat en erre neked most mit mondjak :DDD ? Pedig az 161LE-s...

Egyebkent kihuzattak mindketten


hobizoli

több drón kell ;P

(#408) Gismo válasza george11 (#402) üzenetére


Gismo
addikt

Ezek még többnyire próbálnak ráérezni az ízére, és aztmondom h valahol elkell kezdeni (meghát valahonnan szerválni kell a mentális lóerőket, hogy kimerjen gurulni a pályára)!
S télleg hálistennek egyre többen vannak a komoly versenyzők!

[Szerkesztve]

(#409) commanDOS válasza george11 (#402) üzenetére


commanDOS
senior tag

Na ezzel 1000%-ig egyetértek :DDD :DDD énis ígylátom, és a röhögő görcs elkap az ilyen ''tuningcsodák'' láttán én még hozzátenném a krómszínű tükörházat meg a krómszínű műanyag dísztárcsát, mai laól kilátszik a lemezfelni fele :DDD és ezek szoktak arcoskodni, hogy milyen gép van a seggük alatt, közben meg egy izmosabb gyári gép, lazán legyorsulja a lámpánál :D
Én azt vallom, hogy az a jó gép, mait nem kell tuningolni, mondjuk egy 2.0TS-hoz már nem nyúlnék, kívülről meg bármit raknék egy alfára csak randább lenne, mint a gyári, mert kár hozzányúlni, az úhy szép, ahogyv an, minden más röhelyes.

Nem egészen totyik téma, de valahol idevág.:
Az idióta tuningolós műsorokat is utálom, ahol telerakják az autót tuc-tuc cuccal, raknak bele playstationt meg nyóc lcd-t, leültetik, lepingálják, az egész alatt meg szanaszét van rothadva a kaszni. na az aztán gyönyörű, szintén a vicc kategróiába sorolnám.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#410) Gismo válasza commanDOS (#409) üzenetére


Gismo
addikt

a króm tükörházet én nem sorolnám oda, ahogy pl a krómtükröt se! az nem gagyi tuning, hanem az autó csinosítására szolgál! ellentétben a spinneres krómdísztárcsa, a kékledes szelepsapka, krómozott GPS álantenna...
Egyébként Alfát tuningolni csak komolyan vagy sehogy!
1 komoly tuning, ez gyönyörű és megy is: [link]

(#411) george11 válasza Gismo (#408) üzenetére


george11
senior tag

Akkor sem értem.
Ha gyorsulgati akar ''ráérezni az ízére'' , akkor ne tegyen az autójára semmit (max kisebb átmérőjű kereket a hajtott tengelyre).
Kárpitok kidob, pótkerék kidob, rajthoz úgy odaállni, hogy csak 1-2 liter legyen a tankban.
Aztán jöhet egy kemény futómű, aztán kpufogó( teljes rendszer leömlővel együtt különben annyit ér, mint halottnak a csók), szívósor, nagyobb befecskendezők, és a végén ehhez hozzáigazítani a vezérlőegységet, benzinnyomást etc.

Na így lehetne a gyárinál jobb eredményeket elérni kicsi pénzből.
Számolj utánna, hogy ez az egész tuning megvan egy spoilerszett+felni-gumigarintúra árából.
És így igaz, hogy nem olyan villantós a gép, de a gyári gépeket alázza.

Aztán ha ez után úgy érzi/marad pénze, akkor tegyen rá vasalódeszka aluszárnyat, meg akármit :)
:R

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#412) Gismo válasza george11 (#411) üzenetére


Gismo
addikt

Hát igen csak sokan elbazák a sorendet, és ha elkezdenék kipakolni az autó belét, apuci bepöccenne és nem is lenne olyan ''villantós'' autó!

(#413) george11 válasza Gismo (#412) üzenetére


george11
senior tag

:DDD
Apuci autója nem gyorsulgatásra való.
Vegyen egy régi Civic-et, vagy egy 1500-ös Ladát. Ezekkel is lehet ám szépeket alkotni, ha jó kezekbe kerül :R
(bár még lehetne tovább sorolni .... Renault 5 Turbo, Clio 1,8, Corsa/Kadett GSI, Swift Gti stb.)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#414) george11


george11
senior tag

Idefér egy UP?
Nagyon süllyed a téma :F

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#415) Gismo


Gismo
addikt

Nah énis betolok ide 1 upot...!
Valaki megy márc. 5.-én jégre csúszkálni?

(#416) Zozzant


Zozzant
addikt

na most találtam ezt a topicot:) örömömben be is írom az emlékeimet hogy gyarapítsam a történelmet:)
Volt egy Fiat Uno-m, 1985-ös, 999cm3, Fire motor, 165/65R13 B330 Bridgestone gumikkal.
Szóval ez egy atom kis autó volt, 700 kilóra jutott 45 LE:) ment mint a golyó csak kellett neki pörgetni, motorjának semmi baja nem volt, elosztófedelet cseréltem és gyertyákat összesen ennyi, a motorja és a gumijai értek a legtöbbet, amúgy mind a 4 torony kirohadt lyukasra, küszöböket kellett cserélni, gyújtáskapcsolót kellett cserélnem mert nem forgott a kulcs, lengéscsillapítókat is cseréltünk, a féltengely elkopott a gumiharangnál így ott csöpögött az olaj, bontóban vettem másikat de már nem cseréltük, kipufogó szétrohadt, hátsó ajtó szétrohadt, aztán végül eladtam, annyiért amennyiért a gumikat vettem:)
Ennek az autónak volt lelke, nagyon szerettem, annak ellenére hogy ennyit kellett vele foglalkozni, még éreztem hogy autózok, és a tanyára is bármikor kimentem vele, múltkor néztem még forgalomban van, pedig 2 éve adtam el! Egyébként szivesen megtartottam volna, de nem volt 2 garázsom...
Most japán autóm van de lehet hogy a következő megint fiat lesz, FIAT az egy szimbólum.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#417) lanyosjani


lanyosjani
újonc

Szasztok!
Szeretnék én is ide irogatni nektek a tapasztalataimról.(Nem olyan ember vagyok aki azt mondja,hogy szar az olasz autó és soha sem volt neki ilyen autója)Szóval nekem volt Wolksvagenem is ami 3 éve kora ellenére több próblémával rendelkezett mint a 10 éves Lancia-m.Volt nekem Dedrám 1.9TD,Most meg Egy Lancia Kappám van eggyikkel sem volt annyi bajom mint a Wv-vel.Plussz rengeteg extrával van tele alapból ami a németekhez csak kemény plussz pénz ellenében juthatunk hozzá,nameg az olasz autók kényelmesek is.A személyes véleményem,hogy az olasz autók nem rosszak és nem megbízhatatlanok.Erre a legjobb példa,hogy a jövőben is Lanciám lessz.Egyenlőre ennyi.
Kellemes ünneplést mindenkinek!!!

(#418) Gismo válasza lanyosjani (#417) üzenetére


Gismo
addikt

Van már konkrétan 1 típis ami lesz a Kappa után vagy jöjjön akármi a jövőben úgyis az lesz?

(#419) lanyosjani válasza Gismo (#418) üzenetére


lanyosjani
újonc

Egyenlőre egy lybra sw,amit időközben már meg is vettem 2,4JTD(140LE).Persze a Kappa is marad még.Ha lessz a Lancia-nak hasonló méretű kombija mint a lybra akkor a jövőben is ezt a márkát választom,de amíg a lybra bírja addig ő lessz az autóm!

(#420) Gismo válasza lanyosjani (#419) üzenetére


Gismo
addikt

Húú! abszoltú jó választás!
Nekem is mindig is tetszett a Lancia Dedra és attól fiatalabb autói!

(#421) gerike1


gerike1
csendes tag

Hali ma 1 fiat punto 1,3mjt a verdám 2004 05 tgk amit lehetett az utastrbe beraktak/clima,el.ablak 2 légzsák,ülés magasság állítás/ nem 1 repülő gép 75le de még climával is 165km/h a vége :Y Ez a megtartós alaktrészért szaladgálós otthoni autóm.A lybra óriási bár csak olyan volt amibenn 1,9jtd 110 le volt 6 os váltóval de az elejét úgy hoztam külön mert az hiányzott,viszont 1 évalatt semmi gondom nem volt vele.A Lancia Thesis 2.4 JTD ÓRIÁSI és ha már egyedinek kell lenni akkor az az alcantra bőr,aut váltó,beépített teló,és gyönyörű :C 3-4 milláért már van

[Szerkesztve]

Gerike-MAV=1-1

(#422) isubrava válasza #16741888 (#45) üzenetére


isubrava
újonc

Hello.
Nekem is ugyanilyen kocsim van, hibák vannak és lesznek is vele.
Ami megütött az, hogy miért ócsárolod ennyire?
350 fizettetek? tudod miért mert pancserok vagyok!
Ugyenez történt velem is de érdekes én megúsztam 70 ből és még a szelepek is kilettek cserélve.És minden uj plusz a szervízben csinálták.1.4 12 szelepes a kocsim.Szóval előbb informálódj mint fikázz.
Köszi

(#423) Gismo


Gismo
addikt

Alfa-Honda talira megy valaki? Most szombaton lesz Kiskunlacházán!

(#424) Gismo


Gismo
addikt

képeket akartam betenni az új bravo-ról... de kicsit nagyok lettek szal inkább linkelek!
[link]
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#425) Gismo


Gismo
addikt

sztem oltári gyönyörű!

(#426) Gismo


Gismo
addikt

senkinek nem tetszik?

(#427) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

[link] Május 19-én szombaton egy PH!-s autós találkozót tartunk Esztergom mellett a PH!-s Opel-es és a PH!-s VW konszern topik tagjaival.
Ha van kedvetek és lehetőségetek, gyertek el Ti is!

:R :R

Press any key to continue ...

(#428) venember83 válasza Gismo (#424) üzenetére


venember83
nagyúr

Kicsit Grande Punto-s, de aranyok valahogy jobbak, mivel hosszabb igy nem latszik annyira, h milyen magas. Belsoben talan kicsit zavaro az a fenyes kozepkonzol, giccs hatarat surolja, legalabbis nalam. Nehez igy kepekrol velemenyt mondani, majd a valos eletben ha latom. Mindenesetre keves ronda olasz autot lattam, mindegyikben van valami szep, de lehet, h az en OS-emben van valami olaszoman virus :DDD
Fene tudja, ennyi penzert inkabb 1 fullos ts-os alfa 145 + marad penz majalisozni is, ugy jo alaposan ;]

[Szerkesztve]

(#429) Zozzant


Zozzant
addikt

Mit szóltok a Fiat Linea-hoz? Nekem ránézésre bejön...
[link]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#430) Gismo válasza Zozzant (#429) üzenetére


Gismo
addikt

Nekem is tetszik!
A Fiat Albeához képest elég nagy fejlődést mutat, mondjuk nekem az Albea is tetszett!

(#431) Gismo


Gismo
addikt

Az új Lancia Delta-ról tud valaki valamit? Nagyon eltűnt!

(#432) Gismo


Gismo
addikt

:Y

(#433) Zozzant


Zozzant
addikt

szombaton megnézem a Linea-t, nyílt nap lesz...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#434) Bvary


Bvary
újonc

Sziasztok !

Van egy 15 éves Fiat Lancia autóm, sajnos elkövettem azt a hibát, hogy kifogyott a benzinem. Úgy tudom, hogy egy bizonyos benzin mennyiség után automatikusan letilt az autó. Mennyi ez a benzin mennyiség tankoltam bele 6 liter benzint mégsem indul be.
A tanácsotokat kérem.

Köszi

Bvary

(#435) Zozzant válasza Zozzant (#433) üzenetére


Zozzant
addikt

nem néztem meg... soha semmi fontosra nem érek rá, ha valaki viszont tapasztalta, mesélhetne

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#436) chungee


chungee
addikt

Kérdezni szeretnék:
Palio Weekend kombis 1,2-es motorral 1999-2001 modellek mennyit fogyasztanak kb?

(#437) Zozzant válasza chungee (#436) üzenetére


Zozzant
addikt

fogalmam sincs, nincs tapasztalatom, de alulmotorizáltnak tűnik így gyanítom hogy nem keveset (7-8-9 biztos)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#438) venember83


venember83
nagyúr

Reg jartam itt :))

Nincs valakinek egy autoja, amit berbe adna, h vigyazzak ra? Eljarogatok vele, ide-oda, neha megtepem a fulet, mindezt csak felebarati szeretetbol, mert ugye egy kocsinak az a legrosszabb ha csak egy helyben all :))

chungee: városban 10 alatt ne is reménykedj, főleg ha haladni is akarsz. Kint min 6,5-7.

[ Szerkesztve ]

(#439) Gergello válasza Zozzant (#429) üzenetére


Gergello
addikt

Grande Punto sedan. Mondjuk nem baj, mert a Grande Punto szerintem egész jó. Faternak van egy, 1.3 Multijet Emotion vagy nem utdom milyen felszereltség, 90ló,bőrkormány,2 zónás klíma,alufelni. Egész aranyos, bár nekem a japán autók jobban bejönnek.

(#440) geree@bl


geree@bl
aktív tag

Hali mindenkinek!

Fiat Uno 1.1 '92 Elegansa.
Ilyenem van, nemrég lett az enyém.
Nagyon szép állapotban van, gondosan karbantartotta az előző tulaja.

Egy kérdésem lenne, amit sehol sem találok:

Az eőző tulajnak igazából fogalma sem volt, hogy mekkora a tank. Annyit mondott, hogy 20liter... na ekkor körberöhögtük gyorsan :DDD
Valaki tudja pontosan, hogy mekkora? Nem szeretném így tesztelni, hogy ottmaradjak valahol :R

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#441) Zozzant válasza geree@bl (#440) üzenetére


Zozzant
addikt

85-ös Uno-mnak 42L volt, szerintem ennek is annyi, 5-7 L amikor a sárga kigyullad.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#442) zoo8800


zoo8800
veterán

Ha olaszból valamit, akkor csak pizza!!! :DD
Kb. 10 éve volt egy kölcsön Alfa 6 2.5 TDnk. Semmi nem működött rajta. De baromi kényelmes volt, és megnézték az emberek. :K

rip and tear, until it is done

(#443) SPF


SPF
senior tag

1.1-es Puntoja van valakinek?

(#444) venember83 válasza SPF (#443) üzenetére


venember83
nagyúr

:(

(#445) Chieftec


Chieftec
őstag

Csaladban eddig: 2 kispolak, 4 uno, 2 punto, 1 brava. :DDD Ennek hatasara vagy ettol fuggetlenul de enis olasz fan lettem. Coupet vagy Bravot HGT 1 et szeretnek. De egyre inkabb a Coupe fele huzok, van itt valakinek valamelyik? Amugy sztem ez volt a 2 legnagyobb dobasa a Fiatnak. Full sport, Fiatalos, gyonyoru design, eros motor. Amivel rendesen megelozte a korat.

(#446) Chieftec


Chieftec
őstag

Leghuteses Alfa az milyen lehet?
[link]

(#447) venember83 válasza Chieftec (#446) üzenetére


venember83
nagyúr

Milyen lehetne? Állat :DD Gyönyörű, érzéki, gyors.

(#448) Chieftec válasza venember83 (#447) üzenetére


Chieftec
őstag

Az oke de azt hittem a leghutes a Trabival elmult orokre..

(#449) virkir válasza Chieftec (#448) üzenetére


virkir
veterán

A víz-levegő, és a levegő-levegő hűtők közül a tervezők a 8 hónapos tesztsorozat végén az utóbbival szerelték modelljüket,
Ha már érdeklődsz az autók iránt akkor figyelmesebben olvashatnál.
Itt az intercooler hűtéséről van szó.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#450) Gismo válasza Chieftec (#445) üzenetére


Gismo
addikt

Hát igen! Az egy zsebferrari. Gyönyörű, és ha turbós motorral veszed, akkor nem nagyon van ellenfele és az előzéseken is gyorsan túl lehetsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.