Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Gismo válasza venember83 (#447) üzenetére


Gismo
addikt

ennyi!

(#452) PyroS válasza Chieftec (#445) üzenetére


PyroS
senior tag

Üdv mindenkinek.
Elősször én is egy Fiat Coupet akartam venni a Fiat Tipóm helyett de aztán elcsábultam.Így most egy Alfa Romeo 156 2.4 JTD hajtok már lassan 2éve.Alfa Amore :C .

(#453) Gismo válasza PyroS (#452) üzenetére


Gismo
addikt

Azis jó választás!
Mik a tapasztalataid a megbízhatósággal kapcsolatban?
Én az 1.9Jtd(150ló) ráncfelvarrott 156-ost próbáltam régen. Azóta is öröm visszagondolni rá.

(#454) PyroS válasza Gismo (#453) üzenetére


PyroS
senior tag

Röviden és tömören:nagyon állat,imádom.Csak a "jó" magyar utakat nem szereti a futóműve.Az enyém "csak" 140Le :DD de nagyon megy.Motorikusan nagyon jó konstrukció.A futóműve isteni :DDD .Ja és nagyon gyönyörű autó.Íme ez az enyém:[link]

Ja és vigyázni kell vele mert Fertőző :DD .

[ Szerkesztve ]

(#455) Gismo válasza PyroS (#454) üzenetére


Gismo
addikt

Gyönyörű!
Igen énis úgy hallottam hogy a futóműve a legérzékenyebb pont.
Én a ráncfelvarrott 156-ost tudtam kipróbálni és aztis csak azért, mert egy autókölcsönzőé volt s a check engine lámpa elkezdett világítani és ahol dogozik fater fiat szervízbe hozták és kulcsal forgalmival ott hagyták. Ezért itt és most :R nekik :D
A vírussal kapcsolatban meg csak idő(és pénz) kérdése hogy énis fennlegyek Alfaamore-n.

(#456) PyroS válasza Gismo (#455) üzenetére


PyroS
senior tag

Látom téged is megfertőzött :C .Az enyém csak egy 1999-es de fekete Momo bőrbelsős.Nagyon kényelmes viszont nyáron elég izzasztó a bőr :O .A futómű meg a magyar utak miatt kopik ennyire.Viszont iszonyatos kanyarsebbesége van pedig az enyémbe nincs is betéve az ültető rugószett.

(#457) geree@bl


geree@bl
aktív tag

'92-es Uno Eleganza-hoz valakinek szerelési kézikönyve? :)

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#458) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van valakinek tapasztalata Punto etanollal hajtása témakörben?

https://www.coreinfinity.tech

(#459) Chieftec válasza PyroS (#452) üzenetére


Chieftec
őstag

Grat a kocsihoz! Alfak is nagyon bejonnek de a Coupe ritkabb azert valasztom azt. Ha tobb penzem lenne akkor meg Brera!! 20-30 milas nemet csodak fel se tunnenek mellette. ;]

(#460) PyroS válasza Chieftec (#459) üzenetére


PyroS
senior tag

Hello.Thx.Nagyon szép a Coupe is, a Brera az meg egy állat :DDD .

(#461) Gismo válasza PyroS (#460) üzenetére


Gismo
addikt

Főleg így: [link]

(#462) Chieftec válasza Gismo (#461) üzenetére


Chieftec
őstag

Lattam Veszpremben egy pirosat! Pirosnal 40-50 kocsi kozul is kitunt mint az allat vagy inkabb a tobbi fel se tunt. Nagyon vitte az emberek szemet a b megalloban. :DDD

(#463) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok.

Hátha Ti tudtok segíteni. Van egy Uno-m (1.5ie sx), amiben elkezdett rakoncátlankodni a világítás, konkrétan valahol a bajuszkapcsoló környékén van problémám. A vezetékeket már átnéztem, azok jók, ezért tutti a kapcsoló a ludas. Ismertek valahol közép Mo-n (BP-től lefele....Érd, Ercsi, Dujv., Dunaföldvár, esetleg még Székesfehérvár és környéke) jó autóbontót, ahol lehet kapni Uno cuccokat halomszámra? Ami itt van (Dunaújváros) az nem nagy segítség, sajnos alig akad valami. A kocsit napi szinten melóba járáshoz használom (éjjel is) nem eshet ki a világítás hibája miatt...nagyon fontos lenne.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv!

(#464) lacam válasza lacam (#463) üzenetére


lacam
aktív tag

Senkinek még tippje sincs, hogy hol lehet közép Mo.-n "uno temető"? :U

(#465) szuszmo


szuszmo
csendes tag

Sziasztok!
Én új vagyok még itt köztetek. Olvasgattam a hozzászlásaitokat, látom teljesen megoszlik a véleményetek. itt egy link, amit érdemes megnéznetek, mert itt minden olasz autóról olvashattok, mielőtt rátaláltam az oldalra, azelőtt mint autó tulajdonos nem gondoltam volna, hogy olasz autót választok. Nagy segítséget nyújott nekem, amikor autóvásárlás előtt álltam, hisz itt ezen az oldalon az autókról teszteket is írnak, és sok más érdekességet is találtok :) www.italiaspeed.hu jó böngészést kívánok hozzá. Még valami! Szetrintetek mi a legfontosabb, a nyomaték vagy a lóerő??:)

(#466) szuszmo válasza lacam (#464) üzenetére


szuszmo
csendes tag

www.italiaspeed.hu itt megtalálsz róla minden információt:)

(#467) FlasH-BacK válasza szuszmo (#465) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Hello!
Köszi a linket, ismertem már korábban is, de most néztem a leírásokat, tényleg jók.
Egyébként szerintem így konkrétan nem lehet eldönteni a nyomaték vs lóerő témát. Lévén hogy a kettő nincs is egymás nélkül. De talán hétköznapi (városi) használatra egy nyomatékos, ám nem sok lóerős (pl dízel) motor is elég. Viszont ami meg sok lóerős, de kicsi a max. nyomatéka, vagy magas fordulaton adja le, azzal nehezebb közlekedni, mindig fordulaton kell tartani, és ugyebár akkor még sokat is eszik.

A legjobb egy jó sok köbcentis, legalább 6 hengeres benzinmotor, az padlótól plafonig tol! Főleg ha olasz :K

(#468) szuszmo válasza FlasH-BacK (#467) üzenetére


szuszmo
csendes tag

Szia!
Örülök,hogy tetszenek a leírások, én sokat böngészem az oldalt, mert nagyon sok érdekességet megtalálok az olasz autókról, és a nyereményjátékon is nyertem :D . Megint van egy újabb nyereményjáték, próbáld meg te is, veszteni nem vesztesz :)) :DD

Lehet vitatkozni a nyomatékon és a lóerőn, de igazad van, mert egyik sincs meg a másik nélkül. Ezzel kapcsolatban vitába szálltam már: http://www.italiaspeed.hu/forum.php
Gyere kapcsolódj be a fórumba, én ott is fent vagyok :B

(#469) FlasH-BacK válasza szuszmo (#468) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Hali!:)
Köszi, lehet megpróbálom. Fel vagyok iratkozva a hírlevélre, csak sose olvasom el. :B De majd ezentúl figyelem a nyereményjátékokat.:)

(#470) szuszmo válasza FlasH-BacK (#469) üzenetére


szuszmo
csendes tag

Érdemes olvasni, mert a legfrissebb hírek, cikkek, tesztek vannak benne:) Én sem olvastam az elején, de egyszer számomra érdekes dolgot közöltek benne, és azóta, olvasom folyamatosan:)
Nagyon jó nyereményjátékok szoktak lenni rajta, igaz még csak egyszer nyertem, de próbálkozok tovább :))

(#471) HEBI


HEBI
senior tag

Nekem egy Lancia Kappám van 1,5 éve. Mielőtt bárki bármilyen kijelentést tesz Lancia ügyben legalább egyet nézen meg vagy próbáljon ki!
Az olasz autó ha általánosítunk olyan mint egy szerelem: kortalan, folyamatos törödést igényel, viszi a pénzt, de amit nyújt...
A Kappa pl. simán partiban van a három német márka nagyobbjaival ha a korabelieket nézzük minden téren. Mára sajnos a Lancia elhanyagolt márka lett, talán ha a Fiatnak megint megindul a szekér jelenhetnek meg újabb modellek. Addig is aki nem ismeri nézzen utánna pl. a Thesis-nek. No comment. Melyik német-olasz-franci-japán tud ilyet?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#472) FlasH-BacK válasza HEBI (#471) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Én is azt vallom, hogy olyanok mint a szeretők: ha nem törődik velük az ember, csak (ki)használja őket, megmakacsolják magukat. Viszont ha tényleg nem sajnálja rá a pénzt, és jó minőségű alkatrészekkel szervizeli, örömét leli benne.
Aki olasz autót vesz, mérlegeljen előtte, hogy képes-e mindent megadni neki, amire "szüksége van".:)

(#473) Integrale válasza FlasH-BacK (#472) üzenetére


Integrale
veterán

Autó = olasz
nem holmi német / japán vacak
Már a sokadik olasz autónk van, és egyikkel sem vol semmi probléma (és nincs is)
Lancia Prisma ' 84 1.6 ami kapható volt extra az megvolt benne. (ha nem volt, törve vagy barbár szerelő keze alá adva akkor nem rohad! lásd galvanizált kasztni.
Fiat Croma 2.5 D bőr, klíma, full full
Lancia Dedra 2.0 ie
Lancia Dedra 1.9 tds elektromos ülésen kívül minden benne!
Szépek, kényelmesek, és csak olyan ember alatt esik szét, aki lexarja az autóját.

Best: Lancia Delta S4 (rally verzió)
1800ccm ,4 henger
turbó+kompresszor (a volkswagen vajon kiről koppintott?)
550-600le
2,4 sec 0-100 km\h murváról

"Bad reklám is reklám too"

(#474) FlasH-BacK válasza Integrale (#473) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Szép kis lista:)
Osztom a véleményed, a Prismát nem tudom mennyire rozsdásodik, de azért némelyik '80-as évekbeli olaszról elmondható, hogy inkább a mediterrán éghajlatra tervezték, ahol nem áll egész télen a hóban a kocsi meg nem marja ki az útra szórt só... De persze ugyan ez elmondható a többi márkáról is, szóval az olaszok semmiben se rosszabbak.

Egyébként, ha még nem mondtam volna, én Alfa 75-ben utazom, már a 3.-at koptatom:)...

(#475) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

A diesel Fiat Tipo-al mik a tapasztalatok?

Pl:

Fiat TIPO

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#476) FlasH-BacK válasza AMD Power (#475) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Hello!

Szerelő ismerősnek is diesel Tipo-ja van, igaz még az 1.6-os szívó. Az kicsit gyenge, de amúgy a kocsival nincs különösebb problémájuk. (persze szakértő kezekben ez nem meglepő)
Viszont a mi Ducatonkban ugyan ez az 1.9 td moci van, és ha jól be van állítva akkor elég bika!
Általánosságban, szerintem a legproblémásabb rész az elektromosság, de át kell nézni alaposan megvétel előtt: biztosítéktáblán, motortérben mennyi a kókányolás, minden működik-e, stb. Meg a kasztnit, a képek alapján amit linkeltél kicsit rohad a bh sárvédő íve...

(#477) AMD Power válasza FlasH-BacK (#476) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem elég a sima szívó diesel is. Külsőre nagyon bejönnek nekem ez a Tipok. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#478) Davey7


Davey7
senior tag

Fiat puntohoz (7éves) nem tudja esetleg valaki hol lehetne sebváltófejet(a kis gombóc) venni? Mert letört szegényke....

(#479) Integrale válasza FlasH-BacK (#476) üzenetére


Integrale
veterán

az nem 1.7szívó akart lenni?
mert 1.6 sízel az német!

"Bad reklám is reklám too"

(#480) FlasH-BacK válasza Integrale (#479) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

dede elírtam. :B

(#481) illu


illu
tag

Hi

Pont akartam nyitni egy Fiat linea topicot hátha pörgősebb lesz de sajnos bezárták, ezért itt tenném fel azt a kérdést amit ott szerettem volna az adott témáról, tehát;

Érdekelnének a vélemények és tapasztalatok ezzel az igen új kocsival kapcsolatban! Főleg akinek van már ilyen autója, bár mindenféle vélemény jöhet! Külső, belső, teljesítmény, esetleg időtállóság külsőre, milyen árban érdemes, milyen felszereltségűt venni. a jövőben mennyit zuhanhat az ára!? és stb... és stb...

[ Szerkesztve ]

(#482) cromamania01


cromamania01
újonc

Üdv mindenkinek!
Fiat croma 1.9TDI 1994-es töl érdekelne. Ha tud valaki valamit irjon vissza! :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#483) cromamania01


cromamania01
újonc

.

[ Szerkesztve ]

(#484) FlasH-BacK válasza illu (#481) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Hali!
nézegesd a totalcar.hu/nepitelet oldalt, ott tuti vannak vélemények!
amúgy olasz autók értékvesztése általában nagyobb mint a többié, de lehet hogy az újaknál már nem annyira vészes, főleg fiatnál.
Ja és van totalcar-on teszt is a lineárol!

(#485) Chieftec


Chieftec
őstag

Huhh de regen voltam it!!

Lassan oszejott a zseton egy Bravora (regi), muterral vennenk kozosbe. En 2 littyos HGTt akartam muter beintett ugyh egy 1,2 es lesz belole.. :U Mind1 a kovetkezo Coupe lesz!!

(#486) jaszyyy


jaszyyy
újonc

Sziasztok,én még új vagyok itt,de szeretnék szolni a nagyképű német autósokhoz. Az első német autóm egy 26 éves fiesta volt.szerintem jó kocsi. A második életem álma egy calibra.{akkor rohadt volna le a kezem amikor pénzt adtam érte}. A szüleimnek másfél év múlva sikerült rábeszélniük hogy adjam el.Beszámoltattam egy Punto II-be.Eleinte nem akartam megvenni,mert 1.2 8v,de mégis megvettem,mert 4 éves volt,ráadásul első tulajtol.A szüleimnek Peugeot volt. Hazahoztam a kocsit,rá 2 hétre a faterék is hazaállítottak egy Punto II-vel. Szóval már 2 van. Az övék 7 éves és 1.2 16v. A fogyasztásuk 4.5 és 5.5 között van klímával.{igaz nem egy sportgép,de megy} A kocsimra amit költöttem:olajcsere,ablaktörlőlapát,90 ezernél vettem ki a gyári fékbetétet és a gyertyát. A faterék még csak egy aksit vettek bele+olajat.Mind a két autó kb 1 éve van nállunk,én kb 30,apáék kb 20 ezret mentek vele.A fater mestervizsgás autószerelő,és régen adtuk vettük a kocsikat. Volt Fiat,Alfa,BMW,Subaru,és még ki tudja milyen még. Szeretnék énis egy BMW-t,de sajnos nem engedhetem meg magamnak. A következő kocsim valószínüleg az új Bravo lessz.Az a véleményem hogy van német és olasz kocsi között is jó meg szar is. Ha tévedek,akkor mi mind a két kocsival kifogtuk. A Fiat olcsó kategóris,kisfogyasztású autó. Néztem olyan évjáratú 4-es golfot mint az enyém kb olyan felszereltséggel mint a z enyém,de az nem 1.2 misi,hanem több mint 2 misi. Szerintem nem rosszak. Ja és ráadásul a múlthéten a hugomék is vettek egy Bravot, 1.2 16v. Peströl Nyírbátorig 4.8 átlagfogyasztás jött ki.{120-130 km/h} Szerintem éljenek a Fiatosok. {a szerelőműhelyünkbe ált már sok szar német autó}

(#487) Chieftec válasza jaszyyy (#486) üzenetére


Chieftec
őstag

1,2 Bravo varosi fogyasztast irhatnal nekem! Kozeljovoben akarok venni egyet! Az isten a Fiat Coupe na ezt tobbre tartom barmelyik nemet szarnal!! Nagy almom h egyszer egy ilyenben uljek! 94 es design!!



(#488) jaszyyy válasza Chieftec (#487) üzenetére


jaszyyy
újonc

Még nemtudom pontosan,de majd megkérdezem. Eddig azt monta hogy kb 6 liter.

(#489) jaszyyy válasza Gismo (#451) üzenetére


jaszyyy
újonc

Képfeltöltés test!!!!!
http://kepmegoszto.extra.hu/?kep=537380477.jpg

(#490) Foxi


Foxi
senior tag

Alfa 75-el van tapasztalata valakinek? Elég olcsók, talán még nem reménytelen feltámasztani egyet :)

(#491) fekeandras válasza Chieftec (#487) üzenetére


fekeandras
őstag

Az 5hengeres turbónak brutális a hangja.Abba tényleg bele lehet szeretni.főleg ha még egy nagyobb lefújószelep is ott figyel rajta.

(#492) HEBI válasza fekeandras (#491) üzenetére


HEBI
senior tag

Nekem a Kappában is az 2.0 20V van, ami a coupékban. Igaz nekem csak szívó, nem turbós, de a hangja az 10-ből 11 embernek nagyon bejön, pedig minden gyári. :)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#493) Chieftec válasza HEBI (#492) üzenetére


Chieftec
őstag

Kicsit komoly mocik ezek!! Bravo HGT be van meg ez en most abba vagyok belezugva!!

Neked Kappában 5. ben 100 nal mennyit porog, mert neztem Bravonal fl elott 3000, utana 2900 de ez eleg sok sztem..

(#494) Winner_hun válasza DrSoul (#127) üzenetére


Winner_hun
félisten

hupsz, ez pü akart lenni:B

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#495) Gismo válasza Chieftec (#487) üzenetére


Gismo
addikt

Húúúde egyet tudok érteni veled! 2.0 20VT az isten!
Énis ilyet akarok majd venni!
Első dolgom lenne (remélem hogy a lenne lesz-re fog cserélődni) 1 választható folytású kipufogó ( persze a hangja is választható lenne :D 2 állás közül) meg 1 rajtprogis szoft, aminek az alapjárata olyan mintha lájtosan rúgdosnád a gázt.

(#496) Gismo válasza Gismo (#495) üzenetére


Gismo
addikt

Amilyen ebben a videóban a 4. perc körül a fehér suprának is az alapjárata. Tuti megcsináltatnám olyanra. Állati jó.

(#497) Gismo


Gismo
addikt

Jahh és ezt sem árt megnézni.

(#498) Gismo


Gismo
addikt

Próbálta valaki az új Lancia Deltát?

(#499) aphra2 válasza Gismo (#498) üzenetére


aphra2
aktív tag

Én csak a régit, az INTEGRALE-t, :DD de az nagyon állat volt, :C
Jelenleg meg egy hurka gyurka Fiat tipo 1,6 SX IE van, de nagyon szeretem, nekem jó, és tetszik is.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#500) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

2.4 JTD-s Alfást találok én itten? :)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.