Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) ESP válasza LaptopSystem (#700) üzenetére


ESP
senior tag

Ahova nem elég a 200le oda a 230se lesz elég.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#702) profi91


profi91
tag

Sziasztok!

Nem igazán fedeztem fel eddig ezt a helyet, pedig egy Alfával én is büszkélkedhetek. :)
Kis segítségre volna szükségem!

Adott egy 147 1.6TS.
3db lambdaszonda van benne, ezek kb 3 hónapig rosszak voltak.
1 hónap után az egyik, amin külsérelmi nyom is volt, cserélve lett, de a fogyasztás és a hiba kód maradt.
Utána 2 hónappal később a másik kettő is cserélve lett. Meg is javult az autó 2 hétre, fogyasztás visszament 8 liter köré. 2 hét után a fogyasztásom felkúszott 10 liter környékére, és rámszóltak egy mélygarázsba, hogy a kipufogóm tolja ki magából a katalizátor darabokat.
És tényleg, nem kevés, nem kis darabka repült belőle kifele.
Mivel nem láttam pillanatnyilag jobb megoldást, kivettük a katalizátort, mert egy újra most épp nincs 100.000ft-om.
De mióta ki lett véve, P0420-es hibakódot ad a kocsi, ami a katalizátorra utal ugye, annak a hibájára.
De nem egyből, 20-30 km-en keresztül jó, utána előjön, törlöm, megint előjön egy idő után, stb.... :F

Nincs valami tippetek, hogy hogyan tovább?

(#703) zoo8800 válasza profi91 (#702) üzenetére


zoo8800
veterán

El kell vinned egy jó (értsd: hozzáértő) szerelőhöz, aki megcsinálja a kocsit. Ez nem lesz olcsó.

rip and tear, until it is done

(#704) profi91 válasza zoo8800 (#703) üzenetére


profi91
tag

Környékemen 4 szerelőnél voltam vele, a város legnagyobb szerelő műhelyébe (6 állás+6 teherautó állás, nagyon profi hely), mindenhol a fejüket vakarták... :U

(#705) zoo8800 válasza profi91 (#704) üzenetére


zoo8800
veterán

Valami spéci olasz kocsi szerelőre gondolok. Pl. Alfa Szamosi, Alfa-kontakt, Horász...

rip and tear, until it is done

(#706) profi91 válasza zoo8800 (#705) üzenetére


profi91
tag

És gödöllőn, illetve pest keleti részén merre találok ilyet?
Mármint olyan helyet, ahol nem kérnek el azért 10.000-et, hogy ránéz, 2 perc alatt elmondja mit gondol, és vigyem vissza, ha jólesik. :U

(#707) zoo8800 válasza profi91 (#706) üzenetére


zoo8800
veterán

Egyik se a Te környéked, arrafelé senkit nem ismerek. Ha elviszed a zsámbékiakhoz, ők 99,9%, hogy elsőre jól megcsinálják. Nem javíttattam náluk, az előző munkahelyemről ismerem őket.

rip and tear, until it is done

(#708) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Sziasztok!
JTS motorról tudtok mondani valami biztatót vagy elrettentőt? Alfa vásárlása előtt állok, ezt a GT-t néztem ki. Nem tudom mennyire jó választás, kedden néznénk meg, az eladó szerint nagyon szép, gyakorlatilag gyári állapotban van az autó és műszakilag is jó.

(#709) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok!

Mit gondoltok mennyire néznék ki az embert a Warm Up-ból, ha csak bemennék fotózni meg nézelődni?
Nem volt szerencsém élőben látni közelebbről 458-at meg 430-at, gondolom vannak még régebbi modellek is amik meg pláne érdekelnének.

(#710) Integrale válasza .:Kristian:. (#708) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem az egyik legjobb választás ezzel a motorral venni a GT-t (meg úgy egyébként az ezzel egykorú Alfákat) Problémamentesebb mint a TS (twin spark) bár a 2.0-es abból sem volt lerohadós fajta, ha megadott neki a tulaj mindent! A JTS ráadásul erősebb, és kevésbé iszákos. (6 de inkább 7-12).
Azt javaslom regisztrálj az Alfa Amore-ra és keress GT tulajokat. + ha a jelenlegi esetleg klubtag akkor úgymond le is tudod nyomozni valamilyen szinten!

"Bad reklám is reklám too"

(#711) .:Kristian:. válasza Integrale (#710) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Azt esetleg nem tudod lehet-e ezt a motort gázüzeművé alakítani? Sajnos neten nem találok infót, pedig több helyen is feltettem a kérdésem, eddig csak ezt a debreceni gázszervizt láttam ahol talán bele tudják pakolni.

Alfa Amoret olvasgatom, sajnos hozzászólni nem tudok, mert azt csak alfával rendelkezők tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#712) miresz válasza .:Kristian:. (#711) üzenetére


miresz
veterán

Ezt a hsz-t inkább el se olvastam volna. Gázt rakni egy autóba?Ráadásul Alfába?Főként egy Gt-be? Ennél nagyob qszentségtörést elsem tudok képzelni.....Aki ezekre képes,az bármire.

[ Szerkesztve ]

(#713) turbobusa válasza miresz (#712) üzenetére


turbobusa
senior tag

múltkor láttam egy hirdetést, csávókám 740-es bimmerbe tett gázt, nem tudom mi játszódik le ezeknek a fejében...

(#714) zoo8800 válasza miresz (#712) üzenetére


zoo8800
veterán

Én pl. inkább használnék benzin-gázos kocsit, mint dízelt.

rip and tear, until it is done

(#715) miresz válasza zoo8800 (#714) üzenetére


miresz
veterán

Orvos látott már? :DDD

turbobusa:Azt én sem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#716) zoo8800 válasza miresz (#715) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezt én is kérdezhetném tőled. :DDD

Én egyszerűen frászt kapok, amikor egy ilyesmi szép kocsit beindítanak, és traktorhangja van. Ehelyett inkább legyen LPG, ha már spórolni akar valaki.

rip and tear, until it is done

(#717) miresz válasza zoo8800 (#716) üzenetére


miresz
veterán

Aki spórolni akar az vegyen Prius-t,marutit,matiz-t,elektromos autót,biciklit,stb,ne egy 2.0-ás Alfát. :) Arról nem is beszélve,hogy utánna eladhatatlan lesz. Magyarországon elég szűk réteg vesz Alfát,azok semazért,hogy spóroljanak.

(egyébként ezeknek már nincstraktor hangjuk,mint anno a Ritmóknak,és a Regattáknak volt.)

[ Szerkesztve ]

(#718) turbobusa válasza zoo8800 (#716) üzenetére


turbobusa
senior tag

indításnál az összes dízelnek van egy jellegzetes hangja, tény, hogy a régebbi modellek esetében hangosabb s kerepelő hangot ad, de ezzel jár a dízel, cserébe kedvezőbb a fogyasztás. hidegen meg főleg nem szabad egy dízelt meghajtani, bár aki igényes az benzinessel se tesz ilyet...

(#719) zoo8800 válasza turbobusa (#718) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezt a jellegzetes hangot hívom én traktorhangnak.
A dízel kedvezőbb fajlagos fogyasztása vitathatatlan.

rip and tear, until it is done

(#720) turbobusa válasza zoo8800 (#719) üzenetére


turbobusa
senior tag

lpg szétcseszi a motort, nincs értelme foglalkozni vele.

(#721) zoo8800 válasza turbobusa (#720) üzenetére


zoo8800
veterán

Ja persze, na meg felrobban. :DDD
Fogalmazzunk inkább úgy, hogy van néhány kényesebb motortípus, amit nem érdemes LPG-vel használni.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#722) turbobusa válasza zoo8800 (#721) üzenetére


turbobusa
senior tag

te tudod mit csinálsz, elvégre a te tulajdonod

(#723) zoo8800 válasza turbobusa (#722) üzenetére


zoo8800
veterán

Eszemben sincs gázosítani, de ha spórolni akarnék az üzemanyaggal, akkor LPG-s kocsim lenne, és nem dízelem. Ennyi. :)

rip and tear, until it is done

(#724) .:Kristian:. válasza miresz (#712) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Mert mi baj van a gázzal? Ugyanúgy megy tőle, 440 helyett meg tankolok 210-ért. :U
Az meg, hogy tönkreb*ssza a motort, nevetséges. Nem egy gázos autó volt már a családban, jelenleg is van, több mint 10éve ezzel megy, soha semmi baja nem volt...
Pótkerék helyett meg elfér.

Az eladhatatlanság meg megint egy vicc, jóval hamarabb el lehet adni gázos autókat mint csak benzinest.

[ Szerkesztve ]

(#725) miresz válasza .:Kristian:. (#724) üzenetére


miresz
veterán

Semmi.Használd egészséggel. Aki meg gázos GT Alfát akar majd venni,annak úgy kell.

(#726) .:Kristian:. válasza miresz (#725) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Azért örültem volna ha kifejted.

(#727) Sipi16 válasza .:Kristian:. (#711) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ezt tényleg komolyan gondoltad? Tele akarod tenni a csomagtartót gáztartállyal? Alfába gázt? Ennél rosszabb viccet nem hallottam eddig. Alfát nem azért vesz az ember, hogy spóroljon vele. Vegyél suzukit és azt gázosítsd le inkább. :W

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#728) Rellind válasza Sipi16 (#727) üzenetére


Rellind
senior tag

Ha megveszi a tulajdona lesz és azt csinál vele amit akar. De akkor se Alfa Romeoba való a gáz.... :K

(#729) Rellind válasza .:Kristian:. (#724) üzenetére


Rellind
senior tag

Mert mi baj van a gázzal?

Semmi. Olcsóbb mint a benzin meg a gázolaj.
De azt kb olyan, mint strandpapucshoz zoknit venni és rövid gatyát. Nem hozzávaló. :N

Senza Cuore Saremmo Solo Macchine

[ Szerkesztve ]

(#730) miresz


miresz
veterán

Szerintetek Alessio Monza 15'-ba hogy nézne ki egy 146TI-n? Nem kicsi rá?

(#731) aphra2 válasza miresz (#730) üzenetére


aphra2
aktív tag

De kicsi rá ,...főleg ha ültetve sincs, 16"-ba pofásabb lenne sztem ,meg ez 5 lyukas :F .... valami képszerkesztővel ha tudod rakd be a kocsi alá, ....mi is úgy szoktuk :K
Mi is felni dilemmában vagyunk , szerencsére sikerült lebeszélni a gyereket , a 17"-ről 16"-ra :K

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#732) miresz válasza aphra2 (#731) üzenetére


miresz
veterán

A TI már eleve alacsonyabb futóművel van szerelve,mint a sima modellek,tehát ültetés nem opció. A kép csak illusztráció,a felni létezik 4 és 5 lyuk kiosztással is. Nekem tavaly 16"-os volt fent,szépnek szép,de nem igazán tesz jót a futóműnek,a túl széles felni/gumi,ezért is döntöttem a 15" mellett,meg hát az et-je sem volt az igszi,még a 155-röl maradt meg a felni.

(#733) aphra2 válasza miresz (#732) üzenetére


aphra2
aktív tag

Akkor a kérdés nem kérdés :N ha a futómű kímélése a cél , én is a 15"-t erőltettem , de azt nagyon nem akarta, így maradt a 16" kevésbé rossz kompromisszumként.
Neked konkrétan mi ment szét ?
Nekem 14" és 6J van,185/60-al de azzal is szétmegy a futőmű, kb 15 ezrenként cserélgetem a lengőkar szilenteket ,eleve sz@r ez a megoldás, (pl a puntoé sokkal jobb) gátló, torony és kerékcsapágy az bírja, pedig ültetve van, elöl meg diesel gátló.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#734) Gismo


Gismo
addikt

Én most tervezem lecserélni a kópén a 16-os gyári felniket 17-es Stilo Abarth Schumacher rákollós felnire 205/40-es gumival. Kiváncsi vagyok a futómű hogy fogja kultiválni.
Sajnos úgytudom a 145/146 széria futóműve kényes, függetlenül attól, hogy mekkora felnik vannak rajta.
Szerintem amivel segíteni lehetne kicsit rajta az a magnézium felni, mert baromi könnyű, nem verné szét a nagy rugózatlan tömeg.

(#735) aphra2 válasza Gismo (#734) üzenetére


aphra2
aktív tag

A 16-on milyen gumik vannak/voltak ? ..... 16-ra keresek 205/45-öt :K
Szerk: aztán már a felnik megvannak?... mert az a tipus nem egy tucat felni úgy egyébként ;)

[ Szerkesztve ]

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#736) Gismo válasza aphra2 (#735) üzenetére


Gismo
addikt

Nagyon szar kopott 205/55-ös gumik vannak rajta még. De amint megjön a Yoko, ezeket hajítom is kukába, felnikkel együtt.
Sikerült megvenni a felniket igen. Illetve egész pontosan elcserélni. Kis rendbeszedés kell nekik, homokszórás, festés és polírozás formájában, de bitang lesz :)

(#737) aphra2 válasza Gismo (#736) üzenetére


aphra2
aktív tag

Jónak igérkezik :K ... majd képet dobhatsz az öszképről, ha összeállt.
Mi 16-os stilo felnit vettünk 205/55-el , a gumi nem volt árképző ,de nem váltóméret , és nem is fér el , ezért kéne 40, vagy 45-ös, de eléggé mission impossible :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#738) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok. Én a segítségeteket kérném ! Szombathelyi vagyok, talán ez az egyik fontos tényező.

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy Fiat punto Sole ( 1.100ccm / 55Le 1996-os, 3 ajtós ) milyen szervót tudnék beleszerelni/tetni ? Esetleg 2-es, 3-as puntóét bele lehet ? Esetleg eladó 1-es puntó szervo-t nem tudtok ? Érdemes beletenni ?

Várok hideget, meleget az autóval kapcsolatba.

Még egy kérdés. Szeretnék egy aux-os/cd-s rádiót venni bele, de nem tudom milyen fajtát, erre is kérnék tippeket, meg ovális hangszórókat ( inkább 3 utasat ! )

Üdv, és köszönet ! Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#739) zoo8800 válasza Tubica (#738) üzenetére


zoo8800
veterán

Szia!

A szervoval kapcsolatban: a Punto1-nek és a későbbi Puntoknak totál más a futóműve és a kormányműve is. Belerakni max. varázslattal lehet. Jobb megoldás egy másik Punto1-ből átrakni a szervos kotrmányművet, pumpát, stb. (A Punto2-nek elektromos a szervoja, nem hidraulikus, mint a réginek)
A legjobb megoldás az lenne, ha ezt eladnád, és vennél egy olyat, ami gyárilag szervos... :U
A másik kérdést passzolom :)

rip and tear, until it is done

(#740) Tubica válasza zoo8800 (#739) üzenetére


Tubica
senior tag

Szia. Köszönöm is a válaszodat !

Az a baj :D hogy ez lenne az első autóm, és nagyon megtetszett a punto !

Esetleg valahogy lehet "könnyíteni" a kormányzásán ? ( nem szervós ) Zsírzással, olajzással, stb ?

Üdv. Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#741) zoo8800 válasza Tubica (#740) üzenetére


zoo8800
veterán

Milyen kerék van azon a Punton? A gyári mérettel, és felfújt kerekekkel elvileg nem nehéz a kormányzás.
A kormánymű zsírozásba nem okoskodnék vele. Szkeptikus vagyok, hogy ez eredményes lenne, de már hallottam ilyen esetről.

rip and tear, until it is done

(#742) Tubica válasza zoo8800 (#741) üzenetére


Tubica
senior tag

Most 175/60 r14 alufelni van rajta !

De még nincs nálam, a héten megy műszakira stb ! A kerék méret az megfelelne az autóhoz ?

Én azért gondoltam a zsírozást, mert én is hallottam már !

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#743) zoo8800 válasza Tubica (#742) üzenetére


zoo8800
veterán

Akkor a széles gumit is kizárhatjuk, mint kormányzási problémát.
Úgy tudom, hogy 165/65 R13 volt az eredeti méret, ennek nem tökéletes váltómérete az, ami most rajta van, de ebből még szerintem nem lesz gond. Neten túrkálva a 165/70R13 is elég gyakori találat, de nekem az előbbi rémlik. Ennek viszont váltómérete az, ami most rajta van.

Hátha jön valaki, aki jobban tudja, mint én :D

rip and tear, until it is done

(#744) Tubica válasza zoo8800 (#743) üzenetére


Tubica
senior tag

Most én is megnéztem gyorsan, és ezt találtam

165/65 R 13 76 S

Lehet hagyom a jelenlegi méretet, viszont nem tudom, mi az a gumiabroncs, ami jó is, de viszonylag olcsó árfekvésbe van ?!

( akkor az autó rádióra, és a hangszóróra nincs tipped ? :D :) )

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#745) LaptopSystem

Sziasztok szerintetek ez az autó ebben a matt fekete színben?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#746) LaptopSystem

Most ilyen :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#747) miresz válasza LaptopSystem (#746) üzenetére


miresz
veterán

Én biztos nem csúfítanám el. :( Még csak az hiányzik,hogy matt fekete felnit neon zöld peremcsíkkal,rakj rá.

(#748) Gismo válasza LaptopSystem (#746) üzenetére


Gismo
addikt

Én így ahogy van, elfogadnám azt a 159-est :)

(#749) miresz


miresz
veterán

Szerintetek egy ilyen felni 4x98-as-ba 16". Természetesen a kép Photoshop,de a 16"-os felnim méreteire lett rá photoshoppolva. Véleményeket várok. :)

(#750) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!

Én opeles vagyok, de azért kérdeznék itt.
Feleségemnek van egy Stiloja, 1.9JTD (120LE), kombi.
Alapjáraton marha nagy zörgés jön az A-oszlop irányából, de azért gyaníthatóan a motortérből. A bal ablaktörlőlapát is meglehetősen vibrál. Amint emelkedik picit a fordulatszám, azonnal elmúlik.
A motortérben semmi sem laza, az autó kezdetek óta a családé, nem volt törve.
Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy ez ilyen?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.