Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) Rebelf


Rebelf
aktív tag

Valahol be lehet állítani azt,hogy ha alvó üzemmódba teszem a gépet ,kikapcsolja az usb-ket hogy a rajtuk csüngő audio eszközök ne menjenek folyamatosan/ne legyen áram alatt.

(#34952) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Melyik az Alt billentyű ,mert a helyén a command van?
Rájöttem idővel ,option volt.

[ Szerkesztve ]

(#34953) Czo válasza Rebelf (#34951) üzenetére


Czo
őstag

Ha elsleepeled a gepet, minden eszkoz megkapja az ilyenkor szabvanyos notifikaciot. Az eszkoznek, ha betartja a szabvanyoka akkor szinten el kellene aludnia.

(#34954) kkp900


kkp900
senior tag

Jó reggelt! 2018-as Mac Mini Tárhelykezelésnél az lenne a bajom,hogy 52GB mutat EGYÉB -re! Hogy tudom kideríteni ,hogy az mi ?

(#34955) r4z válasza kkp900 (#34954) üzenetére


r4z
nagyúr

Diskwave-vel peldaul.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#34956) kkp900 válasza r4z (#34955) üzenetére


kkp900
senior tag

Megnéztem vele semmi különöst nem talált ami nagy lenne Amúgy az új frissítés óta lett ennyi előtte legalább 180 volt .

(#34957) icoj69


icoj69
tag

Sziasztok!

Használ e valaki iMac 2011 21,5 Catalin OS-el, úgy, hogy nem cserélte ki a videó kártyát?
Ha igen, van e valami hátrány, fagyás, bug?

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#34958) r4z válasza icoj69 (#34957) üzenetére


r4z
nagyúr

Allitolag hasznalhatatlanul lassu 5-6000 szerias AMD GPU-val Mojavetol felfele, mert nincs rendes grafikus gyorsitas.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#34959) icoj69 válasza r4z (#34958) üzenetére


icoj69
tag

Köszönöm, akkor marad a High Sierra.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#34960) cigam


cigam
félisten

Találkoztatok olyannal, hogy rengeteg alkönyvtárat mozgatva A-ból B-be a Forkliftel, és rendszeresen elfelejti, hogy azért van már ot egy olyan nevű mappa, mert ő mozgatta oda?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34961) cigam válasza cigam (#34960) üzenetére


cigam
félisten

Sőt! Hová tűnt több mint 4TB üres hely?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34962) r4z válasza cigam (#34961) üzenetére


r4z
nagyúr

Voltak symlinkek a kimentett cuccok kozott? Mert akkor amiatt, a masolas koveti a linkeket. Igy lett a 300GB-os gepemen 800GB-nyi adat a Migration Assistant szerint.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#34963) cigam válasza r4z (#34962) üzenetére


cigam
félisten

Tudtommal nem, bár a Home könyvtár okozhat meglepetést. De a mappa mérete nem a fizikailag elfoglalt területet mutatja?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34964) cigam válasza cigam (#34963) üzenetére


cigam
félisten

Megvan a hiba: A DU hibásnak véli a fájlrendszert, és ki sem tudja javítani.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34965) r4z válasza cigam (#34963) üzenetére


r4z
nagyúr

Elvileg a fizikailag elfoglalt meretet mutatja, de a masolas ettol fuggetlenul kovetheti a linkeket.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#34966) cigam


cigam
félisten

2012-es mini-t tegnap kikapcsoltam, ma már nem tudom bekapcsolni. Az áramtalanításon kívül létezik valami ráolvasás?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34967) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

MacBooknál a tapipadon lefele legyintéssel lejön fentröl az ablak, hogy mik futnak és itt egymás mellé tudtam tenni a képernyőre két programot. Ezt mac-en ahol nincs tapipad, hogy csinálom meg?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34968) TigerCat válasza V.Stryker (#34967) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Aktív sarkokra állítod.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34969) r4z válasza V.Stryker (#34967) üzenetére


r4z
nagyúr

ctrl + nyilak, ugyanazt csinalja mint a 4 ujjas gesztusok.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#34970) V.Stryker válasza r4z (#34969) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, megvan. De wtf, hogy a chrome mellé egy word-ot nem tudok behúzni? :F

TigerCat : azokat nem használom.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34971) TigerCat válasza V.Stryker (#34970) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kár, pedig jók...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34972) Syl


Syl
nagyúr

Mi a különbség a LOGITECH MX Master 3 és a LOGITECH MX Master 3 for Mac egerek között?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34973) TechN7ne válasza Syl (#34972) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

1000ft. al drágább egy gyári Magic Mouse 2 ,akkor ezek minek?

(#34974) icecave válasza TechN7ne (#34973) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem is Mx Master 3 van, 3D grafikusként a magic mouse szóba sem jöhetne. Gondolom más is van így ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#34975) tboldi válasza TechN7ne (#34973) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ergonómia. :)

(#34976) Syl válasza icecave (#34974) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaja. Van MM2-őm, fórumozgatni jó cucc, de dolgozni képtelen vagyok vele. MX Master 3-at kezdtem nézegetni és érdekelne a két típus közötti eltérés. Marketing, vagy van valami konkrét is?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34977) TechN7ne válasza icecave (#34974) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem szeretem a Logitech termékeket ,amúgy meg trackpad- ot kell venni ,nekem van mind a kettő.

(#34978) blakey válasza TechN7ne (#34977) üzenetére


blakey
titán

Azt kell venni, ami az egyén számára kényelmes, jó, egyik sem sz@r, de mindenki más, másképp használja, én pl. tudok Magic Mouse-al dolgozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34979) Snoop-y válasza Syl (#34976) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mx master 3 sokkal ergonomikusabb en a gyari egerrel egy ido utan nem tudok dolgozni mert begorcsol a kezem.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34980) tacto válasza TechN7ne (#34977) üzenetére


tacto
aktív tag

Trackpad, mellé meg MX Master. Pont :)

(#34981) WhiteAngel89 válasza Syl (#34972) üzenetére


WhiteAngel89
aktív tag

ez alapján nekem csak az jött le a videóból hogy a mac verzio csak a mac-el jó míg a sima az windows-al és mac-el is
[link]

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#34982) Syl válasza WhiteAngel89 (#34981) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Akkor már csak az a kérdésem, hogy a "sima" MX működik Mac-en a kis usb pöcök nélkül is (normál kékfog územmódban)?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34983) TigerCat válasza Syl (#34982) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megy, bár az elődje nekem laggolt. Az újat nem próbáltam. Neten rengeteg felhasználónál látom az asztalon, szóval valószínűleg nem lesz gond vele.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34984) Czo válasza Syl (#34972) üzenetére


Czo
őstag

A korabbi idokben olyan elteresek voltak a tobb fajta modon megveheto termekeiknel, hogy a Mac-es verzio dobozaban Mac specifikus izek voltak. Pl. ha vezetekkel is be lehetett dugni az adott eszkozt, akkor a Mac-es dobozban USB type C volt a szamitogepes vege, mig a PC-s dobozban USB type A. Ha az eszkozon mar USB type C lyuk volt, a PC-s dobozban akkor is Type A kabel volt (ezt kb 2 eve lattam). Illetve olyannal talalkoztam meg, hogy a Bluetooth + Unify kombo termekeinel, a Mac-es verzioban nem volt egyaltalan Unify receiver a dobozban (ezzel pedig 4-5 eve).

Ha meg tudod nezni a dobozt, akkor ott elvileg latszania kell ennek.

(#34985) Syl


Syl
nagyúr

Köszi-köszi!
:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34986) Snoop-y válasza WhiteAngel89 (#34981) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez nem igaz. A mac verziot hasznalom most eppen windows alol.

A mac verzio annyiban kulonbozik a simatol, hogy USB C a toltoje es nincs hozza USB dongle

mod: latom felettem mar irtak. hardveresen a ket eger ugyanaz es megy kekfoggal mac es win alatt is.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34987) Divinity válasza Snoop-y (#34986) üzenetére


Divinity
őstag

A windowsos is C-n tölt

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#34988) -Skylake- válasza TechN7ne (#34973) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mondjuk mert az MX Master egy ergonómiai remekmű, a Magic Mouse meg a világ második legnagyobb ergonómiai katasztrófája ?

szerk : látom már megfejtették előttem is

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#34989) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Frissítettem és vissza szerettem volna rakni az előző frissítést (11.5.1) ,lényeg hogy a command+r kombinációval töröltem a Macintosh HD t és most újratelepítettem ami legalább félóra volt.

Viszont ugyanaz a 11.5.2 rendszer ment vissza mint volt.
Most meg látom ,hogy a lefoglalt terület sem szabadult fel közben meg üres lett a gép és két db Macintosh HD t jelez a második data névvel.

Hogyan tudnám teljesen tisztára telepíteni a gépet pl. 11.5.1 el (még alá van írva) úgy ,hogy egy darab partíciót jelezzen mint eredetileg volt és ne foglaljon a 500gb helyből felesleges 140gb-ot a semmire?

(#34990) blakey válasza TechN7ne (#34989) üzenetére


blakey
titán

Amikor törölnéd a tárhelyet akkor a nézetnél ki kell választani, hogy az összes eszközt mutassa, ezután ki tudod választani a HDD/SSD-t, ami a két partíciót tartalmazza és teljesen le tudod törölni. Mi a gondod a 11.5.2-vel?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34991) TechN7ne válasza blakey (#34990) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szeretném megtanulni ezt a részét is és iMac terén még új vagyok.

Olyanná szeretném ,mikor új volt a gép ,nem foglalt semmi szemetet a ssd ,és meg is szeretném tanulni ezt a részét hogyan kell normálisan végrehajtani ,esetleg ha majd eladom vagy bármi jó ha tudom.

Nem szükséges most semmiről biztonsági mentést csinálnom szóval ezt a részét ki kerülhetem.
Ha jól tudom az aláírt MacOS rendszereket vlhogy még feldobja az apple ,de ha nem az sem baj ,csak hogyan tudom teljesen csont újra varázsolni a gépet?

És fontos ,hogy nekem utána ne mutasson semmilyen Macintosh HD data partíciót sem.

[ Szerkesztve ]

(#34992) r4z válasza TechN7ne (#34991) üzenetére


r4z
nagyúr

“nekem utána ne mutasson semmilyen Macintosh HD data partíciót sem”
Big Surnel van egy image-bol krealt system, es a tetejen egy Data. Nem tudod megkerulni, hogy ott legyen. A Finderben egyebkent nem ez jelenik meg, hanem a regi, amit nem takaritottal fel rendesen. Torold recoveryben az osszes Volume-ot, hozz letre egy ureset, es telepitsd arra a rendszert. A tobbit megcsinalja magatol.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#34993) TechN7ne válasza r4z (#34992) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Command+r kombinációval töröljek mindent a lemezkezelőben amit csak látok ,majd utána hozzak létre egy új üres particiót vagy az utóbbi már nem szükséges mert telepítésnél fog kreálni automatikusan egy újat?

Mikor megvettem a gépet még nem volt Macintosh HD data részleg ,csak 1db és kész ,így nem tudom újra megoldani hogy a régi maradjon?

Ha megtörténik a törlés ,hogyan tudok eggyel régebbi ami még aláírt rendszert telepíteni szűzen (11.5.1)?

(#34994) blakey válasza TechN7ne (#34993) üzenetére


blakey
titán

Leírtam, hogy mit csinálj, a nézetet átállítod, hogy az összes eszközt mutassa majd rámész a fő tárolóra, amin rajta van a rendszer OS és a "Data" partíció, azt kell törölnöd, előzőleg csak a rendszer OS-t tartalmazó tárolót törölted, ezért maradt ott a Data tároló illetve emiatt ment fel 11.5.2.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34995) TechN7ne válasza blakey (#34994) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Gondolom most sikerült letörölnöm mindent...?

Lemezképek opcióban nem sikerült semmit törölnöm - pedig pont közte van a macOS 11.5.2 ami helyett nekem az elöző 11.5.1 kellene...

Mit tegyek?
ITT is pl. nem kell létrehoznom egy új partíciót?

[ Szerkesztve ]

(#34996) cigam válasza TechN7ne (#34995) üzenetére


cigam
félisten

Ne a telepítőt piszkáld, amiről éppen fut a rendszer, hanem azt az 500GB-os SSD-t töröld. Nyisd le mit mutat? Elméletileg a "-" -ra bökve törlöd az lvm-et, és tudsz rátenni 1 db mezei partíciót.

Amúgy meg a a Shift-Alt-Command-R kombinációt nyomva tartva indítsd. Ez a géppel kiadott rendszert teszi fel, vagy ha az már nem elérhető, akkor az ahhoz legközelebb állót.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34997) TechN7ne válasza cigam (#34996) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

EZT mutatja ,töröljem a “Tároló disk2” -t is ami full üres? - Gondolom ezt most hozta automatikusan létre mert alatta mindent kitöröltem és ez sem volt.

Melyik az Alt billentyű?

(#34998) blakey válasza TechN7ne (#34995) üzenetére


blakey
titán

Az a lemezkép a telepítő, arról megy az OS. :)
11.5.1- ről kéne indítani a telepítést, telepítés során minden megfelelően lesz formázva és partíciónálva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34999) cigam válasza TechN7ne (#34997) üzenetére


cigam
félisten

Igen, ez törli a "Tároló disk2" APFS kötetet.De mivel üres, akár maradhat is. Hiszen a telepítő úgyis azzal kezdeni, hogy a mezei partíciót törli, ill. átalakítja APFS kötetté. Max a végén átnevezed a neked tetsző névre.

Az "option" az "alt".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35000) TechN7ne válasza cigam (#34999) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Shift-Alt-Command-R kombinációval kéri a wifi t ,beírom a jelszót és már 2x töltött vagy félórát ezzel a kijelzővel és már másodjára dobja ezt a hibát.

A netem nagyon gyors ,szóval a sebességével nem lehet gond.

Manuálisan egy telepítő pendrive t hogyan tudok készíteni?
Próbálkoznék esetleg még régebbi rendszerrel ,csak azt is meg kéne tanulnom hogyan tudok boot olni usb n keresztül?

Hopp ,
Most sikerült tovább engednie ,viszont nem volt választási lehetőség macOS rendszerek közt és most nem talál lemezt ahova telepíthetem...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.