Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) Digital válasza blakey (#34048) üzenetére


Digital
addikt

Bocsánat, reggel mikor csináltam még nem hatott a kávé!
Az alias áthelyezését kérdezte, az eredeti marad iCloud-ban! :)
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#34052) urbanjozsi válasza Czo (#34050) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Köszi!
Valahogy sejtettem.......

(#34053) rjg válasza kkp900 (#34046) üzenetére


rjg
őstag

Én magyar kiosztást használom, még az USA billentyűs Chromebook-on is. Annyi hátránya van, - túl a hiányzó í betűn - hogy az ékezetes betűk helyén más karaktereket látsz, tehát tudnod kell mi hol van a magyar kiosztás szerint.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#34054) kkp900 válasza rjg (#34053) üzenetére


kkp900
senior tag

Köszi szépen a választ. Erre voltam kíváncsi ,hogy magyarul leírja végre valaki,hogy az amerikai fizikai billentyűzetre ráhúzza a virtuális magyart . És csak egy Í nem lesz majd amit ezek szerint a J-vel tudok helyetesíteni majd amikor kell. Meg is rendeltem 20 ezer ft
https://ipon.hu/shop/termek/satechi-slim-w3-us-angol-szurke/1907098

világítós teljes (Számok is) kábeles verziót. Így nem kell töltögetni meg szórakozni vele mindig kap energieeet. :DD Először a BT akartam de az előző generációjuk se tudott normálisan komunikálni sajnos a Mac Mini 2018-assal így vissza kellett küldeni. Plusz energia takarékosság miatt 30 perc után lekapcsol az új is. Így jobb a kábeles szerintem főleg ennyi pénzért egy 10 -esel olcsóbb mint az alzanal.

(#34055) blakey válasza kkp900 (#34054) üzenetére


blakey
titán

Ezt szerintem már többször leírtuk. Képet is tettem be, hogy mi történik ha a fizikai billentyűzettel ellentétben másik nyelvű kiosztást választasz. US billenytűzet esetében a vakon gépelés magyar nyelven kb. lehetetlen annak aki megszokta az ISO billentyűzetet. Annak aki nem vakon gépel elég zavaró lesz, hogy más van a fizikai billentyűzetre szitázva mint amilyen nyelven gépelne. Nekem a német bill. is néha gondot okozott, mert nem jutott eszembe, hogy most "ö" vagy "ü" lesz ott (matricázást utáltam/utálom), stb. Szóval lehet élni bármelyik bill. is de nagyon sokat kell gyakorolni és sokáig tart megszokni. Ha viszonylag keveset gépelsz és többnyire ékezetek nélkül akkor az US bill..el nem lesz gond. A kapott magyar szöveg úgyis jól fog megjelenni. Azt, nem tudom megírni, hogy valóban a "J" a megoldás, mert nagyon régen volt US bill.-em, de nem csak azzal lesz gondod, minden esetre próba nélkül nem fogod megtudni, hogy a valódi használat mellett számodra milyen eredményhez fog vezetni. Nekem biztos nem jó, elég sokat gépelek, néha oda sem nézek, sajnos vagy sem, számomra szükséges a nemzetközi (ISO) kiosztás és leginkább a magyar.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34056) Czo válasza kkp900 (#34054) üzenetére


Czo
őstag

Leirtam, hogy az Apple amerikai angol fizikai kiosztasu bullentyuzetenel nem az I' az ami hianyzik, hanem a 0 (viszont az Ukulele appal tudsz egyeni kiosztast gyartani, tehat akar a ctrl+option+O: -re is rarakhatod a 0-t). PC-s billentyuzetbol csak PS/2-es van itthon, azt per pillanat nem tudom bedugni. Hasznaltam ugyan regen Mac alatt ezt a billzetet az aluminium wireless keyboard megjeleneseig, de nem emlekszem, hogy magyar kiosztason melyik betu hianyzott (nem hasznalok magyar kiosztast). Az embereket egyebkent sokkal jobban falramasznak az amerikai kiosztason levo masabb Enter/Shift gomboktol. Az mindenkit zavar, addig el se szoktak jutni a billentyuzetemet hasznalok, hogy kideruljon az ekezetek hianya.

(#34057) kkp900 válasza Czo (#34056) üzenetére


kkp900
senior tag

Mivel nem gépelek sokat ,és főleg nem vakon, így szerintem meg fogom szokni majd egy kis gyakorlással. A 0 hiánya nem lesz mivel teljes értékű billentyűzet számok is lesznek rajta jobb oldalt azon meg van 0! Gondolom működni is fog majd rendesen. :D UI: Az Applen kívül senki nem gyárt már magyar billentyűzetet kimondottan MAC hez vagyis van az a Mathias de szerintem sokkal gagyibb mint egy Satechi anyag használatban.

UI: Ha meg szar akkor megy vissza ,és marad a apple kicsi fehér magyarka.. :)

[ Szerkesztve ]

(#34058) TigerCat válasza kkp900 (#34057) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha fizikailag kevesebb billentyű van a billentyűzeten, akkor az szerintem gáz. Nyilván meg lehet szokni, de emiatt berendelni felesleges. Csak a kereskedőt szívatod. Ha rám hallgatsz, olyat veszel ami magyar kiosztású. Ha angol partnerekkel leveleznél és kódolnál egész nap, akkor nem, de ahogy látom, fontos a magyar karakterek megléte. Ez csak egy tanács, természetesen úgy döntesz, ahogy akarsz.

Amin egész nap dolgozom, az szeretem, hogy olyan, amilyennek lennie kell. Amennyire csak lehet, kompromisszumoktól mentes.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34059) madgie válasza xTREem (#34017) üzenetére


madgie
titán

Egyszerűbb, ha veszel egy ADATA SE800-at itthon, 1 terás 50 ezer forint körül szokott lenni. Igen, elvileg lassabb, mint egy külső házas custom megoldás, gyakorlatilag én az utóbbival sem tudtam gyors sebességet elérni, mert már maga az alu ház is annyira forró, hogy erőteljesen visszavesz. Ez az SE800 olyan 800-850 MB/s körül tud a gyakorlatban, kicsi, relatív olcsó, egyben van.

(#34060) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Kerdesem lenne egy Mac mini 2014-el kapcsolatban. Van egy AOC 144 Hz-es kijelzőm, a baj csak az hogy a 144 Hz-et DP porton keresztül tudja, HDMI-n csak 60 Hz a max de a minin csak HDMI van. Van valami lehetőség hogy 144 vagy akar 120 Hz-en működjön?
Valami adapterre gondolok.

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34061) Czo válasza MiklosSaS (#34060) üzenetére


Czo
őstag

Van a Mac Miniden DisplayPort (minden Minin van 2009 ota).

(#34062) MiklosSaS válasza Czo (#34061) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

?! Na ez igen......a Thunderbolt 2 lenne az ?!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34063) tboldi válasza MiklosSaS (#34062) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep. :K

Bár azt nem tudom, hány Hz-et tud ezen keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#34064) MiklosSaS válasza tboldi (#34063) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:R :R :R

Szerzek egy kábelt aztán kipróbálom!

Ezer köszönet neked is meg @Czo-nak is!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34065) totron


totron
addikt

iMac: hosszan lett nyomva a Power, sipongási kód szerint firmware-kérő módban ragadtam, hogy lehet kijönni belőle?

(#34066) totron válasza totron (#34065) üzenetére


totron
addikt

Senki többet először?

(#34067) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#34064) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hat nem tudja a 60-nal nagyobb kepfrissitest dp-on sem sajnos. Pedig egy ócska HP miniPC simán 144 Hz-en szaladgál Intel igp-vel. Ezt nem értem miért nem akarja... :((

De viszont ha 1080P-re rakom akkor elmegy 120 Hz-ig is. De 60 Hz-en mar nincs 120 Hz-es opció.

Lehet a kabel a ludas?!

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34068) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Sziasztok !

Úgy néz ki, hogy új munkahelyen OSX-en fog történni a munkavégzés, így most az otthoni gépen is oda szeretnék váltani. Használtam már Mac-et (egy iMac 5K van is itthon/nem az enyém ) , de most specifikusan az új M1 Mac Mini-vel kapcsolatban lenne két kérdésem.

- Iszonyatos túlzásnak tartom az SSD felárat, így a legvalószínűbb , hogy 16GB/256GB méretben lesz megvásárolva az eszköz. Erre rá lesz kötve a TB porton egy Samsung T7 külső SSD. Kérdésem az lenne, hogy pl ha egy programnak több helyre van szüksége mint a rendelkezésre álló, akkor fel tudom telepíteni ide ? Mint ahogy Windowson is ugye van mondjuk egy C meghajtó meg egy D , kiválaszthatom hova telepítek de ugye azok ebben a példában belső meghajtók, itt viszont külső. Engedi úgy használni mint egy standard második meghajtót, vagy érdemes lenne rászánni a plusz pénzt és nagyobb tárhellyel megvenni ? Lényegében az érdekel, hogy esztétikai szempontot levéve van bármi hátránya ennek a megoldásnak, vagy kb semmi ?

- második kérdésem, hogy támogat e és ha igen milyen számokra gyorsabb kijelzőt az m1 mac mini ? Tehát mondjuk 4K 144hz kijelző működik e ? Vagy 4K 120hz ? Konkrétan a következő felbontások érdekelnek : 3840x2160/144-120 , 3840x1600/144-120 , 3440x1440/144-120.

Ezek közül működne valamelyik ?

előre is köszi !

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#34069) Jag


Jag
senior tag

Sziasztok!

Imac 24’ 9,1 2009 early-t upgradelnem.
Meg tudja esetleg mondani valaki, hogy milyen es mekkora proci, ssd es ram amit maximum kezel?

Koszonom

(#34070) r4z válasza Jag (#34069) üzenetére


r4z
nagyúr

RAM-bol 2x4GB 1333MHz-et kezel, SSD-bol pedig barmilyen SATA-t. T9900 elvileg megy benne, ha nem talalsz E8435-ot, de kavarj azert utana.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#34071) Jag válasza r4z (#34070) üzenetére


Jag
senior tag

Koszonom! :R

(#34072) feddel


feddel
senior tag

Van egy 2018-as 21.5 iMac-em, még garanciás, hibátlan. De kiderült hogy az általam használt szoftvereknek jobb lenne egy erősebb gép. Az apple- nél van valami olyan szolgáltatás aminek a segítségével “be tudnám cserélni “ egy erősebb hardverre?

(#34073) r4z válasza feddel (#34072) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha van is ilyen, a hasznaltpiaci ar toredeket kapnad csak erte. Keszits egy Time machine mentest vagy egy teljes klont a lemezrol, add el a gepet, es vegyel egy masikat.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#34074) Alex91 válasza -Skylake- (#34068) üzenetére


Alex91
félisten

Adatok kulson, programok belson. Sajnos alapban nagyon egy meghajtos a rendszer, mindent szeret oda rakni. Mivel asztali gep, itt meg lehet csinalni, hogy a kulso, nagyobb ssd-t hasznalod rendszernek is. Mondjuk ebben az esetben ez nem biztos, hogy jo megoldas. Nalam az iMac-ben hdd van, annal jobb a kulso ssd.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34075) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok!

Hogy lehet letesztelni egy microfost a FaceTime-on kívül? Van valami app ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34076) Czo válasza MiklosSaS (#34075) üzenetére


Czo
őstag

A Sytem Prefefrences / Sound / Input -on belul van kijelzo, ahol latszik az aktivitas, illetve tudsz rogziteni pl a QuickTime appban is.

(#34077) MiklosSaS válasza Czo (#34076) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A baj az hogy ott "no input devices found" fogad. Egy Lenovo 500 FHD-rol lenne szó, lehet nem támogatja a macOS ?!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34078) Czo válasza MiklosSaS (#34077) üzenetére


Czo
őstag

Ha errol az eszkozrol van szo, akkor a gyarto leirasa nem irja, hogy van benne mikrofon (az adatlapon N/A szerepel). Ami a kepet illeti, a leiras azt irja, hogy UVC, a rendszerben pedig van UVC driver, tehat a kepnek mennie kellene. A kepet aPhoto Booth appban is ki tudod probalni.

(#34079) MiklosSaS válasza Czo (#34078) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, sajnos ezt benéztem. Egy olcsó, alap webcamot szerettem volna amin mikrofon is van....de sajnos nem ellenőriztem előtte. Tényleg nincs mikrofon a Lenovo 500-on :((

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34080) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok! Az lenne a problémám,hogy amikor egy USB-C kábelt csatlakoztatok a Mac Mini 2018-asomhoz mindig hibás kábelnek veszi ,és ezt folyamotosan feldobálja ,és nem is végez semmit se vele vagyis a rácsatlakoztatott telefonnal. 3 féle kábelel is próbáltam több Thunderbolt 3-as helyen ,és a vége mindig ugyan az lett. Az a vicces ,hogy a gyári kábelre is ezt dobja fel. Mi lehet a bibi?

(#34081) Czo válasza kkp900 (#34080) üzenetére


Czo
őstag

Pontosan mi irja ezt ki es hogyan nez ez ki? Tudsz valahova dobni egy screenshotot? Soha nem lattam meg hasonlo ablakot.

(#34082) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Csak igy offban egy kérdés:

Szerintetek melyiket lenne érdemes megveni? 2018-as 16 gb ddr/256 ssd/ i3 £500-ért használtan de makulátlan állapotban, vagy 2020-as m1-es 8 gb/ 256 gb ssd, boltból , ùjonan £649-ért?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34083) tboldi válasza MiklosSaS (#34082) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én az intelest venném magamnak, mert szükségem van virtuális Windows 7-re, de amúgy általánosan az M1 jobb választás, ha az ár nem gond.

(#34084) MiklosSaS válasza tboldi (#34083) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az Intelesen gondolkodom a memória bõvitése miatt késõbb. De az m1-es processzor is megérne egy próbát...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34085) Czo válasza MiklosSaS (#34084) üzenetére


Czo
őstag

Applenal eveket vasarolsz. Amennyire szemet modon bant support szempontjabol a korabbi valtasoknal, ugy nem hiszem, hogy sok-sok ev tamogatas van meg az Intel oldalan. Tehat mondhatjuk, hogy az Inteles gep support idejebol mar leketyegett 3 ev, mig az M1-es modell meg mindig az aktualis modell, tehat evekben, abban van a legtobb. Azt neked kell eldonteni, hogy mennyi penzt er meg a hatralevo ido (amit ugye senki nem ismer, de a korabbi peldak alapjan maximum 2 os foverzio, azaz kb 2-3 ev). Szerintem mar nem szabad Inteles modellt vasarolni, most olyan rossz vasar ez, mint 2005 karacsonyan iMacet vagy PowerBookot venni.

(#34086) r4z válasza kkp900 (#34080) üzenetére


r4z
nagyúr

A gyari toltokabel csak aramot visz, adatot nem.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#34087) r4z válasza Czo (#34085) üzenetére


r4z
nagyúr

Azota valtozott az Apple portfolioja, rengeteg fizetos szolgaltatasuk lett, elukon az App Store-ral. Megeri nekik tovabb tamogatni a Maceket is, mert a juzer kolteni fogja a penzt appokra (akar feliratkozasokkal is, rendszeres bevetelt termelve), iCloudra, TV+-ra, meg a jo isten tudja meg mire. Nekik pedig ezert cserebe alig tobb, mint egy generacionyi Intel architekturat kell csak tamogatniuk - 2014-2015 Haswell-Broadwell kvazi ugyanaz es lassan kifut a tamogatasa (2013 Haswell mar kifutott), 2016-2020 pedig mind Skylake derivativa. Full megeri nekik.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#34088) Czo válasza r4z (#34087) üzenetére


Czo
őstag

Ismerve a ceg multjat, en ebben nem hiszek, de varjuk ki a veget. En nem szamolok ugy, hogy 1-2 foverzional tobb lesz meg az Intelnel. A sajat szolgaltatasaival pedig pont azt pusholja elore, hogy mindig, mindenen a legujabb operacios rendszert hasznald, mert a featureok nem mukodnek regivel.

(#34089) r4z válasza Czo (#34088) üzenetére


r4z
nagyúr

A nem mukodo feature-okre tudnal peldat mondani? Mojavet hasznalok a mai napig, es nem erzem, hogy kimaradnek barmibol is a betatesztelesen kivul.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#34090) Alex91 válasza Czo (#34088) üzenetére


Alex91
félisten

Ppc->Intel valtasnal azt hiszem Tiger, Leopard, Snow leopard volt a kozos, aztan ppc el lett hagyva. Mondjuk akkor nem evente volt fo verzio valtas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34091) Czo válasza Alex91 (#34090) üzenetére


Czo
őstag

10.4.4-vel jottek az elso Inteles gepek, a 10.5 meg kozos volt, a 10.6 mar csak Intelen mukodott. Meg 10.5-nel jartunk, amikor elvileg teljes mellbedobassal tamogatott volt a PPC, hiaba volt Xcode betaban meg elerheto az iOS Developer keszlet PPC-re, a vegleges megjelenesekor ugydontottek, hogy ez lesz az egyik selling point az Intel mellett, ezert azt mar nem adtak oda (visszahackelheto volt szerencsere). En emlekszem arra is, hogy 2 eves transition periodot igertek, tobbszor kifejtve, hogy vannak meg jo PPC gepek elokeszuletben es mindenki gyugodtan vasaroljon. Van nekem egyebkent 2005-os PowerBookom itthon, ami mar csak +1 OS releaset elt meg a gyari 10.4-en kivul. Emlekszem arra is, amikor 10.6-ot hasznalva kitalaltak, hogy elkaszaljak (az egyebkent fizetos) .mac szolgaltatasukat, mert lett helyette iCloud, viszont arra is, hogy akinek nem volt iCloud kompatibilis gepe, az elvesztett minden ilyen szolgaltatast. Regen egyertelmubb hatarokat huztak 1-1 gep tamogatasanak megszuntetesekor, nem ugy mint manapsag, amikor ugy dobja ki az egyik Core 2 Duo gepet a tamogatott listabol, minden hardver drivert bennehagy, mert egy masik hasonlo modell meg tamogatott maradt. Szoval nem, nem hiszem, hogy ez javult volna.

(#34092) Czo válasza r4z (#34089) üzenetére


Czo
őstag

Mojaven?

Pl nem tudsz letolteni friss Xcodeot (mert a most beta Xcodehoz mar Big Sur kell, a stabilhoz meg jo a Catalina, de ez par napon belul megvaltozik), emiatt nem tudsz mar ingyenes appot sem fejleszteni iOS-re. iCloud hasznalata eseten pl ha van legalabb 1 eszkozod, amin iOS 13 vagy Catalina van/volt, akkor az lefrissitette a Reminderst, emiatt a Reminderseidet mar nem ered el a regebbi verzioban. Kb 1 eve nincs mar Mojaves gepem, de a watch OS 7 megjelense utan a watch OS 7-es ora nem tudta unlockolni a Mojavet, ugyonakkor a watchOS 4-et hasznalo ora tudja unlockolni a Big Surt. Fejleszotkent az Apple folyamatosan pusholja elore a limiteket, igy kenyszeritve a fejlesztoket arra, hogy ne tamogassanak sok verziot visszafele.

(#34093) Czo válasza Czo (#34091) üzenetére


Czo
őstag

Kozbe megcsapott meg nehany dolog, pl. az 5.0-os JAVA esete is a PPC-vel, amikor is beta verzios 1.5 meg letezett, de a stabil mar csak Intelre (viszont forrasbol fordithato volt, de ugye ugy hianyoznak az Apple GUI bindingek pl). Sott, OS X 10.6 is volt PPC-re beta koraban, de stabil mar csak Intelre. Olyan ez, mint a 10.7, aminek az elso betaja meg 32 bites volt es mukodott a 32 bites Inteleken is (iMac 4,1 pl.), de aztan hirtelen ugy dontottek, hogy nem jar ide a 32 bit. Ra is jottek, hogy nem voltak eleg alaposak, mert be lehetett uzemelni a 10.7-et is 32 bites gepen, ezert rogton jott egy update, ami erosebben lehetetlenitette el a 32 bites CPU-val torteno 10.7 futtatast.

(#34094) r4z válasza Czo (#34092) üzenetére


r4z
nagyúr

Jo, a fejlesztes az kulon kategoria, ott nyilvan mindig a legfrissebb kell.

Csak iOS14 eszkozeim vannak, nem frissitette le a Reminders adatbazist, mert megkerdezte, es nemet mondtam. Minden gyari app (Safari is) tokeletesen mukodik es szinkronizal. Watchot nem hasznalok.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#34095) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Nem pont ide illő,elnézést érte,de gondoltam hátha tudtok segíteni,jobb topikot nem találtam,ahova írtam pedig nincs válasz.Került hozzám egy régebi IMac. Pontos tipusát sem tudom,továbbá teljesen tudatlan vagyok ezzel a géppel kapcsolatban, ezért írok. Ha bekapcsolom van kép,meg jelenik a logo és elkezd tőlteni. Kb 5-10 perc közé saccolnám mire betölt,és utána már csak egy fekete képernyő fogad. Mi lehet a gond? Merevlemez gondolom van benne ha tölt,nyilván kijelző jó meg gondolom ha hardver hiba van, akkor elsem indul. Példa ha egy win- es gépbe nincs ram nem ad képet. Vagy ez másképp müködik? Mit nezzek meg? És mit tehetek hogy elinduljon? Köszönöm a válaszokat :R
Ha kikapcsolom ,és újra be ,akkor megint kezd tölteni,ez még lemaradt :R

(#34096) Czo válasza lajosx (#34095) üzenetére


Czo
őstag

Kb barmi lehet, pont ugy, ahogyan egy Windowsos gepnel, ha elsotetedik a kep pl a Windows logo utan.

Elso korben ki kellene talalni, hogy milyen tipusrol van szo:
- Ha a gep talpa nem lett kicserelve, akkor azon vannak mindenfele szamok. iMac eseten az EMC/Model number nem segit, de pl a sorozatszam utolso 4 karaktere igen. Mekkora a kijelzo? Hogy nez ki a gep? Feher muanyag? Hatul fekete, a tobbi resze fem szinu? Az egesz fem szinu? Van benne optikai drivenak hely a jobb oldalan?
- Illetve, ha be indul annyira, hogy elinditsd "single user mode"-ban, akkor az is segithet. Ehhez a gong hang megszolalasakor nyomnod kell a billentyuzeten a CMD es az 'S' gombot. Ha nem Apple billentyuzeted van hozza, illetve nem tudod, hogy a billentyuzet ossze van-e parositva a geppel, akkor PC-s billentyuzet is jo lehet, ott a CMD gombnak a 'Windows' jelet viselo gomb vagy az 'Alt' feliratu gomb felel meg, celszeru kiprobalnod mindenfele kombinaciot. Ha beindult igy a gep es kaptal egy fekete kepernyot, ahova parancsokat irhatsz, akkor a 'sysctl hw.model' parancsra ki fogja irni a tipust. Pl iMac 11,2.

Ha megvan a gep tipusa, akkor keritened kell egy telepitot, ami azon a modellen piszkalgatas nelkul elindul es megprobalni bebootolni. Ehhez leginkabb kell egy masik Mac, de ha nincs, az sem nagy baj, pl en is ramasolom a telepitot az USB stickedre, ha az en kozelemben laksz.

Majd ha megvan a telepitod, megprobalhatod bebootolni esetleg feltelepiteni, hatha az tovabb jut, mint a gepre telepitett rendszer, mert lehet, hogy semmi baja nincs a vasnak, csak valaki felig letorolte a storageot, mielott kidobta peldaul.

Vannak bizonyos modellek, ahol voltak tobbe keveseb gyakori hibak, pl videokartya hiba. Akar az is lehet, hogy ez a peldany azert lett folosleges.

Szerk: Illetve, az is kideritheto, hogy a gep 2012-es vagy ujabb-e, hogy van-e rajta recovery particio illetve ismeri-e az internet recoveryt (ez a 2011-ben kiadott gepeken is mukodhet, de csak akkor, ha a korabbi eletuk soran talalkoztak a Mac OS X 10.7-es verzioval vagy ujabbal es le lett frissitve a firmwarejuk). A recovery eleresehez a CMD+R -t kell nyomni, illetve az Internetrol torteno recovery eseten pedig CMD+OPTION+R -t. PC-s bill eseten tehat vagy Windows+R vagy Alt+R a sima recoveryhez es Windows+Alt+R a neteshez. Ehhez halozatra is szukseg van, mivel nem tudjuk, hogy a gyari WiFi kartyat kicsereltek-e (ha igen, akkor a gyari firmware nem ismeri), ezert az ethernet lesz itt a legbiztosabb.

[ Szerkesztve ]

(#34097) lajosx válasza Czo (#34096) üzenetére


lajosx
őstag

Huu köszönöm ezt a sok infót,ha haza értem próbálok is utána nezni mindennek amit irtál. Nagyon szépen köszönöm :R

(#34098) r4z válasza lajosx (#34095) üzenetére


r4z
nagyúr

GPU hibas gepre tippelek, de mivel van output, ezert ki tudod kerulni a problemat azzal, hogy nem toltesz be GPU drivereket. Keszits mondjuk egy telepitot a dosdude1-fele Mojave patcherrel ha az tamogatja a gepedet, de gyarilag mar nem tamogatott, es a post install soran ne telepits GPU drivert. Tada.wav, be fog bootolni, bar a CPU render miatt lassu lesz, mint az allat.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#34099) lajosx válasza r4z (#34098) üzenetére


lajosx
őstag

Meg mondom őszintén ez nekem igy elsőre de még masodikra is kicsit kinai :F Ha gpu hibás lenne akkor kuka nem? És ha gpu vagy vga hibás akkor hogy van kép az elején amikor tölt? Köszönöm a válaszod :R

(#34100) r4z válasza lajosx (#34099) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha egy GPU nem teljesen doglott, driver nelkul tud kepet adni, es csak akkor megy el a kep, ha betoltodik a driver. Nem tudom, miert van igy, de attol meg igy van. Nalam ugyanezt produkalta egy 2011-es iMac, es igy sikerult megoldanom a problemat addig, amig megerkezik bele az uj GPU.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.