Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Az miért van, hogy eddig szépen futott a qBittorent, most meg bármit indítok el, kb. 1%-nél leáll a letöltés és azt írja ki elakadt. A feltöltő oldal rendben, eddig nálam is jó volt minden. Most nemrég történt valami szerintem. De m i?

Rappi

(#35752) cigam válasza SeatZola (#35751) üzenetére


cigam
félisten

Betelt a lemez.
Naplófájlok mit mondanak?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35753) hackeeeee válasza TechN7ne (#35742) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én közel 25 év után engedtem el. Pedig.. :) persze melohelyen most is win10es noti van, de otthon most elég volt.

Véleményem szubjektív...

(#35754) 30z.Samu válasza hackeeeee (#35753) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szintén zenész, kb 15 év után engedtem el, pedig imádtam bütykölni meg minden. Azt a részét a mai napig imádom, de a rendszerrel való bíbelődés valahogy nem hiányzik. :D Pláne ha az ember játszani is szeretne rajta.

Kérdés: Jelenleg 20 és 21 százalékon áll a billentyűzet meg a Trackpad. Lehet még nyúzni őket vagy lesz egy pont, amikor mondjuk el-el dobálja a jelet? :B

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35755) r4z válasza 30z.Samu (#35754) üzenetére


r4z
nagyúr

Tapasztalatom szerint (a kerek vegu, elemes verziok legalabbis) elobb kapcsolnak ki, mint hogy instabil lenne a kapcsolat.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#35756) 30z.Samu válasza r4z (#35755) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor jó, szerencsére nem merülnek gyorsan, szerintem a hetet még simán kihúzzák. :K Köszi!

Sic Parvis Magna

(#35757) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Most van egy észrevételem, meséltem hogy vettem egy Baseus fülest, ami eddig tök jól működött. Jól vette a hangot akár egy fülessel is. Most azt veszem észre, hogy néha szaggat a hang. Pontosabban a mikrofon része, eddig tökéletesen működött. Lehetséges, hogy közrejátszhat az, hogy a billentyűzetben meg az egérben kevesebb már a kraft "erőlködik" a gép hogy jó legyen kapcsolat? Bár elméleti szinten nem kéne, hogy köze legyen hozzá.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35758) Alex91 válasza 30z.Samu (#35757) üzenetére


Alex91
félisten

Meg kellett volna venni az Airpodsot... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35759) hszilard666 válasza 30z.Samu (#35757) üzenetére


hszilard666
veterán

Most lőttem airpods 1 et brand new fülesekkel 19K HUF ért, tokkal vonóval kábellel. Az enyém sajnos megmurdelt, a bal eldobja 30p enként a kapcsolatot. Még így is megvették 15 ért, kábel nélkül. :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#35760) 30z.Samu válasza Alex91 (#35758) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha nem viselkedik, majd egyszer az lesz a vége. :D Csak amilyen állapotban voltak fent az első generációk, inkább kihagytam. 45k-t meg azért sajnálok egy fülesre, amit nem is használok nap mint nap.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35761) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#35760) üzenetére


30z.Samu
félisten

Viszont most működik rendesen. Ki érti ezt... :D

Sic Parvis Magna

(#35762) Thusor válasza 30z.Samu (#35757) üzenetére


Thusor
őstag

Samsung Galaxy Buds-ot használok a MacBook Air M1-hez. Ott nem tapasztalok ilyen jelenséget.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#35763) 30z.Samu válasza Thusor (#35762) üzenetére


30z.Samu
félisten

Most Nálam is megy rendesen, mindegy. Maradjon is így. :D Egyébként a billentyűzetben meg a Trackad-ben szeptember 10-én töltöttem fel az elemeket és van bennük még durván 20%. Az elég korrekt. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35764) TigerCat válasza 30z.Samu (#35763) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Elem függő is, nálam 3 hét maximum amennyit kibírnak, de a trackpad gyorsabban merül, mint a billentyűzet, pedig utóbbit többet használom. Egér mellett csak néha kell a tapipad.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35765) cigam


cigam
félisten

Eddig úri huncutságnak gondoltam a 10Gbites opciót, de mint kiderült nincs is olyan messze. Nem is lesz olyan drága a havi díja, de ha nem akarsz közvetlenül az interneten lógni .... Én hirtelen nem találtam 10Gbites routert.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35766) Thusor válasza cigam (#35765) üzenetére


Thusor
őstag

[Ez] gond nélkül vinni fogja a 10G-t, legalábbis a tesztek szerint.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#35767) cigam válasza Thusor (#35766) üzenetére


cigam
félisten

1 db RJ45 csatlakozó 10 Gbps BaseT WAN kapcsolathoz, 8 db RJ45 csatlakozó 1 Gbps BaseT LAN kapcsolathoz, 1 db RJ45 csatlakozó 1 Gbps BaseT WAN kapcsolathoz

No és melyikbe dugom a Mac-et?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35768) Thusor válasza cigam (#35767) üzenetére


Thusor
őstag

Két 10 Gbps-es csatlakozó - Élvezd az akár tízszeres adatátviteli sebesség előnyeit a nagy sávszélességet igénylő feladatoknál a 10G Base-T és a 10G SFP+ hálózatkezelési technológiát használó csatlakozókkal.

Elkerülte a figyelmed, hogy két darab 10G csatlakozója van. Egy darab RJ-45 és egy darab SFP+. Így SFP+ mehet mondjuk a DIGI ONT és router közötti kapcsolat, RJ-45-re pedig mehet a Mac. És mielőtt felmerülne, hogy egyik 10G se WAN port alapból, a routeren beállítható bármelyik 10G port WAN-ra.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#35769) cigam válasza Thusor (#35768) üzenetére


cigam
félisten

Messze még a messze, nem tudni milyen felületet biztosít hozzá a digi. Értem én hogy a 10Gbites-es WAN pontja rácuppan a digire, de hova dugom a mini-t? Pont az a bajom, hogy a LAN ága nem 10Gbites.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35770) Thusor válasza cigam (#35769) üzenetére


Thusor
őstag

LAN ága részben 10G, hiszen két port is az. Miért ne tudnád rádugni a minit? SFP+-ra mehet a DIGI ONT, ha SFP+ az is. Ha nem akkor van SFP+ és RJ-45 átalakító, így az is lehet RJ-45. Így akkor két RJ-45 portod lesz 10G. Az biztos, hogy nem olcsó mulatság jelenleg. Kb. 150.000 forint a router és akkor még nem számoljuk az SFP+ és RJ-45 átalakítót, ami kb. 30.000 forint.

Ha meg kevés neked a két darab 10G port akkor kell egy 10G képes switch, ami szintén drága és nem éppen SOHO széria.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#35771) cigam válasza Thusor (#35770) üzenetére


cigam
félisten

Mert csak a bemenetre (WAN) írja, hogy 10Gbps-os. A kliensek felé (LAN) csak 1GB-es portokat ír.
Mit érek el azzal, ha a WAN portra dugom a minit? Annak se füle se farka.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35772) Thusor válasza cigam (#35771) üzenetére


Thusor
őstag

Az RT-AX89X két 10G csatlakozóval, egy Base-T és egy SFP+ csatlakozóval rendelkezik, ami azt jelenti, hogy a száloptikás és a rézvezetékes 10G-s kapcsolatot is támogatja. Használd ki az internetszolgáltató által reklámozott teljes sebességet vagy építsd ki a saját 10G LAN hálózatodat a PC-k és a NAS között.

Ismét elkerülte a figyelmed, hogy az összes port konfigurálható a két 10G tekintetében. Azért van két port mert az egyiket konfigurálod WAN-ra, a másikat pedig LAN-ra is lehet. De akár lehet mindkettő LAN, WAN pedig marad az eleve 1G WAN portja.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#35773) 30z.Samu válasza TigerCat (#35764) üzenetére


30z.Samu
félisten

Billentyűzet elég jól bírja. :D Nekem egyszerű, Auchan-os 1000MaH-s elemek vannak bennük, jelek szerint tökéletesen megfelel a célnak. :K

Sic Parvis Magna

(#35774) Ear001 válasza Thusor (#35772) üzenetére


Ear001
addikt

Nem vagyok biztos benne, hogy azt a 10G-t ki is tudja routeolni az Asus. Amúgy a pletykák szerint a végberendezés, amit adnak hozzá, az sem kispálya.

(#35775) Thusor válasza Ear001 (#35774) üzenetére


Thusor
őstag

Sajnos képességeit tekintve nem ismerem. Tesztek szerint LAN-on tudja a 10G-t, de hogy routolni és NAT-olni tudja e a 10G-t, azt nem tudom.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#35776) Mr Bond 007 válasza Thusor (#35775) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Főleg PPPOE ami követeli a vasat. És a diginél az van.

[ Szerkesztve ]

(#35777) cigam válasza Thusor (#35772) üzenetére


cigam
félisten

Ebből nem következik, hogy
- a réz és optikai csatlakozást két külön 10Gbites portként kezeli
- ezek bármelyike is átkonfigurálható LAN portá.
A manuel-t is átfutottam, de nem találtam olyan pontot, ahol ezt említenék úgy ahogy pl. a 86-os esetén: [link]
- WAN/LAN: 2.5G/1Gbps multi-Gig port (configurable)

Szerintem menjünk át privátba, vagy a milyen routert topikba. Mert eléggé szétoffoltuk már ezt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35778) Thusor válasza cigam (#35777) üzenetére


Thusor
őstag

Csak a neten fellelhető információkra tudok támaszkodni. [Itt] a fórumon, akik rendelkeznek már ezzel az eszközzel írják, hogy átkonfigurálható WAN-ra és LAN-ra is. Ráadásul az egyik felhasználó Mac mini M1-en tesztelte, hogy bírja a 10G-t vele. Átmehetünk természetesen a másik topikba részletesebben ez átbeszélni, de mint mondtam nekem nincs még ilyen eszközöm. Csak az ASUS oldalára és a most linkelt felhasználói fórumra tudok hivatkozni érdemben.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#35779) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Van egy Mac Mini M1-em, amit most eladnék. Cégre vásároltam, de vettem hozzà AppleCare Protection-t, hogy 3 év legyen a gari. Az lenne a kérdésem, hogy ezt magánszemélynek simán àt tudom ruházni eladáskor?

Köszönöm!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#35780) bLaCkDoGoNe válasza Cold5 (#35779) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"10. A Csomag átruházása

(i) A Lefedett Készülék új tulajdonosra történő átruházásával. Az alábbi korlátozások mellett Ön jogosult egy alkalommal véglegesen átruházni a Csomagban biztosított valamennyi jogát egy másik személyre, feltéve, hogy (a) az átruházás részét képezi a Csomag eredeti vásárlási bizonylata, a Csomagigazolás és a Csomag hiánytalan csomagolása, ideértve a nyomtatott anyagokat és a jelen Feltételeket is; (b) Ön egy átruházási értesítésben tájékoztatja az Apple-t az átruházás tényéről, amely értesítést az Apple Ügyfélszolgálata részére kell megküldeni az alábbiak szerint: Hollyhill Industrial Estate, Hollyhill, Cork, Írország; valamint (c) a Csomagot megszerző fél elfogadja a Csomagra vonatkozó Feltételeket. Amikor tájékoztatja az Apple-t a Csomag átruházásáról, akkor meg kell küldenie a Csomag Szerződésszámát, az átruházott Lefedett Készülék sorozatszámát, valamint az új tulajdonos nevét, címét, telefonszámát és e-mail címét."

[Forrás]

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#35781) Syl


Syl
nagyúr

Mi a fene ez az mds? Órák óta pörgeti a CPU-t és a ventit. Ma reggel kezdte. Sem frissítés, sem app telepítés/eltávolítás nem történt. Gép újraindítás nem segít, spotlight kikapcsolása nem segít.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35782) Czo válasza Syl (#35781) üzenetére


Czo
őstag

A spotlight indexeloje, lehet valami beleturt az indexfileba es most probalja ujra osszeszedni. Nincs felcsatolt network deviceod? Vagy barmi mas bedugva?

(#35783) oszy


oszy
veterán

Safari 15.0 (15612.1.29.41.4, 15612) verzió
MacOS 10.15.7

A safari egyre több oldalnál ezt a hibaüzenetet írja a bal felső sarokba --›
Ez a weboldal újra betöltődött, mert probléma történt.

Aztán középen ez a hibaüzenet fogad --›

Ismételten hiba történt a következővel: "https://edifier.aliexpress.com/store/sale-items/3240092.html"

Bővítménynek csak adblock van, de azt kikapcsoltam. Hol keresendő a megoldás?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#35784) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ti letöltitek hétfőn az új rendszert vagy kivártok vele?

Sic Parvis Magna

(#35785) Czo válasza oszy (#35783) üzenetére


Czo
őstag

Nem hiszem, hogy tul sokat tesztelgettek egyutt a 15.0-t es a Catalinat, ugyhogy reportold boszen ezeket a problemaka. A reportokhoz celszeru becsatolni a hiba jelentkezese pillanataban generalt sysdiagnoset is. Ami gepemen meg Big Sur van, ott nincs ennyire elrontva a 15.0-as Safari, a fogepemen pedig mar Monterey van, ott mar 15.1-es a Safari verzio.

Tobb gepen jelentkezett, hogy ha tobb ablak van nyitva, akkor a Safari eszi a CPU-t, de ez fuggetlen attol, hogy most Big Sur vagy Monterey van (amelyik gepen 100% CPU hasznalatot okozott ketto darab tok ures Safari ablak Big Sur alatt 15.0-val, ott Monterey alatt 15.1-vel is csinalja. Van ra nyitott ticketem, remelem megoldjak).

(#35786) Czo válasza 30z.Samu (#35784) üzenetére


Czo
őstag

Szerintem megeri frissiteni, jopar teljesitmenyproblemat okozo reportolt Big Suros bugom javitva van benne. Pl. Spotlight vagy Maps vagy Safari. Ez most annyira egyszeru frissites, hogy a kezzel behackelt SwtichResX-es felbontasokat sem dobta ki.

(#35787) oszy válasza Czo (#35785) üzenetére


oszy
veterán

Nekem is volt, hogy kiírt valami olyasmit, hogy az oldal sok erőforrást igényel.
Hogy reportoljam? Nem kellet még ilyet. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#35788) Rebelf válasza 30z.Samu (#35784) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Mire gondolsz pontosan?

(#35789) Syl válasza Czo (#35782) üzenetére


Syl
nagyúr

Semmi nem változott tegnap óta, amikor még "normálisan" működött az OS.
Nem kerültek új fájlok a gépre, nem telepítettem semmit, TM egy ideje kikapcsolva, gép többször újraindítva. A spotlight beállításainál mindent kikapcsoltam [kép], terminalt is bevetettem:

sudo mdutil -a -i off

2021-10-23 13:19:05.087 mdutil[871:29468] mdutil disabling Spotlight: / -> kMDConfigSearchLevelFSSearchOnly
Indexing disabled.
/System/Volumes/Data:
2021-10-23 13:19:05.115 mdutil[871:29468] mdutil disabling Spotlight: /System/Volumes/Data -> kMDConfigSearchLevelFSSearchOnly
Indexing disabled.

Végső elkeseredettségemben létrehoztam egy új usert. Amint először belépek a szűz profilba, beindul ez az átkozott mds és a ventipörgetés....

Feladom... Megyek Linuxot telepíteni :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35790) Czo válasza Syl (#35789) üzenetére


Czo
őstag

A Console-be nem irogatja, hogy mit csinal? Illetve, ha irogat valamit, de azt irja, hogy private a data es nem mutatja meg, akkor ott ez tud segiteni. Illeve, ha semmi nincs a logban, akkor szelekteven kikapcsolt SIP eseten az iosnoop is tud segiteni (kell hozza engedelyezni a DTrace-t.

(#35791) kleinguru válasza 30z.Samu (#35784) üzenetére


kleinguru
addikt

Gyakorlatilag az első bétától használom, semmi panaszom nincs már rá. Talán megjavult már a képernyő bug is vele (lezárt módból csak a kábel ki be dugás után adott képet USB-C-n).

Szerintem bátran tölthető :K

Munkahelyi gépemen hackli van a legelső bétával. Szuperül megy az is, a végeleges után valamikor frissítem majd azt is (ezt kicsit bonyolultabb).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35792) icecave válasza kleinguru (#35791) üzenetére


icecave
nagyúr

Remélem, az airpods pro-s csatlakozás is megoldódik. Ha berakom a fülembe és rányomok, hogy kapcsolódjon, nem teszi, viszont ha úgy rakom a fülembe, hogy kiírja a Big sur, hogy "közeli" és ott nyomok rá, egyből kapcsolódik.

(#35793) 30z.Samu válasza Rebelf (#35788) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igazából nem volt semmi konkrétum, mert nem használtam a bétát. Csak arra voltam kíváncsi, hogy a rendszer szerintetek megjelenéskor használható állapotban van-e vagy azért vannak még bakik, ami miatt inkább megéri várni 1-2 frissítést.

Sic Parvis Magna

(#35794) kleinguru válasza icecave (#35792) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem tudom kipróbálni, nekem első generációs még az airpods.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35795) Syl válasza Czo (#35790) üzenetére


Syl
nagyúr

Százával nyomja az ilyen bejegyzéseket a logba: [kép], [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35796) Czo válasza Syl (#35795) üzenetére


Czo
őstag

A masodiknak semmi koze ehhez, az elson viszont az latszik, hogy mindig uj PID-je van a cuccnak. A Console-ban nem latsz esetleg Crasheket ehhez?

(#35797) Syl válasza Czo (#35796) üzenetére


Syl
nagyúr

Nagyon nem vagyok járatos ilyen téren, úgyhogy azt se tudom mit keressek :(
Most egyébként százával irkál ilyeneket az mdsync-ek közé: [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35798) TigerCat válasza 30z.Samu (#35784) üzenetére


TigerCat
nagyúr

AMint megjelenik, tolom fel mindkét gépre. Szeretek veszélyesen élni... :D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35799) Thusor válasza TigerCat (#35798) üzenetére


Thusor
őstag

Érdemes teljesen új telepítést végezni mondjuk bootolható pendrive-ról vagy az is elég ha csak frissítünk?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#35800) TigerCat válasza Thusor (#35799) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó ideje csak frissíteni szoktam. Ha nincs nagy hiba, felesleges újrarakni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.