Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) Ear001 válasza Syl (#34292) üzenetére


Ear001
addikt

Ha jól emlékszem az Onyx tudja törölni a gépen maradt kósza local snapshotokat.

(#34302) lajosx válasza Czo (#34300) üzenetére


lajosx
őstag

Akkor meg csinálom ez jól hangzik😁 még egy kérdés. Letöltöttem az ati oldaláról egy vga drivert gondoltam frissitem írja is hogy 2007Imac. Viszont mikor futtatni szerettem volna azt irja hogy windowsos program nem futtatható..Az ati oldalarol szedtem le még sem lenne jó? :R

(#34303) Czo válasza lajosx (#34302) üzenetére


Czo
őstag

Macen, plane original gepen nem kell ilyenekkel szorakoznod

(#34304) lajosx válasza Czo (#34303) üzenetére


lajosx
őstag

Akkor jó,csak gondoltam egs vga frissités nem árthat,de akkor szükségtelen. Már töltöm is az "új" rendszert remélem tényleg nem lesz gond 😁 :R

(#34305) lajosx válasza Czo (#34303) üzenetére


lajosx
őstag

Ez tényleg roppant egyszerű volt most😁Köszönöm szépen :R

(#34306) lajosx válasza lajosx (#34305) üzenetére


lajosx
őstag

Egy gondom azért lenne :) a safari miért fagy ki a youtube betöltése közben? Be sem tölti. Más oldal megy rajta. Van esetleg amit nem bekell állítani? :R

Közben jött is rá egy frissités hátha🤷😁

[ Szerkesztve ]

(#34307) Czo válasza lajosx (#34306) üzenetére


Czo
őstag

Nem kellene neki.

(#34308) Syl válasza Ear001 (#34301) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó ötlet :R Ezt régen már használtam.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34309) lajosx válasza Czo (#34307) üzenetére


lajosx
őstag

Frissités után már hibátlan :R

(#34310) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Tudtok arra megoldást, hogy a PC-s billentyűzettel használt minimen felüldefiniáljam a (PC-s) jobb CTRL billentyűt windows context menünek :F

Tudom kicsit abszurd, de vékonykliensnek használom a gépet, mert nagyon király a handoff szolgáltatás (kb minden, ami a telefonnal együtt tud működni), de munkához azért windowsos gépet használok pont a Microsoft remote desktop appal.

Logitech k800-as billentyűzetem van, ahol szerencsétlenek a kontextusban menü dedikált gombját kicserélték fn-re (amúgy számomra kiváló billentyűzet).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34311) icecave


icecave
nagyúr

Holnapra írta a UPS, de megérkezett a kicsike (M1, 16 GB RAM, alap tárhely). Még megvárom a kábelt (Thunderbolt - DP, a 144Hz-hez), aztán majd nekilátok.
Nagy örömmel hívom az asszonyt, hogy itt a drága, majd együtt kibonjuk, stb. erre csak annyit mondott röhögve: "Na, akkó' be leszel buzulva a hétvégén." :D

(#34312) talamasca válasza icecave (#34311) üzenetére


talamasca
senior tag

Gratulálok!
Nekem két napja jött meg M1, 16GB/512GB.
Tegnap meg a monitor.

4K-s, 21,5" iMac lett cserélve. Eddig hibátlan. Ráadásul a teljesítmény növekedés és a rendszer sebessége lenyűgöző.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#34313) odrif válasza icecave (#34311) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Grat!

20 éve a Prohardveren

(#34314) icecave


icecave
nagyúr

Köszönöm.

Remélem, kibírom, amíg a kábel megjön. Bár van itthon HDMI 2.0-s kábelem, azon elvileg ha nem is 144, de 100 Hz átmegy 3440x1440-es felbontáson. Gondolom, ha esetleg később kicserélem ezt a kábelt az előbb említettre, nem kavar be semminek, csak be tudom állítani a 144 Hz-et.
Épp megtaláltam azt is már, hogy tudom a monitorom kalibrált icc profilját használni, az meg, ha Store-ból még nem M1 kompatibilis appot próbálok telepíteni, akkor ott is ajánl módot, hogy hogy fog ez menni.

talamasca: Tuti, nekem egy ilyen van, meló miatt mindenképp ilyen kell, kikerülvén a 2 monitoros setupot (erre van most dugva a céges gépem is): Acer Nitro VX340ckp . Persze saját monitor karral, az a talp egy szégyen, amit hozzá adnak.

(#34315) MiklosSaS válasza icecave (#34311) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gratula!

Nekem vasárnap jött meg az alap m1-es mac minim (8 gb/ 256 gb). Nagyon szeretem, amióta macOS gépeket használok (macbook pro 2020 és mac mini m1) azóta a Ryzenes gépem (5800X/32 gb ddr4/ RTX 2080S) pihen a sarokban. Max kéthetente elinditom 1-2 órára.

Õrület mennyire tetszik ez a platform :))

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34316) -Skylake- válasza MiklosSaS (#34315) üzenetére


-Skylake-
addikt

De azert a Ryzen+2080 nem egy kategoria az M1-el. Szoval persze ertem amit mondasz, de amire a 2080-at vetted (akar jatek, akar munka) arra az M1 SoC nem igazan lehet alkalmas.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#34317) Syl válasza icecave (#34314) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez a 144 Hz, ez valami gémer fétis?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34318) icecave válasza Syl (#34317) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem. A szemem rohadtul megérzi sajnos. Ugye nem összekeverendő az FPS-el, de ezt tudom tudod.
Laptopom ideiglenesen össze kellett kötni vele, HDMI-n 30Hz-en jött, még az egér is szaggatott, de a fejem is fájt tőle rohadt hamar. 144 Hz után még a 60 Hz is necces. Afelett már nem annyira mérvadó szerintem, úgy értem, minél nagyobb az érték, nem hoz annyival nagyobb nyugalmat a szemednek.

(#34319) Syl válasza icecave (#34318) üzenetére


Syl
nagyúr

Én csak ugatom a technikát és alig 20 éve van LCD monitorom, de...
A kép statikus részein, ami nem változik, ott semmit nem jelent, hogy 60, 100 vagy 144 Hz. Ami viszont nagyon sokat jelent, az a háttérvilágítás. Mert ha az pwm, akkor megette a fene még a 144 Hz-es megjelenítést is.
Szerintem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34320) icecave válasza Syl (#34319) üzenetére


icecave
nagyúr

Természetesen amióta eszemet tudom, csak így választok monitort. Sőt, mikor kértem céges új monitorokat, megengedték, hogy én válasszak, onnan, ahonnan akarom (ahol tesztelik erre a monitorokat, mert van, hogy adott szérián belül sem egyértelmű), pont emiatt.

(#34321) blakey


blakey
titán

Oka Unarchiver, ha valakit érdekel, most ingyenes és jó, be/ki csomagol. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34322) general válasza icecave (#34318) üzenetére


general
addikt

Én is nagyon szeretnék magas frissítésű monitort, de nagy színterű, fotószerkesztésre is használható ezekből alig-alig van, és olyan áron, hogy beszarás... :O

(#34323) icecave


icecave
nagyúr

Eljött az idő, meló után szépen rákötöttem a monitorra (megjött a kábel, megy vele a 144 Hz 3440x1440-es felbontáson). Akit érdekel, ez az a kábel: [link]

Egyelőre ami feltűnt,hogy ha egy másik ablak aktív, majd visszaklikkelek egy előzőre, elsőre nem veszi a klikkelést. Úgy értem, mondjuk nézekegy yt videót, majd megállítom, valami más progiban klikkelek,aztán vissza a videó felett egy klikk, nem indul el egyből, újra kell klikkelni. Ez nagyon fura.
Valamint már megtaláltam nagyjából,hogy kell betűméretet állítani, mert ekkora felbontáson mint egy hangya akkor minden, de jobb felül maradt minden olyan pici. :D Remélem, erre is találok megoldást. A scroll progi kelleni fog, meg a "magnet" is.
Valamint appstore-ból feltete ma lastpass-t, de weboldalon keresztül is fel tudom tenni, mi a különbség? Mármint mindkét helyen ugyanaz van, csak pár progi fentvan az Appstoreban is?

(#34324) Czo válasza icecave (#34323) üzenetére


Czo
őstag

Mekkora monitorod van? Ez a felbontas, marmint a 3440x1440 kb tokeletes desktopra 33 - 35" meretben (33"=113 DPI, 34"=110 DPI es 35"=107 DPI). Az Apple vilagaban normal modban kb 110 DPI, retina modban kb 220 DPI az idealis DPI asztali monitorok eseteben. Kb ezt koveti az osszes aktualis displayuk:
iMac 24" = 4480x2520/24" = 214 DPI
iMac 27" = 2560x1440/27" = 109 DPI / 5120x2880/27" = 218 DPI
iMac 21.5" = 1920x1080/21.5" = 102 DPI / 4096x2304/21.5" = 219 DPI
Pro Display = 6016x3384/32" = 216 DPI

(#34325) Syl válasza icecave (#34323) üzenetére


Syl
nagyúr

> elsőre nem veszi a klikkelést

Veszi az elsőre is, csak a Mac-nek ilyen az ablakkezelése. Az első klikk (az inaktív ablakra) aktiválja az ablakot, a második végzi magát a műveletet. Windowsnál ez össze van hozva, ott egy klikk elvégzi mindkét lépést.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34326) Czo


Czo
őstag

Bizonyos esetekben viszont muvelet is hajtodik vegre. Ha az inaktiv ablak felett okoz "elvaltozast" (hover esemenyt) az egerkurzor, akkor ott a muvelet is vegre lesz hajtva. Peldaul, ha pl. az ablakok toolbar gombjai tipikusan ilyenek szoktak lenni (mailben a get mail, vagy a new message; safariban pl a new tab ), vagy a tabok (pl inaktiv safariban tabra klikkelve aktiv is lesz es tabot is valt, de ugyonigy el tudod talalni a bezaro X-et is a tabon).

(#34327) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok!

Kellene egy okyan program amivel meg tudnám nézni a fotókat a "download" mappában, ami gyárilag van (preview ha jól emlékszem) azzal meg tudom nyitni, de csak egyenként. A windows-nál hasonlót szeretnék, vagyis hogy egy klikkel tudjam a másikat látni.
Remélem érthetõen fogalmaztam...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34328) Alex91 válasza MiklosSaS (#34327) üzenetére


Alex91
félisten

Nyomsz a kepen egy space-t, aztan meg a kurzormozgatoval lapozol…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#34329) MiklosSaS válasza Alex91 (#34328) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ilyen egyszerü? Van még mit tanulnom mac-en....

:R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34330) icecave


icecave
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, kezdem bekonfigolni a cuccost. Sajnos nem találtam meg,hogy hogy tegyem ki jobb felülre az "otthon"-t, vagy a vezérlőközpontbe, mint iPhone-on (van pár homekit cuccom, nehogymár spotlight-al kelljen mindig megkeresni az otthon appot, megnyitni és aztán a device-ot ki-be kapcsolni, biztos van erre megoldás).
Valamint netes tutorok nem működnek, ha saját icc profilt szeretnék hasznáni a monitorhoz (kalibraáltattam vételkor).

(#34331) mahoni


mahoni
tag

Sziasztok,
jelenleg win alatt dolgozok 2 db 23,6 monitorral. Word,excel arajanlat irasok.
ezt szerintetek egy 27 imac kijelzo ki tudja valtani vagy jobb ez igy?
mit vegyek imac 27? Mac mini es maradjn a 2 monitor, vagy mac mini egy orias monitorral? Vagy imac 27 es melle meg egy monitor (tenyleg ez melle melyik monitor a legjobb pl. Magassag, design stb?)

42

(#34332) tboldi válasza MiklosSaS (#34329) üzenetére


tboldi
nagyúr

Annyival kiegészíteném, hogy ha ikonnézetben vagy, akkor a preview-ben nem fogsz tudni továbblépni a jobbra nyíllal, ha elértél az adott sor legvégére, vagy lefelé kell lépned és a következő sorban balra lépkedni, vagy cmd+a-val kijelölöd az összes fájlt, és azután nyomsz csak szóközt.
Illetve listanézetre is válthatsz, akkor csak fel-le kell lépkedni. :)

És ha mindez nem lenne szimpatikus valamiért, akkor ott a Lilyview. Bár nem tudom, jól működik-e M1-en.

(#34333) tboldi válasza icecave (#34330) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem emlékszem, hogy ki lehet-e rakni a Control Centerbe a Home-ot, és most nincs is előttem a MacBookom, hogy megnézzem, viszont a dokkra kiteheted. Vagy odahúzod a Launchpadből/Finderből, vagy ha épp meg van nyitva, akkor az ikonján jobb klikk, beállítások, megtartás a dokkban.

[ Szerkesztve ]

(#34334) Syl válasza mahoni (#34331) üzenetére


Syl
nagyúr

Nincs az a nagyságú monitor (kivéve talán csak az ultra széles - 32:9) ami munkára ki tud váltani két monitort. Én lassan 20 éve dolgozom két monitorral. Akkor kezdtem amikor még 17-19" 4:3 arányúak voltak az LCD-k (azok is elég ritkák) és sima (19") CRT volt a másodlagos. Mostanra a fő monitorom 32" (16:9) de nagyon kell mellé a másodlagos (igaz, abból elég egy 24-es is). Ezt a mostani telet töltöttem el ideiglenesen egy monitorral, és mondhatom, nagyon hiányzott a második.

szerk.
Ja, én Minit használok és nem is kellene iMac :N Igaz, a miniben nincs GPU (a munkámhoz nem is kell), de szabadon variálhatom a monitorokat. És mivel a fő monitorom egy elég drága grafikus monitor, amikor majd cserélem a Minit, nem kell a monitort is kukáznom.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34335) kleinguru válasza icecave (#34330) üzenetére


kleinguru
addikt

Vettem a minihez egy webkamerát, így elég sirinek beszélni csak, csinálja a kapcsolásokat :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34336) Mikika válasza kleinguru (#34335) üzenetére


Mikika
aktív tag

Szia
Én is keresek webkamerát,Te milyet vettél?

Forever Apple

(#34337) kleinguru válasza Mikika (#34336) üzenetére


kleinguru
addikt

Logitech 930e

Meg vagyok vele elégedve, csak az a bajom, hogy nekem magasan van a monitor (43”) és így ha nem pont abba az irányba beszélek, akkor nem mindig hallanak jól.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34338) SeatZola válasza mahoni (#34331) üzenetére


SeatZola
őstag

Szia!

Nekem a munkahelyen egy 24"-es és egy 22"-es LCD van. Itthon egy 27"-es iMac. Én tökéletesen jól elférek itthon home office-an ugyan azzal a munkával, mint bent az irodában a két LCD-val. Nekem a 27-en szépen elfér egymás mellett a két LCD képe.

Rappi

(#34339) icecave válasza tboldi (#34333) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszi, én is azt találtam, hogy kirakom a dock-ra, aztán az már jó/elég.

Amit még észrevettem, hogy valahogy (főleg itt a fórumon, mert ugye azt nézem sokat, a chrome/safari megjelenítése tök más... úgy értem más a kontraszt, de még a betűket is máshogy simítja, kicsit fárad tőle a szemem, meg kell szokni). Nem tudom, ezt máshogy leírni, de tényleg ez van. Nem a kábel miatt van, kipróbáltam sima HDMi-n is, ott 100 Hz a max, ugyanaz. Azt is észrevettem, hogy a safari szebben simítja a betűket, lehet emiatt át kell térnem arra.

kleinguru: Igen, be fogom konfigolni a Siri-t, de még várok vele, attól églek kifeküdne az asszony, ha még előtte beszélnék is a géphez. :D

Programokat simán tudtam telepíteni, szóval gondolom ez a "rosetta" cucc automata, mert viber is pl. nem M1 kompatibilis, mégis simán felment. Azt észrevettem, hogy ott a görgetés még nagyon nem jól megy, illetve Spotify is random kilépked, főleg amikor boot után elindul.

A Blender első bétája, ami már M1 kompatibilis (2.93.0. beta), kint van, az viszont nagyon szépen megy már most, sok millió bolygón után kezd beszaggatni a viewport, majd kíváncsi leszek a textúrázott modellek esetén mit mutat.

Még valami: más is fizet elő Photoshopra? Volt régebben accom, amikor még vállalkoztam, ott közösségi adószámmal nem volt adó rajta. Most újra előfizetnék, viszont a vállalkozásom szünetel, inkább csináljak új accot és ne használjam gondolom így, mert a végén megszívom, hogy nem fizetek áfát.

[ Szerkesztve ]

(#34340) Syl válasza icecave (#34339) üzenetére


Syl
nagyúr

> a betűket is máshogy simítja, kicsit fárad tőle a szemem

Próbáld ki a TinkerTool-t:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34341) Syl válasza icecave (#34339) üzenetére


Syl
nagyúr

> más is fizet elő Photoshopra?

Komplett céges Adobe csomag.
De magánszemélyként és tuti inkább az Affinity Photot venném. 9 mátyásért verhetetlen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34342) icecave válasza Syl (#34340) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszi, nem nagyon vettem észre különbséget, ellenben mikor ezt megcsináltam: [link] és levettem a smooth-ot, reboot után azonnal éreztem. :) Szóval nekem így megfelel. Viszont köszönöm, mert enélkül sosem jöttem volna rá, mit-hogy kell keresnem.

Pshop: megnézem, köszönöm, de a meló miatt amúgy is kell, szóval nem tudom másra kicserélni. Megkérdeztem a topikjában.

(#34343) icecave


icecave
nagyúr

Nos, közben egész szépen belaktam, még van pár kérdés, de próbálok utánajárni.
Egyiknek hiába teszem, nincs megoldás. Gyári mail papot használok (ahogy iPhone-on is), de ne tudom hozzáadni a hotmail-es címemet. Akárhogy próbálom, nem megy. iPhone-on outlook account hozzáadása alatt simán ment, de itt ugye nincs olyan opció, csak a "más e-mail fiók hozzáadása".
Erre nincs megoldás, csak az, hogy átszokok outlook-ra a mac-en és iPhone-on is?

(#34344) Syl válasza icecave (#34343) üzenetére


Syl
nagyúr

Exchange opcióval simán hozzá lehet adni az ingyenes outlook.com fiókot:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34345) icecave válasza Syl (#34344) üzenetére


icecave
nagyúr

....és tényleg, pedig próbáltam, csak egyből a manuálisra nyomtam, úgy nem ment. Most az automatikussal meg egyből :R

(#34346) general válasza MiklosSaS (#34327) üzenetére


general
addikt

Macen ez is máshogyan van, ha a Previewt akarod használni (belenagyítani csak abban tudsz!), akkor először ki kell jelölnöd azokat a fotókat, amiket meg szeretnél nézni, és utána Enter. Vagy jobb klikk Megnyitás. Én agyfaszt kaptam ettől a logikától, de ez van. Legtöbbször bőven jó a Quickview egy Space lenyomásával.
Még hozzátenném, hogy a Preview nálam sokszor bénázik és több ablakban nyitja meg a fotókat... fura.

[ Szerkesztve ]

(#34347) MiklosSaS válasza general (#34346) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, észrevettem. Kb 25 év windows után most szokom a macOS-t. Tetszik nagyon, csak még sok az ismeretlen. :))

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34348) kkp900 válasza icecave (#34342) üzenetére


kkp900
senior tag

Szia! Megnéztem nekem sincsen az a lehetőség a beállításokban. Akkor mit kell tenni? És egy nem 100 hz monitornál is segít majd esetleg?

(#34349) icecave válasza kkp900 (#34348) üzenetére


icecave
nagyúr

Ööö, kevered a kettőt. Az, ami a linken van, abban segít, hogy kevésbé legyenek elmosva a betűk szélei (mint effekt). Meg tudod csinálni terminál paranccsal is. Ha a végén az érték a nulla, akkor teljesen leveszi, 3-as a legjobban elmosott (a 2-es az alapbeállítás). Nekem végül az 1-es vált be, a 0 már eléggé a "másik véglet". Ja, és reboot után fog érvényesülni az érték, amit beírsz, az fontos.
Szóval a Hz-nek ehhez sok köze nincs.

[ Szerkesztve ]

(#34350) mahoni


mahoni
tag

És arról mi a véleményetek h szabad venni most új iMac 27t vagy várható ra frissítés?

42

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.