Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) Raysen623 válasza Alex91 (#35599) üzenetére


Raysen623
addikt

Jelenlegi PC-ből megtartanám azt a 3 TB-nyi tároló méretet, két meghajtó formájában amit nem tudok csak úgy belerakni egy MAC mini-be mondjuk. Minden ötletet örömmel fogadok egyébként...

#35600Alcsi69: nekem pont egy 21:9-es 34"-os kijelzőm van otthon :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#35602) 30z.Samu válasza Raysen623 (#35601) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én USB-s dokkolót veszek majd, amiben elfér majd mindkét vinyó. De lehet hogy azt csinálom, hogy a nagyobbra felmásolom a kisebb tartalmát és csak egy helyes dokkolót veszek. Még nem tudom, Nekem igazából csak adat tárolására kell, arra szerintem elég az USB is.

Sic Parvis Magna

(#35603) Alcsi69 válasza Raysen623 (#35601) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Szerintem a NAS megoldás jó lehet. Viszont annál azt is figyelembe kell venni, hogy folyamatosan megy, tehát folyamatosan fogyaszt.

Ha el tudom adni a két monitoromat akkor valószínűleg instant buy lesz a Mini. :D

(#35604) Czo válasza Raysen623 (#35595) üzenetére


Czo
őstag

Nekem ebbol van tobb, amit SATA3 csatolon RAID0-val ki lehet hozni, azt at tudod tolni USB 3.1-en ezzel a dobozzal.

(#35605) Alcsi69 válasza Czo (#35604) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Ez jó cucc, viszont nem biztos hogy 2.5"-es HDD-ből meg SSD-ből van neki a 3TB. :B

(#35606) Alex91 válasza Raysen623 (#35601) üzenetére


Alex91
félisten

Sima USB-s hdd haz(ak), azt kalap... Vagy tenyleg egy dokkolo, csak az nem lesz eleg esztetikus... Vagy ha alapvetoen csak archivalasbol tartanad oket, akkor lehet NAS-ba is tenni oket, de az se olcso...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35607) Czo válasza Alcsi69 (#35605) üzenetére


Czo
őstag

A Raidsonicnak van 3.5"-os haza is, 2 es 4 ferohelyes is, tehat van valasztek. Csak arra jeleztem volna, hogy USB3.1-en, ez a 2.5"-os haz, 2db SSD-vel, siman kitolja magabol a szukseges sebesseget. En megpreparaltam egy kicsit ezeket, mindegyikre forrasztottam egy ESP8266-os rele modult, Sirivel igy eleg annyit mondanom, hogy "Hey Siri, turn on my Time Machine disk" es mar kapcsolja is be es indul is a backup.

(#35608) 30z.Samu válasza Czo (#35607) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja, aztán egyszer addig fogja hallani, hogy "Turn on my Time Machine" és visszarepít az 1800-as évekbe. ;]

Sic Parvis Magna

(#35609) Raysen623 válasza Alex91 (#35606) üzenetére


Raysen623
addikt

Valszeg ez lesz. Én mondjuk ezt néztem ki. Viszont most nézem, hogy az USB-C belemegy a Thunderbolt 3 csatlakozóba?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#35610) Czo válasza Raysen623 (#35609) üzenetére


Czo
őstag

Roviden? Az Apple gepeknel igen.

Hosszabban? A Thunderbolt 3-as verziojanak fizikai csatlakozoformaja az USB 'C' tipusu csatlakozoja. Az Apple gepeken levo USB 'C' tipusu csatlakozo ismeri az USB 3.1-es atviteli szabvanyt, a Thunderbolt atviteli szabvanyt es a DisplayPort atviteli szabvanyt is. De nem kotelezo ennek a csatlakozonak, mast is ismernie a Thunderbolt atvitelen kivul. Tehat, letezhet olyan eszkoz, amelyen 'C' tipusu USB csatlakozo van, de ha beledugod, akkor nem fognak tudni kommunikalni egymassal.

[ Szerkesztve ]

(#35611) Raysen623 válasza Czo (#35610) üzenetére


Raysen623
addikt

:R Akkor megúszom egy átalakító árát.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#35612) Alex91 válasza Raysen623 (#35611) üzenetére


Alex91
félisten

Kb. 2 ezerert kapsz egy USB-A-rol USB-C-re atalakitot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35613) tboldi válasza Alex91 (#35612) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kikben 290 Ft. :D

[ Szerkesztve ]

(#35614) Alex91 válasza tboldi (#35613) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor meg plane...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35615) tboldi válasza Alex91 (#35614) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én vettem vagy 6-ot. :D

(#35616) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van valami összehasonlító olal, ahol a mac mini teljesítménye szerepel más intel desktop cpu-k mellett?

arra lennék kíváncsi, hogy a jelenlegi i7700K hol van az M1-es mac minihez képest

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35617) Ear001 válasza rii (#35616) üzenetére


Ear001
addikt

Mac-et Mac-hez akarsz hasonlítani, akkor arra rengeteg tesztet találsz, röviden összefoglalva az M1 állva hagyja az Intel procikat. Mac-et meg nem Mac hez viszonyítani mindíg nehéz az eltérő oprendszer miatt.

(#35618) rii válasza Ear001 (#35617) üzenetére


rii
nagyúr

oksa, köszönöm
azt hiszem ugyanaz a CPU-m mint talán a 2017-es iMac-nek
opendszer az OSX (hanckintos) pont emiatt szeretnék már mac-et, mert az OSX fontos, de a hackintosh bár nagyon szuper, én kevés vagyok már hozzá, ha valami beüt.

ha lesz valami akkor a mac mini M1 lenne a legjobb + 2 monitor

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35619) cigam válasza rii (#35616) üzenetére


cigam
félisten

Ez elég impresszív teszt? ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35620) rii válasza cigam (#35619) üzenetére


rii
nagyúr

hajaj
.-))))

ez az M1 ez ARM?
hogy csinálták, hogy ilyen erős lett?
.-)

engem csak a gépi tanulás zavar ... gondolom nem kikapcsolható
.-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35621) Mr Bond 007 válasza rii (#35620) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha már most csodálkozol mi lesz veled jövő héten mikor bemutatják az új chipet ami tényleg ütős lesz? :D

(#35622) -Skylake- válasza rii (#35620) üzenetére


-Skylake-
addikt

"engem csak a gépi tanulás zavar ... gondolom nem kikapcsolható"
.
majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy felre erted ezt a fogalmat. szerintem guglizz egyet.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#35623) 30z.Samu válasza Mr Bond 007 (#35621) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kíváncsi leszek hogy mit unlock-olnak a chip-en. Már így is elég bitang. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35624) Mr Bond 007 válasza 30z.Samu (#35623) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Már hetekkel ezelőtt ki matekozták nagyjából mire lehet számítani. (konkurenciának nem sok jóra :D)

(#35625) 30z.Samu válasza Mr Bond 007 (#35624) üzenetére


30z.Samu
félisten

Már ezzel feladták a leckét. :D

Sic Parvis Magna

(#35626) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Ha valakit érdekel mire számíthatunk (nyilván spekuláció, de eddig nagyon így tűnik a legutóbbi szivárgások szerint is) [link]

(#35627) moleculez válasza -Skylake- (#35622) üzenetére


moleculez
veterán

Biztosan félreértette a kolléga. :K
Én is nagyon várom az új vasakat :Y M1 is erős kezdés volt, de várok egy új designra, mert jelenleg az iMac az egyetlen tényleg nextgen mac ami már AS-hoz lett tervezve.
Egyetemen AI-t és ML-t tanulok, és néztem hogy az M1-es Air nemhogy (passzívan!) tartja a lépést hanem bizonyos taskok alatt le is körözi az i9-es MBP-t. (MLtraining).

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35628) 30z.Samu válasza moleculez (#35627) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jaja, én is meglepődtem a teszteken. Nem tudom mit csináltak az Apple-nél, de valamit találtak és ez még csak az első fecske. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35629) rii válasza Mr Bond 007 (#35621) üzenetére


rii
nagyúr

még jobbaqn fogok csodálkozni .-D
mer'már azon csodálkozok, hogy az apple, aki nem cpu gyártó, lekörözte az intelt, aki cpu gyártó
.-)

hogy csináta'?
.-)

Skylake: ez esetben akkor teljesen biztos, hogy félreértettem
.-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35630) -Skylake- válasza 30z.Samu (#35628) üzenetére


-Skylake-
addikt

semmit, csak megleptek azt amit az informatikan ugy kb 10 eve megkellett volna : dobtak azt az x86-ot, amit meg anno haromjegyu szamok osszeadasara talaltak ki. a szomoru igazsag az, hogy nem az apple van nagyon nagyon elol, hanem most mindenki mas van nagyon nagyon hatul. csak nezd meg azt a kokemeny sirast ami w11 topikba lemegy, emberek kivannak, hogy egy 1 hetes szoftver nem fut a HAT (6 , azaz hat) eves hardwaren. az van, hogy az apple az egyetlen szereplo akinek kelloen "kicsi" de kelloen "ragaszkodo" a felhasznaloi bazisa ahoz, hogy meglepjen egy ilyen architektura valtast, a win bazisa ezt nem teszi lehetove, tul nagy, tul szeles. de egyebkent igen, ma, 2021-ben az M1 az EGYETLEN valos fejlesztes, az EGYETLEN up to date megoldas globalisan. minden mas egy rakat szar mellette, mert az m1 az egyetlen design ami 2021-ben 2021 kerdeseire es 2021 problemaira ad valaszt / nyujt megoldast. minden mas, intel , nvidia, amd, minden mas csak fingreszeles, egy, a kor igenyiere alapvetoen alkalmatlan megoldas vegtelen reszelgetese. en jobban orultem volna ha ezt nem az apple lepi meg, de az egyszeruen elvitathatatlan toluk most, hogy lenyegebe feleslegesse tettek minden egyeb megoldast, ha nem is teljesen mindenhol, konzumer piacon mindenkepp. 270k-s alap mac mini helyett BARMI MAST venni ennyi penzert mar kizarolag csak akkor van ertelme, ha valakinek valami annyira specifikus kell, hogy az macen egyszeruen nem megoldhato. ha ez nem all fent mint problema, a 250-500ezres brand gepek egyszeruen nem ellenfelek egy 1 liter, nulla hangu es fogyasztasu, extrem jol optimalizalt eszkoznek mint amilyen most a mac mini. ez ennyi.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#35631) Alcsi69 válasza -Skylake- (#35630) üzenetére


Alcsi69
senior tag

+1

Szerintem a gamerkedéshez is már ezerszer jobb megoldás pl. egy Mac Mini vagy akár egy Macbook Air + PS5/XSX/XSS kombó. Valószínűleg olcsóbban is jön ki az ember, mint egy normális gamer gépből, cserébe nem hullik ki az agya a windows hülyeségeitől, és nem szenved azzal, hogy XYZ^2 játék nem működik vagy nem fut jól az új gépen. :B

Más: Nem döntöttem még el, hogy Mac Mini vagy Macbook Air legyen, viszont szerencsére sikerül szereznem egy 34"-es 3440x1440-es ultrawide monitort a két 1080p-s monitorom helyett, szóval még a duplamonitor kezeléssel sem kell szenvednem majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#35632) 30z.Samu válasza -Skylake- (#35630) üzenetére


30z.Samu
félisten

Van benne igazság. Minden esetre én nagyon meglepődtem a teszteken, az árazáson pedig pláne. Ahogy Te is írtad, jelenleg az M1-es Mini best buy az asztali gépek között. A PC-t dobtam újra és most már úgy néz ki, hogy véglegesen és most már csak konzolon játszom. Ezt tartottam ésszerűnek a PC upgrade helyett, jó áron is tudtam eladni a meglévőt köszönhetően a horribilis hardver áraknak. Szóval a Mini-re nem is kellett sokat rádobnom.

Sic Parvis Magna

(#35633) Raysen623 válasza Alcsi69 (#35631) üzenetére


Raysen623
addikt

PS5 már megvan, mellé fogok venni egy Mac Mini-t úgy tűnik. iMac túl drága egyelőre és nem is nagyon kell két kijelző (34"-os moncsómtól nem válok meg). Ugyanitt PC eladó... :DDD

Mikor jön az új proci bemutató? Én erről vajmi keveset hallottam eddig.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#35634) tboldi válasza Raysen623 (#35633) üzenetére


tboldi
nagyúr

18-án magyar idő szerint este 7-kor lesz a bemutató. Bár nem kimondottan a procié, inkább konkrét termékeké, de várható, hogy új CPU lesz bennük.

(#35635) rii válasza -Skylake- (#35630) üzenetére


rii
nagyúr

és honnan van ez az új cpu?
saját meló vagy bérgyártó?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35636) Mr Bond 007 válasza rii (#35635) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Tsmc gyárt mindent ami számít. (meg a samsung de ő inkább saját részre)

(#35637) cigam válasza rii (#35635) üzenetére


cigam
félisten

Kis bepótólni való: Apple Event November 10, 2020

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35638) hackeeeee válasza -Skylake- (#35630) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt azért ne felejtsük el, h a w11 esetén azért van hiszti, mert a windows történetében ha jól emlékszem talán egyszer, vagy kétszer volt ilyen, hogy hw limit, főként cpu miatt nem használhattál egy OS-t. A TPU-t még ne is vegyük ide.. És a hisztizők nagyrésze lehet, hogy ekkor még nem is élt, vagy épp gyerek volt.

Véleményem szubjektív...

(#35639) rii válasza Mr Bond 007 (#35636) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35640) rii válasza hackeeeee (#35638) üzenetére


rii
nagyúr

de milyen jól ez a hw limit a cpu gyártóknak?
nem lennék meglepve, ha ők állnának az ilyenek a hátterében

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35641) hackeeeee válasza rii (#35640) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ugye korábban arról volt szó, hohy a 10 után nem lesz új windows. Valamiért mégis lett, gondolom okkal, szerintem. Mivel az üzleti szferaban momdhatni alap a tpm, sztem ez megmagyarazza. Az meg, hogy a 6k széria intel nem tamogatott a 7k pedig igen, valahol mwghuztak a vonalat.. En ihy gondolom.

Véleményem szubjektív...

(#35642) 30z.Samu válasza hackeeeee (#35641) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem volt kedvük tovább optimalizálni a rendszert, jóvananúgy, -gondolták-, majd a paraszt vesz gépet, ha kell neki a rendszer. :D

Sic Parvis Magna

(#35643) cigam válasza 30z.Samu (#35642) üzenetére


cigam
félisten

Optimalizálni :F
Egy nyomtatás kezelőt nem tudnak probléma nélkül leprogramozni, hogy a CPU támogatásról ne is beszéljünk. Ezek után szóba hozni az optimalizálást, erős túlzásnak érzem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35644) rii válasza hackeeeee (#35641) üzenetére


rii
nagyúr

előre szeretném bocsájtani, hogy totál nem értek hozzá
csak felszinesen vakargattam meg az informatika kérgét

az XP szerintem egy nagyon jó OS volt
stabil minden
ami a win95-98-98se után kuriózum volt a windows világban ) persze a windows nt4 az más tészta volt, ha jól tudom a winxp is nt alapokon ment

azt miért nem lehetett tovább vinni?
miért kellett a win7 win8 win10
miért kellett a win-t felhizlalni 10GB-ra?
meg az OSX-et is?
ami mondjuk jót tett az SSD piacnak szerintem

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35645) 30z.Samu válasza cigam (#35643) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezért sem vesződnek nagyon a régebbi hardverekkel W11 esetén. ;]

Sic Parvis Magna

(#35646) rii válasza 30z.Samu (#35645) üzenetére


rii
nagyúr

meg ha vesződnének vele, az nekik pénzbe kerül, a programozók, fejlesztők ideje
a cpu gyártóknak meg kiesés, mert annyival kevesebben vesznek új hw-t, mint amennyit támogatna a vin11

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35647) 30z.Samu válasza rii (#35646) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez meg a másik fele. Szóval valahol érthető, hogy meghúzták a határt, még ha nyers erőt tekintve jóval több vason is elmehetne az új rendszer.

Sic Parvis Magna

(#35648) rii válasza 30z.Samu (#35647) üzenetére


rii
nagyúr

a kapitalizmus szemszögéből "érhető" persze
de mint ételmes civilizált fajnak, nem arra kellene törekednünk, hogy minél kevesebb hulladékot termeljünk?

no'mindegy
nem akartam nagyon elvinni a témát
de az egész úgy katasztrófa ahogy van
pld. okostelefon
régen csak a kockák kockultak
már az se volt jó, - én is kockultam 92-2015 - hogy a valós világ helyett egy virtuális térben kockul az ember
de ma meg már az okostelfonoknak "hála" mindenki kockul
egy olyan eszközzel amit már senki nem lát át teljesen egészen
back to the old school
szeretném egyszer teljesen elhagyni a számítógépeket, max. legyen chat, mert arra jó h haver ír hogy "átjönne" én meg írom hogy "ok"
erre elég lenne egy kvarcjáték szerűség is
de amúgy a sarlót meg a kalapácsot már jobban szeretem, mert azt átlátom
edzett vas és fa
de a számítógépet ember nincs már a földön aki 1-az 1-ben átlátná
a cpu designtól az os-en át a futtatott felhasználói programig

nem egészséges olyan dolgot használni amit nem értünk

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35649) rii


rii
nagyúr

a mac miniben 8 GB mem van, 16 GB-vel +80.000

megéri az a +80.000 horror összeg, ha mondjuk - azt tapasztaltam a mostani 32GB-os gépen, hogy a PS 70-100-150 GB-ot is lescrathelt, mert a 32 GB már réges-régen elfogyott
( 25.000x25.000 px-eles, PSD-k, 4-5 GB-osak is akár ( az már PSB volt persze )

szóval ha PS-re kell a mac mini akkor elég a 8GB mem, vagy kellene a 16 GB?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35650) kleinguru válasza rii (#35649) üzenetére


kleinguru
addikt

Sosem dolgoztam még ekkora méretű képekkel. Gyanítom a igényelne a munkafolyamat kvázi végtelen memóriát. Bizonyára a mac háttértára miatt gyors a swappelés, de az a tuti, ha a lehető legtöbb dolog a memóriában van.

Talán érdemes lenne megvárni a holnap esti (magyar idő szerint 19:00) bejelentést, hátha lesz combosabb mac mini, amit már akár 64GB rammal is meg lehet venni (gondolom jó drágán).

Ha pedig alacsony a költségvetés, akkor pedig érdemesebb lehet valahol kipróbálni (ha nem céges számlára veszed, (vagy ha igen, akkor olyan helyen, ahol 30 napig ennek ellenére visszaküldheted). Ha jó, marad, ha nem, akkor visszaküldöd.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.