Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Mac-ra van bevált képszerkesztő program? Nem PS szintű, csak egyszerűbb dolgokra, kollázs, esetleg egy kis filterezés stb.

Sic Parvis Magna

(#35402) hackeeeee válasza icecave (#35399) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem billre marad a magic keyboard, abból is a TKL mert most is tkl-t használok, egérből valszeg egy Logitech MX Anywhere 3, mert nem hiszem, , h a magic mouse-t képes lennék megszokni.

Ő, ez érdekes, akkor lehet visszakeresek, köszi.

Ear001: Jahogy jah, értem, hát én úgy voltam, hogy ha kell akkor kap egy külső SSD-t, de a ram legyen meg, mert tárhelyet tudok neki adni, de memóriát nem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#35403) icecave válasza hackeeeee (#35402) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem is magic keyboard lenne, de mivel HO miatt itthon a céges gépem, ráadásul kettő is, így csak elég az egéren és a billen BT csatornát váltani és használhatom azokkal is.

(#35404) hackeeeee válasza icecave (#35403) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A Mx master 3 for mac változat, vagy "sima"?

Így már érthető, nekem valszeg ez marad, meg marad a PC-s bill tartalékban a másik gépre. :)

Véleményem szubjektív...

(#35405) Ear001 válasza 30z.Samu (#35401) üzenetére


Ear001
addikt

Megtekintő, Polarr, Picktorial, aztán az Affinityk.

(#35406) TigerCat válasza 30z.Samu (#35401) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Pixelmatort próbáld ki, nagyon jó cucc!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35407) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Köszi mindkettőtöknek! :R

Hát mivel nem érkezett válasz, hogy fel merjem-e tenni a Safari 15-öt, feltettem. :D Eddig nem vettem észre, hogy pörgetné a gépet, a Tevékenységfigyelő szerint sincs semmi érdekes.

Sic Parvis Magna

(#35408) CharlieDrop válasza 30z.Samu (#35386) üzenetére


CharlieDrop
veterán

én bátor voltam, lefrissítettem :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#35409) blakey válasza CharlieDrop (#35408) üzenetére


blakey
titán

Nálam is fent van, iMac 2017-esen jól megy, nem látok gondot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35410) icecave válasza hackeeeee (#35404) üzenetére


icecave
nagyúr

Sima van. Volt itt régen szó róla, mi a különbség, de elfelejtettem :D

(#35411) hackeeeee válasza icecave (#35410) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

AKkor maradok én is a sima változatnál, köszi a tippet. :) :R

Véleményem szubjektív...

(#35412) 30z.Samu válasza hackeeeee (#35411) üzenetére


30z.Samu
félisten

Amikor megvettem a Minit, akkor a PC-ből megmaradt USB-s billentyűzetet meg egeret használtam. A funkcióját ugyan ellátta, de mégsem volt meg az az Apple feeling ugye. :D Így hát vettem egy sima Apple billentyűzetet, meg egy első generációs Trackpad-et. Ez a "kis" változtatás is tök jól feldobta az asztal összképét és nem mellesleg nagyon jó használni őket. :K

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35413) cigam válasza tboldi (#35396) üzenetére


cigam
félisten

A piros pöttyel, de ha jól emlékszem, akkor még futva marad, a tálcán jobbklikk az ikonján és kilép.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35414) hackeeeee válasza 30z.Samu (#35412) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem most is TKL bill van (Omen Spacer), de úgy gondoltam, h akkor már legyen teljes az összhang ha már Mac, ezért is dööntöttem így. De a Magic Mouse-t nem vagyok hajlandó használni.. Hasonló Surface-t mouse-t próbáltam, kb. 10 perc után fájt tőle a kezem.

Véleményem szubjektív...

(#35415) 30z.Samu válasza hackeeeee (#35414) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, itt is kb mindenki a Trackpad-et javasolta a Magic Mouse helyett. Nagyon jó gesztusokkal kezelni a gépet. Nekem volt régebben egy 2013-as Macbook Air-em, ott szerettem meg a Trackpad-et. Windows-os laptopoknál első dolgom az volt, hogy rádugtam egy egeret, egyszerűen nem akartam használni a tapipadot. De a Macbook-on megváltozott és amikor megvettem a Minit végül ezért is döntöttem a Trackpad mellett. Meg azért is persze, mert itt is javasolták serényen, hogy inkább azt vegyek a Magic Mouse helyett. Az persze más tészta, hogy Windows-on továbbra sem szeretem a tapipadot, de azt el kell ismernem, hogy sokat javult ott is a helyzet. De számomra még mindig a Trackpad a király. :))

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35416) Syl válasza 30z.Samu (#35415) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez azért felhasználásfüggő. Én kezdetben egerésztem, ugyanúgy mint előtte Linuxon és Windowson is.
Aztán egy éve vettem egy Magic Trackpad 2-őt. Zseniális cucc, valóban. Persze kell hozzá a BetterTouchTool, hogy kiteljesedjen.
Azonban. Munkához minden esetben a trackpad balra el, jobb kézbe a megszokott egér és azzal dolgozom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35417) 30z.Samu válasza Syl (#35416) üzenetére


30z.Samu
félisten

Persze, én csak a saját tapasztalatomat osztottam meg. Biztos van, amihez jobban passzol az egér. :R

Sic Parvis Magna

(#35418) Rebelf


Rebelf
aktív tag

Itthon még mindig nem lehet kapni thunderbolt 3 usb-c - Hdmi 2.1 adaptert ?

(#35419) blakey válasza Rebelf (#35418) üzenetére


blakey
titán

Csak 2.0-ásat láttam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35420) icecave válasza 30z.Samu (#35415) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem munka miatt van wacom, azzal a trackpad letudva. :)

(#35421) 30z.Samu válasza icecave (#35420) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nyertél. :C

Sic Parvis Magna

(#35422) tboldi válasza cigam (#35413) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor most próbáld meg a piros pöttyöt kihagyni, helyette egyből zárd be teljesen akár a dokkról, akár a cmd+Q billentyűkkel. :)

(#35423) cigam válasza tboldi (#35422) üzenetére


cigam
félisten

Aha. Hát ez elég trükkös. Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35424) tboldi válasza cigam (#35423) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Chrome is ugyanezt csinálja, én már megszoktam. :)

(#35425) hackeeeee válasza 30z.Samu (#35415) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hat meglatom, a feleségem sztem megoroulne eger nelkul, de meglatjuk. :) Koszi a tippet. Videot láttam hogy sokannigy használják. De soha nem hasznaltam trackpadot.

Mas, osxnel a virus irtó téma, hogy áll? Kell, nem kell? Van alapból?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#35426) 30z.Samu válasza hackeeeee (#35425) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha nem tudsz dönteni, akkor menj be egy iStyle-ba és ott ki tudod próbálni egy laptopon. :)

Vírusirtót én Windows-ra sem telepítettem, ott volt a gyári, nem volt vele semmi probléma. Vagyis lehet, hogy nem volt az igazi, de én nem szambáztam olyan helyeken, ami potenciális vírus veszély. Nem is volt gond a géppel.

Sic Parvis Magna

(#35427) icecave válasza 30z.Samu (#35421) üzenetére


icecave
nagyúr

Jujj, köszi, még sosem nyertem semmit :DDD

Viccet félretéve, nagyon jó,hogy működnek a gesztusok ezen is, így két legyet ütök egy csapásra. Persze, ezt vezetékesen használom, bt-al nekem gondjaim vannak az olyan cuccal Mac mini-n, ami nem gyári (A bill és egér is a saját dongle-jén van hozzápárosítva, nem bt-on).
Míg az airpods pro, meg a többi ilyen remekül megy, addig ha a táblát, vagy egeret csatlakoztatom bluetooth-on, akkor "néha szaggat a mutató például.

(#35428) hackeeeee válasza 30z.Samu (#35426) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is figyelek, csak kérdezem. :) Windows-on is kaspersky-t használtam.

icecave:
Simán megy a saját vevőjével is mac-en? Van egy Logitech G502 Hero Wless egerem, akkor az is menne vevővel? Az nem BT-s, csak vevős, mert akkor nem vennék egeret.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#35429) tboldi válasza hackeeeee (#35428) üzenetére


tboldi
nagyúr

Valszeg megy, igen.

(#35430) icecave válasza hackeeeee (#35428) üzenetére


icecave
nagyúr

Unifying vevővel megy simán igen.

(#35431) hackeeeee válasza icecave (#35430) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó de jó, akkor kihagyom az egér vásárlást jelenleg, akkor viszont lehet marad a trackpad. :)

Köfi :)

Véleményem szubjektív...

(#35432) icecave válasza hackeeeee (#35431) üzenetére


icecave
nagyúr

Azért biztos, ami biztos, az adapterbe dugtam (így előrefelé néz és semmi sincs a bill/egér között), nem pedig a gép hátuljába, hogy a gép maga is leárnyékolja adott esetben.

[ Szerkesztve ]

(#35433) hackeeeee válasza icecave (#35432) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Persze ez sima, valszeg én is veszek majd egy typeC-s hub-ot. :) Köszi a tippet.

Várom már, kíváncsi vagyok nagyon.

Véleményem szubjektív...

(#35434) Syl válasza hackeeeee (#35431) üzenetére


Syl
nagyúr

Magic Trackpad 2 & Magic Mouse 2 - mindkettő szereti nem érzékelni a (weboldal) scrollt. Percenként előfordul, hogy kétszer kell simítanom ahhoz, hogy megmozduljon az oldal. Ha a trackpad-et rádugom a gépre akkor azonnal megszűnik a probléma.
A bluetooth fejhallgatómat és/vagy hangszórómat is legalább hetente egyszer elhagyja a Mini. Hallgatok valamit, aztán egyszercsak "bluetooth disconnected"...

Nem tudom az M1-es Minin milyen a kékfog, de az inteles géppel nekem nagyon rossz tapasztalatom van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35435) tboldi válasza Syl (#35434) üzenetére


tboldi
nagyúr

BT trackpadről nem tudok nyilatkozni, mert MacBook, de nekem sosem dobta még el a 2-es AirPodsot a 2017-es, inteles 15” Pro. 🤷‍♂️

(#35436) blakey válasza Syl (#35434) üzenetére


blakey
titán

Ezek szerintem a Minihez köthető problémák. A 2012-essel is néha előfordult, hogy dobta a BT kapcsolatot majd azonnal vissza is kapcsolódott, iMac-en, az elmúlt 1,5 évben még egyszer sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35437) hackeeeee válasza Syl (#35434) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, meglátjuk, kíváncsi leszek. Én is airpods pro-val fogom használni első körben ez szinte biztos, aztán majd meglátjuk a továbbiakat. A bill fog maradni bt, az tuti, mert nem szeretnék vezetéket ha nem muszáj. :)

Véleményem szubjektív...

(#35438) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Van egy jelenleg NTFS-ben lévő SSD-m, azt lehet, hogy rátenném a Minire, és majd lehet le is formáznám a későbbiekben. Minden gond nélkül megy az NTFS fájlrendszer olvasása az elején, vagy esetleg kell kezdenem vele valamit, hogy működjön? Valszeg leszedek róla pár cuccot, aztán formáznám.

Véleményem szubjektív...

(#35439) Ear001 válasza hackeeeee (#35438) üzenetére


Ear001
addikt

Olvasni olvassa minden buhera nélkül.

(#35440) hackeeeee válasza Ear001 (#35439) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kezdésnek jó lesz. :)

Utána formázom úgyis, pár nap múlva, köszi.

Véleményem szubjektív...

(#35441) 30z.Samu válasza Syl (#35434) üzenetére


30z.Samu
félisten

Headset-et ugyan még nem próbáltam az M1-es Mininnem, de a billentyűzet meg a Trackpad eddig teljesen jól működött. Nem vettem észre, hogy eldobta volna a jelet vagy ilyesmi.

Sic Parvis Magna

(#35442) MiklosSaS válasza 30z.Samu (#35441) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Fél éve használom napi szinten az m1-es minit, de ilyen problémám nekem sem volt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#35443) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Sziasztok, a napokban vásároltam egy Mac Mini m1 gépet, kérdésem/problémám az lenne, hogy amikor 5Ghz Wi-Fi-re váltok, az nagyon belassul, konkrétan 2 mbps-t mérek, ha a Mini-vel lecsatlakozom a sebesség is visszaáll 500 mps köré. Próbáltam "option" klikkel a fent a Wi-Fi szimbólumra kattintani és ott az 5Ghz hálózatra, ahogy rácsatlakozom sebességnek pár másodpercig 700 mbps körüli értéket ír, majd lecsökken 6 mbps-re. Találkoztatok már ezzel a problémával? Van rá megoldás?
Köszönöm előre is!

(#35444) 30z.Samu válasza Kicsikatona7 (#35443) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem nincs ilyen problémám, bár bevallom őszintén, hogy nem tudom, hogy lehet megnézni hogy a gép éppen melyik frekvencián van. A modemen be van kapcsolva az 5GHz is, meg a 2,4GHz is, gondolom az 5GHz-re megy, ha lehetősége adódik rá, mértem is anno sebességet, teljesen jó volt.

Sic Parvis Magna

(#35445) blakey válasza 30z.Samu (#35444) üzenetére


blakey
titán

bár bevallom őszintén, hogy nem tudom, hogy lehet megnézni hogy a gép éppen melyik frekvencián van. - bekapcsolt Wifi mellett rámész a felső sávban lévő Wifi ikonra és alt+klikk, megjelennek az infók.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#35446) Kicsikatona7 válasza 30z.Samu (#35444) üzenetére


Kicsikatona7
tag

Nekem szét van bontva a 2,4 és az 5.
Közben annyira már rájöttem, hogy a csatornát, ha 36 és 100 közé állítom akkor valamivel jobb a helyzet, de akkor sem hozza, azt, amit mondjuk az iPad.

(#35447) 30z.Samu válasza blakey (#35445) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi, durva mi mindent kiír. :Y Akkor most már tudom, hogy 5GHz-n megy a Wifi. :R

Sic Parvis Magna

(#35448) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Új rendszer mikor jön iMac-re?
Frissített safari gyorsabb lett nálam.

Alex91
Egy 10700k+5500xt gépen?
Ne hülyéskedj simán!

Nem frissítem am ,hanem tiszta telepítéssel rakom majd fel.

[ Szerkesztve ]

(#35449) Alex91 válasza TechN7ne (#35448) üzenetére


Alex91
félisten

Miert erdekel, ugyse frissitesz! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35450) 30z.Samu válasza TechN7ne (#35448) üzenetére


30z.Samu
félisten

Eddig is ilyen "színes" volt a Safari? Gondolok itt arra, hogy amikor belépek egy oldalra, akkor alkalmazkodik az oldal színsémájához és olyan színre vált. Itt az oldalon mondjuk marad szürke, de ahogy görgetek, úgy a címsorban is látom ahogy megy le, ami tök látványos. De pl a Vodafone oldalára fellépve átvált a böngésző pirosra. Nem zavar különösebben, csak eddig nem vettem észre. :D

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.