Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) cigam válasza pethYeti (#30800) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Még szerencse hogy a gépemre nem megy fel a Mojave :N

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30802) blakey válasza cigam (#30801) üzenetére


blakey
titán

Ahogy olvasom nem csak Mojave-n jöhet elő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30803) Syl válasza pethYeti (#30798) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt a minap nekem is eljátszotta a Mail. YouTube full screen nézésekor beugrott fél képernyőre a Mail, pedig nem is futott előtte és levél sem jött.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30804) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Nekem is csinálja kedd óta valami vírus lenne?

Forever Apple

(#30805) kkp900 válasza Syl (#30803) üzenetére


kkp900
senior tag

Nekem is Mac Mini 2018-ason folyamatosan minden nap legalább egyszer és csak amikor valamilyen videot nézek.Esetleg valaki tudja a megoldást is az angol fórumokról?? :R

(#30806) cigam válasza blakey (#30802) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

El Capitan (10.11.6) alatt semmi gondom.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30807) blakey válasza cigam (#30806) üzenetére


blakey
titán

Mojave-n nekem sincs. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30808) madgie válasza blakey (#30807) üzenetére


madgie
titán

Nekem van, kábé 24/7 megy az iMac, de sose dobja fel csak úgy a Mailt.

(#30809) blakey válasza madgie (#30808) üzenetére


blakey
titán

Mid van? Nekem nincs semmi problémám a Mojave alatt a Mail-el, nekem sem dobja fel akkor neked mid van? :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30810) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Apple napok Hátha találtok valami érdekeset ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30811) madgie válasza blakey (#30809) üzenetére


madgie
titán

Félreolvastam, azt hittem, neked sincs Mojave-d :DDD

Amúgy 2017 iMac, meg egy régi 2013 rMBP, ami kábé sose megy (de Mojave volt rajta, a héten kapott egy Katikát)

(#30812) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Arra van esetleg valakinek otlete ,hogyan lehetne a legjobban megosztani a family fotokat icloud-on keresztul?

Az eredeti elkepzeles az az volt ,hogy a fasza 200G tarhelyen ugye van family share mappa es mindenki latja.

Alma bacsi megint eldontotte a userek helyett ,hogy ez csak addig mukodik amig el nem ered az 5000 kep limitet.

Koszonjuk :W

Most akkor tenyleg maszhatok vissza Google photos-ra?
Igy mi a lotudore lehet hasznalni az icloud-ot?

Igazabol egy megbizhato szolgaltatast keresnek ami syncel normalisan es automatikusan latjuk egymas cuccait egyszeri beallitas utan es nem kell allandoan sharelgetni...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30813) hszilard666 válasza Snoop-y (#30812) üzenetére


hszilard666
veterán

Jóestét kívánok, király arcképet töccik birtokolni.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#30814) tboldi válasza Snoop-y (#30812) üzenetére


tboldi
nagyúr

Murano megvan még? Vagy már Trackhawkkal nyomod? :))

[ Szerkesztve ]

(#30815) Syl válasza Snoop-y (#30812) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem is 200 gigás csomagom van, pár mappa megosztva a családdal. Itt nem kell vacakolni a sharinggal, csak annyi hogy a fotókat kézzel kell behuzigálni a megosztott mappába. (Mac-en csináltam egy "albumokon kívüli" intelligens mappát, és ott rögtön látom melyik képpel kell még babrálnom)
Az 5000-es korlátról nem tudok semmit, nincs ilyen sok fotóm. Ami meg nagyon régi, azokat a képeket külön mappába tartom, fájlszinten az icloudban, nem a fotók appban.

Ellenben az icloud fájlmegosztás az őrületbe kerget. Nem lehet mappát megosztani, csak egyes fájlokat. Minden normális cloud rendszerben lehet mappát megosztani és utána csak a fájlokat kell beledobálni, kivéve az icloud-ot... (Még szerencse, hogy ez a funkció legalább a fotók appban megy)

És akkor a többi icloud hiányosságot nem is említettem. Ha az embernek a minimum minimumától kicsit többre van szüksége, máris nézhet más szolgáltatás után. :(
Én nagyon szeretném minden vackomat az Apple-re bízni, de ők ezt nagyon nem akarják. Az ügyben is mindent elkövetnek, nehogy véletlen a Safarit használjam. Csak egy példa: bejelentkezéskor a kikapcsolhatatlan "auto-send form" egyszerűen használhatatlanná tesz pár oldalt.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30816) devil-k válasza Snoop-y (#30812) üzenetére


devil-k
nagyúr

Dropbox. Ráadásul most emelték meg a tárhelyet. 2TB havi 12 €. Van Smart Sync is már. Ha évesre fizetsz elő, akkor havi 10€ / 2TB

(#30817) Syl
Igazából minek? Én azt látom, hogy inkább arra mennek, hogy hosszabb távon legyenek előfizetőik...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#30817) Syl válasza devil-k (#30816) üzenetére


Syl
nagyúr

Inkább csinálnának egy 100-200 gigás, 1-2 dolláros csomagot...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30818) Snoop-y válasza tboldi (#30814) üzenetére


Snoop-y
veterán

Megvan meg. Ha a joisten is ugy akarja akkor jovore elbucsuzunk tole.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30819) blakey válasza Syl (#30817) üzenetére


blakey
titán

Igen, ahogy a Google-nál is van, nekem is elég lenne a 100 GB, Flickr-nél évekig voltam, aztán bevezették a korlátozást, minden képet le kellett töltenem, hogy nehogy töröljék. :( Most keresem a legjobb megoldást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30820) Snoop-y válasza Syl (#30815) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ahh ezt nem is neztem. Nem lehet mappat megosztani??? Na jolvan szerintem akkor osszeszedek meg 2 embert aztan Gsuite-ra atplantalok mindent...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30821) Snoop-y válasza blakey (#30819) üzenetére


Snoop-y
veterán

En azon agyalok ,hogy regelek egy domaint es behuzom gsuite ala. Ha 5-en osszejovunk akkor 10 eur lesz fejenkent es "unlimited" tarhely.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30822) madgie válasza Snoop-y (#30821) üzenetére


madgie
titán

Nekem MS Developer fiók van, korlátlan tárhely, Office 365 meg mittomén. Most még ingyen, mert az első évben úgy adták, azután asszem 8 euró lesz havonta vagy ilyesmi. Itt a PH-n volt a bestbuy topikban egy német oldara mutató link, amivel lehetett ilyen fiókot regisztrálni.

(#30823) Snoop-y válasza madgie (#30822) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem igazan talalom. Se msdn-re se MS-re se microsoftra se semmi ilyesmire nincs relevans talalat a topicban...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30824) madgie válasza Snoop-y (#30823) üzenetére


madgie
titán

Tuti valamelyik régebbi BB topikban volt, annyi kavarás volt ott is mostanában, hogy azt se tudjuk kábé már, melyik aktív.

Böngésző előzményből ezt bányásztam elő, szerintem ez volt az.

[ Szerkesztve ]

(#30825) Snoop-y válasza madgie (#30824) üzenetére


Snoop-y
veterán

Koszi mukodik :R

Masodlagos backupnak jo lesz a G suite melle :K

mod: most mar csak 90 napos amugy ;)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30826) madgie válasza Snoop-y (#30825) üzenetére


madgie
titán

"most mar csak 90 napos amugy"

Na, majd legalább megmondod, mennyi a havidíja utána, mert azt sehol nem találom :D (nekem asszem augusztusig még ingyenes).

(#30827) kkp900 válasza Snoop-y (#30825) üzenetére


kkp900
senior tag

Én vettem egy ilyet ennél költséghatékonyabb tárhely szerintem nincsen.Azóta is működik és minden klappol. Filmeket tettem fel bele.Legálisan telepíted ,és pluszba még 5 TB tárhely is van ..és nem havonta kell fizetni csakis egyszer.. :DD

https://www.ebay.com/itm/Microsoft-Office-pro-365-2016-2019-PC-Mac-Windows-5TB-5User/233192401971?hash=item364b59ac33:g:HA8AAOSwHItc9KBj

(#30828) madgie válasza kkp900 (#30827) üzenetére


madgie
titán

Ennyit röhögve megér, akkor is, ha pár év múlva kilövik alólad (nekem a szintén olcsó Win10 kulcsom járt így, évekig rendesen lehetett aktiválni, aztán egyszer csak aktiválást kért a Windows és azóta nem fogadja el ugyanazt a kódot)

Nálam mondjuk az a "baj", hogy 100-200 gigás projektfájlokkal dolgozom, szerintem egy év alatt megtölteném az 5 terát.

[ Szerkesztve ]

(#30829) Snoop-y válasza kkp900 (#30827) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ezzel az a baj hogy az admin barmikor megnezheti a filejaidat vagy torolheti oket. Plusz teged is kirakhat.
Ertem hogy olcso de legalabb szuper para is.

Vettem ilyet anyosomnak amugy de csak az office kulcs miatt.

De alairom nem privat dolgokra jo lehet. De a fenykepeimet nem szeretnem egy total ismeretlen magan emberre bizni. Szoval ez nem ugyanaz mint egy sajat gsuite.

Mod:
Amugy ez egy olyan trukk ,hogy vagy edu-s vagy nonprofit acc alatt van es oda vesznek fel usereket es azt aruljak.

Az edu-s acc ala 3000 usert lehet felvenni. Szamold ki mennyit szakitanak vele :D

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30830) Snoop-y válasza madgie (#30826) üzenetére


Snoop-y
veterán

9 eur/user amugy.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30831) madgie válasza Snoop-y (#30830) üzenetére


madgie
titán

Köszi, az simán belefér :)

(#30832) Snoop-y válasza madgie (#30831) üzenetére


Snoop-y
veterán

De ennyiert mar johetnel gsuite-re is
En elofizettem business csomagra

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30833) kkp900 válasza Snoop-y (#30829) üzenetére


kkp900
senior tag

Nem hiszem, hogy látná a fájlaimat mivel egyből jelszavat kellett módosítani is. Akkor meg ,hogy látná? Max kiraknak egyszer az lehet de elvileg én a legális Office miatt vettem meg.Tökéletesen működik az 5 TB tárhely meg csak ráadás volt nekem.... nem egészen 600 ft volt akkor és attól vettem akinek a legtöbb eladottja volt.

(#30834) Snoop-y válasza kkp900 (#30833) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ugyanilyet adminolok a melohelyen. Ha akarja barmikor latja hidd el ;)

A usered amit letrehozott egy egyetemi org tagja (nezz bele a onedrive cimebe a webes feluleten. Lefogadom, hogy valamilyen edu szerepel a domainben) Mivel amit arulnak az egy business elofizetes resze kepzeld azt el ha te mondjuk egy alkalmazott vagy es kilepsz vagy kirugnak mit gondolsz ,hogyan fognak hozzaferni az ott tarolt fileokhoz?

Szoval filmekre jo lehet de azt tanacsolom ,hogy semmi potolhatatlant ne tarts ott illetve ha van privat dolgod akkor azt titkositva tarold es keszulj ra ,hogy egyszer csak megszunik. Fel ev egy ev barmikor kiranthatjak alolad es nem fognak figyelmeztetni. Ha egy org megszunik az O365-n azt bedaraljak 2 perc alatt es te mint user mehetsz a sohivatalba.

Amit vettel annak semmi koze nincs a sima onedriveos tarhelyhez ezert van benne office csomag is.
Ha jobban korulnezel a feluleten (ahonnan az office-t installalod) ott lesz SharePoint is -------> OneDrive Business (ezert lehet 5 TB ami alapbol amugy 1 csak SharePoint adminkent at lehet allitani elofizutol fuggoen 5 TB-ra).

Amugy a licence-nel meg tudod nezni miutan beleptel (https://portal.office.com/account#subscriptions)

Enterprise E5
vagy
Office 365 A1 Plus for students

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30835) madgie válasza Snoop-y (#30832) üzenetére


madgie
titán

Ott is korlátlan a tárhely? Mert amúgy jobban szeretem a gdrive-ot.

(#30836) Snoop-y válasza madgie (#30835) üzenetére


Snoop-y
veterán

Elvileg van korlat (5 fotol korlatlan) de nincs enforceolva
es azert ez nem ugyanaz mint anno a onedrive korlatlanja 3 marek szotyiert. Ez egy business elofizu.

+ van "smartsync" igaz itt File streamnek hivjak. Szoval nem kell mindent syncelni de ki tudsz valasztani dolgokat ,hogy mi legyen meg offline is.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30837) Snoop-y válasza Snoop-y (#30836) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam es termeszetesen van rendes kliens mac-re is

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30838) bigsee


bigsee
addikt

Nincs valakinek ehhez való szerszám szettje?

mini 2014 late hdd csere

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#30839) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Még mindég a Safari könyvjelzőkkel küzdök. Hetek teltek el, de még mindég nem szinkronizál. Szégyenszemre vmi iMyFone programot kellett használnom, de olyan szerencsétlen módon exportálja a könyvjelzőket (html, és csv választható), hogy a safari hozzá sem szagolt az import menüponton keresztül.

Mivel lehetne még próbálkozni?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30840) blakey válasza cigam (#30839) üzenetére


blakey
titán

Chrome majd onnan át importálhatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30841) cigam válasza blakey (#30840) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Hozzá sem szagol a Safari címjegyzékéhez. Neked hogyan működött?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30842) madgie válasza Snoop-y (#30836) üzenetére


madgie
titán

Igazából nekem főleg azért kell, hogy a fotó/videó anyagokat át tudjam küldeni a klienseknek, azt ők bármikor, évek múlva is elérjék, tehát ja, egyfajta online backup is, a kész munkáknak. Így a mappafigyelés sem fontos, ha kész van, drag&drop böngészőben és töltse magának. Személyek száma sem fontos, egyedül, vagy max ketten használnánk.

[ Szerkesztve ]

(#30843) Snoop-y válasza madgie (#30842) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akkor meg jo is lehetsz.
Teamdrive-ot is letre tudsz hozni mondjuk kolleganak es azt o is tudja irni sima gmail-es account-al.
Viszont a file ownership a team-e marad barmit letrehoz azt te is latod nem is tudja meg veletlenul sem elrontani. Ha jon uj kollega vagy akarki csak berantod a team-be az ahhoz a drivehoz tartozo fileokat automatikusan latni fogja.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30844) blakey válasza cigam (#30841) üzenetére


blakey
titán

Párhuzamosan használom őket de nekem Chrome-ba voltak a könyvjelzők és Safarit megnyítva importáltam de fordítva is működik vagy fájlba mented.
Chrome:

Safari:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30845) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Értem én, hogy meleg van...
Nem is igen tudom lejjebb nyomni.
Porosodás, vagy egyszerűen nem megy a venti?

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#30846) cigam válasza blakey (#30844) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem értjük egymást. Az asztali Safariban_nincsenek_könyvjelzők. A telefonos Safariban (még?) megvannak, de onnan nem lehet exportálni.
A kérdés továbbra is az, hogy
- az icloud miért nyelte el a könyvjelzőket?
- ha el is nyelte, a telefonról miért nem tölti vissza?

Próbáltam a Windows-os icloud klienst feltenni, mondván az is szinkronizálja a könyvjelzőket. Hát nem szinkronizálja.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30847) blakey válasza cigam (#30846) üzenetére


blakey
titán

Nem tudod lementeni iCloudba a könyvjelzőket majd "behívni" az asztalin? A kétlépcsős azonosítás aktív?
Az asztali Safariban_nincsenek_könyvjelzők. - tudom értettem, ezért írtam, hogy ha sikerül lementened fájlba és Chrome-ba behívod akkor át tudod menteni "asztali" Safariba is.
- az icloud miért nyelte el a könyvjelzőket? - valamilyen azonosítás hiánya miatt, szerintem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30848) ArrayOfLilly válasza cigam (#30846) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

iMazing szerintem tud ilyet.

http://www.arrayoflilly.com

(#30849) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Memory upgradeben gondolkodoknak az iMac -hez az alabbi cucc tesztelt es mukodik tokeletesen :K :

PHS-memory 64GB (2x32GB)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30850) ripla


ripla
őstag

Üdv.

Mi lehet a probléma akkor, ha egy 650.000 forintos Imac, amely nincs még 3 hónapos sem, képtelen megnyitni képeket a fotótárból. Volt már olyan is, hogy estére ott lett hagyva hogy megnyissa őket, de reggelig semmi nem történt, csak a töltés ment folyamatosan, ahogy próbálta beolvasni őket.
Tény, hogy több mint 20.000 képről beszélünk, de könyörgöm, egy ilyen árkategóriájú gépnek ezt azért illene vinnie, vagy túl sokat várok?

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.