Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) neilszab válasza nagyszegi (#7500) üzenetére


neilszab
őstag

"van e érezhető eltérés a kormány eltekerése és a játék közbeni reakció között és ha van az kb mennyire zavaró?"

Ezt a kérdést nem értem. :B
Amúgy meg: Kormány Kalauz + kereső ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7502) nagyszegi


nagyszegi
tag

a kérdés arra irányul (kicsit tényleg érthetetlenül tettem fel) h eltekered a kormányt és mekkora az az idő amíg ez a tekerés a játékban megjelenik és elfordul a kocsi és h ez zavaró e.

(#7503) SirAlo válasza nagyszegi (#7502) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Ez a jatektol fugg, rfactor, netkar, iracing, race07 stb szimekbe nincs semennyi keses de sok sz*r jatekba van pl. F1 2010/2011 , Shift , vagyis nalam ezeknel volt keses de lehet csak a gepem miatt hogy azok mar nem futottak tokeletesen rajta

(#7504) goyo206 válasza nagyszegi (#7500) üzenetére


goyo206
aktív tag

Igényed és pénztárcád függvényében, bármilyen Logitech kormányt megvehetsz nyugodt szívvel, persze azért nem árt ránézni és egyeztetni az eladóval, h. rendben legyen!
10-12k-ért jó vétel lehet a MoMo!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#7505) Márton válasza goyo206 (#7499) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi, holnap lesz időm ismét ránézni. Emlékeim szerint igen, volt valami force feedback-kel kapcsolatos állítás, de nem tudtam teljesen kikapcsolni, és könnyen tekerhetővé tenni a dolgot.

Nagyszegi: nálam sajna van eltérés, nem is kevés. Pl. RaceOne és RBR alatt is.
Ezért hiába van meg régóta a kormány, még mindig a billentyűzettel érzem azt,
hogy én vagyok az ura az autónak :(
(és nem, nem gép, driver, oprendszer, stb. probléma, hisz több teljesen eltérő konfigon is próbáltam már)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7506) nagyszegi válasza Márton (#7505) üzenetére


nagyszegi
tag

na és most jön a 10 milliós kérdés van e olyan kormány aminél ez nincsen vagy ez inkább játékfüggő mintse kormány?

(#7507) neilszab válasza nagyszegi (#7506) üzenetére


neilszab
őstag

A kormány kalauzban szimulátorozáshoz is ajánlott kormányokkal biztosan nincs ilyen probléma, ha van, akkor az nem kormány hibája!

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7508) Bakitm válasza nagyszegi (#7506) üzenetére


Bakitm
tag

Én szerintem a Momo-nál nem nagyon van ilyen. rFactorral játszom már egy jó másfél éve, lehet hogy megszoktam már, de ilyet nem észlelek, ha van is annyira minimális, hogy vagy nem tűnik fel vagy könnyen hozzá lehet szokni. Más játéknál érezhető volt egy kicsi, mint pl a Shift 2-nél, ott fura is volt, de ahhoz is lehet alkalmazkodni viszonylag gyorsan. RBR-rel nem játszottam legutóbb, de én szerintem ott sem volt olyan orbitálisan nagy késés ha egyáltalán volt. Ez leginkább attól függ, hogy az ember mit szokott meg. Ha egyszer valaki megszokja a kormánnyal való irányítást, akkor ez a legkisebb gond(persze ha van) amihez alkalmazkodnia kell. Én azt mondom, hogy nyugodtan veheted a Momo-t. Mondjuk én nekem MOMO racing wheel-em van, lehet egyről beszélünk, ennyire nem vagyok jártas a dolgokban. mondjuk minden attól függ milyen állapotú kormányt fogsz ki, egy jó állapotúnál szerintem nem lesz gondod, egy rosszabb állapotúnál a kopások meg ilyenek miatt már lehet.

(#7509) goyo206 válasza Bakitm (#7508) üzenetére


goyo206
aktív tag

:K
Ott a pont a végén! "hogy milyet fogsz ki!" Tehát Logiból lényegében mind1, csak ne legyen szétcsapva! ;) Látszik az szerintem, markolatból, kopásokból, stb. kell kérni jó minőségű fotókat (ha nincs lehetőség személyes megtekintésre...), ellenőrizni kell a káváját, markolási pontokat (én egyszer egy olyan G25-öt vettem, amitől nagyon tartottam, mert a bal fogós részénél nagyon durván tükörsimára volt kopva, a többi részén viszont mintha még nem is használták volna, ráadásul nagyon jó áron volt, így megvettem, mákom volt, makulátlan példány lett belőle, utólag azon gondolkoztam, h. vajon előző tulaja simogatta azon a részen folyamatosan? ;] :DDD ). Rá kell kérdezni, volt-e cserélve esetleg a kormány, ha nem, akkor a kopásból azért lehet levonni következtetéseket! ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#7510) Kiki18


Kiki18
őstag

Jobb topikot nem találtam,úgyhogy rákérdezek itt...
Lenne 10k-m kormányra(maximum). Pc-hez kellene,de milyet érdemes venni?
Én a realitás érdekében pedálos,váltós kormányt szeretnék beszerezni,de hatamas a piac és nem tudok eligazodni.
Köszi a segítségeket!

(#7511) neilszab válasza Kiki18 (#7510) üzenetére


neilszab
őstag

Kormány Kalauz

Viszont 10K-ért nem fogsz kapni értelmeset, és ha szimulátorozni akarsz (és nem NFS-ezni, vagy Colin-ozni), akkor ami ebben az írásban nincs bent, azt nem érdemes megvenni.

ÜDv;

Szabi

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7512) Kiki18 válasza neilszab (#7511) üzenetére


Kiki18
őstag

Oké,köszi.Akkor most nem veszek kormányt,joban járok.Köszi a választ! :R

(#7513) ricshard444 válasza Kiki18 (#7512) üzenetére


ricshard444
veterán

Hat ezt hamar feladtad :DDD

Vannak dolgok...

(#7514) AMD_ok válasza neilszab (#7511) üzenetére


AMD_ok
őstag

Hali! Már ahányszor berektad a kalauz linket, annyiszor 100 ft-ot kapnál, kőgazdag lennél, barátom! :))

(#7515) goyo206 válasza Kiki18 (#7510) üzenetére


goyo206
aktív tag

Mééé! A Force EX és a MoMo szűken belefér a keretbe! Pedál a lábnál, váltó a kéznél, mint pillangócska... A hatalmas piacot szűkítsd le nyugodtan 2 márkára és könnyebb a választás!
Vaagy, ha nem fontos a Force, akkor van ph-n 4k-ért egy hibás MoMo... ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#7516) lipido válasza Kiki18 (#7512) üzenetére


lipido
senior tag

EZT nézted már? Elég jó ajánlat!,

(#7517) Kiki18 válasza goyo206 (#7515) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem,hibásat nem szeretnék.Garanciásnak örülnék,de ez viszont ritka a használt cuccoknál,hogy lenne rá minimum 1 év garancia.
Inkább akkor költök swif2-re és egy új egérre. :)
De köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#7518) neilszab válasza AMD_ok (#7514) üzenetére


neilszab
őstag

Miből gondolod hogy nem gazdagodtam már meg abból a temérdek megspórolt időből, hogy nem kell ugyan arra a kérdése újra és újra ugyan azt több soron keresztül megválaszolnom + megindokolnom? ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7519) postajoska


postajoska
tag

Üdv!

Adott egy Logitech MoMo Racing kormány meg egy Need For Speed Pro Street (vagy bármelyik NFS, egyikkel se jó)

Mindegyik játékkal jó a pedálsorom, de az összes NFS úgy érzékeli, hogy alapból be van nyomva a gáz, és ha benyomom, akkor érzi, hogy nincs benyomva. Ennek mi lehet az oka?

(#7520) SirAlo válasza Márton (#7505) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Ez lehet siman megszokas is hogy nem erzed ugy hogy te iranyitod az autot csak billel, mennyit mentel eddig kormannyal? Nekem is amikor elsonek valtottam billrol kormanyra nagyon nehez volt, de mostmar ha billel elkezdek jatszani ugyanez az erzes mintha nem en vezetnem:D meg ha csak automata valto be van kapcsolva akkoris

(#7521) goyo206 válasza Kiki18 (#7517) üzenetére


goyo206
aktív tag

lipido ajánlata eléggé faszányos, nem szabad kihagyni!! Hajrá! Minek költesz egérre, szólj a macskának! ;) Egy kormánnyal sokkal többet érsz! :R :R Ennyiért pedig tényleg ajándék és még gari is van rajta!!!

(#7519) postajoska:
Próbáld átállítani, v.hogy inverse-re! Szerintem lehet játékon belül is, ha nem, akkor pedig a profilerben! ;)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#7522) postajoska válasza goyo206 (#7521) üzenetére


postajoska
tag

Probilerbe hol lehet?

(#7523) dbalazs123 válasza lipido (#7516) üzenetére


dbalazs123
aktív tag

Köszi a tippet! Én lecsaptam az ajánlatra :) Eddig nem mertem használtban gondolkozni, de a garival együtt sokkal biztonságosabbnak tűnik az üzlet. Tudtok ötleteket adni, hogy mit nézzek meg rajta, mielőtt átveszem?

SGS / CM 10.2 / Devil 4.3

(#7524) lipido válasza dbalazs123 (#7523) üzenetére


lipido
senior tag

Igazán nincs mit! :R Sztem nem tudsz nézni rajta, csak használat közben! De bolt ad rá garit, így tutkó jó! :C

(#7525) ricshard444 válasza dbalazs123 (#7523) üzenetére


ricshard444
veterán

Hasznald egeszseggel sok jatekra ;] Jo kormany annyiert :R

Vannak dolgok...

(#7526) goyo206 válasza postajoska (#7522) üzenetére


goyo206
aktív tag

A többi beállítási lehetőségnél. Ilyet keress:
"Pedals reported as..."
...jóó, bocsi, közben rájöttem, h. ez nem az, ez csak "egytengelyesíti" a két pedált...
Sorry, így sajnos nincs ötletem, de szerintem tuti, h. játékon belül van lehetőség a váltásra! :B

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#7527) Kiki18 válasza dbalazs123 (#7523) üzenetére


Kiki18
őstag

Használd egészséggel.Engem csak a felújított szócska nem "tüzelt" fel.

(#7528) SirAlo válasza Kiki18 (#7527) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Momo-bol mar nincs egy ujabb darab se , szerintem a pedaljat javitottak fel, mert az mindnek elromlik

(#7529) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

A neten kerestem már, de semmi használhatót nem találtam. Van egy MOMO Racing-em, és már nagyon nyikorog csórikám. A pedál iszonyat, és már a kormány is nyöszörög. Ezt hogy lehetne orvosolni? Illetve azt szeretném kérdezni, hogy nincs valami nagyon egyszerű, házi "tuning" a fékpedál felkeményítésére?

Előre is köszönöm :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7530) postajoska válasza hoffman_ (#7529) üzenetére


postajoska
tag

Nyiszorgás nekem is gond. A tuning az meg egy fél teniszlabdával megoldható.

(#7531) hoffman_ válasza postajoska (#7530) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hm, én is valami ilyesmi egyszerűségre gondoltam. Köszi :) Akkor marad a nyikorgás. Gondolom itt nem ajánlatos nyakonönteni WD40-el, mint az ajtókat szoktam, mivel a műanyag nyöszörög. De hát azt meg hogy lehetne orvosolni :/

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7532) goyo206 válasza hoffman_ (#7531) üzenetére


goyo206
aktív tag

Szerintem a WD40 nem árt, de a nyakamat nem teszem rá, uh. felelősséget nem vállalok, de mit árthatna? Esetleg szétszed, régi poros zsír letöröl és jó minőségűvel újraken a szükséges helyeken. Szerintem az a tuti! ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#7533) hoffman_ válasza goyo206 (#7532) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ja, lehet hogy az lesz, hogy csak szétkapom, hogy körülnézzek. Csak gondoltam előtte írok, hátha van valami bejáratott módszer, elvégre elég elterjedt darab :) Ennek ellenére alig találok róla valami használható infót, nem is értem...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7534) N€T0X|N válasza hoffman_ (#7531) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Szétkapod, mozgó részeket bezsírozod. Én így szoktam, EX-nél és DFGT-nél is (utóbbinál csak a pedált). Utána olyan, mintha most hoztad volna a boltból. :)

Sent from my keyBoard

(#7535) hoffman_ válasza N€T0X|N (#7534) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi neked is, akkor asszem szétkapás lesz belőle, ha jut rá egy kis idő :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7536) goyo206 válasza hoffman_ (#7535) üzenetére


goyo206
aktív tag

:R
Bátran, pár csavar, 1 órás kis hobbyzás és faca lesz minden! Csak készülj fel szerszámmal (normális csavarhúzó (mágnes), jóféle zsír, v.mi törlőkendő) és gyerekjáték lesz! ;) :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#7537) dbalazs123 válasza lipido (#7524) üzenetére


dbalazs123
aktív tag

Átvágtak :( A rendszerük nem foglalja le a terméket a készletről, és azt állították, hogy előttem már valaki megrendelte. Nagyon jó üzleti érzékkel felajánlottak helyette egy F430-ast ami ha jól tudom 3x annyiba kerül... Hihetetlen bosszantó...

SGS / CM 10.2 / Devil 4.3

(#7538) lipido válasza dbalazs123 (#7537) üzenetére


lipido
senior tag

Sajnálom. Azt azert nem eretem h miert nem veszik akk le?

(#7539) dbalazs123 válasza lipido (#7538) üzenetére


dbalazs123
aktív tag

Hát igen.... Még mindig fönt van...

SGS / CM 10.2 / Devil 4.3

(#7540) fatallerror válasza neilszab (#7511) üzenetére


fatallerror
addikt

az nfs meg a dirt elég más szint szerintem ^^ nfs-hez nem kell kormány, dirthöz meg igen, sőt a 270 fokos se elég neki, kipróbáltam vhol... teljesen szórakoztató a dirt csak az a baj h kevés benne a rally így hamar kifúj :/ kellene 1 új rbr, mai követelményszinttel :K

legalábbis szerintem az nfs nem érdemel kormányt, elég 1 ravaszos gamepad

de tényleg kellenének már új modern szimek is, az lfs-ben 1-2 autónak olyan szar hangja van h fülbántó :( a grafika nem bánt ennyire....
remélem a cars meg az rfactor 2 kurvajó lesz mert most h már belejöttem (v kezdek belejönni) a dologba én is kellene vmi pöpec szoftver is ^^

don't tell me what i can't do!

(#7541) SirAlo válasza fatallerror (#7540) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Ki akartam probalni a DIrt 3-at az uj kormanyommal (dfgt) es vicc az iranyitasa , dirt 2-be nem volt vele gon de a 3-ba... iranyithatatlan vagy csak en vagyok bena beallitani:D

(#7542) fatallerror válasza SirAlo (#7541) üzenetére


fatallerror
addikt

ja itt sírtam először vissza a gamepadom, már nyúltam érte de aztán google beállításokért, szarok voltak aztán addig pöcsöltem vele míg beállítottam és alig rosszabb így mint a rbr, na most v azért mert jó a dirt 3 is vagy azért mert nincs jól beállítva a rbr-m xDD
de a lényeg h a rally rész nagyon jó lett a megtalált beállításokkal, lehet 1x a shift2nek is szánok időt, tulképpen nincs csak 1-2 bajom vele, baszik egyenesen maradni az autó hiába tartom egyesen elmegy a rákba majd felpattan az égbe xDDD másik meg az ai amitől elszáll az autó, hozzádér és bumm, ezek miatt szar a shift 2 am teljesen szórakoztató lenne

don't tell me what i can't do!

(#7543) SirAlo válasza fatallerror (#7542) üzenetére


SirAlo
aktív tag

tudsz adni valami tippet esetleg kepet tudnal csinalni a beallitasokrol ? valahogy nincs kedvem orakat allitgatni amig vezetheto lessz :D

(#7544) SirAlo válasza SirAlo (#7543) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Mind1, marad az uninstall:D ilyen jatekokat meg letolteni se erdemes, vissza rakom a Dirt 2-ot

(#7545) fagy53 válasza fatallerror (#7542) üzenetére


fagy53
nagyúr

Emlékeim szerint a Shift2-ben az autót lehet beállítani nagy részletességgel, mint a szimekben. Rögtön kezesbáránnyá válik, ha minden a futóművel, felfüggesztéssel kapcsolatos értéket helyesen beállítasz, persze ez nem kis idő...
Sajnos a legnagyobb jóakarattal sem lesz nevezhető ezután sem szimnek, de el lehet ökörködni vele úgy, hogy nem az "utat mozgatják alattad" érzés kerít hatalmába. :D

(#7546) fatallerror válasza SirAlo (#7543) üzenetére


fatallerror
addikt

semmi extra, játékban minden deadzone-t szedj le 0-ra (szerintem ezek az alapbeállítások).. a többi számít, driverben a ffb erősséget 107%on használom a többi 0, a dirt 3ban a legjobb kormányzást kellett keresnem és nekem az 572 fok tűnik "reálisnak"...
a játék ffb-je környezet 60-70% a többi 100%
így egész jó bár a kuplungolás gyermeteg... de a rally rész tökjó így, szórakoztató :]
de jó lenne 1 rbr 2 v nem tudom de vmi profi cucc mai külsővel, hangokkal

don't tell me what i can't do!

(#7547) fatallerror válasza fagy53 (#7545) üzenetére


fatallerror
addikt

még fent van a gépen lehet megnézem, tudsz mondani 1 mintabeállítást kiindulásnak v elmondod h kell belőni? én nem vágom még ezeket ^^

don't tell me what i can't do!

(#7548) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Innen vagy innen rendelt már valaki? Most akcióba 29900 Ft a Driving Force GT. Néztem a Media Markt-os újságot, ott holnaptól 39990 Ft lesz. Megérné a két hely valamelyikétől rendelni, nem hiszem, hogy karácsonyig lejjebb megy az ára, főleg ilyen euró árfolyam mellett.

(#7549) neilszab válasza Gabesz1019 (#7548) üzenetére


neilszab
őstag

[link]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#7550) Gabesz1019 válasza neilszab (#7549) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Köszi. Tulajdonképpen igazad van, ha bármi van ott a számla és lehet reklamálni. Még annyit, hogy a 2 év gari az vajon gyári? Annyit ad a Logitech rá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.