Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#751) fero02 válasza Racsi1 (#750) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Nem piszkálódás képpen mondom, de Neked vmi roppant érdekes géped van...

Eszméletlen h milyen dolgokat tud produkálni...

Ez már simán befér 1 X-aktába is :DDD

(#752) Victoriuss válasza Racsi1 (#750) üzenetére


Victoriuss
tag

Lehet, hogy már írtad, de volt már win reinstall? Ha nem, akkor itt lenne az ideje, s azt a kurva verifiert meg felejtsd el!

http://www.konzolcenter.hu

(#753) Victoriuss válasza fero02 (#749) üzenetére


Victoriuss
tag

Én a divx dvd irányt ajánlom inkább. Amit írtál, az nem annyira prociigényes, sima tömörítés, a virtual dub pár perc alatt megcsinálja. Viszont fordítva már sokkal megterhelőbb, egy avi-mpeg konverzió az igazán ütős. :)

http://www.konzolcenter.hu

(#754) fero02 válasza Victoriuss (#753) üzenetére


fero02
veterán

Minden bizonnyal hatásos az is...

De nem vágom azt a gépet. Terhelés alatt semmi baja, net közben + kifagy?

Tuti h nem a procival van baj, pláne h minden alapon van.

Lehet h alaplap lesz a vége...

(#755) Racsi1 válasza Victoriuss (#752) üzenetére


Racsi1
csendes tag

Hali!

Természetesen már újra lett rakva az XP.
Amúgy mint írtam is a Verifier arra jó volt, hogy megmutassa a konkrét hibát. Az arra kapott javítási javaslat is segíthetett valamit, mert péntek óta a tegnap esti volt az egyetlen kékhalál. Ma is teljesen normálisan ketyeg a gép. Azért ha lesz rá egy napon ismét újra telepítem. Már az is megfordult a fejemben, hogy nem egy probléma van, hanem kettő. Az egyik megoldva, a másik meg még néha előjön. Már elég régóta koptatom a PC-ket, de még csak hasonló problémám se volt. Most aztán kijutott a jóból.

(#756) Savage5


Savage5
senior tag

Ahhoz képest, hogy kb úgy 2-3 hónapra bepunnyadt a topik, szépen fellendült :DD
Csak így tovább, EPoX powaa! ;)

...

(#757) Victoriuss válasza Racsi1 (#755) üzenetére


Victoriuss
tag

Csodálom, hogy ennyit képes vagy vele szarakodni! :R Én már rég kivágtam volna a francba, pontosabban vissza gariba.

http://www.konzolcenter.hu

(#758) fero02 válasza Victoriuss (#757) üzenetére


fero02
veterán

Osztom a véleményt... :DDD

(#759) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Szerintetek milyen alaplap az EPOX 9NPA+ ULTRA procituninghoz? Érdemes lenne mehgvenni 24000-ért?

(#760) BaKeSZ87 válasza S. Szabi (#759) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Hi! Ne viccelj, ennél jobb választás nincs. Nekem 9NPA ULTRA van, annyi a kül. hogy

nincs firewire az enyémen. Én a 3200+-os E6-os procimat 2000MHz-ről 2700MHz-re

tudtam húzni. Kielégítő volt a válasz?

JOIN TO THE EPoX USERS

:R EPoX POWER :R

(#761) S. Szabi válasza BaKeSZ87 (#760) üzenetére


S. Szabi
őstag

Teljes mértékben!!! Hol vetted?


[Szerkesztve]

(#762) BaKeSZ87 válasza S. Szabi (#761) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Ment a privi :DD

(#763) Victoriuss válasza S. Szabi (#759) üzenetére


Victoriuss
tag

Egy percig se gondolkodj rajta! Gonolom ha 24, akkor az edigitalnal veszed, ott még 3 év gari is van rá! Én is ott vettem, szaladj te is! :))

http://www.konzolcenter.hu

(#764) BaKeSZ87 válasza Victoriuss (#763) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Énis ott vettem, 3év gar, bár sokminden nem volt a dobozban aminek kellett volna lennie :o

(#765) fero02 válasza S. Szabi (#759) üzenetére


fero02
veterán

hy!

Természetesen ez a lap is zsír, de ha hosszabb távon gondolkodsz, és el akarod kerülni h a vga teljesítménye kevés legyen (ez sem mostanában lesz :) )

akkor nagyon ajánlom a 9NPA+ SLI-t.

Nekem ilyenem van.

Egy 3000+ E6-os Venice magos procim van benne, ami szintén 2700-os megy az 1800 helyett.

Ugyan azt tudja, mint amit Te néztél ki, csak ezen pl van 1394, SATA2 6db na és SLI Ready.

Na hát kb ennyi.

Üdv!


:R EPoX Power :R

(#766) djadji


djadji
senior tag

Hello!
Nekem is 9NPA+SLI lapom van, és kafa, meg vagyok vele elégedve. Vannak vele problémáim is.
Szval :
1: mikro bootol gyakran kiírja hoygh a BIOSba ellenőrizzem a CPUt mert megváltozott. 3000+os van benne és ez 9X200on ment. AZtán átraktam 9x250re, akkro nem írta. MOst megint elkezdte kiírkkálni. Nem tudom miért. Az elem jó sztem, mert a dátum nem száll el...

2: Sajna a hozzá adott IDE kábel hibás volt , az egyik és nem tudom mit lehetne vele kezdeni. És jó lenne ha lenne, mert olyan kötegelt IDE ami jobb a hűtés miatt.

KÖsz előre is aki tud segíteni...

http://djadji.fw.hu

(#767) Victoriuss válasza fero02 (#765) üzenetére


Victoriuss
tag

Az SLI egy marha nagy baromság, bocsánat, hogy ezt mondom. Parasztvakítás, csak azért, hogy többet vásárolj.

Alapvető tévhit: a teljesítmény nem lesz kétszeres, viszont a fogyasztás annál inkább! Ráadásul két vga értékvesztésével kell megbarátkozni, szemben az egyel. Kiforratlan technika, zajos, mint állat, sztem semmi értelme ennek! S még az SLI-s lap drágább is...

http://www.konzolcenter.hu

(#768) djadji válasza Victoriuss (#767) üzenetére


djadji
senior tag

Csakhogy hozzászóljak. Nem egészen így van. Valóban fogyaszt mint az állat, ez tény. A teljesítmánye a 2 kartyának az egyel szemben 80-90%os növekedést mutat. A tesztek szerint ez a gyakorlatban 80-85%ot valóban tud is (bár valamennyi CPUt is megeszik ezért). Ha veszel 2 6600as kártyát és SLIbe rakod akkor elég komoly teljesítmányt kapsz bőven 100.000 alatt, míg ha ugyanezt a teljesítményt akarod megkapni egy kártyával, ennél sokkal mélyebben a tárcádba kell nyúlnod. Nem beszélve arról, hogy ha most elég neked egy 6600, akkro 1 év múlva amikor kevésnek fogod már találni, kifejezetten olcsón tudsz majd beszerezni egy akkor már ''lejárt'' 6600at, ami így SLIben még mindig elegendő lehet.
Mindenesetre én nem tartom parasztvakításnak a dolgot.

Másik előnye hogy 2 PCIe slot van, ezért a VGA nem lób be a PCI fölé.. :DD



[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#769) animatrix11 válasza fero02 (#765) üzenetére


animatrix11
őstag

na lenyúltam már két matricát köll?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#770) fero02 válasza djadji (#766) üzenetére


fero02
veterán

Sztem is nagyon állat!! :D

1.: Bios frissítés volt már? Sztem +oldaná a problémát.

2.: a rosszat dobd ki a fenébe, vegyél 1 újat (kb 1500 HUF)

(#771) fero02 válasza animatrix11 (#769) üzenetére


fero02
veterán

persze, jó volna...mit kérnél érte :D ???

(#772) fero02 válasza Victoriuss (#767) üzenetére


fero02
veterán

Sztem olvasgass még...elég hiányos a tudások :DDD

Soha senki nem mondott ilyet, h 2 kártyával a teljesítmény is dupla lesz!

Az tény,h több lesz a t5eljesítmény, na de kérem: valimt valamiért!!!

Szted pl X1800XT-nek mennyi a fogysztása? Az sem kevés! :DDD

A technika is igen csak kiforrot, az ATI nincs még sehol a Crossfire teknikájával :))
Na jó, már kezdenek felzárkózni, de...

Zaj: mindenre van +oldás: Zalman

És azok a lapok, amik SLI képesek, azok mindent tudnak (tuning, felszereltség, stb)

Na csá!

(#773) Victoriuss válasza fero02 (#772) üzenetére


Victoriuss
tag

''Soha senki nem mondott ilyet, h 2 kártyával a teljesítmény is dupla lesz!''

S olyat meg én nem mondtam soha, hogy bárki azt mondta, hogy dupla lesz a teljesítmény. Én csak azt mondtam, hogy sokan azt hiszik (tévhit), hogy ez így van.

http://www.konzolcenter.hu

(#774) Victoriuss válasza fero02 (#772) üzenetére


Victoriuss
tag

Hmmm, s ha mondjuk két 6600-at bevágsz slibe, szerinted mennyivel lesz szebb a kép Call of Dutyban, mint ha bevágsz egy X800GTO-t? Megmondom, semmivel! Na, és ez a lényeg. S melyik fog többet fogyasztani? A két 6600! Nem beszélve a dupla hőtermelésről, vagy ha nem is dupla, de lényegesen nagyobb.. Úgyhogy messze nem olyan egyértelmű ez az SLI dolog.

Az utóbbi pár évből hasonló vakítások:

1. 8X AGP. Szinte semmilyen teljesítménynövekedést nem okoz. Hány ember rohant emiatt vga-t cserélni? Rengeteg.
2. Dual DDR: lemértem, 5% a teljesítménynövekedés. Hány ember rohant újabb ramot venni az 512 mellé, csupán emiatt. Rengetegen!

Ezeket a technikákat csupán azért találják ki, hogy menj és vegyél, igazából szükséged sincs rá...Mivel nagyon nagyot nem tudnak villantani évente, de a zsé kell, bevetik ezeket, s sokan úgy látszik harapnak is rá.

http://www.konzolcenter.hu

(#775) BaKeSZ87 válasza Victoriuss (#774) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Teljesen egyetértek. Nemsok értelmét látom az sli-nek. Képminőségi kölünbség nincs, csak fps különbség. Szerintem nincs hátrányban az akinek nem sli-s az alaplaja, de akinek sli-s annak van egy plusz választása, + egy dilemma, hogy kettő ''gyengébbet'', vagy egy jobbat. Ha meg két kártya, akkor ugyebár a gyári hűtés ratyi, akkor venni két Zalmit, az 15e, szóval....

(#776) djadji válasza BaKeSZ87 (#775) üzenetére


djadji
senior tag

na ja.. de nem csak a Call of Duty játszásához gyártják a PCket, ha jól gondolom.. :DDD

http://djadji.fw.hu

(#777) djadji válasza djadji (#776) üzenetére


djadji
senior tag

Másrészt az X800GTOval van 256 MB ramod. 2 db 6600assal meg 512 MB is akár. A teljesítményed pedig SOKKAL nagyob lesz SLIben mint egy X800assal (véleményem szerint) A kép lehet nem lesz szebb.. de miért is lenne csunyább?
Azonkívül ne felejtsük el azt hogy nem MOST veszek bele 2 db 6600ast. Ha ezen gondolkodnék, akkor most rakok bele egy 6800ast (vagy jobbat) és majd 1 év mulva, amikor olcsón veszem meg a másodikat, ráköltök mondjuk 15.000et egy második 6800asra és ott vagyok teljesítményben mint te, aki akkor veszi meg a legújabb X16000GTO ( :) ) VGAját, csak te 70.000ért teszed ugyanezt. És igazad lehet , valszeg neked akkor lesz 10,2%kal szebb képed.
De nem tudom.. mindegy.. sztem nem lesz ez rossz ötlet.

http://djadji.fw.hu

(#778) djadji válasza fero02 (#770) üzenetére


djadji
senior tag

Csak ehhez olyan szép fehér kötegelt IDE volt. Nem az a lapos, szalag kábel.. és tetszik... :) Meg a szellőzés szempontjából jobb a keskeny kábel, nem fogja le a levegőt.

JA.. BIOSt frissítettem.. majd nézek újabbat, hátha van az is már.
Kösz!

http://djadji.fw.hu

(#779) fero02 válasza Victoriuss (#774) üzenetére


fero02
veterán

Nem akarok vitát nyitni e téma felett, mert ez nem annak a helye.

Mindenki azt gondol, amit akar...tiszteletben tartom mások véemyényét is.

Kinek SLi, kinek nem
Kinek DCh, kinek nem.

Mindenki azt és úgy használ, ahogy és amit akar.

Erről ennyit.

(#780) fero02 válasza djadji (#778) üzenetére


fero02
veterán

Tudom milyet adtak hozzá.

Viszont fehér csőkábelt még nem láttam, de viszont van kékben is :))

A szellőzéses dologhoz viszont no comment, mert az télleg úgy van.



Bios: hajrá! :DDD

(#781) Victoriuss válasza djadji (#776) üzenetére


Victoriuss
tag

Tök mindegy, írhattam volna Feart is..Nem a játék neve a lényeg...

http://www.konzolcenter.hu

(#782) Victoriuss válasza djadji (#777) üzenetére


Victoriuss
tag

A több video ram egy idő után hátrány, semmint előny. No mindegy, két vga+sli felár az nem egyenől egy non sli lap + 1 vga árral. Míg te kifizetsz mondjuk 70 ezret a két 6600-ra, én kifizettem 43-at az x800ra, te kifizetted + az sli lap felárat, többet fog fogyasztani a géped stb.

Én a non slire szavazok..

http://www.konzolcenter.hu

(#783) animatrix11


animatrix11
őstag

csak hozzáfűznék egy [link]et egy sli-nemsli testről mindenki eldöntheti hogy megéri e megvenni

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#784) animatrix11 válasza fero02 (#771) üzenetére


animatrix11
őstag

fú ez fogós kérdés :DDD
a 2x sört keveselem pénzt meg nem kérek érte
majd kitalálom :U

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#785) Victoriuss válasza animatrix11 (#783) üzenetére


Victoriuss
tag

Basszus, én nem a tesztek miatt veszek videokártyát, hanem mert játszom. Azaz az nem érdekel, hogy + 20 fps, az érdekel, hogy szebb a képe, vagy nem szebb. S állítom, hogy két ugyanolyan konfigban nem tudnád megmondani játék közben, hogy melyik az slis gép képe, s melyik nem!

http://www.konzolcenter.hu

(#786) animatrix11 válasza Victoriuss (#785) üzenetére


animatrix11
őstag

csak azt akartam szemléltetni hogy mennyivel megy többet az sli-s,de 80-90%al biztos hogy nem, nekem nem kéne sli, lagalább annyi hátrány van mint előnye

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#787) fero02 válasza animatrix11 (#784) üzenetére


fero02
veterán

ok, majd lezsírozzuk vhogy :DD

(#788) fero02 válasza Victoriuss (#785) üzenetére


fero02
veterán

Én annak idején nem az SLI technológia miatt vettem ilyen deszkát, hanem próbáltam ésszel gondolkozni.

Ez a lap tudja azt, amit pl 1 Ultra na + ugye az SLI.

Na most mivel jól tuningolható, sztem alapból +éri az árát (igaz h kicsit drágább volt), és azzal is számoltam h ha az SLI is ki lesz használva, akkor az elég jó kis konfigot fog eredményezni.

Most gondolj bele, h amikor 1db 6600 GT karit felhúzol 500/1000-ről 600/650 / 1300-ra, akkor az mennyi teljesítménynövekedést eredményez!!!

Na most ez úgymond +2szerezve az elég brutális lehet.

Persze azzal is tisztában vagyok, az SLI-ben hajtott kártyákat nem lehet annyira tolni, mint ha 1maga van, de akkor is...

A brutális teljesítményfelvétellel is tisztában vagyok, de manapság sztem épeszű ember nem a tápon fog spórólni, és már elnézést, de akinek úgymond annyi pénze van, h ilyen alaplapot vesz, és 2 videókarit...annak gondolom van pénze 1 minőségi, nagy teljesítményű tápra is!

És kb ugyan ilyen az álláspontom a hűtéssel is.

Egyébként tényleg nem lesz szebb a képe+ semmi ilyesmi, pusztán arról van szó, h az infót nem 1 hanem 2 grafikus processzor dolgozza fel.

Ez önmagában tényleg nem nagy ''cucc'', de azért ennek olykor vannak előnyei is. Méghozzá nem is kevés!

Amúgy ezen az/teljesítmény arányon el lehetne vitázni, de ennek igazán most nem sok jelentéségét/értelmét látom.

Igazából akkor fog kiderülni, h mit és mennyivel tud többet az SLI, ha majd olyan játékok lesznek, amik már az X800-at és a 6600 GT-ket is fingatni fogják :DDD , ami sztem nem mostanában lesz.

Addig csak elmélkedhetünk róla, és ki ki a sjaát SLI v NON-SLI érveit mondja.

(#789) fero02 válasza animatrix11 (#786) üzenetére


fero02
veterán

azért ezekre a borzasztó hátrányokra kíváncs lennék... :DDD

Tudnál sprplni 1 párat? ;]

(#790) djadji válasza Victoriuss (#781) üzenetére


djadji
senior tag

Értöm, értöm... :))

http://djadji.fw.hu

(#791) animatrix11 válasza fero02 (#789) üzenetére


animatrix11
őstag

pl amit a kollégák leirtak előttem, nagyobb fogyasztás, vagy ha húzni akarod akkor két vga hűtőt kell venned rá, hőtermelés is nagyobb, stb

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#792) Victoriuss válasza animatrix11 (#791) üzenetére


Victoriuss
tag

Jogos.

Tény. sli most még mézesmadzag, de látod, többen rábuktak. Hogy a jövő mit hoz, nem tudhatjuk. A C64-ek korában ugye el sem tudtuk képzelni, hogy ilyen grafikájú játékok valaha is lesznek. És lettek.

http://www.konzolcenter.hu

(#793) mortalwombat


mortalwombat
tag

Egy Epox 9NPA3J lapom van, de a diagnosztikai progi egy kalap alá veszi az ultrás változattal is. Létezhet, hogy egy BIOS módosítás lehetővé teszi a SATA II használatát?

(#794) animatrix11 válasza mortalwombat (#793) üzenetére


animatrix11
őstag

én nem próbálkoznék mást biost belerakni, mert utána lehet ujraégetni a bios chipet, a Sata II nemcsak a bioson múlik, hanem a alaplapi vezérlőkön is

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#795) mortalwombat válasza animatrix11 (#794) üzenetére


mortalwombat
tag

Köszi!! Ezt nem tudtam, azért is kérdeztem:) Akkor marad így, ahogy van:)

(#796) Sh@dowMAN007


Sh@dowMAN007
tag

Sziasztok tesók. :B

2 héten belűl platformot fogok váltani AMD 64-re.
A videókari már megvan 2 hete (GTO2).
A kiszemelt áldozat Epox 9NPA+ Ultra.
Végig olvastam a topicot mind a 2-őt, de lenne pár kérdésem amik nem merűltek fel eddig, vagy nem vettem észre.

1. Menyire háklis a lap a memóriákra? Nekem ilyen Samsung ramjaim vannak: [link]
2. Jó magyar szokás szerint a bolt e*****l nem nyúlja le az úgynevezett ''Power Pack''-et? [link]
3. Használja-e valaki 3700+ San Diego-val? (az a másik kiszemelt áldozat :DD )

(#797) BaKeSZ87 válasza Sh@dowMAN007 (#796) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Hi!
ÉN 9NPA ULTRA-t vettem ott, és a dobozban ugytudom kellett volna hogy legyen csavarnyúzó, meg csőkábelek. Ezek nem voltak benne, csak sima paraszt kábelek, sárga csatival a végükön, de a sata-kábel az EPoX volt. Szóval ami a képen van, az nem volt a dobozban :O Szóval szerintem kicsórták a mocskok :o

(#798) Sh@dowMAN007 válasza BaKeSZ87 (#797) üzenetére


Sh@dowMAN007
tag

Ha jól látom az EPOX oldalon akkor csak az EP-9NPA+Ultra-hoz jár a csőkábel és a power pack.

(#799) fero02 válasza Sh@dowMAN007 (#798) üzenetére


fero02
veterán

Csuma!

Nekem 9NPA+SLI deszkám van. :DDD

Mint minden fullos laphoz, ehhez is járt a pack. :))

Én hál' Istennek +is kaptam :DD

Amiket írtál minden benne volt, de az enyémből is kicsórtak 1-2 dolgot, de azok közül csak 1 lett volna jó, ha nem veszik ki... :O

(#800) BaKeSZ87 válasza Sh@dowMAN007 (#798) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nemááá! Az miért van? Hiszen semmi különbség a kettő közt, csak a firewire :o

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.