Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) LukE válasza Marabu21 (#300) üzenetére


LukE
veterán

rev. mennyi? (ha rendesen hazban van, akkor a bal also sarokban ra van szitazva a nyakra) Asszem rev 2.1-es 3+ -al volt kb ugyan ez, egyik reggelre meg volt fagyva a gep, a reset gomb lenyomasara sem reagalt, utanna csak FF fogadott. Kicsereltek egy 8RDA3+Pro-ra, azzal semmi gond par honapja.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#302) Marabu21 válasza LukE (#301) üzenetére


Marabu21
csendes tag

Sajna nem tudom megnézni, már a szervízben pihen. De a doboza alapján rev3.x
De miért csinálja? Tudok vmit tenni ellene?

(#303) MrStokes


MrStokes
csendes tag

Hasznal vki kozuletek Epox 9NPA+Ultra lapot?
Tervezem, h a nagyon kozeli jovoben (meg ezen a heten :D ) beruhazok egy ilyenre es erdekelne a velemynetek.

(#304) MrStokes


MrStokes
csendes tag

Ennyire rossz lenne, h senki nem hasznal ilyet? :DD

(#305) Kraptor


Kraptor
őstag

Én most rendeltem egy SLIs verziót. Nekem a tesztekben tetszett a lap szereplése.

(#306) Solad


Solad
őstag

8RDA+ (rev 1.1) -t hasznal meg rajtam kivul valaki?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#307) ZaJanga válasza MrStokes (#303) üzenetére


ZaJanga
tag

Most szereztem 1-et és eddig naon jó!
Jó lenne nem egyedül lenni mert a tapasztalatok azok jöhetnének!
Nekem SanDiego3700 van benne azt egyenlőre 2600-on tolom(FX-55 :D)...
2x512/566 A-Data amit szinkronba nyomok de tudja a 433-466-500 -as osztást is állítani!!
chipset-ram-cpu vcore állítható 1.5-1.8 ; 2.5-3.1 ; 0.8-1.75 voltig lehet adni a feszt.
Stabil jó lap és érdekes volt, hogy az Anand tesztjében győztesként jött ki!
3 év gari van rá!

Ámítástechnika

(#308) ZaJanga


ZaJanga
tag

Ebben a tesztben is nagyon odab@sz a 9NPA+ ultra:
http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?sid=8000
:C

Ámítástechnika

(#309) Kraptor válasza ZaJanga (#307) üzenetére


Kraptor
őstag

Na mostmár van netem is és tudom baszkurálni a lapot. Nekem atoman unstabil az egész és annyi kékhalált kapok, hogy még annyit életemben nem láttam. Igazán nem tudom, hogy mi lehet a baj, mert a konfig az zsír új és értetlenül állok elötte. Maradni kellett volna a jó öreg Intelnél. Azt hiszem, hogy valami oknál fogva az nforce chipset driver kavar be, de fingom sincs, hogy miért. Ha valakinek van valami ötlete azt szivisen hallom.

Friss install XP minden updattel. Még semmi sincs a gépen. Van a lap, hozzá egy Venice 3500+, 1G Geil One 600, MSI 7800GTX, táp az egy 600W Enemrax. Elvileg mindennek stimmelnie kéne, de folyamatosan kékhalált kapok, áthelyeztem a lapozófájlt az nem segített, most uninstalláltam a chipset driverét és úgy tünik, hogy okésan megy a dolog, de most PCI ls SM BUs controllerem nincs, de legalább kékhalál sincs. Biosból a legutolsó van fenn, Aug 14-i.

[Szerkesztve]

(#310) Kraptor


Kraptor
őstag

Na mégse az volt a hiba. Nem tudom, hogy mi lehet a hiba, de ez már nem vicces.

(#311) Kraptor


Kraptor
őstag

Aszem megvan a ludas...SMC wireless PCI kártya.

(#312) Kraptor


Kraptor
őstag

NA mégse az volt a ludas, mert a saját hálókarijával is elszállt. Valszínű a z új biosok okoznak gondot. Most frissítettem, hagyom, hogy fusson prime. Eddig úgy szállt el a legjobban, hogy ment prime és mellette neteztem ezt ma reggel kipróbáltam és nem volt semmi gond. Majd este megírom, hogy mire jutottam.

(#313) Kraptor


Kraptor
őstag

BIOS volt a ludas végül. Eredeti BIOSal simán futott ma egész nap prime egyetlen hiba nélkül. Ez egy kicsit furi, hogy mind a 2 új BIOSnál bekrepál a rendszer míg a réginél nem. Írtam Epoxnak, kíváncsi vagyok mit válaszolnak, ha egyáltalán válaszolnak e.

(#314) csongi


csongi
veterán

Hali! Egy kis segítség kellene. Vettem egy 8RDA+ lapot de nem áll le. Sem az XP-vel és a kikapcsoló gomb rövid megnyomásakor. Hanem újra indul. mi lehet a gond?

(#315) asimov


asimov
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy más is tapasztalta-é, hogy az epox honlapja nem reagál a letöltésekre... Le akartam húzni bios-t, meg tuner progit, de sikeresen kifagyott az IE.
Valaki? :U

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#316) csongi válasza asimov (#315) üzenetére


csongi
veterán

Én drivert szedtem le az lejött. Probáld a www.drivers.hu-n

(#317) actommy válasza asimov (#315) üzenetére


actommy
tag

van egy pár epox lap, probálkozzál máshol.:D

(#318) actommy


actommy
tag

Az lenne a nagy kérdésem, hogy egy epox 8rda3+ ban lévő dual lan al meg lehet e osztani a chellot? vagy kell vegyek egy hubot vagy swichet?
És ha meglehet akkor elég egy sima crosslink cabel?
Remélem van valakinek ilyen téren tapasztalata.:U
kösz a választ:R

(#319) LukE válasza actommy (#318) üzenetére


LukE
veterán

biztos meg lehet. Ha siman masik gepre dugod, akkor krossz, ha hub/switch-be, akkor patch mindenhova. Kabelmodem, vagy mi van a csellonal es a gep koze pedig a cegtol kapott kabel kell.
de mar rutert is vehetsz 6-8e Ft-ert, ha kettonel tobb gepre kellene net.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#320) actommy válasza LukE (#319) üzenetére


actommy
tag

nem, csak két gépről van szó. az egyik a 8rda3+ a mások meg egy win98 as régi cuccos. bármelyik sztekboltban csinálnak nekem crosslinkes kábelt patch ből?
kösz
akkor majd megprobálom

[Szerkesztve]

(#321) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Hi all!

Nekem is 8RDA3+-om van, jelenség: tegnap netezek, egyszer csak lefagy a gép. Kép ott van a monitoron, egérre, semmire nem reagál. A hibajelző ledjén csak 1 F volt látható a szokásos 2 helyett.
Jó, resetelem. A kijelzön ''FF'' és kész. Se kép se hang. Kikapcs-bekapcs, cmos clear, battery ki-be, kártyák ki, ram ki, proci ki, időközben kikerült a gépházbol is, de az asztalon is ugyanezt csinálta.
A kézikönyv szerint az ''FF'' kod jelentése Attempting boot vagy ilyesmi, tehát az a legelső amit kiír. Hibának a bios csipre tippel, de ccmos megvolt, meg nem fordítottam a csipet szal az is jo kell hogy legyen. Még ki is vettem és visszaraktam hátha jo lesz, de nem.:O
Ha vkinek volt már ilyen problémája, az leirhatná hogy hogyan oldodott meg, mert már nem garis a lap!:(

(#322) LukE válasza FlasH-BacK (#321) üzenetére


LukE
veterán

ilyenem (fagyas aztan FF) volt, annak csere lett a vege (szerencsere meg garis volt)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#323) ZaJanga válasza Kraptor (#313) üzenetére


ZaJanga
tag

Érdekes hibák!
Nálam a legújabb (http://www.lejabeach.com/Epox/9npapultra/9npa5914.rar) bios van fenn és nincs gondom!
részletesen leírnád miket állítottál a biosba!

Ámítástechnika

(#324) FlasH-BacK válasza LukE (#322) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Egyre jobban kezdek a bios csipre gyanakodni, mert 2 isminek is NF7-jében volt h a bios egyszerüen kitörlödött vagy hibás lett benne az adat és ua ezt produkálta.
Szal már csak egy ugyanilyen lap kellene donornak, amiben meg tudjuk írni újbol a biost.
Akinek van Epox 8RDA3+ lapja, és bp-hez közel lakik és tudna segíteni, az légyszi irjon ide!!!

(#325) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!
Ez az Epox egy ritka fajta mostanság...
EP-8NPA+ elnevezésű darabot keresek újat.
Nemtom hol lehet venni, aki tud légyszi segítsen mert már égen földön kerestem.
Minden boltba passzoltak.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#326) vakarcs


vakarcs
aktív tag

az ep-8rda3+ es ep-8rda3g melyik a jobb? miben mas a 2 lap???

csak felszereltsegben?
neztem epox oldalt es ott nekem csak ez szurt szemet... esetleg van vmi mas is?

eladó a világ :)

(#327) Kraptor válasza ZaJanga (#323) üzenetére


Kraptor
őstag

Egy kicsit megkésve....

Beszéltem Epox tech supportal és nagyon segítőkészek voltak. Itt vannak a problémáim.

1. Valamiért a SI SATA chip nem az igazi és raid 0ban nem hozza a várt eredmény.
2. nvraid BIOS frissítéssel megoldódott a problémám ami xp install alatt volt.
3. Nem a BIOS(lapv) volt a hibás, hanem a 6.66 nforce driver, egyszerúen gajra tette a rendszert. 6.53 driverel szépen muzsikál mint az álom.

(#328) emre33


emre33
addikt

via KT600 chipkészletü epox 8kra2+ mauáljában (3 memória slot van a lapon) azt irják hogy 3GB memóriával ddr400 sebességen nem garantálják a stabilitsát

ebből mi igaz valójában?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#329) X@b3e


X@b3e
addikt

Hali!
Tudja valaki, hogy melyik nagyker forgalmaz EPoX-lapokat:F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#330) G@ben válasza X@b3e (#329) üzenetére


G@ben
addikt

Epox lapokat a Hertában szokás keresni, mert ha jól tudom, ők a disztribútorok, de most a weblapjuk nem nagyon megy. Egyebet nem tudok elmondani, kérem kaccsojja ki! :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#331) tomesto


tomesto
aktív tag

Hát gyerekek én maradok az AsRock-nál :))
Főleg hogy most megjelent a 939NF4G-SATA2 meg a K8NF4G-SATA2 nagyon jó kis lapok,olcsóak és jól tuningolhatóak :D
Offf! :D

(#332) X@b3e válasza tomesto (#331) üzenetére


X@b3e
addikt

Részemről annyiban maradnék, hogy olcsóak ;]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#333) Mankó válasza X@b3e (#329) üzenetére


Mankó
veterán

Expert.
De én a Cyber Systemtől rendeltem. Nekik tutira van. Egy hete jött meg.

(#334) Mankó


Mankó
veterán

Nekem is van egy ilyen Epox 9npa+ultra nevű lap.
A konfig: 3000+ Newcastle, AC Freezer 64, 2*512 Hynix D43, x800gt, Coolink 400W-os táp, 160 Samsung ATA, Asus 4x DVD RW, Audigy 2 ZS.

A problémám a következő: A gép kikapcsoláskor nem kapcsol ki. Fenn marad a monitoron a Winfos most leáll, és ott is marad. Hallanni, hogy lekapcsolja a tápot, meg a ledek is kihunynak , de a táp ugyanúgy megy tovább.
Mostanában járt egy két nf3-as Via-s lap, meg a régi Bartonos konfiggal sem volt soha semmilyen problémám.
A táp 20 tűs, próbáltam átalakítóval is a helyzet ugyanaz.

A másik gondom, hogy 1-másfél óra használat, pl. játék után hirtelen kidob a játékból vissza a windowsba és az alkalmazást is bezárja. Arra gondoltam vpu recover, de sajnos a Windvd-ből is kidobott egy alkalommal, amikor filmet néztem. Valakinek ötlete?
Most néztem a memóriákat memtesttel: 400-on és 500on 8-4-4-2,5 1T nem hibázik.
Ja és a gépet most tuningolom, 9*250-en megy szinkronban a memóriával.
Szóval tanácstalan vagyok.

Különben a lap nagyon bejött. Jó tuningolás, nem kell jumperolgatni a lapot, ha valamit elállítasz a biosban és a beállított érték nem tetszik a gépben. Simán belép a gyári beállításokkal. Az északi hídon lévő borda a PCI-E slot mögött van, úgyhogy nem sokára fel is teszem a Zalman magasabb bordáját.

Hopp egy kicsit hosszú lett. Aki tud gyógyírt a problémára , pls. jelezze!

(#335) Rawulf


Rawulf
őstag

Miután kukáztam a halott MSI K8N NEO4 PLATINUM-ot, kicsit félve vettem kézbe az EPOX 9NPA+ SLI lapot... Eddig jónak tűnik, bár úgy látom, hogy az NVIDIA IDE SW driver még mindig bugos... Azért a legújabb nvidia 6.70 (8.22) driverrel elmegy... Kicsit trükköznöm kellett a SATA vinyóra telepítéssel, mert a .cat file-t a legacy könyvtárból lehagyta az NVIDIA! Szóval azt hiszem, hogy az IDE-s optikai egységeket lecserélem SATA-sra, mert az IDE vinyó használatot össze lehet veszejteni egy írással :B , ha mellette TV-tunert használ az ember! :DD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#336) #11666432


#11666432
törölt tag

hali! Mostmár én is egy büszke tulajdonosa vagyok egy Epox lapnak, név szerint 9NPAJ.
Chaintechről váltottam, nagyon meg vagyok vele elégedve, sok a hasznos funkció.
Viszont lenne egy kérdésem, mégpedig, hogy milyen verziójú drivereket használtok,valamint nem megy a tűzfal (Pontosabban megy, csak nem enged ki a netre), meg még nem megy a C'n'Q. A 6.66-os Nforce drivert használom, valamint fent van az AMD driver is.
Amúgy nagyon megvagyokvele elégedve, jó a hűtése, jó a tuning, sok hasznos hibakeresőfunkció, MagicScreen, stb. Mindenkinek csak tudom ajánlani.

Üdv

Freeman

(#337) #11666432


#11666432
törölt tag

Hi!
Valahogy nem birom bekapcsolni a C'n'Q-t. Fentvan a legújabb AMD driver az epox oldaláról, minimális energiagazdálkodásra van állítva a windows, és a BIOS-ban is enabled az opció.

Mi lehet a gond? A windows SP2-es verzió.

(#338) beran


beran
tag

Helló,Haló.nekem a régi alaplapom egy 8rda+ volt és kegyetlen jó alaplap volt,most egy fos a7n8x-x em van kegyetlen szar beállítom a feszt. 1.65re és és ilyen 1.68,1.69et tol bele.na erről ennyit.nemtud valaki olyan boltot ahol a 8rda seriesből még be lehet szerezni? :F

(#339) Savage5


Savage5
senior tag

Up, hogy a topik frissüljön ;)
Amúgy engem is érdekelne ez a 8RDA Series dolog... Pontosabban 8RDA6+PRO, sehol nem látni már az üzletekben, vagy csak én vagyok ennyire vak? :F

...

(#340) #11666432


#11666432
törölt tag

UP!
amugy valakinek még van 9NPAJ alaplapja? ha igen jelentkezzen fórumon, vagy priviben!

Előre is kösz

Freeman

[Szerkesztve]

(#341) Savage5 válasza #11666432 (#340) üzenetére


Savage5
senior tag

Nekem nincs, de havernak ilyene volt, csak asszem SLI-s változatban :F (nemrég szabadult meg tőle).
Amúgy:
[link] - BIOS
[link] - Drivers
Legújabbat mindenből!
nV Firewall-t egyenlőre ne engedélyezd, C'n'Q-et meg csakugyan BIOS-ban kell buherálni, szóval lehet, hogy egy BIOS frissítés megoldja a problémát.

...

(#342) #11666432


#11666432
törölt tag

BIOS-t még nem akarok frissíteni, nagyon új a lap, aztán meg nehogy valami nagy gond adódjon!
Már ez a harmadik alaplapom mert az összes tönkrement! :O

(#343) Savage5 válasza #11666432 (#342) üzenetére


Savage5
senior tag

Ha nincs áramszünet BIOS frissítés közben, akkor nincs gáz, nem lesz baj elvileg ( a mai alaplapokat Dual BIOS-sal csinálják, direkt ezért, ha valami gáz lenne, persze ez is gyártó és szériafüggő...:) )
A frissítéseket pedig nem azért adják ki a gyártók, hogy csak ott legyen az oldalukon, akár számos hibát javíthat 1-1 csere...

[Szerkesztve]

...

(#344) #11666432


#11666432
törölt tag

Jólvan, majd nemsokára kipróbálom.
Az a BIOS ami nekem fent van, az rajta sincs a listán, olyan régi!
Na majd miután frissítettem, mutatok pontokat!

Üdv

Freeman

(#345) #11666432


#11666432
törölt tag

Most jobb ha inkább Boot floppiról bootolok be, vagy boot cd-ről, minthogy az epox Magicscreennel csinálom?
Melyikkel érdemes?

(#346) #11666432


#11666432
törölt tag

Frissítettem Windows alól, így megy a C'n'Q. Nincsenek gondok, sokkal jobb lett az egész!

(#347) DZs válasza evola (#80) üzenetére


DZs
senior tag

Evola!

Tetszenek ezek a számok, amiket elértél. Én szombaton vettem egy 8rda3i-t és 200mhz feletti fsb nem tetszett neki, bár nem emeltem feszültséget. Te hűtöd is azt a 2400+ os processzort valami különlegessel? Egyébként milyen magos az a cpu?

(#348) szipak


szipak
tag

hali!

lenne egy nem is annyira egyszeru kerdesem:
van egy epox 8rda+ rev 1.1 -es lapom. benne 2400+os sempron, 2*256 samsung 400as ddr (mindketto tcc4es), ati 9600mobile (ez is egy erdkes tortenet, de ezt majd kesobb... :) ), tunerkartya, samsung vinyo, cd iro, dvd olvaso. mindez egy 300as enermaxrol megy.
nemreg felpuposodott egy par kondi, gep kezdett fagyogatni, kicserelte haverom, azota megy megint. helyesebben ment 2 napot es utana jatekok alatt fagy, ujraindul. szerintetek mi lehet az oka? kondik ugy cserelve, nincs egy darab pupos sem.

a segitseget elore is kosz

(#349) Savage5 válasza szipak (#348) üzenetére


Savage5
senior tag

A gond a 300W-nál kezdődik sztem. Kevés az egy ilyen konfignak, ha van módod rá, kérj egy nagyobbat (400W) kölcsön vmelyik ismerősödtől, és tesztelgesd a gépet. A másik gond a kondik... Old meg a jobb szellőzést, mert ált. a rossz hűtés/keringés miatt púposodnak, és ha már cserélni kell egy lapon a kondikat, az nem a legbíztatóbb dolog...
Ha tápcsere után is fennáll a restart ügy, akkor alaplapcsere...
Ui: tényleg fura az a 9600 mobile ;-)

...

(#350) Savage5 válasza DZs (#347) üzenetére


Savage5
senior tag

Pedig feszemelés is kell ám ;) Egy 2400+ (2 Ghz) tudtommal T-Bred magos (azon belül is B), tehát nem az a nagyon melegedős fajta. Hűtés is kell ám bezony egy ekkora tuningnál, én 2800+ szintjére tornásztam fel a 2400+ -omat (2250 Mhz), de így is 2 hűtő van egy bordán, szóval maszekolt, és a dB is megvan hozzá :))
Ha el lehet érni a CPU-val a 2400 Mhz-es órajelet, akkor talán én is nekifutok egyszer egy jobb deszkával (meg több idővel).
Jó régi hozzászólásra írtál :)

[Szerkesztve]

...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.