Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) fero02 válasza gyurci77 (#947) üzenetére


fero02
veterán

Viszont amit nem értek, hogy 1 LE kártyára minek raknak turbo mod-ot?

'Sz@rból nem lehet aranyat csinálni''. :DDD

A sz@rt csak képletesen mondtam, mert nekem még ilyen sincs :B

De tényleg nem értem. Ha maga az architektúra tudja, a gpu is adott hozzá akkor minek LE-el nyomják ki? És az a turbó jumperes izé? Az mit csinál? Feszt emel? (lusta vagyok utána nézni :B )Tudom, h vannak kifejezetten modder karik, de...

Na mind1, Ati-ék tudják...

Üdv!

(#952) Savage5 válasza fero02 (#951) üzenetére


Savage5
senior tag

Gondolom, hogy a kevesebb pénzű usereknek is megfizethetőbb legyen a kártya. Új architektúra kidolgozása egy ugyanazon (vagy hasonló tulajdonságokkal bíró) karira úgyis költséges a gyártónak, inkább fognak egy jól sikerült kártyát, lebutítják, és kiadják, mint középkategória alsója, vagy belépőszint. Adnak hozzá egy tuningszoftvert, hogy aki ért hozzá, az kicsit facsarjon egy kis citromlevet belőle, aki nem, az meg boldoguljon az alap, butított kártyával. (És így eredetileg aranyból csináltak szart, szóval a szarból még ki lehet nyerni az aranyat. ;])

...

(#953) gyurci77 válasza fero02 (#951) üzenetére


gyurci77
csendes tag

Hy

Sajna nincs EPOX matricám csak egy ASUS maradt a régi gépböl.Igen ott voltam mikor tesztelték a tápot.A kari TURBO modba mindent feljebb álit.OCGURU azért van hozzá ott manuálisan is tudod álitani a dolgokat.Nem éreztem kötekedésnek amit irtál.A táp idövel cserélve lesz egy jó minöségüre.Nem dijaznám ha elszálna szekér elég sokba volt.
Ha találok valahol matricát szólok.A kari 6400 képpontot tud a gyárto szerint. :) :DD

Halli !!!

gyurci

(#954) fero02 válasza gyurci77 (#953) üzenetére


fero02
veterán

Ok, :R

Az EPoX-on kívül nekem is van minden fajta... :DDD csak olyan nincs :(

(#955) citkar válasza animatrix11 (#893) üzenetére


citkar
addikt

üdv
jobb később mint soha:)

ahogy néztem s a volt tulaj mondta cnq-t nem támogat a lap
meg nemtom h a 2600+sempron tud e ilyet

honnan a lap? itt PH!n árulta vkiprocistul,de szerencsére eladta anélkül is,végül is megy rendesen,meg vagyok elégedve vele

ja:most nem akarok újraindulni ott si néztem a szorzó állítható e,de nem leltem,simán alapbol látnom kell ezt is?
ugyan nem akarom állítani,mert feljebb lenne érdemes,csupán kiváncsiságbol kérdem

[Szerkesztve]

(#956) animatrix11 válasza citkar (#955) üzenetére


animatrix11
őstag

nekem is ilyen lapom volt és támogatja a cnq-t de csak akkor ha csak 1. memória slotban rax memórit ha a 2. és 3.-ba rax akkor a lap letiltja :F de viszont ugytodom hogy a proci nem támogatja...

a szórzót a power biosban tudod állitani de csak lefelé

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#957) animatrix11 válasza fero02 (#942) üzenetére


animatrix11
őstag

na jó privátba küld nekem majd egy posta cimet elküldöm aztán majd kitlálunk valamit de ha nem akkor sem baj, 2 darabot tudok adni mert egy kell egy másik srácnak (persze hozzá nem tudom hogy jut el)

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#958) animatrix11


animatrix11
őstag

ujjaban olvason privát üziket? küldem 2-őt is

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#959) fero02 válasza animatrix11 (#957) üzenetére


fero02
veterán

OK!!

100000000 THNX

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#960) fero02 válasza animatrix11 (#958) üzenetére


fero02
veterán

Most néztem, de üres minden.

Nem kaptam még meg.

(#961) animatrix11 válasza fero02 (#960) üzenetére


animatrix11
őstag

bocsi ez az üzi savage5 kollégának ment volna csak összekevertem mert ugyanolyan a búrátok :D

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#962) djadji


djadji
senior tag

Bocsi.. kicsit későn reagálok, de én csináltam ventihez fordulatszámszamályozót, amit a gép elején lehet szabályozni, és egy oldalsó ventit szabályoz. Ugyan kézzel lkell szabályozni, de 1 ventihez kijön kb 1500 FTból az egész. Ha érdekel a dolgo akkor írj.
http://djadji.fw.hu oldal alján van a a vízhűtésem. Egy picit látszik a cucc a képeken. (egyiken látszik az oldalsó venti, és a gépházban középen egy kis hűtőbordán az elektronikája)

http://djadji.fw.hu

(#963) fero02 válasza animatrix11 (#961) üzenetére


fero02
veterán

no problémó... :DD

(#964) fero02 válasza djadji (#962) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Ha jól láttam, akkor Neked is 9NPA+SLI alaplapod van...

A kérdésem az lenne, h mikor vetted (kb) és milyen ver. számú?

Csak azért, mert az enyén nem egészen így néz ki (nem piros a Primary PCI-E slot), meg van még 1-2 aprócska különbség.

Thnx! :R

Üdv!

(#965) djadji válasza fero02 (#964) üzenetére


djadji
senior tag

Hali!
Hát pontosan nem tudnáém megmondani. Ha jól emléxem a vásárlást január közepén kezdtem, csak kicsit később jött meg és emiatt később is raktam össze. Szval ugy 2-3 hónapja.
Igan, sima 9npa+sli lap. AZ a fura hogy a dobozban minden benne volt, ami (sztem) csak a power packhoz járt volna (cső IDE, csavarhúzó, hőmérséklet érzékelő, kis mosfet bordák...)
De marha jó.. teljesen meg vagyok vele elégedve..

http://djadji.fw.hu

(#966) fero02 válasza djadji (#965) üzenetére


fero02
veterán

Csuma!

Engem igazából a rev. szám érdekelne...

A múltkor nézegettem a neten dolgokat, és akkor találtam pár képet:

[link]ezen pl a ventinél van az a műanyag bigyó...

És ha +nézed rev. számot a bal felső sarokban, akkor láthadod, h ez rev 0.2!!!

Akkor itt van pl ez: [link] ennek a szine is teljesen más, pedig ua az a tipus...

ezen ismét más az a műanyag bigyó:[link]

Tudom, h létezik olyan, h a gyártó más országokban más alapfelszereltségel hozza forgalomba a termékeket, de h még a színe is más legyen? :F

Bocsika, h kicsit szétszórtak a gondolataim :B

Remélem érted mire akarok kilyukadni...

Üdv!

[Szerkesztve]

(#967) gyurci77


gyurci77
csendes tag

Halli !!

Epox lapokhoz lehet kiegészitöt rendelni valahol ?
Nekem kellene S/PDIF-in laphoz.
Van valakinek ötlete hol és menyiért lehetne hozá jutni ?

Elöre is kösz a segitséget!!!!!!
:C

gyurci

(#968) fero02 válasza gyurci77 (#967) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Szvsz felejtsd el! :DDD

Nemhogy kiegészítőt, lassan alaplapot sem lehet kapni kis hazánkban... :F :O :(

(#969) JohnnyX válasza gyurci77 (#967) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Itt van kapcsolasi rajz
[link]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#970) fero02


fero02
veterán

Sok sikert hozzá :DDD

(#971) fero02 válasza JohnnyX (#969) üzenetére


fero02
veterán

Nem kötöszködni akarok, de ez nem jó a srácnak...

1: ez SB LIVE! karihoz van (az alaplapi kivezetés tuti full máshogy van)
2: ez szvsz SPIF OUT, neki pedig IN kell (hacsan nem irta el)

Üdv!

(#972) JohnnyX válasza fero02 (#971) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Akkor valami ilyesmi?
[link]

[Szerkesztve]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#973) fero02 válasza JohnnyX (#972) üzenetére


fero02
veterán

Ez már inkább :D

(#974) animatrix11 válasza gyurci77 (#967) üzenetére


animatrix11
őstag

szereintem csak külföldön találsz ilyet

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#975) djadji


djadji
senior tag

Hali!

Bocs.. de nem találtam rajta a verziószámot (vagy csak én voltam béna, bár a vízhűtés szerelés közben figyelgettem). Ha megmondod hol is keressem pntosan...

Mellesleg Epox kiegészítőkről jut eszembe.. Hol a fenébe lehet kapni LPT portot? Az én 9NPA+SLI lapomon nincs COM1 se LPT, csak a kivezetése van meg. Szval kellene nekem egy olyan LPT port, aminek ez egyik végére a nyomtatót kötöm, a másikra meg a alaplapot.. De nem találok sehol.
Ötlet?

http://djadji.fw.hu

(#976) fero02 válasza djadji (#975) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

A múltkor belinkeltem 1-2 képet a laporól(nem az enyémről)

Azon látszódik, h hol van(asszem az LTP port kivezetés mellett van...)

Kiegészitő: sztem nem kell venni boltban. A megoldás egyszerű. Régi P1-es gépet szétbombázol, és azoknak van olyan kivezetése, ami a hatlapra vezeti ki a csatlakozot.

A soros portot is lehet igy, vagy ha van vmi olyan heverod akinek AsRock lapja van, akkor beszelj vele. Azoknak úgy van a soros kivezetése, hogy a lapon 1 van és adnak 1 kivezetést külön amit a lapra kell rádugni.

Ha kell, vagy nem tudsz szerezni, akkor szivesen küldök 1et, akár LTP kivezetes is

Üdv!

(#977) Kraptor válasza djadji (#965) üzenetére


Kraptor
őstag

SLIhez ját a powerpack. Elvileg mindegyik még ugynaz a verzió szám, csak a ventit cserélik. Legalább is nekem csak sima kisventi járt hozzá, mondjuk nem használom az.

(#978) fero02 válasza Kraptor (#977) üzenetére


fero02
veterán

Egészen pontosan melyik ventire gondolsz? Arra kis pöcsre, amit az LTP port helyére kell berakni, vagy a csipszet hűtőjére? Ha goggle-ba beirod a lap tipusát, akkor ad ki olyan képeket, amin a kis venti körül van vmi műanyag légterelő lapocska. Ezért merült fel bennem, h esetleg létezik más ver. számú deszka is, amihez ezt adják már...

Power pack: nagyon jó kis stuffok vannak benne, de az enyémből asszem 2 dolgot is kivettek: SATA hátlapi kivezető panel (úgy sem használtam volna, de akkor is :DD )
a másik az most nem ugrik be :(

És ami a leggázabb az egészbe, h a lap füzetéből ilyen rossz, alig fogó fekete vizbázisú filccel lett kihúzva...nem tom hol és ki csinálhatta, de nagyon tréh lett :U

Legalább vmi hibajavító rollerral szedték volna ki, nem ilyen kókány módón adják az ember tudtára, h vmit vagy sajnáltak adni, vagy még a nagykerben kicsórták belőle...

(#979) Kraptor válasza fero02 (#978) üzenetére


Kraptor
őstag

A pöcsre, mondjuk szerinem az több zajt okoz mint funkciót, de ez az én magán véleményem:). Nekem pl rossz ventit adtak, mert sehogy se akart a hátlappal egy síkba kerülni a kiosztás, vagy csak lehet, hogy én néztem be valamit és fordítva raktam be. Mert én úgy gondoltam, hogy bentröl ki fújja a levegőt, nem kintröl be és azokat a muanyagos tipusokat nézve úgy tünik, hogy kintröl be és nem bentröl ki.

(#980) fero02 válasza Kraptor (#979) üzenetére


fero02
veterán

Szerintem is rohadt hangos...csak akkor használom, ha nagyon terhelem a gépet, + max lan-partyn.

Viszont nekem a hátlappi lemezzal minden stimmel, ls bentről kifelé fújja
aaaaa zoxigént :))

És akkor szted amit mondtam...a légterelős cucc...az gyári, vagy sufni tuning?

(#981) djadji


djadji
senior tag

Nekem sioncs berakva az a kis venti.. helyette van a ház oldalában egy nagy, meg sok-sok víz a házban. (http://djadji.fw hu első lap lent!)

http://djadji.fw.hu

(#982) Kraptor válasza fero02 (#980) üzenetére


Kraptor
őstag

Lehet, hogy gyári az újabb lapkákhoz.

(#983) fero02 válasza djadji (#981) üzenetére


fero02
veterán

Nem rossz a system :DDD

A procin a blokk direkt van ferdén felrakva?

Milyen és mennyi ram van a deszkába?

Vizhűtés egyedi összeállitás, vagy készen vett cuccokból?

(#984) djadji válasza fero02 (#983) üzenetére


djadji
senior tag

MInden egyedi, magam csináltam/csináltattam. 4x 152 MB.. magyarul 2 GB. Sajna nem volt 1 GBos medul. (illetve volt, csak 4x cserélttettem ki, mert hibásak voltak, és inkáb azt mondtam legyen 4 benne, csak haladjunk már..)
A CPU blokk direkt ferde. Direkt, mert így nem feszül annyira a csövezés... de a GPUn is ferde kicsit, mert ott meg úgy könnyebb rögzíteni. NAgyon állat a cucc.. semmi hang és agyon lehet húzni.. hűt mint disznó.

1 problémám lenne nekem. A lap (pnpa+sli)Chipset-jén van ugye az a venti. Azt én levettem és mivel nem akartam uj vizesblokkot csinálni, raktam rá plusz bordát és hagytam passzív hűtésem. mivel nem melegedett szinte egyáltalán, és az oldalsó venti ugyis fújja rá a levegőt. Jól meghúztam a 3000+os CPU-t (9x200 helyett 8,5x260-ra és ez még nem a vége) és ment minden frankón. A laphoz adott progival figyeltem a CPU és a SYS hőmérőket, mindegyik megmaradt 35 alatt, még akkor is ha 2 napont ment a gép full 100%os terhelés mellett!. Tegnap levettem a ház oldalát ellenőrzés képpen, és a chipset hűtője FORRÓ volt. A SYS nem a chipset hőjét méri? Akkor mit? Vagy hol mér?

http://djadji.fw.hu

(#985) DZs


DZs
senior tag

Adott két ram, DDR400, 512 Mb. Külön-külön jól mennek, az egyik 460mhz-en a másik 440 mhz-en, de együtt csak 428-on. Mi ennek az oka?

(#986) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Használja valaki az új BIOS-t(04.xx)? Tegnap feltettem de nem jött be, nem engedte addig húzni a gépem ameddig a régim.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#987) Savage5 válasza DZs (#985) üzenetére


Savage5
senior tag

Dual Channel? AMD kicsit allergiás a RAM-okra, főleg, ha nem ugyanolyan a márkájuk (vagy nem teljesen azonos a típusuk), szóval még DC sem kell ahhoz, hogy ne tudd jobban húzni...

...

(#988) Savage5 válasza kano (#986) üzenetére


Savage5
senior tag

Downgrade... Nem mindig a legújabb a legjobb...

...

(#989) Savage5 válasza djadji (#984) üzenetére


Savage5
senior tag

Az alaplap Winbond chipjéből (legalább is a KT133-tól kezdve) olvassa ki a program (BIOS is) az adatokat, de azt, hogy az melyik szenzorból veszi, arra én is passzolok... De tedd fel a legújabb SpeedFan nevű progit, vagy Everest-et, azok már ki tudják olvasni csak a NorthBridge hőjét is.

...

(#990) BaKeSZ87 válasza kano (#986) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Gyorsan leszedem és próbálom :D

(#991) djadji


djadji
senior tag

Srácok.. valakinek működik a 9npa lapon az a +hőmérő? radugtam ahova kell, és a USDMnél az a 3dik kis hőmérő szürke, szval nem mér semmit se...
segítsen aki már használt ilyet.. kösz!

http://djadji.fw.hu

(#992) fero02 válasza djadji (#991) üzenetére


fero02
veterán

Csuma!!

Nálam is ugyanez a szitu...

Foggalmam sincs miért csinálja; próbáltam már másik szenzorral is de no effect :(

Lehet vmit a biosban is kéne hozzá turkálni? De semmi erre utaló ''jelet'' :) nem találtam...

(#993) djadji válasza fero02 (#992) üzenetére


djadji
senior tag

hmmm.. Biosban nem találtam semmit. Más ötlet? Esteleg megfordítva kötni az alaplapra (sztem ez hülyeség.. de hátha...)

http://djadji.fw.hu

(#994) DZs válasza Savage5 (#987) üzenetére


DZs
senior tag

Dual Channel és az egyik Kingmax, a másik Samsung.

Gondolkodom proci cserén, ha már az fsb nem megy feljebb. A 2600-os Tbredemet akarom olyanra váltani ami 216 fsb mellett veszi a 11,5-12 szorzót.

(#995) djadji válasza fero02 (#992) üzenetére


djadji
senior tag

Hékás.. Most néztem mega BIOSbn a Thermo stick nekem mér. Mikor meg elindítom a USDMet az meg nem mutat semmit otta jobb alsó sarokba..
Hogy is van ez? Nézzd már meg te is hoyg a BIOSban a PC health status alatt mér a stick. Mer akkor az USDMmel van a bibi...

http://djadji.fw.hu

(#996) fero02 válasza djadji (#995) üzenetére


fero02
veterán

A szitu teljesen ugyanez...

Biosban már, UDSM no effect...

(#997) Savage5 válasza DZs (#994) üzenetére


Savage5
senior tag

Akkor szvsz megvan a probléma: ha mind a 2 ram u.olyan márka és típus lenne, akkor menne mind a 2 DC-ben ugyanakkora Mhz-en, mint külön-külön...
Prociból pedig olyat is kell kifogni, ami bírja (+alaplap).

...

(#998) Savage5 válasza djadji (#995) üzenetére


Savage5
senior tag

A BIOS közvetlenül olvassa ki a szenzorból, ezért megbízható adatokat tud adni, egy béta verziós programnak (USDM) pedig sosem szabad hinni ;]. De ugyanez van pl. SpeedFan-nal, Everest-tel, vagy bármely más hasonló programmal.

...

(#999) djadji válasza Savage5 (#998) üzenetére


djadji
senior tag

az addig ok. CSak nekem pont az kéne hogy menet közben ellenőrizhessem az hőfokot azon a vacakaon. Nincs valami progi ami működés közben ki tudja olvasni a a BIOS adatait? vagy hogy a fenébe lehet ezt megoldani? vagy kérdezzem ameg az Epox-tól egy mailben?

http://djadji.fw.hu

(#1000) fero02 válasza djadji (#999) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Ezt a mail ötletet támogatom... :C

A múltkor BaKeSZ87 is irt EPoX-éknak, és viszonylag hamar vászoltak rá; az más kérdés,h a válaszuk semmitérő volt... :(

De mind1, egy próbát akkor is +ér...

Legalább adjanak vmi tippet, h milyen progival tudnánk lecsekkolni a szenzor értékeit.

Egyébként nem tudom h figyelted-é, de igen tág értékek között ingadozik...

Nekem (a vga hűtőborda és nyák közé van bedugva a mag mellé) és 40 - 45 fok között ingadozott, de elég sz@rul. Volt, h a 40ről azonnal 45re ugrott fel, aztán vissza 43, majd 40 és így tovább... :F

Tény, h ez nem 1 olyan dolog, aminek feltétlen hinni kellene, de legalább akkor is egy +közelítő értéket tudna szolgáltatni, ami ugye nekünk tuning fan-oknak :DD nem ártana.

Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.