Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1701) Rawulf válasza djadji (#1699) üzenetére


Rawulf
őstag

CPU AMD 4200 ATHLON 64 X2 S939 BOX Nettó: 37900
CPU AMD 4600 ATHLON 64 X2 S939 BOX Nettó: 44700
CPU AMD 4000 ATHLON 64 BOX S-939 VENICE Nettó: 28300
CPU AMD 3800 ATHLON 64 X2 DUAL CORE S939 BOX Nettó: 34500

Ezek nagyon körülbelüli nettó nagyker árak Djadji.
Amelyik céget szoktam nézni, még leltározik.
Természetesen van lehetőség 2 hetes átfutással rendelkező forrásból vásárolni, ahol néha meglepően olcsóbb áron lehet rendelni. ;)
Nagymamám gépe sokkal halkabb az Arctic Cooling hűtőjével, de tuningra NorthQ hűtőt vennék. Persze izlések és pofonok! Azt rebesgetik, hogy tavasz után már nem éri meg sima DDR ramot venni, meg ősszel kezdik kiírtani a gyártását! Persze ez abszolút nem megbízható infó! :U

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1702) animatrix11 válasza Rawulf (#1701) üzenetére


animatrix11
őstag

ténleg drágák még az normáils lapok c2d alá... epox meg nincs is mo-on :(
de sebaj nekem most egyenlőre tökéletes a mostani és az is marad 1-2 évig

''Természetesen van lehetőség 2 hetes átfutással rendelkező forrásból vásárolni, ahol néha meglepően olcsóbb áron lehet rendelni. ;)''
hol is ez a hely :U

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1703) Rawulf válasza animatrix11 (#1702) üzenetére


Rawulf
őstag

A nap városában! ;)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1704) djadji válasza Rawulf (#1701) üzenetére


djadji
senior tag

Akkor én megen félreértettem valamit..
Ha jól tudom a pNPA+SLI lap kompatible a X2es CPUkkal. No de én azt hittem hogy ezek a CPUk 2 magosak. De ezek szerint nem azok.. :( Remek.. akkor most megen túrkálhatok a neten hogy mi az a CPU amit még beletehetek a lapomba, meg is tudok fizetni, és még egy darabig jó lesz. Nem minth a 3000+os nem lenne elég, de ha leállnak a gyártással... Én nem fogom kicserélni a lapomat még egy darabig.. ha fene fenét eszik akkor se..
Én is szeretem a halk hűtéseket.. Ugyhogy a vízhűtésem ( :P ) igazán jó befektetés volt (no meg sok munka is). Az uj CPUra kicsit átalakítom és ott egye meg a fene... ha kevés lesz a gép akkor veszek egy komlett újat... és azon is ezt a vizhűtés fogom használni.. :))

http://djadji.fw.hu

(#1705) animatrix11 válasza djadji (#1704) üzenetére


animatrix11
őstag

x2= dual core= 2 magos :))
ha jót akarsz és kevés pénzből vegyél olyat ami nekem van 3700+ san diego magos lehet húzni mint állat 1 mega cache-el vizzel feltolod akár 3000mhzig is, és sokáig ki fog szolgálni kb 18-20k most az ára :)

[Szerkesztve]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1706) djadji válasza animatrix11 (#1705) üzenetére


djadji
senior tag

Na.. azér.. akkor mégiscsak jól gondoltam én....
Hát.. ha már veszek szeretnék X2-st.. hogyha bejönek a progik amik kezeleik akko rne legyek annyira lemaradva...
No meg a 3D renderelésben állítólag jól jön.. és olyasmiket csinálgatok...

http://djadji.fw.hu

(#1707) Rawulf válasza djadji (#1706) üzenetére


Rawulf
őstag

RAM-jaidon van hűtés Djadji?

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1708) Rawulf válasza djadji (#1706) üzenetére


Rawulf
őstag

A 3800 X2-höz azért írták oda a dual core-t, mert a kisebbeknél mindig rákérdeznek, hogy biztos az-e!
Neked Djadji a 3600 X2 lenne a jó, mert a vízhűtéseddel és a 9NPA+SLI lapoddal tudnád húzni (nem kicsit, nagyon!)! Sajnos még a másik helyen még mindig leltároznak, de ha lesz időm, akkor utána nézem a két hetes rendelésnek! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1709) djadji válasza Rawulf (#1707) üzenetére


djadji
senior tag

Jelen pillanatban nincs húzva a gép (vagy csak kicsit :) ) ugyhogy nem is melexenek a RAMok. De még nem vettem rájuk +hűtőt (akarok venni rá, csak nem találtam sehol jó áron, csak neten,. de ott meg a postaköltség agyonvágja) de vizet nem tervezek rá vezetni (fölöslegesnek tartom, ha nincs agyonhúzva)
A 3800assal az a bajom, hogy jólenne olyan CPU ami azért húzás nélkül is gyorsabb egy szálon is mint a mostani 3000+os (órajeleket nem tudok, de a 3000+os 1800on megy, gondolom a 3800 X2 se megy sokkal magasabb órajelen). Nem akarnék olyan X2t venni ami sima használatkor ugyanolyan gyors mint a mostani (akkor minek dobjak ki az ablakon 50 ropit?) Valami 4200 vagy 4400ra gonndoltam (lóvé kérdése a dolog.. :DD HA sok, akkor hagyom a fenébe.. majd veszek újat 2 év múlva)

Az Epox jó kis lap húzás szempontjából, elég jól lehet cibálgani fölfelé. Megyeget is magasabban, ahogy az kell.

http://djadji.fw.hu

(#1710) animatrix11 válasza djadji (#1709) üzenetére


animatrix11
őstag

ha renderelgetsz akkor a 4400+-t ajánlom mert abban 2x1 mega kess van éd ki lehet néha fogni ócsóé (én vettem egyszer 35kért :)) )

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1711) djadji válasza animatrix11 (#1710) üzenetére


djadji
senior tag

Hát valami ilyesmire gondútam én is..
Az 1 MBos kess az kéne mindenképp, én is ilyesmire gondoltam... (nem tudtam hogy a 4200be csak fél mega van, nem néztem még utána ennyire..)

http://djadji.fw.hu

(#1712) fero02 válasza animatrix11 (#1710) üzenetére


fero02
veterán

Hogy áll a biznisz animatrix11? :DDD :B

Vannak még eladó lapjaid?

:R

(#1713) animatrix11 válasza fero02 (#1712) üzenetére


animatrix11
őstag

epoxból már csak pár db van, még lesz néhány kondicserélt is
aztán konyec

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1714) fero02 válasza animatrix11 (#1713) üzenetére


fero02
veterán

:O

és aztán mi lesz?

mármint tolod tovább a 754-esekkel?

vagy másik márka?

(#1715) animatrix11 válasza fero02 (#1714) üzenetére


animatrix11
őstag

754-el nem foglalkozom
más márkát nem hiszem hogy tolok mert ez is csak azért volt mert tudtam szerezni, 400 db-ról indultunk :))

ha minden epox elfogyott akkor majd irok egy listát hogy mit szabad megvenni és mit nem :)
pesze csak socket a-ról tudok, de azért még sok ember használ sa-t

most azt árulom ami van, meg veszem ócsóé és eladom árban :DDD

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1716) fero02 válasza animatrix11 (#1715) üzenetére


fero02
veterán

ha jól értem szavaidat, akkor ez vmi egyszeri beruházás volt?!

a forrás külföldi volt? :B

(#1717) animatrix11 válasza fero02 (#1716) üzenetére


animatrix11
őstag

a forrás a herta volt mivel tönkre ment
és haverom megvettem ez epox készletet
több lap nem lesz, plána ha ténleg tönre megy az epox

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1718) fero02 válasza animatrix11 (#1717) üzenetére


fero02
veterán

értem...

és esetleg maradt vmi még raktáron Nálad?

(#1719) animatrix11 válasza fero02 (#1718) üzenetére


animatrix11
őstag

8RDA3G
8RDA3+ lesz
8RDA+ rev 1ből lesz pár kondicserélt
8KRA2I
8K9A7I talán...

mindegyik ből 1 darab van/lesz kivéve a 8rda+-t :))
gari 4.30-ig

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1720) fero02 válasza animatrix11 (#1719) üzenetére


fero02
veterán

És ezek közül melyik a legfullosabb?

Gondolok itt pl SATA-ra vagy IE1394 vagy akár hang, chipset

(#1721) animatrix11 válasza fero02 (#1720) üzenetére


animatrix11
őstag

honlapon minden laphoz ki van linkelve a gyártó oldala a 3+ a legfullosabb, utána a 3g...

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1722) solder


solder
csendes tag

Hello!

A következő a problémám:
Amikor bedugom a tápot a számítógép rögtön elindul, a bekapcsológombot se nyomtam meg. Vagyis úgy indul el, hogy a diagnosztikai kijelző vibrál, mintha nem kapna elég áramot. Olyan félig-meddig megy az egész Smile a ventillátorok is olyan félüzemben mennek, vagyis épphogy döcögnek.
Többszöri ki be húzgálás után,sikerül elérni azt az állapotot, hogy áram alatt magától nem indul el félig a gép. Viszont ha a bekapcsológombot megnyomom, meg se nyikkan. Régebben még hosszas várakozás után ilyenkor elindult, de most már nem.
Mi lehet a gond?

A tápot külön megnéztem hogy jó e, s az jó, hisz PS/ONnal bekapcsol, egyébként nem...

solder

(#1723) Rawulf válasza solder (#1722) üzenetére


Rawulf
őstag

Esetleg a komponensek pontos megnevezését, típusát meg tudnád nevezni?
Egyáltalán Epox cuccal van gond?
A semmiből nem hiszem, hogy segíteni tudna valaki!
Tippem az lenne, de nem szeretek tippelni!
Az utolsó mondatod végső szavaknak is beillenek egy haldokló, űber olcsó, széria hibás Codegen tápegységnek! Mostanában volt rá példa a környezetemben, hogy a táp vitte magával a procit... sőt... volt olyan is, hogy szinte mindent... azt hiszem lehetne ecsetelni, hogy mit is értünk, hogy jó-e...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1724) Rawulf válasza djadji (#1709) üzenetére


Rawulf
őstag

A potenciális kis felhasználók, azaz mi pórnép, szeretnénk behúzni a kéziféket és minél kevesebb cuccot kibelezni a gépből, amikor fejleszteni szeretnénk. A gyártók pont ezt nem szeretnék és mivel a kereslet valljuk be, hogy csökken, ahogy az emberek egyre inkább és egyre tovább meg vannak elégedve a kéznél lévő, már beruházott cuccaikkal... nos... bizony aljas módon igyekeznek gyorsítani a fejlesztéseket (ezzel persze szürkül a piac, ahogy a kicsik beadják a derekukat, vagy ugyanazokat a vackokat adják más matricával és színnel) és egy igencsak ellentmondásos, Vista nevű újszülött alá összpontosítva, mindenféle csecsebecsét ránk dukmálni.
Más út nem maradt, minthogy felmérjük, hogy mennyi ideig és milyen élettartamú cuccokba akarjuk ölni a pénzt, mert még egy autó sem veszít annyit az értékéből, mint ezek a ''bóvlik''!
Lehet hűűűzni, amikor szuper cuccokat vesz valaki (aztán röhögni a képébe, amikor ugyanazt fele annyiért meg lehet kapni akár cirka fél év múlva).
Jelenleg azt kell, hogy mondjam mérjük föl, hogy mik az elvárásaink. Pl. nekem egy zajtalan ház, ezért az lesz a következő fejlesztésem alapköve. Aztán fejben eköré kell csoportosítani a hasonlóan hosszú távra vett dolgokat (pl. tápegység). Érdemes úgy számolni, hogy 2 évig nem akarunk hozzányúlni és utána kevesebb ''vérveszteséggel'' megvenni az új alaplap-proci-ram (esetleg vga) csoportosulást.
Kis monológommal arra akartam célozni, hogy sajnos nem lehet arra számítani, hogy 1 (,uram megbocsáss 2) év múlva veszem nagyobb procit, meg ramot (, meg vga-t).
Ha valami megjelenik a piacon, akkor legalább fél évet érdemes várrni, hogy kiforrjon és a módosított (javított) vasat vegye meg az ember.
Bizakodom, hogy a késéssel fejlesztő (,de szerintem okosan megtervezett, számomra fincsi) Epox ismét eláraszt minket pár alaplappal és akkor majd elmondhatom, hogy milyen konfigurációra állom át.
Addig is szerintem legyél türelmes Djadji ha nem olyan életbevágó, hogy legyen egy izmosabb procid. Én várom és inkább másra költöm a pénzt, mert lassan egy autót olcsóbb fenntartani, mint egy izmos netet egy izmos géppel! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1725) djadji válasza Rawulf (#1724) üzenetére


djadji
senior tag

Ez lesz amit te mondasz. Én is ilyetén módon okoskodtam magamban az utóbbi időben..
Nekem is van mire költenem (most született mega lányom) ugyhogy nem KELL uj CPU... :) AMit sajnálok hogy hülye fejjel nem vettem decemberbe egy új gépet (laptopot) mert akko rmég volt sulinet.. no de erről már lecsúsztam)

Zajtalan házhoz javaslom a vízhűtés megfontolását.. ha esetleg érdekel tudok segíteni 1-2 linkkel..

A Táp problémájához: Nkem is csinált ilyet.. Áram alá raktam a gépet és elindult magától... Iggaz kikapcsolás után ha nem áramtalanítottam, akkor minden ok volt, és nem volt olyan hogy bejkapcsoltam és semmi. De nekem helyreállta dolog, sztem valami érintkezési hiba lehetett... Igaz alég jó tápom van... (remélem RAWULF, hogy minőségi tápom van.. :B :B )
Ugyhogy szerintem kapd szét a cuccot és rakd össze, hátha segít.. (esetleg táp portalanítás..)

[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#1726) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Van egy kis problémám - adott egy Epox 8rda3+-os lap szeretném windows alatt telepíteni a silicon image sl3112 intergrált SATA raidet - leszedtem az epox oldalárol a drivert - de nem az igazi minden újra indulásnál újra telepíteni akarja - valami oknál fogva a windows update-ről is leakar szedni egy frissítést de azzal se működik...

Van valakinek bevált receptje ... ?

Előre is köszi
üdv, lakisoft

(#1727) Rawulf válasza lakisoft (#1726) üzenetére


Rawulf
őstag

Ez a Silicon Image 3112 egy eléggé elcseszett chip. Mivel az alaplapra van integrálva, ezért az első lépés, hogy tedd fel az új alaplapi BIOS-t, ami már tartalmazza a javított Silicon Image firmware-t is. Itt a link:
[link]
Aztán le kell csekkolni, hogy nem-e valami IRQ akadás (is) bekavar ->>>> Szóval ha van PCI-os kártya a gépben, akkor lehet sakkozni, hogy melyik slotban megy stabilan, ha több PCI-os kártyád van, akor lehet Hannoi tornyozni, szóval meg kell keresni, hogy melyik variáció a jó.
Tölts le hozzá egy normális referencia a drivert:
[link]

Good Luck!
And MAY THE FORCE BE WITH YOU!

:DDD

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1728) lakisoft válasza Rawulf (#1727) üzenetére


lakisoft
veterán

Kössz!
üdv, lakisoft
I HOPE THE NEW HOPE

(#1729) djadji válasza lakisoft (#1728) üzenetére


djadji
senior tag

Epox és Star Wars.. mi kellene még? Itt a boldog élet recepje... :DD

[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#1730) lakisoft válasza djadji (#1729) üzenetére


lakisoft
veterán

jaja!

De van még probléma bővel ...
Most akartam újra rakni a rendszer a SATA vinyómra - de szembesülnöm kellett azzal a ténnyel hogy a vezérlőhöz driver kéne. csak ehhez meg egy floppy meghajtó kéne ami nekem meg nincs és így szombat este nem nagyon tudok szerezni sehol floppy meghajtót - kérdés a következő :

meg lehet oldani CD-vel vagy DVD-vel ezt a problémát?
vagy mehetek holnap floppy hunting-ra?

üdv, lakisoft

ps.: Linuxnak mér nem kell semmi az úgy is működik alapból - csak ez a köcsög windows szivat ilyen hülyeségekkel ... :W :O

(#1731) Rawulf válasza lakisoft (#1730) üzenetére


Rawulf
őstag

Van pl. magyar nLite is, amivel bele lehet integrálni a drivert a windows telepítőbe!

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1732) lakisoft


lakisoft
veterán

SCSI vinyók beszerzése folyamatban van ha meglesz arra megy fel a rendszer és kész nem fogok a SATA-val szarakodni - az adaptec 39160 SCSI vezérlőjét úgy is fel ismeri ez a sz@r windows ... a srác akitől vettem azt mondta neki gond nélkül ment
üdv, lakisoft

(#1733) lakisoft válasza Rawulf (#1731) üzenetére


lakisoft
veterán

köszi! az nLite-nek van linux-os változata?
üdv, lakisoft

(#1734) Rawulf válasza lakisoft (#1733) üzenetére


Rawulf
őstag

Linux-hoz annyira értem, mint a nőgyógyászathoz...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1735) lakisoft válasza Rawulf (#1734) üzenetére


lakisoft
veterán

okés! :D mejd meg oldom valahogy - csak attól félek elég hosszú lesz a megoldás...
üdv, lakisoft

ps.: köszi a segítséget ... Rawulf :C

(#1736) Rawulf válasza lakisoft (#1735) üzenetére


Rawulf
őstag

Forognak közkézen olyan Windows telepítők, amik már tartalmaznak mindent. Nekem viszont viszketésem van ezektől az agyontákolt telepítőktől.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1737) lakisoft válasza Rawulf (#1736) üzenetére


lakisoft
veterán

linux nélkül is megoldottam nLite-val ...
gyönyörűen feltelepített és már az új windows-on prüntyögök...

még egyszer nagyon szépen köszi ...
üdv, lakisoft

ps.: Az ember ha elkezd windows-t telepíteni nem gondolkodik - viszont szépen ideges lesz és csinálja a hülyébbnél hülyébb dolgokat ... :C :DD

EZT a telepítő CD-t páncélszekrényben fogom tartani - hogy még az atomtámadást is kibírja ... mert hogy én meg egyszer egy ilyen tortúrán át mentjek ... :W

[Szerkesztve]

(#1738) djadji


djadji
senior tag

Én még sose raktam SATA hddre windows-t.. az ilyen macerás? Pedig lassan nekem is vennem kéne vinyót.. és az akkro mán csak SATA lenne a rendszerhez...

http://djadji.fw.hu

(#1739) lakisoft válasza djadji (#1738) üzenetére


lakisoft
veterán

nem kell tőle megilyedni...


egyáltalán nem macerás ha a windows telepítőbe szépen beleintegrálod a drivert nlite-al...
Ha ez meg van megy zépen mintha hagyományos vinyóra pakolnád a rendszert!!!
Vagy floppy-n tálalod a drivert miután megindítottad a telepítést!
A előbbi verziót kipróbáltam és működött - ugyanis nincs floppy a gépembe!

üdv, lakisoft :C

[Szerkesztve]

(#1740) Rawulf válasza djadji (#1738) üzenetére


Rawulf
őstag

Na ezért nem spórolom ki azt az 1.500,- HUF floppy-meghajtót a gépből, mert akkor nem kell szívni... Szerintem nem macerás. ;)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1741) lakisoft válasza Rawulf (#1740) üzenetére


lakisoft
veterán

jogos !

Csak nállam túl sok a vinyó a házban és a floppy helyén is egy vinyó van... és a floppy-nak meg repülő volt :D

Eredetileg nekem is volt floppy-m!

üdv, lakisoft

(#1742) Rawulf válasza lakisoft (#1741) üzenetére


Rawulf
őstag

''Belógatom a floppy-meghajtót, amíg kell!'' Csak az oldallapot kell leszedni! ;)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1743) lakisoft válasza Rawulf (#1742) üzenetére


lakisoft
veterán

Háát aki megteheti ... :DDD
üdv, lakisoft

(#1744) Rawulf válasza lakisoft (#1743) üzenetére


Rawulf
őstag

USB-s floppy meghajtóról nem hallottál még? :P

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1745) djadji válasza Rawulf (#1744) üzenetére


djadji
senior tag

Mellesleg ha kiírom CDre onnan is használható a dolog.. nem?

http://djadji.fw.hu

(#1746) lakisoft válasza djadji (#1745) üzenetére


lakisoft
veterán

simán...

(#1747) lakisoft válasza Rawulf (#1744) üzenetére


lakisoft
veterán

nem höhö ... :DDD
ahhoz már ész is kell...
üdv, lakisoft

(#1748) Rawulf válasza djadji (#1745) üzenetére


Rawulf
őstag

Mit akarsz kiírni? Csak floppyról tudod a drivert beszedni telepítéskor, vagy integrálnod kell egy windows telepítőbe.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1749) Rawulf válasza lakisoft (#1747) üzenetére


Rawulf
őstag

[kép]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#1750) lakisoft válasza Rawulf (#1748) üzenetére


lakisoft
veterán

igen - pontosan ezt!!!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.