Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1051) BaKeSZ87 válasza Tyberius (#1049) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Gyanús, hogy a ramok nem bírják a tuningot. Visszaosztod őket és lehet húzni a procit :D, jóesetben. Hajrá!

(#1052) Tyberius válasza BaKeSZ87 (#1051) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Hali!

Na most az a helyzet, hogy az a ram, ami először volt meg (singe channelben se bírta jobban a húzást), az korábban benne volt egy viás Asrock alaplapban is, egy 3000+-os procival (FSB333), ott is 400-on ment (viás alaplapnál valahogy nem számított, hogy aszinkron-e vagy sem), és simán elbírt 10% húzást, ez meg már ott nem stabil.

A visszaosztást próbáltam, na most az volt a furcsa, hogy amikor megpróbáltam (mittomén, 82%-on meg 75%-on), a gép utána újra se indult, cmost kellett törölni, hogy újra menjen.

Mindenesetre azt még kipróbálom, hogy visszateszem 166-os FSB-re a gépet, és megnézem, hogy ott hogy bírja a húzást...

(#1053) Tyberius válasza DZs (#1050) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Hali!

OK, ki fogom próbálni.

Ha megvan a zúgó alkatrész, mit csináljak vele? kiöntsem műgyantával? :D

(#1054) BaKeSZ87 válasza Tyberius (#1052) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Bios-frissítés?

(#1055) animatrix11 válasza Tyberius (#1053) üzenetére


animatrix11
őstag

mit értesz a zúgás alatt pontosan általában? a chipset hűtő vetni szokott pusztulni ugy hogy egy idő után hangos lesz nem lehet hogy az a baja???

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1056) animatrix11 válasza fero02 (#1046) üzenetére


animatrix11
őstag

szia

feladtam neked postán az igért cuccot bocs hogy csak most küldtem de elfelejtődött :B

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1057) Tyberius válasza animatrix11 (#1055) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Hali!

Nem, egy vacakoló ventit már csak felismerek... :) Ez egészen más zaj, és mint mondtam, a terheléstől, az adott feladattól függően változik. Most például superpi-t futtatok, és egy kicsit olyan, mintha egy régi mátrixprintert hallgatnék, ahogy egy táblázatot nyomtat. Persze százszor halkabban :D Aztán ahogy leáll, rögtön visszavált az alap sípolásra. Egyébként baromi halk, egy hangosabb venti elnyomná, csak éppen nekem van egy ilyen mániám, hogy ne legyen a gépben hangosabb venti :)

Na, közben tévedtem, mégis elindul 75%-os RAM frekin a gép, tehát most FSB 220, RAM 330, mégis kifagyott... most átállítom a ram-időzítéseket az SPD-ben 333-hoz rendelt értékekre. Igaz is, még pár kérdés: a command rate itt nem állítható? Vdd feszt érdemes emelni? Lehet valami különbség aközött, hogy biosban, vagy a 8rdavcore nevű progival menet közben húzom?

(#1058) Tyberius válasza BaKeSZ87 (#1054) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Megvolt, a legújabb van rajta. Nemrég nem akarta felismerni a Plextoromat, kolléga bios frissítést javasolt, aztán csupán annyi volt a baja, hogy a hengeres kábelen egyedül volt, és a középső csatira dugtam szegény írót, nem a végén lévőre.

(#1059) Tyberius válasza Tyberius (#1057) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Na megint kifagyott a superpi... nem a memóknak van bajuk, úgy néz ki.

(#1060) animatrix11 válasza Tyberius (#1057) üzenetére


animatrix11
őstag

hét én ilyenről még nem hallotam, majd utánakérdezek
gondolom a procid lockmentes

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1061) DZs válasza Tyberius (#1057) üzenetére


DZs
senior tag

A 8rdavcore csak tájékoztató jellegű. Az ér valamit, amit a biosban induláskor te magad állítasz.

(#1062) Tyberius válasza animatrix11 (#1060) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Sajnos lockos... különben az lett volna az első, hogy kipróbálom alacsonyabb szorzóval, nagyobb FSB-vel, de ez így nem játszik...

(#1063) Tyberius válasza DZs (#1061) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Hát az a baj, hogy a visszaosztás és az overclock együtt nem működik biosból... ha mind2t csinálom, flashelés után nem indul újra. ha csak visszaosztom, vagy csak húzom, az megy neki... egyébként hogyhogy ''tájékoztató jellegű''? Eddig amit beállítottam 8rdavcore-ban, és visszacsekkoltam everestben, az úgy is volt. Többek között így szoktam hűteni a procit... FSB-t vissza 166-ra, vcore-t vissza 1,35V-ra... :)

[Szerkesztve]

(#1064) animatrix11 válasza Tyberius (#1062) üzenetére


animatrix11
őstag

ha jól olvastam alapból 166-on megy más alaplapban birta 220-as fsbt? mert ez igy elég durva tuningolás

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1065) fero02 válasza animatrix11 (#1056) üzenetére


fero02
veterán

Hy!


Megkaptam!


100000000000000000000000000000000000000000000000 :R :R :R :R

A reklám persze továbbra is él, ha olyanba botlok :D


Üdv!

(#1066) fero02 válasza Tyberius (#1063) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Én azon a véleményen, vagyok, h az a lap haldoklik...

A sipolás forrása sztem vmelyik Fet, és a felvett teljesitményen ill az átfolyó áram ''mennyisége'' miatt sipol

Vmi előjele nem volt? 1ik pillanatrol a másikra kezdett sipolni?
Vagyhasználtad vetted?

Kondik nem púposak véletlen?

Sztem ilyen bibis lappal ne erőltesd a tuningot, mert akár a procit, a ramot is képes kinyírni ha elpukkan...

Ajánlom figyelmedbe ezt a boltot:[link]

Üdv!

(#1067) animatrix11 válasza fero02 (#1065) üzenetére


animatrix11
őstag

:R

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1068) animatrix11


animatrix11
őstag

már csak 1etlen1 8RDA3+PRO :Y alaplaunk van az uccsó darab és nem is lesz több... soha
ára 15k fél év garit vállalunk rá

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1069) Savage5 válasza animatrix11 (#1068) üzenetére


Savage5
senior tag

Ájjááj, akkor látom, ment a biznisz :)). Mindenesetre nagyon jó nForce2-es deszka, kár, hogy nincs több belőle.

...

(#1070) fero02 válasza Savage5 (#1069) üzenetére


fero02
veterán

:DD :U

(#1071) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

9NPA ULTRA chipsetére tud valaki valami halkabb megoldást?

(#1072) animatrix11 válasza BaKeSZ87 (#1071) üzenetére


animatrix11
őstag

zalman nb47j

van egy ilyen nevezetű hűtő az jó rá

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1073) BaKeSZ87 válasza animatrix11 (#1072) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

És elég ez egy NForce4-re? Mondjuk ha kap a chipset 1,8V-ot 1,5V helyett?

(#1074) animatrix11 válasza BaKeSZ87 (#1073) üzenetére


animatrix11
őstag

igazából nemtom nekis is csak ajánlották hogy epox 9npa+ ultrához ilyet használ tehát elég de a tuningot nemtom hogy birja... de minak akkora fesz emelés? :U

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1075) BaKeSZ87 válasza animatrix11 (#1074) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Csak kérdeztem :B

(#1076) Savage5 válasza BaKeSZ87 (#1075) üzenetére


Savage5
senior tag

Gondolom informálódni szeretnél, mennyi plusszt tudsz még kihozni a masinából :).
A chipset feszemeléssel óvatosan kell bánni, ha túl sokat adsz neki, elszáll az egész lap. És ha nagyobb feszt kap, mint az alap, akkor oda vagy vízhűtés, vagy aktív léghűtés kell egy jó bordára szerelve. Zalman tényleg jó cuccokat gyárt, de nem elég passzívan egy borda szvsz...

...

(#1077) BaKeSZ87 válasza Savage5 (#1076) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nekem már egy pár hónapja megvan a rendszer, és azóta fullon megy a chipset, és semmi melegedés a gyári coolerrel. Csak kicsit zajosnak találom. Nameg a videokari hűtőjét is, de arra nem szeretnék költeni, úgyis cserélve lesz majd a nyáron talán.

[Szerkesztve]

(#1078) mortalwombat válasza animatrix11 (#1072) üzenetére


mortalwombat
tag

Na, ez engem is érdekelne!
Tök jó, mert pont most akartam ugyanerre a problémára megoldást találni/kérdezni. Most izzítottam be egy Arctic Cooler Silencer5-öst, meg egy Freezer Pro-t, de sajnos még mindig hangos a gép. És a bűnös az alaplapi chipset hütő.
Ez a Zalmann felmegy simán, egy az egybe, vagy hekkelni kell egy kicsit? Én nem akarom húzni a rendszert (egyelőre) de elég ez a passzív borda? Több boltban azt mondják, hogy nForce-es chipet nem ajánlott passzívban hűteni. Kinek higyjek? :U

És az istennek sem bírom a CPU venti fordulatszámát állítani! :O Pedig mostmár jó helyen látj a Thunder Probe, de sehogy sem reagál a változtatásokra. A Silencert faszán tudom szabályozni.

A lap 9NPA3J-es.

(#1079) animatrix11 válasza mortalwombat (#1078) üzenetére


animatrix11
őstag

nekem azt a megoldást mankó kolléga ajánlotta [link] bár mostanában nem látom a ph!-n de irj neki privit

nemtom hogy lehet az cpu fordulatszámát állitani még nem próbáltam de a biosban a pc-healt nál van egy olyan beálllitás hogy amig a proci nem ér el bizosnyos hőfokot addig felére visszaveszi a cooler fordulatszámát próbáld ki azt

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1080) Savage5 válasza mortalwombat (#1078) üzenetére


Savage5
senior tag

Egy jó passzív hűtő (pl. Zalman, vagy másfajta réz borda) ha nem tuningolsz, akkor elég a chipsetre. Persze a ház szellőztetése is ajánlott (1-2 venti előre és hátra a házban).
És a fordulatszám szabályozására ott a potméter, vagy veszel valamilyen ellenállást, amit a hűtőre kell kötni, és egy fix értékre lekorlátozza a fordulatot. Remélem nem írtam nagy hüleségeket, én sem próbálgattam ezeket, csak írások útján próbálok segíteni...

...

(#1081) X@b3e válasza mortalwombat (#1078) üzenetére


X@b3e
addikt

Ez érdekes... Nem jó a link :DDD

[Szerkesztve]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1082) mortalwombat válasza Savage5 (#1080) üzenetére


mortalwombat
tag

Oké, kipróbáom. Enyit símán megér:) Hány fokig biztonságos még a chipset hőmérséklete?

(#1083) Savage5 válasza mortalwombat (#1082) üzenetére


Savage5
senior tag

Itt is érvényesül az 50 fokos határ, afölé nem nagyon kéne ereszteni, bár az enyém is most folyamatos 50-51-en járkál.

...

(#1084) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Fantasztikus mennyi gagyi chipsetcoolert árulnak tök drágán :F , nemigaz hogy nincs egy normális NForce4-re :F ami jobb mint a gyári, jól néz ki, és AKTÍV!!!

[Szerkesztve]

(#1085) Savage5 válasza BaKeSZ87 (#1084) üzenetére


Savage5
senior tag

A legjobb, ha barkácsolsz egyet te magad :D. Kicsit időigényes, meg tervezgetős, de megéri, legalább csinálsz egyet full rézből, azzal nem lesz gondod :)).

...

(#1086) BaKeSZ87 válasza Savage5 (#1085) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Fero02 mutatott a boltban valami kéken világítós cooler master-t, 1500ft-ért, de nevetséges volt. Alig van benne anyag, Ő is tudja hogy szart se ér, de azért megmutatta hogy van :DD UP!!! Neki :R

Ez a nem mind1 :D
[link]

[Szerkesztve]

(#1087) mortalwombat válasza BaKeSZ87 (#1086) üzenetére


mortalwombat
tag

Nem rosszak a linken található hűtők :R CSak 35$ kicsit húzos, (pedig a beszerzés is menne) de ha ez lesz majd az ára a csendnek, ha húzni fohgom majd a későbbiekben, akkor ki kell fizetni...vagy reménykedni, hogy csinál valaki olcsóbbat idővel

(#1088) Savage5 válasza BaKeSZ87 (#1086) üzenetére


Savage5
senior tag

Én most készülök (a közeljövőben) rádobni a NorthBridge-re egy régi, PIII-as Coolert bordával együtt. A hűtő elég kicsi, lehet fúrkálni is kell, de majd meglátom mi lesz belőle ;] . Ha működik a dolog, akkor kihoztam ingyen a ''tuningot'' :U.

[Szerkesztve]

...

(#1089) BaKeSZ87 válasza Savage5 (#1088) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

:DD Az zsír lesz akkor :D

(#1090) Savage5 válasza BaKeSZ87 (#1089) üzenetére


Savage5
senior tag

Bezony ám, csak jöjjön össze :).
Apropó... for All: Van olyan, akinek sikerült összehozni egy 8RDA3+PRO -ban (nForce2) a 3x1 Gb RAM működtetését, úgy, hogy nem esett vissza sem az órajel, sem a késleltetés? 3 db teljesen ugyanolyan memóról lenne szó... Ja és persze a Dual Channel is kérdéses...

[Szerkesztve]

...

(#1091) BaKeSZ87 válasza Savage5 (#1090) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Hm. Bratyómnak sikerült 3*256 mega ramot dual-channelben járatni, azis nforce2, csak éppen NF7-S, szóval szerintem van rá sansz, csak ugyebár itt a nagy memóméret miatt lehet necces.

(#1092) Savage5 válasza BaKeSZ87 (#1091) üzenetére


Savage5
senior tag

Én is tartok tőle, nehogy bevásároljak és ne menjenek úgy, ahogy kellene...

...

(#1093) fero02 válasza Savage5 (#1088) üzenetére


fero02
veterán

Remélem csinálsz majd képeket, amiket majd +osztasz velünk :DDD

Bár én vizhűtésben gondokkodom, de egyre jobban kezd érdekelni a téma :DD

(#1094) fero02 válasza BaKeSZ87 (#1086) üzenetére


fero02
veterán

Valóban semmit nem ér; a doboz majdnem nehezebb, mint maga hűtő bordástul :))

Dehát sok olyan emberke van, akinek mind1 h mi az, csak kéken világítson :DD

Ez nekik lett kitalálva ;]

Egyébként a stuff neve Cooler Master Blue Ice[link]

És valóban van :Y

(#1095) PC-Style


PC-Style
tag

Sziasztok!
Nemrég került hozzám egy Epox 5EDAI i915 deszka.
Tudnátok nekem olyan tapasztalatokat küldeni aminek hasznát veszem!?
Az első gondom az vele, hogy kevés a pata helye és ha raid kareszt raktam bele, elszállt a stabil eszközkezelés.
Köszi előre is!
Bye

(#1096) BaKeSZ87 válasza PC-Style (#1095) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Előszöris, szerintem rakd fel az alaplaphoz kapott cd-ről azt a progit ami a netről leszedi az uccsó bios-t és megfrissíti azt. Inteles EPoX-ok terén nem vagyok valami nagy vaszizdasz, de szerintem bajt nem csinálhat ha a legújabb bios van benne.

[Szerkesztve]

(#1097) fero02 válasza PC-Style (#1095) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Elég ''univerzális'' egy lap ez...ddr1, ddr2, sata, pata...

Érdekes...

Milyen és mennyi eszközöd van, amiket használni szeretnél?

Nincs lehetőséged sata-ra váltani?

(#1098) fero02 válasza BaKeSZ87 (#1096) üzenetére


fero02
veterán

Asszed h az AMD-s EPoX-hoz értesz? ;] ;] ;]

:DD :)) ;) :B :D :DDD :)

Kis naív...

(#1099) Savage5 válasza fero02 (#1093) üzenetére


Savage5
senior tag

Ha kész lesz a tuning, amit elterveztem (óriási házmodding, de nem optikára, hanem performance-re), akár léghűtésből, akár vízből, csinálok képeket, és megosztom :).
Ma kaptam kézhez egy AQZFA és egy KQZFA sorozatszámú 2500+ Bartont Gianni jóvóltából (ezúton is kösz ;)), szóval a túlhajtás alapja is megvan. Hűtőm egy Thermalright SP-97 + rajta egy Delta FFB0812EHE, már csak a RAM-okat kéne beszereznem (2-3 db 1Gb-os DDR400-as A-data) meg a VGA-t (7800 GS AGP). Remélem, hamarosan kész lesz végre a cucc, és hogy egy jódarabig nem kell fejlesztenem (a legújabb gammák úgyse tetszenek annyira). :) A vízhűtéstől kicsit tartok, még soha nem építettem ilyen cuccot gépekbe, főleg mert ha aqua lesz, akkor én fogok magam csinálni nagyjából mindent (blokkok, csövek, adalék, pumpa...).

...

(#1100) fero02 válasza Savage5 (#1099) üzenetére


fero02
veterán

OK, de ne csak a végtermékről csinálj képeket, hanem a munka különbötő fázisairól is!

Akkor vmi modding oldlra is feldobhatod :DDD

A víztől kicsit én is tartok, de muszály lesz :DD ez a fránya tuning :))

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.