Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1251) DZs válasza Thauglor (#1249) üzenetére


DZs
senior tag

Lehet, hogy az új bios a hőmérsékletet másképp méri, miközben a proci nem lett melegebb.

(#1252) Pinya007


Pinya007
tag

Nemrég frissítettem BIOS-t de szerencsére nem tapasztaltam hőmérsékletmérésbeli eltérést. Legutóbbi gyári BIOS van fent. Merlini-vel max vizsgák után. De még közben lehet proci csere lesz! :))

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1253) animatrix11 válasza Savage5 (#1239) üzenetére


animatrix11
őstag

na hogy tudod tolni a procid megy 2900mhzen? :DDD

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1254) Thauglor


Thauglor
aktív tag

amugy a chipset hűtő az másnak is hamar feladta? mert k.b. 1 év alatt meghalt a venti és ki kellett húznom ;) de az viszonylag hűs:)

(#1255) animatrix11 válasza Thauglor (#1254) üzenetére


animatrix11
őstag

azok meg szoktak pusztulni, nekem még csak hangos mint állat

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1256) fero02 válasza Thauglor (#1254) üzenetére


fero02
veterán

Nekem olyan fél év körül lehet a deszka kora, de 1re hangosabb, sajna nemcsak induláskor...

Remélem kibirja addig, amig áttárek vizre..

(#1257) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Zalman tulajok topic-jában már egy ideje a chipsethűtés a téma, akit érdekel: [link]

(#1258) Savage5 válasza Thauglor (#1249) üzenetére


Savage5
senior tag

Mérd meg digitális hőmérővel, kb. a CPU hűtű bordának a legalján (legközelebb a procihoz), lehet, hogy tényleg csak vészriadó, és az új BIOS félremér/rosszul olvassa ki a diódákból a hőt, de lehet, hogy rosszul kezeli a procit, és vmi miatt tényleg elkezdett melegedni... (U.i.: az ilyen hőfigyelő progik [Everest, SpeedFan...] sem teljesen megbízható adatokat szolgáltatnak).

...

(#1259) Savage5 válasza animatrix11 (#1253) üzenetére


Savage5
senior tag

Sajna még a házforrasztás/eszkábálás nem jött össze, és úgy néz ki, hogy marad a léghűtés is, vízre nincs időm, gyári szabványosra meg nincs keretem :U, szóval kicsit halasztom a tuningot, de megígértem a képeket, úgyhogy csak türelem... :P

...

(#1260) Savage5 válasza Thauglor (#1254) üzenetére


Savage5
senior tag

Van egy általános tipp, ami tényleg nagyon hasznos: akármit veszel (amin van venti), egy kívülálló hűtő árát mindig számold bele; a gyári hűtést mindig le kell cserélni, mert 1, max. 2 év után végleg bemondják az unalmast (vagy piszok hangosak lesznek). Legyen szó alaplapi chipsetventiről vagy VGA-hűtésről, érdemesebb beruházni egy komolyabba és nincsenek egy jódarabig hűtési problémák (+csend, + tuning :P).

...

(#1261) animatrix11 válasza Savage5 (#1259) üzenetére


animatrix11
őstag

most szerváltam egy lockmentes 3000+ bartont :D

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1262) fero02 válasza animatrix11 (#1261) üzenetére


fero02
veterán

bazze, nagy máker vagy tudod-e :DDD

ennek mennyi lehet a vége ugy saccperkábé?

és árban merre mozog? :DD

(#1263) animatrix11 válasza fero02 (#1262) üzenetére


animatrix11
őstag

nemtom mennyi a vége az én antituning hűtőmmel nem tesztelem de min húzzással (az alap 2167 mhz) megy 11*200 azaz 3200+ként :C

hát az ára... haver nemrég adott el egy ugyanilyet 24750 ftért ugyhogy annyi, ilyen procit egyszerűen nem lehet kapni (esetelg az ebayen) :U

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1264) hokitojas


hokitojas
csendes tag

Hi!

Lenne egy kérdésem hogy van egy epox 8RDA3+ alaplapom és a chipest venti érdemes lenne lecserélni tehát fok beli külömbség mennyi lenne?? Ha vki megtudná mondani azt megköszönném.

(#1265) fero02 válasza hokitojas (#1264) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Ha haldoklik, akkor mindenféle képpen érdemes lecseréni...ezen nem érdemes spórolni.

A kérdés h tuningolod-e a lapot...

Ha minden alapon van, akkor elképzelhető h elég 1 passziv hűtő is (de ha vmi legcsere folyamat rásegít, az sokat jelent, pl házventik)

Vagy ha rádobsz vmi kis ventit...

Ha viszont adtál neki plusz feszt akkor vmi komlyabbal kell próbálkoznod...

Pl próbálj 1kis sufni tuningot: vmi zurásabb prozihűtőt eszkábálj rá :DD

A hőmérséklet értékek ennek függvényében változnak...

De én azt mondom, h ha nem muszály akkor ne háborgasd a hűtést!

(#1266) animatrix11


animatrix11
őstag

ha valaki csemegére vágyik akkor nézze meg ezt : [link]
eladó egy 8rda6+pro még annó tőlem van de valaki ezt nagyon keresete (bár utána réásóztam egy 3+pro-t)

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1267) fero02 válasza animatrix11 (#1266) üzenetére


fero02
veterán

Íííííííí...

Ha lenne lóvém a lapot procistul azonnal vinném...

B@ssza@@@@@@@@@@@@@@@@+

(#1268) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Hi. Adott egy 8rda+ lap és 2 ugyanolyan tuti jó 512-es ram, és nem megy dual channelben, akárhogy is pakolom bele. Valamit be kell még állitani azon kívűl, hogy a megfelelő helyre pakolom be a modulokat?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1269) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Közben a Nagy RAM topik elején megtaláltam a választ. Magától felismeri a bios... Szóval valszeg a 3. dimm foglalat nem életképes a lapomban :( Ciki úgy 2 év után ráébredni erre :O

Szerk: dimm 1-re gondoltam (amelyik külön van a másik ekttőtől) csak rosszat írtam, mindegy nem megy és kész :(

[Szerkesztve]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1270) fero02 válasza wiggen123 (#1269) üzenetére


fero02
veterán

Hát elég ciki télleg :U

De ha ennyire fontos a DC, akkor tdok 1 faxa helyet, ahol óccsóért árulnak EPoX lapokat

Tuti +bízható a srác ;)

És íme a bolt:[link] :P

(#1271) wiggen123 válasza fero02 (#1270) üzenetére


wiggen123
aktív tag

A ramos topikban leírták, hogy elég kevés teljesítménynövekedést jelent, szal hagyom a fenébe. Csak zavaró kcsit :(((

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1272) hokitojas


hokitojas
csendes tag

Hi

van egy epox 8RDA3+ alaplap és az lenne a kérdésem h rálehet e tenni valahova ahova érdemes hogy hütsön, olyan hűtőbordát ami vga-hoz való lenne ( 2x2 cm-s kis bordák) ???

(#1273) fero02 válasza hokitojas (#1272) üzenetére


fero02
veterán

Akkor most ugye a ram hűtőbordákról van szó?! :F

Sztem semmi értelme nincs az alaplapra rápakolni...

Tedd inkább a vga-ra vagy a ram-jaidra

Asszem djadji lapjai vannak ''teliragasztgatva'' bordákkal[link]

A félreértések elkerülése végett, nem ócsárolni akarom a kedves forumozó elvtárs gépét, hanem illusztrációként használni :DDD KÖSZÖNET ÉRTE :R :P

Ui.: A FET-eken lévő kis kék mini hűtőbordák gyári alkatrészek, azaz adták hozzá!

(#1274) vbbb


vbbb
őstag

Hi all!

Epox 3rda3g

Beszereztem 2 Kingmax 512Mb PC3200 400Mhz-es RAM-okat a gépembe, hogy majd Dual módban fogom használni őket. 30 alkalomból kb 1szer sikerült életet lehelnem a gépembe, hogy bejöjjön a Windows...akkor sem Dual módban...kivettem a RAM-okat és beletettem egy működő gépből 256Mb-osat, de a gépem kuka, nem hajlandó elindulni! Egyfolytában FF hibakódot ír ki az állapot jelző leden...ami akkor van, ha minden normális és már működik a rendszer...Már cseréltem tápot is próbának, egy új 300w-osat csak az alap dolgok vannak rajta(3200Barton, Ati 9600 pro 256, 80Gb Samsung, 256 333Mhz Ram)Tehát mindenképpen bírnia kéne.
No most az alaplapom, procim pusztult el vagy mi lehet?Darabokban van a gépem, sehol egy égett valami vagy az alaplapon egy repedés ilyesmi...Tanácstalan vagyok...

[Szerkesztve]

(#1275) DZs válasza vbbb (#1274) üzenetére


DZs
senior tag

Windows Xp-d van? Az új ramok előtt működött a rendszer?

(#1276) T@nk válasza vbbb (#1274) üzenetére


T@nk
tag

Nézd át a kondenzátorokat nem puposodtak-e fel, az elektrolit nem folyt-e ki belőlük. Nekem akkor dobot a 8rda alaplapom FF hibakódot amikor kondik megpusztultak rajta....

(#1277) vbbb válasza DZs (#1275) üzenetére


vbbb
őstag

Igen Xp-m van, és előtte Samsung 3200es ramjaim voltak, csak ratyik voltak dualba működni...azon gondolkodom, lehet a bios szállt el? Ki lehet cserélni a bios-t tartalmazó eprom-ot?A clear nem segített...

(#1278) vbbb válasza T@nk (#1276) üzenetére


vbbb
őstag

Az alaplap melyik részén voltak a púpos kondik? Itt tartom a kezemben, de feltűnő hibát nem látok rajta...folyást egyáltalán nem!A kondikat ki lehet mérni?

(#1279) vbbb


vbbb
őstag

Ja, és a power LED nem világított, úgy kezdte az FF hibakódokat...

(#1280) DZs válasza vbbb (#1279) üzenetére


DZs
senior tag

Használj először egy darab ramot. Ha nem megy cserélgesd, de egyszerre mindig csak egy legyen bent.

(#1281) vbbb válasza DZs (#1280) üzenetére


vbbb
őstag

Végigpróbáltam minden csatornát, mindkét rammal egyenként...semmi, de kipróbáltam egy másik gépben őket, metestnél semmi hiba és a Windows alatt is szépen dolgoztak...tehát visszajutottam a kezdetekhez...

(#1282) DZs válasza vbbb (#1281) üzenetére


DZs
senior tag

BIOS képernyő van, vagy csak a windows nem megy?

(#1283) vbbb válasza DZs (#1282) üzenetére


vbbb
őstag

Á még ha BIOS bejönne, akkor nem írkálnék ide...az a baj, hogy még a monitort sem kapcsolja be! A billentyűzetnél felvillan a három led az elején és ennyi...

(#1284) DZs válasza vbbb (#1283) üzenetére


DZs
senior tag

Hibás az alaplapod. Sajnos.

(#1285) T@nk válasza vbbb (#1278) üzenetére


T@nk
tag

Nekem a AGP és RAM foglalatok környékén voltak a rossz kondik kb. olyan 6 db. Egy HWSW fórumtárs 2000 FT kicserélte, azóta is müködik az alaplap.
Egyébként www.biosiras.hu valamint a Mikronika KFT foglalkozik EEPROM égetéssel.

(#1286) vbbb válasza T@nk (#1285) üzenetére


vbbb
őstag

Hát köszi, hogy próbáltatok segíteni...szerintem már nem szenvedek vele...de milyen Socket A - s alaplapot vegyek helyette, ami azért felszereltségében nem marad el tőle?

(#1287) fero02 válasza vbbb (#1286) üzenetére


fero02
veterán

Sztem itt nézz körbe mindeféleképpen! [link]

(#1288) Savage5 válasza animatrix11 (#1266) üzenetére


Savage5
senior tag

Nem is tom, ki volt az... :U

...

(#1289) fero02 válasza Savage5 (#1288) üzenetére


fero02
veterán

Te voltál aki keresett, vagy akire rásóztak? :) :DDD :D :B :)) :Y :DD

(#1290) Savage5 válasza fero02 (#1289) üzenetére


Savage5
senior tag

Én kerestem a sok (több) SATA miatt, és én is voltam, akihez egy 3+ PRO jutott el, de nem hívnám rásózásnak, csak pár SATA csatival ''tud'' kevesebbet az alaplap ;]. Nem értem, hogy animatrix kolléga miért hívja így a dolgot :F.

...

(#1291) vbbb


vbbb
őstag

Nem tudja valaki, hogy ha megfingott a proci az alaplaban akkor FF hibakód jelenik meg? Tehát nem bootol be, csak símán FF! :F



[Szerkesztve]

(#1292) DZs válasza vbbb (#1291) üzenetére


DZs
senior tag

Az FF bootolás közben is van, míg vége nincs a folyamatnak, tehát az FF nem feltétlenül hibát jelez.
De ha nem bootol az FF üzenet nélkül is hiba, csak nem tudni, hogy mi.

[Szerkesztve]

(#1293) djadji


djadji
senior tag

aza hibám ujabban hoyg bootolás közben kiirja hogy a HDD0-nak a SMART beállítás rossz.. és vegyem viszza, meg irgum burgum. Ha ennek ellenére F1et nyomok és bebootol.. minden műxik ahogy kell.
Na most mitől lehet? eddig nem volt baj ha a SMART engedélyezve volt.. most meg gáz..
HA letiltom, akkor minedn normális.... nem áll meg bootolás közben...

Ötlet?

http://djadji.fw.hu

(#1294) fero02 válasza djadji (#1293) üzenetére


fero02
veterán

Legújabb bios van rajta?

2006-05-04 [link]

(#1295) djadji válasza fero02 (#1294) üzenetére


djadji
senior tag

KÖsz a tippet... megnézettem a MagicBios-szal.. de nekem egy 2006.04.xx verziót rakott fel...
Most akkor melyik az ujabb? amit te linkeltél be vagy amit a Magic talált...

http://djadji.fw.hu

(#1296) fero02 válasza djadji (#1295) üzenetére


fero02
veterán

Ez a legújabb!

Upload Date: 2006-05-04
Version: 06.04.24-------------------------------->>>sztem ez zavart +

(#1297) mr_ricsi válasza djadji (#1293) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''hoyg bootolás közben kiirja hogy a HDD0-nak a SMART beállítás rossz.. és vegyem viszza, meg irgum burgum.''
Nem az írja, hogy vegyél vissza bármit is, hanem hogy ments el mindent a vinyóról! (backup) :Y
A smart a vinyód közelgő megpusztulását jósolja, amire nem az a legjobb megoldás, ha a figyelmeztetést kikapcsolod. :Y

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1298) mortalwombat


mortalwombat
tag

Milyen jó is ez a fórum...
Az alaplapom folyamatosan FF-et mutat, de nem törődtem vele, gondoltam ez az alap...a könyvben nem néztem meg az idevonatkozó fejezetet, mert nem volt okom feltételezni, hogy egy tökéletesen működő géppel (leszámítva, hogy nem tudom a proci hűtőventit szabályozni-talán pont ezért?!) baj lehet.
Másra nem tudok gondolni, minthogy a BIOS nem passzol 100%-osan.
Letöltöttem az AWD flash-t, meg a legutolsó BIOS-t.
Kicsomagolom az AWD flasht-t elindítom, gyorsan feldob egy képet, de nagyon gyorsan eltűnik...mit kell csinálni? DOSból kell indítani?

[Szerkesztve]

(#1299) Pinya007 válasza mortalwombat (#1298) üzenetére


Pinya007
tag

Magic BIOS nevű programot adtak alaplapodhoz? Én azzal frissítettem, windowsban megnézi van-e új BIOS, ha igen letölti, majd frissíti. Reset után kész is van.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1300) mortalwombat válasza Pinya007 (#1299) üzenetére


mortalwombat
tag

Köszi! :R
Fenn van az új BIOS. Még mindig FF-el... :F :U :O Milyen progit futassak rajta? Még egyszer sem fagyott le, progik, net minden jól megy rajta, 3Dmark korrekt eredményt ad...
Inkorrekt BIOS most már nem lehet
A BIOS jól van benne (ha nem lenne, gondolom nem működne)
Kártya csak a videó van benne, az is jól megy.
Mi lehet a baj?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.